Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-29, 13:26   #1
Maharet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 33

Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!


Od kilku lat różnymi metodami usuwam zbędne owłosienie. Niestety od jakiegoś roku nie wiele to daje, gdyż włosy nawet od razu poscięciu są wciąż widoczne (jestem brunetką, więc moje nogi pokrywają czarne kropki jak u faceta, który goli się od 20 lat!!!!!!!). Ktoś powiedział mi, że to dlatego, ze używając zwyczajnej maszynki do golenia zbyt naciągnełam skórę i "rozpłaszczyłam" mieszki włosowe, a skóra "nie zakrywa mi podstawy włosa". Próbowałam depilatora elektrycznego jednak na niewiele się on zdał, bo włosy odrastają mi prawie tak szybko jak po ogoleniu, a do tego mam brzydkie czerwone kropki na nogach. Nie wiem co mam z tym zrobić!!! proszę o jakąś radę. poza tym chciałabym dowiedzieć się czy można znacznie opóźnić odrastanie wlosa tak by depilacja mogła odbywać sie w odstępie tygodnia,a nie codziennie... próbowałam już wszystkiego, może coś źle robię???!!!
Maharet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 13:36   #2
Maharet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 33
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

LUUUUUDZIE!!!!!!!!! Od pięciu minut bylo tu już pięc osób i co?
Maharet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 13:41   #3
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

Jeśli nadal będziesz tak uprzejmie dopraszać się odpowiedzi, może odpowie Ci osoba nr pięćset...
[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 13:44   #4
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

Witaj,
Hmmmmm, co do łydek nie jestem pewna, czy to się sprawdza, ale jeśli chodzi o bikini i pachy, to ja stosuję wosk na ciepło. Boli, ale to kwestia przyzwyczajenia. Pozatym, czego się nie robi, aby być piękną [img]icons/icon7.gif[/img]
W każdym razie włosy po depilacji woskiem odrastają dużo słabsze, i jest ich zdecydowanie mniej za każdym razem. Jest jeszcze 1 sposób, który czasem stosuję, ale tylko na wąsiki i tylko wtedy, gdy Mój Miso zażyczy sobie bląd pasemka, żeby upodobnić się do "chłopaka z plaży" [img]icons/icon12.gif[/img] Resztkę dekoloryzatora nakładam na wąsiki i rozjaśnim je do stanu skruszenia włosów. Niestety nie wiem, czy taki zabieg pomógłby jeśli chodzi o owłosione łydki. Radzę Ci zastanów się nad depilacją woskiem, to chyba najbadziej skuteczna forma pozbycia się włosów.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 14:27   #5
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

Maharet napisał(a):
> LUUUUUDZIE!!!!!!!!! Od pięciu minut bylo tu już pięc osób i co?

Może nie każdy zna odpowiedź? [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 14:37   #6
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

ciekawa koncepcja z tym dekol....tego jeszcze nie próbowałam ...mam pytanie gdize to się kupuje jakiej firmy, ile kosztuje i jak to się stosuje [img]icons/icon40.gif[/img]
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 14:44   #7
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

Ja tez polecam wosk na ciepło, włoski odrastają wolniej, jest ich mniej, są słabsze, jaśniejsze. Woskiem depiluje od niedawna i jestem zadowolona z efektów, poza tym nie musze golić codziennie, jak to było wcześniej, maszynką jednorazową.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-29, 18:13   #8
Maharet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 33
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

Po jakim czasie odrastają ci włoski? To znaczy po ilu dniach stają się widoczne? Jaką długośc musi mieć włos żeby "załapał"?
Maharet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 00:37   #9
Karolin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 32
Re: Depilacja i jej widoczne efekty, które nie do konca są takie jakich oczekuję!!!!!

Też miałam takie problemy, a do tego strasznie mi wrastały włosy. Pięć lat temu kupiłam depilator i postanowiłam, że nie użyję niczego innego (choćbym nie wiem jak się spieszyła), bo wszędzie pisało, że potem włoski odrastają słabsze...
Na początku nie było żadnych efektów, dalej czerwone kropki, wrastające czarne włosy (daleko mi do brunetki), co wyglądało okropnie. Nie pamiętam jak wyglądał okres przejściowy, pewnie było coraz lepiej. A teraz po 5 latach używania wyłącznie depilatora stwierdzam, że warto było poczekać. Włosy są dużo słabsze, jaśniejsze i nie wrastają (od dawna). Depilacja szybka i bezbolesna! I tylko raz w tygodniu (w zimie rzadziej, bo chodzę w spodniach). Kropki szybko znikają. Mam owszem takie jasne krpeczki koło włosków, ale są mało widoczne, a opalenizna je zupełnie zakrywa.
Trudno mi powiedzieć jak szybko odrastają włosy, bo robią to nierównocześnie. Myślę, żę tak co 2-3 tygodnie. Depiluję je więc raz w tygodniu, tylko, że nie jest ich wtedy dużo.
Pod pachami używałam maszynki, jednak miałam już serdecznie dość. Coś mi się zrobilo i z każdego mieszka zamiast 1 wlosa wyrastały 2! Koszmar! Dzięki Wizażowi dowiedziałam się, że wosk też można stosować samemu i jeszcze tego samego dnia kupiła VEET. Na początku szło mi koszmarnie, ale minęło już 5 tygodni i jest coraz lepiej.
A na początku włosy odrastają szybciej, potem coraz wolniej. Na nogach mam nawet takie miejsce (na kości), gdzie mi zupełnie nie wyrastają. Nie ma tam też żadnej kropeczki. Idealnie gładka noga! I to miejsce napawa mnie nadzieją, że może i pozostałe w końcu przestaną odrastać... Dlatego konsekwentnie zamierzam się trzymać depilatora (nogi) i wosku (pachy). A do wosku potrzeba włosa co najmniej 5 mm, ale z dłuższymi łatwiej idzie.
Karolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 09:26   #10
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: Depilacja i jej widoczne efekty/do MALENKI

Witam ponownie,
Jeśli chodzi o usuwanie wąsików, przy użyciu dekoloryzatora do pasemek "Joanna", to ja nawet nie jestem pewna, czy nie popełniam jakiegoś "grzechu śmiertelnego". Poprostu ten sposób świetnie się u mnie sprawdza, jest bezbolesny, w miarę szybki i skuteczny. Nie wiem jednak, czy przypadkiem nie może któregos dnia dojść do podrażnienia mino wszytko delikatnej skóry.
Kupuje dekoloryzatr za 10 zł. Robię Miśkowi pasemka blond a resztkę używam na moję wąskiki. W celu pozbycia się tylko wąsków, zakup sie nie opłaca, bo mieszanka się zmarnuje. Słyszałam jednak kiedyś, że w ofercie f-my Sally Hansen jest duży wybór różnego rodzaju depilatorów, do różnych częsci ciała. Niestety, nie miałam jeszcze okazji zastosować, bo w K-ce nie widziałam nigdy pełnej oferty tej firmy.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich walczących z nadmiernym i nie tylko owłosieniem.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 10:12   #11
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Depilacja i jej widoczne efekty/do MALENKI

hihi na wąskiki nie bo ich nie mam [img]icons/icon10.gif[/img] ale myslałam o nogach...niegłupi pomysł..alergikiem nie jestem....mogę spróbować...jak myślisz jedna tubka wystarczy???

p SH dużooo czytałam i nigdzie tego nie widziałam...wrrr chyba niepopulane sklepy odwiedzam.....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-30, 11:57   #12
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: Depilacja i jej widoczne efekty/do MALENKI

Jeśli na nogi, to 1 opakowanie powinno wystarczyć. Nie wiem tylko jak to się będzie trzymać na nogach, czy nie spłynie. Nogi to nie głowa....... Najwyżej będziesz sobie siedzieć z wyprostowanymi nogami a potem leżeć na brzuchu. hehehehe, ale czego się nie robi, żeby piękną być.
"Joannę" najczęsciej kupuję w osiedlowych drogeriach, czy nawet na targowiskach, bo np. w Rossmanie nie uświadczysz [img]icons/icon9.gif[/img]
Daj znać, jakie były efekty!! Pozdrawiam.
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 12:13   #13
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Depilacja i jej widoczne efekty/do MALENKI

ok, jak tylko zrobię napiszę...[img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon40.gif[/img] dzięki
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.