Te kwasy glyco na mnie nie działają!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-05, 08:31   #1
mandaryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9

Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!


Co ja mam za skórę, że na mnie krem Glyco A w ogóle nie działa?

Pierwszy raz użyłam go trzy dni temu. Moja dermatolog powiedziała, że już po pierwszej nocy powinna mi się złuszczać delikatnie skóra. A tu nic!!! Już trzecia noc przespana z Glycolem i żadnego zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia, łuszczenia.

Mam okropne blizny po zeszłorocznym uczuleniu dermatologicznym, które na złość wyskoczyło mi na twarzy. Wyglądam teraz jak nastolatka po trądziku Aż żal jak się na mnie patrzy. Nie mogę tego niczym zatuszować. Więc spróbowałam Glyco A.
Dermatolog powiedziała, że po jakimś czasie mam do niej przyjść na złuszczanie kwasem glyco do gabientu. Stężenie sięga nawet 70 procent. Ale czy warto wydawać 160 zł na jeden zabieg (a jest ich 3) skoro nic na mnie nie działa?

Używam kwasów po raz pierwszy. Czy też tak miałyście?
mandaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 08:49   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

Przykro mi tak mówić o Twojej pani dermatolog, ale ona opowiada bajki. Chyba nigdy go nie używała. Krem glyco-A W OGÓLE nie powoduje widocznego złuszczania skóry (przynajmniej u mnie, stosowany w normalnej ilości - ja jednorazowo nakładam ok. 0,5 ml, mam cerę mieszaną, uzuwam go od 1,5 roku). Owszem były tu na forum pojedyncze sygnały o złuszczaniu cery po glyco-A - ale dziewczyny kombinują często (jedna nakładała krem grubą warstwą jak maseczkę są odważne które łączą ten krem z innymi preparatami złuszczającymi albo przecitrądzikowymi o wysuszającym działaniu .... )

Nie ma mowy żeby po trzech dniach było widać efekty jego stosowania inne, niż uczucie zmiękczenia / wygładzenia, ewent. lepszego nawilżenia skóry. Jeśli stosujesz go tylko regularnie, efektów w postaci oczyszczenia cery możesz spodziewać się po ok. 2 tygodniach, rozjaśnienia, ujędnnienia, wyrównania kolorytu - po ok. miesiącu, chociaż tak naprawdę trzeba cierpliwości i kilkumiesięcznej kuracji.

Ja za to właśnie lubię glyco-A że nie powoduje wysuszenia i widocznego złuszczania naskórka. Działa stopniowo, naprawdę łagodnie i skutecznie - musisz tylko regularnie (1 - 2 razy w tygodniu) wykonywać peeling preparatem dobranym do sowjego typu cery.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 11:50   #3
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Re: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

Ja stosuje Glyco A od miesiąca i wcześnie nie miałam kontaktu z kwasami. Przy pierwszej aplikacji czułam mocne pieczenie, ale byłam przygotowana na taki dyskomfort. Istotnie już po pierwszym razie zaczęła łuszczyć mi się skóra na skrzydełkach nosa, nad ustami i na czole. Bezpośrednio po aplikacji zauważyłam również zaczerwienienie, które znikało i miałam wrażenie takiej "gorącej" twarzy. Musiałam odstawić go na 2,3 dni i w tym czasie obficie nawilżać (nawet natłuścić - Lipobase). Kolejny raz był podobny. Teraz skóra chyba już się przyzwyczaiła i już tak nie szczypie podczas aplikacji i nie łuszczy się w widoczny (szczególnie po nałożeniu podkładu i pudru) sposób. Absolutnie nie stosuj go po wcześniejszym nałożeniu maseczki oczyszczającej - strasznie piecze! Stosuje go tylko na noc, po wchłonięciu nakładam odpowiedni dla mnie krem, raz nawilżający, raz przeciwzmarszczkowy na noc. Mam wrażenie takiej świeższej skóry, nie zauważyłam zmniejszenia porów, ale to dopiero miesiąc, więc czekam dalej. Mam cerę mieszaną, z bliznami i sladami przebarwieniowymi po wypryskach.
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 21:34   #4
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

moze on jakis podrabiany albo co
dla pewnosci naloz troche na jakies male zadrapanie. jak nie zaszczypie, to cos faktycznie nie tak
BTW czytalam, ze nie wszystkich kwasy szczypia, co nie znaczy ze nie dzialaja.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 21:36   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

rakcja zależy od cery. można się łuszczyć, można się nie łuszczyć. ale kwasy działają, nawet jak ich nie czuć (nie piecze, nie łuszczy)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 10:17   #6
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

chciałabym równiez zaczac uzywac glyco a ale czytałam na forum ze moze cera sie pogorszyc mam tu na mysli tradzik który moze sie utrzymywac nawet 3 miesiace.mi od czasu do czasu wychodza małe pryszcze ale boje sie ze mnie wysypie .a chciałabym pozbyc sie blizn
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 15:32   #7
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

Cytat:
Napisane przez maszka5
chciałabym równiez zaczac uzywac glyco a ale czytałam na forum ze moze cera sie pogorszyc mam tu na mysli tradzik który moze sie utrzymywac nawet 3 miesiace.mi od czasu do czasu wychodza małe pryszcze ale boje sie ze mnie wysypie .a chciałabym pozbyc sie blizn

ja stosuje glico a niecaly miesiac i powiem ci, ze musialam odstawic go na ponad tydzien (teraz wlasnie mam przerwe), bo wysypalo mnie tak, ze po prostu zalamka . przed zastosowaniem wygladalam w miare normalnie, cos mi wyskakiwalo, ale moglam to ladnie zakorektowac i nie bylo problemu. teraz ten wysyp probuje opanowac. na noc stosuje metronidazol i izotrex + konieczne odpowiednie nawilzanie skory. na razie chce wyprowadzic na prosta moja cere, a potem wroce do glico a. aha, glico a stosowalam nie codziennie, ale co 2 dzien i tak czy siak mnie obsypalo . nie widzialam, zeby skora mi sie luszczyla i dla mnie to dobrze. lekarz kazal mi nakladac glioco a bardzo malutko na twarz i potem nawilzac. zastosowalam sie do jego porady i nie bylo problemu z przesuszona i luszczaca sie skora. ale za to wysyp jest .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 05:39   #8
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

a jak długo juz ten wysyp masz boje sie zacząc stosowac teraz mam 2 małe pryszczyki i duzo blizn iprzebarwien po trądziku i chce to zlikwidowac ale jak ma mnie wysypac yo moze lepiej zrezygnowac
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 06:44   #9
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

Cytat:
Napisane przez maszka5
a jak długo juz ten wysyp masz boje sie zacząc stosowac teraz mam 2 małe pryszczyki i duzo blizn iprzebarwien po trądziku i chce to zlikwidowac ale jak ma mnie wysypac yo moze lepiej zrezygnowac
mnie wysypalo tak gdzies po tygodniu (przypominam, ze stosowalam co 2 dzien, a nie codziennie; nie chce wiedziec, co by bylo gdybym stosowala codziennie ). po tym wysypie nie przerwalam i stosowalam dalej, ale w pewniej chwili powiedzialam dosc i przestalam tego na razie uzywac. do tej pory z tym walcze. wiesz, kazdy organizm jest inny. moze tobie akurat nic sie nie stanie, nie bedziesz miec tego slynnego wysypu. jak chcesz zaczac stosowac glico to naprawde bardzo cieniutko kladz na twarz i nawlizaj potem dobrym kremem. na poczatku poloz sobie glico z boku twarzy, kolo uszu i na czolo. pamietaj, ze okolice policzkow sa bardzo wrazliwie. zobaczysz jak twoja skora na to zareaguje. jakby cos to pytaj. buziaki

Edytowane przez AaniaA
Czas edycji: 2005-09-08 o 07:12
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 09:17   #10
moni250575
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Te kwasy glyco na mnie nie działają!!!

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2008-04-30 o 11:34
moni250575 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.