Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-30, 20:07   #2011
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzizas...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:12   #2012
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Cytat:
na 9,63g mieszanki potrzebuje 0,63g....tak?
Tak i nie.
ok...fajnie, ze jednoczesnie moze byc tak i nie

zapytalam sie tylko czy tak bo sama wczesniej napisalas, ze

Cytat:
salicyl 10%- 1ml (0,63g)
spirytus 90%- 9ml (9g)
10ml takiej mieszanki ma wagę 9,63g.
wiec myslalam, ze "tak"... a nie, ze "tak i nie"
Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Tak, bo nie możesz sobie zmieniać jednostek i podporządkowywać je dla siebie
zwroc uwage, ze ja nigdzie nie zmieniam jednostek od tak...zostawiajac te same liczby, jedyne co zrobilam to proste przeliczenie z proporcji

i naprawde nigdzie nie zadam,ze "0,63 to 10%" bo jak pisalam wczesniej wyraznie to jest 7%
Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Mieszasz. Poczytaj dokładnie co napisałam.
moze i mieszam bo probuje zrozumiec i mi nie wychodzi

czytam i nie rozumiem widac po prostu.. co to znaczy, ze ""10% to 10% i ze "to sa te same metody"

moje pytanie bylo proste:
ogolnie moje pytanie bylo takie.... jak sie liczy takie ogolnie podawane stezenia, bo te dwie metody moga dawac naprawde rozne wyniki

inaczej mowiac co musze zrobic by uzyskac dana ilosc roztworu 10 procentowego , liczyc w gramach czy w mililitrach?

bo ja wszedzie widze, ze bierzemy proporcje (np 10%) w gramach i przeliczamy pozniej to na ilosc mililitrow jesli jest taka potrzeba...

no nic, poczekajmy jeszcze na wypowiedz kogos innego
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:25   #2013
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
moje pytanie bylo proste:
ogolnie moje pytanie bylo takie.... jak sie liczy takie ogolnie podawane stezenia, bo te dwie metody moga dawac naprawde rozne wyniki

inaczej mowiac co musze zrobic by uzyskac dana ilosc roztworu 10 procentowego , liczyc w gramach czy w mililitrach?

bo ja wszedzie widze, ze bierzemy proporcje (np 10%) w gramach i przeliczamy pozniej to na ilosc mililitrow jesli jest taka potrzeba...

no nic, poczekajmy jeszcze na wypowiedz kogos innego
Te dwie metody nie dają różnych wyników.
Nie chce mi się pisać n-ty raz tego samego


edit:

Potwierdzenie mojego zdania:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3516

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3515
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2008-09-30 o 20:32 Powód: dopisek
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:35   #2014
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Te dwie metody nie dają różnych wyników.
Nie chce mi się pisać n-ty raz tego samego
ok, nie prosze o to

moze ktos inny mi to jakos jasniej wytlumaczy jak nie daja roznych wynikow...

skoro z jednej wychodzi, ze na 9,63g roztworu potrzebuje 0,63g kwasu, a z drugiej, ze na 10g roztworu czyli tylko odrobine wiecej (dokladniej 3% wiecej) potrzebuje az 1g kwasu (czyli 58% wiecej) ?

p.s z tym, objetosc rowna sie masie tylko wtedy gdy wszystkie składniki mają taki sam ciężar właściwy to sie obie zgadzamy

podkreslam ja NAPRAWDE nigdzie (poza woda) nie zamienilam ml na g zostawiajac liczby bez zmian - tyle to naprawde wiem

p.s.2 moim zdaniem obliczanie 10% dowolnie czy to z masy czy z objetosci da te same wyniki ilosciowe tylko wlasnie wtedy gdy ciezar wlasciwy jest 1g/cm3...czyli prawie nigdy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:37   #2015
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
ok, nie prosze o to

moze ktos inny mi to jakos jasniej wytlumaczy jak nie daja roznych wynikow...

skoro z jednej wychodzi, ze na 9,63g roztworu potrzebuje 0,63g kwasu, a z drugiej, ze na 10g roztworu czyli tylko odrobine wiecej (dokladniej 3% wiecej) potrzebuje az 1g kwasu (czyli 58% wiecej) ?

p.s z tym, objetosc rowna sie masie tylko wtedy gdy wszystkie składniki mają taki sam ciężar właściwy to sie obie zgadzamy

podkreslam ja NAPRAWDE nigdzie nie zamienilam ml na g zostawiajac liczby bez zmian - tyle to naprawde wiem
Ja się poddaję

Jednakże rację mam ja
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 22:15   #2016
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam salicyla od 12% (miało być 10, ale nie chciało mi się dokładnie liczyć ) następnie 15% no i w sobotę 30%. Zaraz zrobię sobie migdała 40% na plecy i 15% na twarz (20% jest dla mnie za dużo- buźka po zmyciu jest delikatnie czerwona, jakbym się zawstydziła).
Ale wracając do salicyla- na początku prosiłam mamę by mi nałożyła, ale doszłam do takiej wprawy, że obecnie samą sobie nakładam- nie ma z tym żadnego problemu.

Rozpisałam salicyla na 10ml- porcja na plecy.


10%
salicyl 10%- 1ml-0.63
spirytus 90%- 9ml- 9g

15%
salicyl 15%- 1,5ml-0,945g
spirytus 85%- 8,5ml- 8,5g

20%
salicyl 20%- 2ml-1,26g
spirytus 80%- 8ml- 8g

25%
salicyl 25%- 2,5ml-1,575g
spirytus 75%- 7,5ml- 7,5g

30%
salicyl 30%- 3ml-1,89g
spirytus 70%- 7ml- 7g

40%
salicyl 40%- 4ml-2,52g
spirytus 60%- 6ml- 6g
Bardzo dziękuję Na początek poproszę mamę, żeby mnie posmarowała
A do twarzy ile można dać? 10% to będzie za dużo? Używałam kiedyś toniku BHA 2% i nic mi nie było.
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 00:28   #2017
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
J

Czy mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć, Aniu może Ty?
Nati, wytłumaczyłaś to doskonale.
Jak kuleczka chce się doktoryzować ze stężeń, to chyba nie to forum. Może ktoś zechce jej pomóc na priv, bo szkoda wątku.

Nati, fajnie, że polubiłaś salicyl, ja go uwielbiam!

Ideałem przy salicylu (na LU jest fajne badanie przytoczone w wątku o BHA) jest stosowanie codziennie toniku 10% i raz w tygodniu peelingu 30%. Szczegóły należałoby doczytać bo nie pamiętam, ale pewnemu znanemu mi młodzieńcowi na paskudny trądzik baaardzo pomogło.
Jedna uwaga, rozpuszczalnikiem kwasu BHA jest w tym przypadku glikol polietylenowy (PEG400), który (potwierdzam) działa niezwykle łagodnie acz skutecznie.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 09:51   #2018
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Nati, wytłumaczyłaś to doskonale.
Jak kuleczka chce się doktoryzować ze stężeń, to chyba nie to forum. Może ktoś zechce jej pomóc na priv, bo szkoda wątku.
ja naprawde sie doktoryzowac nie chce... chcialam tylko zrozumiec jak to mozliwe,ze 10% z masy daje wam to samo co 10% z objetosci i tyle... i jak powinnam to liczyc bo mi jak widac wychodza inne ilosci kwasu liczac po masie i po objetosci i nie widze gdzie robie blad

Cytat:
skoro z jednej wychodzi, ze na 9,63g roztworu potrzebuje 0,63g kwasu, a z drugiej, ze na 10g roztworu czyli tylko odrobine wiecej (dokladniej 3% wiecej) potrzebuje az 1g kwasu (czyli 58% wiecej) ?
ale macie racje, nie ma sensu ciagnac tej dyskusji na watku dzieki i tak
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 10:13   #2019
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Poczytalam sobie troche i juz rozumiem troche wiecej

Cytat:
Stężenie procentowe to udział związków chemicznych w mieszaninach i roztworach wyrażony w procentach.
[...]
Pojęcie to nie jest tak jednoznaczne, jak w przypadku stężenia molowego, gdyż do jego obliczania można brać pod uwagę udziały wagowe lub objętościowe albo ich kombinację.
[...]
Procentowe stężenie wagowe jest zazwyczaj oznaczane w literaturze chemicznej symbolem "w/w" (weight/weight), objętościowe "v/v" (volume/volume) lub "s/s", zaś mieszane "w/s" lub "w/v".
http://pl.wikipedia.org/wiki/St%C4%9...nie_procentowe

tak wiec jak widac sa to rozne stezenia, a moje pytanie, ktora wersja jest ogolnie stosowana przy stezeniach kwasow w kosmetyce nadal pozostaje aktualne

na mazidlach stosuja w/w o ile dobrze widze
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 14:15   #2020
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Aniu dzięki, że potwierdziłaś moje słowa
Ja wczoraj zafundowałam sobie migdała 20% i zostawiłam na noc Teraz znów muszę odczekać kilka dni i machnę salicyla 35-40%, a później wymixuje z migdałem jak wspominałaś wcześniej i do wiosny powinnam mieć idealne plecy bez przebarwień (już teraz są śliczne ) a dopiero za mną 3 migdały 25%, jeden 30% i 35%, 3 salicyle: 12%, 15%, 30% i wczorajszy migdał
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:19   #2021
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Rozmawiacie o salicylu wiec sie przylacze

Dzisiaj mam zamiar zrobic swoj pierwszy tonik z tym kwasem, myslalam zeby zaczac od przepisu z mazidel na 2% tonik, ale tak czytam i czytam i nie wiem czy to stezenie nie bedzie za male na plecy i dekolt Nie mam zadnych przebarwien, reszte podleczylam troche AD, wiec co zrobic w takiej sytuacji? Maziac sie przez 2 tyg 2% tonikiem czy od razu zrobic troche wiecej %?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 16:59   #2022
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Skoro nie masz przebarwień ani niczego co chciałabyś pozbyć to taki tonik profilaktycznie wystarczy
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 17:10   #2023
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzieki W takim razie dzisiaj zrobie 2% i bede obserwowac czy to co zostalo na plecach i to co sie trzyma caly czas na dekolcie ruszy czy trzeba zrobic wieksze stezenie.

Mam jeszcze pytanie czy lepiej uzyc gliceryny czy hydromanilu? A moze mozna zrobic wersje pol na pol
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 17:16   #2024
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja do salicyla nic nie daje oprocz spirytusu Natomiast do migdała dodaje NMFu.

Jeśli masz jakieś pozostałości to zacznij od większego stężenia- np 10%
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 23:55   #2025
jenesaispas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 214
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie
Ponieważ korzystam z tego forum postanowiłam też napisać coś, co może przydać się innym
Otóż kilka miesięcy pojawiło mi się przebarwienie na czole (od słońca i leków najprawdopodobniej). Byłam 4 razy na mikrodermabrazji diamentowej ale niewiele to pomogło. Pani dermatolog namówiła mnie na peeling TCA. Chciałam opisać właśnie wrażenia z tego zabiegu.
Najpierw na ok. 10 minut miałam nałożony inny kwas (nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba glikolowy, 70%, bo przy 40% nie pojawił się nawet rumień). Następnie neutralizator i na jakieś 2 minuty TCA (20%) na przebarwienie (chyba ze 2 albo 3 warstwy) a następnie na ok. 3 minuty na całą twarz. Czyli na czole, gdzie miałam przebarwienie kwas był ok. 5 minut, na pozostałej części twarzy ok. 3 min. Piekło strasznie, aż mi łzy poleciały, ale ponoć byłam dzielna, bo niektóre panie chcą żeby zmywać zaraz po nałożeniu. TCA zmywane było wodą. Czoło przy tym piekło jak poparzone. Po tym miałam nałożony Cicaplast LRP. Na szczęście po kilkunastu minutach już nie bolało.
Tego samego dnia po kilku godzinach czoło było po prostu czerwone i pojawił się lekki obrzęk, reszta twarzy wyglądała całkiem normalnie. Następnego dnia czoło nadal czerwone, reszta twarzy nic. Trzeciego dnia na czole zrobiła mi się brązowa skorupa. Wyglądało to bardzo nieładnie. Czwartego dnia brzydka skorupa nadal była, ale wieczorem po kąpieli zaczęła schodzić (trochę jej pomogłam, choć wiem, ze nie powinno się tego robić). Następnego dnia skorupa była już zdarta, czoło lekko zaróżowione a reszta twarzy lekko się łuszczyła. Dziś jest piąty dzień i właściwie została końcówka łuszczenia Przez cały ten czas miałam myć twarz szarym mydłem i smarować Cicaplastem (no i jeśli gdzieś bym wychodziła to koniecznie filtry! ale akurat siedziałam w domu).
Teraz coś o efekcie: przebarwienia zniknęły! Skóra jest jakby świeższa, jeszcze lekko zaróżowiona.
Tak więc na pewno polecam na przebarwienia!
Ale się rozpisałam...
Jesli ktoś miałby jakieś pytania to piszcie śmiało na pv
Pozdrawiam
jenesaispas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 14:26   #2026
marita26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Właśnie zamówiłam zestaw do robienia toniku migdałowego. Najpierw spreparuję tonik, potem planuję potraktować skórę jakimś wiekszym stężeniem. Tylko tak sobie myślę : czy mogłabym nałożyć kwas np 30% tylko na kawałek twarzy? Np. na blizny i ew. jak by były jakieś krostki? Czy będzie widać różnicę pomiedzy twarzą pilingowaną a nie? Kiedyś czytałam o jakimś zabiegu kwasami na blizny właśnie - to był zabieg punktowy. Może też coś takiego spróbuję? Mam skórę słonia więc może krzywdy sobie nie zrobię? Co o tym myślicie?
marita26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 16:17   #2027
tikles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny,
przeczytalam prawie caly watek i bylam sama raz na peelingu migdalowym 50% trzymane 20min w gabinecie eris. Jako studentki nie stac mnie na razie na to,zeby wykonywac gow gabinecie co 3 tygodnie tak jak sie powinno i tez chcialabym przygotowywac go sama, ale po przeczytalaniu Waszych postow nasuwa mi sie jeden wniosek. Wydaje mi sie,ze albo kwas ktorego uzywacie jest nie takie jak byc powinien albo z proporcjami cos jets nie tak.
Ja nigdy nie uzywalam zadnych kwasow i podczas 20 min nalozone 50% nie czulam praktycznie nic, zadnego bolu, skora nie zbielala, nie zaczerwienila sie, po zabiegu byla tylko ladnie rozswietlona.
tikles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 17:15   #2028
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tikles Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
przeczytalam prawie caly watek i bylam sama raz na peelingu migdalowym 50% trzymane 20min w gabinecie eris. Jako studentki nie stac mnie na razie na to,zeby wykonywac gow gabinecie co 3 tygodnie tak jak sie powinno i tez chcialabym przygotowywac go sama, ale po przeczytalaniu Waszych postow nasuwa mi sie jeden wniosek. Wydaje mi sie,ze albo kwas ktorego uzywacie jest nie takie jak byc powinien albo z proporcjami cos jets nie tak.
Ja nigdy nie uzywalam zadnych kwasow i podczas 20 min nalozone 50% nie czulam praktycznie nic, zadnego bolu, skora nie zbielala, nie zaczerwienila sie, po zabiegu byla tylko ladnie rozswietlona.
Więc pewnie nie miałaś 50% kwasu migdałowego.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 19:09   #2029
tikles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mialam, pani dermatolog nawet mi pokazywala opakowania itp, bo powiedzialam jej o tym co przezcytalam na forum. Powiedziala, ze to dziwne i za pewno albo zly roztwor albo zle przeprowadzone i ze czasem musi leczyc efekty "Zoś samoś" przez wiele miesiecy. Ale przeciez zadna z Was nie miala negatywnych efektow? Jak np niektorzy maja po tca-wysyp prysczy itp.
tikles jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 20:07   #2030
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tikles Pokaż wiadomość
Mialam, pani dermatolog nawet mi pokazywala opakowania itp, bo powiedzialam jej o tym co przezcytalam na forum. Powiedziala, ze to dziwne i za pewno albo zly roztwor albo zle przeprowadzone i ze czasem musi leczyc efekty "Zoś samoś" przez wiele miesiecy. Ale przeciez zadna z Was nie miala negatywnych efektow? Jak np niektorzy maja po tca-wysyp prysczy itp.
Opakowanie opakowaniem, ale nigdy nie jesteś pewna czy faktycznie w tym opakowaniu było to, co jest napisane.

Każda skóra reaguje inaczej, ale przy 50% MUSIAŁAŚ coś poczuć. Chociaż lekkie swędzenie, a później powinnaś mieć porządną wylinke, a nie tylko "rozświetloną" twarz.

Nie będę negować umiejętności czy wiedzy Pani z Gabinetu, ale z mojego doświadczenia wynika tak, jak napisałam powyżej.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 22:06   #2031
tikles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziekuje za odpowiedz Wiesz ja bardzo chetnie, bo nie po to poszlam ,zeby nie bylo efektu. Rozswietlenie takie to mam po peelingu zwyklym a po zestawie do mikrodermabrazji normaderm bylo chyba lepsze.
Na poczatku troche swedzialo, potem mniej. Peeling mialam ok 16 , skora potem sie sciagnela, ale poniwaz jest z natury tlusta zauwazylam,ze teraz sciagniecie chyba trohce sie zmiejszylo i jets tylko lekko zarozowiona. Mam jeszcze szanse na to ,ze cos sie zluszczy i bedzie chociaz minimalny efekt?
tikles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 08:21   #2032
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tikles Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz Wiesz ja bardzo chetnie, bo nie po to poszlam ,zeby nie bylo efektu. Rozswietlenie takie to mam po peelingu zwyklym a po zestawie do mikrodermabrazji normaderm bylo chyba lepsze.
Na poczatku troche swedzialo, potem mniej. Peeling mialam ok 16 , skora potem sie sciagnela, ale poniwaz jest z natury tlusta zauwazylam,ze teraz sciagniecie chyba trohce sie zmiejszylo i jets tylko lekko zarozowiona. Mam jeszcze szanse na to ,ze cos sie zluszczy i bedzie chociaz minimalny efekt?
Kiedy miałaś ten peeling?
Wylinka jest zazwyczaj po 3-4 dniach więc może jeszcze za wcześnie na wylinke u Ciebie
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 08:41   #2033
tikles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

em.. wczoraj
tikles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 09:43   #2034
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tikles Pokaż wiadomość
em.. wczoraj
To poczekaj kilka dni i później napisz
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 17:56   #2035
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wczoraj dokonalam na mojej facjacie pierwszego peelingu salicylowego (dzieki Nati
Zrobilam tylko 10% i generalnie mialam wrazenie ze samym spirytusem jezdze sobie po twarzy - kwas rozpuscil sie blyskawicznie wiec calosc byla nadal w stanie plynnym (nakladalam platkiem kosmetycznym) Przejechalam tylko raz, twarz zaczela strasznie (STRASZNIE) piec, po minucie, moze dwoch, ustalo i juz nic nie czulam, moglam sobie spokojnie z ta wodka na twarzy pojsc spac. Ale zmylam mydlem i nalozylam krem kojacy. Czy wszystko dobrze zrobilam?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-16, 19:36   #2036
englishteacher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 4
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

witam wszystkich!

Chciałabym się podzielić swoimi doświadczeniami na temat peelingów tych u kosmetyczki i tych robionych w domu. W przeciągu 2 lat moja skóra przeszła juz wiele tortur, a to za sprawa blizn potrądzikowych na policzku, które bardzo mi przeszkadzają...Zaczynała m od peelingów migdałowych u kosmetyczki i dermabrazji, przeszłam peeling kwasem TCA, a skończyłam na peelingach domowych ( w końcu ile można płacić za drogie zabiegi?). I wszystkie te działania dały tylko krótkotrwałe efekty. Blizny znikały na tydzien, a po pojawieniu się nowego naskórka odnawiały się i nadal są. Peelingi domowe robię średnio co tydzień i są to peelingi 30 %, które nakładam po kilka razy tak by dotarły do głębszych warstw skóry i skutecznie zadziałały na blizny. jednak wydaję mi się, ze skóra już się uodporniła na migdała i efekt jest taki, ze blizny odnawiają się bardzo szybko, co nie jest dla mnie powodem do radości...nie wiem już co robić, nie wiem czy jest jakiś inny skuteczniejszy sposób na pozbycie się blizn???
englishteacher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 08:36   #2037
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Pranie nie ma za co Tak wszystko dobrze zrobiłaś, ale zamiast w spirytusie możesz też w normalnej wódce rozpuszczać migdała.
Ja na plecach zostawiam na noc, ale na twarzy nigdy, bo plecy można zakryć, a z twarzą pokazuję się każdego dnia wiec jestem maksymalnie ostrożna.
Z Twojego opisu wynika, że zmyłaś migdała gdy przestało piec- po 1-2 minutach. Jeśli tak, to następnym razem potrzymaj dłużej np 10-15 minut. Ja trzymam ok godziny, ale jestem już zaprawiona.

Englishteacher migdał nie jest dobry do usuwania blizn. O wiele lepiej radzi sobie kwas glikolowy do większych blizn, albo kwas salicylowy do blizn mniejszych.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 14:43   #2038
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nati, dzieki, ja robilam salicyla ale to chyba podobne jak migdal tylko lepsze
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 16:40   #2039
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Nati, dzieki, ja robilam salicyla ale to chyba podobne jak migdal tylko lepsze
Zależy na co
Faktycznie robiłaś salicyla, zapomniało mi się
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 16:56   #2040
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja zrobilam wczoraj peeling salicylowy 2 razy Nie wiem jakim cudem pomylilam gramy z ml i zmieszalam 9 ml spirytusu i 0,63 ml kwasu przy zalozeniu ze ma to byc 10% peeling Nalozylam na plecy i dekolt i nawet nic nie poczulam, wiec kilka h pozniej zrobilam prawdziwa 10% wersje. Chwilke czulam cieplo na plecach, a pozniej wszystko sie uspokoilo i do dzisiaj nic sie nie dzieje i nie zapowiada sie zadne luszczenie. Czy w takim razie moge za tydzien zrobic 15%? Kurcze, wiem ze nieluszczenie nie oznacza ze peeling nie zadzialal, a i 10% jak na skore plecow i dekoltu to malo, ale juz mialam taka nadzieje ze obleze ze skory i zobacze piekna, nowa skore
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.