naczynka raz jeszcze !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-13, 14:07   #1
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25

naczynka raz jeszcze !!


Prosze was o pomoc!! na mojej tlustej sklonnej do wypryskow buzce zauwazylam delikatne rozszerzone naczynka!!! wpadlam w panike, bo nie wiem co mam robic!! boje sie ze bedzie ich coraz wiecjej! wiem ze nie raz byla o tym mowa, ale prosze poradzcie jaki krem na rozszerzone naczynka nadaje sie do TLUSTEJ cery!!! zaczelam lykac tez Rutinoscorbin, mam nadzieje ze je troche wzmocni z nowych juz nie bedzie!!!!
z gory dziekuje za pomoc!!!!!!!!!!
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 08:09   #2
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: naczynka raz jeszcze !!

dziewuszki kochane co maja podobny problem do mojego prosze pomozcie bo ja sie w tych wszystkich kosmetykach gubie!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 18:02   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: naczynka raz jeszcze !!

żel Dermiki z wit.P + krem z filtrem na codzień,np. matujacy Avene z faktorem 20 lub 60
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:55   #4
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: naczynka raz jeszcze !!

Peelingi tylko enzymatyczne, żadnych kwasów przy takiej buzi. Jak mawia mój lekarz : jak najmniej emocji [img]icons/icon10.gif[/img] , zero gorących kaw czy herbat [img]icons/icon10.gif[/img] To teoria [img]icons/icon7.gif[/img] hehe [img]icons/icon7.gif[/img] Bo wez się tu człowieku i nie denerwuj [img]icons/icon12.gif[/img] Głowa do góry świat się nie kończy [img]icons/icon7.gif[/img] A najlepiej jakbyś poszła do dermatologa niech Ci buzkę obejrzy [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 07:57   #5
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: naczynka raz jeszcze !!

Dziekuje Wam dziewuszki za rade!!!!
ale mam male pytanko. Najpierw do JUSTY, czekam tylko na wyplate i lece do apteki po krem AVENE juz od dawna sie na niego czailam ale cena mnie troche odstraszala, teraz juz nie bo wiem ze warto zainwestowac pare zlotych a kosmetyki AVENE sa naprawde dobre. Ale moze zamiast zelu na naczynka DERMIKI lepiej byloby stosowac AVENE DIROSEAL? w katalogu ten kremik ma wiecej pozytywnych komentarzy, a DERMIKA nie kazdemu odpowiada, jak myslisz JUSTY, moze warto?
A teraz do IWNONALODZ - skonczylam wlasnie kuracje maska przeciwtradzikowa PHARMACERIS T SALICAM - i musze przyznac ze stan mojej skory poprawil sie znacznie! jestem zadowolona, nie wydaje mi sie zeby ta maska podrazniala moja skore, po niej jest gladka i matowa, stosuje ja teraz dwa razy w tygodniu, mam nadzieje ze nie zaszkodzilam sobie?, wiem ze ta maseczka ma wlasciwosci zluszczajace ale chyba raczej lagodne.
Moja cera nie jest taka tragiczna, najwiecej pajaczkow mam na skrzydelkach nosa i to mnie strasznie drazni!! bo bez korektora i podkladu na nosie nie wyjde z domu!!!! [img]icons/icon9.gif[/img] na policzkach jest duzo duzo lepiej, ale czasami mam takie uczucie podraznienia jak potre twarz, dlatego wiem ze musze szczegolnie troskliwie dbac o buzke, wole teraz zapobiegac niz pozniej leczyc!! dlatego wszystkie wasze rady sobie zapamietam, dziekuje raz jeszcze!!!!! gorace buziaczki !!!!!!!!!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 08:36   #6
KasiaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
Re: naczynka raz jeszcze !!

Marta,
Ja mam podobny problem z naczynkami. Zauważyłam, że lepiej działa na mnie Krem Eris z 1% wit K niż Diroseal. Jeśli chcesz wypróbować Diroseal to mam jeszcze około połowy opakowania i za cenę 20 zł mogę Ci go odstąpić. Nie zrujnujesz się a sprawdzisz czy działa. Wiem, że wiele dziewczyn go chwali. Pozdrawim Cię i życze udanej walki.
W moim przypadku ona się nigdy nie kończy.
KasiaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 09:03   #7
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: naczynka raz jeszcze !!

Kasiu bardzo chetnie moge od ciebie kupic ten krem, wole najpierw wyprobowac niz wydac kase i sie rozczarowac! wiem kremy nie dzialaja tak samo na kazdej cerze i dlatego warto najpierw wyprobowac, chociaz niektore kosmetyki dzialaja stopniowo i po zuzyciu probki czy dwoch nie widac jeszcze zadnych rezultatow.
Wiesz ja tez sie zastanawialam nad kremem Erisa, ale obawialam sie ze moja tlusta buzka zle go bedzie znosic, ilosc pozytywnych komentarzy jakos sklania mnie bardziej do kremu Avene, no ale najpierw musze wyprobowac zeby oceniac.
Pozdrawiam gorąco i dziekuje za zainteresowanie! [img]icons/icon7.gif[/img]
podaje moj adres mailowy na ktorym mozemy dogadac sie co do tego kremiku. libmar@poczta.fm. Caluski!!
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-15, 09:06   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: naczynka raz jeszcze !!

marta1162 napisał(a):
> Najpierw do JUSTY, czekam tylko na wyplate i lece do apteki po krem AVENE juz od dawna sie na niego czailam ale cena mnie troche odstraszala, teraz juz nie bo wiem ze warto zainwestowac pare zlotych a kosmetyki AVENE sa naprawde dobre. Ale moze zamiast zelu na naczynka DERMIKI lepiej byloby stosowac AVENE DIROSEAL? w katalogu ten kremik ma wiecej pozytywnych komentarzy, a DERMIKA nie kazdemu odpowiada, jak myslisz JUSTY, moze warto?

Poleciłam żel, bo pisałaś, że masz cerę tłustą. Diroseal ma cięższą konsystencje. Na temat kremów na naczynka opinie są sprzeczne, każdemu pasuje co innego, dlatego przed zakupem poproś o próbkę Diroseal.
Spotkałam się z dużą liczbą pozytywnych opinii na temat maseczki na naczynka Flos-Lek- jest niedroga, więc moze się skusisz?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 09:18   #9
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: naczynka raz jeszcze !!

Kasia zaproponowala mi sprzedaz Dirosealu wiec go wyprobuje, najwyzej przezuce sie na Dermike albo Eris, a co do tej maseczki Flos-Leku, to slyszalam ze jest calkiem dobra ale jakos o tym zapomnialam!
Dzieki Justy na pewno ja wyprobuje!!!!!

aha waracajac jeszcze do Dermiki, to tez sie nia zainteresowalam, zwlaszcza jak przeczytalam ze to jest zel a nie krem! ale przestraszylam sie tych opinii! niektore dziewczyny mowily ze po nim zaczely wyskakiwac syfki!!! ale jak mowisz kazdemu co innego pasuje! pozdrawiam!
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 09:52   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: naczynka raz jeszcze !!

w tej serii dermiki są zarówno kremy jak i żel
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 11:02   #11
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: naczynka raz jeszcze !!

Marta skarbie wszystko możliwe że maseczka Ci nie zaszkodziła ale to wszystko może "wyjść" na buzi za kilka lat i po takich kuracjach mogą być te miejsca jeszcze bardziej wrażliwe i skłonne do pękania naczynek. Co do kremu Diroseal to jest on bardzo dobry, ale obawiam się że będzie za "tłusty" dla Ciebie. MOże stosuj go na noc, bo on bardzo wzmacnia skórę. Poza tym może powinnaś ogólnie stosować kremu lub żelu do swojego rodzaju cery, a tylko w newralgiczne miejsca wcieraj kremy na naczynka. No i powinnaś jednak te miejsca bardziej chronić i uważać, bo one są delikatniejsze [img]icons/icon7.gif[/img] I na moje oko powinnaś po lecie wybrać się do dermatologa i może on Ci je zamknie i poleci Ci co masz konkretnie robić z czym i jak [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-15, 11:49   #12
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: naczynka raz jeszcze !!

Iwonko! przez to ze mam skore tlusta i z wypryskami ciezko mi jest dbac o te partie ktore najbardziej sa narazone na rozszerzanie naczyn. Jak stosowalam tylko zel do mycia (antybakteryjny), tonik i krem, a miejscowo zel punktowy na syfki, to to nic nie dawalo, cera mi sie wcale nie poprawila! ciagle mi cos wyskakuje!!! dlatego postanowilam siegnac po cos "mocniejszego", wczesniej stosowalam zel Neutrogeny Clear Pore na noc i w znacznym stopniu poprawil mi sie stan skory, nie mialam z nia problemow przez jakies 3 lata, a teraz prosze znowu!! z mieszanej skory zrobila mi sie tlusta i "wysypuje" mnie jeszcze na policzkach!!!!!!! zmora!! i ostatnio tez po niego siegnelam, niestety bez rezultatów. probowalam tez kuracji Sillicol skin - ale to byl szok dla moje skory!!!!! moze faktycznie stan jej poprawil sie ale za to jakim kosztem!!! byla wysuszona i podrazniona!! dlatego juz drugi raz po niego nie siegnelam. Potem mialam dosc duza przerwe, no i wkoncu znowu nie wytrzymalam, zaczelam szperac i znalazlam te maske Erisa, wydawalo mi sie ze jej dzialanie jest naprawde bardzo lagodne i skuteczne! i dopiero pozniej zaczelam sie martwic o rozszerzone naczynka!! przyznam sie szczerze ze wczesniej nie zdawalam sobie sprawy z tego jak kosmetyki moga podrazniac!!! Juz mam dosc tej mojej kaprysnej buzki!!! kurcze mam 22 lata i chce wygladac ladnie, nie lubie uzywac fluidow ale niestety musze!! bo z taka facjata na ulice nie wyjde!!! ale sie wyzalilam !!! az mi odrazu lepiej!!! tylko gdybym jeszcze znalazla cos takiego uniwersalnego co by chronilo delikatna skore i zwalaczalo pryszcze to juz chyba nie mialabym zadnych zmartwien!!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
a co do tego Dirosealu to wlasnie zamierzam go stosowac tylko na noc! i oczywiscie na okreslone partie, w okolicach nosa i na policzki tam gdzie sa najbardziej zaczerwienione!!
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 12:05   #13
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: naczynka raz jeszcze !!-Beatko looknij może :)))

No niestety [img]icons/icon9.gif[/img] ja mam buzię mieszaną i naczynkowa i też mnie czasem denerwuje [img]icons/icon12.gif[/img] Więc rozumiem, że cera tłusta może dobijać jeszcze bardziej [img]icons/icon7.gif[/img] Ale uważam że powinnaś uzywać kosmetyków nawilżających, matujących, różnych fluidów a na noc w newralgicznych miejscach kosmetyki na naczynka. Nie jestem fanką kosmetyków do cery naczynkowej Erisu bo moim skromnym zdaniem są średniaki po prostu. Ale pajączki zamknąć trzeba, więc na Twoim miejscu wybrałabym się jak najszybciej do dobrego dermatologa. Czasem też dermatolog może polecić Ci jakieś maści albo kremy typowo apteczne. I zastanowiło mnie jeszcze coś, skoro buzia Ci się przetłuszcza, nie wiem czy włoski tez to może powinnaś iść do ginekologa- endokrynologa, on Cię wyśle na badanie hormonów, bo takie różne przygody to czasami po prostu brak albo nadmiar albo zaburzenia jakiegoś tam hormonu.Może pomyśl o tym [img]icons/icon7.gif[/img]
No nic zobaczymy co Ci jeszcze poradzi Beatka [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 12:21   #14
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: naczynka raz jeszcze !!-Beatko looknij może :)))

Droga Iwonko! wlosy mi sie nie przetluszczaja, wrecz przeciwnie, musz je ciagle nawilzac jakimis maskami, i wogle oprocz twarzy to skora na calym ciele jest raczej sucha i tez musze ja specjalnie nawilzac. ;( a co do tego deramtologa to na pewno sie wybiore, tylko moze po lecie? bo jak przepisze mi jakas kuracje to zebym nie narazila po niej skory na silne slonce? a swoja buzke tez staram sie nawilzac, stosuje krem nawilzajacy z filtrem, raz w tygodniu (czasami niestety rzadziej) nakladam maseczke nawilzajaca, albo jogurt naturalny, no i oczywiscie teraz na noc bede nakladala krem na naczynka (miejscowo).
a wracajac jeszcze do tego ginekologa, to moze powinnam sie nad tym naprawde zastanowic, bo jak jeszcze nie mialam 20-stki to myslalam ze samo przejdzie i nie bralam pod uwage ze to moze byc nadmiar jakiegos hormonu, ale teraz juz nie wiem, zobacze co jeszcze na to Betatka powie, moze spojrzy na moj problem fachowym okiem i cos doradzi!!! a tobie Iwonko bardzo dziękuje za troskę!!!!!!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 16:24   #15
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi + uzupełnienie

Marto, kilka uwag w punktach, przy czym zaznaczam, że to są tylko sugestie, Ty sama najlepiej znasz swą cerę, wiesz w jakim stopniu się przetłuszcza, widzisz stan swych naczynek, tak więc tylko sama możesz stwierdzić co ci służy co nie i wybrać opcje najlepsze dla siebie. Polecam preparaty tylko te któych znam składy, tak więc nie są to jedyne i najlepsze, zapewne jest więcej do wyboru, ale jeśli nie znam składu i większej ilości informacji na ich temat nie mogę ich zaproponować. Nawet jeśli skład wskazuje, że preparat nie powinien zatykać porów nigdy nie ma 100% pewności, że akurat posłuży Twojej osobie, zawsze więc dobrze przetestować przed zakupem, ja nie jestem w stanie zagwarantować i wybrać jedną konkretną rzecz odpowiednią właśnie dla ciebie:

1- Oczyszczanie cery - delikatny żel myjący np dla cer wrażliwych, może
być także antybakteryjny jeśli spełnia opisane warunki,☠ przede wszystkim
ważne są użyte w nim detergenty myjące patrz w skład przed zakupem i unikaj
wszystkiego co zawiera na początku składu zaraz na drugim miejscu po wodzie
(Aqua, water) nazwy kończące się na lauryl sulfate lub laureth sulfate, są to
silne detergenty, które często podrażniają skórę, jeśli znajdują się nieco dalej
w składzie to dla twojej tłustej skóry jeszcze może być. Nie znam składów wszystkich żeli myjących, dlatego podaję kryterium dzięki, któremu sama możesz wybrać sobie najlepszy, najlepiej by jeszcze był bezzapachowy. Nie opieraj się tylko na opisach producentów, gdyż one mogą być mylne, patrz w skład, jesli chcesz mieć pewność. Jeśli twoja cera jest
bardzo tłusta myj ją dwa razy dziennie, jeśli nie, rano możesz spryskać twarz
wodą termalną najlepiej Avene, która przy okazji złagodzi podrażnienia, zgodnie
z instrukcją podaną w tekście na temat pielęgnacji zimowej oraz tonikiem.


2- Tonik - bezalkoholowy, możesz wybierać wśród serii dla cer
naczynkowych np Flos-lek ma dobry tonik opisany w NEWSach, Oceanic lub Eris.
Żele myjące dla cery naczynkowej nie pomagają wiele, gdyż i tak je spłukujemy
szybko, dlatego liczą się składniki myjące a w mniejszym stopniu dodatki. Tonik
na pewno nie przyczyni się do zatykania porów, a także nawilży i w pewnym
stopniu złagodzi i wzmocni naczynka.</p>


3- Kremy na dzień</p>


☠- po toniku, serum z witaminą C, którego przepis pojawi się w
dziale NEWS, wspominałam o nim pisząc o przebarwieniach, jest to wodne serum z
witaminą C i E do wykonania samemu w domu lub w aptece , gwarantuję, że na pewno
nie zatka ci porów, witamina C dobrze zrobi naczynkom, a poza tym jest to świetne
serum z antyoksydantami, które wspomoże nałożony następnie krem z filtrami,
ochroni przed wolnymi rodnikami. Jeśli nie chce ci się robić samej preparatu to
zainteresuj się Żelem łagodzącym (opisany w tekście na temat pielęgnacji
zimowej, gdzie także wspominałam o cerze tłustej i naczynkowej jednocześnie) z
serii Dermicea Dermiki, skład znam, nie powinien zatykać porów, nie jest tani,
więc szukaj próbki przed zakupem. </p>


- krem z filtrami koniecznie, na temat jakie filtry i jakie kremy są
najlepsze wiele już tu pisałam, możesz zajrzeć do Newsa o przebarwieniach
zebrałam tam linki do wątków na ten temat oraz przejrzyj moje teksty w dziale słońce i opalanie. Ochrona jest bardzo ważna przy
naczynkach, UV także przyczynia się do teleangiektazji czyli poszerzania
naczynek. Możesz wybrać krem tonujący z filtrami jeśli nie lubisz używać
podkładów. Koniecznie kremy z wysoką ochroną, najlepsze te typowe do opalania,
nie muszą to być kremy dla cery naczynkowej, wybieraj lżejsze konsystencje ze
względu na skłonności do wyprysków np żel Avene, Antehlios W SPF 40, Bioderma
spray, Solar Expertise spraye, SVR.</p>


4- Kremy na noc</p>


- nie musisz wykluczać kwasów przy swej tłustej cerze, ale też i nie
każdy preparat z kwasami będzie bezpieczny. Dla ciebie bezpieczne będą kremy z
kwasem BHA, jesli AHA to niskie stężenia i nie często, a przed użyciem zawsze
przetestować.☠ Maseczka Eris, o której wspominasz jak najbardziej, możesz
nadal używać (2-3 razy w tygodniu), Neutrogena Clear Pore także, na pewno nie
podrażni naczynek☠ i nie zatka porów, możesz też przetestować Diacneal
Avene, zawiera 6% kwasu glikolowego i retinaldehyd, obecny także w Dirosealu
również polecany przy skłonnościach do naczynek. Diacneal jeśli się zdecydujesz
stosuj ok 2 razy w tygodniu. Podaję kilka przykładów preparatów z kwasami do wyboru, a nie do jednoczesnego stosowania. Czyli
- najpierw po oczyszczeniu i uzyciu toniku jeśli wypada "dzień kwasowy" preparat z kwasem
lub maseczka (którą w zasadzie możesz traktować jak typowy preparat z kwasem, a nie maseczkę, która kojarzy się, że wolno ją nakładać tylko w ograniczonej ilości, w rzeczywistości np maseczki nawilżające zwłaszcza te których się nie spłukuje, to nie jakieś cudowne specyfiki, ale typowe kremy nawilżające czy odżywcze) w zalezności co wybierzesz, maseczki się nie spłukuje, więc jesli wybierasz maseczkę to już nie stosujesz innego preparatu z kwasami, ogólnie preparaty z kwasem stosuj ok 3 razy w tygodniu, częstotliwość dobierzesz już sama na podstawie reakcji i stanu skóry. Podałam ci trzy propozycje prepartów z kwasami, wybierasz jedną z nich lub stosujesz zamiennie, twój wybór. Diacneal to nie jest preparat na naczynka, to jedna z propozycji preparatu zawierającego kwasy, którego głównym celem jest poprawa w twoim przypadku stanu tłustej skóry, wyprysków. Do wszystkich preparatów z kwasami (także maseczki) stosuje się ta sama zasada czyli stosujesz je np 3 razy w tygodniu na wieczór (lub częściej jeśli widzisz taką potrzebę, Maseczka Salicam i żel Clear Pore to łagodne preparaty, można je stosować częściej niż 3 razyw tygodniu, Diacneal jest już mocniejszy więc jeśli jego wybierzesz to uważaj z częstotliwością, możesz go też stosować punktowo na wypryski) na całą twarz, bo z twych opisów wynika, że masz ogólnie tłustą skórę a nie mieszaną. Mam nadzieję, że jest to już bardziej jasne.
- następnie preparat nawilżający, ale nie zatykający pory, który przy okazji wspomoże naczynka. W dniu kiedy nakładasz preparat z kwasem, który także nawilża, jeśli czujesz, że skóra nie jest przesuszona, nie musisz nakładać na całą twarz dodatkowego preparatu nawilżającego, jeśli chcesz możesz go nałożyć tylko miejscowo na naczynka. Obserwuj skórę i jej stan.
Propozycje do wyboru, wybierasz jeden preparat na raz:
* maseczka -żel Flos-leku, koniecznie wersja żelowa, ta na pewno nie zatka porów, także nawilży,
jest to w zasadzie żel do codziennego stosowania - jest ona opisana w dziale NEWS. Jest to po prostu żel pielęgnacyjny, możesz go stosować i codziennie na całą twarz lub miejscowo. Trkatuj go jak preparat nawilżający.
*Żel z serii Dermika P polecany przez Justy jest także bardzo dobry, jednak dla pewności zdobądź skład, gdy ja go stosowałam Dermika robiła tajemnice ze
składów, przy mojej mieszane cerze nie spowodował wyprysków, ale reakcje mogą
być różne, jeśli podasz skład to przekonamy się czy żel ten jest bezpieczny dla
tłustej skóry. W ciągu dnia w połączeniu z kremem z filtrami mogłby okazać się
zbyt ciężki, ale na noc jak najbardziej on także nawilża i jest wystarczający
dla tłustej skóry jako preparat nawilżający.
* trzecia propozycja na noc to serum z witaminą C, to stosowane na dzień lub żel łagodzący Dermicea.
* czwarta ostatnia propozycja to wspomniany przez Beatę preparat z witaminą K Auriderm firmy Auriga, skład wersji niby do ciała w większej tubie , która nadaje sie także do twarzy, jest identyczny jak wersji do twarzy, roznica to cena i pojemnosc, nie powinien zatkać porów, ale szukaj próbek, bo jest to drogi preparat. Jednak nie spodziewaj sie cudow, kremy z witamina K nie lecza juz istniejacych naczynek i nie spowoduja ich znikniecia, co moha zrobic to zmniejszyc wybroczyny podskorne, dobre sa na siniaki, moga w pewnym stopniu zapobiegac naczynkom.
Wspominamy krem na naczynka z witaminą K Eris odpada, zatka
ci pory, Diroseal także może zatkać ci pory, jeśli masz dostać go okazyjnie to
wypróbuj, ale stosuj tylko miejscowo a nie na całą twarz. </p>


5- Inne </p>


Silicol skin, retinol, silne kwasy nie dla ciebie, nie stosuj tego na własną
rękę. Peeling tylko enzymatyczny jak wspomniała Iwona, jeśli będziesz stosować
maseczkę Eris z salicylanem sodu lub inne łagodne kwasy to są one skuteczniejsze niż
wszelkie peelingi enzymatyczne, więc nie będziesz peelingu potrzebować zbyt
często. Naturalnym, dobrym dla ciebie peelingiem jest przemywanie twarzy papką z
płatków lub otrębów owsianych, przy okazji działa ona łagodząco i także dobrze
na tłustą cerę. Maseczki nawilżające nie są konieczne, wystarczy że będziesz
nawilżać skórę codziennie i stosować kremy z filtrami w ciągu dnia. Teraz latem
twoja tłusta skóra nie powinna cierpieć na przesuszenie. Punktowo na wypryski
stosuj np rozcieńczony olejek z drzewa herbacianego, może być preparat z
nadtlenkiem benzoilu, ale tylko miejscowo i nie za dużo i najlepiej wybierać
stężenia max 5%, gdyż nie jest to związek przyjazny skórze, powoduje jej
niszczenie.</p>


☠</p>


Doustnie brać codziennie np rutinoscorbin lub coś innego z wiatminą C i rutyną lub
innymi flawonoidami. O innych zaleceniach na pewno już wiesz, nie opalać się, o
solarium zapomnieć, unikać sauny, zimą nagłych zmian temperatury, ostrych przypraw.</p>


I tak jak zaleca Iwona sprawdzenie hormonów nie zaszkodzi, wizyta u
kompetentengo dermatologa także, jeśli naczynka są duże możesz pomyśleć o ich
zamknięciu, lekarz już sam zadecyduje czy np. kuracja retinoidami ci nie
zaszkodzi, na własną rękę po nie nie sięgaj.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 09:22   #16
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi

Dziękuję Ci Basiu serdecznie za zainteresowanie i pomoc!!!!!! [img]icons/icon7.gif[/img] teraz to mam wybór!! od razu po przeczytaniu zaczełam szperać w Newsach i w katalogach, z podanych przez Ciebie preparatów wybralam kilka, a mianowicie:
1. żel do mycia twarzy (aż wstyd mi sie przyznać co ja do tej pory stosowałam i jak strasznie drażniłam tym swoją skórę) - wybrałam sobie łagodny żel do mycia Pharmaceris seria T (był on chyba opisywany przez Ciebie w Newsach) z opisu wyczytałam że jest łagodny, a jak sama napisałaś że preparaty do oczyszczania nie muszą być typowo dla cery z problemami naczynkowymi.
2. Tonik - wybrałam ten z Flos-leku do cer naczynkowych (już zamówiłam drogą internetową), ten co mam teraz natychmiast wyrzucę, bo jak sie okazało jego skład jest dla mojej skóry "zabójczy".
3. Serum - będę czekać na przepis do samodzielnego zrobienia. z tego co zrozumialam należy go stosować codziennie po oczyszczeniu i przed nałożeniem kremu z filtrami.
4. Krem na dzień (lekki) - wybieram się dzisiaj do apteki po próbki zastanawiam sie nad kremikiem Avene, ciekawe czy chroni również przed UVA? i może wybiorę sobie właśnie tonujący, żeby nie nakładac jeszcze podkładu.
5. Dwa razy w tygodniu będę nadal stosowała maskę Salicam Erisa
6. Na noc - własnie tu się zakręciłam - po oczyszczeniu i np. po masce erisa jak wypadnie jego dzien, powinnam nakładać preprat na naczynak tak? wybrała żel Flos-Leku, czy mam go stosować codziennie na całą noc, czy tylko 2-3 razy w tygodniu, a normalnie na noc żel np. Neutrogeny Deap Clean?
czy preparaty na naczynka Dermiki, Avene diroseal albo diacneal powinnam stosować codziennie (czy sporadycznie np. 3 razy w tygodniu miejscowo)? i czy mogę je zastąpić właśnie maseczką Flos-leku?
Miejscowo na syfki stosuję punktowy kremik AA.
O solarium już zapomniałam i o opalaniu też [img]icons/icon9.gif[/img] (na rzecz samoopalacza np. Vichy) Do dermatologa też sie wybiore, ale myśle że naczynek jeszcze nie musze zamykać, chyba ze na skrzydełkach nosa, bo tam są najbardziej widoczne. Poziom hormonów też sobie zbadam. A póki co będę stosowac polecane przez Ciebie kosmetyki i doustnie Rutinoscorbin. Mam nadzieję (ba! jestem tego pewna) że przyniosą rezultaty!!!
Jeszcze raz bardzo bardzo Ci dziękuję za wszystko!!!!!! od dzisiaj rady Twoje będą moją wieczorną lekturą [img]icons/icon7.gif[/img]
Dziękuję również bardzo Wam moje kochane Wizażanki!!!! Wasze rady równiez są dla mnie pomocne i wezmę je sobie do serca!!!!!! Moc gorących buziaków dla wszystkich!!!!!
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 10:20   #17
KasiaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
Re: program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi

Marta,

Powodzenia. Wiem,ze nie bedzie Ci latwo. Przemysl wszystko i daj znac jesli Diroseal bedzie Ci potrzebny.
Pozdrawiam raz jeszcze.
KasiaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 10:46   #18
marta1162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 25
Re: program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi

Dzięki Kasiu!! poczekam jeszcze na odpowiedz Beatki na moje watpliwosci i dam ci znac!!! caluski!!!!!!
marta1162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 12:59   #19
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi

Basia Kwiatkowska dała Ci bardzo wyczerpującą odpowiedź na Twoje wątpliwości , zerknij jeszcze raz do opisów rodzajów cery - znajdziesz tam zalecenia i zakazy dla cery naczynkowej.Ja mogę jeszcze polecić Auriderm K2 , na naczynka oraz z tej samej firmy bardzo dobry preparat serum Flavo C - 8%wit. C + wyciąg z miłorzębu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-16, 13:42   #20
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Re: program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi

Witaj Beatko!
Interesuje mnie preparacik o którym piszesz.Mianowicie to serum.Gdzie mogę go dostać i czy jest bardzo drogie? Czy tego serum używa się zamiast kremu czy pod kremik?
Z góry dzięki za onfo [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam cieplutko!!
[img]icons/1cmok.gif[/img]
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 16:01   #21
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: program pielegnacji dla cery tlustej z problemami naczynkowymi



&gt; 1. żel do mycia twarzy (aż wstyd mi sie przyznać co ja do tej pory
stosowałam i jak strasznie drażniłam tym swoją skórę) - wybrałam sobie łagodny
żel do mycia Pharmaceris seria T (był on chyba opisywany przez Ciebie w Newsach)
z opisu wyczytałam że jest łagodny, a jak sama napisałaś że preparaty do
oczyszczania nie muszą być typowo dla cery z problemami naczynkowymi.</p>


<font color="#0000FF">Nie znam składu wspomnianego przez ciebie żelu,
ale znasz kryteria więc sama go ocenisz, jeśli opisuję w Newsach preparat mi
znany i ze składu i czasem osobiście, to dodaję obok opisu producenta swój
komentarz, jeśli nie znam preparatów to podaję tylko opis producenta, tak więc
nie wszystko co jest w moich newsach oznacza, że jest dobre. </font></p>






&gt; 4. Krem na dzień (lekki) - wybieram się dzisiaj do apteki po próbki
zastanawiam sie nad kremikiem Avene, ciekawe czy chroni również przed UVA? i
może wybiorę sobie właśnie tonujący, żeby nie nakładac jeszcze podkładu.</p>


<font color="#0000FF">Przejrzyj wszystkie linki podane w newsie na temat
przebarwień, moje teksty, zwłaszcza w moich tegorocznych wypowiedziach i newsach
znajdziesz informacje na temat kryterów jakimi nalezy się kirować podczas doboru
kremu z filtrami, aby wybrać najskuteczniejszy. Jesli chodzi o preparaty Avene
opisałam je w swoich tekstach, podając jaką ochronę zapewniają.</font></p>




Reszta wyjaśnień w uzupełnionej mojej poprzedniej wypowiedzi.</p>
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 16:09   #22
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
serum Flavo C Auriga, także do Marty

Serum to zostało opisane w Kosmetyku Wszechczasów.
NIE jest to serum dla cery tłustej, ma ono postać olejku i może zatykać pory i powodować wypryski, tak więc Marto nie jest to propozycja dla ciebie. Jest to serum tylko dla osób o cerze suchej lub mieszanej bardziej skłonnej do przesuszenia. Jest drogie i nie tak skuteczne jak serum z witaminą C wykonane samemu w domu, które przy okazji jest tanie i efektywne.
Pisałam już na jego temat więc kopiuję:
Z witaminą C w postaci kwasu askorbinowego jest problem ze stabilnością. Na temat stabilności witaminy C w postaci kwasu askorbinowego pisałam w tekście o kremach Hydracid.
Jeśli serum to jest świeże to wygląda dobrze, ma niskie pH, buteleczka z ciemnego szkła, dodatek flawonoidów. Choć i tak najlepszym wyjściem jest samodzielnie wykonane serum z wiatminą C w postaci kwasu askorbinowego, wykonywane często w małych ilościach, co gwarantuje skuteczność i wysokie stężenie witaminy C, wystarczy rozpuścić w wodzie filtrowanej lub mineralnej kwas askorbinowy sprzedawany w proszku w Polsce w aptekach w USA w sklepach witaminowych i w bardzo wielu sklepach internetowych, dodać kilka kropli witaminy E i mamy proste i bardzo skuteczne serum. Jesli ktoś nie lubi się bawić w takie rezczy to serum to jest opcją, z tymże nie jest dobre dla osób o skłonnościach do wyprysków i tłustej cerze, zaś skuteczne dla osób o cerze suchej.
Producent obiecuje, że "witamina c zawarta w Flavo-C nie utlenia się, jest rozpuszczalna w tłuszczach, co gwarantuje jej stabilność przez cały okres
stosowania".

prawdopodobnie z tą ropuszczalnością w tłuszczach to takie niedokładne reklamowe sformułowanie. Witamina C w postaci kwasu askorbinowego jest rozpuszczalna w wodzie i inaczej być nie może, natomiast dodatek tłuszczów do emulsji zwiększa jej przyswajalność przez skórę, bo składniki lipofilne łatwiej przenikną przez błonę komórkową niż hydrofilne. z opisów na wizażu wynikałoby, że serum to ma postać tłustawego olejku i to by się zgadzało, widać producentowi chodziło o to, że jest to witamina C w emulsji zawierającej znaczne ilości składników tłuszczowych. Stwierdzenie, że jest to witamina C w postaci kwasu askorbinowego rozpuszczalna w tłuszczach nie jest prawidłowe, jedynie estrowe formy jak palmitynian askorbylu i inne są rozpuszczalne w tłuszczach, ale ostatnio coraz więcej się pisze, że mniej skuteczne, gdyż jedynie w małym stopniu ulegają przekształceniu do kwasu askorbinowego w skórze."
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 16:32   #23
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: serum Flavo C Auriderm, także do Marty

Dziekuję za dokładne informacje o serum Flavo C. Basiu czy mimo tego ,że jest to oleista konsystencja nie można zastosować chociaż krótkiej (lub miejscowej) kuracji tym preparatem? Mam już kilka zachwyconych klientek - stosują od niedawna, ale naczynkowa cera rzeczywiście troche się uspakaja. Witaminy C w proszku nie ma w aptekach, przynajmniej nie ma w Szczecinie. Szkoda , chętnie wykorzystywałabym Twoją radę w gabinecie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 16:40   #24
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Re: serum Flavo C Auriderm, do P. Basi:)

Dziękuję ślicznie za wyczerpującą odpowiedź [img]icons/icon7.gif[/img]
Faktycznie serum to dla mnie też będzie za tłuste, mam cerę mieszaną.Zainteresowało mie bardzo za to serum "robione".Używam regularnie żelu na naczynka Dermiki i jestem z niego zadowolona.Mam w związku z tym pytanko czy na to serum robione nakładać jeszcze ten żel czy raczej już nie?
Z góry dziękuję za info [img]icons/icon12.gif[/img]
Pozdrawiam cieplutko [img]icons/1cmok.gif[/img]
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 17:16   #25
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: serum Flavo C Auriderm, także do Marty

Beatko, używałam tego serum - ta konsystencja to jest lekki olejek, zawiera także wyciąg z miłorzębu i całkiem dobrze się wchłania.
A jesli chodzi o preparaty z witaminą C - to jest takie serum C+E firmy Laora (całkiem niezłe tylko okrutnie drogie) - pisałam o nim w newsach chyba, zaś ostatnio używam serum C Reviderm z Revity (3 ampułki po 3,5 ml za ok. 130 zł)
Naprawdę widocznie poprawia stan cery [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 20:42   #26
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: serum Flavo C Auriderm, do P. Basi:)- skład AuridermK2gel

Auriderm K2 Gel :aqua, propylen glycol, alcohol, panthenol, triethanolamine , phytonadione, lecithin, carbomer, ethoxydiglycol,phospholip ids,ascorbic palmitate, retinyl palmitate, edta, tocopheryl acetate

taki skład jest podany na wersji przeznaczonej do twarzy, "męczyłam" dystrybutorkę Aurigi aby wyjaśniła mi czym różni się wersja do ciała - okazuje się ,że niczym...poza pojemnością- tak mi odpowiedziała, 120 ml kosztuje ok 80zł , 30 ml ok.54zł , wersję do ciała można stosować do twarzy, o efektach stosowania tego kosmetyku poinformuję - kilka moich klientek testuje Auriderm na sobie (są to osoby z dużym problemem naczynkowym).Ciekawa jestem jakie bedą efekty , krem Eris z wit K nie sprawdził sie u tych pań...
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.