Planowanie Płci dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 16:47   #1
aldona@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10

Planowanie Płci dziecka


czesc
mam pytanie
może troche dziwne ale planujemy ciążę
tylko chciałabym dziewczynkę ale nie wiem jak zaplanowac aby przyszly dzidzius był dziewczynka
czy ktoras z was planowała i się udało
bo ja naprawde nie wiem jak i kedy aby była dziewczynka? !!!!!!!!!
proszę o pomoc
aldona@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 23:29   #2
martyna_27_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: Planowanie płci?

Nie wiem jak jest z tym naprawdę, ale słyszałam, ze jesli planujecie chłopca nalezy współzyć po jajeczkowaniu (wtedy jajeczko czeka na plemniki, a plemniki lżejsze z chromosomem Y mają większą szansę dotarcia jako pierwsze do jajeczka i zapłodnienia go). Jesli natomiast chcecie dziewczynkę, to jest trudniejsze....nalezy współżyć przed jajeczkowaniem i wtedy to plemniki czekają na jajeczko, i jest 50% szans, że będzie dziewczynka (jajeczko zapłodni plemnik z chromosomem X). Powodzenia i dajcie znać czy zadziałało)
martyna_27_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 23:39   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Planowanie płci?

Cytat:
Napisane przez martyna_27_
Nie wiem jak jest z tym naprawdę, ale słyszałam, ze jesli planujecie chłopca nalezy współzyć po jajeczkowaniu (wtedy jajeczko czeka na plemniki, a plemniki lżejsze z chromosomem Y mają większą szansę dotarcia jako pierwsze do jajeczka i zapłodnienia go). Jesli natomiast chcecie dziewczynkę, to jest trudniejsze....nalezy współżyć przed jajeczkowaniem i wtedy to plemniki czekają na jajeczko, i jest 50% szans, że będzie dziewczynka (jajeczko zapłodni plemnik z chromosomem X). Powodzenia i dajcie znać czy zadziałało)
zgadza sie jakoze plemniki X sa mniej ruchliwe od plemnikow Y, wiec pokonanie im tego samego dystansu zajmuje znacznie wiecej czasu. Wieksze jest prawdopodobienstwo urodzenia dziewczynki, jesli do zblizenia dojdzie przed owulacja, niz po niej (najpierw dotra plemniki Y, ale ze nie zastana jajeczka to obumra i pozostana te z X I wlasnie te dotra do uwolnionego z jajnika kom. jajowej).
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 08:54   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Planowanie płci?

To niestety jak wróżenie z fusów
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 12:20   #5
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Planowanie płci?

Cytat:
Napisane przez Taverney
To niestety jak wróżenie z fusów
no nie tak bardzo wrozenie z fusow, bo mnie tego uczyli na zajeciach z histologii na akademii medycznej
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 13:01   #6
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: Planowanie płci?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
zgadza sie jakoze plemniki X sa mniej ruchliwe od plemnikow Y, wiec pokonanie im tego samego dystansu zajmuje znacznie wiecej czasu. Wieksze jest prawdopodobienstwo urodzenia dziewczynki, jesli do zblizenia dojdzie przed owulacja, niz po niej (najpierw dotra plemniki Y, ale ze nie zastana jajeczka to obumra i pozostana te z X I wlasnie te dotra do uwolnionego z jajnika kom. jajowej).
Dużo o tym czytałam i właśnie tak jest jak dziewczyny piszą powyżej ...
Jednak dla mnie najwązniejsze jest aby dzidzia była zdrowa więc podstawa to kwas foliowy i zdorwy styl życia ....
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:11   #7
KLARA5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Wink Planowanie Płci dziecka

Witam Wszystkie Wizażanki bardzo serdecznie.

Jestem szczęśliwą matką 3,5 letniej Karolinki. W tym roku planuję zajść w ciąże, ale tym razem marzę o chłopczyku (a moja córeczka o braciszku) . Wiem, że najlepiej jeżeli do zapłodnienia dojdzie w dniu owulacji. Może jednak, któraś z Was poda mi więcej wskazówek i rad. Dziękuję za pomoc. Klara5
KLARA5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 21:36   #8
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Pisałam już o tym w którymś wątku ale nie pamiętam jaką miał nazwę i wskazówek też nie pamiętam bo mamy pytałam

Wpisz w wyszukiwarke np. płeć dziecka, na pewno jakieś wątki się pojawią (nie wierze że jeden powstał nt. ) warto poczytać.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 22:35   #9
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Podobno urodzeniu chłopczyka sprzyja dieta bogata w potas . Niestety nie pamiętam naukowego uzasadnienia tej teorii, słyszałam o tym na wykładach z seksualności człowieka. Postaram się poszukać notatek na ten temat. Przypomina mi się coś, że chromosom Y (determinujący płeć męską) jest chyba "potasolubny" . Myślę, że nie zaszkodzi zajadać sobie różnych smakołyków bogatych w ten pierwiastek.
Dużo potasu mają:
"pomidory, owoce i soki owocowe, mleko, ziemniaki, mięso. Szczególnie godny polecenia jest sok pomidorowy, którego szklanka zawiera około 620 mg potasu; spośród owoców najwięcej potasu zawierają pomarańcze, banany i awokado. Bogate w potas są również owoce suszone."

Mam nadzieję Klaro, że za tych parę miesięcy będziesz mogła się pochwalić dorodnym synkiem, a Karolinka braciszkiem. Poszukam jeszcze jakiś info dla Ciebie.
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 22:48   #10
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Planowanie Płci dziecka

http://www.babyboom.pl/forum/dzieci-...55/index4.html
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 10:40   #11
KLARA5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Smile Dot.: Planowanie Płci dziecka

Wszystkim serdecznie dziękuję za rady. Cieszę się, że jestem wśród Was i żałuję, że tak późno. Pozdrawiam Wszystkie Wizażanki.
KLARA5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 11:37   #12
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Planowanie Płci dziecka

siostra mojej mamy chciała bardzo dziewczynkę..tk się z mężem usilnie starali że..chłopiec wyszedł co nie było niczym dziwnym bo w rodzinie męża, od pokolenia dziadka nie rodzą się dziweczynki! sami chłopcy..a w mojej od czasu mojego taty i jego brata same dziewczynki mój wujek ma 3 córki i jedna ma 2 córki a kolejna jest w ciąży..no zobaczymy kto ma silniejsze geny życze chłopczyka z całych sił
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 10:55   #13
Ania_honey
Raczkowanie
 
Avatar Ania_honey
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 48
GG do Ania_honey
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Moja mama tak mnie zaplanowała, czyli stosunek przed owulacją i udało się jej
__________________
Don't walk in front of me, I may not follow;
Don't walk behind me, I may not lead;
Walk beside me, and just be my friend.
Ania_honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 14:19   #14
Viola25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Ja z kolei mam chłopczyka i marzyłam o dziewczynce do kompletu. Sporo o tym poczytałam, na "segregację" plemników mnie nie stać, a i tego nie chcę. Naturalne sposoby były dziwnie opisane, chociaż zaryzykowałam...Nie sa w 100% skuteczne, zwłaszcza te publikowane w internecie na jakichś nieznanych stronach.. Kupiłam jednak na próbę książke ze strony www.planowaniedziecka.er.pl - stosowałam sie do tych porad i ostatnio lekarz powiedział, że noszę dziewczynkę ) Nie wiem, czy to przypadek, czy naprawdę te metody działają, ale jeśli tyle się o tym pisze... to może coś w tym jest?
Viola25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 20:07   #15
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Planowanie Płci dziecka

polecam http://starania.webd.pl/planujemy-pl...8ae0a58182c224
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 19:19   #16
hawea
Rozeznanie
 
Avatar hawea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 681
GG do hawea
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Plemniki męskie są szybsze, ale żeńskie dłużej żyją. jeżeli chcesz dziewczynkę, współżyć należy na dwa dni przed jajeczkowaniem, jeśli chłopca - w dniu jajeczkowania.
__________________
Miłość jest jak drzewo; sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz na ruinie serca dalej się zieleni

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cwn152n2pkwo6.png



hawea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 17:19   #17
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Znalazłam dietę "na chłopca" i "na dziewczynkę" Kopiuję STĄD

Cytat:
Dietę „na chłopca” czy „na dziewczynkę” należy rozpocząć przynajmniej pół roku przed planowanym poczęciem.
Jeśli chcemy urodzić dziewczynkę, powinniśmy włączyć do menu produkty bogate w wapń i magnez: gruboziarniste kasze, nabiał, brokuły i warzywa liściaste, fasolę, soję, jak również wszelkiego rodzaju orzechy, migdały i owoce suszone (np. figi) oraz czekoladę.
Jeśli planujemy chłopca, wzbogaćmy dietę w sód i potas. Tu warto zwrócić uwagę na owoce cytrusowe, ziemniaki, pestki słonecznika, pietruszkę, pomidory (oraz sok pomidorowy) i banany.
Inna teoria mówi, że płeć dziecka jest determinowana stężeniem glukozy we krwi, które z kolei zależy od rodzaju spożywanych pokarmów. Według tej teorii, kobiety rodzą dziewczynki w okresie stresu, głodu czy gorszego stanu organizmu (jedząc pokarmy bogate w węglowodany proste, jak słodycze, owoce czy produkty z wysoko przetworzonej mąki, które powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru i chwilę potem gwałtowny jego spadek, a co za tym idzie głód).
Do produktów, po których poziom cukru rośnie stopniowo, ale utrzymuje się przez dłuższy czas, zaliczamy węglowodany złożone (warzywa, kasze) oraz mięso. Te produkty powinny dominować w menu, jeśli pragniemy spłodzić syna.
Sprawdzał ktoś?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 11:39   #18
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Przez pół roku to chyba nikt normalny by się tak nie katował.

U mnie dieta była zdecydowanie bardziej na dziewczynkę, sporo wapnia, nabiału, duże dawki magnezu (ze względu na serce), orzechy, migdały, suszki (tu zdania są podzielone, bo i orzechy i suszone owoce mają dużo potasu - w obu dietach występują, zależnie gdzie czytasz) itp.

Do tego: gorszy stan organizmu, masa stresu, spadek wagi, wypadanie włosów, generalnie dużo gorsza forma i stan zdrowia. Łącznie z atrakcjami pt. ugryzienie kleszcza i wysoka gorączka, antybiotyki + podejrzenie odkleszczowego zapalenia mózgu. I w związku z tym wszystkim załamanie siły woli i powrót do nałogu papierosowego...

Noszę chłopca.

__________

Jak facet ma szybkie albo krótko żyjące plemniki to nic nie pomoże, żadna dieta. A jak jeszcze do tego kobieta ma środowisko w pochwie, który większość żołnierzy od razu zabija, to już w ogóle...
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2010-01-17 o 11:43
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 16:50   #19
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Planowanie Płci dziecka

dziewczeta, a skad wiedziec kiedy jest owulacja?

ja bralam przez ostatni rok tabletki (po pierwszej ciazy) ale teraz (chyba) chcemy postarac sie o rodzenstwo dla corki.

milaam okresy regularnie (bralam yasminelle) zawsze po 21 dniach brania tabletek wystepowalo wkrwawienie w 4 dniu ale ostatnio pozapominalam kilka razy tabletek i rzesunelo mi sie na 5 dzien. Przestalam brac tabletki w zeslzym tygodniu. (powinnam pierwsza wziac w srode tydzien temu).

kiedy wiec jest najlepszy czas na poczecie chlopca?
oczywiscie nie wpominajac, ze dla mnie tez najwazniejsze by dziecko bylo zdrowe ale jesli mam "pomoc" Naturze w "zrobieniu" chlopca to czemu nie???

Hilfe
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 06:53   #20
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Planowanie Płci dziecka

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
dziewczeta, a skad wiedziec kiedy jest owulacja?
Poczytaj sobie o naturalnym planowaniu rodziny.

Np. tu http://npr.pl//index.php/content/category/5/17/43/

I google Twoim przyjacielem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.