Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-16, 22:19   #2791
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięki dziewczynki ,mam nadzieje że krzywdy sobie nie zrobie,już się nie moge doczekać kiedy mi ta paczuszka przyjdzie pewnie musze poczekać ze dwa tygodnie ale może to i lepiej będe miała więcej czasu żeby się poduczyć .Ja chyba skóry nie będe przyzwyczajała tonikiem tylko odrazu machne sobie pelling ,tym bardziej że używam tego Effaklaru k.Mam nadzieje ,że pozbęde się tego świństwa z twarzy,bo tak zle jak teraz to nigdy nie było a wszystko przez te cudowne matujące kosmetyki ,tak się nimi dorobiłam.Ciesze się ,że znalazłam to forum bo przy was moge się wiele nauczyć.Pozdrawiam
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 11:20   #2792
stanislawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkichZamówiłam sobie kwasy migdałowy i salicylowy.Nigdy wcześniej nie używałam żadnych.Chcę nimi potraktować całe nogi.Od którego kwasu powinnam zacząć i jakie stężenie na początek będzie najlepsze.
Ile tak w przyblizeniu zrobic tego kwasu zeby starczyło na obie nogi?
I czy do rozpuszczania kwasu salicylowego moge użyć spirytusu salicylowego?
stanislawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 17:21   #2793
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja chyba zaczęłam w nocy lunatykować i wypijać mój tonik, bo znowu się skończył...
Zastanawiam się czy teraz robić kolejną porcję toniku, czy już zrobić peeling Myślałam, że nałożę go gdzieś tak w czwartek, by mieć ewentualną wylinkę sobota/niedziela, a do tego czasu się przyzwyczajać... teraz w sobotę też muszę jakoś wyglądać, bo wychodzę do ludzi, podobnie jak w tygodniu... może przełożę to na przyszły tydzień...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 17:41   #2794
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez stanislawa Pokaż wiadomość
Witam wszystkichZamówiłam sobie kwasy migdałowy i salicylowy.Nigdy wcześniej nie używałam żadnych.Chcę nimi potraktować całe nogi.Od którego kwasu powinnam zacząć i jakie stężenie na początek będzie najlepsze.
Ile tak w przyblizeniu zrobic tego kwasu zeby starczyło na obie nogi?
I czy do rozpuszczania kwasu salicylowego moge użyć spirytusu salicylowego?
A tak z ciekawości spytam dlaczego akurat nogi? Coś jest z nimi nie tak, że trzeba złuszczyć? Ja zazwyczaj traktuje kwasami twarz ewentualnie ramiona na których mam zapalenie mieszków włosowych i zwykłe peelingi (czyli mechaniczne) nie działają. W związku z tym nie odpowiem na Twoje pytanie ile mikstury trzeba ukręcić, ale z pewnością dużo... 20-30ml?
Zaczęłabym od migdała w stężeniu 30%.
A do salicyla lepszy będzie czysty spirytus.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 18:40   #2795
stanislawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

nogi dlatego bo ja głupia jestem.Kilka lat temu zaczęłam depilować nogi depilatorem,i czasami jakieś włoski mi wrastały a czasem w miejscah w ktorych wrastały robiły się jakby krostki/pryszcze.No i ja głupia to wyciskałam.Narobiłam sobie troche blizn i teraz chce sie ich pozbyc.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

i ślicznie dziękuję za odpowiedź
stanislawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 21:18   #2796
alijaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam.
W piątek miałam robiony peeling kwasem AHA 50% przez pania dermatolog. W niedziele na mojej twarzy zaczęły sie pojawiać czerwone, swędzące place, pozniej bąbelki przypominające poparzenie. Najpierw na czole teraz tez zauważyłam jeden na policzku. Czy to jakas reakcja alergiczna? Moze na antybiotyk, który zażywam od zeszłego wtorku (tetralysal). Może wiecie jaka może być tego przyczyna?
alijaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-17, 22:52   #2797
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Stanislawa wiem coś o tym. Co prawda na nogach nigdy mi nie wrastały włosy ale w okolicach bikini owszem. I też zawsze majstruje przy takich rzeczach i to wyciskach, czasem zrobi się ślad ale znika więc jakoś nie mam z tym większego problemu.
Wątek czytam regularnie i jakieś 10 stron wcześniej dziewczyny pisały, że peelingują większe partie ciała więc sobie poczytaj jakie stężenia stosowały i jak długo trzymały.

AlijaS mocne stężenie Ci dermatolog zarzuciła na twarz Wygląda to na poparzenie. Jedyna rada to nawilżać intensywnie twarz, łagodzić, natłuszczać i chronić (filtrami oczywiście). Za kilka dni skóra powinna się złuszczyć, plamy, pecherze i inni nieproszeni goście zejdą i wszystko wróci do normy.
Jeśli chodzi o tetralysal to brałam to kiedyś. I moja szanowna pani dermatolog nie wspomniała nic o filtrach ale powinnaś je stosować. Tak na marginesie to antybiotyki działają tylko kiedy je bierzesz, jak odstawisz to problemy skórne wrócą niestety. Choć nie muszą czego Ci życze.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 23:50   #2798
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alijaS Pokaż wiadomość
Witam.
W piątek miałam robiony peeling kwasem AHA 50% przez pania dermatolog. W niedziele na mojej twarzy zaczęły sie pojawiać czerwone, swędzące place, pozniej bąbelki przypominające poparzenie. Najpierw na czole teraz tez zauważyłam jeden na policzku. Czy to jakas reakcja alergiczna? Moze na antybiotyk, który zażywam od zeszłego wtorku (tetralysal). Może wiecie jaka może być tego przyczyna?
Z tym to ja bym jednak poszła do tej pani dermatolog. Szczególnie te pęcherze nie brzmią za dobrze
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 10:13   #2799
alijaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Z tym to ja bym jednak poszła do tej pani dermatolog. Szczególnie te pęcherze nie brzmią za dobrze
dzisiaj sie obudziłam i powolutku wszytsko juz schodzi, są jeszcze jakies zaczerwienienia ale o wiele mniejsze. A co do pani dermatolog to wiadomo ze sie wybiore, dzwoniłam do niej ale moze mnie przyjąć dopiero jutro.

BTW dzieki za szybkie odp. Pozdrawiam.
alijaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 11:51   #2800
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam dziewczyny

Ja chyba nie miałabym tyle odwagi i zaufania do własnej biochemicznej wiedzy, co Wy Byłam wczoraj u dermatologa, żeby fachowo ocenił jaki zabieg byłby najkorzystniejszy dla mojej cery (łojotok, ślady po wyciskaniu, zaskórniki, zanieczyszczone pory, pryszcze).Karnację mam bardzo jasną, więc widać każde zaczerwienienie Zaproponował kwasy AHA, ale u kosmetyczki, bo cera jest ogólnie zadbana, przebarwień nie mam dużo (głównie broda i czoło).
Od miesiąca stosuję Isotrexin, ale czuję, że moja cera potrzebuje porządnego złuszczenia i oczyszczenia, bo pory zanieczyszczają się w błyskawicznym tempie
Na początek zdecyduje się chyba na peeling kawitacyjny dla oczyszczenia porów.
Zastanawiam się nad peelingiem migdałowym. Mogłybyście doradzić mi, czy odpowiedniejszy będzie glikolowy, czy właśnie migdałowy i od jakiego stężenia rozpocząć kurację w gabinecie? Obawiam się wysypu pryszczy po złuszczaniu oraz samego wyglądu skóry (te brązowe suche plamy itd.), a jestem niestety bardzo przewrażliwiona na punkcie cery...
Wybaczcie moje pytania, które mogłabym przecież najpierw zadać kosmetyczce, ale jestem pod wrażeniem Waszej biochemicznej wiedzy

Edytowane przez Queenie
Czas edycji: 2009-03-18 o 11:57
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 14:21   #2801
alexandra578
Raczkowanie
 
Avatar alexandra578
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 392
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[quote=alijaS;11496611]Witam.
W niedziele na mojej twarzy zaczęły sie pojawiać czerwone, swędzące place, pozniej bąbelki przypominające poparzenie. quote]

Tez miałam taką jakby reakcję uczuleniową ale na składnik maści na pryszcze, wszędzie wyszły mi bąble, strasznie piekło i swedziało i mama kupiła mi maść Alantan, jest dość tłusta ale ładni wszystko goi, to tak btw.
alexandra578 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 19:32   #2802
Sahara9
Przyczajenie
 
Avatar Sahara9
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 22
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Droga QUEENIE!
Jeżeli isotrexin jest dla ciebie za mocny, bo w końcu to tretinoina, poproś o adapalen w kremie. Ja używałam na noc co drugi, trzeci dzień. Teraz robię peeling migdałowy, więc przestałam go stosować na noc. Adapalen jest dużo łagodniejszy, a to również pochodna vitaminy A. Złuszcza i działa komedolitycznie ( oprożnia ujscia gruczołów, czyli tzw. wągry). Prawda jest taka, że wągry pozostają, ale mimo wszystko warto stosować.
Jeżeli chodzi o kwas, to polecam migdałowy. Możesz przyzwyczaic skorę do złuszczania, np. adapalenem, a potem nałozyć kwas. Nie ma plam, ani nadmiernego złuszczania. Ja spróbowałam i zakochalam się w nim. Własnie planuję zwiekszyć stężenie do 50%

Edytowane przez Sahara9
Czas edycji: 2009-03-18 o 19:37
Sahara9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-18, 19:42   #2803
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziwczynki przyszło mi do głowy żeby złuścić się szybciej i mocniej. Np. anatunka nałożyła diacneal dzień po salicylu to w niedziele miała super efektywne łuszczenie. Czy jest to dobra metoda? Zeby po peelingu używać kremu z tretinoiną po peelingu? Pozdrawiam.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 01:27   #2804
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A ja chyba zaczęłam w nocy lunatykować i wypijać mój tonik, bo znowu się skończył...
Zastanawiam się czy teraz robić kolejną porcję toniku, czy już zrobić peeling Myślałam, że nałożę go gdzieś tak w czwartek, by mieć ewentualną wylinkę sobota/niedziela, a do tego czasu się przyzwyczajać... teraz w sobotę też muszę jakoś wyglądać, bo wychodzę do ludzi, podobnie jak w tygodniu... może przełożę to na przyszły tydzień...
Jak pierwszy peeling to faktycznie lepiej zarezerwuj sobie troche wolnego. Nie wiesz jeszcze jak skóra zareaguje.
Lepiej sobie czasem oszczędzić stresów

Cytat:
Napisane przez alijaS Pokaż wiadomość
dzisiaj sie obudziłam i powolutku wszytsko juz schodzi, są jeszcze jakies zaczerwienienia ale o wiele mniejsze. A co do pani dermatolog to wiadomo ze sie wybiore, dzwoniłam do niej ale moze mnie przyjąć dopiero jutro.

BTW dzieki za szybkie odp. Pozdrawiam.
Super. Trochę za pożno pisze, ale w takich wypadkach bardzo polecam pianka z Pantenolem, albo, tak jak alexandra578 radziła, alantan.
Btw dziwie się dermatolog, że w takich wypadku nie znalazła czasu dla ciebie, trochę to nieodpowiedzialne.

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

Ja chyba nie miałabym tyle odwagi i zaufania do własnej biochemicznej wiedzy, co Wy Byłam wczoraj u dermatologa, żeby fachowo ocenił jaki zabieg byłby najkorzystniejszy dla mojej cery (łojotok, ślady po wyciskaniu, zaskórniki, zanieczyszczone pory, pryszcze).Karnację mam bardzo jasną, więc widać każde zaczerwienienie Zaproponował kwasy AHA, ale u kosmetyczki, bo cera jest ogólnie zadbana, przebarwień nie mam dużo (głównie broda i czoło).
Od miesiąca stosuję Isotrexin, ale czuję, że moja cera potrzebuje porządnego złuszczenia i oczyszczenia, bo pory zanieczyszczają się w błyskawicznym tempie
Na początek zdecyduje się chyba na peeling kawitacyjny dla oczyszczenia porów.
Zastanawiam się nad peelingiem migdałowym. Mogłybyście doradzić mi, czy odpowiedniejszy będzie glikolowy, czy właśnie migdałowy i od jakiego stężenia rozpocząć kurację w gabinecie? Obawiam się wysypu pryszczy po złuszczaniu oraz samego wyglądu skóry (te brązowe suche plamy itd.), a jestem niestety bardzo przewrażliwiona na punkcie cery...
Wybaczcie moje pytania, które mogłabym przecież najpierw zadać kosmetyczce, ale jestem pod wrażeniem Waszej biochemicznej wiedzy
Trochę inaczej wygląda sprawa z peelingami w gabinecie, a tymi które my tu sobie same kręcimy. Więc trudno mi tu coś napisać co do stężenia.
W gabinecie miałam tylko robiony kiedyś migdał - efekty były super. Złuszczanie naprawdę mocne, no i brązowa skóra. Ale tym się nie martw, to tylko kilka dni.
Jeżeli masz możliwość lepiej u dermatologa niż kosmetyczki.
Kawitacyjny na mocno rozszerzone pory będzie za słaby. Lepiej jednak podziałać kwasem.

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Dziwczynki przyszło mi do głowy żeby złuścić się szybciej i mocniej. Np. anatunka nałożyła diacneal dzień po salicylu to w niedziele miała super efektywne łuszczenie. Czy jest to dobra metoda? Zeby po peelingu używać kremu z tretinoiną po peelingu? Pozdrawiam.
A masz już dobrze wygojoną skórę po Yellow Peel?
Jeżeli chcesz mocnego efektu polecam położyć drugą warstwę peelingu po poł godzienie albo powtórzyć następnego dnia.


Trochę eksperymentuje ostatnio z twarzą i musze wam powiedzieć, że salicyl na podkładzie z glikolu butylenowego daje fajny efekt - skóra łuszczy się, ale tak bardziej na mokro. Bez efektu mega przesuszenia, więc o wiele ładniej to wygląda.

W ogóle zrobiłam duże zamówienie z mazideł i testuję kwas mlekowy na ciało na zmianę z mocznikiem - skóra zrobiła się bosko gładka.

Pewnie będę się jeszcze troche bawić bo siedzę w domu chora z gorączką i smarowania się różnymi specyfikami to jedyne na co mam siłę.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 02:52   #2805
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Queenie,ja też byłam ciemna jak tabaka w rogu ,ale powolutku się ucze,i dziewczyny pomagają.Polecam Ci Biochemie Urody,ja od tego
zaczynałam,kup tonik z kwasami AHA i BHA,gotowy,wystarczy tylko
pomieszać składniki.Kwas migdałowy za cieńki w uszach na zaskórniki,jak mówi Ania.Ja teraz stosuje ten tonik,jestem zachwycona jak zwęża i oczyszcza pory,chociaż piecze niemiłosiernie ,bo na spirytusie
Peeling glikolowy odpada,jeśli masz cere naczynkową.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 15:28   #2806
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuję dziewczyny za odzew

Sahara9 - czuję, że Isotrexin nie jest dla mnie zbyt mocny, nie spowodował u mnie mocnego łuszczenia ani podrażnienia, chyba powolutku robi swoje, mam problem z zanieczyszczonymi porami (nie potrafię dokładnie tego opisać) i na to niestety nie działa...

Natalia1 - kiedyś kosmetyczka polecała mi chyba żel z kwasami AHA do mycia twarzy, trzeba by najpierw przygotować skórę do zabiegów w gabinecie, chyba od tego zacznę, chociaż gdy teraz stosuję Isotrexin, nie jestem pewna, czy to nie za dużo? Może dokończę tubkę leku, a kwasy zrobię jesienią. Pierwsze efekty stosowania Isotrexinu mają być widoczne po 6 - 8 tygodniach (ja stosuję ponad miesiąc), leczenie należy kontynuować jeszcze przez kilka miesięcy. A ja jestem paskudnie niecierpliwa Zgubiłam gdzieś ulotkę, ale pamiętam, że nie zaleca się stosować jednocześnie preparatów o działaniu złuszczającym i Isotrexinu - większe ryzyko podrażnienia. Do tego idzie lato, więc nie wiem, co zrobić z tym Isotrexinem. Wiem, że nie ma mowy o opalaniu, stosuję filtr LRP 50+ Anthelios dla dzieci, ale jednak...
Na moje oko nie mam pękniętych naczynek, ale i tak wolałabym coś łagodnego.

Umówiłam się już na peeling kawitacyjny, wypytam kosmetyczkę, jaki kwas zaproponowałaby dla mnie i dam znać

Już dawno wypróbowałabym kuracje kwasami, ale przestraszyłam się opinii niektórych dziewczyn o paskudnym wysypie ropnych zmian na skórze
Co o tym sądzić? A jak u Was wyglądały pierwsze dni po wypróbowaniu kwasów?
Dermatolog mówiła mi, że na początku stosowania Isotrexinu stan skóry może się pogorszyć. Nie pamiętam już, czy tak się stało, może przybyło kilku nowych "intruzów", ale tragedii nie było. Może więc teraz skóra się oczyściła i wysyp po kwasie mi nie grozi?

Edytowane przez Queenie
Czas edycji: 2009-03-19 o 15:42
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 17:47   #2807
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

uzywalam jakis czas temu Isotrexinu i uwielbialam go. Stosowalam nawet razem z kwasami. Mi super podleczyl stan zapalny na brodzie i w okolicach (bolace gule) na zaskorniki tez dzialal w jakims stopniu, zadnego luszczenia, troche wysuszal. Rolowal sie podczas nakladania wiec zaczelam nakladac na twarz posmarowana kremem nawilzajacym (super wtedy sie wchlanial i mimo obaw dzialal tak samo bez podraznienia, sciagania skory)

retinoidy z kwasami to dobre polaczenie w moim przypadku i w tym przypadku trzeba obserowowac swoja skore

A co do wysypu ja nigdy takiego nie mialam (w sensie ropnych wypryskow) czasem mam wysyp zaskornikow ktore same schodza, trzeba sie przekonac na wlasnej skorze jesli to efekt oczyszczenia to dobrze, musi to miec jakies ujscie

nie moge sie doczekac kiedy ukrece peeling na pegu, tonik tez mozna prawda?
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:12   #2808
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj u dermatologa, żeby fachowo ocenił jaki zabieg byłby najkorzystniejszy dla mojej cery (łojotok, ślady po wyciskaniu, zaskórniki, zanieczyszczone pory, pryszcze).
Kochana, na takie rzeczy to tylko salicyl

W ogóle nie rozważałabym kwasów AHA (np. migdałowego) w przypadku cery zanieczyszczonej, łojotokowej, skłonnej do zaczerwienienia. Chwilowe rozjaśnienie niewarte imho aż takich cierpień.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość

nie moge sie doczekac kiedy ukrece peeling na pegu, tonik tez mozna prawda?
W poniedziałek będziesz miała okazję się tu pochwalić wrażeniami (jeśli poczta polska się sprawi).
Do toniku trzeba emulgatora, bo mi po zmieszaniu odrobiny 30 procentowego salicylu na pegu z wodą (w celach eksperymentalnych owe sztuki czyniłam) zrobiła się śliczna, gęsta pianka

Przypomniało mi się, wczoraj uraczyłam koleżankę salipegiem 30% do samodzielnego montażu w zaciszu domowym. Pierwszy raz nakładała na facjatę coś, co znajduje się w pojemniku bez logo.
Narzekała tylko na minimalne szczypanie przy zmywaniu (15 minut trzymała) ale podejrzewam, że zapomniała o pouczeniach, że woda ma być letnia, prawie zimna.
Dziś zero zaczerwienienia, czekamy czy będzie się łuszczyć w widoczny sposób.

Doniosę za kilka dni, może kwasowe dziewice skorzystają z informacji

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-03-19 o 19:19
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:32   #2809
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

o jak milo ze odpisalas mysle nad tonikiem z kwasem mlekowym i salicylowym , cos wykombinuje super ze alkohol mozna zastapic pegiem, oczywiscie emulgator wzielam pod uwage


A co do migdalka, mialam z nim pare razy i zgodze sie, kwasy AHA na lojotokowa zapchana skore nie beda super dzialac (zdarzaja sie wyjatki) tylko BHA ma zdolnosc rozbicia tego co w porach zalega

nie mam zadnych blizn na szczescie, troche przebarwien, nierowna skora (pare lat wyciskania hmm) zaskorniki glebokie prawie niewidoczne i moja najwieksza zmora tlusta cera - przez co mega szybko sie zanieczyszcza.

znudzona jestem uzywaniem kremow z kwasami, raz ze wysuszaja a dwa nie dzialaja tak jak bym chciala. To wymyslilam sobie ze bede robic peelingi i toniki miedzy peelingami, a reszta to lagodna pielegnacja i duzo nawilzania. jak to nie pomoze to ja juz nie wiem

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

jeszcze chcialam spytac czy kolezanka pierwszy raz miala do czynienia z kwasami (domyslam sie ze nie pierwszy raz ) i 30% na 15 minut, wow jestem pod wrazeniem
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 19:41   #2810
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
jeszcze chcialam spytac czy kolezanka pierwszy raz miala do czynienia z kwasami (domyslam sie ze nie pierwszy raz ) i 30% na 15 minut, wow jestem pod wrazeniem
Ewelka, właśnie dlatego o tym piszę, że pierwszy raz!

Przestaniesz się dziwić jak sprawdzisz na własnej buzi. To fenomenalna sprawa jest. I wierzę, że może brzmieć niewiarygodnie bo ja sama długo używałam salicylu na wodce, spirytusie i innych glikolach i pamiętam doskonale swoje podskoki z zegarkiem w ręku, żeby wytrzymać jeszcze minutkę, jeszcze pół

Okłady z Pegu zalecane są przy poparzeniach fenolami i nie tylko, zresztą pogadamy jak dołączych do kręgu zakochanych w salipegu, jak niżej podpisana

A.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:41   #2811
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja muszę pochwalić Glyco-A
a mianowicie chodzi mi o pozostawienie go na noc
nie odważyłam się zostawić go na całej twarzy bo nawet godzina trzymania go na całej buźce bardzo wysusza (a to zatyka pory, skóra staje się tłusta- na powierzchni suchej skóry utrzymuje się "piękny" błysk)
zostawiłam go na noc tylko miejscowo na obszar przebarwień po zapalnych zmianach i po 3 dniach skóra odchodziła płatami (przez 2 dni miałam czerwoną suchą plamę na twarzy ale smarowałam ją filtrem 50)
działanie po jednym takim zabiegu na te przebarwienia określiłabym, że znikneło 90% tego przebarwienia, pozostałe 10% znika po nastepnym zabiegu (czyli znowu na noc posamrowane, 2dni czerwona plama i na 3 dzień odchodząca skórka )
nie dość, że nie ma przebaarwienia to skóra wygładzona, czyli dobry na blizny

dodam, tylko, że zawsze działam tak jak moja skóra reaguje (czyli nie katuję jej gdy coś zabardzo szkodzi) robię kilkudniowe odstępy pomiędzy stosowaniem Glyco-A

wcześniej stosowałam na całą twarz, ale wyczułam, że lepiej działa miejscowo
tzn czoło mam czyste, równe pory i wogóle oh i ah, więc po co mam złuszczać skórę, którą od zawsze ładnie wyglądała i sama się regulowała i złuszczała

ale wiecie jak to bywa -zmiany cyklu...zmiany na twarzy, trzeba jakoś skutki usunąć

od tąd po zagojeniu zmiany zapalnej (ostatnią nawet usunęłam ręcznie- o zgrozo!!! raz na sto lat zdaża mi się coś wymęczyć paluchami- ale nie lubię tego robić) odczekuję ze 2-3 dni i samruję na noc Glyco i grzecznie czekam na złuszczanie troche sie bałam gdy 2 dni łaziłam z czerwoną plamą (bo ponoć kw.glikolowy szkodzi naczynkom) ale nic nie popękało...skóra odzyskała kolor po kilku dniach od zejścia płatka (smarowałam też Cicalfatem)

cieszę się, że pani w aptece poleciła mi ten kremik
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 19:55   #2812
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ostatnio glyco A byl w super promocji w super pharm. Sama sie nad nim zastanawialam. Powaznie tak zluszcza? kw glikolowego nie stosowalam jeszcze

Aniu wierze Ci na slowo ze peg i peeling na nim genialny, z reszta o tym pegu czytam ohoho tyle stron jestem pozytywnie nastawiona. Ale wydaje mi sie to zbyt piekne zeby sam peeling pomogl zanieczyszczonej cerze. Moze isotrexin jako dodatek hmm albo peeling w tygodniu. Bede kombinowac i obserwowac.

Obecnie maziam sie acne dermem, pieknie rozjasnia ale to jeszcze nie to
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:01   #2813
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Karlain, a jak ma się Glyco A do peelingów kwasowych, może lepiej napisać o tym w wątku o kuracjach kwasowo-retinoidowych?[COLOR="Silver"]

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Aniu wierze Ci na slowo ze peg i peeling na nim genialny, z reszta o tym pegu czytam ohoho tyle stron jestem pozytywnie nastawiona. Ale wydaje mi sie to zbyt piekne zeby sam peeling pomogl zanieczyszczonej cerze. Moze isotrexin jako dodatek hmm albo peeling w tygodniu. Bede kombinowac i obserwowac.

Obecnie maziam sie acne dermem, pieknie rozjasnia ale to jeszcze nie to
Ha, pewnie że nie samymi kwasami człowiek żyje - moja druga miłość to tretinoina, której na imię Atrederm
Wierna temu tandemowi pozostanę do końca żywota.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 23:09   #2814
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ewelka, ja kupiłam w superpharmie w tej super promocji akurat

aniaM69 nie wiem jak się ma...wspominałam tylko, że raz miałam robiony kwas w salonie, ale nie wiem jaki, bo nie zapytałam, poprostu przystałam na zaproponowany zabieg, natomiast nie miałam żadnego złuszczania wtedy (to było coś kwas azulek, azulei...coś tam, nie wiem...)

czytam ten wątek, bo przymierzałam się do migdałka (w temacie też jest i inne peelingi kwasowe więc tu napisałam), ale bedąc w aptece zakupiłam ten Glyco i efekt po zostawieniu na noc był taki jak u Was jak wy to mówicie wylinka

ale muszę z nim uważać i stosować wedle efektów, aby nie zaszkodzić, nie chcę przesuszonej skóry ani popękanych naczynek, i mam nadzieje, że uda mi się pozbyć tych przebarwień
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 23:22   #2815
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja mam do was pytanie dziewczyny.
Od dawna użuwam toników z kwasami ( salicylowy, wersja delikatna i z mlekowym - tu taki 13 procent ostatnio, obowiązkowo codziennie ) salicylowego brakło, mlekowego chwilowo też no więc wyciągłam zachomikowany migdałowy i zrobiłam tonik 5 %.
I tak się zastanawiam czy nie zwiększyć mocy do 8 - 10 % bo mi to się strasznie cienkie wydaje i boję się że się okropnie zapuszczę przez te 2 tyg, zanim wrócę do starych nawyków.
Co o tym myślicie, zwiększyć moc?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 23:48   #2816
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Anastazja, poużywaj kilka dni ten migdałowy 5% i zobaczysz jakie efekty przynosi.
Na własnej skórze odczułam podrażnienia 5% migdałem, więc akurat ja do niego podchodzę z rezerwą.

Ja ostatnio używałam tonik 5% laktobionowy z ZSK i nie zauważyłam większego nawilżenia, więc przesiadam się za kilka dni na 10%, może wtedy? Ogólnie bardzo przyjemny w stosowaniu ten akurat kwas
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 00:19   #2817
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Anastazja, poużywaj kilka dni ten migdałowy 5% i zobaczysz jakie efekty przynosi.
Na własnej skórze odczułam podrażnienia 5% migdałem, więc akurat ja do niego podchodzę z rezerwą.

Ja ostatnio używałam tonik 5% laktobionowy z ZSK i nie zauważyłam większego nawilżenia, więc przesiadam się za kilka dni na 10%, może wtedy? Ogólnie bardzo przyjemny w stosowaniu ten akurat kwas

Dzięki Aniu potestuję to 5 %

Laktobinowy robiłam od razu 10 % i był niezły, ale chyba też nie było jakiegoś super nawilżenia. Fakt, że pory były bardzo ładnie domknięte
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 12:43   #2818
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Na Was naprawdę można liczyć

Całkiem umknęły mi te kwasy BHA - może taki tonik z salicylowym byłby dobrym rozwiązaniem. Na noc Isotrexin, rano tonik i filtr.

A stosujecie kwasy cały rok? Ja troszeczkę obawiam się, mimo porządnej ochrony przeciwsłonecznej. Na razie nie replikuję filtrów, wcieram w twarz te przepisowe mililitry "na czuja" (3 psiknięcia ), ale ostatnio wydaje mi się, że coraz mniej kremu ląduje na twarzy (psiknięcie psiknięciu nie równe ).

W czwartek biegiem do kosmetyczki, żeby oczyściła mi te nieszczęsne pory (mam nadzieję, że kawitacja wystarczy) i nigdy więcej nie podaruję sobie odpowiedniej pielęgnacji! Teraz widzę skutki nie używania peelingów (nawet enzymatycznych), sam żel do mycia twarzy i Isotrexin nie wystarczą.

Zdam relację, co i jak
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 13:21   #2819
alijaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam drogie koleżanki
mam pytanko. Po jakim czasie od wykonania peelingu kwasem AHA można spokojnie przebywać na słońcu?
Pozdrawiam
alijaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 10:40   #2820
Paweek
Raczkowanie
 
Avatar Paweek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam ponownie
macie moze jakies pomysły na wzmocnienie lub a sprawienie ze kwas bedzie działał głęciej. ja go stosuje na plecy juz w masakrycznych ilosciach i stęzeniach by spłycic blizny (i chyba cos tam idzie powoli).

jak narazie robie tak:
poniedziałek - nakładam kwas 50% na spirytusie i wodzie destylowanej. jak wyschnie i przestanie piec znów przecieram spierytusem zeby popiekło (ze 2-3razy) i zostawiam na noc.
wtorek - powtarzam kwas ale troche słabyszy 40-45% na wodzie i spirytusie. tak samo przecieram i zostawiam na noc.
sroda - miejscami nakładam 45% (tam gdzie słabo złapało) i zmywam po paru godzinach.
czwartek - nawilżanie.
piątek - skóra schodzi.
sobota - skóra schodzi.
niedziela...sie zobaczy...ale pewnie tez skóra bedzie schodzic
Paweek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.