Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-11, 18:25   #1
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101

Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.


Czytam i czytam, i czytam i ..... potrzebuje pomocy kochane wizazanki!!
30 na karku, pierwsze zmarszczki widac(miedzy brwiami i smiechowe: nos usta). Staram sie dbac o cere, ale dopiero po przebiegnieciu forum zdaje sobie sprawe to co robie to wlasciwie baaardzo malo! Zielona jestem!!
Troche o mnie: cera mieszana, naczynkowa z pieknymi czerwonymi wykwitami na policzkach i nosie. Bardzo latwo sie czerwienie.
Uzywam mleczka i toniku do cery wrazliwej RoC, na dzien filtr 50+ Avene i Calmance RoC, na noc wlasciwie co wpadnie pod reke: teraz np. Biotherme Aquasource.Plus woda termalna.
Caly dzien jestem przed komputerem plus prawie godzina dziennie na silowni (biedne naczynka!)
Troche klopotu z Avene: tu u mnie nie ma, to samo LPR
Prosze, podpowiedzcie jakie kremy na dzien jakie na noc, o jakich wlasciwosciach? Krem z wit E czy z C?? I kiedy go stosowac, jak czesto?

Bede teraz we Francji wiec zamierzam nabyc Avene Antirougeurs oraz Diroseal. Nakladac je na dzien czy wieczor? A co ze zmarszczkami?? - mam w planach zakup Ystheal+
Uzywac czegos silengo codziennie czy tylko raz - dwa w tygodniu??

Ratunku!:confus ed:
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 13:25   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Wlasciwie to az tak zle swojej cery nie pielegnujesz. Uzywasz filtry na dzein, a to juz polowa sukcesu. Wode termalna tez uzywasz , a ona dobra dla cery naczynkowej. Kolejny plus dla ciebie.
Szukasz czegos z wit. C . Zakupis mozesz Redermic albo Active C od LRP , albo TBS ma tez serie z wit. C najsensowniej wedlug mnie wygladaja kapsulki z wit. C ale jak zobaczylam cene 28€ za 28 kapsulek to mi sie odechcialo, nie stac mnie. Moze masz dostep do Flavo-C? w Pl do kupienia u mnie w DE nie.
Poki co od dwoch lat uzywam serum wlasniej roboty z wit. C&E, mam ta przewage ze moge robic sobie takie stezenie jakie chce, jakie moja cera toleruje. Z PL ma przyjechac do mnie juvit(witamina C dla dzieci) i sprawdze jak sie to to bedzie u mnie sprawdzac, moze na zime sie nada. Jestem w fazie, ze mi sie troche juz nie chce co tydzien robic nowej porcji serum, wiec jakis gotowiec by sie przypadl. Wit. C mozesz uzywasz na dzien pod filtry lub tez na noc.
Na noc planujesz zakup Diroseala, dobry wybor. Uzywalam go 1,5 roku, a teraz testuje krem ROC Retin-OX. Ystheal+ to wlasiciwie to samo co Diroseal, ma tyle samo retinalu w skladzie. Jedynie Ystheal emilsja dziala ciut mocniej bo ma mniej tresciwa baze, a Ystheal gel( we Francji byl do kupienia, czy nadal jest nie wiem), to calkiem niezy dopalacz. Pa lekka postac zelu i dziala najmocniej z wszysetkich produktow Avene. retinaldehyd nie tylko dziala przeciwzmarszczkowo, ale tez poprzez pogrubienie naskora naczynka staja sie mniej widoczne. Wiesz ze przy retinalu mozesz sie wysuszyc? To normalne, trzeba ten czas przetrwac dotluszczajac sie jakims kremem o prostym skladzie. Fajny jest Bübchen Calendula Haut Balsam, albo Weleda Wind und Wetter Creme.
Antirougeurs to krem na dzien, zawiera filtry, marne , ale sa.
Mozesz tez na noc, np co druga noc uzywac kwasow BHA np Effaclar K, jesli strefa T potrzebuje oczyszczenia, chodz po produktach z retinalem zwlaszcza tych o chudej bazie zauwazysz ze cera sie tez oczyszcza. Wprowadzaj nowosci powoli. Jakis fajny tlusty krem o prostym skladzie, ktory dziala lagodzaco i natluszczajaco tez ci sie przyda. Zreszta sama bedziesz widziec, co potrzebuje twoja cera. Wprowadzaj wszystko powoli, nie doprowadzaj do wysuszenia, bo to bedzie odwrotny efekt, wiecej zmarszczek. Wiem, co mowie, mam cere mieszana, naczynkowa i od ok roku przesusza sie bardzo latwo. To co dzieki mojej pielegnacji wygladzilam, to gdy mam za sucho to wraca spowrotem.
Jesli poczujesz potrzebe dotluszczenia sie pod oczami, a zaden krem sie nie sprawdzi, mozesz tez uzyc wit. A&E w kapsulce, jesli w domu cos takiego posiadasz, albo samej wit. E do serum wlasniej roboty jest potrzebna wiec i pod oczy sie przyda na noc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 18:40   #3
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Kochana Moniko!! Wielkie dzieki!!
Te kapsulki z TBC z wit. C wlasnie wczoraj ogöadalam, babka jednak powiedziala, ze wit C moze podraznic i dostalam do wyprobowania krem i maske z wit E - zobaczymy.
RoC retin-Ox: jutro wezme probke i zobaczymy.
Na razie jesli chodzi o wit.C to testuje Darphin - na noc - CUDO!!

Jak mam uzywac kremu z wit.C - na noc, np 3xtyg?czy codziennie
Jesli kupie Diroseal to moge zrezygnowac z Ystheal+??
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 18:43   #4
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Zapomnialam: Direseal dziala tak samo jak Roc Retin-Ox??
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 15:39   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Wit. C moze podrazniac. zeby byla skuteczna to musi byc jej przynajmniej 5%, a w tych kapsulkach jest chyba 10%. Mnie nawet 20% nie robilo krzywdy, chodz wczesniej sie zaprawilam 10% potem 15%, wiec przejscie na 20% odbylo sie bez sensacji. teraz robie serum z 10% albo 15%. Te 15% to takie umowne, bo nie mam miarki ulamkowej, wiec wsypuje wit.C tak na oko, zeby bylo miedzy 1ml a 2ml.
Wit. E moze znow wypryszczac, ale jak twoja cera sie przesusza to spewnoscia przyjmie jej wieksze stezenie niz cera mieszana czy tlusta.
Tego Darphinu nie znam, co to?
preperat z wit. C mozesz stosowac codziennie rano, pod filtry, jesli zawiera silikony to nawet filtry lepiej sie wchlona i szybciej. Mozesz tez stosowac na noc, ale jak bedziesz uzywac Diroseal czy Ystheal to wtedy nie. Jesli kremu z retinalem nie bedziesz uzywac codzinnie na noc to w noce bez retinalu mozesz uzywac kremu z wit. C, albo klasc cos innego co ci sluzy.
Jak bedziesz uzywac Diroseal to Ystheal ci juz nie potrzebny.
Roc zawiera retinol, a nie retinal/retinaldehyd, bo to ta sama substancja. Ogolem Roc powinien dzialac tak samo, jest tylko jedno ale. Retinal jest lagodniejszy i przes to polecany dla skor wrazliwych. W ksiazce Cena Urody pisze nawet ze retinal jest delikatniejszy w dzialaniu, a retinol mocniejszy. Na forum jednak krazy przeswiadczenie, ze jest na odwrot. Jaka jest prawda nie wiem. Po mojej skorze widze ze retinol dziala mocniej, ale poki co nie podraznia mnie. Jednak Roc uzywam od paru dni, wczesniej tzn rok temu mialam probke kremu na dzien i noc w niebieskiej tubce, teraz mam krem na noc w zlotawej tubce, wiec jak widac mam male doswiadczenie z retinolem, za to z retinalem wieksze, gdyz uzywalam go przez 2 lata.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 16:18   #6
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
ja mam cere mieszana ale wrazliwa to ona tez jest, i tu mam problem: czasem åpojawiaja sie wypryski w sferze T ale jak ja potraktuje czyms mocniejszym to zaraz sie wysusza!, strasznie na czole, tuz nad brwiami.

darphin to francuskie cudo, cos jak clarins. dostalam probke na dzien do cery naczynkowej i na noc z witC. musze powiedziec ze niezle sa!

codziennie na noc moge stosowac diroseal?

ja sobie sama nie zrobie kremu.. tak zdolna to ja nie jestem...

co to sa kwasy BHA? (wiem, jestem beznadziejna...)
ja chce zeby naczynka byly mniej widoczne - co bedzie najlepsze?? Diroseal??
Bylabym zapomniala:
http://www.darphin.com/home.tmpl?ngextredir=1
zerknij, co Ty o tym sadzisz?

Ja nie mam pojecia jak anlizowac sklad kosmetykow...

Musze pogrzebac na wizaz.
Jak dzialaja silikony? W jaki sposob sa oznaczone na skladzie kosmetykow??

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-02 o 19:20 Powód: post pod postem
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 20:26   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

aaaa juz wiem, dostalam kiedys w aptece probke jakiegos kremu z tej firmy, posmarowalam sie na lapce i nawet fajny byl, ale nie skorzystalam z niej, bo nie bylo skladu podanego.
MOzesz codziennie stosowac Diroseal na noc, ale jesli skora bedzie sie buntowac to mozesz zmniejszyc czestosc uzywania np co druga noc. Tu nie ma co kombinowac, musisz sama sobie dopasowac.

Ja kremu sobie tez nie mieszam, ale serum jest proste, poszukaj na forum , uzyj wyszukiwarki o serum Basi K bylo duzo tutaj.

BHA to sa kwasy, delikatniejsze niz kwasy AHA , dlatego polecane do skory naczynkowej i wrazliwej.Jak ci sie nos zanieczyszcza to Effaclar K bedzi fajny jest delikatny bo zawiera LHA , jak by to nazwac odmane BHA( nie wiem jak inaczej napisac). Mozesz sobie zrobic maseczke z aspiryny, ktora tez zawiera odmiane kwasu BHA. Jest delikatna i skuteczna, tez duzo na forum o niej bylo. Dziewczyny nawet robily tonik(sama sprobowalam, nawet fajny, delikatny)

silikony to czesto w nazwie dimetricone i wszelkie inne skladniki konczace sie na koncowke cone. Dzieki silikonom nasza twarz po aplikacji kremu jest aksamitna w dotyku i sam krem ma aksamitna konsystencje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 12:45   #8
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Kochana jestes! czola chyle przed madroscia

i juz grzebie na btemat maseczki aspirynowej

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-08-16 o 14:05 Powód: post pod postem
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 10:18   #9
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

maseczke aspirynowa wygrzebalam, dzis klade.
w piatek jade do francji i pierwsze co zrobie po wyladowaniu i rozpakowaniu sie to latanie w poszukiwaniu avene. mam nadzieje, ze znajde LRP!
jak nie to sie chyba do polski wreszcie wybiore, albo odwiedze niemcy. nie moge pojac dlaczego tutaj u mnie nie ma tych kosmetykow!!???
pytanie jest (jak zwykle!)-czym tak naprawde roznia sie wit E od wit C? chodzi mi o dzialanie przeciwzmarszczkowe. Pisalas ze E moze wypryszczyc, ja mam cere mieszana i czasem walcze z syfkami w strefie T (i szlag mnie trafia!!)
I czym rozni sie dzialanie tych witamin od dzialania retinolu??
jak myslisz, co ja mam najpierw wprowadzic?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 13:47   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

O jezu ale mi gwozdza zadalas. Niby wiem czym sie rozni,a le ciezko to napisac, zeby mialo rece i nogi.
Wit. E jest zwana wit. mlodosci bo niszczy/wylapuje wolne rodniki, bierze tez udzial w produkcji koleganu(albo to dotyczy wit. C tylko?....hmmmm zaczynam sie gubic pomalu). Wit. C tez neutralizuje wole rodniki, z wit. E w parze dziala jeszcze silniej, uszczelnia naczynia krwionosne i chyba wlasnie ona pobudza produkcje kolagenu, a wit. E jej w tym pomaga.
Jesli masz cere mieszana to do serum wystarczy ci jedna kapsulka wit. E 200 I.E., mocniejszej nie kupuj. Ostatecznie mozesz wyprobowac Juvit(do kupoienia w PL) , krople z wit. E dla dzieci. Do mnie pare dni temu wlasnie przyjechal Juvit i sobie chwale. Cera mi sie zaczyna wysuszac , a dzieki Juvitovi(tak sie odmienia?) nie mam juz problemow z zamala skora. Z Juvitu tez mozna zrobic serum z 5% wit. C sam ma bodajze 10%
Retinol i inne formy wit. A to mocniejsze , bardziej skuteczne formy wit. A (maslo maslane, ale mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi). Retinoidy maja mozliwosc glebszej penetracji skory, dlatego nie nalezy ich uzywac w ciazy, a wiec docieraja tam gdzie inne skladniki kremow nie maja mozliwosci sie dostac i tam w skorze wlasciwej rozwijaja swoje dobroczynne dzialanie przeciwzmarszczkowe.
Ja najpierw zaczela uzywac filtrow, ale ty juz uzywasz, wiec ten temat pomijam.
POtem zaczelam uzywac Avene z retinaldehydem, a po chyby 4 m-cach wkoncu zaczelam krecic serum. Wczesniej mialam z PL Flavo-C z 8% wit. C, ale jak skonczylam(1/3 wywalilam, bo bylo mi wtedy za tluste) to mialam przerwe chyba z miesiac i dopiero po miesiacu gdy na wizazu coraz wiecej bylo zachwytow nad serum wlasniej roboty, zakupilam skladniki i zaczelam robic sama. Jak widzisz mniej wiecej w tym samym czasie zaczelam uzywac kupnego serum z wit. C i retinaldehydu od Avene.

Jak masz problemy z zakupem Avene to sprobuj z retinolem od Roc.

LRP to tez francuzka firma , wiec we Francji napewno tez ja w aptece znajdziesz
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 10:22   #11
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

dzieki wielike! ja zadaje tyle pytan bo wizaz to kopalnia wiedzy: wpisuje w wyszukiwarke haslo i dostaje 140 watkow!! nie dam rady ich przejrzec, zanim cos znajde bede juz tak pomarszczona jak babcine jabluszka!
co z RoC8pytam na wszelkii wypadek jesli nie uda mi sie nalzezc we Francji) retin-ox??
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-20, 15:12   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Roc Retin-Ox+ uzywam i jestem zadowolona. Skora nawilzona, chodz nie uzywam codziennie. Prawie od roku uzywac co drugi dzien produktow z retinaldehydem(Avene) i tak samo robie z retinolem(Roc), chodz nalozylam go pare nocy pod rzad i bylo dobrze. Prawie od roku cierpie na wysuszanie sie skory, wiec zmniejszylam czestotliwosc uzywania tych kremow(wczesniej kladalm co noc).
Tak dziwnie napisalas, ze nie wiem o co chodzi, ze nie znajdziesz we Francji produktow Avene czy Roc? Oba powinny byc w aptekach. Do mnie kiedys przyjechal Ystheal emulsja chodz prosilam o zel z Francji( zelu w Niemczech nie ma), wiec w aptekach kupisz. Jesli nic nie poknocilam to Roc mozesz tez u siebie kupic w Stockholmie, albo? Jesli masz problemy z kremami Avene to mozesz uzywac Roc z retinolem, a moze jest cos z retinolem z rodzimych produktow? Moze sa tansze? A tak samo skuteczne? Rozejrzyj sie, a poki co jak jedziesz do Francji to kup sobie cos od Avene.
Kiedys Neutrogena miala krem z retinolem. Byl lagodny, ale czy jest u nas nadal to nie wiem. Chyba nawet go w calej europie nie bylo. W DE byl, ale w PL chyba nie
Przeszukalam stronke Neutrogeny. Na niemieckiej juz nie ma tego produktu , znalazlam cos z retinolem na amerykanskiej
http://www.neutrogena.com/ProductsDe...oductLineID=16

TU jest jeszcze jakis krem
http://www.neutrogena.com/ProductsDe...oductLineID=16

http://www.neutrogena.com/ProductsDe...oductLineID=16

http://www.neutrogena.com/ProductsDe...oductLineID=16

TU jeszcze jakis koncentrat
http://www.neutrogena.com/ProductsDe...oductLineID=13

TU tez pisza o retinolu
http://www.neutrogena.com/ProductsDe...oductLineID=13

Nie pamietam nazwy tego co bylo kiedys u mnie, ale kartonik byl z przodu przezroczysty i mozna bylo zobaczyc tubke, taka chuda i dluga na chudym korku co sie nie da postawic. takie cos widze tez i tutaj, ale kartonik jest inny. Nie wiem jak u ciebie jest z Neutrogena, czy sa te produkty( w DE jest kiepsko, jak i w PL), ale moze uda ci sie znalesc zastepstwo dla produktow Avene skoro ich u ciebie nie ma, a jednoczesnie podukt bedzie delikatny co by cie nie podraznil.
Jak bys kiedys dorwala cos od Neutrogeny to prosze o recenzje na PW. Najlepiej szukac kremow co maja tubki z malym wlotem, zeby powietrze sie nie dostalo. To z Neutrogeny co kiedys bylo u nas dostepne mialo taka sama tubke jak Roc. Niby plastik, ale jak ja nacisnelas to sie nie odksztalcila spowrotem , wiec super opakowanie, ktore nie zasysa powietrza.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 09:55   #13
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Nie...!! Tu u mnie jest Ro´C, jak najbardziej! Nie ma jedynie Avcene, i planuje pierwsze kroki we francji skierowc do apteki.
Neutrogena tutaj jest ale raczej ciezko dostac, i jesli juzto jakies zwykle kremy nawilzajace albo zele pod prysznic. ale sie rozejrze.
ja sie ubezpieczeman awypadek gdybym jednak nie udalo mi sie nabyc Avene we francji, do Polski jade MOZE w nastepne wakacje, ale moze wczesnije bede w niemczech
Sluchaj, a moze cos dr Hauschka tego typu?

Ok, czytaj teraz czy dobrze kojarze:
na dzien krem z wit C plus filtry, na noc Diroseal albo Ystheal albo Retin-Ox.
(co pod oczy????)
oczyszczanie sfery T (o ile mi sie nie oczysci troszke po retinalu) Effaclar K
dwa razy w tygodniu: maseczka aspirynowa

i jestem mloda forever


Rany Julek, jak ja mam sama to serum ukrecic??????
nie ma gdzies jakiegos filmu instruktazowego???????: D wolalabym sie najpierw komus na rece popatrzec...
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 10:13   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Pod oczy to co na reszte twarzy, chodz ja klade tez krem z kosmetykow naturalnych, bardzo lubie i mnie natluszcza, bo tam sie najbardziej skora przesusza i mam zmarchy. Wczesniej nic nie kladlam, bo nie trzeba bylo, jesli juz to cos na noc, a teraz jak 30-ci sie skonczylo cera szaleje i wysusza sie i musze klasc czy chce czy nie. Jak bedziesz uzywac kremu z retinalem/retinolem to poczekaj z 0,5h/1h zeby zadzialal i na to krem pod oczy jak bedziesz musiala.
Ja maseczki z aspiryny nie robie regularnie jak mi sie przypomni. Teraz mam krem-maseczke dla cery naczynkowej z Flos Leku/wlasnie przyjechala do mnie z PL) i stram sie uzywac przynejmniej raz w tygodniu. Pewnie w zimnie bede bardzij sumienna. Ja wogole nie przepadam za maseczkami. Robie jak mi sie przypomni. Z miesiac temu kupilam sobie Heilerde w proszku i mieszam z woda i na gebe, ladnie oczyszcza i jest lagodniejsza od zielonej glinki, ale tez juz mi sie nie chce. Ja len jestem jesli idzie o maseczki hihihihi

najbardzi lubie klasc co druga, trzecia noc Effaclar K. Nos ladnie sie oczyszcza i zdecydowanie to sprawia mi wieksza porzyjemnosc niz maseczki. Ale to juz moje indywidualne upodobanie.

Serum C&E jest bardzo latwo ukrecic.
Odlewasz 10ml do jakiegos kubeczka z podzialka(najlepiej plastikowy lub szklany, nie uzywamy metalowych przyrzadow), do tego dodajesz odpowiednia ilosci wit. C w proszku( w DE do kupienia np w Rossmannie czy dm, albo innej drogerii , w aptece tez ale jest drozej). Mieszasz az wit. C sie rozpusci, dodajesz 3-4 kr. wodki i przekuwasz kapsulke wit. E i wciskasz mieszasz i gotowe. Przed kazdym uzyciem trzeba wstrzasnac, zeby skladniki pomieszac. Chyba ze masz lecytyne HLB7 to mozesz odrobinke dodac, wtedy nie trzeba wstrzasac przed uzyciem.
Jesli nie masz skladnikow lub len jestem to mozesz uzywac gotowego produktu z wit. C . Musi byc jej min. 5% zeby miala dobroczynne dzailanie, w mniejszej ilosci nie dziala tak efektywenie. najlepiej wyprobuj cos z probek czy ci wit. C sluzy. Nie kzdy jest zadowolony, wiec wtedy lepiej sie nie meczyc i nie uzywac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 11:43   #15
kombineratorka
Zakorzenienie
 
Avatar kombineratorka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 387
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Dziewczyny, podobnie jak Patricia prosiłabym o Waszą pomoc Nie chciałam zakładać nowego wątku, dlatego piszę tutaj...
Postanowiłam zmienić swoje nawyki, jesli chodzi o pielęgnację twarzy. Czytając wnikliwie Wasze forum "upatrzyłam" kilka kosmetyków, których chciałabym używać.

Mam 22 lata, cerę mieszaną, ze skłonnościami do odwadniania, "suchych skórek" (zwłaszcza na skrzydełkach nosa i na czole), przetłuszczającą się w strefie T, rozszerzone pory na nosie i o dziwo na policzkach, zaskórniki w tych partiach twarzy i na brodzie. Niestetym, mam też spore skłonnosci do podrażnień i alergii ;/
Przymierzam się do zakupów w jednej z aptek internetowych i mam dylemat, czy dokonałam dobrego wyboru kosmetyków:

1.Do oczyszczania twarzy- plyn micelarny Sensibio Biodermy (I tu pytanie, czy dobrze oczyści buzię z makijażu, nadmiaru sebum i wszelkich zanieczyszczeń? Ile razy dziennie stosować go?)

2.Kwasy- na początek dość łagodnie, myslałam o Efaclarze K i Diacnealu Avene (kupić oba i stosować na zmianę).

3. Do kwasów koniecznie filtry- emulsja Avene 50+ lub emulsja Iwostiny spf 40 (Boję się jednak zapychania i nie wiem, który wybrać).

4. Dobry nawilżacz- zdesperowana faktem, iz moja twarz często jest ściągnięta zakupiłam oliwkę Hipp, wystarczy do kwasów? Czy przydałoby się coś mocniejszego? Moze Thermal fix 1 Vichy, Hydraphase XL Richie LRP, albo Humektan?

Czy do takiego zestawu przydałby sie jeszcze jakiś tonik? Czy pod filtr stosować jescze jakiś krem nawilżający, czy filtr + skrobia wystarcza, a kwas + nawilżacz wieczorem?

Przepraszam za to gradobicie pytań, mam nadzieję, że znajdziecie tyle cierpliwości

Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odp.
kombineratorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 14:39   #16
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Twoje wybory sa dobre, chodz ja nie przepadam za plynami micelarnymi, jesli juz to wolalabym Rosaliac , bo jest w postaci zelu i ladnie zmywa sie woda. Inaczej nie czuje sie dobrze umyta.
Effaclar K to dobry wybor, Avene to mocny srodek, zawiera kwas AHA i retiandehyd, wiec jesli jestes wrazliwa to moze sie wytrzymaj. Moze najpierw wyprobuj sam Effaclar K, a jak sie okarze dobry i zapragniesz czegos mocniejszego to wtedy kupisz Avene(moze uda ci sie probke dorwac). Avene to naprawde mocny srodek, ja jako naczynkowiec nie dalam rady. Z nawilzaczem/natluszczaczem nie wiem czy pomoge, nie uzywalam tych rzeczy. Hydraphase mialam probki dla mieszanej cery. Teraz mam Rokitoderm i to jest super natluszczacz, poza tym uzywam kosmetykow naturalnych, wiec doradzac w tej materii nie za bardzo mam jak.
Tonik mozesz uzywac rano do przemycia skory po nocy, nie musisz jej specjalnie myc, chyba ze twoja cera by sie mocno przetluszczala, to owszem, ale tez nie musisz toniku uzywac wcale. Jesli lubisz i masz jakis na oku , ktory cie nie drazni to uzywaj, ale tonik to nie jest jakas wielka koniecznosc.
Z filtrami tez ciezko doradzac, kazda cera jest inna. Ja mialam probki Iwostinu 40-tki i mi sie bardzo podobal, do tego pojemnosci i cena zachecaja, czy ci podpasuje to nie wiem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:21   #17
kombineratorka
Zakorzenienie
 
Avatar kombineratorka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 387
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Dziękuję serdecznie za wszystkie wskazówki

Mam jeszcze do jedno pytanie- co z naturalnych kosmetyków poleciłabyś do mojej cery? Jakiś hydrolat, olejek, serum?

Wybacz moje niedoinformowanie w tej kwestii, ale dopiero staram się zdobywać nowe informacje
kombineratorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 10:59   #18
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Hydrolat jak najbardziej mozesz sprobowac, zamiast toniku np. rozany.
Jak ci sie strefa T przetluszcza to moze wyprobuj olejek regulujacy DR. Hauschka. Mozna kupic probke(uzywaj malo, bo duzo sie nie wchlonie), a jak sie sprawdzi to wtedy zainwestujesz w duze 30ml opakowanie. Mozesz kupic sobie tez probke kremu rozanego, sa dwa normalny i nowy w wersji light. Bardzo dobrze nawizaja i natluszczaja. ja wlasnie kupilam probke tego zwyklego i mam zamiar przetestowac w zimie jak sie skora bedzie mocno wysuszac. Dziewczyny chwalily tez krem nawilzajacy Iris od Weleda.
Serum hmmm, na mazidlach sa przepisy, zajrzyj tam moze cos cie sie spodoba , wzedy zlozysz zamowienie na polprodukty i ukrecisz cos sobie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 21:50   #19
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Witam, jestem tu nowa.Aż mi wstyd bo to co tutaj przeczytalam (FORUM) to dla mnie czarna magia. Czytam . czytam . czytam i jestem przerażona czy dla mnie jest jeszcze jakiś ratunek po tylu zaprzepaszczonych latach.za 3 msc. skończę 37lat i cała moja pielęgnacja to krem pod oczy ze świetlikiem. Mam mieszaną cerę ze skłonnością do zaskórnikow ,rozszerzone pory i czasem coś mi pryszczatego wyskoczy.Po lekturze FORUM 2 RAZY ZROBIłAM MASECZKE ASPIRYNOWą . W akcie desperacji kupiłam AVENE YSTHEAL+ EMULSION skóra norm/miesz. Jeszcze go nie użyłam bo nie wiem co dalej i co do tego zestawu dokupić żeby nie zrobić sobie krzywdy .Będę wdzięczna za wszelka pomoc.
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-25, 10:12   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Nic zlego nie zrobilas. Ystheal to dobry wybor. Uzywaj na noc, a na dzien filtry. Filtry to podstawa w pielegnacji, to slonce. a raczej jego nadmiar powoduje ze mamy zmarchy i nasza skora sie starzeje. Gdzies kiedys dziewczyny podawaly stronke o badaniach. Podobno gdyby nie promieniowanie UV to nasze pierwsze zmarszczki pojawily by sie w wieku 60-70 lat. O przebarwieniach wspominac nie trzeba.
zaopatrz sie w dobry filtr i uzywaj na dzien, a Ystheal na noc. O tym ze retianldehyd regulujac skore moze ja w poczatkowej fazie przesuszyc to wiesz? Mojej mamie trabilam , ale jak przyszedl przesusz to zrezygnowala i filtrow nie uzywala, a retinoidy moga w poczatkowej fazie uwrazliwic na slonce, wiec moja mama dorobila sie paru przebarwien.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 13:43   #21
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Byłam dziś w aptece ale nie znalazłam NIC z dużym filtrem o próbkach nie wspomnę.Mam granatowy niemiecki NIVEA na noc + R czy mogę go używać w te dni które są bez avene na noc bo teraz uświadomiona zacznę na dzień używać filtrów (tylko je kupię)bo i tak nigdy nie uzywałam żadnych kremów na dzień.Jeszcze raz dzięki ,czy mogę jeszcze liczyć na pomoc?Jeszcze jedno czy mogę używać avene pod oczy mam raczej grubą skórę __. bo czytam i zdania są podzielone . Cztałam że filtra 2 ml. co Ty na to. Zacznę do ciebie mówić MISTRZU - Twoja wiedza jest porarzająca
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 13:56   #22
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Eeee tam takich jak ja jest tu wiele.

A co to za krem Nivea na noc + R? Niby mieszkanka niemiec jestem ale ta marke juz dawno z oczu sposcilam i nie mam pojecia o czym piszesz.

Avene mozesz uzywac pod oczy jak najbardziej, wkoncu retinoidy czy to mocne czy slabe tez powinno sie tam klasc, skora tam najszybciej sie starzeje, a wlasciwie najszybciej widac tam oznaki starzenia. Jesli skora bedzie reagowac jakims podrazniemiem to mozesz niekladac, badz zmniejszyc czestotliwosc w tym miejscu.

Tak filtrow trzeba uzywac duzo, zeby byla podana ochrona na opakowaniu i filtry fotostabilne. CO ci podpasi to trudno powiedziec, tu trzeba samemu testowac. Jesli jednak twoja cera na alkohol w filtrach bedzie reagowac zle, to trzeba bedzie uzywac tych bez alkoholu, a tu mamy bardzo maly wybor. Zajrzyj na KWC, tam sa chyba wsyzstkie porzadne filtry podane i dziewczyny oceniaja, mozna sobie jakas opinie wyrobic i latwiej sie zdecydowac co wybrac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 16:27   #23
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Znów .dziękuję Tobie bardzo, przepraszam za chaos ale czasem tak mam.Ta granatowa Nivea jest na noc seria przeciwzmarszczkowa Q10plus R.Ale skoro jej nie kojarzysz to pewnie nic godnego uwagi.Podpowiedz mi co mocniejszego mogę stosować po Yst+ jak skończę pierwsze opakowanie to pewnie będzie jesień i słońce niżej.Jeśli możesz podpowiedz mi coś z filtrów przed zakupem może mnie coś natchnie nie ukrywam że liczę na Twoją opinię.BARDZO DZIęKUJę ZA POśWIęCONY MI CZAS. POZDRAWIAM

Podpowiedz mi --czy lepiej wybrać z filtrów krem czy emulsję znalazłam po opiniach KWC IWOSTIN -
Wodoodporna emulsja ochronna SPF 40 albo IWOSTIN Solecrin krem ochronny SPF 50+ to do mnie przemawia po wszelkich porównaniach i opiniach na KWC Teraz już mam mętlik.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-08-26 o 19:00 Powód: post pod postem
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:03   #24
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Wlasnie wrocilam z Francji zaopatrzona w Avene i LRP
mam z wit C do twarzy i pod oczy.
Monika mam uzywac zamiennie Effaclar K z Diroseal na noc?

ja tez mam (mialam) Iwostin. Czy ja wiem? nie zauwazylam jakiejs roznicy, za to pochwale bardzo krem na zime, bomba!
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 11:20   #25
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Cytat:
Napisane przez polka_ Pokaż wiadomość
Znów .dziękuję Tobie bardzo, przepraszam za chaos ale czasem tak mam.Ta granatowa Nivea jest na noc seria przeciwzmarszczkowa Q10plus R.Ale skoro jej nie kojarzysz to pewnie nic godnego uwagi.Podpowiedz mi co mocniejszego mogę stosować po Yst+ jak skończę pierwsze opakowanie to pewnie będzie jesień i słońce niżej.Jeśli możesz podpowiedz mi coś z filtrów przed zakupem może mnie coś natchnie nie ukrywam że liczę na Twoją opinię.BARDZO DZIęKUJę ZA POśWIęCONY MI CZAS. POZDRAWIAM

Podpowiedz mi --czy lepiej wybrać z filtrów krem czy emulsję znalazłam po opiniach KWC IWOSTIN -
Wodoodporna emulsja ochronna SPF 40 albo IWOSTIN Solecrin krem ochronny SPF 50+ to do mnie przemawia po wszelkich porównaniach i opiniach na KWC Teraz już mam mętlik.
Juz wiem o jakim NIvea piszesz, mialam go kiedys razem z kremem na dzien i pod oczy. Psioczyc na niego nie bede, ale wtedy zaczely sie moje problemy z cera, strasznie sie przetluszcza, syf syfa syfem poganial. Uporalam sie z tym po roku, ale geba calkiem nie wrocila do stanu wczesniejszego. Mam teraz cere naczynkowa. CO nie znaczy , ze kazdy kto tego kremu uzywa tez tak skonczy jak ja. Mieszkalam juz rok w DE i wtedy caly moj organizm zaczal szalec. Celulit wiekszy niz row marianski, wlosy ciagle tluste i ta cera. Teraz odpukac jest super, poza cera naczykowa.

Ystheal mozesz uzywac non stop, chodz emulsja zawiera polyacrylamide, wiec lepiej by bylo nie uzywac jej non stop, a wybrac inny krem Avene np. emulsje dla skory suchej czy Diroseal, albo jak cera odporna to Diacneal.
Iwostin to fajny wybor. Tani filtr wiec mozna od niego jak najbardziej zaczac. Wlasnie przetestowalam 50-tke(mam probki od zyczliwej osoby) i powiem tyle, ze 40-tka bardziej mi sie podoba, a i wieksza tuba, wiec wychodzi taniej. Spobowac mozesz, gdyby okazal sie ten filtr za ciezki dla twojej mieszanej cery to wykorzystasz go do rak, czy latem na cialo.

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
Wlasnie wrocilam z Francji zaopatrzona w Avene i LRP
mam z wit C do twarzy i pod oczy.
Monika mam uzywac zamiennie Effaclar K z Diroseal na noc?

ja tez mam (mialam) Iwostin. Czy ja wiem? nie zauwazylam jakiejs roznicy, za to pochwale bardzo krem na zime, bomba!


Moze najpierw zacznij od jednego kremu np Effaclar K. A jak cera nie bedzie sie buntowac to wprowadzisz Diroseal co druga noc, a co trzecia dobrze sie nawilz/natlusc.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-02 o 19:19 Powód: post pod postem
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 13:48   #26
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Moniko, w jaki sposob ma sie cera buntowac przy Effaclar K? Co on ma w skladzie?
Czym roznia sie Effaclar od Diroseal?

Ja nie umiem czytac skladu kremow!!

A, jeszcze jedno - sluchaj Moni, czy Ty wiesz czy sa jakies zabiegi zeby zmniejszyc rumien???

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-02 o 19:18 Powód: post pod postem
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 14:24   #27
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Effaclar K to kwasy LHA odmiana kwasow BHA, sa lagodne i dlatego polecane dla naczynkowej, wrazliwej cery.Wnikaja one w pory o rozpuszczaja siedzace tam sebum, zaskorniki i w ten sposob oczyszczaja skore, reguluja ja .
Diroseal to retinaldehyd, mocniejsza postac wit. A, ktore tez reguluje odbudowe skory, a takze reguluje jej funkcje, skora tlusta np po pewnym czasie powinna sie mniej przetluszczac, byc czystsza.
Jak ktos ma wrazliwa skore to sie moze okazac, ze nie moze uzywac czesto kremow z tak aktywnymi skladnikami, chodz w porownaniu z innymi sa one lagodne.

Zeby zmniejszyc rumien? Hmmmm... ja nic konkretnego nigdy nie robilam, nigdy nie bylam u kosmetyczki, sama sobie radze. Przede wszystkim nie podrazniac, uzywac produktow lagodzacych i wzmacniajacych, a po pewnym czasie skora powinna sie uspokoic. Ja widze po sobie, ze juz podczas demakijazu naczynka mi bledny , rumien zanika, zmywam mleczko woda i widze blada twarz w jednym kolorycie. O to wlasnie chodzi. Uzywam maseczek, po ktorych mam ten sam objaw, kremow itp. Bedac w PL chcialam isc do kosmetycznki i pozamykac moje 3-4 naczynka(tyle sie dopatyrzalam), ale nie mialam czasu sie dowiadywac, ktora robi ten zabieg, czy robi tez jakies zabiegi dorazne(chcialam sobie sprawc odrobinke luksusu) na jakich kosmetykach pracuje itp. Zamierzam to zrobic przy nastepnej wizycie w PL. Wypytam panie, obejrze gabinet, sprawdze ceny i zobaczymy co mi wogole powiedza o pielegnacji takiej cery, bo jak uslysze bzdury to rezygnuje z delikwentki
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 20:56   #28
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Dziękuję --CHYLę CZOŁA i pozdrawiam .Jak zacznę stosować to wtedy się odezwę i powiem jak mi się z nim "żyje". Mam filtr vichy (dostałam 3 próbki) i zaczynam!!!!!!!!! Pa

Wczoraj użyłam pierwszy raz avene YS+ - sam krem po pierwszej aplikacji zero reakcji z mojej strony żadnego tj.szczypania, mrowienia , pieczenia a rano posmarowałam twarz dekolt i szyję przepisową ilością ok.2ml. VICHY CAPITAL SOLEIL 30 I JESTEM W SZOKU !!!!!!!!!!! Juz w drodze od garazu a to kllka krokow mrużę oczy i lekko szczypie twarz.ale to jeszcze nic po południu szczypią mnie oczy bardzo pieka sa czerwone . Podpowiedzcie mi co to jest to wina kremu, czy filtra? stawiam na filtr bo po kremie super!
ładna cera, zwężone pory i wszystko ok. dopiero to vichy + świeże powietrze . czekam na opinie specjalistek (moze ktoras miala to samo??)

ps. posmarowalam twarz swoim kremem ktrego uzywalam wczesniej i moje oczy w tej chwili slabo widza. lzawia, szczypia

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-02 o 19:17 Powód: post pod postem
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 15:29   #29
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Prawdopodobnie filtr ci zawedrowal do oczu. U niekitrych tak sie dzieje, ze niektore filtry im migruja do oczu. Ja nigdy nie mialam z tym klopotow, ale w tym roku przekonalam sie jak to jest jak filtr migruje i jak oczy lzawia. Wspolczuje. Sprobuj delikatnie wklepywac filtr w okolice oczne, moze dojdziesz do wprawy i juz nic nie bedzie migrowac. Przypudruj dobrze filtr jak sie wchlonie, moze to tez pomoze, jak nie , to trzeba szukac dalej idealu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 20:07   #30
polka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 157
Dzięki Monia , otrząsnęłam sie po filtrowym szoku. Teraz widzęDziś użyłam LRP 50+Anthelios XL i jest całkiem dobrze.Prawdopodobnie Masz rację .Muszę jutro użyć VICHY i się przekonam czy to wywolalo takie
konsekwencje.Pozdrawiam


P>S Muszę uwazniej aplikować filtr

Witaj MONI .Ja oczywiście znów pytam ,pytam podpowiedz mi jakiego kremu (oczywiście mocniejszego niz avene YST+ ) mogłabym używać po tym - zachęcona bardzo dobrym tolerowaniem przez moją skórę kwasu.Jestem zaopatrzona w różne filtry avene 50 i 40 i do tego vichy (moze któryś to będzie moje osobiste KWC) obecnie YST + aplikuję po tygodniu używania pod oczy i nawet na powieki i nic.Może ja mam skórę nosorożca abo ciesze sie przedwcześnie.Może coś dla mnie wymyślisz zmarszczki śmieszki pod oczami czekają bruzdy nosowe też--może wytoczyć największe działa!Pozdrawiam CIĘ bardzo ciepło

I pomyśleć że przed trzema tygodniami nie wiedziałam co to AVENE o filtrach na co dzień nie wspomnę

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-02 o 19:16 Powód: post pod postem
polka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 22:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.