jeszcze raz wrastajace wlosy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-09, 18:40   #1
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9

jeszcze raz wrastajace wlosy:(


Wiem ze byla masa watkow i wypowiedzi na ten temat, ja jednak nie znalazlam zadnej odpowiedzi na moje pytanie,
mam wielki problem z wrastajacymi wlosami w okolicach bikini, po usunieciu wloskow zaczynaja pojawiac sie nowe wrastajace i tworzace podskorne male ropnie i rany , nie moge sobie z tym poradzic, urzywalam juz depilatora , wosku pensety chyba wszystkiego CO ROBIC?? wyglada to koszmarnie.....czy ktos slyszal o preparacie Folisan???
z gory dziekuje!!!!!
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 14:29   #2
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

widze, ze nikt juz nie ma takich problemow
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 14:44   #3
Martika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 71
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Hej! Ja mam taki sam problem ale niestety też nie umiem sobie z nim poradzić.Własnie czekam aż ktoś Tobie odpowie Pozdrawiam
Martika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 18:10   #4
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

to gdzieś tu ostatnio było- pamiętam. nie wiem czy na kosmetycznym czy na wizażystce, ale na pewno jak poszukacie to się cosik znajdzie. szukajcie wątków o włosach, depilacji i tym podobnych...
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 21:30   #5
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

pewnie ze bylo tylko zadnych konkretnych rozwiazan))
niech ktos napisze ...Tak pomoglo mi w 100% to bede bardzo wdzieczna!!
wszyscy maja ten problem??? to dlaczego nikt nie pisze??
Pozdrowienia
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 10:39   #6
Rega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Ja miałam podobne problemy, ale wybralam się na depilację laserowa i w tej chwili (jestem po 1 zabiegu) jestem bardzo zadowolona. Gorąco polecam ale jest to bardzo kosztowna metoda
malutka123 napisał(a):
> pewnie ze bylo tylko zadnych konkretnych rozwiazan))
> niech ktos napisze ...Tak pomoglo mi w 100% to bede bardzo wdzieczna!!
> wszyscy maja ten problem??? to dlaczego nikt nie pisze??
> Pozdrowienia
Rega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 14:12   #7
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Rega napisał(a):
> Ja miałam podobne problemy, ale wybralam się na depilację laserowa i w tej chwili (jestem po 1 zabiegu) jestem bardzo zadowolona. Gorąco polecam ale jest to bardzo kosztowna metoda



no wlasne , tez mialam zapytac o depilacje laserowa, ile razy bedziesz musiala to powtarzac?? i czy rzeczywiscie potem nie ma zadnych problemow?
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-11, 15:40   #8
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

A próbowałaś preparatu Alantan Plus??? To taka maść (lub krem, nie pamiętam). Ja też miałam taki problem jak Ty, ale robię teraz tak, że po depilacji zaraz idę pod prysznić i szoruję wydepilowane miejsca ostrą gąbką lub szczoteczką a potem smaruję tą maścią (a potem rano i wieczorem) i wszystko pięknie znika.
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 16:35   #9
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

aliaa napisał(a):
> A próbowałaś preparatu Alantan Plus??? To taka maść (lub krem, nie pamiętam). Ja też miałam taki problem jak Ty, ale robię teraz tak, że po depilacji zaraz idę pod prysznić i szoruję wydepilowane miejsca ostrą gąbką lub szczoteczką a potem smaruję tą maścią (a potem rano i wieczorem) i wszystko pięknie znika.


a nie wrastaja potem takze wlosy pod skore?
ja jestem zalamana
bede musiala wyprobowac ten preparat
dzieki wielkie
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 17:09   #10
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Czy ta maść czy krem Alantan Plus to specjalny preparat na problem wrastania włosów? Gdzie go można kupić i za ile? Też mam z tym problem, mam pod skórą ciemne plamki(używam depilatora a wcześniej wosku)
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 22:44   #11
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Nora napisał(a):
> Czy ta maść czy krem Alantan Plus to specjalny preparat na problem wrastania włosów? Gdzie go można kupić i za ile? Też mam z tym problem, mam pod skórą ciemne plamki(używam depilatora a wcześniej wosku)


wlasnie patrzylam w aptece mozna kupic, a z astosowania nie znam jak kupie to popatrze co tam napisali)))
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-11, 23:04   #12
pszczółka
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

mam pytanie do Regi, piszesz ze jestem zadowolona z depilacji laserowej, czy twoja skóra wygladała normalnie po zabiegu, chciałabym się poddac temu zabiegowi, tylko chodzi mi o "wąsika", a słyszałam ze po tym zabiegu przez pare dni wystepują pęcherze, prosze o odpowiedz
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 08:39   #13
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Alantan to nie jest specjalnie na wrastanie włosków ale ogólnie na problemy skórne itd. Sprawdzałam wczoraj w domu - mam maść - krem pewnie będzie słabszy, więc jak coś to kupcie sobie maść. Nie jest droga a mnie pomaga. Tylko tak jak mówię, przed posmarowaniem trzeba mocno wyszorować to miejsce gąbką albo szczoteczką (i tak 2 razy dziennie) a potem posmarować Alantanem. Mam nadzieję, że Wam pomoże tak jak mnie.
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 12:58   #14
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Również mam ten problem, ale muszę Cię zmartwić, czytałam już najróżniejsze porady w kwestii wrastających włosów i pytałam osobiście kosmetyczkę podczas zabiegu woskowania i co się wszędzie powtarza, to że nie ma żadnego kremu ani innej substancji zapobiegającej wrastaniu włosów! Dlatego ja się poddałam i przestałam wyrywać włosy na bikini i wewnętrznej stronie ud (tam też mi masakrycznie wrastają).W najbliższym czasie decyduję się na laser, podrażnienie, o którym była mowa może występować ale znika po kilku dniach, zasięgałam już informacji, a na razie wolę częściej golić i nie mięć żadnych ropniaków. Polecam golarkę elektryczną, a przedewszystkim krem St.Ives "Gładkie Nogi", króry lekko spowalnia odrost włosów i znacznie je zmiękcza. Na mnie działa!!
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 13:03   #15
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Jeszcze jedno, po goleniu radzę opłukiwać skórę zimną wodą, pomaga na podrażnieneia.
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 15:35   #16
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

czyli chyba nie unikniona bedzie depilacja laserowa
ech....tylko ciekawe ile razy to trzeba powtarzac?
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 16:46   #17
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Heh a mnie właśnie po goleniu najbardziej wrastają. Nie wazne, czy ogolę 'z włosem', czy 'pod włos'...
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 20:38   #18
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

benny napisał(a):
> Heh a mnie właśnie po goleniu najbardziej wrastają. Nie wazne, czy ogolę 'z włosem', czy 'pod włos'...


no i co robisz? jaka metode preferujesz?
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-15, 11:25   #19
Rega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Ja byłam na depilacji bikini i pokazały sie gdzie niegdzie malutkie pecherzyki ale od razu w czasie zabiegu pani wykonująca zabieg smarowała mnie specjalnym kremem i kazała kupic zasypkę alantan plus i używać przez pare dni. Po 3 godzinach od zabiegu podraznienie zeszło wlaściwie wyglądało to jak po depilacji woskiem. Ale jeśli chodzi o wąsik to musiałabyś zapytac wiem że na twarzy gdzie skóra jest delikatniejsza może troche opuchnąć. Ja w tej chwili stosuję na wasik krem rozjaśniający do twarzy z serii Sally Hansen jest ok a może kiedyś skorzystam z lasera
pszczółka napisał(a):
> mam pytanie do Regi, piszesz ze jestem zadowolona z depilacji laserowej, czy twoja skóra wygladała normalnie po zabiegu, chciałabym się poddac temu zabiegowi, tylko chodzi mi o "wąsika", a słyszałam ze po tym zabiegu przez pare dni wystepują pęcherze, prosze o odpowiedz
Rega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-15, 11:33   #20
Rega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

To jest sprawa indywidualna Zależy od rodzaju włosa ale min. 3 razy trzeba by powtorzyć. Najlepiej "depilują się" włosy czarne,"silne" Ja jestem po 1 zabiegu i nie mam żadnych kłopotów jestem zadowolona na razie a to juz ponad miesiąc od zabiegu okolice bikini są gładkie ale po 2 miesiącach mają pokazac sie włosy które w momencie depilacji znajdowały sie w fazie uśpienia. Także po 1 zabiegu likwiduje sie około 30-40%
malutka123 napisał(a):
> Rega napisał(a):
> > Ja miałam podobne problemy, ale wybralam się na depilację laserowa i w tej chwili (jestem po 1 zabiegu) jestem bardzo zadowolona. Gorąco polecam ale jest to bardzo kosztowna metoda
>
>
>
> no wlasne , tez mialam zapytac o depilacje laserowa, ile razy bedziesz musiala to powtarzac?? i czy rzeczywiscie potem nie ma zadnych problemow?
Rega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 16:50   #21
malutka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 9
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

aliaa napisał(a):
> A próbowałaś preparatu Alantan Plus??? To taka maść (lub krem, nie pamiętam). Ja też miałam taki problem jak Ty, ale robię teraz tak, że po depilacji zaraz idę pod prysznić i szoruję wydepilowane miejsca ostrą gąbką lub szczoteczką a potem smaruję tą maścią (a potem rano i wieczorem) i wszystko pięknie znika.



niedawno go zakupilam i chyba rzeczywiscie pomaga, widze poprawe zobaczymy za jakis czas....ale mysle ze warto go wyprobowac dzieki wielkie
malutka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-16, 20:13   #22
pszczółka
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

mam pytanie do Regi, czy ten krem Sally Hensen rzeczywiście rozjaśnia "wąsik", jeżeli tak to w jakim stopniu, jak czesto musisz smarowac tym kremem i ile kosztuje?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 12:23   #23
violina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 15
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

czesc babeczki!
Ja stosuje taka metode:
zaraz po depilacji smaruje te miejsca balsamem po goleniu nivea sensitive (biały)-podkradam męzowi a pozniej to juz w zaleznosci od potrzeby na zmiane:
maść VITA-MERFEN-odkazajaca i gojaca
masc HASCERAL (ok 10 zl)-zawiera mocznik i kwas salicylowy (poleciła mi ją kosmetyczka)
Czasem tez wystarcza balsam gładkie nogi. Taki zestaw niezle działa i mam zdecydowanie mniejszy klopot z wrastajacymi włoskami równiez na nogach.
Aha! Bardzo wazny jest tez peeling np. gąbką. Chodzi o to zeby naskórek był miękki i nawilzony. Wtedy włoski nie maja takiego klopotu z przebiciem sie na zewnatrz.
violina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-17, 13:42   #24
Rega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

U mnie to działa i smaruje sie raz na miesiąc. Kosztuje od 30-40 zł. zależy gdzie kupisz Dokładnie nie pamietam ale tam jest na pudelku nr 2015 albo 2010 to sa rozjaśniacze do twarzy (chyba własnie obydwa) różnia sie pojemnościa. Ja mam chyba ten 2015
pszczółka napisał(a):
> mam pytanie do Regi, czy ten krem Sally Hensen rzeczywiście rozjaśnia "wąsik", jeżeli tak to w jakim stopniu, jak czesto musisz smarowac tym kremem i ile kosztuje?
Rega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 13:14   #25
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

A w jakim gabinecie kosmetycznym przeprowadzałas depilację?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 13:00   #26
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

masc HASCERAL -naprawde mozna stosowac po depilacji by zmniejszyc podraznienia ??
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 16:33   #27
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Hej! Tak jak Violina napisała, pomaga peeling (podobno, bo ja nie golę się na razie niczym, po czym włoski wrastają ). Już kilka razy na jakimś forum to czytałam. Pozdrawiam!
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:28   #28
Madzia K
Raczkowanie
 
Avatar Madzia K
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kuba ;)
Wiadomości: 52
GG do Madzia K
Dot.: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Wrastanie włosów
- Jak wygląda?
Odrastające włosy nie przebijają się przez naskórek. Wrastają w skórę, wokół nich tworzą się krostki. Te z czasem twardnieją, przekształcając się w nieestetyczne grudki.
- Dlaczego? Problem może pojawić się zarówno po depilacji maszynką do golenia, jak i woskiem. Ostrze ścina włosy w szpic. Ostre wbijają się pod powierzchnię naskórka i wrastają w skórę. Depilacja woskiem osłabia włosy. Miękkim i wiotkim trudniej przebić się przez naskórek.
- Jak tego uniknąć? Nawilżaj ciało balsamem, co dwa-trzy dni wykonuj peeling. Naskórek stanie się cieńszy i miękki. Odrastające włosy łatwiej się przez niego przebiją i nie będą wrastać.
__________________
życiem rządzą przypadki, zbiegi okoliczności i nieoczekiwane zwroty akcji
Madzia K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:47   #29
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Re: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Nie powinno się bezpośrednio po zabiegu depilacji spłukiwać wodą depilowanych miejsc! - w wodzie znajdują się różnego rodzaju bakterie, które mogą doprowadzić do zakażeń, stanów zapalnych itp. Jeśli już można użyć wody utlenionej do dezynfekcji. Maść, tudzież krem Alantan Plus nie wpływa na wrastanie włosków - jego działanie polegające na współpracy Panthenolu i Alantoiny ma charakter łagodzący, regenerujący i przyspieszający gojenie.
Zabiegiem pomocnym ( choć w moim przypadku nieskutecznym) przy wrastających włosach jest zrobienie peelingu ale dopiero 2-3 dni po depilacji kiedy skóra jest już mniej podrażniona.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 16:39   #30
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: jeszcze raz wrastajace wlosy:(

Ja od ok 2 lat używam depilatora, czasem pasty cukrowej lub pęsety i wrastające włoski doprowadziły do tego, że nie mogłam założyć spódnicy, bo nawet przez rajstopy było widać moje blizny na nogach. Powtarzanie peelingu nawet codziennie niewiele pomagało. Kilka tygodni temu zamiast balsamów i kremów do ciała zaczęłam używać oliwki w żelu dla dzieci i od tej pory moje nogi wyglądają normalnie, włoski rzadko wrastają, nie mam żadnych stanów zapalnych i sama depilacja stała się przyjemniejsza, bo skóra jest bardzo miękka i włoski łatwiej wychodzą, a podrażnienia szybko znikają. Dlatego polecam oliwkę, ale trzeba ją stosować codziennie, a nie tylko po depilacji
mayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.