depilator - problem!!!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-18, 18:16   #1
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112

depilator - problem!!!!!!!!!


Po dlugich oczekiwaniach dorobiłam się wreszcie depilatora marki Philips, i tu moja radość sie kończy. Spodziewałam się gładkich nóg np. takich jak zaraz po goleniu, a tu niemiła niespodzianka, nie dość że nie są gładkie to na większej powierzchni widać krótkie ok 1-2 mm włoski. Czy tak powinno być ? W opisie obiecują gładkie nogi na kilka tygodni a tu co, nawet po zabiegu nie są ? Postępowałam zgodnie z instrucją :po kąpieli, sucha skóra, napiełam skórę, depilowałam pod włos z większą prędkością i co - tragedia!!!! Czy ja robie coś nie tak? Czy depilator jest wadliwy? czy może tak wygladają nogi po depilacji depilatorem a reszta to tylko chwyt reklamowy? Co robić ?
Pomóżcie - jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii ?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-18, 18:26   #2
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: depilator - problem!!!!!!!!!

JA juz dłuuugo używam depilatora. Byc może nie udało ci się ich dobrze wydepilować, bo włoski były zbyt delikatne i nie wszytskie udało się wyrwac? Czasem takie cienkie tylko się urywają. Ja właściwie nie narzekam- moje nogi sa idealnie gładkie po depilacji ale musze dług się z tym namęczyć, żeby nie przeoczuć niczego, czasem w złym świetle mozna ominąć, nie zauważyć czegoś.Szczerze mówiąc, nie stosuję sie do zalecń producenta i nie depiluję po kąpieli bo skórę mam wtedy zbyt miękka i gorzej mi się wyrywa. Wolę depilowac np rano po wstaniu z łóżka. Zauwazyłam, że im dłużej używam depilatora, tym częściej muszę to robić. Wydaje mi się jednak, że to tylko dlatego, że nie zawszy zauważe wszystkie włoski. Na pewno są rzadsze i nie takie twarde jak po maszynce. Nie depiluje też tak jak na reklami-jednym pociągnięciem od dołu do góry-raczej krótkimi ruchami pod włos kilka razy w jednym miejscu- wtedy wiem, że dokładnie wyrywam wszystkie wlochy
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 08:42   #3
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: depilator - problem!!!!!!!!!

problem z ominięciem - raczej nie wochodzi w gre robiłam to bardzo dokładnie i nawet po 2 razy. Być może chodzi o to że włoski były delikatne i sie tylko pourywały, czy można coś z tym zrobić żeby nie było tego problemu na przyszłość? jak depilować te delikatne, żeby nogi wreszcie były gładkie ? i jaki balsam użyć po depilacji ?
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 12:11   #4
czarymary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: lodz
Wiadomości: 127
Re: depilator - problem!!!!!!!!!

Aniu, z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzeć, że idealnie gładkie nogi po depilatorze to stan nieosiągalny, nawet jeśli włosków nie widać to pod ręką czuć że noga nie jest idealnie gładka. poza tym włosy odrastają nierównomiernie i depilację trzeba powtarzać często. ja zrezygnowałam z depilatora na rzecz woskowania u kosmetyczki. dla mojej delikatnej skóry to jedyny możliwy sposób depilacji i rzeczywiście najskuteczniejszy. wadą jest to, że przed każdym zabiegiem włosy trzeba zapuścić. polecam Ci przed depilacją golić nogi kilka dni a potem zapuścić włoski żeby były mniej więcej równej długości. po depilatorze włoski czesto wrastają i daje to też uczucie szorstkości skóry. pomagają pillingi albo masaż szorstką gąbką podczas kąpieli albo prysznica. a po depilacji i na codzień stosuję balsam avonu który podobno minimalizuje odrastanie włosów. nie wiem czy to nie działanie mojej silnej woli, ale chyba rzeczywiście torchę działa. a na zakończenie - nie ma cudów i nigdy się nie wydepilujesz tak, żeby zawsze mieć jedwabiste nóżki... rekalmowe opowieści o 4 gładkich tygodniach trzeba niestety włożyć między bajki. ale życzę powodzenia! w końcu znajdziesz najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę.
czarymary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 14:56   #5
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: depilator - problem!!!!!!!!!

zgadzam się z Czarymary w stu procentach, od lat używam depilatora, też Philipsa
zawsz pod ręką coś tam się wyczuwa.
Ostatnio zrobiłam po raz pierwszy w domku depilację cukrową, przepis znalazłam tu na Wizażu oczywiscie, fakt, że umęczyłam się z tym jak nie wiem co, ale tam gdzie się przyłożyłam to aż jedwab
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 17:39   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: depilator - problem!!!!!!!!!

Ja mam depilator Brauna, ale użyłam go tylko kilka razy. To normalne, że skóra po depilatorze nie będzie idealnie gładka. W końcu te króciutkie włoski nie zostaną usunięte. A reklamy kłamią - śmiać mi się chce jak na reklamie widać panią, która z uśmiechem ( ) przesuwa szybciutko depilatorem po, śmiem twierdzić, gładkiej już skórze No i ten super wizualny efekt gładkiej skóry bez żadnych podrażnień Tak naprawdę każda nóżka, nawet nieco owłosiona, wygląda gładko, kiedy posmaruje się ją oliwką
Ja także zrezygnowałam z depilatora na rzecz ciepłego wosku.A to dlatego że:
1. Depilacja woskiem jest dla mnie mniej bolesna.
2. Dep. woskiem trwa o wiele krócej (do szału doprowadzała mnie powolna zabawa depilatorem, "jeżdżenie" kilka razy w tym samym miejscu i to często z dość marnym efektem; zaznaczam, że robiłam wszystko zgodznie z zaleceniami producenta).
3. Po dep. woskiem nie mam tak dużych podrażnień i nie wrastają mi włoski.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 16:23   #7
ankonwa
Przyczajenie
 
Avatar ankonwa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: depilator - problem!!!!!!!!!

no własenie, myslałam że tylko ja mam taki problem. dostaję juz szału po protu. nie dość że odrastają tak gdzie niegdzie po 2 , 3 dniach to jeszcze po depilacji cały czas mam takie kropki na nogach. takie jakby cimniejsze plamki. nie wiem co z tym robić. moze ktoś pomoże ??? plissssssss
ankonwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.