Szybka redukcja podrażnień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-03, 18:21   #1
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827

Szybka redukcja podrażnień


Skórę mam już trochę wymęczoną kwasami, ale odpuścić nie chcę i nie mogę - dopiero za miesiąc, dwa dam twarzy odpocząć, spróbuję ją dopieścić kremami dla naczynkowców. Inna sprawa, że czas od czasu muszę zrobić peeling, bo zaczynam wyglądać koszmarnie, enzymatyczne wtedy moich skórek nie wzruszają, peeling Avene nabędę w przyszłym miesiącu, narazie mam ścierak SVR - skóra mi zawsze płonie, to samo po maseczce aspirynowej (a robię ją teraz raz na miesiąc-dwa). Muszę znaleźć swój zestaw ratunkowy, coś co w miarę szybko będzie likwidowało rumień. Wody termalne na mnie nie działają (lubię czasem kupić) - Avene, LRP - miła, chłodząca mgiełka, ale nic ponad to. Toników nie używam, ale zaczęłam zastanawiać się nad ratunkowym hydrolatem, tylko który? Z kadzidłowca, oczaru, lawendowy? Serum do umieszania? Mam sporo olejów i odlewkę kwasu hialuronowego od Rayne, co do tego domówić?
Na razie przemywam długo zimną wodą, kładę lekki krem nawilżający/dla naczynkowców (ostatnio chyba SVR), na to krem z cynkiem (Cicalfate) i czekam na cud
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:04   #2
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Aga przede wszystkim powinnas zrezygnowac z ostrych peelingow mechanicznych i wyzerajacych.

Probowalas robic peeling z bromelainy? Nalozony w odpowiedniej ilosci nie podraznia. Ja go robie nawet na oblazaca, ale podrazniona skore. Mieszam bromeline z roztworem 1 % HA, nakladam i trzymam ok. 5 minut. Albo zmielone platki gorskie mieszam z olejem i taka papaka bardzo delikatnie masuje skore przez kilka minut. Po takich zabiegach paszcze mam mocno czerwona, ale po kilkunastu minutach skora uspokaja sie i burak schodzi.

Na lagodzenie podraznien dobra sa sera z sylimaryna, soja i pine bark. Jednak efekty nie beda natychmiastowe.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:11   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Ja też robię peeling z bromelainy. Wyciskam kapsułkę prosto na twarz i 5 minutach zmywam.
Nie drażni to moich naczynek.
A z nawilżaczy dla mnie niezawodny jest EUBOS UREA 5% - teraz mam już drugą tubkę, a pozostałe stoją i czekają na litość: Avene HOL, LRP Toleriane Riche, Weleda Irysowa wszystkie mnie podrażniają i za mało nawilżają.
Tylko ten z mocznikiem 5 % sobie radzi i nie podrażnia.

A jak już się pojawiają ranki, strupki, pęknięcia, to daję Cicalfate za zmianę z kremem z mocznikiem 5%.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:14   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Aga przede wszystkim powinnas zrezygnowac z ostrych peelingow mechanicznych i wyzerajacych.

Probowalas robic peeling z bromelainy? Nalozony w odpowiedniej ilosci nie podraznia. Ja go robie nawet na oblazaca, ale podrazniona skore. Mieszam bromeline z roztworem 1 % HA, nakladam i trzymam ok. 5 minut. Albo zmielone platki gorskie mieszam z olejem i taka papaka bardzo delikatnie masuje skore przez kilka minut. Po takich zabiegach paszcze mam mocno czerwona, ale po kilkunastu minutach skora uspokaja sie i burak schodzi.

Na lagodzenie podraznien dobra sa sera z sylimaryna, soja i pine bark. Jednak efekty nie beda natychmiastowe.
Powiem Ci, że chcę i się boję mam bromelainę z mazideł, naczytałam się sporo jak bardzo wyżera w porównaniu do kapsułek ananasowych, i od pół roku bromelaina leżakuje nawet nie otwarta. Cóż, spróbuję, najwyżej będzie na Ciebie
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:23   #5
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że chcę i się boję mam bromelainę z mazideł, naczytałam się sporo jak bardzo wyżera w porównaniu do kapsułek ananasowych, i od pół roku bromelaina leżakuje nawet nie otwarta. Cóż, spróbuję, najwyżej będzie na Ciebie
Jak robilam peeling z przepsiu z mazidel i kladlam go na wilgotna twarz to nieraz mnie podraznilo, ale i tak lagodnie.

Zrob sobie peeling z 5 ml 1 % roztowu HA i 0,15 ml bromelainy. Zrob to w malej miarce. Oba skladniki trzeba energicznie wymieszac, bo trudno sie lacza. Po nalozeniu trzymaj z minutnikiem - 4 minuty. Pozniej wszystko trzeba dokladnie zmyc, bo jak cos zostanie to dalej bedzie pracowac .

Aha, po takim peelingu nie wolno nakladac zadnych kwasow, czy innych podrazniaczy tylko lagodne sera / kremy / czy olejek - co kto lubi.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:39   #6
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Dziękuję za rady, szczególnie za przepis i czekam na więcej

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2007-02-03 o 20:03
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 20:42   #7
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Ja też polecam peeling z bromelainą - tyle ze do tej pory używałam zestawu kupionego na www.biochemiaurody.pl - z płatkami owsianymi i mlekiem. Przyznam się, że jakoś nie doczytałam o tak żrących właściwościach, jak piszą w mazidłach - i zostawiałam go do zaschnięcia... skórę mam dośc wrażliwą na "żrące substancje" ale po tym nic mi nie było.
Teraz kupiłam bromelainę w mazidłach, ciągle czekam na przesyłkę
Z łagodnych peelingów polecam też ziaję calma hlc - dla mnie rewelacja. Nie tylko peelinguje, ale i koi skórę - nie wiem jak to możliwe
Kojąco działa też na mnie krem avene "skin recovery cream", ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1627
A z mazideł, to może któreś serum post-peel?
http://mazidla.com/index.php?option=...id=43&Itemid=2
te z owsem wyglądają interesująco.
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-03, 20:56   #8
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Aga, tylko jak coś, to sobie odpuść Xerial 5 - nie dość, że ma shea, co i tak go w Twoim przypadku dyskwalifikuje, to mnie akurat szczypał, dobrze, że miałam tylko te małe tubki.
Z hydrolatów najlepiej sprawdził się u mnie różany, fajnie uspokaja skórę Lawendowy - wrażenia przeciętne, na dodatek jakby zalatuje... grzybami.
Innych nie miałam, też będę niedługo robić zamówienie w Mazidłach, to Ci poodlewam, co tam będziesz chcieć.
Ja jestem alergik i wrażliwiec innego, gorszego rodzaju, więc normalne sposoby na atak uczulenio-podrażnienia i tak mi niespecjalnie pomagają. Przy plamach na twarzy muszę się ratować grubą warstwą Alantanu Plus w kremie + trochę Hydrocortisonum 0,5, ale to drugie to steryd, więc nie polecam - sama ograniczam to jak najbardziej, ale czasem muszę użyć, bo jestem jednak dość niewyjściowa () przy takich atakach, a pracować trzeba.
Wezmę Ci też próbkę Prosensilu Planty (kremu, nie micela) i zobaczę, co jeszcze mają z łagodzących.
A wody termalne na mnie w ogóle nie działają - co więcej, wszystkie oprócz Avene mi szkodzą.

Edit: zapomniałam o peelingach - jedyny, który mnie nie drażni z ziarnistych, to drobnoziarnisty Lirene; może Ci zrobić próbencję? Nie jest jakiś super, ale przynajmniej twarz go dobrze znosi. Po peelingu Xerial hodowałam czerwone plamiszcza na twarzy przez parę dni.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 21:40   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Aga, tylko jak coś, to sobie odpuść Xerial 5 - nie dość, że ma shea, co i tak go w Twoim przypadku dyskwalifikuje, to mnie akurat szczypał, dobrze, że miałam tylko te małe tubki.
Z hydrolatów najlepiej sprawdził się u mnie różany, fajnie uspokaja skórę Lawendowy - wrażenia przeciętne, na dodatek jakby zalatuje... grzybami.
Innych nie miałam, też będę niedługo robić zamówienie w Mazidłach, to Ci poodlewam, co tam będziesz chcieć.
Ja jestem alergik i wrażliwiec innego, gorszego rodzaju, więc normalne sposoby na atak uczulenio-podrażnienia i tak mi niespecjalnie pomagają. Przy plamach na twarzy muszę się ratować grubą warstwą Alantanu Plus w kremie + trochę Hydrocortisonum 0,5, ale to drugie to steryd, więc nie polecam - sama ograniczam to jak najbardziej, ale czasem muszę użyć, bo jestem jednak dość niewyjściowa () przy takich atakach, a pracować trzeba.
Wezmę Ci też próbkę Prosensilu Planty (kremu, nie micela) i zobaczę, co jeszcze mają z łagodzących.
A wody termalne na mnie w ogóle nie działają - co więcej, wszystkie oprócz Avene mi szkodzą.

Edit: zapomniałam o peelingach - jedyny, który mnie nie drażni z ziarnistych, to drobnoziarnisty Lirene; może Ci zrobić próbencję? Nie jest jakiś super, ale przynajmniej twarz go dobrze znosi. Po peelingu Xerial hodowałam czerwone plamiszcza na twarzy przez parę dni.
Już miałam Xeriala 5 - to własnie dzięki niemu odkryłam, dlaczego Physiogel tak od pewnego czasu źle na mnie działał (bo przy kuracji Aknenorminem moglam się smarować czym chciałam). Alantan wykończylam w ciągu 2 czy 3 dni po pierwszym peelingu w sezonie, wciąz nie uzupełniłam braków ale zapamiętam, kosztuje grosze a tak czy siak go zużyję. Hydrocortisonum miałam kiedyś przepisane po obdzieraniu, ale z zastrzeżeniem że tylko dwa dni po, w żadnym wypadku nie więcej jak Ci się chce, to możesz mi zrobić próbkę, ale zbankrutujesz na tych pudełeczkach
Skóra już odzyskała normalny kolor, ale zaraz po peelingu (tak, chyba mam właśnie złe dni mojej skóry, mimo nawilżania od kilku dni wygląda na zmęczoną i dziś nagle zaczęła się łuszczyć na nosie wielkim płatem, jak po TCA )
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 21:40   #10
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Nie wiem czy w czymś pomogę, ale ja mam nadreaktywną skórę i to bardzo. Kiedy się przegrzeje albo wymrożę mam dwa czerwone placki na policzkach. Smaruję to krememe Vitella Ictamo (w aptece ok. 14 zł) i rano zero podrażnienia. Mogę go polecić, ale nie wiem czy Twój problem jest taki jak mój
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 21:41   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

confused, czy możesz mi podać skład tego kremu? Byłabym bardzo wdzięczna
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-03, 22:12   #12
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

jak hydrolaty, to poza różanym polecam też oczarowy - ladnie sobie radzi z podraznieniami
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 12:47   #13
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Nie ma sprawy, w sumie ta parafina i petrolatum może zapchać, ale mi krzywdy nie zrobił

Petrolatum, Mineral Oil, Zinc Oxide, Calcium Carbonate, Talc, Sodium Shale Oil, Sulfonate (Ichthammol Pale).
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 12:55   #14
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

na podraznienia dobra jest pianka Apipanten( zawiera propolis i dekspantenol( prowtamine B5). szybko likwiduje zaczerwienienia.
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:10   #15
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

aga, jak masz czerwoną paszczę popeelingową, to qrde chyba trzeba jednak odpuścić peelingi mechaniczne Chociaż świetnie Cię rozumiem, bo enzymy żadnych odłażących skórek nie "zdejmą". Ja na pozorakowe łuszczenie lubię peeling Biodermy z serii Sebium, bo jest b. drobny, no ale po Zoracu nie mam efektu buraka, bądź co bądź.
Z hydrolatów rewelacyjnie sprawdza się oczarowy - skóra po prostu w oczach blednie Chyba że to ten zapach na mnie tak działa i jak jestem na haju oczarowym, to mi się wydaje, że lepiej wyglądam
Jak masz oleje i HA, to może dokup sobie pantenol i owies, albo colostrum - w mazidłach są przepisy na sera popeelingowe
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:50   #16
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Z hydrolatów najlepiej sprawdził się u mnie różany, fajnie uspokaja skórę
U mnie podobne, super sprawa ten hydrolat Oczarowy tez jest niezly, uzywam go wtedy, kiedy chce uzyskac uczucie swiezej i lekko napietej skory
Z kremow na moje podraznienia (mam na mysli male, przesuszone placki na policzkach) dobrze podzialala Bioderma Hydrabio Legere, sklad pewnie znany... Alkohol denat. na szostym miejscu, ale mnie nie podraznialo, wrecz przeciwnie.

Edit: Jednak na KWC nie ma podanego skladu tego kremu.
Oto on:
Water, Glycerin, Cyclomethicone, Dicapryl Ether, Dimethicone, Alcoholo Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arahidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg- 100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/ Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance

Oj, duzo tych ingrediencji...
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.

Edytowane przez nom_de...
Czas edycji: 2007-02-05 o 15:14
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 22:49   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Podrażnienia po kwasiorach i retinoidach [zwłaszca buraczność i swędzenie] najlepiej ratowac preparatami, które zawierają:

- wyciągi z owsa;
- GLA [kwas gamma-linolenowy], czyli np, taki ktory jest w oleju z ogorecznika albo wiesiołka;
- woda termalna
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 23:37   #18
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Mi na przesuszona skore bardzo pomaga:

Odstawienie wszystkiego co zawiera Vit C na ok. 2 dni
Szczegolnie pod filtr, na dzien Avene 50+ ( nie LPR )
Cold Crem Avene wieczorem. Jak na razie to moje najlepsze odkrycie.
2-3 dni i wszytko wraca do normy.

Nie radzily sobie, tak szybko jak Cold Crem:

SVR - Xarialine ( nie blyszczy sie jak Cold Crem )
La Roche - Hydraphase XL Large (szczypie w oczy)
La Roche - Cicaplast (to byla pomylka )
Avene - Hydrance Optimale UV
Avene - Cicalfate ( wysuszylo jeszcze bardziej )

aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 10:46   #19
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
podrażnienie - jak sobie pomóc?

Od ponad 2 tygodni stosuję Effaclar K, co drugi dzień, nawilżam sie, filtruję itd. Od zawsze mam cerę bardzo wrażliwą. Po kilkukrotnym użyciu kwasu już zaczynało mi się coś łuszczyć, pryszcze tez wyskakują, ale nie w tym rzecz. Dziś rano patrzę do lustra a tu jakaś plamka czerowna... taki jakby liszaj. Wczesniej to miejsce było suche - u mnie łuszczenie własnie w tkai sposób sie przejawia że robią mi sie suche placki, a potem odchodzące skórki. To miejsce jest jednak krwisto czerwone, naskórek trochę napuchnięty... Zauważyłam tez, że w innym miejscu w którym był mały syfek, skórka też się zasuszyła ale jednocześnie robi sie czerwona plamka.. Nie wiem co robić, nałozyłam filtr Avene, a to miejsce posmarowałm najpierw Exomegą A-dermy, a przed chiwla Sudocremem, Sama nie wiem co to jest - czy nie powinnam uzywac kwasów, czy to moze normalna reakcja?? Czym to potraktowac? Plamka jest dosyć duża (wielkość ok. 10gr.) Prosze ..pomozcie.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 17:35   #20
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Łączę wątki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 22:18   #21
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: podrażnienie - jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Od ponad 2 tygodni stosuję Effaclar K, co drugi dzień, nawilżam sie, filtruję itd. Od zawsze mam cerę bardzo wrażliwą. Po kilkukrotnym użyciu kwasu już zaczynało mi się coś łuszczyć, pryszcze tez wyskakują, ale nie w tym rzecz. Dziś rano patrzę do lustra a tu jakaś plamka czerowna... taki jakby liszaj. Wczesniej to miejsce było suche - u mnie łuszczenie własnie w tkai sposób sie przejawia że robią mi sie suche placki, a potem odchodzące skórki. To miejsce jest jednak krwisto czerwone, naskórek trochę napuchnięty... Zauważyłam tez, że w innym miejscu w którym był mały syfek, skórka też się zasuszyła ale jednocześnie robi sie czerwona plamka.. Nie wiem co robić, nałozyłam filtr Avene, a to miejsce posmarowałm najpierw Exomegą A-dermy, a przed chiwla Sudocremem, Sama nie wiem co to jest - czy nie powinnam uzywac kwasów, czy to moze normalna reakcja?? Czym to potraktowac? Plamka jest dosyć duża (wielkość ok. 10gr.) Prosze ..pomozcie.
Podnoszę i również proszę o pomoc
majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 09:21   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: podrażnienie - jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Od ponad 2 tygodni stosuję Effaclar K, co drugi dzień, nawilżam sie, filtruję itd. Od zawsze mam cerę bardzo wrażliwą. Po kilkukrotnym użyciu kwasu już zaczynało mi się coś łuszczyć, pryszcze tez wyskakują, ale nie w tym rzecz. Dziś rano patrzę do lustra a tu jakaś plamka czerowna... taki jakby liszaj. Wczesniej to miejsce było suche - u mnie łuszczenie własnie w tkai sposób sie przejawia że robią mi sie suche placki, a potem odchodzące skórki. To miejsce jest jednak krwisto czerwone, naskórek trochę napuchnięty... Zauważyłam tez, że w innym miejscu w którym był mały syfek, skórka też się zasuszyła ale jednocześnie robi sie czerwona plamka.. Nie wiem co robić, nałozyłam filtr Avene, a to miejsce posmarowałm najpierw Exomegą A-dermy, a przed chiwla Sudocremem, Sama nie wiem co to jest - czy nie powinnam uzywac kwasów, czy to moze normalna reakcja?? Czym to potraktowac? Plamka jest dosyć duża (wielkość ok. 10gr.) Prosze ..pomozcie.
Hmm...jak czesto aplikujesz Effaclar? Moze dla Twojej cery to za czesto? I jak zachowuje sie skóra zaraz po aplikacji?

Sudocremem odstaw, on jest antyseptyczny, osuszający, a nie regenerujacy. Exomega - jak najbardziej, tak jak inne tuste mazidła, np. Lipobase, Nanobase, czy nawet krem "sutkowy" z linii macierzyńskiej Rossmana
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:28   #23
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Mam właśnie PRZEOKROPNE podrażenienie-przesuszenie okolic oczu po Zoracu 0,05. Skóra nie dosyć, że czerwono-różowa, sucha, "uzmarszczkowiona" to jeszcze spuchnięta. Pięknie się "za siebie" wzięłam, nie ma co Leczę się: termalką, xerialem5 (mnie akurat nie piecze i muszę powtarzać aplikację co ok. h), trochę hydrolatu różanego na noc z olejem różanym + HA). Ale nie jest dobrze. A wszystko po dwukrotnym zaaplikowaniu Zoracu. Przegięłam.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:38   #24
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Na taki przesusz pod oczami polecam - Clobaza i wit. E w kapsułkach - wycisnąć kapsułkę i wmasować w skórę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:43   #25
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Na podrażnienia retinoidowe ,jak i po goleniu ,polecam beta glucan,niacynamid i bisabol.Serum z tymi skladnikami naprawde swietnie sobie radzi
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 15:21   #26
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Szybka redukcja podrażnień

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Na taki przesusz pod oczami polecam - Clobaza i wit. E w kapsułkach - wycisnąć kapsułkę i wmasować w skórę.
Mam tokovit e setkę - zaaplikowałam, ciut zapiekło, ale to trwało sekundę. Coś pracuje, bo jest lepiej. Dzięki
Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Na podrażnienia retinoidowe ,jak i po goleniu ,polecam beta glucan,niacynamid i bisabol.Serum z tymi skladnikami naprawde swietnie sobie radzi
Jak to zdiełac??? Mam tylko niacynamid. Bisabol-wyciąg z rumianku?Sory-jestem totalnym laikiem , a chętnie wykorzystałabym dobrą radę, bo podrażnienie okropne. Mimo wcześniejszego hartowania skóry diacnealem, ysthealem, bha. Dzisiaj na dokładkę pojawiły się piękne czerwone plamy na żuchwie. Przez to wszystko boję się wyjść na dwór, bo tylko minimalnie udało mi się posmarować filtrem-"starą" 60 LRP, znaczy się pomazałam wszystko oprócz okolic okołoocznych - pieką niemiłosiernie.

Ps. mam tyko nadzieję, że jak to wszystko się złuszczy, wydobrzeje, a ja przecierpię to skóra będzie w lepszej kondycji niż przed

BARDZO Wam dziękuję za szybkie porady

Edit. Na noc jeszcze raz położyłam pod i na powieki kapsułkę E- no i pierwszy raz od 2 dni wstałam podobna do ludzi, a nie jakby pogryzł mnie rój os. Pomogło, rano nie było opuchlizny jak po kremie. Wprawdzie jest jeszcze pergamin zamiast skóry, ale już lekko zmiękczony Na resztę twarzy dałam polecaną przez Thanatosa B3 "na szybko" zmieszaną z odrobiną HA, olejem z dzikiej róży + ciut NMF i ciut hydrolatu rumiankowego. Nie wiem czy dobrze to wykombinowałam, ale ani beta glucanu ani bisabolu nie mam, z rumiankiem tylko próbka hydrolatu się ostała (nawet nie wiem skąd ewentualnie "wytrzasnąć"). W każdym razie - znacznie załagodziło.

Edytowane przez mex
Czas edycji: 2007-04-29 o 15:53
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.