do p. Beaty - balsam peruwiański - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-07, 11:34   #1
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123

do p. Beaty - balsam peruwiański


Jestem uczulona na balsam peruwiański, który jest składnikiem niektórych kosmetyków. Dotychczas jednak nie spotkałam się z taką nazwą na żadnej etykiecie, więc może balsam peruwiański ma jakiś symbol, skrót?? Skąd mam wiedzieć, że kupując dany kosmetyk nie znajdzie się w nim właśnie ten nieszczęsny składnik?
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 11:57   #2
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Ja nie Beatka, ale sie wtrace ..........
Jak przypuszczam chodzi o olejek eteryczny o nazwie "Tolu", "Balsam peruwiański" lub polska nazwa "Woniawiec balsamowy", zas łacińskie nazwy: "Myroxylon balsamum" lub "Myroxylon balsam". Na liscie skladu kosmetyku powinna znajdowac sie nazwa lacinska/botaniczna lub essential oil + ktoras z podanych nazw lacinskich, ale zdarza sie czasem, ze producenci niektore skladniki nie podaja, poniewaz takiego skladnika jak np. tolu jest bardzo malenko.
Jesli jestes na niego uczulona to jestes posiadaczka skory bardzo wrazliwej.
Inna sprawa to to, ze mozesz miec uczulenie nie tyle na tolu, co sprawca uczulen/podraznien moze byc rozpuszczalnik stosowany przy ekstrakcji zywicy balsamicznej lub stezenie tegoz olejku jest w Twoim wypadku za wysokie.

Edytowane przez monika_t
Czas edycji: 2005-07-29 o 09:03
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 12:18   #3
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Bardzo, bardzo dziękuję!
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 12:37   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

faktycznie, peruvian balm to popularny alergen. na szczęście to mało popularny składnik. balsam peruwiański raczej nie jest stosowany w kosmetykach. w lekach też bardzo rzadko (tylko w takich: anusol, aromagel, balsolan, depulol, hemorectal, neo-aesculan, pulmex, pulmex baby, rectosec, rectosol).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 12:47   #5
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Zagladnelam w Twoj profil i wpisalas ze masz cere tlusta, stad teraz moje pytanie: w jakich kosmetykach dla Twojej skory spotykasz ow balsam? Pytam z ciekawosci. Po pierwsze jest to dosc rzadko (ale zdarza sie) stosowany (w kosmetykach) olejek, po drugie tolu stosuje sie w zasadzie przy suchej, pękającej skórze, a takze przy suchych włosach i w wodach po goleniu.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 12:55   #6
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

justy napisał(a):
> faktycznie, peruvian balm to popularny alergen. na szczęście to mało popularny składnik.

czy mialas do czynienia z balsamem peruwianskim, ze piszesz, ze jest popularnym alergenem? nie zaliczany jest do agresywnych skladnikow, a zaznaczone, ze moze podrazniac osoby o bardzo wrazliwej skorze, co nie oznacza, ze jest popularnym alergenem. Stosowany w stezeniu takim jak powinien, moze zrobic wiele dobrego, a nawet u osob o skorze wrazliwej moze wykazac sie skuteczny (wszystko zalezy od zastosowania jego ilosci). Wiekszosc skladnikow, ktore bylyby dozowane w nieodpowiednich stezeniach moga u kazdego powodowac podraznienia, co nie oznacza ze sa popularnymi alergenami.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 13:12   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

> czy mialas do czynienia z balsamem peruwianskim, ze piszesz, ze jest popularnym alergenem? nie zaliczany jest do agresywnych skladnikow

przecież jest różnica między podrażnieniem a alergią.
balsam peruwiański jest łagodny, ale czesto uczula i to się nie wyklucza. wystarczy zapoznać się ze statystykami dot. alergii skórnych- postaram się wkleić kilka linków.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-07, 13:15   #8
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Rzecz w tym, że nie spotkałam się jeszcze z tym składnikiem w kosmetykach, bo nie wiedziałam pod jakimi innymi nazwami on funkcjonuje. Robiłam testy uczuleniowe i okazało się, że najsilniej działającym na mnie alergenem jest właśnie balsam peruwiański. Dermatolog poinformowała mnie, że może się on znajdować m. in. w kosmetykach - stąd moje pytanie, bo chciałabym go uniknąć. Ale skoro znajduje się on zwykle w kosmetykach do cery suchej, to chyba nie mam się czym przejmować A może wiesz, w czym jeszcze może się znaleźć wspomniany balsam? Dostałam karteczkę czego unikać: owoce cytrusowe, wina, kolorowe kosmetyki i mnóstwo innych różności. Może to trochę na wyrost?
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 13:33   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

miały byc linki:
http://www.borgis.pl/czytelnia/nm_astma/05.php

http://www.resmedica.pl/zdart3016.html
http://www.przychodnia.pl/alergia/index20.php3?t=20
http://www.astma.edu.pl/wydawnictwo.php?id=4&art=26
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 13:56   #10
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Monic, bardzo przepraszam, że Ci się wtrącę do wątku Ale mam biznes do dziewczyn Justy, Monika, może mogłybyście wyjaśnić mi wątpliwości składowe tu jest link:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1086461398

Bardzo proszę!
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 16:26   #11
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

justy napisał(a):
> balsam peruwiański jest łagodny, ale czesto uczula i to się nie wyklucza. wystarczy zapoznać się ze statystykami dot. alergii skórnych- postaram się wkleić kilka linków.

nigdy nie pisalam, ze balsam peruwianski nie uczula, jest to mozliwe u osob bardzo wrazliwych

justy napisał(a):
> wystarczy zapoznać się ze statystykami dot. alergii skórnych- postaram się wkleić kilka linków.

nie bardzo wiem do czego mialy byc te linki, nie mowa tutaj o statystykach alergii a o balsamie, o ktorym akurat tam nic nie znalazlam, chyba, ze zle popatrzylam. o olejkach cynamonowych nikt mnie przekonywac nie musi, bo wiem, ze nie nadaja sie do pielegnacji skory, poniewaz sa mocno drazniace.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-07, 18:48   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

> > nigdy nie pisalam, ze balsam peruwianski nie uczula, jest to mozliwe u osob bardzo wrazliwych
ależ nie twiedzę, że tak napisałaś. po prostu chodziło mi o to, że nawet łagodne (gojace wręcz) substance moga być częstymi alergenami, i nie musi to dotyczyć wyłącznie wrażliwców.


> nie bardzo wiem do czego mialy byc te linki, nie mowa tutaj o statystykach alergii

artykuły są dość długie, ale zawierają informacje, o których pisałam. statystyki, tzn. najczęściej uczulające substancje, np.z podziałem na różne kraje europejskie są w pierwszym linku (borgis). pozostałe linki były uzupełniające- o alergiach, w każdym jest sformuowanie dot. najczęsszych alergenów i zawsze jest wymieniony balsam peruwiański
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 07:10   #13
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Spróbuję wkleić składniki ( to już druga próba), których powinnaś unikać ze względu na reakcje krzyżowe.
Połykaj wit. B2 i B6 - mnie trochę pomogły.
Życzę powodzenia w walce z alergią, a raczej unikaniu alergenów.Pozdrawiam ciepło.

Balsam of Peru

Related substances:
Eugenol and isoeugenol
Benzoin, benzoic acid, benzyl alcohol
Rosin (colophony)
Citrus fruit peel
Tiger balm
Vanilla
Balsam of Tolu
Cross reaction:
Balsam of Tolu
Beeswax
Benzaldehyde
Benzoates
Benzoin
Benzylsalicylate
Coniferyl alcohol
Coumarin
Diethylstilbestrol
Eugenol
Farnesol
Isoeugenol
Propanidid
Propolis
Styrax
Tiger balm
Sensitizer:
Benzyl acetate,
Benzoyl alcohol,
cinnamic acid,
cinnamic alcohol,
cinnamic aldehyde,
eugenol, isoeugenol
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 10:43   #14
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: do p. Beaty - balsam peruwiański

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:04   #15
figatkarolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
uczulenie na balsam peruwiański

Czesc nie wiem czy uzyskam jakąś porade czy pomoc,ale należy próbowac.Jestem uczulona na balsam peruwiański(stwierdzono po testach kontaktowych) ale tak naprawde po diagnozie zostawiono mnie z tym problemem sama.Moim jedynmy kosmetykiem jest mydło Biały jeleń, a do natłuszczania skóry ma robiona masc(przepisana przez dermatologa).Moja prosba polega natym aby podać skrót nazwy na opakowaniu produktu,oraz kosmetyki które by mnie nie uczulały.
Pozdrawiam Karolina
figatkarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:30   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: uczulenie na balsam peuwiański

polecam forumową wyszukiwarkę. są co najmniej 2 watki na temat uczulenia na balsam peruwiański
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 12:17   #17
figatkarolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: uczulenie na balsam peuwiański

dzieki
figatkarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 07:21   #18
Laura1717
Przyczajenie
 
Avatar Laura1717
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2
Dot.: uczulenie na balsam peuwiański

ja również jestem uczulona na balsam peruwiański - po testach alergicznych to on wywoływał u mnie najsilniejsze odczyny. Po konsultacji dermatologicznej dowiedziałam się że wszystkie kosmetyki zapachowe odpadają. Jeżeli w składzie będzie "parfum" lub "fragrance" to taki kosmetyk jest już nie dla mnie. Moje uczulenie objawia się głównie nieustępliwym łupieżem na głowie i świądem. Więc tu dwa pytania. Wystarczy wymienić kosmetyki do pielęgnacji głowy na bezzapachowe i probelm powinien ustąpić? A jeśli tak to ktoś może był w podobnej sytuacji i poleca jakieś dobre szampony, odżywki, maski do włosów?
Laura1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-04 08:21:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.