Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-06, 16:05   #1
piekna_mery
Raczkowanie
 
Avatar piekna_mery
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 30

Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY


Dziewczyny prosze o porade odnosnie tego jakie kosmetyki do pielegnacji cery powinnam stosowac.

Wczoraj bylam na badaniu cery ktore wykazalo ze nawilzenie mojej skory to 23%, a natluszczenie 26%. Pani powiedziala ze to bardzo slabo i powinnam bardziej dbac o nawilzanie, co bardzo mnie zdziwilo, bo od kilku lat (mam 25) stosuje kosmetyki oparte na wodzie termalnej (Avene lub Iwostin) - zel do mycia, tonik, wode termalna i Cleanance K. Pani jednak stwierdzila ze tego typu kosmetyki przeznaczone do cery tradzikowej bardzo wysuszaja skore. Boje sie zaczac stosowac kosmetyki dla skory suchej bo obawiam sie wysypu pryszczy i zaskornikow oraz swiecenia skory.

Doradzcie serie dobra dla skory odwodnionej ale z problemami typu tradzik/zaczerwienienie/rozszerzone naczynka.
piekna_mery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 16:30   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Cera Odwodniona

Cytat:
Napisane przez piekna_mery
Dziewczyny prosze o porade odnosnie tego jakie kosmetyki do pielegnacji cery powinnam stosowac.

Wczoraj bylam na badaniu cery ktore wykazalo ze nawilzenie mojej skory to 23%, a natluszczenie 26%. Pani powiedziala ze to bardzo slabo i powinnam bardziej dbac o nawilzanie, co bardzo mnie zdziwilo, bo od kilku lat (mam 25) stosuje kosmetyki oparte na wodzie termalnej (Avene lub Iwostin) - zel do mycia, tonik, wode termalna i Cleanance K. Pani jednak stwierdzila ze tego typu kosmetyki przeznaczone do cery tradzikowej bardzo wysuszaja skore. Boje sie zaczac stosowac kosmetyki dla skory suchej bo obawiam sie wysypu pryszczy i zaskornikow oraz swiecenia skory.

Doradzcie serie dobra dla skory odwodnionej ale z problemami typu tradzik/zaczerwienienie/rozszerzone naczynka.
Piękna_mary, po pierwsze to nie przejmowałabym się zbytnio tym co powiedziała jakaś konsultantka, ma nie lekarz dermatolog, chociaż i niektórzy dermatolodzy to pożal się boże fachowcy... Wracając do tematu, sama byłam na takim badaniu w piątek u pani "od erisa" i co mi powiedziała? Że mam przesuszoną skóre (uzywm avene - chyab najbardziej odzywczych komsetyków jakie znam). I co mi poleciała?? Serię do skóry suchej i alergicznej z eris, nafaszerowanej capric/ caprylic triglicerydes, po których mam pryszcze, mimo iż mówiłam pani konsultantce, że nie toleruję tychże składników. prócz tego w składzie: alcohol denat , sztyczne antyoksydanty i poliacrylamide

Nie wpadaj w panike - konultanki mają za zadanie przede wszystkim sprzedac produkt, a nie ratowac Twoja skóre.

Seria Cleanance z avene jest faktycznie serią do skóry tradzikiwej, ale nie powiedziałabym, że wysusza. Podejrzenia miałabym jedynie do emulsji Cleanance z BHA i AHA, bo ma niezbyt piękny skład, a tak poza tym wszystko jest OK. Sama lubię i uzywam zel do mysia paszczy Cleanance od avene.

Przede wszystkim musisz sama stwierdzic, czy Twoja wygląda na odwodnioną? Czy jest szorstka w dotyku, łuszczy się? Czy masz uczucie ściągnięcia skóry? Czy koloryt jest szarawy? Piecze? Jest podrażniona? JEśli tak, to faktycznie, może być odwodniona. W takim wypadku powinnas zaopatrzyć się w dobry, nawilżający krem, jak np Avene Hydrance Optimale Legere, lub bogatszą wersję (ale nie zapychającą) Avene Hydrance Optimale Riche. MOże zdecyduj się tylko ja jeden preparat p/tradzikowy - na noc, nakładany nawet co drugi dzien, zamiennie z jakims nawilżaczem. A na dzień coś np..przeciwzmarszczkowego , a najleiej to filtr, i w przypadku skóry odwidnionej, naczynkowej do wyboru tylko avene, bo jako jedyne nie zawierają alkoholu.

Przemysl to co napisałam, Mary i ewentualnie pytaj dalej, ale naprawde, nie przejmowalabym sie opinia konsultantki.

Nigdy nie słyszała zeby avene kogos wysuszyło, chyba ze zbyt obficie stosowany diacneal, ale inne preparaty....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 16:51   #3
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Cera Odwodniona

Kiedyś miałam chyba podobny problem do Twojego. Pomimo tego, ze mam z natury cerę mieszaną, to przesuszyłam ją, w rezultacie czego twarz była podrażniona, skóra łuszczyła mi się bez przerwy na nosie, no i ogólnie miałam dyskomfort związany z ciągłym jej napieciem. Pomógł mi krem Vichy Termal S2 dla skóry odwodnionej. Wyregulował ją w 2 tygodnie.
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 17:32   #4
piekna_mery
Raczkowanie
 
Avatar piekna_mery
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 30
Dot.: Cera Odwodniona

moniga nie mam przekonania do Vichy, stosowalam juz kilka kosmetykow tej firmy i jakos nie bylam z nich zadowolona

L_V masz racje ze to badanie mialo na celu promocje kosmetykow roznych firm (dostalam min. probki Soraii , La roche, Vichy). Skorzystam z Twojej rady i kupie na noc krem Avene Hydrance Optimale Legere.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie:
Chcialabym kupic mamie krem do cery z rumieniem, rozszerzonymi naczynkami, suchej (generalnie bardzo problematycznej), najlepiej także przeciwzmarszczkowy? Jaka serie/krem polecacie? Mama ma 50 lat.
piekna_mery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 20:23   #5
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Cera Odwodniona

Może Rubialine z SVR? Do cery z rumieniem, naczynkami, suchej - jak najbardziej, nie ma za to działania przeciwzmarszczkowego. Będę go dopiero testować na mojej mamie, ale łączę z nim duże nadzieje, bo nie zawiera zapachu, konserwantów i emulgatorów, a moja mama toleruje tylko krem Nivea jak do tej pory. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 21:50   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera Odwodniona

piekna mery, dla mamy Diroseal i Antirougeurs z Avene - Diroseal zawiera retinaldehyd i ma działanie przeciwzmarszczkowe. Poza tym może być np. Sensibio AR Biodermy - pięknie koi zaczerwienienia Może być Redermic La Roche Posay - ma witaminę C, która ładnie rozjaśnia skórę.
No i filtr na dzień - na naczynka nie ma nic lepszego (tylko że jakoś moja mama, też naczynkowiec, nie chce się do tego przekonać )
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 22:09   #7
Ruti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: Cera Odwodniona

Właśnie przed chwilką odnalazłam to forum i od razu proszę Was o pomoc bo mi już ręce opadają. Otóż właściwie od zawsze miałam problemy z wysuszoną skórą twarzy i doborem odpowiedniego kremu. Moje próby zawsze kończył się fiaskiem i szybko wracałam do zwykłego Nivea bo on był wstanie mnie natłuścić. I tak trwało to parę lat, aż dałam spokój i stosowałam tylko Nivea. Niestety jakiś czas temu zaczęłam zauważać oznaki starzenia się skóry , zmarszczki pod oczami i na czole, które pojawiły się można powiedzieć nagle. Mam 30 lat i 1,5 roku temu urodziłam synka i właśnie od czasu ciąży zauważyłam, że moja skóra potrzebuje jakiegoś lepszego kremu. I znów postanowiłam, że tym razem znajdę odpowiedni krem żeby nie wiem co! I tak wydawałam góry pieniędzy na przeróżne kremy m.in. Vichy, La-Roche, SVR i chyba wszystkie inne z niższej półki i totalna porażka. Po każdym skóra w sekundę sucha jak papier i straszne uczucie ściągania szczególnie w okolicach oczu. Zauważyłam też, że mam takie zaczerwienienia, czerwone placki na policzkach. Uświadomiłam sobie, że skóra jest po prostu chora i poleciałam do dermatologa. Dostałam dużo próbek kremów, o których tu na forum czytałam m.in. Physiogel – pudło w sekundę wsiąknął, A – DERMA – troszkę lepszy ale to też nie to, SVR dwa rodzaje – porażka jedynie krem z BioDermy Atoderm no taki najlepszy ale skóra wkoło oczu po 2 godz. już troszkę ciągnęła. Dodam, że aplikuję sobie zawsze bardzo grubą warstwe kremu. Próbowałam też Dermobazy i jeśli chodzi o tłuszcz to było TO ale miałam takie uczucie braku wody. Jak ja się ucieszyłam, że może w końcu mi się udało. Dodam, że rano jak wstałam to skóra już była sucha jak papier i niestety bardzo spuchły mi oczy więc odstawiłam ten krem. Obecnie nie myję buzi wodą tylko mleczkami i uzywam wody termalnej. Zaczerwienienia ustąpiły.
Jak uważacie czy mam odwodnioną skórę czy to brak tłuszczu?
Oj chyba ciężki przypadek ze mnie Poradźcie jakich kremów i innych specyfików powinnam zacząć używać aby moja twarz nie była pokryta zmarszczkami i żeby w końcu zaczęła oddychać!
Ruti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 22:32   #8
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera Odwodniona

Ruti, witaj Przyznam się, że kompletnie się nie znam na suchej cerze, bo sama mimo zbliżonego wieku do Twojego mam odwrotną, czyli tłustą. Więc co do mazideł Ci niewiele pomogę. Ale przyszło mi do głowy, że może powinnas spróbowac doustnej suplementacji, przede wszystkim Omega 3 - oleje rybie, lniane, z ogórecznika, one ponoć bardzo dobrze nawilżają i natłuszczają skórę "od wewnątrz". Takie preparaty jak Alphol, Galomega, Biogal. Tutaj prawdziwą specjalistką od "tych rzeczy" jest Noor - wypowiada się na wątku o tabletkach "nie antykoncepcyjnych". Był też na forum 30+ długaśny wątek o "cudownych tabletkach na zmarszczki", wrzuć w wyszukiwarkę. Pozdrawiam
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-09, 22:48   #9
Ruti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: Cera Odwodniona

Erato wielkie, wielkie dzięki za szybką odpowiedź. TE tabletki bardzo mnie zainteresowały. Biorę się za czytanie.
Ruti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 00:12   #10
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Cera Odwodniona

Ruti: oprócz składników które dostarczają nawilżenia (np. gliceryna, glikol propylenowy etc.) oraz tworzą barierę na powierzchni skóry (np. olej mineralny, którego jest dużo w kremie Atoderm) - cera odwodniona potrzebuje składników które wiążą wodę w skórze. Moje ulubione typy: seryna i mocznik, pozy tym np. kwas hialuronowy, ceramidy. Poza tym ja osobiście preferuję jako składnik natłuszczający masło karite i naturalne oleje, zwłaszcza bogate w kwas gamma-linolenowy (wiesiołek, ogórecznik), nie lubię oleju mineralnego, ale być może cerze bardzo suchej on służy (ja mam mieszaną).

Piszesz że próbowałaś kremów SVR. A Xerial 5 (5% mocznika) do twarzy? Mnie on fantastycznie nawilża, a co ciekawsze - dość trwale, w porównaniu z innymi. Poza może krem Dermedic Hydrain 2?

Jeśli mycie Twarzy mleczkiem Ci służy, to świetnie. Moja cera jest znacznie mniej odwodniona, od kiedy zmywam ją wodą sporadycznie, a na codzień używam płynów micelarnych H2O Biodermy. Biorę też kapsułki z olejem z ogórecznika (Neoglandyna) i jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-10, 11:55   #11
Ruti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: Cera Odwodniona

Cytat:
Napisane przez Agna_Iolanthe
Ruti: oprócz składników które dostarczają nawilżenia (np. gliceryna, glikol propylenowy etc.) oraz tworzą barierę na powierzchni skóry (np. olej mineralny, którego jest dużo w kremie Atoderm) - cera odwodniona potrzebuje składników które wiążą wodę w skórze. Moje ulubione typy: seryna i mocznik, pozy tym np. kwas hialuronowy, ceramidy. Poza tym ja osobiście preferuję jako składnik natłuszczający masło karite i naturalne oleje, zwłaszcza bogate w kwas gamma-linolenowy (wiesiołek, ogórecznik), nie lubię oleju mineralnego, ale być może cerze bardzo suchej on służy (ja mam mieszaną).

Piszesz że próbowałaś kremów SVR. A Xerial 5 (5% mocznika) do twarzy? Mnie on fantastycznie nawilża, a co ciekawsze - dość trwale, w porównaniu z innymi. Poza może krem Dermedic Hydrain 2?

Jeśli mycie Twarzy mleczkiem Ci służy, to świetnie. Moja cera jest znacznie mniej odwodniona, od kiedy zmywam ją wodą sporadycznie, a na codzień używam płynów micelarnych H2O Biodermy. Biorę też kapsułki z olejem z ogórecznika (Neoglandyna) i jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam.
Kochana dzięki za informacje. Oj muszę się jeszcze duuuużo nauczyć. Czy tych składników, które wymieniaś powinnam szukać w składzie kremu?
Jeśli chodzi o kremy z SVR to tych akurat nie miałam. Ciężko jest zdobyć próbki a po zakupieniu paru drogich porażek kosmetycznych odechciało mi się wszystkiego.
Ruti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 08:47   #12
spinka26
Raczkowanie
 
Avatar spinka26
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: zielona gora city
Wiadomości: 39
PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Od zawsze mam klopoty z cera. Najpierw tradzik, obecnie - po wieloletniej kuracji Diane i polrocznej Tetralysalem (kt nawet pomagal) - od czasu do czasu pryszcze (nawet guzki), zas na co dzien: zaskorniki, ciapki, kreski, plamy, grudki i wszystko co mozliwe w natezeniu conajmniej srednim

Cere mam tlusta z tendencja do luszczenia. Po kazdym myciu swieci jak latarnia, ale jednoczesnie sciagnieta jest tak, ze tylko czekam, kiedy peknie. Zawsze mialam klopot z doborem kremow pielegnacyjnych, wiec na dzien dzisiejszy nie uzywam zadnego.
Najbardziej wkurza mnie fakt, ze bruzdki od nosa w kierunku ust, skore wokol ust i zagiecie brody mam wiecznie w innym kolorze anizeli reszta twarzy. Jakies takie czerwone, obrzydliwe uuch, Dziewczyny, wierzcie mi, chwilami prawie zygam na swoj widok...

wizyty u lekarzy koncza sie zwykle na glaskaniu mnie po twarzy i przepisywaniu kolejnych antybiotykow

wizyty u kosmetyczki natomiast niosa ze soba dylemat: poddac sie temu glebokiemu zluszczaniu naskorka czy nie??? One twierdza, ze efekt bylby cudowny, ale pekam mam klopot z trafieniem do specjalistki - kazdy radzi kogo innego, a sam z zabiegu nie korzystal (ale slyszal, ze..., a w koncu to twarz, gdybym miala wygladac jeszcze gorzej, zostaloby mi juz tylko isc do rzezni i prosic o wymiane ryja...). Po oczyszczaniu bardzo szybko wygladam, jakbym nie robila nic z soba od kilku mscy

Moze wiec moglabym sprobowac podzialac sama , myslalam o Lysanelu
tylko jeszcze kilku rzeczy nie wiem: czy kwasow mozna uzywac w trakcie karmiena piersia?? 4 msce temu powilam Synka, wiec tocza sie we mnie wojny hormonalne na pewno, ale zapewniam - przed wojna wygladalam prawie tak samo - mialam tylko troche wiecej wlosow i ladniej sie ukladaly
i: czy kwasow mozna uzywac w trakcie antykoncepcji hormonalnej?

DZIEWCZYNY, prosze o pomoc. Widze, ile tu osob znajduje cenne wskazowki a propos swych bolączek, moze i mnie - na dzien dzisiejszy bezsilnej - uda sie doradzic?
spinka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 09:56   #13
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

nie jestem specem ale póki ktoś bardziej zorientowany się nie wypowie poradzę Ci byś przede wszystkim nawilżała buzię. Jest tłusta ale niepotrzebnie ją wysuszasz-ona reaguje wydzielaniem łoju na to i tak w kółko. Musisz stosować coś nawilżającego
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 10:10   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Oj, spinko, najpierw to ty musisz uspokoic skorę. Najwidoczniej jest odwodniona - to te "spięcie" skory po umyciu. Przesuszenie to powoduje wzmożeone wydzielanie sebum, czyli masz przyczyne nadmiernego przetłuszczania. Im czesciej myjesz twarz, tym bardziej ona sie przetłuszcza.

Musze powiedziec, że mam problem z odpowiedzia na Twoje pytanie. Na pewno nie wolno stosowac retinoidow podczas karmienia, ale nie wiem jak jest z kwasami. Osobiscie, jestem typem zachowawczym i poczekałabym az skonczysz karmic - tak dla bezpieczenstwa dziecka.
A juz zwłąszcza ze wzgledu na lysanel, ktory jest bombą kwasową [dobrze działa, ale jest naprawde mocny, wymaga stosowania filtrow, a wczasi ekarmienia musiałabys stosowac tylko te mineralne---> bielą].

Na razie napisze tak: ogranicz mycie twarzy, np. tylko do wieczornego mycia buzi. Rano mozesz spryskac twarz woda termalną i przetrzec twarz tonikiem/ hydrolatem.

Swego czasu tez mialam problem z trodzikiem, przerobiłam erytromycyne, Dalacin, i cos tam jeszcze - nic nie dzialało. Skóre miałam tak przesuszona, że az pękała [naprawdę]. W przypływie furii wywaliłam wszystkie kosmetyki p/tradzikowe i przestawiłm sie na nawilżająco-kojące dla alergików. i stał się cud, skóra uspokoiła się i od tamtej pory nie mam juz problemow z cera.

Dlatego doradzam radyklaną zmiane pielegnacji - na kosmetyki kojąco-nawilżające, ale bez zapychaczy w skladzie. jak skonczysz karmic mozna pmyslec o oczyszczeniu skory kwasami czy zpłyceniu zmarszczek retinoidami, ale nie teraz. Koniecznie kup łągodny zel do mycia twarzy - bez SLSów w składzie [mamy tu podpięty wątek z wymienionymi produktami], wode termalną; łągodny tonik [chwalony jest AA Young - świetny skład]. Na noc mozesz wyprówbowacnawilżający, antybakteryjny krem AA Young - tez wiele osób "Zawdziecza mu życie", a na dzień coś lekkiego, kojącego.

Uff, jak cos jest niejasne, to pytaj dalej - pozdrawiam!


EDIT: Antykoncepcja sama w sobie jest powodem do stosowania wysokich filtrów, bo hormony mogą działać foto-uwrażliwiająco. NIe ma przeciwskazan do łączenia kwasow i antykoncepcji, pod warunkie że sumiennie, codziennie rano się filtrujesz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 15:23   #15
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
wczasi ekarmienia musiałabys stosowac tylko te mineralne.
To jak w końcu jest z filtrowaniem się kobiet w ciąży i matek karmiących?
W wątku pt. "Biochemia w ciąży" jest napisane, że zarówno kobiety w ciąży jak i matki karmiące mogą stosować filtry chemiczne, ale tylko te, które nie zawierają w składzie filtrów przenikających np. filtry LRP -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ia+w+ci%B1%BFy
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 20:56   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
To jak w końcu jest z filtrowaniem się kobiet w ciąży i matek karmiących?
W wątku pt. "Biochemia w ciąży" jest napisane, że zarówno kobiety w ciąży jak i matki karmiące mogą stosować filtry chemiczne, ale tylko te, które nie zawierają w składzie filtrów przenikających np. filtry LRP -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ia+w+ci%B1%BFy
Zgadza sie, nie kazdy jednak wie ktore to sa te nieprzenikające, a i o taka informacje trudno w aptece. mineralne sa poza podejrzeniem. W wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ia+w+ci%B1%BFy
tez jest niejasno - ale wychodzi na to, ze LRP, Vichy [chemiczne] moga byc, białe avenki tez, ale to minerały.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 21:44   #17
spinka26
Raczkowanie
 
Avatar spinka26
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: zielona gora city
Wiadomości: 39
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Dzieki Dziewczyny
zaczelam od przegladu swoich kosmetykow: oczywiscie z SLS
jak to czlowiek zyje w nieswiadomosci i nawet nie wie, ze chcac dbac, szkodzi sobie
w naglym stanie euforii pobieglam do sklepu po AA YOUNG i debilka wrocilam z AA zwyklym, dla wrazliwcow Popiórkalo mi sie
jestem przemeczona. moze jak moj maly zacznie przesypiac noce wroce do rownowagi psychofizycznej

a wiec jeszcze troche poczekamy i sprobujemy tych kwasow. ech, nie moge sie doczekac...
spinka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-06, 21:49   #18
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Cytat:
Napisane przez spinka26 Pokaż wiadomość
Dzieki Dziewczyny
zaczelam od przegladu swoich kosmetykow: oczywiscie z SLS
jak to czlowiek zyje w nieswiadomosci i nawet nie wie, ze chcac dbac, szkodzi sobie
w naglym stanie euforii pobieglam do sklepu po AA YOUNG i debilka wrocilam z AA zwyklym, dla wrazliwcow Popiórkalo mi sie
jestem przemeczona. moze jak moj maly zacznie przesypiac noce wroce do rownowagi psychofizycznej

a wiec jeszcze troche poczekamy i sprobujemy tych kwasow. ech, nie moge sie doczekac...

Hehe, zwykłe AA tez nie jest złe, ale seria Young ma genialne składy

A tak w ogóle to polecam Ci do przeczytania ten "ciążowy" wątek podany kilka postow ponizej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:37   #19
spinka26
Raczkowanie
 
Avatar spinka26
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: zielona gora city
Wiadomości: 39
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Zlatalam dzis pol miasta i - o dziwo - nigdzie nie znalazlam serii Young
Zastanawiajace. Tym bardziej, ze wiekszosc sprzedawcow pierwsze o niej slyszala; jedna laska z drogerii powiedziala tylko, ze jestem druga w ciagu ostatniego pol roku poszukujaca tych specyfikow
No, ale jeszcze drugie pol miasta mi zostalo do przelecenia, wiec jest szansa

To co, zadna matka karmiaca chyba nie probowala stosowac kwasow, skoro nie pisze?... Z checia bym juz sprobowala powstrzymuje sie ostatkami sil; juz gorzej wygladac to bym nie chciala
...Nawet slabszych kwaskow nie powinnam stosowac...?
spinka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 21:11   #20
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Cytat:
Napisane przez spinka26 Pokaż wiadomość
Zlatalam dzis pol miasta i - o dziwo - nigdzie nie znalazlam serii Young
Zastanawiajace. Tym bardziej, ze wiekszosc sprzedawcow pierwsze o niej slyszala; jedna laska z drogerii powiedziala tylko, ze jestem druga w ciagu ostatniego pol roku poszukujaca tych specyfikow
No, ale jeszcze drugie pol miasta mi zostalo do przelecenia, wiec jest szansa

To co, zadna matka karmiaca chyba nie probowala stosowac kwasow, skoro nie pisze?... Z checia bym juz sprobowala powstrzymuje sie ostatkami sil; juz gorzej wygladac to bym nie chciala
...Nawet slabszych kwaskow nie powinnam stosowac...?

Widzis,z w watku do ktorego link Ci podalam dziewczyny spieraly sie czy wolno czy nie - jedne twierdzily ze tak, inne ze nie. Ja nie chce miec wyrzutow sumienie i nie wezme na siebie odpowiedzialnosc za Twoje dziecko, wg mnie - nie.

Naprawde nie ma serii AA Young??? A masz tam drogerie nature albo rossmana??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 13:04   #21
spinka26
Raczkowanie
 
Avatar spinka26
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: zielona gora city
Wiadomości: 39
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

L_V wlasnie w naszej naturze dziwila sie glosno ta babka, w rossmanie sie odbilam.
ale dzis dostalam krem - w miasteczku pod zg
spinka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 19:41   #22
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Witam wszystkie Wizażanki!
Jestem nowa na tym portalu i dopiero raczkuję w porównaniu z tym co czytam w wątkach na tym forum. Jeśli walnę jakąś gafę to z góry przepraszam!!!
Tak jak niektóre z was mi radziły, założyłam własny wątek dotyczący pielęgnacji mojej cery. Po tym co przeczytałam do chwili obecnej wiem absolutnie, że źle zajmuję sie moją buzią.
Mam (niestety) sporo latek. Na mojej twarzy pokazują się konkretne zmarszczki, a do tego wciąż nie mogę pozbyć się blizn pozostałych po pryszczach i trądziku.

Cera bardzo tłusta - wiem co mówię.

Oczywiście używam żelu do mycia twarzy, toników do cery tłustej itd. jednak są to, jak ktoś napisał śmieci ze sklepów drogeryjnych.
Retin A, używałam dobrych pare lat temu, a potem jak zginął z aptek to był koniec.
Dlatego bardzo się ucieszyłam jak powiedziałyście że znów jest. Już mam zamówiony Ale ja go używałam tylko miejscowo żeby zasuszyć.
Nie mogę pozbyć się tych dziur na całej twarzy.
Najbardziej ciekawi mnie jak mogę zrobić sobie mocniejsze złuszczanie i co z tymi filtrami.
Proszę pomóżcie dziewczyny
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 20:42   #23
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Gonia na dziury to pewnie potrzebna bedzie wizyta u kosmetyczki.

Jesli masz tak tlusta cere to moze Effaklar K by Ci pomogl? Probowalas?
Poza tym mozna samemu sobie przygotowac tonik cytrynowo-octowy, ktory wysusza cere i delikatnie zluszcza, mozna go stosowac wielekrotnie w ciagu dnia. (3 sparzone cytryny w skorkach, kroimy na plastry, wrzucamy do sloika, zalewamy 3 lyzkami octu jablkowego takiego z farfoclami. Na 2 tygodnie wstawiamy do lodowki. Potem zlewamy sok do 100ml buteleczki np. po syropie i do pelna uzupelniamy woda destylowana. Mozna dodac tez kilka kropel olejku eterycznego cytrynowego, ktory ma wlasciwosci antyseptyczne, wysuszajace - taki tonik nalezy przechowywac w lodowce i zuzyc do 2 tygodni).
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 21:25   #24
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cześć Weronisia!
Przyznam sczerze, że myślałam o Zoracu albo Atredermie (tyle się onich naczytałam ) - one chyba złuszczają?

Jeśli chodzi o domowe sposoby, to już nastawioną na wytrawianie, mam nalewkę z ziół (nagietek+rozmaryn+melisa +arnika i miłorząb jap.).
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 21:41   #25
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Gonia Zorac i Atrederm dzialaja tak samo jak znany Ci juz Retin A - to wszystko to sa retinoidy. Tak, one zluszczaja skore.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 22:03   #26
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

I co ? Powinnam np tym Retinem smarować twarz całą?
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 08:17   #27
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Talking Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Dzień dobry!
Nie cierpię pniedziałku!!!
Dziewczynki pomóżcie mi z tym złuszczaniem!
Dzisiaj będę miała Retin A . Nie chcę zrobić sobie krzywdy.
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 10:21   #28
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Retinem możesz smarować całą twarz, również okolice oczu. Jeśli jednak masz skłonności do zapychania uważaj na niego gdyż jest dosć treściowy i niestety niektórych zapycha. W takim wypadku lepiej sprawdza się zorac, który ma lżejszą żelową konsystencję
Atrederm o którym również pisałaś jest najbardziej drazniący z trzech specyfików przez ciebie wymienionych. Zawiera alkohol, wiec nie powinny używaćgo osoby o naczynkowej cerze.. to prawdziwy killer

Jeśli zdecydujesz się na Retin nie stosują go przynajmniej początkowo codziennie. Spróbuj moze od dwóch aplikacji tygodniowo ( złuszczanie pojawia się dopiero po dwóch dniach, wiec brak reakcji na drugi dzien może byc bardzo zdradliwy)
Zaobserwuj jak Twoja skóra go toleruje i dostosuj do tego dawkowanie.
Warto zaopatrzyć się w dobry nawilżacz, bo może wystąpić duze przesuszenie.

I oczywiście przypominam o fotostabilnym filtrze na dzień/
Może to być Avene (wtedy możesz robic makijaż dowolną kolorówką) lub coś z La roche posay, Iwostin, SVR, L'oreal (ale wtedy kolorówka musi byc bez miki i talku)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 10:33   #29
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Bardzo dziękuję, że się odezwalaś!

Czyli - jeśli Retin to 2 x w tygodniu i na noc tak?
Na przemian jakiś nawilżacz - podpowiedz jaki? - też na noc?
Na dzień filtr - jaki Avene? - używam podład Revlon colorstay soft flex ( nie wiem czy dobrze napisałam bo z pamięci)
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 10:43   #30
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Goniu tak możesz zacząć od dwóch razy Retin na noc, a później w zwiększąć tą częstotliwość.
Jesli Twoja skóra będzie dobrze reagować, tzn. nie bedzie podrazniona za jakiś czas mozesz wprowadzić dodatkowo np Effaclar K, który bardzo dobrze oczyszcza twarz z zaskórników własnie przy cerze tłustej, lub np Acne derm który ma podobne działanie

Plan może wygladać następująco
1 noc Retin
2 noc nawilżacz
3 noc nawilżacz
4 noc Retin itp

później możesz zwiększaźć Retin lub dodać coś nowego i np:

1 noc Retin
2 noc nawilżacz
3 noc Effaclar lub Acne derm
4 noc nawilżacz
5 noc Retin

Niektore dziewczyny Retin używają również w innym cyklu

1 noc Retin
2 noc Retin
3 noc nawilżacz
4 noc nawilżacz

Ale wszytso to musisz sama przećwiczyc na swojej skórze i dojść samodzielnie do tego co najlepiej jej odpowiada

Nawilżaczy jest wiele i trzeba wypróbować najczęsciej kilka zanim trafi się na odpowiedni dla siebie.
Jest cały wątek o nawilżaniu w czasie kuracji kwasowo-retinowej i zachęcam do zajrzenia do niego. Dziewczyny polecają tam Xerial4, oliwkę Hipp, Welede krem irysowy, Avene HOL.
tutaj jest link do odpowiedniego wątku.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

Jesli używasz Revlona i nadal chcesz go używać.. to z filtrów pozostaje ci jedynie Avene, pozostałe filtry w połączeniu z tym podkładem ulegną destabilizacji przrez co zmniejszy się ich ochrona
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.