Trądzik sterydowy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-15, 17:47   #1
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Red face

Trądzik sterydowy..


Już nie wiem co poprostu robić. Przez ponad rok naiwnie stosowałam maść Elocom, na taką drobną kaszkę koło ust. Niestety "pani doktor" nie raczyła poinformować mnie że można stosować ją jedynie pare dni ! Kiedy tego nie robiłam przez jakiś czas to znów powracała, i tak błędne koło. Ale wkońcu pare miesięcy temu pojawił mi się trądzik. Było to dla mnie zaskoczeniem bo zawsze miałam nieskazitelną cerę, nie licząc tych własnie alergicznych wyprysków. Myślałam że to poprostu trądzik po tym że nie wystarczająco dbałam o cerę i czasami zapominałam zmywać na noc makijażu, jednakże nadal smarowałam się tym świństwem.. Jeden dermatolog powiedział że poprostu mam trądzik i będe go miała i dopiero pare dni temu trafiłam do jakiegoś lepszego dermatologa który stwierdził że to trądzik sterydowy. Zakazała mi przez 2 tygodnie smarować się Elocomem i stosować jakąś tam maść i myć żelem ( czekam aż zostaną sprowadzone, a nazw nie moge sama rozczytać z recepty), a po tym czasie przyjść do niej. Owszem uprzedziła mnie że będzie gorzej ale ja już poprostu nie mogę wytrzymać ! Jeszcze żebym widziała jakieś światełko w tym tunelu.. Wysypało mnie- na powiekach, pod nimi, nad ustami, pod, koło.. gdzie tylko możliwe ! Do tego od jakiegoś czasu mam takie krostki też na rękach.. Nie mogę patrzeć w lustro. Dużo bardziej wolałabym mieć zwykły trądzik, który przynajmniej wiedziałabym jak leczyć. A tak.. bolą, szpecą, denerwują i są powodem do płaczu. Używałam kiedyś Metronizadolu(?) ale było po nim jeszcze gorzej, krotki były czerwone, zaognione.. Dlatego, czy któraś z was miała może podobny problem? Czy istnieje jakaś szansa żeby ten trądzik wyleczyć? Jak przetrwać te 2 tygodnie i czy Dermacol zakryje to ? Nie wiem czy dam rade.. do wakacji chciałabym już mieć jako taką cere a jak nie to chyba poprostu znów zaczne smarować się tymi sterydami..

Przepraszam, musiałam.
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 23:18   #2
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Trądzik sterydowy..

To, co napisze, moze nie bedzie dla Ciebie pocieszajace, jednak moze przestrzec innych przed masciami sterydowymi. Lekarze, zwlaszcza dermatolodzy kochaja sterydy, bo to ich panaceum na wszystko. Dzialaja bardzo szybko, i rowniez szybko przestaja. Daja tak naprawde efekt blednego kola z powaznymi reakcjami ubocznymi, bowiem sterydy sprawiaja, ze skora staje sie ciensza, bedzie sie szybciej starzec; innymi nastepstwami dlugotrwalego stosowania masci sterydowych jest wlasnie tradzik posterydowy, trudny w leczeniu. Uwazam, ze nie ma tradziku, ktorego nie mozna wyleczyc, jest to choroba skory jak najbardziej uleczalna, choc trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.

Ja sama w zyciu stosowalam przez 7 dni masc sterydowa, pod wzgledem mocy, jest to jedna z najslabyszych masci (Merctortolon N). Oczywiscie dala od razu poprawe, ale po odstawienu wszystko wrocilo, a ja postanowilam nigdy nie ufac sterydom i zmienilam dermatologa.

Moja rada jest taka: poszukac jak najlepszego dermatologa w miescie, popytac znajomych, zrobic wywiad srodowiskowy i rozpoczac leczenie bezsterydowe. Zapewne czeka Cie leczenie wewnetrzne antybiotykiem. Obecnie sa masci, nie zawierajace sterydow, nie powodujace powaznych skutkow ubocznych a rownie skuteczne i szybko dzialajace na rozne dolegliwosci.

Nie zalamuj sie i nie poddawaj, jeszcze bedziesz sie cieszyc gladka i ladna cera, ale juz nigdy nie siegaj po sterydy.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 11:25   #3
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Pojechałam dzisiaj znów, bo rano poprostu przeraziłam się. Niestety piątkowa dermatolog nie mogła mnie przyjąć więc poszłam do innej. A ta tylko wydarła się na mnie co zrobiłam sobie z cerą, powiedziała że to nieodwracalne zmiany i leczenie będzie bardzo długie, nawet nie wie czy chce się tego podejmować. Dieta, maść Tormentiol na noc i czymś tam do mycia, a do tego podkład żeby chronił przed promieniami słonecznymi. Czy nie ma innych sposobów żeby to jakoś przyspieszyć? Może jakieś zabiegi u kosmetyczki pomogą? Najgorsze jest to że ja takie coś miałam JUŻ PRZED stosowaniem Elocomu, a one ciągle upierają sie przy swoim. Eh, sama już nie wiem oprócz tego że nie wiem jak wyjść z domu w takim stanie.
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 12:13   #4
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Trądzik sterydowy..

Rozumiem, jak sie czujesz. Jedna krostka na nosie moze zdolowac, a co dopiero kiedy pojawia sie ich coraz wiecej na twarzy. Jest jednak szansa, by to wyleczyc, tylko sie nie zalamuj. Znajdz dobrego lekarza, ktory nie zareaguje jakas dziwna histeria (notabene reakcja tej pani doktor swiadczy tylko o jej braku kompetencji).

Tak sobie nawet pomyslalam, ze moze moglby powstac taki przyklejony watek do forum z ostrzezeniem przed stosowaniem masci sterydowych. A ktoras z Wizazanek bardziej zaznajomiona w farmaceutykach moglaby napisac jak sprawdzic, czy dana masc na steryd.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 12:28   #5
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Trądzik sterydowy..

ja głupia tez dostałam Elocom i nie wiedziałam że to sterydy, po paru dniach uzywania w miejscach gdzie smarowałam sie maścią miałam ładny wysyp, juz nie uzywam
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 13:29   #6
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Rozumiem, jak sie czujesz. Jedna krostka na nosie moze zdolowac, a co dopiero kiedy pojawia sie ich coraz wiecej na twarzy. Jest jednak szansa, by to wyleczyc, tylko sie nie zalamuj. Znajdz dobrego lekarza, ktory nie zareaguje jakas dziwna histeria (notabene reakcja tej pani doktor swiadczy tylko o jej braku kompetencji).

Tak sobie nawet pomyslalam, ze moze moglby powstac taki przyklejony watek do forum z ostrzezeniem przed stosowaniem masci sterydowych. A ktoras z Wizazanek bardziej zaznajomiona w farmaceutykach moglaby napisac jak sprawdzic, czy dana masc na steryd.
dzięki

btw. masz racje, myśle że trzeba o tym przestrzec inne dziewczyny. Może ja jakbym rok temu pomyślała żeby dokładnie sprawdzić ten lek nie miałabym takich problemów. A niestety lekarze bezmyślnie go przepisują, nie mówiac o możliwych konsekwencjach.
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 14:41   #7
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez kaaSkaa Pokaż wiadomość
A niestety lekarze bezmyślnie go przepisują, nie mówiac o możliwych konsekwencjach.
dokladnie. ja nie rozumiem jak lekarze moga wyrzadzac taka szkode pacjentom?! jestem oburzona tym co przeczytalam. wg mnie lekarze sa niedouczeni, ida na latwizne. bardzo trudno znalezc dobrego lekarza z duza wiedza. na swojej skorze przekonalam sie o niekompetencji lekarzy. do tej pory lecze skutki glupoty jednej lekarki.

co do masci sterydowych - to jest to swinstwo, ktore stosuje sie w ostatecznosci i to przez krotki czas. pamietam, jak moja byla, glupia jak but dermatolog przepisala mi na jedne zmiany na skorze wlasnie bardzo silna masc sterydowa, gdyz nie wiedziala jak tego sie pozbyc. zamiast skierowac mnie na wymazy albo do innego, bardziej kompetentnego lekarza, to ona przepisala masc sterydowa. dziekuje bogu, ze bylam tak madra i jej nie zastowalam. moj maly czterolatek jest alergikiem i pamietam, ze kiedys mial bardzo trudne do wyleczenia zmiany na skorze. nic nie pomagalo. wtedy przepisano mu elocom - stosowalismy krotko ta masc (max tydzien czasu).

kaaSkka
radze udac sie do dobrego lekarza, a nie jakiegos pierwszego lepszego. Twoim problemem skornym musi zajac sie lekarz z duza wiedza.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 16:08   #8
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
kaaSkka radze udac sie do dobrego lekarza, a nie jakiegos pierwszego lepszego. Twoim problemem skornym musi zajac sie lekarz z duza wiedza.
tak wiem, zresztą teraz już kiedy znam się na tym trochę bardziej, wiele czytałam i nawet po tym jak zachowuje się dany lekarz, jest mi o wiele łatwiej wywnioskować czy to nie kolejna pomyłka.. zresztą dzisiaj miałam poprostu ochotę wstać, kłapnąć drzwiami i wyjść.. poprostu rozpłakałam się tam, a ta nie dość że była strasznie chamska w stosunku do mnie, patrzyła na mnie z politowaniem to jeszcze uważała że to moja wina.. no ale dobra, lekarze się nie zmienią a ja nie muszę się akurat u takich leczyć.

ok, wkońcu znalazłam świetnego dermatologa a więc tak, mam antybiotyk Unidox, Oilatum krem coś tam i Rozex + jakieś inne maści i witaminy myślicie że to coś pomoże ?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-04-19 o 22:45
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 19:19   #9
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Trądzik sterydowy..

Pomoze na pewno. Moim zdaniem bedzie to skuteczna bron, bo wymierzona od wewntarz (Unidox) i na zewnatrz (Rozex, ktory zawiera metronidazol dzialajacy przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie). Oilatum krem, to po prostu krem na dzien dla cer wrazliwych. Pamietaj by Rozex trzymac w lodowce!

Stosuj sie tylko do zalecen lekarza, bo mysle, ze w koncu trafilas na kompetentna osobe.

"Jakies inne masci" - oby nie sterydowe

Mysle, ze juz po miesiacu zobaczysz spora poprawe

Pozdrawiam cieplo!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 20:15   #10
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Pomoze na pewno. Moim zdaniem bedzie to skuteczna bron, bo wymierzona od wewntarz (Unidox) i na zewnatrz (Rozex, ktory zawiera metronidazol dzialajacy przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie). Oilatum krem, to po prostu krem na dzien dla cer wrazliwych. Pamietaj by Rozex trzymac w lodowce!

Stosuj sie tylko do zalecen lekarza, bo mysle, ze w koncu trafilas na kompetentna osobe.

"Jakies inne masci" - oby nie sterydowe

Mysle, ze juz po miesiacu zobaczysz spora poprawe

Pozdrawiam cieplo!
czemu Rozex trzymac w lodówce ? hehe, nie nie, od tych trzymam się z daleka. A zresztą, Elocom wczoraj wylądował w śmietniku więc teraz zostaje tylko ten koszmarny okres..
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 21:16   #11
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Trądzik sterydowy..

Zeby sie nie zepsul.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-20, 17:19   #12
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Dzięki

A.. no i dostałam zakaz pokazywania się na słońcu. Narazie siedze w domu więc nie ma o tym mowy ale później.. jak chronić cerę przed promieniami? Jakiś filtr czy podkład i kaszkiet w zupełności wystarczy ?
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 16:06   #13
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Trądzik sterydowy..

o matko a ja już prawie całą tubkę elocomu zużyłam ale dzięki kaaSkaa za ostrzeżenie, wyrzucam tą maść ;-/ i jak najszybciej do dermatologa... kaaSkaa mam pytanie - czy ta "drobna kaszka wokół ust" nadal Ci sie pojawia odkąd nie stosujesz już elocomu?? co dermatolog ci na jej temat powiedział? czy masz z nią nadal problem? pozdrawiam
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 17:39   #14
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

nmzc, myśle że wiele osób nacięło się już na te sterydy.. wiesz, teraz trudno mi powiedzieć bo jestem w trakcie leczenia.. po odstawieniu Elocomu ta kaszka pojawiła się u mnie z zwiekszoną siłą. I tak jak miałam tylko koło ust, to teraz jest na całej twarzy.. ale znalazłam dobrego dermatologa no i powoli jakoś schodzi, mimo że uprzedził mnie że to nie będzie łatwe i szybkie leczenie.

sterydy powodują tzw, chwilową poprawę stanu skóry, a tak naprawdę tylko nasilają problem..

oczywiście nie chce straszyć Ja zużyłam już takie 2 tubki także możliwe że u ciebie nie będzie tak źle jak u mnie. W każdym razie napisz co się dzieje po odstawieniu go. może bedę mogła jakoś pomóc

trzymaj się
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 22:54   #15
czochen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik sterydowy..

Ja chciałbym tylko poinformować, że prawdopodobnie przez stosowanie Unidoxu na trądzik latem, dostałem Łojotokowego zapalenia skóry (kiedyś na jakimś forum jakiś gość pisał, że miał identyczną sytuację).
czochen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 09:22   #16
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez czochen Pokaż wiadomość
Ja chciałbym tylko poinformować, że prawdopodobnie przez stosowanie Unidoxu na trądzik latem, dostałem Łojotokowego zapalenia skóry (kiedyś na jakimś forum jakiś gość pisał, że miał identyczną sytuację).
a mogłabyś mi pokrótce wyjaśnić co to jest no i jak biorę ten Unidox ( a byłam dzisiaj u dermy i pociągnę go jeszcze z miesiąc) to jak mogę zapobiec takiej sytuacji ?
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:00   #17
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
jest to choroba skory jak najbardziej uleczalna, choc trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.
Jasne, do późnej starości u niektórych

KaaSkaa, współczuję

Cytat:
Napisane przez kaaSkaa Pokaż wiadomość
Dzięki

A.. no i dostałam zakaz pokazywania się na słońcu. Narazie siedze w domu więc nie ma o tym mowy ale później.. jak chronić cerę przed promieniami? Jakiś filtr czy podkład i kaszkiet w zupełności wystarczy ?
Nie, nie - sam podkład to za mało dla dobrej ochrony, poczytaj podwieszone artykuły, przeglądnij wątki na forum (dziewczyny chwalą teraz nową wersję emulsji Avene) i wybierz dobry, fotostabilny filtr
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 17:50   #18
czochen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik sterydowy..

ŁZS to takie czerwone plamy na skórze, skóra się łuszczy itp ogólnie też nie przyjemna i trudna do wyleczenia choroba. Nie wiem jak uniknać, moze wlasnie słońca trzeba unikac
czochen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 15:10   #19
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Trądzik sterydowy..

Nie powiem żebym się nie wystraszyła
Dermatolog przepisała mi maść Triderm i z tego co wiem, posiada ona w swoim składzie steryd (dokładniej kortykosteroid - nie wiem czy to róznica.)
Stosuje go co 2 dni (a raczej noce) od 2 tyg. Na zmianę z metronidazolem.
Hm... Nasuwa mi sie pytanie czy przy tej maści też powinnam być tak ostrożna jak przy innych sterydowych? Zaprzestać stosowania? Czy nie martwić się?

Może przesadzam, może nie, ale jestem wyjątkowo przewrażliwiona na punkcie swojej twarzy Ta maść naprawdę pomaga, a teraz czytam, że może tylko zaszkodzić
ja juz nie chce wyglądać gorzej. Dośc tych czerwonych plam.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 09:38   #20
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Już w sumie nie ma śladu po krostkach, zostało tylko trochę przebarwień w paru miejscach , a jak zakryje to podkładem to już wogóle nic nie widać Nie zapeszając, moja twarz wygląda tak jak przed odstawieniem sterydów.. mysle że najgorsze już za mną
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:41   #21
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

blue_apple, na twoim miejscu poczytałabym trochę więcej o tym sterydzie. Wiem tylko że Elocom to chyba najsilniejszy steryd, a z Tridermem nie miałam styczności. A może poprostu powiedz dermatologowi że masz pewne obawy, a jak nie to może zmienić?

A wogóle, to na co masz przepisany ten steryd ?
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 10:11   #22
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Trądzik sterydowy..

Hm. Do dermatologa wybrałam się mając na twarzy sporo grudek i zaskórników, szczególnie na policzkach.
A oprócz tego pełno czerwonych plamek, i po wcześniejszych większych wypryskach i po tych małych, zwykłych zaskórnikach-grudkach.

A o tej maści zdązyłam dowiedzieć się tyle, że sterydu jest w niej mało i nie należy stosować jej długo. Jeszcze żebym wiedziała ile to jest długo... A niestety dermatolog nic mi nie powiedziała.
Pozostaje tylko skontaktować się z nią
Ale i tak dziękuje za pomoc.
I gratuluje poprawy stanu cery wiem jaka to radość.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:16   #23
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Trądzik sterydowy..

witamZa Twoją radą odstawiłam elocom, jednak po kilku dniach skapitulowałam - miałam zakończenie roku i pare ważnych imprez (wesele) - no i niestety... ale jak tylko skoncza mi sie matury pisemne ide do dermatooga... co prawda bylam juz u niego 2 razy ale nie moglam sie dostac..ah ta służba zdrowia w Polsce..:/
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 11:18   #24
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
witamZa Twoją radą odstawiłam elocom, jednak po kilku dniach skapitulowałam - miałam zakończenie roku i pare ważnych imprez (wesele) - no i niestety... ale jak tylko skoncza mi sie matury pisemne ide do dermatooga... co prawda bylam juz u niego 2 razy ale nie moglam sie dostac..ah ta służba zdrowia w Polsce..:/
a czy po kilku dniach wyskoczyło ci coś?
Rozumiem, ale koniecznie jak skończy się to wszystko to idź do dermatologa.. sama żałuje że nie zrobiłam tego duużo wczesniej
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 10:05   #25
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Trądzik sterydowy..

kaaSkaa tak po prau dniach "uczulenie" a raczej rumień powracał. odpisuję tak późno, bo dopiero dzisiaj zebrałam się do dermatologa (rejestracja od 7.15.. brr)właśnie wróciłam od niego i pani doktor powiedziała mi mniej wiecej to, co Tobie... przepisała Latiost i krem Cutibasa.. myślę, że będzie dobrze aha, podobnie jak Tobie lekarka zakazała mi wystawiać twarz na Słońce. Nie mówiła mi o żdnych filtrach ani nic, ale sama sie zastanawiam czy sobie nie sprawic jakiegoś, w końcu wakacje się zbliżają i Słoneczka dużo... tylko, że kompletnie się na tym nie znam. a Ty sobie kupiłas jakiś filtr? pozdrawiam:-*
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 17:07   #26
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Trądzik sterydowy..

Nie, filtrów nie stosuje, ale byłam dzisiaj u dermatologa i powiedział że bliżej wakacji poleci mi coś konkretnego Dlatego narazie moją twarz chroni tylko Dermacol

A jest już dobrze. Dzisiaj dermatolog odstawił mi już antybiotyk i tak się zastanawiam czy to może wrócić tak jak z innymi trądzikami bywa.. Na noc Rozex i Oilatum Soft Krem ile razy dziennie mi się podoba Trochę przebarwień, wiadomo że znikną dopiero z czasem..

W każdym razie mam nadzieje, że jestem już na końcu mojej walki. Ale ani przez moment nie żałuje tych paru tygodni które przeżyłam w depresji, bo wkońcu zostało mi to wynagrodzone
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 18:17   #27
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik sterydowy..

a po czym poznac czy dana maść zawiera steryd.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 21:28   #28
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Trądzik sterydowy..

po treści ulotki.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 20:57   #29
Marmurkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik sterydowy..

Cytat:
Napisane przez kaaSkaa Pokaż wiadomość
Nie, filtrów nie stosuje, ale byłam dzisiaj u dermatologa i powiedział że bliżej wakacji poleci mi coś konkretnego Dlatego narazie moją twarz chroni tylko Dermacol

A jest już dobrze. Dzisiaj dermatolog odstawił mi już antybiotyk i tak się zastanawiam czy to może wrócić tak jak z innymi trądzikami bywa.. Na noc Rozex i Oilatum Soft Krem ile razy dziennie mi się podoba Trochę przebarwień, wiadomo że znikną dopiero z czasem..

W każdym razie mam nadzieje, że jestem już na końcu mojej walki. Ale ani przez moment nie żałuje tych paru tygodni które przeżyłam w depresji, bo wkońcu zostało mi to wynagrodzone
Moja twarz wygląda OKROPNIE !!! po ELOKOMIE !!!!! Wedlug mnie POWINNI go WYCOFAC! z użytku,skoro powoduje takie PASKUDNE SKUTKI UBOCZNE!!!!!!!!!! Nigdy moja twarz nie wyglądala tak OKROPNIE! jak po tym paskudstwie!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
Marmurkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:24   #30
ajamar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik sterydowy..

Hej!
Ja dostałam uczulenia na powiekach, czerwone jest i piecze, skórka się łuszczy...jednym słowem panda z czerwonymi plamami. Wcześniej miałam liszaja pod ustami na brodzie i leczyłam go antybiotykiem przez 3 dni (Azitrox) i troszkę dłużej smarowałam detreomycyną. Liszaj znikł. Ale dostałam uczulenia na powiekach. Poczatkowo myslałam że to jest przerzut liszaja :| ale to jest jakieś uczulenie. Spuchnięte powieki i czerwone plamy jak u pandy, do tego łuszcząca się skórka i piecząca. Wcześniej też używałam żelu flos - lek ze świetlikiem. Daję okłady z rumianku i raz zastosowałam okład z ziela świetlika i chyba to on mnie tak podrażnił. Mam nadzieje że to jest alergia a nie bakteryjne zakażenie. Dermatolog przepisała mi tabletki alermed i maść cortineff ophtalm 0,1%. Substancją czynną jest fludrokortyzonu octan. Jest to steroid na to wychodzi, a po przeczytaniu wątku troszkę mnie to zaniepokoiło co potrafią steroidy - a szczególnie elocom! Czy ktoś używał tej masci - cortineff? wyszukałam dziś maść natłuszczającą Oceanic Pharmaceutic firmy AA, nie wiem czy się nie przerzucić na tą maść a steroid odstawić np po 3 dniach :| ??????

Edytowane przez ajamar
Czas edycji: 2009-05-06 o 18:30
ajamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-01 18:29:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.