Grudki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-21, 07:44   #1
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440

Grudki na twarzy


Czy istnieje jakiś sposób pozbycia się grudek na twarzy, które nie przypominają trądziku, raczej nie nadają się do tradycyjnego "wyciśnięcia"?
Widoczne są najlepiej pod światło, wyczuwalne pod palcami, umiejscowione w okolicach żuchwy, na skroniach i czole.
Wizyta u dermatologa i długa kuracja nie przyniosły efektu. Czy ktoś miał coś takiego i zna sposób na wyleczenie?
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 12:08   #2
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: Grudki na twarzy

Ja mialam i nadal mam.
Zarowno dermatolog , jak i kosmetyczka nic nie pomogly [img]icons/icon9.gif[/img]...a cala "Zabawa " trwa juz kilka dobrych lat...
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 12:17   #3
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Grudki na twarzy

Naprawdę? Jestem strasznie zmartwiona. Czy nie ma na to sposobu? I jak traktujesz taką cere? Jako wrażliwą? Jako trądzikową? Moze sobie razem pomożemy?
Pozdrawiam
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 12:31   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Grudki na twarzy

Ja dziewczyny mam ten sam porblem(tak mi sie wydaje). Generalnie cera wygląda na czystą, nawet się nią niektórzy zachwycają [img]icons/icon12.gif[/img] , ale niestety właśnie w okolicach żuchwy, boków policzków, skroni mam takie nierówności, które sa takimi podskórnymi cosiami [img]icons/icon12.gif[/img]. Nie widać tego praktycznie, bo nie odznaczają się kolorem, tylko i wyłacznie po prostu skóra nie jest idealnie równa [img]icons/icon9.gif[/img] Ja traktuję swoją cerę jak cerę mieszaną w kierunku do tłustej i kosmetyków przeznaczonych dla takiej właśnie cery używam.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 16:16   #5
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Grudki na twarzy

Hm... Bo ja też takie cóś mom... Ale rawie niewidoczne... A może to prosaki???
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 20:31   #6
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: Grudki na twarzy

Ja tez mam takie cuś.....trudno powiedzieć co to jest, u mnie prosaki to nie są, bo daja się wycisnąć, a prosaki chyba nie dają [img]icons/icon21.gif[/img] ale ja ogólnie mam troszkę trądziku, a te podskórne cuś widać tylko pod światło i jak napisałam a w przeciwieństwie do Lily moje dają się wycisnąć (wyskakuje takie biale......coś [img]icons/icon7.gif[/img] )

jak znajdziecie jakąś cudowną [img]icons/icon12.gif[/img] kuracje na to cuś [img]icons/icon7.gif[/img] to dajcie znać bo chętnie bym sie tego pozbyła [img]icons/1cmok.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 20:35   #7
julita104
Raczkowanie
 
Avatar julita104
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 326
Re: Grudki na twarzy

ja tez mam takie cus. Kosmetyczka mi poradzila zeby przy tym "nie dlubac" i chyba faktycznie lepiej. Po dwoch miesiacach ginie. teraz tez mam takiego jedengo. Kiedys mi takiego wydlubala. Zrobila dluga parowke czyms smarowala i potem naklula i zniknol [img]icons/icon7.gif[/img] Ale chyba samemu nie warto takiego eksperymtntu robic. Chyba ze nie mowimy o tym samym, ale sadze ze o to samo biega. Wiec ja jednak wole oddac sie kosmetyczce. Samej nigdy mi sie nie udalo takiego popzbyc
__________________
Julita104
julita104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-21, 21:29   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Grudki na twarzy

Jeśli nie ma stanów zapalnych to poprawę wyglądu skóry moga przynieść zabiegi złuszczania naskórka, mikrodermabrazja. Trudno doradzić gdy nie wiem jak wygląda Twoja skóra.Grudki moga być związane z zaburzeniami hormonalnymi , może to być również nużeniec (pasożyt skóry),moga powstawać na tle alergicznym - dermatolog nie stwierdził co to jest?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 05:32   #9
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Grudki na twarzy

Magda napisał(a):
> Ja tez mam takie cuś.....trudno powiedzieć co to jest, u mnie prosaki to nie są, bo daja się wycisnąć, a prosaki chyba nie dają [img]icons/icon21.gif[/img] ale ja ogólnie mam troszkę trądziku, a te podskórne cuś widać tylko pod światło i jak napisałam a w przeciwieństwie do Lily moje dają się wycisnąć (wyskakuje takie biale......coś [img]icons/icon7.gif[/img] )

O to, to ,to ,to to... [img]icons/icon7.gif[/img]

>
> jak znajdziecie jakąś cudowną [img]icons/icon12.gif[/img] kuracje na to cuś [img]icons/icon7.gif[/img] to dajcie znać bo chętnie bym sie tego pozbyła [img]icons/1cmok.gif[/img]


Hehehe, ja też... [img]icons/icon9.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 06:35   #10
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Grudki na twarzy-do B.Krajnik

Pani Beato, dermatolog stwierdził, że to przerost gruczołów łojowych, zalecił Unidox doustnie przez 3 miesiące, a miejscowo Atrederm i Davercin. Skóra złuszczała się cały czas od października. Wizyty u dermatologa co dwa tygodnie, nie mówiac już o kosztach leczenia.
Po skończonej kuracji antybiotykiem była poprawa, wówczas zalecono stosowanie Effaclar K, który pogorszył sprawę i teraz wszystko wróciło: grudki a nawet czasem bolące trądzikowe krosty(ale to przy okazji menstruacji raczej). Teraz stosuję tylko krem nawilżający Hydraphase La Roche Posay wersja lżejsza i nic poza tym bo się boję.
Co ja mam z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
Serdecznie pozdrawiam
Lila
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-22, 14:08   #11
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: Grudki na twarzy

Lejka, my to mamy chyba tą nieszkodliwą wersję. [img]icons/icon10.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-22, 15:43   #12
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: Grudki na twarzy-do B.Krajnik

Ha... dopiszę sie - mam to samo ...
co gorsza nasiliło sie po peelingu azjatyckim - nie wiążę tego ze sobą, ale złość mnie bierze moja skóra była taka gładka ..przez dwa dni! Żaden dermatolog nie chce mnie poważnie potraktować... ostatnio po wyjśiu z kolejnego gabinetu byłam bliska płaczu... poprosiłam w końcu o jakieś skierowania na badania, a Pani doktor mnie wyśmiała - jakie badania!!?? jak urodzę dziecko to mi przejdzie - przepisała maść i witaminki.... potem jak zwykle bieganie do kosmetyczki , peeling azjatycki, a teraz powrót zmory...

No.... to teraz porada... biegać i biegać aż któryś z lekarzy znajdzie przyczynę a nie będzie "zaleczać" skutki...

PS - kto zna "Prawdziwego" dermatologa z Chorzowa, Bytomia czy Katowic??
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-24, 11:54   #13
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: Grudki na twarzy-do B.Krajnik

Ja odradzam wszelkiego rodzaju oczyszczanie(nakluwanie) ,czy scieranie naskorka. chodzilam na te zabiegi od kilku lat...i guzik to dalo ...Owszem po zabiegu skora przez okolo tydzien czasu byla ladna....ale potem ...zaczelo sie roznosic. Na poczatku mialam tylko na czole-dzis mam nie tylko na czole ,ale i na brodzie i skroniach [img]icons/icon9.gif[/img].Plakac sie juz chce...

Mam cere wrazliwa...
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-24, 12:09   #14
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Grudki na twarzy-do B.Krajnik

Zerknijcie na forum dermatologia estetyczna, wątek "Pryszcze czy inne paskudztwo?"
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 13:57   #15
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Grudki na twarzy- do justy

Czytałam wątek o paskudztwach ale nie wyobrażam sobie nakłuwania tych krost=grudek igłą, ponieważ jest ich milion, nie kilka.
Czy istnieją inne sposoby pozbycia się ich?
Może po prostu Diane-35?
Jak taką cerę w ogóle pielęgnować?
Proszę o pomoc, bo naprawdę juz nie wiem co robic. To jest bardzo brzydkie i czasem nawet boli i swędzi.
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 15:03   #16
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Re: Grudki na twarzy- do justy

Nakluwanie az tak bardzo nie boli...przy kazdym czyszczeniu mam nakluwane grudki...Powtarzam raz jeszcze...to nic nie daje!!!...
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 08:25   #17
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Grudki na twarzy

Ostatnio też i u mnie obok innych problemów pojawiły się takie grudki. Faktyczni jak się patrzy na twarz tak normalnie "od przodu" to nic nie widać ale po bliższym spojrzeniu pod światło one są. Skóra jest nierówna, "podołkowana". Będąc u dermatologa zapytałam i o te grudki. Lekarka powiedziała, że moga być one wynikiem zbytniego obciążenia skóry nadmiarem zbyt bogatych kremów. Może powinnaś przez pewien czas używać lekkich emulsji nawilżających nawilżających? też mam zamiar spróbować.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 08:39   #18
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Grudki na twarzy

używam tylko lekkiej emulsji nawilzajacej od dawna, boję się czegokolwiek innego używać. Ale te grudki od tygodnia zamieniają się w bolące krosty. Poza tym ta buzia jest przesuszona i "ściąga".
Mówisz że od bogatych kremów? Czyli trądzik kosmetyczny?
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 08:48   #19
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Grudki na twarzy

Lekarka tego nie nazwała ale wydaje mi się że może własnie o to chodzi. Zapisała mi Differin w kremie, który stosuje się w różnych odmianach trądziku i który podobno wygładza skórę. Dopiero zaczęłam stosować (1x na noc) więc nie wiem co z tego wyniknie.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-30, 18:46   #20
Zena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Rzepin
Wiadomości: 9
Re: Grudki na twarzy- do justy

dziane-35 nie będzie zadnym rozwiązaniem. jastosowałam pzez 3 lata, a i tak nic się nie zmieniło
lila12 napisał(a):
> Czytałam wątek o paskudztwach ale nie wyobrażam sobie nakłuwania tych krost=grudek igłą, ponieważ jest ich milion, nie kilka.
> Czy istnieją inne sposoby pozbycia się ich?
> Może po prostu Diane-35?
> Jak taką cerę w ogóle pielęgnować?
> Proszę o pomoc, bo naprawdę juz nie wiem co robic. To jest bardzo brzydkie i czasem nawet boli i swędzi.
Zena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 16:01   #21
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Grudki na twarzy

Mam to samo.. grudki widoczne tylko pod pewnym katem, przez ktore skora jest chropowata. Wizyty u kosmetyczki pomogly tylko na pare dni, wiec nie warto tracic kasy. Bolesne grudki na zuchwach to prawdopodobnie zmany hormonalne. Zapytam ginekologa co o tym mysli i dam Wam znac..
Pozdrawaim
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 23:14   #22
joannamaria83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Grudki na twarzy

hehe, zauwazylas kathja86, ze ostatni wpis na tym forum jest z 2003? chyba nie
joannamaria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 08:28   #23
xxNiuniaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxNiuniaxx
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Grudki na twarzy

mimo to, przecież problem dotyczy nadal, a przeciez lepiej jest odkopać wątek niż zakładać nowy;]
xxNiuniaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 09:59   #24
joannamaria83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Grudki na twarzy

pewnie, ze tak. jak najbardziej masz racje. tylko przerazilo mnie po prostu, jakie zlllooooo musialo mieszkac w tych grudkach, skoro wlascicielki twarzy nimi pokrytych ostatni glos wydaly w 2003 roku. apotem zniknely bez sladuuuu...uuuuuu....
joannamaria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 12:40   #25
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Grudki na twarzy

joannamaria83, tym samym dolaczylas do nas, czytajacych watki sprzed 3 lat.. :P
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 16:43   #26
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Grudki na twarzy

Ja tez miałam taki sam problem. Tylko mi sie robily głeboko pod skóra dosyć duze takie krosty i nie dało sie ich tez wycisnąć. I wiele rzeczy stosowalam a pomogl mi calkowiecie antybiotyk tetracyklina. Jest to antybiotyk działajacy od wewnątrz na zmiany skórne, gdyz te krostki są tak głęboko pod skóra że zewnętrznie stosowane preparaty ( maści, kwasy i td i tp) nic niewskórają gdyz nawet nie dotrą do tych głębokich zmian. I jest super bo ponad rok temu skonczylam jesc tetracykline i nic mi sie juz nie robi
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 10:25   #27
joannamaria83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Grudki na twarzy

nie traktowalabym tego w ramach jakiegokolwiek "dolaczania"
joannamaria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 19:16   #28
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Grudki na twarzy

Witajcie, właśnie jutro wybieram się do prywatnego dermatologa z tym samym problemem. Nigdy nie miałam żadnych krost, grudek ani trądziku ale od pewnego czasu zaczęły się tworzyć małe grudki podskórne które nie dały się niczym "poszczuć". Po wizycie u kosmetyczki i oczyszczaniu doszły do grudek liczne pęknięte pajączki a grudki jak były przed zabiegiem tak i po. Niestety ostatnio rozsiały się tak bardzo po policzkach, że nie da się ich już przykryć makijażem. Więc może dermatolog jutro coś mi poradzi bo zaczynam się powoli przerażać. Peelingi w przypadku mojej skóry są wykluczone bo mam bardzo kruche i rozszerzone naczynka, więc zostają maści i leki doustne. Jak dowiem się czegoś na temat tego szpecącego paskudztwa to oczywiście napiszę.
Pozdrawiam wszystkie Wizażystki,
Astra.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 21:36   #29
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Grudki na twarzy

nigdy nie mialam problemu z cera...od 4 dni wyszly mi wlasnie takie chropowate krostki na policzkach brodzie i przeniosly sie na szyje troche:/ mysle ze uczulilam sie na jakis kosmetyk i tu jest problem bo nie wiem na ktory..odstawilam wszystkie narazie i troszke sie to zmniejsza, pije wapno i jakies tabletki na alergie dostalam...nie myslalyscie ze u was tez to moze byc objaw alergiczny na jakis kosmetyk??
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 10:45   #30
Punkyee
Raczkowanie
 
Avatar Punkyee
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: <strach mówić ^^>
Wiadomości: 119
GG do Punkyee Send a message via Skype™ to Punkyee
Dot.: Grudki na twarzy

oo wlasnie a chciałam zakładać watek... nie wiem co to jest ale tez to mam... takie małe grueczki na policzkach i skroniach...nigdy mi nie wyskakiwaly krostki, raz na miesiac przy nosku takie maleństwo... a TO?! tragedia.... w moim przypadku raczej nie jest to wywołane reakcją alergiczną bo nasila sie przed okresem... próbowałam wycisnać ale tam nic nie ma może i ja skoczę do dermatologa....
__________________

Duszo moja,tak bardzo tęskniłaś za rajem,a dostałaś tylko mnie.
I co teraz poczniesz w mym ciele tak samotna?
Punkyee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.