Wszystko O Zębach !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-22, 16:38   #1
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236

Wszystko O Zębach !!!!


Dziewczyny chyba nie ma jeszcze takiego wątku prawda ?? A przecież ząbki są bardzo ważne i to one nadają naszemu uśmiechowi piękna Nie ma nic lepszego niż piękne błyszczące perełki-ząbki A więc jestem chciałabym podzielić się z Wami moją profesjonalną wiedzą, żebyśmy razem zadbały o Wasze uśmiechy


Na wstępie chciałabym Wam opowiedzieć troszeczkę o PŁYTCE NAZĘBNEJ, bo to jest na prawdę ważna rzecz. Płytka nazębna składa się w 80 % z bakterii. Innymi jej składnikami są min. płyn z kieszonek dziąsłowych, zrogowaciały naskórek jamy ustnej. Płytka nazębna rozwija się już 30 minut po umyciu zębów, szczególnie szybciej namnaża się po zdjedzeniu przez nas pokarmu. Najbardziej złośliwe są w niej bakterie streptococus mutans, które wraz z płytką nazębną przyczepiają się do zęba, ściśle przylegając. Tworzą pewnego typu ochronę dla samych siebie i nie przepuszczają do zęba śliny, która przecież go oczyszcza. Zaczynają żerować i produkować toksyny, które niszczą szkliwo i są jednym z najczęstszych czynników powodujących próchnicę. Powinniśmy regularnie oczyszczać płytkę nazębną 2 razy dziennie - twierdzenie, że powinniśmy robić to po każdym posiłku jest błędne 2 razy dziennie wystarczy. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy oczyścić zębów mamy 48 godzin na to, aby usunąć płytkę nazębną !! Jeżeli tego nie zrobimy - mineralizuje się i tworzą się NALOTY I KAMIEŃ NAZĘBNY, których nie usuniemy już szczoteczką. Kamień nazębny powoduje próchnicę i należy go usuwać przynajmniej raz na 6 - 12 miesięcy u higienistki stomatologicznej.

1. SZCZOTECZKA Po 1 - niewiele z Was wie że najważniejsza jest szczoteczka do zębów. Może być zwykła z super marketu - miękka, albo średniomiękka, NIGDY TWARDA !!! Najlepiej prosta, bez bajerów, bez polerujących gumeczek, zwykła prosta jest najlepsza. Najlepiej gdyby była manualna, szczoteczki elektryczne wyrzućmy do kosza, ponieważ z najnowszych wyników badań okazuje się, że szczoteczki elektryczne nie oczyszczają zębów z płytki nazębnej tak dobrze jak manualne. Jest jedna szczoteczka na rynku firmy CURADEN, która jest unikalna, ponieważ jest super super miękka, ale posiada tysiące mikrowłókienek, które wspaniale usuwają nawet nalot, nie jest ona przy tym bardzo droga - naprawdę polecam.

2. TECHNIKA po 2 - bardzo bardzo bardzo ważna jest technika mycia zębów. Większość pacjentów szoruje zęby ruchami okrężnymi, albo ruchami szorującymi a jest to najczęstszy błąd...takie metody po 1 - ścierają szkliwo, po 2 - drastycznie niszczą przyczep łącznotkankowy przez co "uciekają nam dziąsła", odsłaniają się szyjki zębów, zęby zaczynają cierpieć na nadwrażliwość
NIE MA DOBREGO DBANIA O ZĘBY BEZ SZCZOTKOWANIA ICH METODĄ BASSA !!! INNE METODY PROWADZĄ DO PARADONTOZY !!!!!!
Szczotkę układa się pod kątem 45° w okolicy szyjek zębów, ale tak, aby część zakończeń włosia szczotki skierowana była do kieszonki dziąsłowej i do niej wchodziła). Wykonuje się wtedy ok. 30 małych ruchów wibrujących tam i z powrotem, powtarzając tę czynność w jednym miejscu 5-krotnie. Do szczotkowania metodą Bassa nadaje się wyłącznie szczotka miękka lub średnia
WIEM, że to brzmi strasznie, ale na tej stronie jest pełen instruktaż sczotkowania tą metodą wraz z rysunkami http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL...owtoBrush.cvsp

3. NIĆ DENTYSTYCZNA jest bardzo bardzo bardzo ważna !!! wyróżniamy wiele nici dentystycznych - woskowane, niewoskowane, nasączone fluorem, nie nasączone. Należy wybierać nici nasączonych fluorem, kosztują ok 8 zł za 50 m, tak więc nie jest to bardzo dużo, ponieważ starczą na bardzo długo.
BEZ STOSOWANIA NICI DENTYSTYCZNYCH NIE MOŻEMY CHRONIĆ SIĘ PRZED PRÓCHNICĄ !! SĄ ONE NAWET WAŻNIEJSZE NIŻ SZCZOTECZKA, PONIEWAŻ PRZESTRZENI MIĘDZYZĘBOWYCH NIC INNEGO NIE WYCZYŚCI !!! NITKA TO NIESTETY KONIECZNOŚĆ
Nitkowanie nie jest bardzo trudne, można się tego na prawdę nauczyć
PEŁEN INSTRUKTAŻ NITKOWANIA NA STRONIE http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL...owtoFloss.cvsp

4. PASTA DO ZĘBÓW !!! - Pasta jest tylko środkiem pomocniczym !!! Pasta nie czyści zębów - robi to szczoteczka i nitka. Nie ważne jaka - ważne by nie była ścierająca czyli wszystkie pasty do zębów dla palaczy, wybielające, z mikrogranulkami ODPADAJĄ NA STARCIE !!! Pasta musi być łagodna i z FLUOREM powyżej 1000ppm FLUORU !!!! Wszystkie reklamy past do zębów chcą nas po prostu naciągnąć i na prawdę PASTA NIE USUNIE KAMIENIA NAZĘBNEGO tak jak zapewniają. Może być najtańsza, ważne żeby miała powyżej 1000 ppm fluoru. Wszystkie bajery itp to tylko pic na wodę i nie pomagają. A pasty do zębów z supermarketów dla palaczy i wybielające sprawiają, że mamy coraz więcej pacjentów i zarobku

5. ŻEL Z FLUOREM - optymalnie żel z fluorem raz w tygodniu, powinien mieć powyżej 2000 ppm, ja np. używam ELMEX ŻEL, bardzo fajny, na prawdę chroni zęby przed próchnicą.

6. WYBIELANIE - to najciekawszy temat rozwinę w następnym poście będę odpowiadała na wasze pytania jeżeli jakieś będą to proszę zadawać.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 16:56   #2
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

WYBIELANIE Rozjaśnić kolor zębów możemy na dwojaki sposób :
1. PIASKOWANIE - to usuwanie nalotu poprzez piaskarkę, która uderza w zęby piaskiem i wodą pod ciśnieniem odrywając nalot i usuwając go. PIASKOWANIE NIE ROZJAŚNIA ZĘBÓW - usuwa jedynie naloty i sprawia, że ich kolor jest taki jaki mamy naturalnie.Zabieg można wykonywać tylko w profesjonalnym gabinecie. Czytałam w innym wątku, że dziewczyny masowo kupowały NUPRO - pastę polerską i urządzały sobie piaskowanie w domu.
NIE WOLNO TEGO ROBIĆ !! PONIEWAŻ :

a) po każdym piaskowaniu higienistka, bądź stomatolog polerują zęby końcówką profilaktyczną i pastą, następnie gumką, po czym wykonują kompletny zabieg FLUORYZACJI. Szkliwo składa się z kryształków hydroksyapatytów, które w trakcie piaskowania ulegają uszkodzeniu, jeżeli nie zostaną wygładzone to może dojść do dalszego odpadania kryształków co zaowocuje zniszczeniem szkliwa. Nie piaskujmy pastą nupro zębów w domu. Lepiej iść do gabinetu i zrobić to w profesjonalny sposób, wiedząc że zostało to zrobione dobrze i nic nam nie grozi.

b) przy piaskowaniu w domu możemy sprawić, że kryształki piasku dostaną się do kieszonki dziąsłowej i wtedy niestety grożą nam poważne konsekwencje ze strony dziąseł

WYBIELANIE - to zmiana naturalnego koloru zębów. Nie wolno NAM wykonywać w domu żadnych zabiegów WYBIELAJĄCYCH. Jeżeli mamy ochotę na wybielanie to zapraszam do stomatologa, lub higienistki stomatologicznej. Po obejrzeniu zębów i przyzębia zadecydują co jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. I wtedy mogą doradzić pastę, wybielanie nakładkami, lub jednoetapowe wybielanie w gabinecie. Aby przeprowadzić wybielanie należy mieć wszystkie zęby wyleczone, zdrowe i przyzębie w dobrym stanie. Zanim się zdecydujecie, a jesteście nałogowcami musicie również zdawać sobie sprawę, że przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno wam palić papierosów.
Jedyną bezpieczną pastą wybielającą z którą możecie poeksperymentować w domu bez zagrożenia, że zniszczycie zęby jest pasta YOTUEL, która kosztuje 28 PLN za 50 ml....jest rewelacyjna i pomaga wybielić zęby, jednak nie tak spektakularnie jak wybielanie w gabinecie.
Wklejam linka http://edumed.com.pl/sklep.php/szukaj.html?q=yotuel
Firma Yotuel ma też inne produkty wybielające i wszystkie są bardzo bezpieczne i naprawdę polecam, jeżeli ktoś chce wybielić zęby w domu.

WSZYSTKIE NAKŁADKI WYBIELAJĄCE Z TV MARKET SĄ ZWODZĄCE, PONIEWAŻ NAPRAWDĘ WYBIELAJĄ ZĘBY, ALE USZKADZAJĄ SZKLIWO I PO PARU LATACH OKAZUJE SIĘ ŻE MAMY UBYTKI KLINOWE.

NA ALLEGRO UŻYTKOWNICY PROPONUJĄ RÓWNIEŻ NAKŁADKI ZE SUBSTANCJAMI WYKORZYSTYWANYMI U STOMATOLOGA KTÓRE MAJĄ BYĆ W 100 % BEZPIECZNE. SUBSTANCJA TA JEST W 100 % BEZPIECZNA DLA ZĘBÓW, NATOMIAST JEST NIEBEZPIECZNA DLA DZIĄSEŁ DLATEGO DO TAKIEGO WYBIELANIA NIEZBĘDNE JEST WYKONANIE WYMIAROWYCH NAKŁADEK PRZYSTOSOWANYCH DO NASZYCH WŁASNYCH ZĘBÓW, KTÓRE ROBI SIĘ POPRZEZ WYCISKI NA ZAMÓWIENIE. TAKIE "UNIWERSALNE" NAKŁADKI STRASZNIE NISZCZĄ, WRĘCZ "PALĄ" DZIĄSŁA !!! STRZEŻCIE SIĘ TEGO !!!
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:28   #3
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Czy mogłabyś mi poradzić co zrobić?? Za 2 tygodnie mam wizytę u stomatologa w celu wymiany korony na porcelanową, tylko że mam zółtą kość zębów i myślałam o tym czy nie zdecydowac się wcześniej na wybielanie, żeby poźniej założyć jaśniejszą porcelanę. I tu się zastanawiam czy w takim przypaku jest sens wybielać, ponieważ boję się że zęby z czasem zmienią kolor i przez to korona będzie się różnić a chciałabym tego uniknąć bo to drogi wydatek.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:40   #4
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Wybielanie polega na "wytrawieniu" zębów, jest to reakcja chemiczna, trwała. Twoje zęby nie zmienią już koloru - oczywiście jeżeli będziesz o nie dobrze dbała i nie będzie odkładał się osad (czyli cały pakiet dobrej higieny jamy ustnej opisanej wyżej). Ewentualnie jeżeli odłoży się osad to umiejscawia się on najczęściej w dolnej części zęba, natomiast brzeg sieczny zostaje jasny - a najczęściej tam mamy korony, więc zakładam, że ty też tam masz koronę więc nie będzie widać dużej różnicy. Ewentualnie gdy osad będzie podkreślał koronkę to możesz udać się na piaskowanie i będzie ok. Uważam, że powinnaś najpierw wybielić zęby z tą koronką którą teraz masz, a dopiero potem udać się do stomatologa na wymianę korony i wtedy już dopasują ci odpowiedni odcień.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:51   #5
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

A czy jak nie mam kamienia nazębnego to piaskowanie ma sens i przyniesie wybielający efekt?? Pytam bo się nie znam
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:52   #6
Justynka1710
Zakorzenienie
 
Avatar Justynka1710
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 4 702
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

.
__________________
And I remember all those crazy things you said
You left them running through my head
You're always there
You're everywhere
But right now I wish you were here...

Edytowane przez Justynka1710
Czas edycji: 2008-08-05 o 22:54
Justynka1710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:54   #7
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Brawa dla Ciebie za założenie takiego wątku Przyda się napewno wszystkim

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
4. PASTA DO ZĘBÓW !!! - Pasta jest tylko środkiem pomocniczym !!! Pasta nie czyści zębów - robi to szczoteczka i nitka. Nie ważne jaka - ważne by nie była ścierająca czyli wszystkie pasty do zębów dla palaczy, wybielające, z mikrogranulkami ODPADAJĄ NA STARCIE !!! Pasta musi być łagodna i z FLUOREM powyżej 1000ppm FLUORU !!!! Wszystkie reklamy past do zębów chcą nas po prostu naciągnąć i na prawdę PASTA NIE USUNIE KAMIENIA NAZĘBNEGO tak jak zapewniają. Może być najtańsza, ważne żeby miała powyżej 1000 ppm fluoru. Wszystkie bajery itp to tylko pic na wodę i nie pomagają. A pasty do zębów z supermarketów dla palaczy i wybielające sprawiają, że mamy coraz więcej pacjentów i zarobku
Możesz mi powiedziec które pasty zawierają 1000ppm fluoru? Czy są to elmex? Bo gdzies w jakimś artukule też to przeczytałam, czytałam dokładnie tubki i nie znalazłam takiej informacji na opakowaniu!
I proszę napisz mi jak często mogę uzywać pasty wybielającej aby nie uszkodzić szkliwa?
Lii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 18:04   #8
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

blush - jeżeli nie masz kamienia nazębnego, a masz osad, to po piaskowaniu zęby nabiorą naturalnego odcienia, ale piaskowanie nie rozjaśni naturalnego koloru zębów. - po prostu usunie osad.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:07   #9
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Justynka trudno jest cokolwiek powiedzieć nie widząc tej plamy w lusterku powiększającym Stomatolog może spróbować przejechać po tej plamce skalerem, albo właśnie piaskarką, jeżeli to osad, albo nalot silnie zmineralizowany to powinno pomóc...a może stosowałaś antybiotyki ?? albo połykałaś tabletki z fluorem ?? jeżeli tak to może być właśnie tego wynik.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:14   #10
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Lii właściwie większość past z supermarketu zawiera powyżej 1000 ppm fluoru - Aquafresh, colodent, colgate, elmex i reszta...po prostu musisz dokładnie obejrzeć pudełko...często wartości fluoru podane są takim malutkim maczkiem, ale ZAWSZE są umieszczone. Sama też często mam problem ze znalezieniem, czasem podają w składnikach pasty. Jeżeli chodzi o pastę wybielającą to jeżeli wybierzesz sobie dobrą pastę apteczną, a nie taką z supermarketu to myślę, że 1 raz w tygodniu będzie okej...jeżeli chodzi o te z supermarketu to w ogóle nie polecam stosowania Jeżeli się uprzesz to może raz na 2 tygodnie. Pamiętaj, że przy stosowaniu środków wybielających (jakichkolwiek) potrzebujesz dodatkowej ochrony fluorowej...i tutaj właśnie zawsze polecam żel do intensywnej profilaktyki próchnicy ELMEX 1 raz w tygodniu - nie częściej...naprawdę skuteczny silna dawka fluoru...
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:22   #11
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Dziękuje za odpowiedz A konkretnie myśląc o paście wybielającej mam na mysli Elgydium Whitening. A żelu do fluoryzacji używam bo nosze aparat i moja orto mi go poleciła.

Pozdrawiam

PS> Możesz mi jeszcze napisać jaka metoda wybielania zębów jest najbardziej bezpieczna? Oczywiście mam na myśli metody wybielania w gabinecie. Czy one powodują że zęby stają się bardziej wrażliwe? Czy wogóle polecasz wybielanie? Wybacz że Cię tak męcze ale widze że masz sporą wiedzę a co najważniejsze Twój zawód jest Twoją pasją
Lii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 18:23   #12
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Niektore z moich kolezanek maja wyrywane zeby madrosci (zeby, ktore sa zdrowe i nie bola), gdyz tak poradzil im dentysta. Moze wiecie cos na temat tego zabiegu i po czym poznac ze jest on konieczny
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:30   #13
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Ja również myślę o wybielaniu Na pewno to jest ingerencja w stukturę zęba, ale zęby po tym nie wypadną i jeżeli będziesz stosowała się do zaleceń to będzie ok, a bielutki uśmiech jest wspaniały W gabinecie możesz wybielić zęby poprzez laser, albo możesz dostać specjalne wkładki do zębów zrobione na wymiar i specjalną substancję do wybielania w domu. Obydwie opcje są stosunkowo bezpieczne. Wybielanie laserowe jest jednoetapowe i od razu masz wymarzony kolor zębów, natomiast wkładki z żelem trzeba stosować kilka razy, ale są tańsze. Na pewno po zabiegu wybielania zęby bolą, przez pewien czas są bardzo wrażliwe, ale wtedy stosujemy intensywniejszą ochronę fluorową i wszystko powinno być OK. Elgydium Whitening możesz spokojnie stosowac raz w tyg.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:34   #14
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Ostatnie trzonowce "zęby mądrości" mogą powodować stłoczenia innych zębów i nieprawidłowości w zgryzie, dlatego ortodonci zalecają usuwanie takich zębów jeżeli jest to konieczne.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 19:14   #15
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Ciesze sie ze ktos pomysla o takim watku, bo mam pytanie ktore mnie nurtuje juz od jakiegos czasu.

Mam problem ze zgryzem. Przednie zeby dolnej szczeki nie mieszcza sie i przez to sa troche skrzywione(w dziecinstwie nosilam aparat wyjmowany i tyle co mozna bylo nim skorygowac to jest skorygowane). No i niestety to ze nie zdecydowalam sie na aparat staly i wyrywanie zeba(ow) odbija sie teraz. Mianowicie dolne zeby scieraja mi od spodu przednie jedynki i to w sposob nierownomierny, gdyz doslownie robia mi dolki w nich. Mam wrazenie ze od spodu juz mam szkliwo starte do 2/3 zeba. Martwi mnie to szczegolnie ze czasem poprostu bola mnie od tego zeby.

Moje pytanie:czy cos powinnam z tym zrobic? A jesli tak to co?
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 19:57   #16
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Bardzo ciekawy wątek, przydatny temat. Brawa dla autorki, jak widzę znającej się na rzeczy
Nie ma to tamto o zęby trzeba dbać, ja niestety wciąż mam opory co do nici dentystycznych
Moje pytanie: co z wszelkiego rodzaju płynami do płukania jamy ustnej? Czy ich używanie jest koniecznością i wpływa na stan uzębienia czy nie odgrywają one dużego znaczenia jeśli dobrze wyszczotkujemy zęby?
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:15   #17
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Yaminishi - jeżeli chodzi o płyny do płukania jamy ustnej to nie są one niezbędne - to jest już dodatek. Można używać jeżeli zachodzi taka potrzeba np. wtedy kiedy w jamie ustnej jest zbyt duża ilość bakterii, niektóre płukanki po zabiegach chirurgicznych, lub po prostu dla odświeżenia oddechu. Płukanka może również dostawać się do przestrzeni międzyzębowych i bardzo fajnie oczyszcza te miejsca. Osobiście polecam płukankę Listerine - bardzo dobra do dłuższego stosowania - niestety bardzo mocny smak. Powiem tak - nie zaszkodzi, może pomóc usuwać płytkę nazębną, ale nie jest to niezbędne, ponieważ równie dobrze bez płukanki możemy wspaniale dbać o zęby Najważniejsza jest dobra szczoteczka i nić dentystyczna. Ważne jest jedynie, aby po umyciu zębów odczekać ok 15 minut przed użyciem płukanki, ponieważ mogą one zawierać związki, które osłabiają działanie pasty z fluorem.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:28   #18
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Edyt - trudno jest mi coś powiedzieć tak na odległość, ale zapewniam cię, że na aparat stały nigdy nie jest za późno - zdarza się, że nawet 40 letnie osoby decydują się na takie leczenie. Moim zdaniem powinnaś udać się do ortodonty na konsultację, który dokładnie obejrzy i zaproponuje plan leczenia. Na pewno w takiej sytuacji będziesz musiała usunąć kilka zębów...Jeżeli zęby niszczą drugie zęby to natychmiast do ortodonty ratować je !
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:31   #19
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Yaminishi - jeżeli chodzi o płyny do płukania jamy ustnej to nie są one niezbędne - to jest już dodatek. Można używać jeżeli zachodzi taka potrzeba np. wtedy kiedy w jamie ustnej jest zbyt duża ilość bakterii, niektóre płukanki po zabiegach chirurgicznych, lub po prostu dla odświeżenia oddechu. Płukanka może również dostawać się do przestrzeni międzyzębowych i bardzo fajnie oczyszcza te miejsca. Osobiście polecam płukankę Listerine - bardzo dobra do dłuższego stosowania - niestety bardzo mocny smak. Powiem tak - nie zaszkodzi, może pomóc usuwać płytkę nazębną, ale nie jest to niezbędne, ponieważ równie dobrze bez płukanki możemy wspaniale dbać o zęby Najważniejsza jest dobra szczoteczka i nić dentystyczna. Ważne jest jedynie, aby po umyciu zębów odczekać ok 15 minut przed użyciem płukanki, ponieważ mogą one zawierać związki, które osłabiają działanie pasty z fluorem.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 21:13   #20
Abi81
Raczkowanie
 
Avatar Abi81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
GG do Abi81
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Tak z ciekawosci ile kosztuje wybielanie poprzez laser, a ile poprzez specjalne wkładki, tak mniejwiecej?
Abi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 21:31   #21
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

wybielanie laserem to koszt od 1300 nawet do 3000 PLN, to zależy jaki gabinet,jaki sprzęt, jaki materiał...przedział jak widać bardzo szeroki cena wkładek z żelem to ok 100-200 zł za wkładkę robioną na miarę z żelem...na 1 raz...potem tylko dokupujemy sam żel do wkładki którą już mamy zrobioną...z tym że, aby widać było efekty najczęściej trzeba powtórzyć zabieg ok 3-4 razy.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 21:45   #22
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

A ja mam takie pytanko Mam w miare białe zabki i jestem z nich ogolnie zadowolona Jaki ejst najlepszy sposob by jeszcze je wybielic? Chdzi mi o to ze nie potrzebuje wizyty u dentysty bo sam kiedys powiedział mi ze nie ma sensu zaden zabieg bo mam naprawde fajne zabki. Jednak chcialabym je troszke jeszcze wybielic
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 07:36   #23
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Jeżeli masz naprawdę białe i fajne ząbki to najlepiej nie wybielaj - bo może okazać się, że kolor który osiągniesz wybielaniem będzie rażący np. śnieżnobiała sztuczna biel. Musiałabym obejrzeć twoje zęby, czy nie są przy podstawie bardziej ciemne ?? Jeżeli tak to osad i wtedy szybko go usuniesz piaskowaniem w gabinecie (lekarze często o tym nie wspominają, nie każdy gabinet posiada piaskarkę do tego zabiegu) przez co zęby od razu staną się jaśniejsze. Co jeszcze mogę poradzić. No oczywiście jak się uprzesz to możesz używać pasty wybielającej, ale musisz pamiętać żeby nie posiadała substancji ściernej w składzie, a raczej substancję utleniającą. I oczywiście takiej pasty nie stosujemy na okrągło - myślę że 1-2 razy w tygodniiu wystarczy w zależności jaka to pasta. Osobiście uważam, że o ile ktoś nie ma żółtej kości i jeżeli są białe to nie powinno ich się wybielać, bo takie naturalne, dobrze wypielęgnowane są najładniejsze.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 07:42   #24
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz naprawdę białe i fajne ząbki to najlepiej nie wybielaj - bo może okazać się, że kolor który osiągniesz wybielaniem będzie rażący np. śnieżnobiała sztuczna biel. Musiałabym obejrzeć twoje zęby, czy nie są przy podstawie bardziej ciemne ?? Jeżeli tak to osad i wtedy szybko go usuniesz piaskowaniem w gabinecie (lekarze często o tym nie wspominają, nie każdy gabinet posiada piaskarkę do tego zabiegu) przez co zęby od razu staną się jaśniejsze. Co jeszcze mogę poradzić. No oczywiście jak się uprzesz to możesz używać pasty wybielającej, ale musisz pamiętać żeby nie posiadała substancji ściernej w składzie, a raczej substancję utleniającą. I oczywiście takiej pasty nie stosujemy na okrągło - myślę że 1-2 razy w tygodniiu wystarczy w zależności jaka to pasta. Osobiście uważam, że o ile ktoś nie ma żółtej kości i jeżeli są białe to nie powinno ich się wybielać, bo takie naturalne, dobrze wypielęgnowane są najładniejsze.
Nie mam ich ciemniejszych u podstawy Dzieki za odpowiedz A moze moglabys polecic jakas dobra paste z taka sybstancja utleniajaca?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 08:58   #25
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Zawsze polecem Yotuel, bo profesorzy na mojej uczelni zawsze ją polecają i mam do niej 100 % zaufania, wiem, że mogę jej bezpiecznie używać (pewnie można ją nabyć w aptece, ja nigdy niestety nie spotkałam ale można na pewno dostać na stronie http://edumed.com.pl/sklep.php/szukaj.html?q=yotuel ja stąd zamawiam) ale aczkolwiek bardzo dobra jest też Elgydium Whitening, ogólnie zapraszam do apteki - jak poprosisz panią to wiele takich past ci znajdzie i w różnych przedziałach cenowych Yotuel to koszt ok 28 zł, Elgydium ok 17 zł chyba jak dobrze pamiętam.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:17   #26
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Zawsze polecem Yotuel, bo profesorzy na mojej uczelni zawsze ją polecają i mam do niej 100 % zaufania, wiem, że mogę jej bezpiecznie używać (pewnie można ją nabyć w aptece, ja nigdy niestety nie spotkałam ale można na pewno dostać na stronie http://edumed.com.pl/sklep.php/szukaj.html?q=yotuel ja stąd zamawiam) ale aczkolwiek bardzo dobra jest też Elgydium Whitening, ogólnie zapraszam do apteki - jak poprosisz panią to wiele takich past ci znajdzie i w różnych przedziałach cenowych Yotuel to koszt ok 28 zł, Elgydium ok 17 zł chyba jak dobrze pamiętam.
dziekuje
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 09:25   #27
Abi81
Raczkowanie
 
Avatar Abi81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
GG do Abi81
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

To wlasciwie ktore lepiej stosowac: paste Yotuel ktora ma najniższych na świecie współczynniku ścieralności czy paste utleniajaca? Czy tez mozna uzywac dwoch jednoczesnie, np kazdej 1 raz w tygodniu i to tego Elmex żel raz w tygodniu?
Znalazlam te pasty w sklepie w mediwebie, sa tansze koszty przesylki - 9 zł, bo na edumed az 13 zl przy platnosci przelewem
http://zdrowie.org.pl/sklep/product_...roducts_id/473
http://mediweb.pl/sklep/product_info...roducts_id/253
Abi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:08   #28
Abi81
Raczkowanie
 
Avatar Abi81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 105
GG do Abi81
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Tutaj jednak jeszcze taniej jesli kogos zainteresuje:
YOTUEL wybielajaca z wit. B5 50 ml 22.77 zł + 6,50 zł za koszty przesylki
http://www.cefarm24.pl/cgi-bin/index...yotuel&x=0&y=0

Edytowane przez Abi81
Czas edycji: 2007-04-27 o 08:27
Abi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:40   #29
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

stawiałabym na Yotuel...jeżeli Yotuel to najlepiej ciągiem...czyli dopóki nie skończy się tubka to codziennie...a potem już normalna pasta....tylko elmex żel to koniecznie koniecznie koniecznie....
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 15:03   #30
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

Maniooreczko, mam na przedniej dwojce(w miejscu gdzie styka sie z jedynka)malutka plamke(to nie jest przebarwienie tylko prochnica) Plamka jest niewidoczna przy usmiechaniu sie(sama bym jej nie zauwazyla), a dentysta powiedzial ze takich malych sie nie usuwa i trzeba poczekac az sie powiekszy. Czy naprawde nie ma zadnego sposobu zeby sie tego pozbyć? Boje sie ze jak bedzie wieksza to i plomba bedzie widocznie odrozniac sie od naturalnego zeba. Ze tez prochnica wybrala sobie akurat to miejsce- dziwi mnie to bo zawsze dbalam o zeby i nawet je nitkuje
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 07:33:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.