Samodzielnie zrobiona eksfoliacja???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-08, 15:56   #1
Miotla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 9

Samodzielnie zrobiona eksfoliacja????


Prosze zwlaszcza pania Beate Krajnik o fachowa odpowiedz, a takze wszystkie z Was, ktore maja jakies pojecie o eksfoliacji kwasami.
Poniewaz wsrod moich kolezanek jestem znana z zamilowania do kosmetykow a kwasami AHA i BHA i entuzjastycznej opinii o nich, jedna z nich uszczesliwila mnie zestawem do samodzielnej eksfoliacji. ALE... Czytalam wiele na ten temat na tym forum i troche obawiam sie zrobic ja wlasnorecznie, jednak ten zestaw kusi i nie pozwala o sobie zapomniec.

Po kolei: Producent: Perri Skin Care (firma dzialajaca w USA, dosc tutaj znana), zestaw nosi nazwe Glyco Lactic Acid Peel kit for home use. Reszte przepisuje z ulotki. "This peel kit features a unique 50-50 formulation of 30% Glycolic Acid and 50% Lactic Acid to combine the highly effective benefits of each. The pH is 2.7 for maximum effectiveness. Peels with a pH of 3.0 or more are not effective! Lactic Acid not only is a superior exfoliant, but may be one of the best treatments yet for hyper-pigmentation. Lactic Acid is another Alpha Hydroxy Acid, like Glycolic Acid, but is less irritating to the skin than Glycolic Acid. Lactic Acid occurs naturally in the skin and is a primary component of the skins natural moisturizing factor. This unique peel combines the 2 AHA acids for a superior peel with less irritation and a better ability to even out skin tone! The Glyco Lactic Acid Peel kit for home use includes a concentrated 2 ounces of Glycolic Acid mixed with Lactic Acid plus 2 ounces of Skin Prep Toner. This kit will give approximately 20-25 peels!

Podsumowujac, wiem, ze moja cera kwalifikuje sie do eksfoliacji, mam przebarwienia potradzikowe, posloneczne i niewielkie zmiany melaninowe (wg slow dermoestetyka, ktory proponowal mi eksfoliacje, serie mikrodermabrazji albo Blue Peel - do wyboru). Czy z taka diagnoza moge sie pokusic o samodzielne uzycie podarowanego zestawu? Czy moga nastapic jakies powiklania? Niecierpliwie czekam na odpowiedz i pozdrawiam.
Miotla
__________________
Wymienię: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=190364
Miotla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 11:35   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Samodzielnie zrobiona eksfoliacja????

Nie znam niestety kosmetyków tej firmy. Przy każdej eksfoliacji wskazana jest duża ostrożność - szczególnie trzeba uważać na okolice oczu , nozdrza, usta , znamiona - najlepiej zabezpieczyć te miejsca ,przed nałożeniem kosmetyków z kwasami , wazeliną (jeśli na skórze są jakieś ranki to również nie wolno nakładać na te miejsca tych kosmetyków). Jeśli chodzi o skuteczność i bezpieczeństwo zastosowania tych kosmetyków to zapytaj Basię Kwiatkowską (możesz wysłać do niej e-mail , podaj skład , opis).
Ja mogę ocenić tylko te kosmetyki , które znam i stosuję. Za bardzo bezpieczną i łagodnie przebiegającą eksfoliację AHA uważam zabieg Glycosure firmy Maystar, równie łagodnie przebiega zabieg firmy Janssen, ale już np. w przypadku kosmetyków Sweet Skin System kosmetyczka musi bardzo uważać w czasie zabiegu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.