z rudej na blond ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-29, 23:14   #1
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119

z rudej na blond ?


Od sześciu lat mam długie, rude włosy i trochę mi się to znudziło, szczególnie, że do długich a ciężkich doszłam do wniosku, ze jestem typem zimnym (lato)

Teraz wygladam mniej więcej tak:

a chciałabym dokonać czegoś takiego:

co myślicie? :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg artteam6_h.jpg (5,6 KB, 1327 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1209378.jpg (23,1 KB, 3130 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2007-06-30 o 23:11 Powód: zalaczenie zdjec
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 23:19   #2
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: z rudej na blond ?

Pytanie podstawowe, czy rude włosy są naturalne czy nie?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 23:22   #3
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

Naturalny średniomysi blond. Ale po sześciu latach to już pewnie ciemno-mysi
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 23:56   #4
Juss
Raczkowanie
 
Avatar Juss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 184
Dot.: z rudej na blond ?

odradzam - kolor strasznie nienaturalny, a ta fryzura - jak dla mnie masakra ("zemsta fryzjera" ). Ładnie ci w tym rudym
Juss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 06:50   #5
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: z rudej na blond ?

zostałabym przy rudym! wyglądasz w nim zjawiskowo i nie tuzinkowo niczym Twoje naturalne.
Sama nakładasz ten kolor czy pomaga Ci fryzjer?
Rozumiem jednak że po kilku latach mógł Ci sie opatrzeć i jak każda kobieta potrzebujesz zmiany.
Ale powtórze sie: rudy jest świetny w Twoim przypadku.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 07:28   #6
DAVIDKA
Raczkowanie
 
Avatar DAVIDKA
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Paryz
Wiadomości: 439
Dot.: z rudej na blond ?

oo zostan przy rudych , wygladasz w nich orginalnie i slicznie a w blad pewnie tez bedzie Ci ladnie ale bedziesz wygladac jak wszystkie
__________________
Zycie jest wyzwaniem , podejmij je
DAVIDKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 07:28   #7
claudia.c
Raczkowanie
 
Avatar claudia.c
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Radom-Szydłowiec
Wiadomości: 170
Dot.: z rudej na blond ?

tylko nie ten popiel masakra
wyglądała byś jak chodzący "trup"
a i jeszcze nie ma tonacji chłodnego - lata
to zima do ciebie pasuje
no kolor też nie do twojego typu kolorystycznego
ale nie jest aż tak źle
nie wyjdziesz z niego tak łatwo dobrze byś wyglądała w średnim chłodnym blondzie
ale możesz mieć też kolorek Agnieszki Włodarczyk wystarczy lekko rozjaśnić
lub kolor mango z L'oreal Feria który bardzo mi się podoba ale nie jest dla mnie
to też rudość ale w innej tonacji
claudia.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 08:09   #8
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: z rudej na blond ?

Oj ciężko będzie.
Masz bardzo rude włosy, taki kolor to sam "ciepły, zółty" barwnik, a taki usunąć najgorzej.
Fryzjer musiałby zdekoloryzować włosy, usunąć ten rudy mocną wodą utlenioną.

A i tak za pierwszym razem taka jasna platyna nie wyjdzie.
Trzebaby ściągać farbę co jakiś czas, np. co 3 miesiące i farbować na blondy.
To może potrwać nawet rok.
Bardzo mało fryzjerów podejmuje sie takich zadań z moich doświadczeń
Zastanów się czy chcesz narażać swoje włosy na takie ryzyko zniszczeń.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 08:51   #9
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: z rudej na blond ?

W rudym wyglądasz prześlicznie! Idealny jest! A jeśli chodzi o blond, również ciekawo mogłabyś wyglądać, tylko jedynie w troszkę ciemniejszym odcieniu niż w tym co załączyłaś.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 10:15   #10
lolala
Raczkowanie
 
Avatar lolala
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 44
Dot.: z rudej na blond ?

w tym rudym jest Ci świetnie, szkodabybyło go zmieniać, a jeżeli bardzo chcesz coś zmienić to może dokonaj zmian na innym polu niż włosy? a jesli już włosy to może je zetnij jakos fikuśnie tak czy siak rudego bym nie ruszała
lolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 16:43   #11
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: z rudej na blond ?

super mas zten koloerk włosów..miałam kolezanke po podbnej karnacji i inentycznym chyba kolorze włosów..tezzmieniła na jasny blond..ale na poczatku po dwóch rozjasnieniach nosiła złoty blond.
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 16:52   #12
Bea2
Raczkowanie
 
Avatar Bea2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 182
Smile Dot.: z rudej na blond ?

Jeśli jesteś zdesperowana to zrób sobie kolor o nazwie blond miodowy
a potem ewentualnie stopniowo rozjaśniaj.

Ale na pierwszy etap tak bym wybrała i być może Ci się spodoba i wcale nie będziesz chciała takiej platyny.
Bea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:39   #13
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

Dziękuję Wam wszystkim

claudia.c: zima? z ciemnymi włosami wyglądam okropnie, łatwo się opalam, mam jasnoniebieskie oczy i wlosy średni, popielaty blond, nie możliwe, żeby zima Mango jest fajne, ale nie chcę już rudych. a co do koloru Agnieszki Włodarczyk, to nei wiem jaki to, bo na necie to ma na zdjeciach wszystkie mozliwe odcienie

Sathi: Włosów nie mam już tak wściekle rudych, raczej żółto-szaro- pomarańczowe, nie są chyba ciemniejsze od średniego blondu wiec może nie bedzie aż tak koszmarnie A najwyżej zetnę na 3 cm, tak do odrostów i wtedy to już z pewnością wyjdzie taki kolor jak chcę

Kiya: sama farbuję (farbowalam), szamponetkami, albo henną (venita henna kolor), z dokonań fryzjerów nigdy nie byłam zadowolona, bo nigdy nie otrzymyałąm dokładnie takiego koloru jak chciałam

DAVIDKA: trudno mi nie przyznac ci racji, tego sie obawiam, że cała oryginalność pójdzie się paść ale po prostu mam już dosć, miałam każdy możłiwy odcień rudego i wiele różnych fryzur

lolala: jakoś nie mam pomysłu co moglabym jeszcze zmienić fryzur miałam sporo, a rudy po prostu naprawde przestałam lubić...

dziuniaaa: dzięki i tak chyab zrobię, rozjaśnię od jakiegoś zimnego blondu, nieco ciemniejszego niż na tej fotce. oczywiście o ile znajdzie się taki fryzjer, któremu to sę uda
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:41   #14
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

Bea2: miodowy już miałam i zwyczajne mi nie pasował...
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:42   #15
onaa
Zakorzenienie
 
Avatar onaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 459
Dot.: z rudej na blond ?

kolor ładny, ale fryzura niee
onaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:43   #16
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

oczywiście nie musze mieć takiego koloru jak na tej focie ale chodzi mi o jasny, zimny blond
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:49   #17
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: z rudej na blond ?

wiesz co, a może rozjaśniaj stopniowo przez balejaże??
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:51   #18
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: z rudej na blond ?

teraz wyglądasz pieknie!!! Wg mnie ten blond odpada, ale jeśli fryzura Ci się nzudziła, możesz przefarbować np na kasztanowy brąz, albo zmienić cięcie, np. wycieniować włosy na krótko (mi osobiście ostatnio taka fryzura się bardzo podoba) ale koloru najlepiej nie zmieniaj, bo jest piekny
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 18:06   #19
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

Sathi: jest to pomysł pogadam z fryzjerem, zoabczymy co mi zasugeruje w kwestii przechodzenia do takiego jasnego koloru

lee_monka: dzięki Cięcie zamierzam zmienić, myślę o krótkich włosach Miałam raz w życiu "kasztanowy brąz", który wyglądał niestety prawie jak czarny i wyglądalam w nim tak, że kto mnie spotkał ze znajomych, to mnie od razu zaczynał pocieszać z czego wnioskuję, że nie było mi w nim za dobrze
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 19:02   #20
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: z rudej na blond ?

ja bym została przy rudym bardzo ładni wygladasz
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 19:13   #21
claudia.c
Raczkowanie
 
Avatar claudia.c
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Radom-Szydłowiec
Wiadomości: 170
Dot.: z rudej na blond ?

Cytat:
Napisane przez oleffka Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam wszystkim

claudia.c: zima? z ciemnymi włosami wyglądam okropnie, łatwo się opalam, mam jasnoniebieskie oczy i wlosy średni, popielaty blond, nie możliwe, żeby zima
a jednak zima
lato to żółty, złoty, czerwony itd.
karnacja ciemniejsza i włosy wpadające w jasny blond i złoto
a ty masz jak ja mysi blond jeśli chodzi o naturę i jasna karnacja
ja w ciemnych włosach też nie dobrze wyglądam ale średni chłodny blond to nie ciemny
a teraz mam jasny trójwymiarowy fiolet z L'oreal Feria w słońcu cudownie się mieni
i też szybko się opalam ale i szybko mi opalenizna znika
a makijażem i nie tylko zajmuję się już 7 lat
claudia.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 19:20   #22
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: z rudej na blond ?

Oleffka, no ja właśnie przez balejaż rozjaśniam, a za każdym razem coraz więcej pasemek farbuje na blond, dzięki czemu moich własnych włosów w naturalnym kolorze jest coraz mniej, a sukcesywne rozjaśnianie nie niszczy ich tak mocno.
I za każdym razem ten blon jest jaśniejszy i ładniejszy
I włosy nie sa takie płaskie, jednolite.
Przy każdym myciu używam szamponu silver który nadaje im taki chłodny gołębi odcien, to bardzo pomaga
Powodzenia! ......te kobiety przewrotne, jak nie rude to blondynkami chcą być
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 19:47   #23
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: z rudej na blond ?

nic innego nie wymyslilam... Ps. pracujesz jako modelka?????
masz niecodzienna urode... jestem pod ogromnym wrazeniem... i ta przepiekna cera... ;( jestem zazdrosna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1209378a.jpg (89,9 KB, 1090 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1209378b.jpg (89,3 KB, 1710 załadowań)
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 19:54   #24
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

Sathi dzięki czuję wsparcie

claudia.c: glupio mi się z Tobą spierać, bo jesteś tu specem
Napiszę Ci co mi się wydaje, a Ty mi napisz gdzie się mylę, ok?
więc wydaje mi się, że:

wiosna- ciepłe, intensywne, jasne kolory, jasna cera, włosy wpadające w złoty, pasuja jej kolory żywe, czyste i jasne, jasna zieleń, żółty, złoty, turkusowy, czerwony

lato- szarości, róże, błękity, wszelkie pastele, wszystkie kolory z domieszką szarości. Włosy ma od popielatego blondu do brazu, ale nigdy nei ma w nich odcieni złotego czy miedzi, cerę ma jasną, ale nie zawsze, opala się znacznie łatwiej niz wiosna,

jesień- mi się kojarzy z rudzielcami i wszystkimi ciepłymi barwami ziemi,

zima- królewna śnieżka albo latynoski, jasna (albo zimna, oliwkowa) karnacja, czerwone usta i niebieskie, albo brązowe oczy, pasuja jej wyraziste, czyste, intensywne kolory, biel, czerń, czerwień
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 20:03   #25
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

emurulez77: dzięki, to daje to jakis ogląd sprawy... moze ja wcale nie mam tak zimnej karnacji jak sądzę?

ale zazdrosna nie bądź , nie ma o co, ta cera to efekt komputerowej obróbki, a ja od dłużeszgo czasu wybieram się do kosmetyczki

modelką nie jestem (156 cm wzrostu!!, raczej fotografem- amatorem, który wie jak się sobie ustawic do autoportretów
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 20:17   #26
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: z rudej na blond ?

hihihi... ja z ta zazdroscia to tak tylko.. choc szczerze mowiac jest w tym troche prawdy... Ale czasu juz nie cofne...
Offtopic, te co dzis chodza na solarium, czy mniej czy wiecej, beda kiedys plakac tak jak ja... ;(
Z ta cera, to trudno powiedziec, zwykle apart przeklamuje kolory ...
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 21:11   #27
claudia.c
Raczkowanie
 
Avatar claudia.c
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Radom-Szydłowiec
Wiadomości: 170
Dot.: z rudej na blond ?

tu jest opisane wszystko dokładnie
jak powinno wyglądać oczko, włosy,cera czy posiadasz piegi itd


Wiosna
Pani wiosna ma ciepły koloryt skóry, bardzo dobrze się opala, opalenizna długo się utrzymuje, miewa piegi. Kolor oczu: niebieski, zielony, turkusowy, jasno brązowy, szampański. Włosy: od bardzo jasnego blondu do jasnego brązu. Cera: brzoskwiniowa, morelowa, wydaje się przeźroczysta (niczym kość słoniowa). Oprawa oczu: delikatna, raczej jasna.

Lato
Pani lato jest typem chłodnym, skóra ma lekko błękitny odcień. Ma delikatną mleczną cerę, ale zdarza się, że również różową. Dobrze się opala, piegi mają kolor szarobrązowy. Włosy: od średniego blondu do średniego brązu, w dzieciństwie pani lato była blondynką. Oczy: szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szare, szarozielone, niebieskozielone, piwne, jasno brązowe. Średnio nasycona oprawa oczu. Przy zmianie temperatury marmurkowieją dłonie.

Jesień
Pani jesień jest typem gorącym. Cera jasna, blada, a nawet przeźroczysta z rudymi piegami, karnacja bardziej intensywna. Koloryt cery brzoskwiniowy. Pani jesień nie najlepiej znosi kąpiele słoneczne, prawie w ogóle się nie opala. Włosy: rude, marchewkowe, miedziane, kasztanowe, złocisty blond. Oczy: intensywne, błyszczące, nasycone, jasnobłękitne, stalowe, niebieskozielone, bursztynowe, zdarzają się złociste plamki na tęczówce.

Zima
Królewna śnieżka
Jest to typ najbardziej kontrastowy. Królewna śnieżka ma porcelanową jasną twarz, ciemne włosy, w ogóle się nie opala. Oczy tylko niebieskie z ciemną oprawą. Odcień skóry: błękitny.
Cyganka
Bardzo dobrze się opala na brązowo, nie miewa piegów. Włosy: od średniego brązu do czerni. Oczy: czysty brąz, który przechodzi w czerń, tęczówka silnie oddzielona od białka.

Jeśli już odnalazłyście swój typ urody to teraz kilka rad jakich kolorów powinnyście używać w codziennym makijażu, by wyglądać perfekcyjnie:

Wiosna
Makijaż powinien być lekki, delikatny, transparentny. Podkłady: płynne, transparentne w kolorze kości słoniowej, złocistego beżu, latem – delikatnego brązu. Róż w tonacji łososiowej, latem – ciepły odcień brązu. Pomadki: łososiowe, koralowe, czerwone wpadające w pomarańcz. Cienie do powiek: niebieskie, turkusowo-niebieskie, zielono-szare, złocisto-brązowe, waniliowe, złote, we wszystkich odcieniach szarości, ciepłe brązy, oberżyna, lila, róże, oliwki, pamarańcze, miedzie. Kredka do oczu: wyklucza się czarną kredkę, brązowa, szara, zielona, błękitna. Tusz: może mieć kolor tęczówki, unikać czerni. Pani wiosna świetnie wygląda w makijażu francuskim.

Lato
Podkłady: przy bardzo jasnej karnacji należy stosować bardzo jasne podkłady, m.in. beżowe wpadające w róż. Róż: stłumiony, lekko rozbielony. Pomadka: czerwone wpadające w niebieskie, jasnofioletowa, ciemnobordowa, matowa. Cienie do powiek: pastelowe odcienie z domieszką błękitu lub szarości, dymny błękit, zieleń wchodząca w turkus, cytrynowa żółć, biel zawsze złamana z różem lub wanilią, marynarski granat, antracyt, brązy z domieszką szarego lub różowego, jasne błękity, lila, róż angielski, srebrny, złoty, lawendowy. Tusze: brązy bądź czerń (ale tylko na wieczór). Kredka: brązowa, fioletowa, bakłażan, pani lato nie powinna stosować czerni, zabroniony również ciepły brąz. Świetnie wygląda w makijażu francuskim.

Jesień
Podkład transparentny w ciepłych odcieniach beżu, nie powinien zakrywać piegów. Latem pani jesień może wyeliminować podkłady i używać jedynie samoopalaczy. Róź: ciepły róż (terrakota albo brąz). Pomadka: ciepłe stonowane czerwienie, rdza, miedź, pomarańcz, nasycony łososiowy, kolory intensywne, błyszczyk w kolorze złotym. Cienie: ciemne, rdza, pomarańcza, złoto, żółte, turkusowe, oliwki, zielenie (nie wpadające w błękit), ciepłe brązy, pani jesień powinna unikać ciemnych kolorów. Kredka: unikamy czerni. Tusz: brązowy, fioletowy, niebieski.

Zima
Najlepszymi odcieniami podkłady dla pani zimy to kolory ciepło-chłodne (np. zimne beże aż do różów), jeśli już zdecyduje się na jasne podkłady (np. jasne beże), to powinna je nakładać cienką warstwą. Róż: delikatne odcienie, czasem w ogóle może być nie używany, brązujące pudry, a nawet terrakoty. Pomadka: czerwona, różowa, fioletowa, ciężkie brązy, błyszczyki, sorbety. Cienie: srebro, złoto, wanilia, biały, czarny, brązowy, niebieski, zielony, oberżyna, bakłażan, miedź, śliwka, wszystkie szarości, oliwki, granat marynarski. Kredki: wszystkie kolory oprócz ciepłych brązów. Tusze: czarne!





claudia.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 21:11   #28
claudia.c
Raczkowanie
 
Avatar claudia.c
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Radom-Szydłowiec
Wiadomości: 170
Dot.: z rudej na blond ?

Analiza Kolorystyczna - podział na cztery pory roku
TYP WIOSENNY– skóra jest blada, przezroczysta, ma odcień żółtawy, lekko złoty. Niektóre wiosny mają cerę koloru kości słoniowej, inne lekko zrumienioną. Dużo kobiet tego typu ma policzki w odcieniu brzoskwiniowym. Często ze zdenerwowania pojawiają się czerwone plamy, ale pomimo wrażliwej cery, kobiety tego typu opalają się szybko na kolor brązowy. Włosy bywają czasem wręcz lniane, słomkowe, złociste, wpadające w beż lub jasno rudawy blond aż po miodowy. Kolor oczu od niebieskiego, niebiesko turkusowego, szarozielonego po złoto brązowy. Są wiosny, które maja piegi i są one w kolorze złotobrązowym.
Kolory dla typu wiosennego
Najlepsze są kolory jasne i klarowne, niektóre delikatne inne bardziej intensywne.

Kolory odpowiednie dla typu wiosennego;
Zieleń jabłkowa, zieleń lipowa, każda zieleń słoneczna, ciepła soczysta żółć, delikatne odcienie różu i czerwieni o tonacji żółtej jak brzoskwiniowy, morelowy, łososiowy, ciepła koralowa czerwień, złamana biel wełniana, złote odcienie wielbłądziej wełny, miękki brąz mlecznej czekolady, ciepłe brązy, złote beże, akwamaryna, jasny turkus, biel śmietankowa, jasny marynarski granat, delikatny fiolet, delikatny odcień srebrny, kobalt, szaroniebieski gołębi, czerwień rakowa, jasnoniebieski, różany beż.

Makijaż dla typu wiosennego
Powinien być delikatny i przezroczysty. Wiosna powinna używać delikatnego płynnego podkładu w ciepłej jasnej tonacji odpowiednio dobranej do odcienia karnacji. Róż powinien mieć jasny odcień brzoskwini lub moreli, cienie do powik w mlecznych kolorach np.: nugatowy brąz, zieleń lipy, złamana biel, jasny lila, delikatny turkus, ochra.

Typ wiosenny może stosować zarówno delikatne pomadki do ust typu błyszczyk, jak i pomadki w mocnych kolorach. Najlepiej prezentują się wiosny w miękkich, nie jaskrawych odcieniach pomarańczu, brzoskwiniowych i lekko ziemisto- brunatnych odcieniach różu , jeśli nie są zgaszone. Bardzo ładnie prezentuje się błyszcząca czerwień rakowa. Przy dobieraniu pomadki trzeba zwracać uwagę żeby nie była to czerwień niebieskawa jak rubin czy fuksja, lub taka, która na wargach staje się niebieskawa. Typ wiosenny może do woli eksperymentować z kolorowymi tuszami do rzęs. Osoby o tej urodzie powinny zrezygnować z czarnych kredek i tuszy do rzęs.

TYP LETNI – skóra ma lekko błękitny odcień i raczej popielaty niż złocisty kolor włosów. Są lata o delikatnej, jasnej, prawie mlecznej cerze; inne z kolei mają cerę różowawą, dobrze ukrwioną. Najtrudniej rozpoznać typ letni o skórze śniadej, która się szybko opala. Piegi są zawsze szarobrązowe. Z wyjątkiem typów letnich o bladej, mlecznej karnacji, lata opalają się dość dobrze, a ich skóra nabiera koloru orzecha laskowego. Kolor włosów to najczęściej popielaty blond ze srebrnym połyskiem. W dzieciństwie blond miał odcień platynowy, ale kolor taki w wieku zachowują tylko nieliczne lata, u większości włosy ciemnieją, stają się popielate, średnio- , lub ciemno brązowe. Kolor oczu to często szaroniebieski, jasnoniebieski, szarozielony, niebieskozielony, także jasno brązowy. Charakterystyczne jest, że oczy wielu lat wydają się jakby zamglone, białko ich oka ma zwykle odcień mleczny i kontrastuje silnie z tęczówką.
Kolory dla typu letniego
Najbardziej są kolory pastelowe, szczególnie jeśli mają domieszkę błękitu lub szarości. Wszystkie odcienie powinny być przyszarzałe, przypudrowane różem lub zgaszonym błękitem. Kolory odpowiednie to czerwień malinowa, kolor miąższu arbuza, soczysta czerwień dojrzałej wiśni, kolor czerwonego wina, każdy dymny błękit, niebieskawa zieleń od jasnego turkusu, stonowana żółć cytrynowa, chłodna biel z odcieniem różu lub szarości, marynarski granat i brązy z domieszka różu lub szarości, indygo, waniliowa żółć, jasny błękit, lila, kolor śliwki o czerwonawym połysku, róż angielski, srebrny, lawendowy.

Makijaż dla typu letniego
Bardziej niż inne, typ ten może decydować czy chce wyglądać bardziej naturalnie i sportowo używając kremu tonującego kremu na dzień i pomadki, czy wybitnie elegancko z perfekcyjnie obrysowanymi ustami. Przy jasnej karnacji powinny używać bardzo jasne podkłady beżowe, wpadające ewentualnie w róż. Róż najlepiej wygląda przytłumiony i oczywiście w tym samym chłodnym tonie koloru co pomadka do ust. Najwłaściwsze kolory pomadki to matowe róże z nieco niebieskawym odcieniem, mocny lecz nie agresywny róż, łagodny fiolet i kolor świeżego arbuza. Osoby których oczy mają odcień szaro-niebieski lub szaro- piwny mają do dyspozycji szeroką paletę kolorów. Powinny z nich wybrać warianty chłodne; przydymiony brąz, fosforową żółć, wszelkie kolory pastelowe, szary, chłodny róż. Kredki do oczu odpowiednie są w kolorze szarym, niebieskim, zielonym, turkusowym. Tusze do rzęs najlepiej będą wyglądać w kolorze szarym i czarnym, brwi w kolorze szarobrązowym.


TYP JESIENNY- cera najczęściej jasna, a nawet blada i przezroczysta czasem z lekko rudymi piegami. Wiele jesieni ma karnację bardziej intensywną; ciemną złocisto-beżową lub brzoskwiniową bez rumieńców i nie najlepiej znosi kąpiele słoneczne. Charakterystycznym kolorem włosów jesieni jest rudy; od marchewki poprzez miedziany i kasztan. Zdarzają się jesienie z włosami średnio- lub ciemnoblond, ale zawsze ze złocistym, czasem lekko rudym połyskiem. Kolor oczu zawsze bardzo intensywny, błyszczący. Najczęściej jasnobłękitny, stalowy, niebieskozielony, bursztynowy, blady jasnozielony i soczysty oliwkowy, złocisto brązowy aż po intensywny brąz. Wiele jesieni ma złociste plamki na tęczówce.
Kolory dla typu jesiennego
Są to barwy ciepłe, większość ma kolory ziemi i lekko złocisty refleks, inne są czyste i nasycone. Odpowiednie dla wszystkich jesieni są ciepłe odcienie brązu – od jasnego, przypominającego szampana i złotego beżu poprzez ciepły i soczysty rdzawy aż po najciemniejsze odcienie czekoladowego brązu. Doskonale prezentują się w zieleni groszkowej, jasnym i nieco ciemniejszym odcieniu khaki aż po petrol i ciemna zieleń jodłową. Jesieniom pasują tez wszystkie czerwonawe odcienie niebieskiego od śliwkowego po fiołkowy, świetlisty oranż, łososiowy, morelowy, czerwień makowa, pomidorowa i miedziana, musztardowy, żółć kukurydzy, złamane biele, czekoladowy brąz, jeżynowy, barwa wielbłądziej wełny.

Makijaż dla typu jesiennego
Jasna alabastrowa cera wygładzona płynnym podkładem w ciepłych odcieniach beżu wygląda pięknie. Piegi nie powinny być zakrywane, lecz co najwyżej przypudrowane. Latem wygląda pięknie terracotta puder, co naśladuje opaleniznę i doskonale zastępuje róż. Pomadki mogą być w kolorach stonowanej czerwieni, rdzawe, miedziane, pomarańczowe. W kolorze nasyconego łososiowego i zamiast perłowych najlepiej wyglądają kolory o złocistym połysku. Cienie do powiek mogą być ciepłe niebieskie, odcienie zieleni wpadające w błękit i turkus, pomarańczowo – żółte, rdzawe. Najodpowiedniejsze kolory kredek do oczu to brązy, ciepła nasycona zieleń, niebieski i fioletowy, a rzęsy podkreśla urodę oczu gdy będą w kolorze brązowym, zielonym, oberżyny, niebieskim i fioletowym.


TYP ZIMOWY – Biała jak śnieg i czarna jak heban to charakterystyczne cechy tego typu. Jasna skóra o chłodnym niebieskawym odcieniu, czasami zdarzają się zimy o oliwkowej cerze. Ich skóra zawsze jest przezroczysta, porcelanowa i chłodna, a zaróżowione policzki są rzadkością. Większość zim ma raczej ciemne włosy; granatowoczarne, kruczoczarne, czarno brązowe i ciemnobrązowe. Kolor oczu czysty, wyrazisty lodowaty błękit, fiołkowy, ciemnoniebieski, szary, zimny zielony, ciemnobrązowy i czarny. Kolor tęczówki silnie kontrastujący z białkiem oczu.
Kolory dla typu zimowego
Najbardziej pasują im barwy chłodne i czyste kontrastujące. Doskonałe są odcienie różu mocne i chłodne, czerwień malinowa, chłodny lila, ciemny fiolet, intensywne odcienie zieleni, ciemny brąz gorzkiej czekolady, mocny błękit, indygo, szafir, lazur, lodowaty lila, szary, czerń, zieleń butelkowa, śnieżna biel, szmaragdowy, srebrny, granat, jaskrawa czerwień, piaskowy.

Makijaż dla typu zimowego
Podkład powinien być bardzo jasny, najlepiej transparentny beż, nałożony cienką warstwą, puder transparentny, na wieczór puder o jasnym niemal białym kolorze podkreślający szlachetny typ urody. Jeśli już to konieczne róż nakładamy w śladowych ilościach najlepiej w odcieniu delikatnego różu. Najodpowiedniejsze są pomadki w tonacji czerwonej i różowej od delikatnego różu po fiolet. Oczy przy intensywnym makijażu ust nie powinny być konkurencją , dlatego trzeba malować powieki delikatnie używając kolorów; przydymionych brązów, antracyt, ciemny niebieski, delikatny, ciemny fiołkowy, róż malwy, ciemna zieleń, szary. Typ zimowy może stosować bez ograniczeń czarną kredkę i tusz.
claudia.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 22:10   #29
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: z rudej na blond ?

Kurcze no w tym rudym tak charakterystycznie i wyraziście wyglądasz, a blondzie tak pospolicie...
Może jakiś inny odcień blondu? Nie taki jasny?
Zastanów sie jeszcze
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 22:35   #30
oleffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 119
Dot.: z rudej na blond ?

Niewątpliwą zaleta blondu jest to, że jakby co rudy się na nim doskonale złapie
oleffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.