Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-01, 23:14   #1
gabi86
Raczkowanie
 
Avatar gabi86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 418

Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania


Postanowiłam założyć taki zbiorczy temat na temat problemów z rozjaśnianymi włosami. Może fajnie aby każda z Was, która borykała się z takimi przekazała po krótce rozwiązania do których doszła i sposoby które stosuje.
Zacznę od siebie (zaznaczam, że są to moje subiektywne opinie, danego sposobu nie opisuję szczegółowo gdyz wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. olej rycynowy i znajdzie się dużo informacji i tematów na forum):
--> Po pierwsze, jeśli chcesz uzyskac bardzo jasny popielaty lub platynowy kolor włosów polecam pójście do fryzjera, ja wiele kombinowałam z włosami i łacznie na rozjaśniacze farby i pózniej odzywki (bardzo zniszczyłam sobie włosy) wydałam na pewno więcej pieniedzy niż gdybym powierzyła włosy fryzjerce;
--> Żółty odcień
Mi żółty odcień nadawał rozjaśniacz, nakładałam więc po nim farbe, ostatnio dzięki temu forum znalazłam sposób aby włosy nabrały zimnego popielatego odcienia - płukanka Flor Illum srebrna. Co prawda jest to sposób od mycia do mycia, ale jak narazie zadną inną metodą nie uzyskałam takiego ładnego odcienia włosów (miejscami są białe!);
--> Zniszczone, suche włosy
Oczywiście dostępne w sklepach maseczki i odżywki, ale także nafta kosmetyczna z olejem rycynowym, dzisiaj zrobiłam sobie pierwszą taka maseczke i włosy są miekkie w dotyku, liczę że po dłuższym stosowaniu efekty staną się także dostrzegalne, wtedy napiszę na pewno;
--> Odrosty
Najpierw koleżanka mi farbuje same odrosty, następnego dnia ponowne farbowanie, najpierw na osdrosty później na całość. Jednak i to nie zapewnia że są one identyczne z resztą włosów no ale na pewno nie ma rażącej różnicy.
Pozatym polecam gdy ciemnych odrostów jest już kilka cm zaczesywanie włosów do tyłu, mi się bardzo podoba ten efekt, zaczesuję włosy rozłożonymi palcami psikając lakierem, tworzą sie jakby takie rowki, przez co cale włosy nie sa ulizane, ogólnie wygląda to jakby pasemka.
Dodam jeszcze, że wcale nie tak trudno jest zrezygnować z suszarki, trzeba tylko wtedy odpowiednio planowac sobie mycie włosów, zeby miały czas wyschnąć. Od prostownicy próbuje się odzwyczaić, ale jak juz raz wyprostuję no to wciąga od nowa..

pzdr ;)
gabi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 09:18   #2
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

Dzieki za bardzo fajne rady
Co do srebrnej płukanki to mi niestety po niej wychodzą włosy siwe więc jej nie uzywam.
Odkąd zaczęłam rozjaśniać włosy (pół roku) stosuję tylko profesjonalne kosmetyki. Niestety i tak mam straszny problem z rozdwajaniem się końcówek
Juz nie wiem co mam z tym robić, stosuje olejek rycynowym, różne preparaty na końcówki, wszystko co znalazłam na wizażu i wiele więcej, niestety ciągle sie rozdwajają.
Teraz kupiłam sobie nożyczki Jaguara za 85zł na allegro. Mam nadzieję, że jak podetnę sobie włosy takim narzędziem to zapobiegnie to chociaż na jakieś 2 miesiące dalszemu rozdwajaniu się włosów
Dziewczyny co robić z tymi okropnymi końcówkami?? Bo chce zapuścić włosy a jak narazie tylko je podcinam!
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 11:53   #3
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

Gabi86 świetny wątek!!! ja też farbuję włosy na blond i rzeczywiście jest z tym całe mnóstwo problemów.
Moim największym problemem są odrosty... od pewnego czasu wychodzą mi żółte i ani płukanka ani Regenal nic nie pomagają . Ostatni zafarbowałam włosy Palet z serii Czyste Blondy i jest dużo dużo lepiej, jednak po kilku myciach odrosty robią się coraz bardziej żółte Dlatego teraz strzelę sobie same odrosty Rozświetlonym popielatym blondem Palet(A10) i zobaczę co to będzie Mam nadzieje że mi nie wypadną Chociaż Ty pisałaś że farbujesz włosy dzień po dniu i nic się nie dzieje, więc mam nadzieję że z moimi kudełkami też nic się nie stanie, ale mam pewne obawy bo palette to palette podobno najbardziej żre włosy
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 11:59   #4
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

mam pytanko.... kiedyś byłam blondynką ale wyszły mi żółte włoski i przefarbowałam na naturalne brazowe. Chce mieć teraz jakiś zimny, popielaty blond. jaka farbę polecacie???
a co wogóle robicie z brwiami???
zostawiacie ciemniejsze??
wiecie gdzie we wrocku mozna je ładnie rozjaśnić...
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 12:00   #5
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

a i mam propozycję.... moze wkleicie swoje fotki.... tak żeby był widoczny kolorek..
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 21:41   #6
gabi86
Raczkowanie
 
Avatar gabi86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 418
Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
mam pytanko.... kiedyś byłam blondynką ale wyszły mi żółte włoski i przefarbowałam na naturalne brazowe. Chce mieć teraz jakiś zimny, popielaty blond. jaka farbę polecacie???
a co wogóle robicie z brwiami???
zostawiacie ciemniejsze??
wiecie gdzie we wrocku mozna je ładnie rozjaśnić...

jesli chodzi o brwi to wrecz przeciwnie - robie sobie co jakis czas henne, ale ja mam bardzo jasne brwi, wiec jak nic z nimi nie zrobie to wygladam jeszcze bardziej blado, nie uwazam zebym blondynki mialy nie malowac brwi..
Zimny popielaty blond, ile z nas o nim marzy :) Palette XXL mroźny blond jest niezla no ale niszczy.. Więc tak jak pisałam płukanka flor illum srebrna, niedługo wypróbuje jeszcze tego szamponu z welli Regenal.
A to moje włosy po płukance (zastrzegam sobie ze usune to zdjecie stąd :))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlll.JPG (69,7 KB, 187 załadowań)
gabi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 06:46   #7
mili-szamo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 61
GG do mili-szamo
Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

jaki bedzie efekt jesli na rozjasniane brazowe wlosy( wyszly mi zółto-pomaranczowe) nałoże srebrna plukanke??? pozdrawiam
mili-szamo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 16:38   #8
julittaa22
Zadomowienie
 
Avatar julittaa22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 1 868
Post Dot.: Wszystkie problemy dotyczące rozjaśnianych włosów, podajmy nasze rozwiązania

Ja przed świetam mam w planach rozjaśnienie włosów.Kupilam juz bardzo jasny popielaty blond i jasny popielaty blond i bede je mieszac,bede nakladala na wlosy jasny braz plus blond pasemka.Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie Dlatego tez jestem ciekawa jak pozniej dbac o takie wlosy? Stosuje juz nafte i dalej bede ale co oprocz tego???
julittaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.