Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-29, 12:24   #151
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Oj posypalo. iejmy nadzieje ze w tym tygodniu juz sobie stopnieje. Dzis slonce ale mrozik.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:08   #152
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

U nas sypnelo w nocy akurat jak waracalismy z pubu wiec calkiem romantycznie bylo. Dzisiaj od rana sloneczko i cieplutko wiec po sniegu juz sladu nie ma. Jenta nie kazdemu sie tak super zyje, przynajmniej jakis rok, poltora temu ja tez mialam zalamke. Czulam sie bez planu, bez sensu, bez perspektyw i nie lubilam niczego co z tym krajem zwiazane. Myslalam ze nikt tu mnie nie lubi, ze norwegowie sa do d..., nudni, zimni, pogoda ciagle do bani, jak nie wialo to lalo i tak dalej. Jakis wew bunt za starym zyciem w miescie (mieszkam w najbardziej zapadlej dziurze w nibylandii na koncu swiata gdzie nic sie nie dzieje a ptaki zawracaja ) Jednak jak sie zmieni nastawienie i poszukasz plusow to i zaczyna pojawiac sie swiatelko w tunelu. U mnie to byla glownie wina nie znajomosci norweskiego ktora podcinala skrzydla - bo z angielskim to k...pe mozna zrobic, a im bardziej nie nawidzilam tego jezyka tym gorzej mi szlo z nauka. Teraz szprecham jak stara norwezka - ok moze jak 6 letnia dziewczynka - i juz jest rozowo Zobaczysz jak znajdziesz cos pozytywnego w tym kraju to bedzie coraz to lepiej.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 17:03   #153
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie sluchajcie baby z okresem, juz jest dopsz Mam sporo pozytywow, prace itd, ale jak usiade i pomysle ile jeszcze musze zrobic zeby bylo jak chce, to...
Ja po norwesku niby mowie ale na pewno wale byki i sie dziwie, ze sie nikt ze mnie nie smieje :P Tolerancyjny narod chyba.
Lubie Norwegow za usmiech i kulture osobista (noo wiem, nie kazdy). No i moj luby jest Norwegiem i to jest najcudowniejszy facet na swiecie
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 17:02   #154
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jenta zgadzam sie z toba, u mnie wiele tego bylo ale dopiero przy moim norku poczulam sie tak jak kazda kobieta powinna I nie zamierzam zmieniac na zadnego innego, moj ci on Wiesz zebysmy byly takie jak oni to chyba wieki mina - przynajmniej u mnie - moze nasze dzieci beda bardziej norweskie niz polskie, ale w tym narodzie sie nie dyskryminuje tak bardzo, ceni sie to ze ktos nie zaprzecza temu skad pochodzi i jaki jest, a z bykow sie nie smieja bo majac 53 dialekty ciezko sie jest polapac Ja osobiscie znam pania ktora mowi ein barn... a w Lom na stacji benzynowej sprzedaja pysje i kaku (hot dog) Noreczek wlasnie kocha mnie za to zem inna, a do roboty to sama widze ile jest, trzeba sobie caly swiat na nowo zorganizowac - ale damy rade, spokojna glowa, trzeba nam tylko wiary i wsparcia ze strony ukochanego Czasem pogaduch na forum
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 21:04   #155
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja znowu lece do Polski ,na 10 dni. Juz jutro,pozdrawiam.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:00   #156
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

cześć dziewczyny mam pytanko: mogłybyście mi podać link do najlepiej zaopatrzonej drogerii w Norwegii? takiej,która można odwiedzić online i w realu.Dzięki z góry pozdrawiam

ps.udanego pobytu w kraju Bling
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:48   #157
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziekuje.
Na pewno bedzie fajnie,cieplo jest.

Co do drogerii hm to ja spotkalam w Oslo sklepik z koralikami,kamieniami itp,o takie cos ci chodzi? Nie pamietam niestety nazwy
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 21:28   #158
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Chodzi mi o sklep z produktami chemicznymi,kosmetykami itp. Chcę się dowiedzieć czy pewne marki kosmetyków są też dostępne w Norwegii. Np.Vichy, Clinique , John Frida.
Fakt,cieplutko jest,więc korzystaj jak najwięcej ze słonka Pozdrawiam
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 15:52   #159
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O rany jaka ja zakrecona, drogerie pomylilam z pasmanteria hihi
Przepraszam
Mamy sklepik vita , A Vichy mozesz dostac w aptekach,ale wiem ze te kosmetyki sa drozsze niz w Polsce

Zaraz sama poszukam stronek to ci wkleje linki.


---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

http://www.vita.no/
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 16:36   #160
sylwiawszafie
Raczkowanie
 
Avatar sylwiawszafie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 440
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

wszystkie marki kosmetykow ktore wymienilas sa dostepne w norwegii. drogeria do ktorej link podala Bling jest raczej sredniopolkowa wiec nie wszystko tam znajdziesz.
z wyokopolkowych to np http://www.parfymelle.no/
i Tonic - nie wiem czy ma strone internetowa i w jakich jest miastach ale jest dobrze zaopatrzona w kolorowke i pielegnacje np: dior, chanel, clinique shiseido, kanebo, EDM, lancome, jest tam tez dosyc duzy wybor wysokopolkowych kosmetykow do pielegnacji wlosow.
Vichy jest chyba w kazdej aptece.
__________________
sylwiawszafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 22:08   #161
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wielkie dzięki kobitki !!!! Bardzo mi pomogłyście Pozdrawiam cieplutko
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 11:56   #162
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jak Wam mija Wielkanoc? Mi dosc milo i leniwie
Wybieram sie z moim lubym do Polski pod koniec kwietnia na pare dni. Lekka trema, bo rodzinka go nie zna
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:11   #163
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzien doberek.
Ja sie obijam jak zwykle,to chyba moje pierwsze swieta Wielkanocne w Polsce od 5 lat.
Nigdy nie lubialam siedziec w kuchni,wieczorem moge pokroic na salatke i gicior. Siostra ze szwagrem,tam rzadza a ja sie nei krece.
Bylam dzis pobiegac po Galerii,ale pojde sobie na spokojnie wew wtorek,szukam zamszowej szarej torby i nic nie ma. Moglaby byc tez zwykla ,kupilam dwie pary butow szarych a torby nie mam,a ja lubie meic pod kolor. Jak nie znajde to skusze sie na jasny fiolet,jak ja to przezyje to jeszcze nie wiem.

Jenta,oj na pewno wszystko bedzie ok. Rodzinka tez na pewno ciekawa jak on wyglada itp.

Buziaki
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:31   #164
minnie
Raczkowanie
 
Avatar minnie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 315
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Czesc Dziewczyny,
w sumie troche Was podczytuję więc postanowiłam się ujawnić.
Mieszkam w Oslo(no w sumie to już berum).
Znalazłam stronke tego sklepu tonic więc podsyłam dla Kubusia
Puchatka,są na niej adresy sklepów (www.skintonic.no).
Polecam też drogerie Fredrik&Louisa(www.flp.no/) oraz Esthetique (http://www.esthetique.no/). Widzę ,że w Esthetique jest sklep internetowy, ale nie wiem jak działa gdzyż nigdy nie korzystałam.
Tam znajdziesz marki takie jak np. Dior, Clinique,Estee Lauder itp(ogólnie te droższe.)Natomiast prosukty John Frida bez problemu znajdziesz w Vicie.

Pozdrawiam.
minnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 16:44   #165
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej hej laseczki, co tam u was slychowac? Jak minal 17 maja? U mnie kobitki w bunadach lataly i mnie namawiaja bym sobie uszyla stroj narodowy z Polski hihi... Dobrze ze chociaz pogoda dopisala
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 20:31   #166
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jestem pod wielkim wrazeniem obchodow 17 maja A pogoda na ten 1 dzien sie poprawila. Bylo bardzo sympatycznie.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:36   #167
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Talking Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To ja tez sie dolaczam.
Mieszkam w Norwegi 16 lat po slubie 15.
Poczatki byly ciezkie choc znalam j. norweski (studiowalam go w Poznaniu), ale mimo to nie mialam pozadnej pracy ani znajomych.
Dopiero ostatnio jak sie pojawilo tyle Polakow mam kontakt z ziomkami i mowie troche po polsku. Moje dzieci (mam trojke) wiele rozumieja ale mowia to co najwazniejsze (na zadne tematy z nimi po polsku nie podyskutujesz). Ciezko mi ich uczyc bo w domu mowimy po norwesku *(mam meza Norwega).
Co do pracy musialam od nowa chodzic do szkoly i zdobywac nowy zawod, bo moje studia z Polski na nic mi sie nie przydaly. Teraz jestem bioinzynierem i pracuje w szpitalu. (duzo stresu, duzo biegania ale ja to lubie).
Co do 17 maja to jak moj maluch po raz pierwszy szedl w pochodzie az sie poplakalam. Wszystkie maluchy maja bunady, ale ja nie choc maz mnie bardzo namawia. ( za duzy wydatek).
Usciski dla was dziewczyny
Mam nadzieje, ze wam sie tu dobrze ulozy (do tych "nowych")
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 16:51   #168
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Anulca z uszyciem bunadu to nie problem - jest wiele firm w Polsce szyjacych stroje narodowe (szyja rowniez zagraniczne) byle dodatki dokupic - a sklepow bunadowych nie brakuje. Moj chce sobie wlasnie w Polsce uszyc - pozyczy od kuzyna na wzor by zobaczyli materialy. A mnie znowu wszyscy namawiaja na uszycie polskiego bunadu Dlatego sie zainteresowalam tymi firmami szyjacymi hihi - juz nawet znalazlam swoj stroj Co myslicie o takim pomysle? Bo tu wszyscy pozytywnie sie opowiadaja za norweska kujawianka (podobno to powod do dumy nosic stroj narodowy... ) Zobaczcie tutaj - stroj Kujawski http://www.fotoinfo.pl/sobstr095.htm dokladnie jak z mojego regionu - bylam nawet w muzeum zobaczyc hihi podczas ostatniej wizyty ...
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:52   #169
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzien dobry
Ja po raz drugi spedzilam 17 maja w pracy,no ale jak mus to mus.
Dobrze z epogoda byla znosna,bo w zeszlym roku padal snieg.
2 lata temu bylo ladnie , nawet wybralam sie do centrum.
3 lata temu byl deszcze .....

Hm co do stroju to ja mam swoje zdanie.
Tzn moja znajoma w zeszlym roku wpadla na pomysl,ze skoro tu jest tak drogo to ona sobie kupi stroj w Polsce,bo sa podobne. Nie podoba mi sie to. Nasladowac cos na sile. W koncu jestesmy Polkami i Norwezkami nigdy nie bedziemy
W koncu Norwegowie,ci przynajmniej ktorzy sie znaja i tak beda wiedzieli ze to nie ich stroj.

Rozumiem miec stroj,swojej narodowosci ale po to zeby pokazac kim sie jest,a ona wyraznie mowila cos innego.

No ale to moja taka mala dygresja

Witam tak w ogole nowa wizazanke. Nowa tutaj ale widze ze staz w Norwegii dosyc dlugi.

Boli mnie zab, jak tak dalej pojdzie to polece do Polski,do swojego wieloletniego lekarza. Tylko jemu pozwole sie rozwiercac hihi
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 20:57   #170
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Bling ja tam tylko w Polandii sie lecze u dentysty - nie czekaj zbyt dlugo co sie gorzej nie zrobi. Co do stroju to ja wlasnie chce miec typowy stroj kujawski, zadne nasladownictwo. jestem Polka i zawsze nia bede wiec czemu nie? Nigdy nie zamierzalam udawac ze to bedzie stroj norweski tylko ze typowo polski z mojego regionu. Cos z czego mozna byc dumnym. A w Polsce mozna uszyc prawdziwy bunad, juz to sprawdzalam jest kilka firm, maja takiie same tkaniny welniane. Ale to odnosnie TZ Powiedzieli mi ze mam tylko oryginal podrzucic. Ja w zeszlym roku tez w Oslo swietowalam 17 maja i pamietam jaka zimnica byla.... brrrrr.... a potem cieplutko i sloneczko. Musielismy sie kawka z bayleysem ratowac
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:18   #171
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No i to mi sie podobaTwoj Norek bedzie mial norweski, nie wazne ze szyty w Polsce, skoro mozna takiej to czemu nie.
No a ze ty Polka to bedziesz miala polski.
Niech wiedza ze Polska tez ma ladne rzeczy,typowo narodowe.

Zreszta ja mysle ze sklep taki jak Cepelia,cieszy sie teraz coraz wieksza popularnoscia,w koncu tam turyski moga zakupic mase pamiatek.

No wlasnie z tymi lekarzami jest tak ze ja tez mam od lat swoich w kraju,okulista,stomatolog ,ginekolog. Optyk tez tylko w kraju,jak tu oddalam okulary do zagiecia to mi facet tak znieksztlacil,ze powiedzialam pierwszy i ostatni raz.
Teraz z nowymi meczylam sie jakies 3 miesiace,bo po wyrobieniu zaraz lecialam tutaj,ale dalam rade i dopiero przy okazji nastepnego pobytu w kraju oddalam do podgiecia.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 08:30   #172
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja pochodze z Poznania. Stroj bamberki poznanskiej niestety jest brzydki. Norwezka nigdy nie bede, ale pol na pol. Wiekszosc mojego zycia przezyje w Norwegi. Bunad jest bardzo praktyczny. Same zobaczycie jak zostaniecie zaopraszane na wesela, konfirmasjoner, dåp osv. I mi sie to bardzo podoba.
moze sie zorientuje w tych firmach w Polsce. Przynajmniej dla Sarhy (mojej corki) bede szyc bunad
Usciski

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
No wlasnie z tymi lekarzami jest tak ze ja tez mam od lat swoich w kraju,okulista,stomatolog ,ginekolog. Optyk tez tylko w kraju,jak tu oddalam okulary do zagiecia to mi facet tak znieksztlacil,ze powiedzialam pierwszy i ostatni raz.
Teraz z nowymi meczylam sie jakies 3 miesiace,bo po wyrobieniu zaraz lecialam tutaj,ale dalam rade i dopiero przy okazji nastepnego pobytu w kraju oddalam do podgiecia.
JA tak czesto jak ty nie bywam w Polsce, ale do dentysty zawsze tylko do kraju. (chyba ze sie budze z takim bolem, ze mdleje) Ostatnio w norwegi zaplacilam za plabe i wyrwanie zeba 2100,- Ginekolog kosztuje 800,- koron. tyle, ze uwazam, ze musze miec kogos na miejscu, bo jak cos bedzie nie tak nie bede zawsze jezdzic do Polski. Z dziecmi i praca nie moge tak wyskoczyc na pare dni. Wyjazd do Polski to dla mnie duzo planowania i tez wydatek (jak zqabieram dzieci). Chyba ze mi maz z nimi zostanie w Norwegi, ale on tak pracuje, ze nie zdazy nawet zaprowadzic do przedszkola i szkoly. Dzieci same nie pojda, a niestety sasiedzi Norwedzy nie sa tacy jak polscy sasiedzi i nie mopzna im takiego zadania powiezac.
Co do optyka, moj maz tez sobie robil okulary w Polsce i bardzo zadowolony!!!
Za to z warsztatu samochodowego i firm wysylkowych w Polsce juz nie bedziemy kozystac!!!
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 17:05   #173
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No ja mam wujasa co ma warsztat samochodowy - dobry fachowiec jest i uczciwy wiec z jego uslug kozystam. Poleconego przez niego lakiernika tez chwale i nie zamierzam bulic grubej kasy w Norwegii kiedy przy okazji moge odwiedzic rodzinke w polandii. Zaufany dentysta to kuzynka - lubie jak mi zabki robi, zawsze fachowo i szybko. Nie ufam uslugom lekarzy norweskich, oni bagatelizuja wiele spraw. TZ potrzebowal okularow, zrobil je w Norge i po roku jego oczy juz nie mogly ich wytrzymac - okazalo sie ze zrobiono mu za mocne, nie uwzgledniono astygmatyzmu - w Norge nie robia szkiel cylindrycznych, wiele optykow nawet nie podejmuje tego watku. - dlatego dostal zwykle szkla o wiele mocniejsze niz potrzebowal. TZ ma okulary od kiedy pamieta i nikt mu w zyciu nie powiedzial o astygmatyzmie. W Polsce dostal prawdziwe szkla, slabsze, z cylindrami i jest zadowolony. Wiele uslug wykonuje w Polsce z powodu o wiele nizszej ceny ale tez i jakosc nie jest zawsze zachwycajaca dlatego jestem bardzo dociekliwa zanim czegos sie podejme.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:08   #174
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Anulca,no w twoim przypadku to zrozumiale, ze nie zawsze dasz rade skorzystac z polskich uslug. No ale wiadomo ze jesli masz okazje to na pewno korzystasz,i dobrze.

Ja w brew pozorom,tez rzadko bywam w kraju. Przewaznie byly to trzy wyjazdy,czasem tylko dwa w roku. Wiadomo Wielkanoc,Wakacje i Boze Narodzenie.
Jedynie na przelomie 2007 2008 i tego roku udalo mi sie wyskoczyc kilka razy wiecej. Styczen,marzec 2 dni ale zawsze,kwiecien 10 dni..... Wstepnie teraz planuje sierpien,ale kto wie....

Hm ciekawe,ale u mnie chyba w Gorzowie nie ma zadnych stroi ludowych hihi

Na pewno sa przydatne,na te rozne okazje wyjscia komunijne,slubne....
Ale ja bym w takim czyms nie wyszla niestety

Pozdrowionka
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 14:38   #175
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, trzymajcie kciuki za mnie, zostalam oddelegowana do obslugi bankietu rodziny krolewskiej jutro wieczorem i trzese portkami!! Nie biegalam z taca od prawie 3 lat, jak wywale na krola talerz albo wino to mnie na pewno deportuja... Hehehe. Brrrr !!!!!
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 18:55   #176
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jenta nono to musialas miec wtyki hihi,bo ponoc jak sie nie jest Norwegiem to sie nie ma wstepu na zamek. Tzn slyszalam ze trzeba miec obywatelstwo. A krolem sie nie przejmuj,na pewno on ma osobista obsluge hihi

A tak na powaznie to bede trzymac kciuki.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 19:07   #177
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ten bankiecik to nie czasem na Bygdoy?
Dzis moj kolega z pracy,wlasnie jechal tam pomagac ,moze to ta sama imprezka
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 21:21   #178
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kurde!! Co za tlumoki lesne mnie zatrudniaja. Bankiet krolewski?! Bankiet owszem, ale charytatywny dla niepelnosprawnych (zaznaczam, przesympatyczna impreza) ale o zadnym krolu mowy nie bylo. Po prostu zenada - nie to, ze koniecznie chcialam, ale co to bylo za info wogole?
Miejsce to hotel oslofjord w Sandvika (dojazd na wlasny koszt). "Polecam" agencje Personalhuset, same atrakcje.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 09:28   #179
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Z krolem to wlasciwie zadna atrakcja. JAk tu przyjechalam 15 lat temu to pracowalam w Holmenkollen Hotel i tam mielismy obiad dla rodziny krolewskiej. Krolowa przyszla sie z nami przywitac, kazdemu podala "zimna" reke, a krola nie widzialysmy. Wiecie, ze krolowa to zimna jedza?!
USciski
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:22   #180
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hihi i tle go widzieli. O to Jenta bylas blisko mnie bo ja mieszkam przed Sandvika.
Anulca,no a teraz pracuje troszke wyzej Holmenkollen.

A ci niepelnosprawni wlasnie w ten weekend u nas spali. Moze to tylko moje odczucie,ale niektorzy ci ludzie przechodzili samych siebie,bardzo niemili byli. Hihi jedna parka naskarzyla, ze lozko mieli niepoprawione,tzn posciel. Nie wiem moze mysleli ze my tak do pokoi co godzinke wchodzimy i sprawdzamy czy gosc zcasem nei lezal i nie trzeba poprawic. Masakra

A ja lece do Londynu, w nastepnym tygodniu,moj brat mial wypadek, powazny dosyc,sciagam siostre z Polski i razem lecimy do niego na tydzien pobyc z nim.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.