Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 14:04   #31
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Lirene jest raczej takie sobie. Właściwie nie stosowałam więc sie nie moge wypowiedzieć.Ja tylko to skądś mam.
A te mineralno-chemiczne to juz są dobre? Bo zginełam
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:14   #32
Matylda_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 26
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Pytalam Basie o to co mozna stosowac w ciazy i okresie karmienia i wyglada to tak:
retinaldehydy oraz retinoidy - nie
kwasy - unikac mocnych stezen kwasu salicylowego - BHA (Effaclar jest dopuszczalny), mozna rowniez kwasy AHA
filtry - mozna, rowniez te chemiczne
unikac kremow z wit. K
To tyle. Wiem, ze sa rozne opinie na temat stosowania kwasow, witaminy C itp. ale to juz do kazdego nalezy decyzja, co bedzie stosowal a co nie. Mozna dmuchac na zimne, jesli sie ma taka potrzebe. Pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny w ciazy i karmiace, ktore caly czas chca byc piekne
Matylda_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:37   #33
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7
Pytalam Basie o to co mozna stosowac w ciazy i okresie karmienia i wyglada to tak:
retinaldehydy oraz retinoidy - nie
kwasy - unikac mocnych stezen kwasu salicylowego - BHA (Effaclar jest dopuszczalny), mozna rowniez kwasy AHA
filtry - mozna, rowniez te chemiczne
unikac kremow z wit. K
To tyle. Wiem, ze sa rozne opinie na temat stosowania kwasow, witaminy C itp. ale to juz do kazdego nalezy decyzja, co bedzie stosowal a co nie. Mozna dmuchac na zimne, jesli sie ma taka potrzebe. Pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny w ciazy i karmiace, ktore caly czas chca byc piekne
Slicznie Ci Matyldo dziekuje jestes teraz troche mi sie rozjasnia
tylko zastanawia mnie czy kwas BHA 2% to juz mocne stezenie
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 09:12   #34
Matylda_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 26
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Mona, wyczytalam, ze Effaclar K zawiera 1,5 % kwasu salicylowego, wiec troszeczke mniej. Basia powiedziala, ze z kwasow BHA Effaclar jest dopuszczalny, reszty warto unikac. Wrocilam jeszcze do Twojej pierwszej wiadomosci gdzie napisalas, ze uzywasz maseczki aspirynowej? Otoz maseczki aspirynowej tez niestety lepiej unikac Jeszcze nalezy uwazac na olejki eteryczne, jesli sie nie doswiadczenia. To chyba juz wszystko czego warto unikac jesli chodzi o pielegnacje skory w tym okresie
Matylda_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 09:35   #35
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7
Mona, wyczytalam, ze Effaclar K zawiera 1,5 % kwasu salicylowego, wiec troszeczke mniej. Basia powiedziala, ze z kwasow BHA Effaclar jest dopuszczalny, reszty warto unikac. Wrocilam jeszcze do Twojej pierwszej wiadomosci gdzie napisalas, ze uzywasz maseczki aspirynowej? Otoz maseczki aspirynowej tez niestety lepiej unikac Jeszcze nalezy uwazac na olejki eteryczne, jesli sie nie doswiadczenia. To chyba juz wszystko czego warto unikac jesli chodzi o pielegnacje skory w tym okresie
Jeszcze raz sliczne dzieki Matylda
No coz wiec na dluzszy czas koncze mija przygode z kwasami szkoda bo juz polubilam lotion od Pauli ,moja cera wyglada dosc dobrze wiec nie bede kupowala innych kwasow .
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 15:34   #36
Matylda_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 26
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Zycze powodzenia
Matylda_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 20:17   #37
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7
Zycze powodzenia
Matylda
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 14:56   #38
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez Matylda_7
filtry - mozna, rowniez te chemiczne
filtry chemiczne w ciąży? a jak to ma się do faktu, że przenikają one do krwioobiegu?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:00   #39
sika19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
tipsy szklane a ciaza?

czesc wam jestem tu pierwszy raz
mam pytanko odnosnie tipsow. jestem w drugim miesiacu ciazy i chcialabym zalozyc sobie tipsy szklane tylko ze nie mam pojecia czy mozna to robic!ostatnio slyszlam ze absolutnie bo kleje i akryle dzialaja poronnie
chcialabym uzyskac 100% odpowiedz na to pytanko???? dzieki
sika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:27   #40
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: tipsy szklane a ciaza?

chyba bardziej wykształcone w tej kwestii będą dziewczyny na paznokciowym
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:55   #41
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Exclamation makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

Witam!


oto co znalazłam na biochemi i mamie z klasą :


1. kosmetyki mustella 9 miesiący wskazane
2. można na rozstępy profilaktycznie oliwki używać
3.dobry zel przeciw rozstępom a.t.w i linia dla kobiet w ciązy
4. dobre składy mają ponoć babydream z rossmana
5.pochodnych retinoli,kwasów, olejków eterycznych nie można
6.tylko filtry mineralne i polecają dziwczyny svr 50 tonujący
7.można olejek hauschki
8.nie używać kremów z dużą zawartością wyciągów roślinnych, srodków zapachowych.
9.ponoć po 3 misiącach po zakończeniu kuracji retinaldehydami miżna zajść w ciazę.
to tyle co znalazłam.

A teraz moje pytania:
Chciałabym zapytać się czy w czasie ciązy można używać wszelkich kosmetyków kolorowych chodzi mi o makijaż czy nie oddziałują na bobasa?
czy można pić wszystkie ziołowe herbatki? kawa odpada prawda?ciąze planuję za rok,ale nie wiadomo nigdy kiedy to nastąpi..
jakie tabletki na urodę można zażywać w tym okresie?
czy znają Panie nazwy jakichś kremów które w ciązy byłyby bezpieczne i podporządkowane punktowi 8?

serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!!!
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 17:03   #42
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Cytat:
Napisane przez sika19
czesc wam jestem tu pierwszy raz
mam pytanko odnosnie tipsow. jestem w drugim miesiacu ciazy i chcialabym zalozyc sobie tipsy szklane tylko ze nie mam pojecia czy mozna to robic!ostatnio slyszlam ze absolutnie bo kleje i akryle dzialaja poronnie
chcialabym uzyskac 100% odpowiedz na to pytanko???? dzieki
Akryle są bardzo szkodliwe, chociaż u nas w Polsce się o tym nie mówi, a większości krajach są juz wydawane zakazy na zakładanie takich tipsów.
Prawda jest taka, iż akryl przedostaje się przed płytkę paznokcia do naszego krwiobiegu i do dziecka. Nie wspominając juz o opiłkach z takich paznokci, które powodują choroby układu oddechowego , nawet astmę.

Kiedyś szukając informacji o szkodliwości paznokci akrylowych znalazłam informację z Ośrodka toksykologicznego o szkodliwości akryli.
Wpisz w google, to na pewno znajdziesz .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:17   #43
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Nie wiedziałam,ze akryl może sie dostac do krwioobiegu przez płytke paznokciową,czy to aby napewno mozliwe?
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:21   #44
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

Cytat:
Napisane przez tinak

9.ponoć po 3 misiącach po zakończeniu kuracji retinaldehydami miżna zajść w ciazę.
!!
Tutaj chodziło zapewne o kuracje retinoidami, czyli są to maście, płyny tylko na receptę. Natomiast jesli chodzi o retinaldehyd (Avene) nie ma takiej potrzeby aby czekać aż trzy miesiące.

Na rozstępy dobrym kosmetykiem przeciwdziałającym jest krem z Galentica, specjalny dla kobiet ciężarnych i karmiących, a drugi koncentrat , który używa się na istniejące trozstępy.

Można używać kremów z Pro-retinolem, jest to słabsza odmiana retionolu. Opisana ta substancja znajduje sie w przyklejonych wątkach z wit. A.
W ostateczności jesli ktoś ma poważne problemy z cerą to można używać Effacklar z LRP.

Kosmetyków kolorowych mozna uzywać takich jak zawsze.

Co do filtrów w ostateczności mozna pozwolic sobie na Avene serię pomarańczową, ponieważ zawiera mieszankę filtrów chemiczno - mineralnych.

Ziołówe cherbarki można pić, aby nie przeczyszczające. Kawe jak juz to bezkofeinową. I pamiętajmy, że herbaty zawierają także odmianę "kofeiny" tylko słabszą formę, więc warto zróznicować nasze napoje, czyli herbaty, soki, woda.
W czasie ciązy bierze się specjalne preparaty witaminowe, więc nie ma potrzeby brać jeszcze dodatkowych witamin.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:06   #45
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Cytat:
Napisane przez sika19
!ostatnio slyszlam ze absolutnie bo kleje i akryle dzialaja poronnie

Akryl - jest jedna z najbardziej szkodliwą motodą przedłużania paznokci. Sanepid w pewnym momencie wycofał go z uzytku, ze względu na jego wysoka szkodliwość dla paznokci jak i soób, które wdychał jego opary.

Cytat:
Ekspertyza Jadwigi Szymańskiej i Jerzego Piotrowskiego z Zakładu Toksykologii Akademii Medycznej w Łodzi potwierdza, że akrylany mają drażniące działanie na błony śluzowe oczu i dróg oddechowych. Czytamy w niej też: "Wydaje się prawdopodobne, iż akrylany mogą mieć działanie układowe (tzn. wywoływać zmiany w wątrobie, układzie nerwowym, układzie krążenia i innych)". Co prawda ulegają dość szybkiemu wydaleniu z organizmu, ale w przypadku wysokiego stężenia w powietrzu i wieloletniej pracy w takich warunkach może dochodzić do ich kumulacji w organizmie. - Ryzyko jest jeszcze większe u osób uczulonych na akryl i kobiet w ciąży - dodaje dr Brud.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:18   #46
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Akryle są bardzo szkodliwe, chociaż u nas w Polsce się o tym nie mówi, a większości krajach są juz wydawane zakazy na zakładanie takich tipsów.
Prawda jest taka, iż akryl przedostaje się przed płytkę paznokcia do naszego krwiobiegu i do dziecka. Nie wspominając juz o opiłkach z takich paznokci, które powodują choroby układu oddechowego , nawet astmę.

Kiedyś szukając informacji o szkodliwości paznokci akrylowych znalazłam informację z Ośrodka toksykologicznego o szkodliwości akryli.
Wpisz w google, to na pewno znajdziesz .
ło... Paula, dobrze wiedzieć - nawet mi to do głowy nie przyszło. Dobrze, że nie cierpię paznokci dłuższych niż 2mm dzięki za info
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:27   #47
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Paula 07 napiszesz to na pazurkach i Cię zjedzą żywcem Kiedyś jedna, właśnie na taki mój zarzut, o tym,że w akrylu są szkodliwe substancje odpisała,że tego już się nie stosuje. Nie wiem, więc się nie kłócę-nie interesuje mnie ta tematyka


BTW-jeszcze odnośnie pytania autorki wątku-jak sobie wyobrażasz pielęgnacje małego dziecka i tipsy? Bo ja jakoś nie widzę tego :no:
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 19:23   #48
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Cytat:
Napisane przez natii4
Paula 07 napiszesz to na pazurkach i Cię zjedzą żywcem Kiedyś jedna, właśnie na taki mój zarzut, o tym,że w akrylu są szkodliwe substancje odpisała,że tego już się nie stosuje. Nie wiem, więc się nie kłócę-nie interesuje mnie ta tematyka

Natii4, kiedyś to zrobiłam i napisałam o szkodliwości akryli to tak kłótnia była, że moderator zamknął wątek. Więc już się nie odzywam na tamtym forum, niech sobie przyklejają co chcą do paznokci. Nawet wmawaiły mi ,że tipsy wogóle nie wpływają na osłabienie płytki paznokci i jest to jak najbardziej zdrowe. Także ,ze paznokieć jest częścią martwą naszego organizmu i nic nie może mu zaszkodzić. A nie ważne,że część "macież" nalezy jak najbadziej do żywej części paznokcia . No, ale ja się w końcu nie znam, ponieważ nie pracuję w tym fachu .

A akryle nadal się stosuje, oczywiście zalezy to od zakładu i co preferuje zakładający. W każdym razie z tego czego się orientuje powstają coraz nowe odmiany akrylowych paznokci .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:21   #49
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: tipsy szklane a ciaza?

Cytat:
Napisane przez natii4
Paula 07 napiszesz to na pazurkach i Cię zjedzą żywcem Kiedyś jedna, właśnie na taki mój zarzut, o tym,że w akrylu są szkodliwe substancje odpisała,że tego już się nie stosuje. Nie wiem, więc się nie kłócę-nie interesuje mnie ta tematyka


BTW-jeszcze odnośnie pytania autorki wątku-jak sobie wyobrażasz pielęgnacje małego dziecka i tipsy? Bo ja jakoś nie widzę tego :no:
Hmmm... siostra mojego TŻa zanim wyjechała do UK to chyba z dwa czy trzy lata robiła tipsy - zaczęła od akryli, ale bardzo szybko przerzuciła się na tipsy żelowe - właśnie dlatego, że dowiedziała się o wielkiej szkodliwości akryli. I jakoś nigdy nie uważała tego za bzdurę, tak samo parę jej znajomych, które też tipsy robiły.
Kurczę, dziwi mnie to "przywiązanie" do akryli, bo tipsy żelowe są znacznie łatwiejsze do zrobienia i znacznie ładniejsze...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 20:26   #50
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

Z herbat - że dorzucę swoje trzy grosze - dobra będzie zielona.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:03   #51
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

a jak z tym makijązem ?czy te retinoidy to na zmarszczki są?
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:09   #52
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

a gdzie można kupić ten Galentica?
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:50   #53
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

Cytat:
Napisane przez tinak
a gdzie można kupić ten Galentica?
W aptece.

Cytat:
a jak z tym makijązem ?czy te retinoidy to na zmarszczki są?
Można użuwać kolorówki takiej jak zawsze.
Retinoidy są stosowane na trądzik, na zmarszczki, na przebarwienia.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 12:33   #54
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: makijaż,kosmetyki i inne w ciązy.wątek zbiorczyi

Niewskazane w czasie ciąży:

ZIOŁA: balsamowiec, olejek z dzięgla chińskiego, berberys pospolity, piołun, bylica, przywrotnik, bylica boże drzewko, ruta zwyczajna, glistnik jaskółcze ziele, gorzknik kanadyjski, szkarłatka, jałowiec, tasznik pospolity, jemioła, wrotycz pospolity, mięta, polej, złocień maruna, olejek z bazylii, żywotnik, olejek z rumianku, bawełna, olejek z mięty polnej, arcydzięgiel, pluskwica groniasta, serdecznik pospolity, krwawnik pospolity, szałwia; herbata z liści maliny (stosowana tylko po terminie, wywołuje skurcze).

OLEJKI ETERYCZNE: ZE WZGLĘDU NA ODDZIAŁYWANIE NA GOSPODARKĘ HORMONAMI W OKRESIE CIĄŻY NIE NALEŻY STOSOWAĆ OLEJKÓW: cyprysowego, hyzopowego, jałowcowego, kopru włoskiego, lawendowego, majerankowego, melisowego, mięty pieprzowej, rozmarynowego, różanego, rumiankowego, szałwii, tymiankowego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 11:47   #55
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Paula07
postaci retinolu.

Na dzień pod filtr wskazana jest wit. C, którz rozjaśnia cerę i wspomaga działanie filtrów, możesz kupić z LRP - Activ c lub zrobić sobie serum z wit. C i wody destylowanej ,ale wit C musiałabyś zamówić przez internet.

Pozdr
Witam, a czy mogłabym sobie to serum zronbic z Cebionu, bo , zdaje sie,zę pani Basia poleca równiez cebion?

Czy znacie jakieś maści gojące szybko skórę?

Mam na ramionach jedna żywa rane, wsmarowałam w nią 2 opakowania Lipocremu (z sr=terydami!- od dermatoga!!) a efekt jest żaden.
Jak mam sie zagoić?

Pozdrawiam i pomóżcie mi ponownie!

E.
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 11:58   #56
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Basia pisze o colostrum jako preparacie gojącym, czy któraś z Was to stosowałą?
A Lanolinę+ colostrum?

Czy matka karmiąca moze takie cóś stosować?
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:02   #57
bride
Przyczajenie
 
Avatar bride
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 18
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

halo? czy ktoś stosował to colostrum?
bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:10   #58
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Colostrum nie używałam, ale co do pielęgnacji twarzy to doradzę jeszcze łagodny żel do jej mycia bez Sodium Laureth Sulfate, np. Apotheker Scheller z algami (bezazpachowy) - ciężko go dostać, albo Fitomed do cery normalnej i suchej (ma SLS, ale i tak jest łagodny). Jeśli potrzebujesz dodatkowego nawilżenia do polecam Hydrance Optimale AVENE, nie zapycha porów i skóra go spija

Generalnie unikaj składników komedogennych, czyli zapychających: parafina, isopropyle, poliacri-coś tam Tu nie jestem orłem, ale dziewczyny na pewno podpowiedzą. Zresztą przejrzyj sobie (jak znajdziesz chwilę oczywiście) słownik składników kosmetycznych na głównej stronie Wizażu.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 14:00   #59
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Piękna cera tylko w ciąży?

Cytat:
Napisane przez bride
Witam, a czy mogłabym sobie to serum zronbic z Cebionu, bo , zdaje sie,zę pani Basia poleca równiez cebion?

Czy znacie jakieś maści gojące szybko skórę?

Mam na ramionach jedna żywa rane, wsmarowałam w nią 2 opakowania Lipocremu (z sr=terydami!- od dermatoga!!) a efekt jest żaden.
Jak mam sie zagoić?

Pozdrawiam i pomóżcie mi ponownie!

E.
Możesz robić serum na bazie Cebionu.
Colostrum nie stosowałam i nie wiem. Może spróbuj zwykłego Sudokremu lub może tego kremu gojącego z Avene:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11102

Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 11:50   #60
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Biochemia w ciazy ...

Cytat:
Napisane przez mona812
Teraz pozwalam sobie uzywac (...) czasami hialuronian cynku
A możesz napisać, co konkretnie używasz z hialuronianem cynku (co jeszcze ma w składzie), jak często i jak reaguje na niego Twoja skóra?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.