Cera naczynkowa... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-12, 11:32   #1
Yovitka21
Zakorzenienie
 
Avatar Yovitka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 923
GG do Yovitka21

Cera naczynkowa...


Borykam sie z problemem cery typowo naczynkowej. Moje policzki bardzo czesto sie czerwone bez wzgledu na temperature. Najczęściej dokuczają mi w sytuacjach nerwowych. Stosuje tonik Lirene i krem przeznaczony do tego rodzeju cery ale chciałabym sie dowiedziec co moge jeszcze zrobic. Jakie stosowac kosmetyki do pielegnacji oraz makijazu?
Yovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 16:12   #2
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Cera naczynkowa...

Ja używam Ruborilu i widze, ze pomaga buźka robi się mniej czerwona no i jeszcze krem kasztanowy z Bielendy
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 19:35   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Cera naczynkowa...

zobacz watek w moim podpisie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:11   #4
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: Cera naczynkowa...

A ja mam taki problemik i sie podepne dobrze?

Cere mam mieszana,ostatnio mialam wzmożone problemy z czyms przypominajacym tradzik(nie do konca typowym gdyz objawialo sie to u mnei w liczbie kilku ale gigantycznych bolacych gul).Obecnie troszke wszystko ucichlo.Ale..Byc moze to efekt stosowania kremow do skory tradzikowej i innych silnie dzialajacych specyfikow(wczesniej glownie kremy nawilzajace)w kilku miejsach pekly mi naczynka w postaci albo czerwonej kropy jakby po ukluciu igla albo siateczki mniej wiecej w ksztlacie 1 grosza,moze nawet mniejszej.Ale nie na calym policzku tylko w jednym miejscu przy ustach i pod okiem i przy skrzydlekach noska.Pytanie jak to pielegnowac?Czy mam zaczac inaczej traktowac moja cere?czy te pekniete naczynka moga zaatakowac mi stopniowa cala buzie?

Dziekuje za pomoc
__________________
Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałam. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto.

STOP Żarłoczkom
Czyli sobie

POZDRAWIAM KOCHANE WIZAŻANKI
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 08:56   #5
Yovitka21
Zakorzenienie
 
Avatar Yovitka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 923
GG do Yovitka21
Dot.: Cera naczynkowa...

Cytat:
Napisane przez Balbinka85 Pokaż wiadomość
A ja mam taki problemik i sie podepne dobrze?

Cere mam mieszana,ostatnio mialam wzmożone problemy z czyms przypominajacym tradzik(nie do konca typowym gdyz objawialo sie to u mnei w liczbie kilku ale gigantycznych bolacych gul).Obecnie troszke wszystko ucichlo.Ale..Byc moze to efekt stosowania kremow do skory tradzikowej i innych silnie dzialajacych specyfikow(wczesniej glownie kremy nawilzajace)w kilku miejsach pekly mi naczynka w postaci albo czerwonej kropy jakby po ukluciu igla albo siateczki mniej wiecej w ksztlacie 1 grosza,moze nawet mniejszej.Ale nie na calym policzku tylko w jednym miejscu przy ustach i pod okiem i przy skrzydlekach noska.Pytanie jak to pielegnowac?Czy mam zaczac inaczej traktowac moja cere?czy te pekniete naczynka moga zaatakowac mi stopniowa cala buzie?

Dziekuje za pomoc
ja ostatnio zaczełam stosować tonik Ziaji i krem kasztanowy Bielendy....daje super efekty...polecam
Yovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 09:43   #6
gunia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 27
Dot.: Cera naczynkowa...

Zbliża się zima, a ja mam cerę mieszaną, a przy tym naczynkową. Czy sam podkład wystarczy żeby odpowiednio ochronić skórę? A jeśli tak, to czy istnieje specjalny do cery naczynkowej?
gunia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 11:26   #7
Yovitka21
Zakorzenienie
 
Avatar Yovitka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 923
GG do Yovitka21
Dot.: Cera naczynkowa...

Cytat:
Napisane przez gunia11 Pokaż wiadomość
Zbliża się zima, a ja mam cerę mieszaną, a przy tym naczynkową. Czy sam podkład wystarczy żeby odpowiednio ochronić skórę? A jeśli tak, to czy istnieje specjalny do cery naczynkowej?
nio to masz chyba taki sam problem jak ja...mieszana naczynkowa ze sklonnoscia do zaskorniakow i tradziku... na zime "ubieraj" buzke "na cebulke" najpierw krem koniecznie przeznaczony na zime z filtrem (np Neutrogena) pozniej podkład a na końcu sypki puder...
Yovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 20:51   #8
thrust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Cera naczynkowa...

Witam. JA również mam problem czerwonych policzków. Dokładnie nie wiem kiedy one się czerwienią. Najczęściej jak tylko trochę się wysilę. Albo wyjdę na dwór lub jest bardzo ciepło. A czasem tak po prostu. Do tego czerwony mam też podbródek, a wokół ust kolr jest taki, jak na reszcie skóry. Bardzo mi to dokucza. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić:/ Dodatkowo mam też dziwny trądzić. Wyskakuja takie maciupeńkie zaczerwienienia, pod którymi jest ropa. Czasem aż mnie kors\ci, żeby to wycisnąć, ale kosmetyczka zabroniła. Nie wiem jednak jak mam się tego pozbyć. Nawt jak stosuję na to jakieś żele punktowe, to potem zostają ślady. Do tego najwięcej krust mam na brodzie. Czy jest na to jakiś dobry sposób? Prosze o pomoc....
thrust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 23:04   #9
daruuu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 13
Dot.: Cera naczynkowa...

Cytat:
Napisane przez thrust Pokaż wiadomość
Witam. JA również mam problem czerwonych policzków. Dokładnie nie wiem kiedy one się czerwienią. Najczęściej jak tylko trochę się wysilę. Albo wyjdę na dwór lub jest bardzo ciepło. A czasem tak po prostu. Do tego czerwony mam też podbródek, a wokół ust kolr jest taki, jak na reszcie skóry. Bardzo mi to dokucza. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić:/ Dodatkowo mam też dziwny trądzić. Wyskakuja takie maciupeńkie zaczerwienienia, pod którymi jest ropa. Czasem aż mnie kors\ci, żeby to wycisnąć, ale kosmetyczka zabroniła. Nie wiem jednak jak mam się tego pozbyć. Nawt jak stosuję na to jakieś żele punktowe, to potem zostają ślady. Do tego najwięcej krust mam na brodzie. Czy jest na to jakiś dobry sposób? Prosze o pomoc....
Witam,

przeglądałem forum i natrafiłem na Twoją wypowiedź thrust.

Musisz bardzo uważać na pojawiające się wykwity. Mogą one stanowić sygnał o rozpoczynającym się trądziku różowatym. Z tego względu koniecznie stosuj preparaty z filtrami UV z wysokim współczynnikiem SPF 20-30 - również zimą. Przy skłonności do wykwitów zwróć uwagę, aby obecne filtry fizyczne (w składzie znajdziesz napisy: titanium dioxide, zinc dioxide) występowały w postaci zmikronizowanej - bardzo małe cząsteczki, lub używaj preparatów niezawierających filtry fizyczne ale chroniących przed UVA.

Proszę zwróć również uwagę, aby nie stosować preparatów o dużej zawartości substancji zapachowych barwników itp. Najlepiej jeśli stosowałabyś preparaty hipoalergiczne (możesz np stosować Lipobazę czy bardzo dobry Phyziogel)

Aby zmniejszyć reakcję naczyniowo-ruchową (zaburzenie tej reakacji wywołuje pojawiający się rumień) unikaj zmian temperatury (w szczególności unikaj sauny, solarium), jedzenia pikantnych, bardzo zimnych, bardzo gorących potraw, nie pij mocnej herbaty i kawy, a także alkoholu.

Bardzo korzystnie na zaburzoną reakcję naczyniowo-ruchową wpływa zażywanie witaminy PP oraz B2.

Oczywiście można stosować preparaty kosmetyczne, niestety ciężko domowymi metodami usunąć takie dolegliwości. Może powinnaś rozważyć zastosowanie terapii laserowej...

ps.
Jeśli zauważysz więcej pojawiających się wykwitów rozważ wizytę u dermatologa.
daruuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.