opuchlizna pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-20, 15:40   #1
Vella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 63

opuchlizna pod oczami


Kazdego rana, niezaleznie od tego, czy sie wyspie, czy jestem kompletnie zaspana, mam zapuchniete oczka. Kremy, ktore do tej pory stosowalam, raczej nic nie daja. Czy jest jakis sposob, zeby sie pozbyc tego nieprzyjemnego, porannego akcentu? Obecnie przykladam sobie zamarzniety gryzaczek.
Vella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 08:57   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: opuchlizna pod oczami

mi bardzo puchną oczy kiedy wieczorem płaczę - a że ostatnio nagminnie ogladam filmy [a mało takich przy których nie płaczę] rano mam zapuchnięte i zaczerwienione oczy. pomaga mi zwykły krem za 5zł z Flos-Leku świetlik+chaber. Napina skórę od razu po aplikacji, opuchlizną znika po ok. 4-5 minutach. Znam dwa dobre kremy, które rozjaśniają cienie, napinają, ale tylko to cudeńko za 5zł likwiduje opuchliznę.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 10:06   #3
maartyna1
Raczkowanie
 
Avatar maartyna1
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 98
GG do maartyna1
Re: opuchlizna pod oczami

Ja mialam ten sam problem.Nie wiem jaki jest powód Twojej opuchlizny ...przeważnie jest to skutkiem zebranych toksyn w organizmie,robia sie od tego obrzeki na twarzy czy pod oczami,czasem jest to zmeczenie czasem różne choroby.Czesto zadne kremy nie pomagaja ja tez tak mialam moj problem skonczyl sie gdy zaczelam pic herbatke ziolową z pokrzywy ,wypłukuje toksyny zmniejsza obrzeki.Jest naparwde dobra na takie rzeczy.Ja pilam razem ze skrzypem i bratkiem..jest wstretne ale da sie przezyc i pomaga.
Jak sie zdecydujesz pic (nparwde warto)pij 3 razy dziennie przez conajmniej 2 tyg.ja teraz pije juz sporadycznie 2 razy w tygd.Ale opuchlizna twarzy i oczu skonczyla sie)
Pozdrawiam
maartyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 10:46   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: opuchlizna pod oczami

Też walczę od lat z tym problemem. Puchną Ci dolne czy górne powieki? Jeśli dolne, to faktycznie nadmiar toksyn w organizmie i zła cyrkulaca limfy jest temu zapewne winna, ale jeśli górne, to najprawdopodobniej alergia. Jeśli i jedne i drugie, to kombinacja obu czynników... Ja tak mam... Spróbuj moich sposobów:

1. Pozbądź się puchowej pościeli - pierze jest częstym czynnikiem uczulającym!

2. Używaj tylko delikatnych proszków do prania pościeli i piżam, np. tych dla niemowląt.

3. Wybróbuj "Betadrin" (krople do oczu, jednak uważaj z nimi jeśli prowadzisz samochód, mogą pogarszać ostrość widzenia!) i "Loratan" (tabletki na alergię z loratydyną, nie powodują senności jak cerytyzyna; mnie po porannej dawce opuchlina górnych powiek przechodzi błyskawicznie!)

4. Na zaburzenia krążenia limfy: herbatki moczopędne (np. właśnie bratek i pokrzywa, jak pisała przedmówczyni), tabletki ze skrzypem polnym (też usuwa nadmiar wody z organizmu).

5. Delikatny auto-drenaż limfatyczny (przy nakładaniu kremu pod oczy delikatnie uciskaj skórę, zataczając półkola, dołem od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, a górą od wewnętrznego do zewnętrznego, kończąc kilkakrotnie powtórzoną "ósemką" na skroni przy zewnętrznym kąciku).

6. Naprzemienne okłady zimne (np. łyżeczka z lodówki, maseczka żelowa z lodówki) i ciepłe - ale nie gorące! (napar ze świetlika albo czarnej herbaty). Czasochłonne ale skuteczne.

8. Jeśli nie masz problemów z pękającymi naczynkami, biorąc prysznic zrób sobie naprzemienny, woda ciepła i zimna - najzimniejsza jaką wytrzymasz! - na całe ciało, na twarz nie aż tak lodowata, bo naczynka mogą tego jednak nie zdzierżyć. 3 razy jedna i druga i powinnaś być jak nowa, to świetnie poprawia krążenie zarówno krwi jak i limfy, wzmacnia skórę, pomaga zwlaczyć celulit, ożywia ciało i umysł", że tak powiem.

7. Maseczka pod oczy "Clarins" i serum "Renergie Countour Lift Yeux" Lancome. Drogie, ale nie ma nic lepszego (w każdym razie ja nie trafilam), działają natychmiast i długofalowo.

8. Wieczorem unikaj soli i konserwantów (mnie puchną nie tylko powieki ale i cała twarz po porcji glutaminianu sodu, czyli konserwanta / wzmacniacza smaku dodawanego niemal do wszystkiego, w tym do zupek w proszku, chipsów, ciastek, cukierków, niektórych wędlin...).

Mam nadzieję, że pomogłam! Chętnie przyjmę też wszelkie nowe sposoby!
Powodzenia!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 11:42   #5
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: opuchlizna pod oczami

Pixie_76 i Maaartyna1 !!!
To także mój problem, dzięki za wyczerpujące rady, ja zwykle okładam rano oczy zmrożonym żelem ze świetlika, a po jakiś 5 minutach, zmywam go niczym maseczkę. Teraz wypróbuję Wasze sposoby.
Mam tylko jedno pytanie, w jakim stosunku pić tą pokrzywe, bratek i skrzyp??? Dowolnie? Czy robić mieszanke? a może naprzemiennie??? Przed, po, czy w trakcie posiłków, a może to bez znaczenia?

Szpilka
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 11:47   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: opuchlizna pod oczami

Szpileczko, może świetlik+chaber albo świetlik+babka lancetowata coś zmienią. Na mnie sam żel ze świetlika nie działa - w połączeniu z chabrem - jak ręką odjął. Z kolei ekstrakt z babki lancetowatej podobno zmniejsza obrzęk i działa ściągająco.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 11:52   #7
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: opuchlizna pod oczami

Szpilka, ja piję głównie bratek, czasem sobie dorzucę pokrzywę (w stosunku 1:1, czyli 2 torebki na kubek), raczej wieczorem, po jedzeniu, ale nie wiem czy to prawidłowo, może Maaartyna1 Ci lepiej poradzi. Skrzyp łykam w tabletkach (pełna nazwa:"Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami", producent: Vitamex AB Szwecja), 2 x dziennie po 1, przy posiłku. Taka ogólna multiwitaminka.
Zmrożony żel ze świetlika też jest niezły, prawda? Też stosuję!
Buziaki,
pixie
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-21, 16:22   #8
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: opuchlizna pod oczami

Dziękuje moje kochane!!!
Znam skrzyp z witaminami Vitamexui bardzo go sobie chwalę(uzywam od trzech lat (w okresie jesienno-zimowym).
Kupie sobie ten Flos-lek, skoro taki skuteczny, bo duzo nie stracę i postaram sie zacząc pic bratek z pokrzywa(fuj...), no i oczywiscie doniose o efektach!!!(tak za jakis miesiąc...)
Szpilka
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 17:17   #9
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: opuchlizna pod oczami

Dziewczyny, mam to samo, puchną mi i powieki i pod oczami, od niedawna, wczesniej puchły tylko po zarwanej nocy - teraz codziennie. Raczej to nie przez proszek do prania, bo piorę w tym samym od dawna, kremy pod oczy też próbuję rózne - na razie po każdym to samo. O alergii też nigdy nic mi wiadomo nie było, choć wiem, że potrafi się pojawić w każdym wieku. Najgorsze jest to, że też już myślałam o tych żelach, o których pisze Sarenka, ale u mnie nie chodzi tylko o zlikwidowanie rano opuchlizny. Te opuchnięte worki robią mi zagięcia pod oczami! Wiem, śmiesznie to brzmi, ale problem mam niebanalny. Jak połączyć pięlęgnację przeciwzmarszczkową z zapobieganiem powstawaniu opuchlizny? Dziewczynki, może któraś z Was coś mi podpowie, bo dosłownie ręce mi już opadają. Acha, próbowałam nawet zachwalany na KW krem pod oczy dla cery wrazliwej Flos Leku - wstaję po nim równie opuchnięta...
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.