golenie w oklicach bikini-koszmar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-02, 11:07   #1
agee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9
GG do agee

golenie w oklicach bikini-koszmar


juz po prostu nie moge wytrzymac.Gdy gole sie w okolicach "strefy bikini" odrastajace wloski wrastaja mi w cialo i tworza obrzydliwe takie jakby krostki!niedlugo to bede musiala chodzic na plaze w spodenach a nie w ladnym stroju ... zostaja mi takie zaczerwienienia i przebarwienia na skorze. Jak to usunac albo przyajmniej zmniejszyc te przebariwenia?? jak sobie radzic z tym?? moze jest jakis krem czy masc?? blagam HELP!!!!
agee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 12:08   #2
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Golenie w tej okolicy to nie najszczęśliwszy pomysł.Wiem bo sama to robiłam i miałam te same problemy co Ty.Od jakiegoś czasu 1 lub 2 razy do roku depiluję woskiem(oczywiście nie sama tylko u kosmetyczki)To taka moja pokuta za wszystkie grzechy w roku.A tak na serio,mimo niewątpliwego cierpienia jakie jest przy depilacji nie wrócę już do golenia.
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 12:36   #3
jotarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 8
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

ale po wosku (albo depilatorze) one tez wrastaja!
jotarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 13:59   #4
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Ja używam kremu depilującego (Tanita), bo mialam zapalenie mieszkaów włosowych po goleniu, a na wosk nie jestem odważna. Poza tym świąd był nie do zniesienia. Teraz skóra nie jest podrażniona i wszystko oki jest. Na podrażnienia polecam smarowanie żelem aloesowym, ale lepiej przetrzeć skórę wacikiem z rumiankiem i posmarować maścia lub kremem o nazwie Alantan.
Pozdrówki.
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 14:09   #5
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-Luloo

Luloo jak nazywa się ten krem Tanity??z tego co wiem firma ma kilka [img]icons/icon7.gif[/img] używałam jakieś tej firmy ale włoski ciężko schodziły [img]icons/icon9.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 14:45   #6
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-Luloo

Z moich doświadczeń wynika że po wosku wrasta o wiele gorzej niż po goleniu. Poza tym, jakie 1-2 razy do roku?! Ja po wosku jestem idealnie gładka jakieś 3-4 dni, potem zaczyna się koszmar wrastania, "wydłubywania" spod skóry, krew sie leje i ogólna masakra [img]icons/icon7.gif[/img] Właśnie jestme na etapie przestawiania się z wosku na golenie z powrotem - tzn, czekam żeby mi odrosły/wyrosły spod skóry żebym mogła je zacząc golić. Wiem że trzeba będzie to robić codziennie, i nie jest idealnie gładko, ale lepsze to niż strupy, plamy i nie daj Boże blizny. Kto ma skłonności do wrastania nie powienien nawet próbowac wosku. eksperyment nawet jednorazowy może się Cię zostawić z pamiatkami na całe życie. Dobrze że pozbywam się włosków tylko z przodu, z naturalnego "trójkąta" robię "paseczek". Widziałam na plaży i basenie że niektórym kobietom włosy rosną także na wewnętrzej stronie ud oczywiście wysoko, ale wystarczająco żeby wystawały z bielizny i trzeba było je depilować. Juz sobie wyobrażam wrastanie tam! Ja w tym miejscu na szczęście jestem bezwłosa z natury [img]icons/icon7.gif[/img]
a w ogóle depilacja to koszmar. Pomyśleć że jeszcze nasze mamy parędziesiąt- paręnaście lat temu w ogóle o tym nie myślały, może oprócz pach. I nikomu to jakoś nie przeszkadzało.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 15:40   #7
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-Luloo

To wrastanie to chyba jest sprawa indywidualna, mi na przykład strasznie wrastały po wosku, po golarce miałam potwornie podrażnioną skórę, a po depilatorze elektrycznym jest super (a boli nie bardziej niż wosk).
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-02, 16:06   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-do Katriny

Z tego co napisałaś domyślam się ,że depilacja była nieprawidłowo przeprowadzana, jesli włosy wrastają już po 3-4 dniach to znaczy ,że zostały urwane a nie wyrwane podczas depilacji.Jeśli depilacja jest prawidłowo przeprowadzona to włoski w okolicach bikini pojawiają się po ok 2-3 tygodniach , a pełny odrost po ok.4- 5 tygodniach. Zdarza się ,że wrośnie jeden , trzy włoski ,ale nie tyle jak to Ty opisałaś - coś musiało byc nie tak robione.To była depilacja w gabinecie, u kosmetyczki? Czy samodzielna w domu? Woskiem na ciepło czy tym na zimno? O wrastających włoskach mówiłyśmy już dużo na forum - wpisz w wyszukiwarke np. folisan , znajdziesz przepis na płyn przeciwko wrastaniu włosów. Rozdłubywanie miejsc z wrośniętymi włoskami to nie najlepszy pomysł - ja wyciągam czasami klientkom takie wrośnięte włoski ale robię to tak aby ranka była minimalna - nie mam mowy o laniu się krwi , bliznach itp.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 17:23   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-do Katriny

Ja też się przeraziłam z tym laniem krwi [img]icons/icon7.gif[/img] Wosku na ciepło używam już chyba rok i nigdy takich niespodzianek nie miałam (dodam ze depilację robię w domu). Używam wosku Vett i efekty są super, oczywiście trzeba do tego trochę wprawy i ćwiczeń [img]icons/icon7.gif[/img] , ale nie wyobrażam już siebie z maszynką w ręku. Po prostu szlag mnie trafia jak mam się męczyć co parę dni, a jak latem...? Może rzeczywiście niektóre osoby mają skłonność do wrastania włosków (u mnie też się czasami zdaży, ale to jeden lub dwa włoski). Najlepiej woskowanie po raz pierwszy przeprowadzić u doświadczonej kosmetyczki i zobaczyć jakie efekty będą na skórze. Kiedyś używałam kremu, ale efekty były takie sobie [img]icons/icon9.gif[/img] mniej więcej jak po maszynce. Na dodatek po maszynce miałam takie kropki okropne i wrastające włoski [img]icons/icon9.gif[/img]
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 17:35   #10
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-Luloo

Dlaczego 1-2 razy w roku?No cóż aż tyle nie nagrzeszyłam żeby poddawać się koszmarowi depilacji częściej.Potem ratuję się depilatorem elektrycznym ale nerwów wystarcza mi tylko na sezon letni.Myślę,że jeśli nie wosk to depilator chem.Golenie prawie zawsze podrażnia a odrastające szybko włoski są twarde i kłójące
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 19:24   #11
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-Luloo

chyba buźka [img]icons/icon7.gif[/img] po "krwi i masakrze" jest wyraźna?

Robiłam i u kosmetyczki i w domu. Włosy sa wyrywane z "korzonkami", żadnego łamania. Potem wrasta jakieś 50%. Nie moga się przebić przez skórę (próbowałam pelingów, szczotki i Xeriala), podejrzewam że to dlatego że mi włoski rosna tak ajkoś "płasko", w ogóle nie do góry tylko pod bardoz małym kątem do skóry. Na nogach też mi tak rosną i na głowie - sądząc z tego jak płasko leżą kiedy wyschna same - pewnie też [img]icons/icon7.gif[/img].
Widać jestem skazana na golenie [img]icons/icon7.gif[/img] Bólu przy depilatorze nie jestem w stanie wytrzymać niezaleznie od częśći ciała - żadne chłodzące koncówki ani naciąganie skóry na mnie nie działa. Kremy zajmuja za dużo czasu, niektóre pieką, są niewydajne a w lecie w ogóle nie wchodza w rachubę, bo "wybielają" opalenznę (zarówno naturalną jak i samoopalaczową). Także lepiej niż po "venus" gillette nie będzie [img]icons/icon7.gif[/img] jeśli o mnie chodzi.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-02, 19:31   #12
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-do Katriny

włoski w okolicach bikini pojawiają się po ok 2-3 tygodniach , a pełny odrost po ok.4- 5 tygodniach.

no więc u mnie "pojawiają się" po 3-4 dniach - połowa normalnie, a połowę widać jak wrasta. Pelny odrost - długość 0.5 cm - po jakimś tygodniu - 10 dniach. Tak juz mam. Dodam że włosy na głowie tez rosną mi trochę szybciej niż większości ludzi.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 20:33   #13
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Ja mam pewną zachowaną na ten temat koncepcję. Krostki, zaczerwienienia itp pojawiają się z powodu kąpieli w gorącej wodzie, która wygolone miejsca podrażnia. A miejsca bikini są tak wrażliwe, że zostają podrażnione jeszcze bardziej. Moja rada (na krostki i zaczerwienienia): w miarę możliwości nie kąpać się w gorącej, tylko chłodnej wodzie, a najlepiej zmywać mydło, żel czy krem (czego używasz do golenia) zimną wodą. To wypróbowany sposób. Doszłam do tych wniosków jak byłam na wycieczce, gdzie ciepłej wody nie było i o dziwo moje nogi nie posiadały ani jednej krosteczki! a niestety gdy wróciłam do domu i do gorących kąpieli- plami zaczęły pojawiać się po czasie spowrotem.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 20:55   #14
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Jeśli o mnie chodzi - pudło. Nie posiadam wanny, biorę prysznic wcale nie gorący i zawsze zakończony lodowato - od stóp do głow.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 23:20   #15
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

To czemu pudło skoro sama piszesz, że bierzesz lodowaty prisznic? Właśnie o to chodzi, że dobrze jak lodowaty, bo gorąca woda podrażnia.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 06:17   #16
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Pudło, ze nie trafiłaś do niej ze swoją teorią, bo ona się w gorącej nie kąpie, czyli nie od tego ma krostki...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 08:00   #17
madame_volae
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Ach napisała to tak lekkodusznie, że zrozumiałam, iż ona krostek nie ma.. [img]icons/icon10.gif[/img]

katrina: a czy wszyscy ludzie są tacy sami? [img]icons/icon7.gif[/img] Przecież wiadome jest to, że moja koncepcja nie sprawdzi się u wszystkich, bo gdyby tak było to nikt nie miałby krostek [img]icons/icon7.gif[/img] a ktoś musi mieć no i wypadło na Ciebie [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img]
W końcu istnieją odchyły od reguły [img]icons/icon7.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 08:17   #18
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar-Luloo

To Tanita taka pomarańczowo zielona, jest tam 100% i formula effective, nie mam konkretnej nazwy. Krem jest dosc delikatny. Ja jestem blondynką, wiec włosy nie są bardzo sztywne, na dodatek nigdy nie golę okolic bikini i nóg, bo uważam, że to fatalny sposób, przynosi więcej szkody niż zysku.Używam kremów, więc włosy nie są mocne, jak po goleniu. Nie wiem jak krem zadziała na sztywne golone.
Pozdrawiam
Luloo
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 14:23   #19
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Lejka dobrze zrozumiała "pudło". No wiem że ktoś musi być wyjątkiem , ale wolałabym być wyjątkiem od jakiejś innej zasady [img]icons/icon7.gif[/img]
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-03, 16:44   #20
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Nie jesteś sama! Witaj w klubie!
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 16:45   #21
Lexa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 22
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Dziewczyny piszecie tylko o wosku, a co powiecie o paście cukrowej? Właśnie pastę cukrową zaproponowała mi ostatnio moja kosmetyczka jako sposób(środek) o wiele bardziej delikatniejszy niż wosk, gdyż pastę rozgrzewa się jedynie do temperatury ciała (wosk do ponad 40), więc ryzyko uszkodzenia naskórka jest minimalna. Pastę cukrową w głównej mierze stosuje się właśnie na okolice bikini i do usuwania wąsika. Na razie skorzystałam tylko z tej drugiej usługi(polecam, zero zaczerwienienia) ale niebawem wybieram sie na bikini.
Lexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 18:24   #22
daro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 9
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

Drogie Panie.
Mam do Was pytanie, które nie dotyczy golenia "okolic bikini". Otóż chodzi mi o golenie pod pachami.
Jakim sposobem pozbywacie się włosów w tym właśnie miejscu?
Ja używam maszynki i pianki do golenia. Jest to jednak niezbyt dobry sposób, ponieważ muszę to robić co 2-3 dni.
Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif wo_img_02.gif (78,3 KB, 74 załadowań)
daro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-03, 19:51   #23
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: golenie -koszmar

Mimo, że nie jest to najwygodniejsze chyba większość właśnie tak robi, pianka i maszynka. Do wyboru masz jeszcze kremy do depilacji pach, są delikatniejsze niż zwykłe kremy ale mogą wywoływac uczulenie, a efekt i tak jest taki sam jak przy goleniu (2,3dni). Ewentualnie wosk i depilator ale to (tak mi się wydaje, sama nie próbowałam [img]icons/icon12.gif[/img] ) musi być bóóóóóóóól niesamowity... [img]icons/icon9.gif[/img]

nie wiem czy pomogłam [img]icons/1cmok.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 08:17   #24
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: golenie w oklicach bikini-koszmar

ile kosztuje taka depilacja z pastą cukrową?
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 10:33   #25
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Re: golenie -koszmar

Ja raz próbowałam sama usunąć woskiem włoski spod pachy. Matko, mało ducha nie wyzionęłam taki to ból [img]icons/icon10.gif[/img] . Nigdy już nie próbowałam, ale jak patrze na modelki one muszą to robić inaczej niż maszynką, bo mi po maszynce zostają czarne kropeczki-końcówki włosków a one mają idealnie gładkie pachy.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 13:18   #26
daro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 9
Re: golenie -koszmar

Modelki napewno robią to inaczej, np. laserem etc.
A zresztą poczytajcie w nowym numerze "Naj", ABC depilacji.
Zabiegi tam opisane są bardziej skuteczne w porównaniu do golenia z użyciem maszynki i pianki. Jednak są kosztowne.
Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg christina.jpg (50,7 KB, 62 załadowań)
daro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 13:21   #27
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: golenie -koszmar - łapki!! hih..

fuuujj [img]icons/icon10.gif[/img] raczek nei umyła [img]icons/icon10.gif[/img] hyhy..

ide juz se ide [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 14:46   #28
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: golenie -koszmar

nitek napisał(a):
> bo mi po maszynce zostają czarne kropeczki-końcówki włosków

no wlasnie - my brunetki mamy przekichane [img]icons/icon30.gif[/img]
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 15:22   #29
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: golenie -koszmar

łączę się w bóu [img]icons/icon7.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 15:48   #30
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: golenie -koszmar

mnie problem kropeczek nie dotyczy, jestem jasną )naturalną) blondynką [img]icons/icon12.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.