Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-16, 13:22   #1
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125

Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?


Czytałam kiedyś, że odwar z korzeni mydlnicy lekarskiej jest lekko pieniący, dlatego nasze babki stosowały go do mycia głowy. I że jest to najprostszy w składzie i najzdrowszy zarazem, bo bez chemii szampon na świecie.
Zastanawiam się, czy nie popytać w sklepach zielarskich i nie wypróbować tego sposobu - w końcu im mniej chemii na włosy, tym lepiej dla nich.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 11:15   #2
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

slyszalam tez o tym jakis czas temu. Ciekawe, czy ktos to jeszcze stosuje.

Cytat:
Dawniej, gdy nie znano mydła, do mycia używano m. in. odwarów z korzeni mydlnicy. Są skuteczne, pienią się obficie i swoimi własnościami przewyższają mydła, gdyż nie niszczą skóry i nie powodują alergii u ludzi uczulonych na mydło.
Cytat:
Surowiec mydlnicy wykazuje również działanie przeciwgrzybicowe, zmiękcza wodę i dla tej przyczyny stosuje się go do pielęgnacji cery (nadaje jej aksamitną i gładką miękkość zastępując najlepsze mydła, zwłaszcza dla osób o suchej i wrażliwej cerze).

Sporządzanie odwaru do zewnętrznego użycia: jedną łyżkę rozdrobnionego korzenia surowca zalać 1 szklanką wrzątku, odstawić pod przykryciem na 30 minut do naciągnięcia, przecedzić i stosować.

Odwar tego surowca sam albo w połączeniu z innym ziołami, jak korzeń tataraku, korzeń łopianu, ziele pokrzywy i inne - stosuje się również do mycia włosów. Nadaje im puszystość, połysk, przeciwdziała łupieżowi i wzmacnia cebulki włosowe.

Surowiec ziela wchodzi też w skład wielu różnych mieszanek ziołowych i preparatów do mycia i pielęgnacji włosów oraz do prania delikatnych tkanin i jedwabiu.
tylko gdzie ją kupić?
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 20:51   #3
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

up. Moze ktos jeszcze slyszal?
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 05:59   #4
TOMKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Szampony Fitomed zawierają wyciąg z korzenia mydlnicy i jakiś szampon Farmony chyba Saponiks.
TOMKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 14:01   #5
Merrick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 54
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Ja mam szmpon fitomedu z mydlnicą lekarską. Jest delikatny, nie podraznia skóry głowy, zmienjsza troche przetłuszczanie(mam wrsje do włosów tłustych) i pomaga usunąć łupież. Ogolnie jest dobry tylko moje włosy są po nim troche szorstkie. Ale pomimo tego polecam
Merrick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 16:21   #6
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Ja robiłam odwar z mydlnicy. Wystudzonym umyłam włosy. Ewidentnie się pienił, ale nie długo
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 09:13   #7
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Cytat:
Napisane przez lookinka12 Pokaż wiadomość
Ja robiłam odwar z mydlnicy. Wystudzonym umyłam włosy. Ewidentnie się pienił, ale nie długo
ooo ale naprawde umyl? napiszcos wiecej. Jak robilas ten odwar? I czy włosy byly inne, niz po zwykłych szamponach? Prosze o odpowiedź
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 10:07   #8
blue_mysecka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 333
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

mydlnica lekarska - pierwsze slysze hihi, czego to sie mozna dowiedziec na forum no no
__________________
blue_mysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 12:13   #9
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
ooo ale naprawde umyl? napiszcos wiecej. Jak robilas ten odwar? I czy włosy byly inne, niz po zwykłych szamponach? Prosze o odpowiedź
A więc tak: 2 łyżki ziela zalałam 2 szklankami letniej wody. Powoli ogrzewałam, aż się zagotował. Później przecedziłam i studziłam, żeby sobie nie poparzyć glowy gdy już się wystudził, to polewałam nim po trochu włosy i normalnie myłam jak szamponem. Wiecie, muszę przyznać, że włoski były tak fajnie odświeżone. Tylko po wyschnieciu zostało takie "sianko"
__________________

lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 09:09   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Tak sobie myślałam, żeby wypróbować, ale z drugiej strony to, co działało na nasze babki niekoniecznie musi zadziałać i na nas. Bo co nasze babki i prababki spłukiwały z włosów? Piach z polnej drogi lub kurz z zasłon. A my mamy na włosach tyle chemii, że zastanawiam się, czy taki szampon nie byłby za słaby. Ale mimo to poszukam trochę więcej informacji w książkach i Internecie, a potem przejdę się do zielarskiego.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 16:39   #11
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Cytat:
Napisane przez lookinka12 Pokaż wiadomość
A więc tak: 2 łyżki ziela zalałam 2 szklankami letniej wody. Powoli ogrzewałam, aż się zagotował. Później przecedziłam i studziłam, żeby sobie nie poparzyć glowy gdy już się wystudził, to polewałam nim po trochu włosy i normalnie myłam jak szamponem. Wiecie, muszę przyznać, że włoski były tak fajnie odświeżone. Tylko po wyschnieciu zostało takie "sianko"
oo dziękuję Ci bardzo

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Tak sobie myślałam, żeby wypróbować, ale z drugiej strony to, co działało na nasze babki niekoniecznie musi zadziałać i na nas. Bo co nasze babki i prababki spłukiwały z włosów? Piach z polnej drogi lub kurz z zasłon.
racja
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-21, 22:24   #12
asiaczek_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 37
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

hej

moja siostra używała szamponu Fitomed mydlnica lekarska- szampon ziołowy, zaczęła go stosować poniewaz pojawil sie u niej łupież a szampon ten - zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry, - zmniejsza lub likwidujeswędzenie skóry, - zmniejsza łojotok, - zwalcza lekki łupież izapobiega jego nawrotom. Z tego co mi mowila to pomogł jej więc nie moge o tym szamponie nic złego powiedziec, tylko zapach mial jakis taki dziwny i słabo sie pienił
asiaczek_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:31   #13
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Mam pytanie odnośnie szamponu z mydlnicy lekarskiej z Fitomedu. Miałam go jakiś czas temu i byłam z niego bardzo zadowlona. Obecnie mam platynowe pasemka, i zastanawiam się czy ten szampon nie spowoduje przyciemnianie lub żółknięcie pasemek?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:42   #14
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

może ktoś wie czy mydlinica lekarska przyciemni platynowe pasemka?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 19:26   #15
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Dziś zakupiłam szampon z mydlnicy - jeszcze nie stosowałam ale z tego co mówił zielarz są do jasnych włosów i do ciemnych, ja wzięłam do ciemnych. Ten do jasnych posiada też odżywkę
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 08:49   #16
Sasolka
Raczkowanie
 
Avatar Sasolka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

"Rośliną, która świetnie nadaje się do mycia włosów jest korzeń mydlnicy lekarskiej – ziele to pod wpływem wody i pocierania wytwarza pianę i zachowuje się tak jak szampon lub delikatne mydło."

Gdzie kupić.:
- w sklepach/aptekach zielarskich
- netem - np. :
http://www.shopmania.pl/shopping~onl...~p-351887.html

____________

Polecam stronkę i forum:
http://www.naturalne-kosmetyki.net/

Bo im mniej chemii, tym później się zestarzejemy.
Sasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 19:50   #17
miczka21
Zadomowienie
 
Avatar miczka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Ja używam szamponu do włosów suchych z mydlnicą z Herbapola , po 1 użyciu jestem zadowolona , zobaczymy co zdziała dalej
miczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:39   #18
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Właśnie umyłam włosy naparem z mydlnicy i jestem bardzo zdziwiona, bo nie dość, że się nie pieniła, to zmyła z włosów mix oliwy z oliwek i oleju kokosowego ;D
Całkiem, całkiem, trochę zachodu z tym, ale może warto?
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 21:17   #19
Mytopea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trzebiatów/Szczecin
Wiadomości: 16
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Do mycia włosów owszem mydlnica (wcześniej służyła też do prania, mycia itp.), warto też podrązyć temat ziołowych specyfików do włosów, bo:
Kora dębu - do ciemnych włosów - odżywia;
Rumianek - do jasnych - odżywia (potwierdzam - sprawdzone);

Tyle pamiętam, jak wrócę do domu i dobiorę się do moich papierów, to mogę podać więcej ziołowych specyfików.
__________________
Wczoraj jest historią, dziś jest darem, jutro jest tajemnicą.
Mytopea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 21:30   #20
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Mycie mydlnicą może nieźle poplątać włosy. Ale jako płukanka po myciu jest ok, zmyje resztki chemii z włosów i nie powinna przyciemniać (mówię o normalnych włosach, jak jest ze sztuczną platyną to nie wiem).

Cytat:
Napisane przez Mytopea Pokaż wiadomość
Do mycia włosów owszem mydlnica (wcześniej służyła też do prania, mycia itp.), warto też podrązyć temat ziołowych specyfików do włosów, bo:
Kora dębu - do ciemnych włosów - odżywia;
Rumianek - do jasnych - odżywia (potwierdzam - sprawdzone);

Tyle pamiętam, jak wrócę do domu i dobiorę się do moich papierów, to mogę podać więcej ziołowych specyfików.
A to ciekawe Kora dębu na dłuższą metę wysusza włosy, dobra jest dla osób z problemami ze skórą głowy, łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem się i by przyciemnić kolor. Jeżeli chodzi o odżywienie, to jest mnóstwo innych ziół które lepiej to zrobią Dziękujemy za cenne informacje, bardziej wiarygodne można znaleźć w wątku o piciu pokrzywy.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.


Edytowane przez ston3d
Czas edycji: 2011-06-01 o 21:32
ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 09:55   #21
Rukhsaar
Przyczajenie
 
Avatar Rukhsaar
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 12
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Odświeżam temat, bo mam problem z własnej roboty szamponem. Chodzi o to, że po umyciu włosy nie są wcale umyte. U nasady są przetłuszczone. Może coś zrobiłam źle w przepisie lub źle go stosuję. Oto przepis:
Na niecały litr wody wsypuję:
2 łyżki korzenia mydlnicy
po łyżce kwiatów rumianku, korzenia łopianu, liści pokrzywy
Gotuję to przez 10 minut.
Myję nim włosy i spłukuję wodą.
Taki szampon wystarcza na 3 mycia. Trzymam go w lodówce.
Dodatkowo robię płukankę z rumianku lub pokrzywy.
Włosy ładnie pachną, tak ziołowo, ale nie są wcale świeże.
Pozdrawiam
__________________
http://www.pagale.dbv.pl - strona o Indiach

Edytowane przez Rukhsaar
Czas edycji: 2012-02-21 o 00:03
Rukhsaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 10:56   #22
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Pytalyscie gdzie mozna kupic korzen mydlnicy - jest na dozie
Kupilam jakis czas temu do plukanek, ale do mycia chyba nie odwaze sie sprobowac.
Wydaje mi sie, ze moze byc problem ze zwyklym umyciem wlosow, a co dopiero ze zmyciem innych specyfikow (np. olejow).
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:18   #23
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Tak sobie myślałam, żeby wypróbować, ale z drugiej strony to, co działało na nasze babki niekoniecznie musi zadziałać i na nas. Bo co nasze babki i prababki spłukiwały z włosów? Piach z polnej drogi lub kurz z zasłon. A my mamy na włosach tyle chemii, że zastanawiam się, czy taki szampon nie byłby za słaby. Ale mimo to poszukam trochę więcej informacji w książkach i Internecie, a potem przejdę się do zielarskiego.

Zdziwiłabyś się, spróbuj codziennie czyścić piec z popiołu i sadzy i rozpalać w nim a zobaczysz co to znaczą brudne włosy naszych prababek
Centralnego ogrzewania kiedyś nie było.

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Rukhsaar Pokaż wiadomość
Odświeżam temat, bo mam problem z własnej roboty szamponem. Chodzi o to, że po umyciu włosy nie są wcale umyte. U nasady są przetłuszczone. Może coś zrobiłam źle w przepisie lub źle go stosuję. Oto przepis:
Na niecały litr wody wsypuję:
2 łyżki korzenia mydlnicy
po łyżce kwiatów rumianku, korzenia łopianu, liści pokrzywy
Gotuję to przez 10 minut.
Myję nim włosy i spłukuję wodą.
Taki szampon wystarcza na 3 mycia. Trzymam go w lodówce.
Dodatkowo robię płukankę. z rumianku lub pokrzywy.
Włosy ładnie pachną, tak ziołowo, ale nie są wcale świeże.
Pozdrawiam
Ja myłam samym wywarem z korzenia mydlnicy i żółtkiem + kilka kropel olejku lawendowego dla zapachu.. Włosy były czyste, ale nie próbowałam zmywać tym oleju.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 12:16   #24
i_ventura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Kochane, nie ma nic lepszego od czystego wywaru z mydlnicy lekarskiej!!!

Wszystkie szampony popularnych producentów z chemicznymi dodatkami typu SLS itp mozecie sobie darowac, tak samo jak wszystkie kremy - szkoda pieniedzy. Natury tam nie ma. Wystarczy zapoznac sie z receptura kosmetykow i zaczac czytac sklad INCI. Wlos staje na glowie, jakie kity sie wreca ludziom, zeby tylko produkt zostal kupiony. Sila marketingu, ale to juz inny temat.

Tu chodzi o prawdziwe cudo natury. Mydlnice lekarska stosuje z powodzeniem juz od jakiegos czasu i choc mam wlosy mocno przetluszczajace sie, mydlnica swietnie sobie radzi. Nawet moj ojciec nie chce juz myc glowy niczym innym! W koncu uporal sie z odwiecznym problemem lupiezu, a juz nie wspomne ile szamponow stosowal. Tyle, ze... mydlnica lekarska jast bardzo delikatna, idealna do codziennego uzytku,a poniewaz mam naprawde ciezkie wlosy, zmuszona jestem choc raz w tyg siegnac po zwyczajny szampon, no bo sama mydlnica juz nie daje rady, ale to i tak sukces! Nie pieni sie jak szampon.

Nalezy zmoczyc wywarem suche wlosy, masowac przez chwile skore glowy i splukac. Mozna powtorzyc.
Wlosy sa miekkie w dotyku, bez kitu lepsze niz po szamponie.

Do wywaru dodaje czasem ziółka, np mięte i tymianek. Mozna kombinowac na wlasny sposób i wg własnych potrzeb!

acha, w aptece pani farmaceutka powiedziala, że nie nalezy mydlnicy gotowac, tzn. nie moze wrzec!... tylko podgrzac i "pykać" - jak to okreslila- najlepiej zrobić łaznie wodna.
i_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:13   #25
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

używałam mydlnicy, jak i orzechów piorących, jako szamponu.Nie gotowałam w ogóle - zalewałam wodą na noc. Potem polewałam dokładnie skalp miejsce przy miejscu takim maceratem z litrowej plastikowej butelki z zamknięciem sportowym.Włosy na długości też . Suche właśnie. Zostawiałam na kilka(naście?) minut jak myłam się pod prysznicem i pod koniec zmywałam.
Stosowałam ją chyba równy miesiąc: pod koniec strasznie zaczęła mi wzmagać przetłuszczanie, więc przestałam. Nie wiem dlaczego, ale znalazłam info, że stosuję się ją do kąpieli detoksykujących; może to powiązane jest .
W porównaniu z orzechami sapindus, mydlnica lepiej mi stylizowała włosy. Ale orzechy nie przetłuszczały (a stosowałam je 2 miesiące).
Więcej na wątku no poo
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 19:24   #26
ketele
Przyczajenie
 
Avatar ketele
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Ja korzeń mydlnicy kupiłam w stacjonarnym sklepie zielarskim 50g 3,60zł. Zrobiłam napar zalewając dwie łyżki szklanką wrzątku. Napar się pienił, jednak myjąc głowę miałam wrażenie, że myję włosy samą wodą. Po umyciu włosy wyglądają bardzo dobrze, jednak trudno ocenić samą mydlnicę, bo po umyciu głowy nałożyłam na włosy maskę Henna Wax, która sama zawiera SLS-y. Mam zamiar jeszcze wypróbować mydlnicę z dodatkiem żółtka. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na korzeń, wystarczy rozejrzeć się po zaniedbanych trawnikach, na których może rosnąć ta roślinka. Nie tylko jej korzenie mają właściwości zmydlające. Ja w tym roku zebrałam nasionka z rośliny rosnącej przy drodze i za rok mam zamiar ją wysiać u siebie .

ketele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:32   #27
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Ja dziś wymyłam wywarem psy - rzadko się tak euforyzuję - ale nigdy dotąd nie miały tak miękkiej i lśniącej sierści.
Teraz czas na mnie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:01   #28
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Wczoraj umyłam włosy wywarem z mydlnicy i odrobiną octu. Miała być z tego płukanka, bo włosy umyłam BD żeby zmyć oleje, ale stwierdziłam, że sprawdzę, czy to naprawdę się pieni na włosach. No i się pieni, a takich miękkich włosów i uniesionych dawno nie miałam. Dzisiaj spróbuję umyć tylko wywarem, bez szamponu i dam znać, jak poszło. Myje któraś z Was tak włosy? Teraz planuję dokupić łopian i tatarak i myć tym włosy ze 2 razy w tygodniu.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2013-05-31 o 09:03
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 21:49   #29
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Cytat:
Napisane przez TOMKA Pokaż wiadomość
Szampony Fitomed zawierają wyciąg z korzenia mydlnicy i jakiś szampon Farmony chyba Saponiks.
Skoro chcecie uzyskać zdrowy szampon z mydlnicy to dlaczego polecacie szampony gotowe z SLS?
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 14:09   #30
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Mydlnica lekarska - najzdrowszy szampon?

Cytat:
Napisane przez migotka_zdw Pokaż wiadomość
Skoro chcecie uzyskać zdrowy szampon z mydlnicy to dlaczego polecacie szampony gotowe z SLS?
Szampony z Fitomedu nie zawierają SLS
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.