Wątek zbiorczy - GLYCO A - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-18, 17:49   #1
aleksandrawojcieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 57

Wątek zbiorczy - GLYCO A


Kupiłam krem glyco-a, bardzo ładnie wygładza skórę i złuszcza ( nawet bardzo ), ale przy okazji strasznie wysusza. Nie mogę go stosowac codzienie, ale najwyżej co drugi dzień. Jak krem stosować na zmianę z glyco-a, zeby skóra nie była tak przesuszona???
aleksandrawojcieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 17:51   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: GLYCO-A jak używać???

A może po wchłonięciu tego z kwasami aplikuj krem nawilżający, kremy na noc. Właśnie, czy kupiłaś to coś we Wrocławiu? W takim razie gdzie?
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 17:55   #3
aleksandrawojcieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 57
Re: GLYCO-A jak używać???

Spróbuję!! Na placu Nowy Targ jest aptek McCoy`s zadzwoniłam tam, zamówiłam i na drugi dzień rano krem już na mnie czekał. Tel. 342 74 42,46.
aleksandrawojcieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 17:59   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: GLYCO-A jak używać???

hello, tez uzywam Glyco A i mimo iz mam twarz przyzwyczajoną do kwasów, ten mnie piekł - to potęzne stężenie AHA. Czy stosowałas wcześniej kremy z nizszym stęzeniem? moze twoja skóra jest teraz nie przyzwyczajona do kwasów. Pamiętaj że na glyco a możesz nakładac inny krem nawilżajcy albo kojacy - ja zawsze tak robię bo same kwasy nigdy nie nawilzają moej skóry dostatecznie. Glyco jest bardzo lekki i szybko się wchłania, dlatego po chwili nakładam na niego inny krem. Najlepiej jakiś delkatny apteczny, kojący. Jest duzy wybór, mozesz spróbować coś z la roche, Toleriane albo zwykły hydraphase, coś z Abene lub Biodermy albo Iwostin ten bez filtrowy (bo po co na noc filtr ) albo jakikolwiek z serii co cery wrazliwej, no Daxa albo Dermiki... Moim ukochanym kremem regenerującym sa te z od A Dermy, z wyciągiem z owsa, Epitheliale i Dermalibour.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 18:03   #5
aleksandrawojcieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 57
Re: GLYCO-A jak używać???

Dzięki!!! Nie wiedziałam, że można nakładać jeden krem na drugi, ale na pewno spróbuję!!!! Pozdrawiam!!!!!
aleksandrawojcieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 18:05   #6
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: GLYCO-A jak używać???

dzięki za info. A ile kosztowało Cię to cacko?
Widzisz, Smoczyca podała Ci wiele prozpozycji kremów, wybór jest olbrzymi. Albo możesz stosować krem z kwasem co drugi dzień, albo nawet rzadziej.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-18, 18:09   #7
aleksandrawojcieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 57
Re: GLYCO-A jak używać???

Na razie spróbuję nakładać na glyco-a krem nawilżający a jak nie pomoże to będę go stosowac co drugi dzień. Krem kosztował chyba 45 zł, to chyba najlepszy kosmetyk jaki stosowałam do tej pory, naprawdę widać efekty!!!!!!
aleksandrawojcieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-20, 19:41   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

Mam łzy w oczach... wydawało mi sie że mam juz buzię do kwasów nawykłą... zaraz oszaleję! uzywam glyco z doskoku i co dwa trzni dni, bo nie jest to kremik zbyt przyjemny. Dzis zachowałam się jak ostatnia idiotka bo nałozyłam glyco po maseczce oczyszczającej... no i mam wrazenie że twarz mi się wypala żywym ogniem o rety nigdy nic aż tak mnie nie piekło... mam ochotę cisnąć kremik przez okno... Mam pytanie do tych wtajemniczonych - on chyba zawsze nie bedzie mnie tak piekł co??? Chyba później się uskromni, tak jak Lysanel...
A teraz biegne szybciutko nasmarować buźkę tłustym kremem...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 19:54   #9
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

Spokojnie Smoczyco uważam że się przywyczaisz (mimo ze nie bylam nigdy wrażliwcem)
z tego co pamietam moje "początki" uzywania kremow z kwasami pieklo mnie wszystko- nawet te "słabsze" kremy. Teraz nawet GlycoA ktorego uzywam codziennie od dwoch m-cy (na wieczor i nawilzający na to) wywoluje co najwyżej lekkie mrowienie
Po prostu skoro po oczyszczających maseczkach i peelingach Twoja skora mowi kwasom "niet" to nie stosuj łącznie i bedziecie zyc dlugo i szczesliwie

cmoki i nie ciskaj za okno bo taki zly nie jest
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 20:01   #10
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

Uuuuuu... biedactwo! Wiem co czujesz, bo kiedyś nałożyłam go zaraz po mocnym peelingu i musiałam siadać na rękach żeby sobie skóry nie wydrapać. Najlepszy w tej sytuacji jest podmuch zimnego powietrza - włącz wentylator i usiądź przed nim albo stań w otwartym oknie
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 20:01   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

Ach Pal
dzięki za otuchę... no sama mogłam miec tyle rozumu żeby po maseczce nie nakładać kwasku jestem w końcu już kwasową weteranką... pamiętam jak zaczynałam od niesitniejących już hydracidu oraz effalphy... piekły straszliwie... potem długo nic potem jak spróbowałam lysanela też nie miałam zbyt dobrych odczuć...
Uspokoiłaś mnie! na razie bedę uzywać co drugi dzień aż się w końcu twarz przyzwyczai... a w międzyczasie chyba jakieś tłuscidło sobie nałozę
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-20, 20:26   #12
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

Przy okazji zadam wam pytanko... Czy wiecie może jak długo działa Glyco-A po nałożeniu? Czy działa dopóki go nie zmyje czy sam z siebie po paru godzinkach (po ilu?)?
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-20, 20:44   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

droga Aniu, Glyco działa zaraz po nałożeniu aż do momentu gdy się go zmyje tzn tak mi się wydaje
Trzeba mu to oddać draniulkowi, że choć piecze jak nie wiem co to naprawdę wygładza skórę... liczę na to że za jakiś czas pojawi sie u mnie jakiś piorujący efekt nawilżenia
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 13:47   #14
brewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 22
Re: GLYCO-A zaraz zwariuję

Dziewczyny ten kremik polecił mi sam Pan dr W.Jankowiak!
Stosuję go już dwa miesiące i efekty są rewelacyjne!
Jeśli chodzi o stosowanie Glyco-A ja mam zalecone: codziennie rano, następnie po około 15 minutach dobry krem nawilżający i żadnych innych środków złuszczjących.
Powodzenia!
brewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 13:17   #15
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Question Glyco-A?

Hej
mam prosbe. Doradzcie mi jaka jest najlepsza masc na przebarwienia powstale po tym nieszczesnym tradziku
Slyszalam ze dobrze sobie z tym radzi masc Glyco-A. Czy rzeczywiscie jest taka dobra? a moze macie jakies inne propozycje?
prosze o rade.
Pozdrawiam
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 13:43   #16
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Dot.: Glyco-A?

Cytat:
Napisane przez srubka
Hej
mam prosbe. Doradzcie mi jaka jest najlepsza masc na przebarwienia powstale po tym nieszczesnym tradziku
Slyszalam ze dobrze sobie z tym radzi masc Glyco-A. Czy rzeczywiscie jest taka dobra? a moze macie jakies inne propozycje?
prosze o rade.
Pozdrawiam

Podejrzewam , że nie używałaś wcześniej kwasów, jak wrzucisz w wyszukiwarkę to naprawdę pojawi się mnóstwo postów na ten temat bo to ciągle się tutaj przewija. Ponadto dodam od siebie, że na mnie działa ale jest silny bo aż 12%. Radziłabym zaczać od czegoś łagodniejszego, a może acne derm - ładnie goi wypryski i je rozjaśnia i w porównaniu do tych "typowych" kwasów jest o wiele tańszy
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 13:48   #17
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Glyco-A?

Cytat:
Napisane przez ewunia2
Podejrzewam , że nie używałaś wcześniej kwasów, jak wrzucisz w wyszukiwarkę to naprawdę pojawi się mnóstwo postów na ten temat bo to ciągle się tutaj przewija. Ponadto dodam od siebie, że na mnie działa ale jest silny bo aż 12%. Radziłabym zaczać od czegoś łagodniejszego, a może acne derm - ładnie goi wypryski i je rozjaśnia i w porównaniu do tych "typowych" kwasów jest o wiele tańszy
Ok dziekuje
A mam jeszcze jedno pytanie. Gdybym jednak sie zdecydowala na ten glyco-A to czy nie wypali mi buzi:P jak on jest taki mocny? a masz racje nie uzywalam do tej pory kwaskow:P
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 14:05   #18
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Dot.: Glyco-A?

Cytat:
Napisane przez srubka
Ok dziekuje
A mam jeszcze jedno pytanie. Gdybym jednak sie zdecydowala na ten glyco-A to czy nie wypali mi buzi:P jak on jest taki mocny? a masz racje nie uzywalam do tej pory kwaskow:P
A Ty chcesz go teraz używać??? może tak:

1) jak na mój gust zdecydowanie za mocny jak na pierwszy raz i możesz sobie zrobić więcej krzywdy niż pozytku,
2) przy kwasach jakie by one nie były należy pamietać o filtrach bo przerwienia mogą się pojawić na słoneczku,
3) niewiem jaką masz skórę ??? skłonną do wyprysków??? glyco -a nie ma w swoim zamiarze leczyć lecz złuszczać, rozjaśniać i to robi doskonale ale może wartałoby sie pokusić na wspomniany "kwasik" acne -derm ,
4) niewiem co uważasz za "wypalić" , może na pewno mocno wysuszyć , więc należy pamiętać o nawilżaniu , odżywaniu i ja np mam cerę suchą to nie używam go codziennie.
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 14:48   #19
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Glyco-A?

Radzilabym spojrzec na KWC i tam poczytac troche w opiniach...Za porada naszej kochanej Smoczycy wiem,ze dla cery z wyprsyskami dobry bylby kremik Lysanel Acticve ,ktory ma w skladzie kwasy BHA a one maja wlasciwosci antybakteryjne,czyli zwlaczajace wypryski,Glico a ma Kwasy AHA..aktualnie uzywam tego kremiku i nie zauwazylam jakiegos maskrycznego pieczenia czy tez'wyzerania twarzy',na drugi dzien moja buzka byla nawet nawilozona
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 15:13   #20
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Glyco-A?

ja ci nie radze stosowac glyco-a teraz ja popełniłam dokładnie ten błąd.Nie miałam syfów i postanowiłam sobie rozjasnic twaz i ja troszke złuszczyc.....po tygodniu spasowałam bo był dla mnie za silny.twarz mi sie po tygodniu stosowania zrobiła nadwrazliwa i nie moglam juz glyco stosowac
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 15:29   #21
GIGI.S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 12
Dot.: Glyco-A?

dziewczyny. Ja glico A stosuję od jesieni do wiosny. I twarz mam super. Wcześniej też nie stosowałam niższego stężenia zaczęłam od razu od Glico. Na początku po nałożeniu czuję lekkie mrowienie i nic poza tym. Używam go najpierw co trzeci wieczór, po miesiącu co drugi. Nakładanie warunkuję obserwując skórę. Efekt buźka gładka, rozjaśniona bez wyprysków.
GIGI.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 15:36   #22
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Glyco-A?

Bede bacznie obserwowac moja twarz..na razie uzywam go od piatku ,wiec nie moge ocenic jaki jest...
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:02   #23
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Glyco-A?

ja tam was tylko ostrzegam,nie mowie ze u was sie bedzie coś dzialo ale ja jestem wrazliwiec i wrazliwcom nie radze tak od razu wyskakiwac z 12% lepiej zaczac od nizszych, ale jak macie buzkie nie do zdarcia to i moze nic sie nie bedzie dzialo.....czekam na wasze opinie jak u was bedzie działac... to mi tu pisac
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:19   #24
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Smile Dot.: Glyco-A?

Dziekuje Wam za wszystkie odpowiedzi
a jest moze Glyco-A ale nie 12% ale slabszy?
chyba rzeczywiscie dam sobie z nim spokoj moze zastosuje cos slabszego jak tak na pierwszy raz
pozdrawiam
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:27   #25
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Glyco-A?

No wlasnie na razie nie zapeszam mam nadzieje,ze nic mi nie bedzie..

a co do Glico A to wydaje mi sie ,ze nie ma mniejszych proocentow
Nie stosowalam ,ale ponoc bardzo dobry jest Effeclar..
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:55   #26
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Glyco-A?

Tuchajbej ma rację - Glyco to tylko 12% Aha - to bardzo dużo, ta firma ma tylko ten jeden krem w ofercie. Ale w aptece są kremy z niższym stężeniem - Cleanance K, Diacneal, Effaclar (tu mamy lipohydroxykwas). Nie chcę nikogo zniechęcać do kuracji kwasami, bo sama jestem zwolenniczką, ale naprawdę Glyco jest bardzo silnym preparatem i ja bym nie zaczynała od niego swej przygody z kwasami. To bardzo wysokie stężenie AHA, najwyższe do użytku domowego, wyższe są tylko stosowane w gabinetach przez kosmetyczki czy lekarzy. Nie dziwię się że Tuchajbej zaobserwowała uczucie nawilżenia skóry - AHA w tym stężeniu działa właśnie nawilżająco. Nie ma za to właściwości antybakteryjnych, dlatego dla cery z problemami lepsze będzie coś z dodatkiem BHA, np Lysanel, albo kwas azelainowy (Acne Derm, Skinoren).
Glyco jest naprawdę mocnym preparatem. Żałuję jednej niezbyt rozsądnej kuracji - kosztowała mnie wiele miesięcy koszmarnego uwrażliwenia cery i rok wklepywania specyfików uspokajających naczynka. Tak wysokie stężenie AHA nie przysłuży się naczynkom - u mnei rozjuszył je tragicznie, wszystko zaowocowało również bardzo wydelikaconą cerą - szczypało i piekło prawie wszystko - używałam tylko mocno kojącego kremu dla wrażliwców i o kwasach zapomniałam na długo. Nadal oceniam Glyco A jako b. dobry i efektywny specyfik - złuszcza, oczyszcza, pomaga w pozbyciu się drobniejszych blizn czy przebarwień - ale to specyfik nie dla wszystkich. Dla mnie na pewno niewskazany. Wszystkim osobom z wrażliwą naczynkową cerą zalecam ostrożność - minusy mogą przeważyć ewentualne korzyści. Ja na własnej skórze się nauczyłam, że kwasy AHA niestety mi nie służą.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 17:42   #27
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Mnie tez interesuje ten krem(mialam wiele innych z kwasami-potrzebuje czegos mocniejszego),ale w skladzie zawiera on parafine-zapychacz porow.Czy zeczywiscie on zapycha pory?

Co do Effaclar k - uwazam,ze jest on za slaby,moze byc dobry na ten pierwszy raz,ale i tak jako pierwszego uzylam kiedys Lysanel activ SVR i jest naprawde dobry.Teraz 2 razy w tygodniu robie sobie peeling preparatem z zawartoscia kwasow 25%.

Aha.Diacneal tez jest dobry,ale tylko pierwsza tubka.Ja uwielbiam kwasy,zluszczanie,doszlam juz do wspolczynnika 25 % i szukam wyzej(juz wlasciwie znalazlam-chce kupic)Uwazam,ze to wszystko juz dla mnie za malo,moze moja skora juz nie reaguje na kwasy?Nawet,gdy uzywan peelingu SVR HYDRACID SP a na niego poloze Diacneal to mam tylko ladna,zarozowiona buzie,mila wdotyku,bez podraznien.Wlasciwie to jestem zadowolona.Znalazlam nawet peeling do uzytku domowego z zawartoscia kwasow 50 %,ale nie wiem czy to dobry pomysl,na razie podwyzsze procent do 30.

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 16:46 Powód: post pod postem
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:47   #28
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Wink Dot.: Glyco-A?

O widze duzo rad dziekuje wszystkim
to rzeczywiscie dam sobie spokoj (jak na razie) z Glyco-A. Wyprobuje chyba Acne-derm moze bedzie dobry bo tez duzo dobrego sie na jego temat naczytalam a jak nie pomoze to wtedy....
Nie mam zbyt duzych tych przebarwien ale mnie juz denerwuja wiec trzeba sie jakos tego pozbyc
pozdrawiam
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 19:11   #29
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Glyco-A?

dla mojej mieszanej cery glyco-a byl dobry. od niego zaczynalam przygode z kwasami i nic sie nie stalo. tzn. najpierw szczypalo przez pierwsze dni. przez nastepne 2 tygodnie nie szczypalo, ale mialam skore jak scierka, a potem kupilam physiogel taki krem nawilzajacy. i od tego czasu wszystko bylo dobrze ale nie radze uzywac latem, nawet przy wysokich filtrach. ja bym sie troche bala
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 20:29   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Glyco-A?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Mnie tez interesuje ten krem(mialam wiele innych z kwasami-potrzebuje czegos mocniejszego),ale w skladzie zawiera on parafine-zapychacz porow.Czy zeczywiscie on zapycha pory?
Z parafiną różnie bywa, wiesz - różne źródła podają. Mnie parafina na pewna nie zapycha, bardzo często używam kremów z tym składnikiem, o wiele bardziej szkodzą mi wszystkie palmityniany i mirystyniany. Nie przeczę że może zatykać, bo to kwestie bardzo indywidualne - coś co służy jednemu, nie musi posłużyć drugiemu, ale w masie innych składników nieraz złowrogich parafina wydaje mi się stosunkowo niewinna. Glyco porów nie zatyka - u mnie nie, a i nie słyszalam by zdarzyło się to którokolwiek z dziewczyn.
Effaclar faktycznie jest raczej słabym kremem, ma Ph nieco zbyt wysokie by kwas mógł efektywnie złuszczać.

Cytat:
Ja uwielbiam kwasy,zluszczanie,doszlam juz do wspolczynnika 25 % i szukam wyzej(juz wlasciwie znalazlam-chce kupic)Uwazam,ze to wszystko juz dla mnie za malo,moze moja skora juz nie reaguje na kwasy?Nawet,gdy uzywan peelingu SVR HYDRACID SP a na niego poloze Diacneal to mam tylko ladna,zarozowiona buzie,mila wdotyku,bez podraznien.Wlasciwie to jestem zadowolona.Znalazlam nawet peeling do uzytku domowego z zawartoscia kwasow 50 %,ale nie wiem czy to dobry pomysl,na razie podwyzsze procent do 30.
Ja też sporo kwasów stosowałam, dałam się juz dobrze poznać na tym forum jako fanka - ale powiem tak - uważaj. Wbrew temu co się sądzi, za dużo złuszczania nie przysporzy korzyści skórze. Pamiętaj że tylko BHA w zasadzie można używać ciurkiem (choć i to niekoniecznie, bo najczęściej jednak wysusza), przy AHA musisz robić przerwy. Gdzieś czytałam o skutkach przeholowania ze złuszczaniem - efektem bedzie mocno podrażniona i łuszcząca się skóra, możliwe są wypryski, skóra będzie bardziej podatna na czynniki atmosferyczne... Myślę, że skoro nie widzisz efektów złuszczania, i masz ochotę zwiększyć stężenie to może czas zrobić przerwę? Poszukam dziś w sieci na ten temat, bo jestem stuprocentowo pewna że przy AHA należy robić przerwy.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-02 14:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.