trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-25, 09:03   #1
Bromba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 4

trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!


Witam wszystkich serdecznie! Mam ogromny problem. W marcu pozamykałam naczynka metodą koagulacji. Pomimo szczególnego dbania o skórę naczynkową i stosowania sie do wszystkich zaleceń kosmetyczki pozostały mi na skórze brzydkie brązowe plamy. Czekam aż zejdą już 2 miesiące a one nawet nie chcą zblednąć!Czy mam się uzbroić w cierpliwość i czekać dalej, czy może jest inny sposób na ich zlikwidowanie? Mam cerę suchą, delikatną. Stosuję Auriderm Gel, nie opalam się, zawsze specjalnie dobrane kremy z max. filtrem, biore codziennie Rutinoscorbin itd. Co jeszcze mogę zrobić? A tak wogóle naczynka znowu się mi pootwierały. Proszę o poradę.
Bromba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-25, 11:07   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!

Ile razy byłaś na zabiegu? Elektrokoagulacja nie przynosi niestety błyskawicznych efektów. Trzeba mieć cierpliwość do tych zabiegów. Są osoby u których ślady po zabiegu goją się w bardzo szybkim tempie ,są też takie (jak Ty) ,że przez dłuższy czas po elektrogoagulacji skóra nie wygląda u nich dobrze.Czy elektokoagulacja była robiona metodą dotykową czy igła była wkłuwana w skórę?Prawdopodobnie brązowe plamki to wybroczyny , jeśli naczynka nie są zamknięte to trzeba z nimi walczyć nadal - ale może w Twoim przypadku skuteczniejszy okaże się zabieg laserowego zamykania naczynek (niestety to drogie zabiegi).Jeśli brązowa plamka jest wynikiem przebarwienia powstałego na skutek oparzenia naskórka (w przypadku zamykania naczynek oparzenie jest ubocznym skutkiem elektokoagulacji) to musisz szczególnie chronić to miejsce przed słońcem , nie możesz opalać się w solarium, jeśli to przebarwienie (a nie wybroczyny) to możesz stosować na plamki kremy wybielające (trzeba stosować takie kremy regularnie przez długi czas), musisz uzbroić się w cierpliwość , jeśli to wybroczyny spowodowały brązowe zabarwienie skóry to AuridermK powinien przynieść efekty (ale też po jakimś dłuższym czasie)można stosować też maść z homeopatycznym wyciągiem z arniki ,na razie tuszuj plamki korektorem i poproś swoją kosmetyczkę aby oceniła czy plamki są przebarwieniami powstałymi jako uboczny efekt zabiegów czy są to wybroczyny. Jeśli cerę masz skłonną do rozszerzania się naczynek to koniecznie stosuj się do wszystkich zaleceń ,które wymieniłam w Kosmetycznym ABC Cera naczynkowa.Zabiegi zamykania naczynek przynoszą dobre efekty,ale niestety nie można dać 100% gwarancji ,że nowe naczynka się nie pojawią.Oprócz Rutinoscorbinu polecam inne preparaty wzmacniające naczynka (jeśli nie sprawi Ci problemu picie niesmacznej nalewki to sprawdza się nalewka z kasztanowca - można kupić w aptece), mogą to być także inne preparaty np. Esceven,Detralex,Venoruto n (do wewnętrznego stosowania), dla suchej cery bardzo dobrym kosmetykiem wspomagającym walkę z naczynkami będzie Flavo C (serum z witaminą C i miłorzębem)lub jeśli znjadziesz w aptekach witaminę C w proszku to możesz sama zrobić sobie serum z witaminą C (wg.przepisu Basi Kwiatkowskiej).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-26, 07:31   #3
Bromba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 4
Re: trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Uzbroję się w cierpliwość i zastosuję do poleceń. Na zabiegu byłam 4 razy. Jeszcze jedno pytanie -jakie są najlepsze kremy wybielajace
dla delikatnej naczynkowej skóry? I jeszcze jedno -czy w przypadku zamykania naczynek metodą laserową takie wybroczyny nie powstają?
Bromba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 13:25   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!

Przebarwienia, wybroczyny po zabiegach laserowych także moga się pojawić,mogą utrzymywać się długo (3-4 miesiące), stopniowo zanikają , nie u wszystkich osób poddanych terapii laserowej (tak jak w przypadku elektokoagulacji u niektórych efekty sa bardzo widoczne i szybkie u innych pojawiają się skutki uboczne.W przypadku laserowych zabiegów moga pojawić się odbarwienia skóry (znacznie trudniejsze do leczenia niż przebarwienia).
Kremy wybielające :
Drula Forte
FlosLek - Krem wybielający
BanDi -Ziołowy krem wybielający
A.T.W. Krem wybielający
Maystar- Whitening (krem i ampułki)
Dr.Fisher - krem wybielający
serum Lierac Correcteur Anti-Taches
Znajdziesz sporo informacji dot. kremów wybielających na forum , wpisz w wyszukiwarkę "krem wybielający".
Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 07:24   #5
Bromba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 4
Re: trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!

Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje!
Bromba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 22:48   #6
diffuser
Przyczajenie
 
Avatar diffuser
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 8
Dot.: trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!

Hej dziewczęta, odkopuję temat bo wertuję wizaż i ten wątek chyba najbardziej pasuje do problemu z którym się borykam, a właściwie moja mama.

Około 2-3 lata temu mama odbyła serię kilku zabiegów zamykania naczynek przy użyciu lasera. Chodziło głównie o zaczerwienienia na brwiach, które z kolei powstały wiele lat wcześniej przez reakcję uczuleniową na hennę. Niestety, zabieg zamykania naczynek laserem tylko pogorszył sprawę, mianowicie dziś mama ma na całej twarzy - na policzkach, brwiach, w okolicach nosa czerwone plamy, jak by była poparzona. To w 99% wina lasera... I teraz pytanie - co robić dalej? Czy jest jakaś nowa metoda, innego typu urządzenie bądź zabieg który może pomóc? Do lasera mama jest mocno zrażona, boi się że z twarzą zadzieje się jeszcze coś gorszego, jakieś rany powstaną. Stosuje kremy do cery naczynkowej, maseczki algowe i kwas hialuronowy, ale nic nie daje efektów, jest skazana ma masę podkładu i korektora, ale ukrywa praktycznie czerwoną twarz co jest ogromnym problemem.

Jeżeli któraś z Was borykała się z podobnym problemem, trafiła na kosmetyk który podziałał na naczynka lub ZABIEG, który mógłby pomóc, będę mega wdzięczna !
diffuser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 10:35   #7
karoolaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: trwałe plamy na twarzy po zamykaniu naczynek!

Zabiegi laserowe u osób z cerą naczyniową mogą być czynnikiem spustowym - zwłaszcza u kobiet w wieku średnim - do wytworzenia się trądziku różowatego . Także nie kolejny zabieg - tylko wizyta u dermatologa.
Czerwone zmiany po podrażnieniu laserem mogą mieć różną etiologię : mogą po prostu długo ustępować - do kilku miesięcy, mogą to być przebarwienia, może to być nadkażenie bakteryjne, grzybicze, reakcja na nużeńca, wspomniany trądzik różowaty ... - najpierw zdiagnozować problem , potem leczyć.

Odpowiadam po tak długim czasie, bo sama zaczęłam się zmagać z problemem trądziku różowatego po zabiegu laserowego zamykania naczynek. Nie piszą o tym w opisach zabiegów ani na forach, a problem potrafi się nasilić, zamiast złagodzić.
karoolaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-02 10:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.