Co mi dolega??? POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-11, 09:26   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Co mi dolega??? POMOCY!!!


Jestem wykończona psychicznie i zrujnowana finansowo! Żaden dermatolog nie potrafi postawić diagnozy co dolega mojej skórze na twarzy (co myśleć o lekarzach którzy przyjmują w ciemnym gabinecie i nie raczą obejrzeć twarzy z bliska?). Leczę się od 7 miesięcy i nikt nie postawił diagnozy. Przerobiłam juz wszystko: maści sterydowe, antybiotyki doustne, leki antyhistaminowe, szczepinkę antyalergiczną. Zrobiłam prawie wszystkie badania: krew, mocz, hormony płciowe i tarczycy. Wszystko w normie tylko wykryto lekką niedoczynność tarczycy i obecnie przyjmuję hormony. testy alergiczne wykazały uczulenie na nikiel i kompozycje zapachowe. Odstawiłam wszystko co zawiera perfumy: kosmetyki- tylko nieperfumowane, nie używam dezodorantu, perfum, lakieru do włosów itp.
Objawy: skóra (tylko na twarzy) wrażliwa, z naczynkami, poszerzone pory na policzkach brodzie, nosie i czole. Czasami pojawiają się w tych miejscach podskórne grudki i czerwone plamki. Oprócz tego czerwone plamy na skroniach. Jakby tego było mało twarz mam obrzękniętą szczególnie w okolicach kości policzkowych i pod oczami (koooszmar). W okresie silnego (bardzo) zaostrzenia zapisano mi doustny lek sterydowy i w czasie jego stosowania cerę miałam IDEALNĄ!. Po odstawieniu wszystko wróciło. Obecnie strefę T smaruję na noc Acnefugiem. Odżywiam się racjonalnie, przyjmuję ( od dłuższego czasu) wit. A+E, C, olej z wiesiołka lub ogórecznika, nie piję alkoholu.
CO MAM ROBIĆ? PORADŹCIE!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 09:43   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

Nie wiem, czy Ci pomogę. Moja teściowa miała podobne objawy. Też kilka lat błąkała sie po dermatologach i innych lekarzach. W końcu po kilku latach metodą prób i błędów i po przeczytaniu wieeeelu książek, doszła do tego, ze to alergia pokarmowa (na mleko, marchew i jabłka). Obecnie od kilku miesięcy unika tych produktów i jej twarz i dekolt dochodzą do normy. Niestety naczynka jej zostały choć nie są już tak mocno widoczne i skóra pod oczkami też jest troszkę wymęczona

Pozdrawiam wszystkich alergików
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 10:03   #3
kasbie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 39
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

A czy robiłaś badania w kierunku pasożytów - bo podobno ich obecność może powodować reakcje alergiczne.
kasbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 10:04   #4
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

witaj!
nie wiem czy Cie pociesze, bo marne to pocieszenie, ale od kiedy pamietam- z moja cera jest cos nie-tak. Zmiany na skórze lokuja sie w okolicach skrzydełek nosa i rozszerzają ku dołowi, czasem w okolicach brody, i skroni, ostatnio niestety zaczęłam je obserwować na czole Są to zwykle czerwone,łuszczące się "placki", zaognione nawet bolą, ulagają podrażnieniom po wszystkich w zasadzie kosmetykach, a używam tylko aptecznych, dla alergików itp... Nie mam pojęcia co to jest, co lekarz to diagnoza, kiedyś twierdzono, że to coś na tle łuszczycowym, ta teza upadła[?], ostatnia rewelacja to : łojotokowe zapalenie skóry. Biora pod uwage także czynnik alergiczny. Używam laticortu, ostatnia pani dr zaleciłą mi pimafucort - tylko, ze podobnie jak u Ciebie poprawa i działanie jest doraźne, jak odstawiam, to znów to samo. Nie chcę myśleć jak za kilka lat będzie wyglądała moja skóra po tych preparatach sterydowych, koszmar
Ale co mam zrobic, każda kolejna wizyta u lekarza to koszty i nerwy i żadnych rezultatów, nie wiem, może o wyleczeniu w ogóle nie ma mowy tylko chwilowe "zaleczenia"?
Stan mojej twarzy polepsza sie trochę gdy jest opalona, pogarsza natomiast po bardziej tłustym jedzeniu i alkoholu.
Dodam, że jest ona płytko unaczyniona, widzę coraz więcej naczynek [to pewnie też przez te sterydy] a w strefie T się przetłuszcza.
Jak do tej pory nie znalazłam nikogo kto by mi pomógł. Mieszkam w Krakowie. Moze ktoś może kogoś polecić?
ehh
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 10:05   #5
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

Mnie to też wygląda jednak na reakcje alergiczne, Rzabba (cześć Ewuśku ) moze mieć rację. Jeśli objawy są przez cały rok, uczula Cię coś w otoczeniu. Moze to być faktycznie pokarmówka.

Na marginesie - co myślimy o dermatologu przyjmującym w ciemnym gabinecie i nie oglądającym z bliska twarzy? , to myślimy...

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 10:08   #6
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!! - do kasiab

Jakie mam zrobić badania na pasożyty?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 10:09   #7
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
p.s.

szlag mnie po prostu trafia na to wszystko, mam 25 lat i nie moge sensownie pielęgnować swojej skóry, zrobic czegoś np z tym, że jest mieszana, bo cały czas skupiam się na zaleczaniu i maskowaniu tych zmian
kremów pod oczy też nie moge używać, bo wszytko powoduje u mnie albo zaczerwienienie albo puchnięcie
physiogel którym teraz zmywam twarz też mnie trochę piecze ale stosuję go jako "najmniejsze zło".
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-11, 11:26   #8
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: p.s.

Dziewczyny, czy to nie jest tradzik różowaty? Bo objawy jakby podobne...
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 11:41   #9
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

Merigold, pozdrawiam, tez kiedys mieszkałam w Krakowie i leczyłam się u fantastycznej lekarki dermatolog - dr Kapińska-Mrowiecka. Ona przyjmowała w Prywatnej Przychodni Ordynatorów, czy coś takiego, na ulicy bodajże jakiegoś generała - to była boczna od ronda, przy którym jest hotel Ibis. Ta kobieta wyleczyła mnie i kilkoro znajomych, którzy już stracili nadzieję na normalny wygląd. Poszukaj jej, gwarantuję, że Ci pomoże. Pozdrawiam!
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 11:47   #10
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
dziękuję!

dziękuję Ci bardzo!!!!!!!!
poszukam jej na pewno, ostatnia pani dr obejrzała mnie z odległości 1 m i PYTAŁA jakie mam zmiany , nie oglądała ich = pełen czad
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 11:53   #11
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
Re: dziękuję!

własnie wyczytałam, ze ta pani dr jest ordynatorem na dermatologii w szpiatalu Żeromskiego. słynna pani która mnie pytała o dolegliwości bez oglądania właśnie stamtad była :/ mam nadzieje, że to nie ta sama
zreszta to jest o zgrozo tak, ze prywatnie traktują Cie inaczej niz panstwowo [chocby nawet po tzw znajomosciach ]
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-11, 11:56   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: dziękuję!

Mnie tez tak leczono, na odległość przez pewien czas Nie wiem może mysleli, że to zarazliwe i jak mnie dotkną to ich trąd porazi , wydałam kupę kasy na leki, które absolutnie mi nie pomogły tylko jeszcze zaogniły skórę. I żeby było ciekawie w zależności od dermatologa raz miałam leki wysuszające innym razem natłuszczające W końcu moja dentystka poleciła mi swojego znajomego dermatologa i tak się zaczęła moja "normalna " przygoda z "normalnymi" lekarzami Lekarza już na pierwszy rzut oka zza biurka spytał czy mam problemy z twarzą A specjalistka od lasera ogladała moją buzię przez lupę wielkości wiaderka, która sobie stała przy krzesle dla pacjentów No i nie dziwne, że trafiła w 10-tkę z moją twarzą

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 12:01   #13
kasbie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 39
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!! - do kasiab

badania kału na lamblie, glisty i inne takie (to może zlecić dermatolog).
kasbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 12:09   #14
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: dziękuję!

Kiedy byłam u dr Kapińskiej-Mrowieckiej, akurat nie miałam żadnych zmian na twarzy, a ona z opisu postawiła trafną diagnozę i zaordynowała skuteczne leczenie,. Stara, siwa, o dość przykrym wyglądzie, trochę sie jej bałam Grunt, że była SKUTECZNA, czego nie mogę powiedzieć o kilkunastu jej poprzednikach, którzy leczyli mnie wcześniej przez 3 lata na alergię, kiedy miałam trądzik różowaty! Mam nadzieję, że ci pomoże. 3mam kciuki!
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 12:23   #15
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
aaa

.. to odechtnęłam trochę, tamta była młoda
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 13:03   #16
gochaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 43
Re: dziękuję-do Iwonki

Iwonko a u jakiego dermatologa byłas i co z tym laserem, czy to było jakies leczenie tym laserem (ja tez jestem z Łodzi) i mam podobne problemy (trudno trafic do dobrego dermatologa)
pozdrawiam
gocha
gochaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 13:18   #17
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: aaa

Merigold, daj znać, jak już będziesz po wizycie, co to było, ok?
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 13:30   #18
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
OK

obiecuję, ze jak tylko dotre do tej pani dr to zdam relację
natomiast nie wiem czy to będzie w czasie wakacji jeszcze, mam teraz duzo pracy i mało pieniążków
pozdrawiam!!
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 14:47   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

skoro pomogły sterydy, to najpawdopodobniej masz alergię, pytanie tylko na co...
nie rezygnuj z poszukiwań dobrego lekarza
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-11, 22:29   #20
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: dziękuję-do Iwonki

Gocha daj mi swój mail to Ci prywatnie napiszę Bo tak publicznie to reklama będzie Albo napisz maila do mnie iwonalodz@go2.pl

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:58   #21
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Co mi dolega??? POMOCY!!!

Jeśli kilku dermatologów nie potrafiło postawić diagnozy to nam tylko na podstawie opisu także może sie to nie udać.
Dermatologów ,którzy nie oglądają skóry omijaj z daleka - szkoda pieniędzy na zapisywane przez nich na chybił trafił leki. Leki sterydowe przynoszą poprawę tylko na krótki czas , jeśli są zbyt długo stosowane to moga wywołać trądzik posterydowy - bardzo trudny do wyleczenia.
Zmiany ,które opisujesz najbardziej wskazują na trądzik różowaty.Zrób wszystkie badania -jeśli hormony są w normie to koniecznie sprawdź funkcjonowanie układu pokarmowego (dziewczyny dobrze radzą - pasożyty przewodu pokarmowego mogą być jednym z czynników wywołujących trądzik różowaty).

Przypomnę jeszcze raz :
Czynniki, które mogą wywoływać trądzik różowaty to:
Zaburzenia naczynioruchowe, nadreaktywność układu wegetatywnego
Łojotok-opinie lekarzy są sprzeczne, za takim związkiem przemawia lokalizacja zmian w miejscach łojotokowych, przeciwko – występowanie trądziku także u osób z suchą cerą,
Zaburzenia hormonalne- objawy mogą nasilać się po stosowaniu leków hormonalnych, w okresie przekwitania, w zależności od cyklu miesiączkowego
Schorzenia przewodu pokarmowego- obecność helicobacter pylori , nadkwaśność , niedokwaśność żołądka, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, zaparcia
Demodex folliculorum – nużeniec, pasożyt ludzkiej skóry- może powodować zmiany skórne
Pityrosporum ovale _ drożdżaki
Ogniska infekcji – szczególnie nie wyleczone zęby
Kortykosteroidy

Druga diagnoza ,która wydaje mi się równie prawdopodobna to alergia pokarmowa (też już dziewczyny Ci o tym wspomniały), może byc też tak ,że alergia jest przyczyną pojawiania się zmian przypominających trądzik różowaty.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.