Piegi!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-20, 08:23   #1
margereta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
GG do margereta

Piegowata buźka


Chciałabym się dowiedzieć czy mojej jasnej piegowatej karnacji nie zaszkodzi solarium czy samoopalacz, gdyż chcialabym miec nieco ciemniejsza skorke... boje sie jednak ze zamiast ladnego naturalnego ciemniejszego kolorku zrobi się ona żołta lub paskudnie pomaranczowa i bedzie wygladala jakby miala na sobie tone fluidu i to w dodatku niedopasowanego! (Jak wiele nastolatek ktore widze teraz na ulicy w pomaranczowych buzkach... tfu!) nie wiem tez jaki podklad bedzie dla mnie najlepszy. Myslalam o kremie koloryzujacym i pudrze ale boje sie z kolei ze to tez bedzie wygladac sztucznie a ja mam mloda i jeszcze niezniszczona cere wiec nie chce przesadzac... bardzo prosze o rade! Margereta
margereta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-20, 08:27   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Piegowata buźka

Po solarium wyskoczy Ci więcej piegów i pewnie sie poparzysz, a opalenizny nadal nie będzie. Odradzam.
Użyj samoopalacza w wersji do jasnej karnacji lub kremu brązującego,np. Ziaja Sopot.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-20, 16:23   #3
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Piegowata buźka

Ja też odradzam ci solarium, masz przecież jasną cerę i piegi co jest niewskazane przy kożystaniu z solarium. Wogóle ten wynalazek jest b. niezdrowy, każda kosmetyczka Ci to powie (chociaż dotyczy to chyba opalania wogóle). Jednak nie załamuj rąk, tylko kup dobry samoopalacz, jest mnóstwo opinii w KW, na rynku jest dużo samoopalaczy przeznaczonych do jasnej karnacji (np. nowe Nivea), więc nie sądzę aby takie stworzyły na twarzy maskę. Tylko dobrze go rozprowadź i zrób peeleng przed użyciem. Jeśli chodzi o podkłady to polecałabym jakiś delikatny puder sypki, bo jak mówisz masz młodą cerę i racja że nie należy jej zanadto obciążać. [img]icons/icon7.gif[/img] Ja nie używam podkładów tylko trochę korektora i właśnie jakiś puderek. Z efektu jestem b. zdowolona [img]icons/icon7.gif[/img] Pozdrawiam.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-21, 19:12   #4
margereta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
GG do margereta
Przeczytajcie pliiis i doradzcie!

Dziekuje za cenne rady! Jestem tu nowa i dziekuje za odpowiedzi. Mam jednak jeszcze malutkie pytanko, jak pozbyc sie porow najskuteczniej? Strasznie brzydko wygladaja na nosku... i w ogole baardzo bym prosila o odpowiedz)
margereta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-21, 19:14   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Przeczytajcie pliiis i doradzcie!

Tak na poczekaniu i dla poczytania - na temat rozszerzonych porów w walki z nimi znajdziesz dużo informacji wklepując hasło do wyszukiwarki [img]icons/icon7.gif[/img]

pozdrówka [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-22, 10:44   #6
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: Przeczytajcie pliiis i doradzcie!

Ja również mam bardzo jasną skórę i troszeczkę piegów i stanowco odradzam samoopalacz. Nawet te z najwyższej półki przy bardzo jasnej karnacji zamiast opalenizny dają efekt "żółtaczki" lub jasnowłosej indianki [img]icons/icon12.gif[/img] Wierz mi, że przez to wszystko sama przechodziłam. Polecam puderek brązujący, brązowy cień do powiek i buźka będzie wyglądać świeżutko i naturalnie.I oczywiście przypadkiem nie maskuj piegów, dodają bowiem wiele uroku [img]icons/icon12.gif[/img]
POZDRAWIAM [img]icons/1jupi.gif[/img]
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-22, 13:41   #7
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Przeczytajcie pliiis i doradzcie!

a ja napisze,że też mam jasną karnace i (moje kochane) pieguski [img]icons/icon7.gif[/img] ale u mnie samoopalacz wychodzi b.naturalnie,zawsze wszyscy myślą ,że się opaliłam [img]icons/icon12.gif[/img]

używam samoopalacza Riviery i jestem z niego bardzo zadowolon(kolor),ale niestety zatyka on pory [img]icons/icon9.gif[/img] oczywiście rozcieńczam go kremem i robie sobie jeszcze p[rzed peeling...wygląda to super...radze Ci spróbować,bo to jaki kolorek Ci wyjdzie po samoopalaczu to bardzo indywidualna sprawa...buziaki [img]icons/icon10.gif[/img]
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-22, 13:46   #8
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Przeczytajcie pliiis i doradzcie!

dodam do ninki [img]icons/icon7.gif[/img] sorry za wtręt [img]icons/icon7.gif[/img] spróbuj sobie margeretko na rączce (jakąs mała powierzchnię ten samoopalacz i ocen efekt [img]icons/icon7.gif[/img]

pozdr [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-22, 21:11   #9
margereta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
GG do margereta
Re: Przeczytajcie pliiis i doradzcie!

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi) Nie spodziewalam sie ze az tle ich bedzie! Na pewno skorzystam z rady Agentki zeby rozprowadzic na raczce najpierw, a potem Ninah a jak bedzie zoltaczka to poslucham doniczki)
margereta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 20:14   #10
gabi28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 5
piegi

Może się powtarzam ale to mój straszliwy problem.Proszę o radę !!!!!!!Używam kremu z filtrem więc moja buzia jest biała .Chodzę do solarium więc jestam opalona ale buzia jest biała bo jej nie opalam ze względu na piegi. Co mogę zrobić aby wyrównać tę różnicę opalonego ciała i białej buzi?A może opalać twarz i wybielać piegi??Ale czym ,pomocy!!!!!!
gabi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 22:13   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: piegi

gagi28 napisał(a):
> Chodzę do solarium więc jestam opalona ale buzia jest biała bo jej nie opalam ze względu na piegi.
z takim fototypem nie powinnaś chodzić na solarium.

> Co mogę zrobić aby wyrównać tę różnicę opalonego ciała i białej buzi?
samoopalacz, puder brązujący, tonujący krem z filtrem (LRP, SVR, Bioderma)
> A może opalać twarz i wybielać piegi??
to raczej nie da spodziewanych efektów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-29, 14:58   #12
gabi28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 5
Re: piegi

Opalam się na brązowo nie mam piegów na ciele ,a maże znacie dobry samoopalacz który nie zatyka porów i trwały puder brązujący????DZIĘKI!!!!!!
gabi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 11:58   #13
lukasz158
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Question Piegi -co z nimi zrobić!!!

Witam!
Wiem, żę mężczyźni na tym forum sa rzadkoscia, lecz nie mialem innego wyjscia. Ale przechodzędo konkretów:
Mam 14 lat, blond włosy i dosyć jasna karnacje. Na nosie i w jego okolicach, oraz pod wargami mam dosyć dużo piegów (szcególnie na nosie). Może, to isę komus wydac glupie, ale w przyszlosci chcialbym byc aktorem, a wiem, ze piegi moga mi w tym przeszkodzic, poza tym uwazam ze piegi nie pasuje facetom. Jak sie ich w takim razie pozbyc, albo przynajmniej zamaskowac(jakies kosmetyki, maseczki itp...). Z gory dziekuje.
lukasz158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 12:08   #14
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

A jak Ci mogą w aktorstwie zaszkodzic piegi? Zostaw je w spokoju, ludzie z piegami wyglądają interesująco, a aktor to chyba musi mieć charakterystyczną twarz
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 12:13   #15
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

Ja też nie lubię swoich piegów Są specjalne kremy rozjaśniające. Spytaj w drogerii, na pewno ekspedientka coś ci doradzi
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 12:36   #16
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

To ja może podam kilka babcinych sposobów:do rozjaśniania piegów i plam na twarzy używany bywa sok chrzanowy, maseczki z dodatkiem podbiału, poziomkowe maseczki, ponoć pomaga także zmywanie twarzy kwiatem lipy lub kozieradki. Ale naprawde uważam, że piegi dodają wiele urody i nie ma potrzeby ich likwidować, sama bym chciala mieć, nawet kiedyś koleżanka doradziła mi, żebym może malowała sobie rudo-brązową kredką
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 13:19   #17
dziewczyna00
Rozeznanie
 
Avatar dziewczyna00
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 544
GG do dziewczyna00
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

Moją zmorą też były piegi, ale od jakiegoś czasu po prostu do nich przywykłam i zaczęłam je lubić! Stały się jaśniejsze,bez żadnych kremów i innych specyfików. Jeśli użyję podkładu, to prawi wogóle ich nie widać.
Jeśli chodzi o to Twoje "aktorstwo", to na pewno piegi Ci w tym nie przeszkodzą. Wręcz przeciwnie, szukają teraz ludzi charakterystycznych, które nie są piękne i lalkowate. Dlatego moim zdaniem nie masz powodów do zmartwień. Ale jeśli tak bardzo chcesz je wybielać, to polecam nakładanie na twarz świeżego ogórka w plasterkach, lub przecieranie twarzy skórką (od ogórka oczywiście) raz dziennie.
Powodzenia
dziewczyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:39   #18
red_poppy
Raczkowanie
 
Avatar red_poppy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 87
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

HEHE nie chce zebys uznal ze sie wymadrzam lub cos w tym stylu ale moim zdaniem mlody facet jeszcze jestes i zanim zostaniesz aktorem ( czego z calego serducha Ci zycze) to te piegi moga do tego czasu a nawet wczesniej zniknac Wiem co pisze bo sama mialam cale mnostwo piegow w twoim wieku (7 lat temu) a teraz mam zaledwie kilka i to tak jasne ze zlewaja sie z cera. Ja cie dobrze rozumiem i mysle ze ze jakis czas przestaniesz sie tym przejmowac Ja to mialam straszne kompleksy z powodu piegow ale to przez mojego kuzyna, ktory ciagle tlukl mi do glowy zebym sobie kupila krem wybielajacy na piegi itp. az w koncu mama dala sie przekonac smarowalam sie tym cos ze 2 m-ce ale nic nie pomoglo, w koncu sprawe olalam
Serdecznie pozdrawiam
__________________
... Bo ja się uczę największej sztuki życia,
uśmiechać się zawsze i wszędzie
i bez rozpaczy znosić bóle
i nie żałować tego co przeszło,
i nie bać się tego co będzie ...

red_poppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 00:26   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

nie widzę żadnego powodu, dla którego piegi miałyby przeszkadzać w aktorstwie.
ale jeśli masz ich dość, to podstawą jest codzienne smarowanie się kremem z dobrym filtrem- piegi zbledną i nie pojawią się nowe. możesz też używać samoopalacza/kremu brązującego do lekkiego tuszowania istniejących piegów- na lekko "opalonej" skórze są mało widoczne.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 10:20   #20
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

Moim zdaniem nie ma chyba skutecznie wybielajacego kremu Ale moze sienie znam
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 11:16   #21
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

Cytat:
Napisane przez Durga
To ja może podam kilka babcinych sposobów:do rozjaśniania piegów i plam na twarzy używany bywa sok chrzanowy, maseczki z dodatkiem podbiału, poziomkowe maseczki, ponoć pomaga także zmywanie twarzy kwiatem lipy lub kozieradki. Ale naprawde uważam, że piegi dodają wiele urody i nie ma potrzeby ich likwidować, sama bym chciala mieć, nawet kiedyś koleżanka doradziła mi, żebym może malowała sobie rudo-brązową kredką
A jak się stosuje ten sok chrzanowy? Ja chciałabym sobie wybielić przebarwienia posłoneczne, a z braku kasy w ciągu najblizszego miesiąca żadnego kremu nie kupię. Spróbuję więc domowych sposobów.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 00:31   #22
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Piegi -co z nimi zrobić!!!

Szczerze mówiąc jak sie stosuje to nie wiem może zapytaj się w jakimś sklepie zielarskim np. Herbapolu. Ja mam na twarzy taką jedna plamkę i kiedys smarowałam ją taka miksturką z 2-óch łyżeczek octu i kilku kropel soku z cytryny.Tylko to dawno było i nie pamiętam czy coś pomogło...w każdym razie plamka dalej gości na mej twarzy
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 12:41   #23
Angra
Przyczajenie
 
Avatar Angra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 14
Piegi....:|

POMOCY! jak zatuszować piegi na plecach??myślicie że da rady samoopalaczem np. Nivea?? solarium chyba nic nie pomoże....??
__________________
Świat jest długi i szeroki...

I przeważnie nie wiadomo,
w którą lepiej iść stronę.
Angra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 13:54   #24
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Piegi....:|

A czemu Ci one przeszkadzają?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:38   #25
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Piegi....:|

piegi na plecach raczej nie znikną od samoopalacza. raczej przestań całkowicie opalać plecy i użyj jakiegoś preparatu z kwasem (dość śilnym), który rozjaśni skórę i piegi. ale nie gwarantuję, że znikną (w to wątpię). a pozatym pewnie taka już Twoja uroda i powinnaś sie z tym pogodzić
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:49   #26
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Wink Dot.: Piegi....:|

zwariowałaś chyba... piegi sa cudowne... popatrz na Lindsay Lohan, Nicole Kidman i inne.. (ja też je mam )
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:55   #27
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Wink Dot.: Piegi....:|

zapomniałam dodać: użyj kochana wyszukiwary no i popatrz na tą laskę... TO sa piegi, co?? buźka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg piegi_ico.jpg (7,6 KB, 23 załadowań)
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 14:55   #28
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Question Dot.: Piegi....:|

A tak w ogóle to po co Ci to rozjasnianie, jesli można wiedzieć??
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 15:10   #29
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Piegi....:|

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
piegi na plecach raczej nie znikną od samoopalacza. raczej przestań całkowicie opalać plecy i użyj jakiegoś preparatu z kwasem (dość śilnym), który rozjaśni skórę i piegi. ale nie gwarantuję, że znikną (w to wątpię). a pozatym pewnie taka już Twoja uroda i powinnaś sie z tym pogodzić
Cytat:
Napisane przez migdalowa89 Pokaż wiadomość
zwariowałaś chyba... piegi sa cudowne... popatrz na Lindsay Lohan, Nicole Kidman i inne.. (ja też je mam )
Zgadzam się z Enigmą, trudno będzie pozbyć się piegów, a jeśli nawet, to mogą pojawiać się na nowo. Jedynie można zapobiegać nowym przez unikanie opalania.

Migdałowa, nie każdy lubi piegi. Ja mam co prawda tylko kilka piegów i to tylko na twarzy, ale nigdy mi się nie podobały i nie sądzę, by miało się to zmienić. Znam jeszcze kilka osób, które mają takie samo zdanie jak ja, i kilka takich, którym się piegi podobają. To kwestia gustu, więc rozumiem autorkę wątku.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 12:48   #30
ilovecarrotcake
Rozeznanie
 
Avatar ilovecarrotcake
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: las vegas
Wiadomości: 687
piegi

czym je zakryc jakies fluidy kremy czy co?
ilovecarrotcake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-12 12:01:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.