Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-08, 15:20   #1
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252

Ziaja a filtry.


Wiem,że większość z was jest sceptycznie nastawiona do ziajowych filtrów,ale teraz ziaja ma nowy produkt(który jest tani ),a mianowicie emulsje 50,o której jeszcze nikt sie nie wypowiedział czy jest dobra czy tez nie.Dlatego ją dzis zakupiłam i podaje jej skład:

Aqua,Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate,Cetearyl Ethylhexanoate,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Octocryl ene,Zinc Oxide,Titanium Dioxide,Alumina,Simethico ne,Butyl Methoxydibenzoylmethane,D iisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate,Glycerin,Dime thicone,Magnesium Sulfate,Panthenol,Tocophe ryl Acetate,Hydrogenated Castrol Oil,Hydrogenated Rapeseed Oil,Microcrystalline Wax,Ethylparaben,Methylpa raben,Parfum,,Benzyl salicylate,Butylphenyl Methylpropional,Citronell on,Limonene,Linalool,Benz yl Benzoate,Geraniol,Benzyl Alcohol.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:00   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ziaja a filtry.

wypowiadałyśmy się już na jej temat w którymś wątku, nie zawiera fotostabilnych filtrów, słabo chroni przed UVA. lepiej najpierw pytać o opinię, a później kupować
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:19   #3
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez justa79
wypowiadałyśmy się już na jej temat w którymś wątku, nie zawiera fotostabilnych filtrów, słabo chroni przed UVA. lepiej najpierw pytać o opinię, a później kupować
na temat fotostabilności wypowiedziała się Erato:
Cytat:
Napisane przez Erato
Na fali waszej "ziajowej" dyskusji przyjrzałam się wczoraj w sklepie tym filtrom. Istnieje emulsja SPF 50+, oparta na filtrach mineralnych, tj. wyłącznie tlenek cynku i dwutlenek tytanu, nie zauważyłam w niej filtrów chemicznych. Chodzi mi o to: http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idC...=14&idProd=237
Wydaje mi się, że filtry Ziai w białych opakowaniach zawierają składniki mineralne, a pomarańczowe - mineralne i chemiczne.
Dla amatorów filtrów fizycznych te kosmetyki wydają sie warte wypróbowania.
Tylko, że ta emulsja zawiera jednak także filtry chemiczne np: Ethylhexyl Methoxycinnamate
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:30   #4
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez justa79
wypowiadałyśmy się już na jej temat w którymś wątku, nie zawiera fotostabilnych filtrów, słabo chroni przed UVA. lepiej najpierw pytać o opinię, a później kupować
I tak bym ją kupiła bo jestem w dołku finansowym
Pomarudze jeszcze troche: dlaczego słabo chroni skoro zawiera te dwa filtry mineralne?? I na jakiej podstawie można stwierdzic,że filtr zawierający titanum dioxide i zinc oxide jest dobrym/stabilnym filtrem??
Bo np. SVR tez je zawiera i jest stabilny.
Dziewczyny oświećcie mnie,bo nie wiem .
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:36   #5
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez iziaczek
I tak bym ją kupiła bo jestem w dołku finansowym
Pomarudze jeszcze troche: dlaczego słabo chroni skoro zawiera te dwa filtry mineralne??
Zawiera 2 filtry mineralne ale nie wiadomow jakich ilościach, one chronia ale pewnie nie jest to ochrona 50+ jak to jest napisane na opakowaniu ( tak mi się wydaje)

Cytat:
I na jakiej podstawie można stwierdzic,że filtr zawierający titanum dioxide i zinc oxide jest dobrym/stabilnym filtrem??
o tym już pisałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...0&postcount=35
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:07   #6
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ziaja a filtry.

o tym już pisałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...0&postcount=35[/quote]

Wiem,bo mi podawałaś ten link i przeczytałam kawałek o filtrach mineralnych pare razy ,i to jest część tekstu którym sie sugerowałam,chociaż nie jest to wystarczająco jasno wytłumaczone(przynajmniej dla mnie),bo wg wynikałoby że ta ziaja to jest jakis sensowny filtr,a wy mówicie,ze jest inaczej.

Skąd więc wiedzieć, kiedy stanowią filtry a kiedy nie?
W przypadku kosmetyków amerykańskich sprawa jest ułatwiona, jeśli nazwa titanium dioxide - dwutlenek tytanu lub zinc oxide- tlenek cynku występuje w liście " Active Ingredients" mamy wtedy pewność, że pełni on rolę skutecznego filtru. Natomiast dla pozostałych kosmetyków zwykle sprawdza się zasada, że jeśli krem posiada określoną wartość faktora SPF i wiemy, że chroni przed UV, wówczas w wypadku, gdy dwutlenek tytanu lub tlenek cynku pełnią rolę filtrów wtedy ich nazwy powinny być wymienione w pierwszej połowie listy składników. Jeśli nie funkcjonują jako filtry to zwykle wymienione są pod koniec listy składników. Jest to tylko taka pomocna wskazówka, a nie stała reguła.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:25   #7
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Ziaja a filtry.

najlepiej by było gdyby wypowiedział się ktoś kto się na tym zna
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 17:50   #8
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez yaheira
najlepiej by było gdyby wypowiedział się ktoś kto się na tym zna
Własnie mam nadzieje,że ktoś jeszcze sie wypowie i nie będzie sie kierował wcześniejszymi uprzedzeniami do Ziaji z serii sopotu
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:13   #9
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ziaja a filtry.

Z tego, co wiem, to po prostu można to wyczaić po miejscu, które zajmuje w liście składników. Jeśli jest na początku, mamy w zasadzie pewność, że występuje jako filtr, ale jeśli pod koniec - to raczej w formie pigmentu. Wynika to z tego, że kolejność składników w liście wymieniana jest na zasadzie - od największej zawartości do najmniejszej.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:52   #10
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez justyce
Z tego, co wiem, to po prostu można to wyczaić po miejscu, które zajmuje w liście składników. Jeśli jest na początku, mamy w zasadzie pewność, że występuje jako filtr, ale jeśli pod koniec - to raczej w formie pigmentu. Wynika to z tego, że kolejność składników w liście wymieniana jest na zasadzie - od największej zawartości do najmniejszej.
No własnie też tak mysle.Czyli ten filtr sie nadaje do czegos??
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:32   #11
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez iziaczek
Bo np. SVR tez je zawiera i jest stabilny.
SVR, ten mineralny, ma Titanium Dioxide wyżej w składzie. natomiast wymieniona tu Ziaja jest oparta na mieszance filtrów chemicznych i mineralnych - w takim przypadku, aby dać najskuteczniejszą ochronę, powinna zawierać Tinosorby (tak, jak SVR chemiczno-mineralne). a co do ceny, to filtry Iwostinu są stosunkowo niedrogie, a Bioderma spray SPF 40 400 ml - wychodzi cena 17,5-22,5 zł (zależnie od apteki)/100 ml - bardzo korzystna.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 11:45   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ziaja a filtry.

Rezczywiście, myliłam się jeśli chodzi o skład - są tu filtry chemiczne. No chyba, że jest jeszcze jakaś inna emulsja - ale raczej nie, sądząc po stronie Ziai. Chemiczne są niestabilne - parsol z octocrylenem, plus ethylxeyl methoxycinnamate, który ponoć źle wpływa na parsol Filtry mineralne są dość wysoko w składzie, ale jednak po chemicznych. Wydaje mi się, że lepszy jest filtr czysto mineralny, niż "mieszany", ale bez stabilnych filtrów chemicznych. Przy czystych mineralnych jest ich więcej, dlatego mogą dać lepszą ochronę. W tym filtrze zapewne osiągnie się ochronę 50+ zaraz po nałożeniu odpowiedniej ilości na skórę, ale w krótkim czasie ta ochrona bardzo spadnie - chemiczne filtry przestaną działać, a mineralne, jak to mineralne - wycierają się, spływają z potem itd. Filtr dobry dla bardzo systematycznych i zdyscyplinowanych użytkowniczek - gruba warstwa co dwie godziny. No i na pewno nie da tak dobrej ochrony UVA, jak stabilny filtr chemiczny.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:57   #13
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ziaja a filtry.

Erato,Justa79 dzięki o taka odpowiedz mi chodziło
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 00:04   #14
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ziaja a filtry.

Podaję tu skład kolejnych filtrów Ziaji - do rozważenia:

1) Ziajka, Słoneczna emulsja dla dzieci SPF 30 (jako aktywne składniki podane są filtry mineralne)
Aqua (Water), Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Petrolatum, C12-15 Alkyl Benzoate, Zinc Oxide, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Glycerin, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Microcrystalline Wax, Hydrogenated Castor Oil, Hydrogenated Rapeseed Oil, Ethylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol.

2)Ziajka, Emulsja do opalania dla dzieci SPF 25
Aqua (Water), Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Stearyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Xanthan Gum, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:46   #15
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Ziaja a filtry.

co do filtrow chemicznych w tej ziai to trudno powiedziec, trzeba by znac dokladna zawartosc procentowa. wiem, ze mieszanka 10% octocrylene i 3% parsolu jest stabilna i skutecznie chroni przed uva. ale nie sadze zeby tak tu wlasnie było.
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:56   #16
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Ziaja a filtry.

spisałam skład preparatu na usta i znamiona SPF 40
Petrolatum, Mineral Oil, Titanum Dioxide (filtr mineralny) , Alumina, Simethicone, Ethylexyl Methoxycinnamate (filtr chemiczny) , Butyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Lanolin, Dimethicone, Cera Alba, tocopheryl Acetate PEG - 8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbid Acid, Aroma
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 00:20   #17
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez yaheira
spisałam skład preparatu na usta i znamiona SPF 40
Petrolatum, Mineral Oil, Titanum Dioxide (filtr mineralny) , Alumina, Simethicone, Ethylexyl Methoxycinnamate (filtr chemiczny) , Butyrospermum Parkii, Cyclomethicone, Lanolin, Dimethicone, Cera Alba, tocopheryl Acetate PEG - 8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbid Acid, Aroma
sam dwutlenek tytanu nie stanowi wystarczajacej ochrony przed UVA
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 22:42   #18
biel33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 31
Dot.: Ziaja a filtry.

Dziś po raz pierwszy przetestowałam na sobie i dziecku ziajke mineralna 30. Byłyśmy cały dzien na działce, słoneczko było wyśmienite, ZIajka służyła jako filtr do ciała i zdała egzamin. Ci, którzy ją zignorowali, przypalili sobie karczki, my dumnie wysmarowane i wybielane mineralna poświatą (znika po jakimś czasie) zostałyśmy nietkniete. Nie wiem jaka jest ochrona przed UVA , ale na klasyczne opalanie działa ok więc polecam jako tani i bezpieczny filtr do ciała.
biel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 20:39   #19
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ziaja a filtry.

UWAGA - właśnie zakupiłam sobie Ziajkę dla dzieci SPF 25 i ma zupełnie inny skład niż wyżej przeze mnie podany (tamten skopiowany był ze strony produktu na Esentii):
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Isopropyl Myristate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Dimethiconol, 4-Methylbenzylidene Camphor, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...

Edytowane przez justyce
Czas edycji: 2006-06-20 o 21:37
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 22:15   #20
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez justyce
UWAGA - właśnie zakupiłam sobie Ziajkę dla dzieci SPF 25 i ma zupełnie inny skład niż wyżej przeze mnie podany (tamten skopiowany był ze strony produktu na Esentii):
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Isopropyl Myristate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Dimethiconol, 4-Methylbenzylidene Camphor, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.
Czy to jest dobry skład?
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 23:35   #21
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ziaja a filtry.

Jest Parsol, tutaj akurat stabilizowany nie przez Octocrylene, ale 4-Methylbenzylidene Camphor - filtr UVB.
Inne filtry:
Ethylhexyl Methoxycinnamate - UVB
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) - jako naturalny

i to chyba wszystko.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 07:03   #22
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Ziaja a filtry.

Cytat:
Napisane przez justyce
UWAGA - właśnie zakupiłam sobie Ziajkę dla dzieci SPF 25 i ma zupełnie inny skład niż wyżej przeze mnie podany (tamten skopiowany był ze strony produktu na Esentii):
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Isopropyl Myristate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Dimethiconol, 4-Methylbenzylidene Camphor, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.

Daj znać jak się nakłada?Czy mocno bieli i jest klejące?
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 08:15   #23
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ziaja a filtry.

W ogóle nie bieli. Trochę się klei, niestety, ale w porównaniu z innymi filtrami to jest prawie nic Poza tym zostawia lekko tłustą warstwę na skórze, ale mnie to nie przeszkadza.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 09:13   #24
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Ziaja a filtry.

Więc wybiorę się na poszukiwanie tej Ziajki
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 15:34   #25
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+

Witam wszystkie wizazanki, to moj pierwszy post na forum, ale musze przyznac, ze dzial biochemii kosmetycznej studiuje juz od conajmniej pol roku i przez ostatnie pare miesiecy z pewnoscia zasluzylam sobie na miano filtromaniaczki Ale do rzeczy... dzisiaj w drogerii natknelam sie na cala polke z produktami slonecznymi Ziaji i zauwazylam emulsje 50+ : http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idC...=14&idProd=237. Nie mialam czasu, by doklednie przestudiowac sklad, ale producent obiecuje ochrone anty UVA/UVB, wiec ciekawa jestem, czy ktoras z was zetknela sie juz z tym produktem i wie cos na temat jego ewentualnej fotostabilnosci?
Bo musze przyznac, ze cena kuszaca - 18 zl/125ml !
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 15:45   #26
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+

Bez skladu wg INCI nie mozna nic stwierdzic a obietnice producenta zawsze sa na wiekszosci opakowan
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:07   #27
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+

Była już mowa o tej emulsji:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...89#post2003489


Skład z postu nr 54:
Aqua,Butylene Glykol Dicaprylate/Dicaprate,Cetearyl Ethylhexanoate,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Octocryl ene,Zinc Oxide,Titanium Dioxide,Alumina,Simethico ne,Butyl Methoxydibenzoylmethane,D isostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate,Glycerin,Dime thicone,Magnesium Sulfate,Panthenol,Tocophe ryl Acetate,Hydrogenated Castor Oil,Hydrogenated Rapeseed Oil,Microcrystalline Wax,Ethylparaben,Methylpa raben,Parfum(Fragrance),B enzyl Salicylate,Butylphenyl Methylpropional,Citronell ol,Limonene,Linalool,Benz yl Benzoate,Geraniol,Benzyl Alcohol
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:25   #28
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+

W składzie tego kremy jest zarówno Parsol jak i dwutlenek tytanu. Gdzieś na forum wyczytałam, że ten tytan szkodzi parsolowi, czyni go niestabilnym, czy to prawda?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 18:11   #29
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+

Dzieki Magdalenus za sklad - juz mialam specjalnie jechac do sklepu, zeby go przepisac
Podlaczam sie do pytania o polaczenie parsola i dwutlenku tytanu w skladzie - czytalam wprawdzie, ze w takich przypadkach producenci stosuja jakis specjalny titanium dioxide w silikonowych otoczkach, ale sama nie potrafie tego ze skladu wywnioskowac...
No wiec co sadzicie o tej emulsji - bedzie porzadnie chronila przed UVA? Na weekend majowy wybieram sie na zagle i potrzebuje jakiegos skutecznego, silnego i oczywiscie taniego filterka... Na twarz i szyje stosuje Antheliosa Dermo-Pediatrics, ale nie stac mnie, by wykorzystywac go tez na cialo... Jakies sugestie?
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 18:54   #30
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ziaja Sopot Sun -emulsja do opalania SPF 50+

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=ziaja
Wątek o tej emulsji
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.