naczynka przy suchej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-20, 13:17   #1
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia

naczynka przy suchej


Zawsze miałam suchą skórę i niemal żadnych probtemów trądzikowych. Obecnie przeżywam dużo stresów i trochę wyprysków się pojawiło. Postanowiłam pójść do kosmetyczki na oczyszczania. Dowiedziałam się wtedy, że mam cerę naczynkową. Pokazała mi kilka pajączków i jedno czerwone mijsce, które podobno jest pękniętym naczynkiem (dla mnie jest podobne do zwykłej krostki). Odkąd usłyszałam tą nowinę, przeczytałam dziesiątki publikacji i trochę się w tym pogubiłam. Chciałabym wiedzieć jak powinna wyglądać moja codzienna pielęgnacja. Obecnie mam żel do mycia twarzy, tonik i krem vita-capilaril z serii pharmaceris n erisa. Czy to wystarczy, czy też powinnam jeszcze używać jakiegoś kremu ochronnego, gdy wychodzę na dwór? jaki powinnam robić makijaż - duży czy oszczęgny, kryjący czy nie? Jakie zagiegi są dla mnie dobre? Wreszcie coś na czasie: co z opalaniem? Uwielbiam słońce i bycie 'na heban'. Czy teraz muszę z tego całkowicie zrezygnować czy też odpowiednio przygodowaną skórę mogę wystawić na działanie promieni słonecznych? Na koniec jeszcze jedno pytanie: czy cera naczynkowa to to samo co cera z rozszerzonymi porami? Pewnie wyda się wam no głupim pytaniem, ale ja naprawdę się w tym pogubiłam. Baaardzo proszę o pomoc. Może nawet mogęliczyć na tak szekową odpowiedź jaką otrzymała marta1162 od pani Barbary Kwiatkowskiej...
p.s. proszę pamiętać o tym, że mam suchą, albo może nawet bardzo suchą skórę.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 16:38   #2
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: naczynka przy suchej

Niusiu, skoro trafiłaś na moją wypowiedź akurat na post marty, co przecież nie znaczy, że były to rady tylko dla marty, to masz już gotową odpowiedź na swoje pytania, nie ma przecież sensu jej kopiowania. Wszystko co dotyczyło marty możesz odnieś do siebie, było tam i na temat opalania ( na temat slonca jego wplywu na naczynka, filtrów itp. jest mnostwo wypowiedzi na forum, newsow i tekstow na wizazu, wystarczy skorzystac z wyszukiwarki) i krok po kroku jak pielęgnować cerę naczynkową, w twoim przypadku jest jeszcze łatwiej bo masz suchą cerę, więc nie musisz się martwić o zatykanie porów i wypryski.
Jedyne pytanie na ktore nie znajdziesz odpowiedzi w watku do marty to, ze cera naczynkowa to nie to samo co rozszerzone pory.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 19:36   #3
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: naczynka przy suchej

Dokładnie przestudiowałam rozmowy z Martą i nadal mam kilka pytań:

Czy zupełnie nie wolno mi się opalać? Może jeśli odpowiednio przygotuję na t skórę to choć troch?

O co chodzi z tymi kwasami? A z zamykaniem porów? To tyczyło się tylko Marty, czy mnie też (ona - tłusta, ja - sucha)?

Czy makijaż ma być kryty czy raczej lekki?

A teraz nowe pytania:

Czy ze względu na moje problemy z naczynkami muszę jakoś specjalnie dobierać samoopalacze?

Czy groźne są dla mnie tylko promienie słoneczne, czy zanieczyszczenia (smog, spaliny i inne takie miejskie skazy) również?

Na której z podstron wizażu spotkałam się z inf, że sucha skóra starzeje się już po 20 roku życia. Teraz mam 18 lat. Czy już mam używać kremów przecizmaszkowych???
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 19:52   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: naczynka przy suchej

Czy zupełnie nie wolno mi się opalać? Może jeśli odpowiednio przygotuję na t
skórę to choć troch?</p>


<font color="#800080">Zapomnieć o solarium i leżeniu plackiem na słońcu oraz
hebanie,☠ na temat opalania, wpływu UV na naczynka poczytasz w tekstach w
dziale Słońce i opalanie oraz linkach podanych w newsie na temat przebarwień,
także je radzę dobrze przestudiować.

</font>

O co chodzi z tymi kwasami? A z zamykaniem porów? To tyczyło się tylko Marty,
czy mnie też (ona - tłusta, ja - sucha)?</p>


<font color="#800080">Dlatego napisałam, że ciebie nie dotyczą problemy z
zatkanymi porami, ich oczyszczaniem , wypryskami, omiń te partie, a więc
także kwasy, poczytaj też wypowiedzi wszystkich osób w tym wątku, choćby Iwony,
która także boryka się z problemem naczynek i na forum znajdziesz wiele jej rad
na ten temat, Beata wspominała także o swoim tekście, także go przestudiuj.</font>



Czy makijaż ma być kryty czy raczej lekki?</p>


<font color="#800080">To już pytanie do Agnieszki Zembrzyckiej i zależy od
twoich preferencji i stanu oraz widoczności naczynek.Na pewno nie jest on obowiązkowy.

</font>

A teraz nowe pytania:



Czy ze względu na moje problemy z naczynkami muszę jakoś specjalnie dobierać
samoopalacze?</p>


<font color="#800080">Nie</font>



Czy groźne są dla mnie tylko promienie słoneczne, czy zanieczyszczenia (smog,
spaliny i inne takie miejskie skazy) również?</p>


<font color="#800080">Tak samo groźne jak dla wszystkich.</font>



Na której z podstron wizażu spotkałam się z inf, że sucha skóra starzeje się już
po 20 roku życia. Teraz mam 18 lat. Czy już mam używać kremów przecizmaszkowych???</p>


<font color="#800080">Najlepszy mi i naskuteczniejszymi kremami
przeciwzmarszczkowymi są kremy z filtrami i codzienna, prawidłowa ochrona
przeciwsłoneczna oraz unikanie intensywnego opalania, na temat pielęgnacji
młodej nastoletniej skóry także był wątek na wizażu. Używaj kremów z filtrami
codziennie, nie przesadzaj z ilością kosmetyków i poszukaj wspomnianego wątku.</font></p>
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 15:49   #5
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: naczynka przy suchej

jestem w trakcie czytania serii słonecznych artykułów, może dziś skończę. wynotowuję sobie pytania, które pozwolę sobie niedługo zadać. artykuły są świetne - tryska od nich profesjonalizm! i troska o nas - czytelniczki!
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 23:21   #6
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Przestudiowałam pilnie wszystkie artykuły o słoneczku. I brak mi ciągle jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy w pewnych warunkach mogę się opalać? Wogóle to chcę wiedzieć, czy jeśli mam cerę naczynkową, to na słońce wrażliwa jest tylko twarz, czy też całe ciało? Pomyślałam, że mogę opalać ciało, a twarz smarować mocnymi filtrami a dla wyrównania koloru użyć samoopalacza do twarzy. Myślę, że powinnam dodać, że nigdy nie miałam problemów ze słońcem. Wstyd się przyznać, ale w zeszłym roku jednego dnia w Choracji pojeczałam na 1 dniową wycieczkę i zapomniałam z hotelu wziąć filtrów. Chroniła mnie tylko ta warstwa, którą nałożyłam rano. I nic się nie stało (na razie). Wtedy na bak nie dostałam podrażnień. To chyba dobry znak. Dodam też, że w teście zamieszczonym na początku serii słonecznej wyszedł mi ostatni przedział. A byłam dla siebie surowa w ocenianiu! Oj za dużoo mówię! Do rzeczy:
1) czy mogę prosić o listę typu miesce na ziemi (strefa klimatyczna) i do niej minimalny filtr?
2) czy kosmetyków na naczynka (obecnie to seria erisa do naczynkowej) muszę używać cały rok, czy też na zmianę z innymi, np. zwykłymi nawilżaczami (dotąd używałam biotherm aquasource i był świetny).
3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?
4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie jakby nagle zaczęło być do więcej?
5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś o nim słyszała?
6) co do tego przydzialania filtrów do miejsca to może jeszcze dodam, że najłatwiej będzie mi to zrozumiec po wysokości SPF. Do tego chciałabym prosić o wyspecjalizowanie ile w Wawie w ciągu zimy, lata i jasień/wiosna. chodzi o to, że inny filtr pewnie potrzebny jest w Polsce, a inny w Egipcie?
7) Bo podróżować po świecie chyba mogę? Z ochroną filtrową oczywiście...
8) Latanie samolotem, nurkowanie i skoki bungy chyba nie sa szkodliwe dla mnie?
9) (ostatnie)czym się różni dla skóry, w efekcie i takie tam samoopalacz od pudru brązującego? a te 'kosmetyki z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz?

Może Pani zauważyła, że nie pytam o solarium? Otóż mogę się pochwalić, że dotąd byłam tylko kilka razy (prze sylwestrem), a teraz już nigdy więcej nie pójdę!

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że mnie Pani rozumie. Nie chcę wyglądać jak Brigite Bardotte ani doprowadzić do pojawienia się trądziku różowatego. Dlatego się tak przejęłam. Pewnie jeszcze trochę Panią pomęczę, a potem (jak już będę wyszystko wiedziała), to będę mogła już samodzielnie śledzić nowości na wizażu.
Serdecznie pozdrawiam!
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 06:53   #7
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Wprawdzie nie jestem specjalistka, ale może sie wyppiszę... Nie zaszkodzi. [img]icons/icon10.gif[/img]

niusia napisał(a):
>na pytanie czy w pewnych warunkach mogę się opalać?

Z filtrami chyba tak. [img]icons/icon10.gif[/img]

>Wogóle to chcę wiedzieć, czy jeśli mam cerę naczynkową, to na słońce wrażliwa jest tylko twarz, czy też całe ciało?

Eee, ja troche nie na temat... Kiedyś miałam naczynka tylko na twarzy, teraz zauważam na całym ciele, więc moze to przechodzi na ciało??? Lepiej nie ryzykować.

>Pomyślałam, że mogę opalać ciało, a twarz smarować mocnymi filtrami a dla wyrównania koloru użyć samoopalacza do twarzy. Myślę, że powinnam dodać, że nigdy nie miałam problemów ze słońcem.

Nalezy smarować i chronić CAŁE cialo!!! To się wydaje, że nie ma rpoblemow, mi się też tak wydawalo, az mnie nie zlapalo poparzenie pierwszy raz w zyciu... [img]icons/icon9.gif[/img] Poza tym oprocz poparzen są inne, dlugofalowe skutki opalania i braku ochrony... [img]icons/icon9.gif[/img]

> 2) czy kosmetyków na naczynka (obecnie to seria erisa do naczynkowej) muszę używać cały rok, czy też na zmianę z innymi, np. zwykłymi nawilżaczami (dotąd używałam biotherm
aquasource i był świetny).

WYDAJE [img]icons/icon7.gif[/img] mi sie, że jezeli coś ci pasuje i iwdzisz, że pomafga, to po prostu stosuj, najważniejsza jest skuteczność, a nie trzmyanie się utartych ram pielęgancji... W pewnych prztpyadkach. [img]icons/icon7.gif[/img]

> 3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?

Naczynka najpierw, żeby działały, potem filtr chroniący na wierzch, na koniec makijaż. [img]icons/icon7.gif[/img]

> 4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie jakby nagle zaczęło być do więcej?

Możeliwe, bo zzwyczaj takie kremy są dostosowane do suchej, bo tak najczęsciej wystepuje, naczynka i sucha cera...

> 5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś o nim słyszała?

Eee, ze się tak wtracę przyspieszacze zwykle mają slabą ochronę filtra... a może napisz sklad, to na pewno wywnioskować się da, czy jest dobry. [img]icons/icon7.gif[/img]

>chodzi o to, że inny filtr pewnie potrzebny jest w Polsce, a inny w Egipcie?

Taaaak!!! [img]icons/icon10.gif[/img]

> 7) Bo podróżować po świecie chyba mogę? Z ochroną filtrową oczywiście...

No pewnie, chyba tak... [img]icons/icon7.gif[/img]

> 9) (ostatnie)czym się różni dla skóry, w efekcie i takie tam samoopalacz od pudru brązującego? a te 'kosmetyki z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz?

Zależy od skladu, a puder od samoopalacza tym, że puder mozesz zmyc w 3 sekundy, bo ino nakladasz warstwe brazowa, a samooplacz barwi na kilka dni, bo wchodzi w reakcje ze skora...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-22, 13:35   #8
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: nowe pytania

W kilku miejscach Lejka mnie źle zrozumiałą, więc załaczam małe sprostowanie:

> ja: >Pomyślałam, że mogę opalać ciało, a twarz smarować mocnymi filtrami a dla wyrównania koloru użyć samoopalacza do twarzy. Myślę, że powinnam dodać, że nigdy nie miałam problemów ze słońcem.
>
> Nalezy smarować i chronić CAŁE cialo!!! To się wydaje, że nie ma rpoblemow, mi się też tak wydawalo, az mnie nie zlapalo poparzenie pierwszy raz w zyciu... [img]icons/icon9.gif[/img] Poza tym oprocz poparzen są inne, dlugofalowe skutki opalania i braku ochrony... [img]icons/icon9.gif[/img]

Jasne, że smaruje i chroni się całe ciało! Chdziło mi o to, że ciało filtrem coś między 15-20, twarz tzw. blokerem, a potem na twarz samoopalacz, bo będzie jaśniejsza.

> ja: > 3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?
>
> Naczynka najpierw, żeby działały, potem filtr chroniący na wierzch, na koniec makijaż. [img]icons/icon7.gif[/img]
>
Po prostu w pewnym artykuje przeczytałam, że filtry powinny być nakładane na końcu, żeby najlepiej chroniły.

> > 4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie jakby nagle zaczęło być do więcej?
>
> Możeliwe, bo zzwyczaj takie kremy są dostosowane do suchej, bo tak najczęsciej wystepuje, naczynka i sucha cera...
>
Na a ja mam suchą. Odkąd zaczełam używać kremu na naczynka, pierwszy raz zobaczyłam na twarzy sebum. Trochę mnie to ździwiło. Widocznie tak dobrze nawilża!

> ja: > 5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś o nim słyszała?
>
> Eee, ze się tak wtracę przyspieszacze zwykle mają slabą ochronę filtra... a może napisz sklad, to na pewno wywnioskować się da, czy jest dobry. [img]icons/icon7.gif[/img]

no jasne, że się filtruje. W art o opalaniu w serii słonecznej Pani Barbary Kwiatkowskiej pojawiły się przyśpieszacze jako rekompenstata za wysoki filtr, który oczywiście nadal się używa. Po prosu oba kosmetyki naraz. zastanawiam się, czy ten kosmetyk lancasteru, który spotkałam to właśnie taki przyspieszacz, czy też coś innego?
>
> ja: >chodzi o to, że inny filtr pewnie potrzebny jest w Polsce, a inny w Egipcie?
>
> Taaaak!!! [img]icons/icon10.gif[/img]
>
i tu chodzi mi o usłyszenie konkretów. taki kraj - taki filtr...

> ja: > 9) (ostatnie)czym się różni dla skóry, w efekcie i takie tam samoopalacz od pudru brązującego? a te 'kosmetyki z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz?
>
> Zależy od skladu, a puder od samoopalacza tym, że puder mozesz zmyc w 3 sekundy, bo ino nakladasz warstwe brazowa, a samooplacz barwi na kilka dni, bo wchodzi w reakcje ze skora...

No to jest jasne. Głównie chodzi mi o różnicę w efekcie. Co wygląda bardziej naturalnie? Jeśli chodzi o różnicę między 'kosmetykami z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz pytam w kontekście również efektu?
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 13:35   #9
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: nowe pytania

mam nadzieję, że teraz wszystko już jest jasne... [img]icons/icon7.gif[/img]
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 23:37   #10
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

puk puk [img]icons/icon7.gif[/img]
(przypominam się)
a może Pani Beata Krajnik się wypowie?
Bardzo proszę o pomoc, którąś z ekspertek...
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 17:29   #11
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Niusiu,
Ja na to forum tylko zaglądam czasami, jeśli masz pytania odnośnie moich tekstów pisz do mnie na podany pod każdym tekstem e-mail, wtedy na pewno odpowiem i na pewno szybciej.

Przestudiowałam pilnie wszystkie artykuły o słoneczku. I brak mi ciągle
jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy w pewnych warunkach mogę się opalać? </p>


<font color="#800000">To chyba nie pilnie gdyż w tekście o solarium
wspominałam, że co prawda nie istnieje bezpieczne opalanie, ale to jeszcze nie
znaczy, że musimy unikać słońca jak ognia, po pierwsze jest to niewykonalne,
zarówno nadmiar jak i brak kontaktu ze słońcem jest szkodliwy (stara prawda, że
umiar jest najlepszy)☠ po drugie można w pewien sposób połączyć ochronę z
pobytem na słońcu i lekką opalenizną.

</font>

Wogóle to chcę wiedzieć, czy jeśli mam cerę naczynkową, to na słońce wrażliwa
jest tylko twarz, czy też całe ciało? </p>


<font color="#800000">Ogólnie cała nasza skóra jest wrażliwa na słońce, ale
ponieważ większą część życia twarz ma większy kontakt ze słońcem niż reszta
ciała, zazwyczaj przykryta ubraniami, dlatego na twarzy, szyi, dłoniach szybciej
uwidaczniają się niekorzystne efekty działania nadmiaru UV.</font></p>


PDodam też, że w teście zamieszczonym na początku serii słonecznej wyszedł mi
ostatni przedział. A byłam dla siebie surowa w ocenianiu! </p>


<font color="#800000">Ten tekst, o którym wspominasz nie jest mojego
autorstwa, w swoich tekstach podałam, że nie nalezy się kierować podziałami na
fototypy, gdyż szkodliwe zmiany w skórze zachodzą dużo wcześniej niż efekty
zauważalne przez nas, czyli zanim skóra ulegnie zaczerwienieniu już zdążyły
zajść w jej wnętrzu szkodliwe procesy. A poza tym działanie UVA nie jest
widoczne od razu.</font></p>




> 1) czy mogę prosić o listę typu miesce na ziemi (strefa klimatyczna) i do niej
minimalny filtr?</p>


<font color="#800000">Ja taką listą nie dysponuję, jeśli przeszukasz internet
lub pisma kobiece zapewne znajdziesz coś takiego. Dla mnie taka lista nie ma
sensu, zawsze należy się chronić najlepiej jak możesz, a to dlatego, że jak
podałam powyżej, niekorzystne zmiany w skórze (także te sprzyjające nowotworom
skóry) zachodzą w skórze dużo szybciej niż zmiany zauważalne czyli np
zaczerwienie, poparzenie skóry. Jeśli zawsze będziesz przestrzegać zasady, aby
chronić się najlepiej jak możesz, skuteczną mieszanką filtrów, o wysokim
faktorze, w prawidłowy sposób nakładać kremy z filtrami(wszystko to zostało opisane w newsach i linkach
do forum,o których wspominałam poprzednio), nie przesadzać z pobytem na słońcu,
to będziesz bezpieczna także w ciepłych krajach. Natężenie UVA jest zawsze takie
samo, niezależnie od strefy klimatycznej i pory roku, tak więc także w Polsce
jesteś narażona na jego dawki. Duża różnica to pora roku, ponieważ zimą w Polsce
dzień jest znacznie krótszy niż w krajach bliżej równika, dlatego pomimo stałego
natężenia UVA mamy mniejszy z nim kontakt. Natężenie UVB jest różne, choć mogę
cię☠ zapewnić, że☠ w letni, słoneczny dzień przebywając długo na
pełnym słońcu w godzinach szczytu możesz się tak samo spalić w Polsce jak w
ciepłych krajach i potrzebujesz tak samo skutecznej ochrony.☠ Zasada jest
zawsze ta sama, im dłużej przebywasz w pełnym słońcu i im dłuzszy jest dzień tym
częściej musisz powtarzać aplikację kremu z filtrami, bez względu na wysokość
faktora. </font></p>




> 2) czy kosmetyków na naczynka (obecnie to seria erisa do naczynkowej) muszę
używać cały rok, czy też na zmianę z innymi, np. zwykłymi nawilżaczami (dotąd
używałam biotherm aquasource i był świetny).</p>


<font color="#800000">Możesz zmieniać.</font>

> 3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem
na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?</p>


<font color="#800000">W ciągu dnia podstawa to krem z filtrami, nie musisz
stosować dodatkowego kremu na naczynka, jeśli już to np lekki preparat bogaty w
antyoksydanty pod krem z filtrami. Krem z filtrami stanowi wystarczającą
ochronę, zarówno nawilża jak i chroni. Trzeba też pamiętać o zasadzie, że
preparat pod krem z filtrami musi się dobrze wchłonąć zanim nałożysz krem z
filtrami, im gęstszy tym dłużej trzeba czekać, przy lekkich, wodnistych
preparatach będzie to ok 5-10 minut, przy cięższych do pół godziny, w przeciwnym
razie może zostać osłabiona efektywność kremu z filtrami. Makijaż naturalnie na
końcu. </font></p>




> 4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie
jakby nagle zaczęło być do więcej?</p>


<font color="#800000">Wszystko zalezy do składu kremu, im więcej składników
natłuszczającyh tym większa możliwość, być może nie masz suchej cery na całej
twarzy. </font>

> 5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na
produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed
kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś
o nim słyszała?</p>


<font color="#800000">Nie znam tego preparatu.</font></p>
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 14:03   #12
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Prosze o linka do tematu rozpoczętego przez marte1162! O którym wspomina Niusia w pierwszej wypowiedzi w tym wątku!!
Pozdrawiam
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 14:05   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Basia nie pisze na wizażu od lat. Zadaj Jej pytanie na tym forum:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/?mforum=biochemiaurody
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:03   #14
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

No to jak to jest z tym naczynkami przy suchej cerze?
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.