Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-12, 09:53   #1
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135

Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci - zbiorczy


Witam serdecznie.
Dostałam niedawno w prezencie śliczny zestaw narzędzi kosmetycznych m.in do pielęgnacji cery i paznokci. Znajduje sie w nim wiele narzędzi np. pędzelki do makijażu, lusterko, nożyczki, obcinacze do paznokci, penceta, pilniczki itp.
Znajduje się jednak też kilka narzędzi do pielęgnacji paznokci (chyba)i własnie mam taki problem ze nie wiem do czego niektóre z nich służą ???
Zauważyłam ze na wizażu znajduje się coś takiego jak np. niezbędnik do makijażu, gdzie opisane są pędzelki wraz z rysunkiem. Chciałabym sie zapytać czy znajduje się może taki niezbędnik narzędzi do paznokci itp.
Niestety nie mam możliwości zamieszczenia zdjęcia (brak skanera i możliwości zeskanowania)
Z góry dziękuje za odpowiedz na moje może troche nietypowe pytanie.
Pozdrawiam.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 11:59   #2
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci ??

nie wiem jakie dokłądnie tam są narzędzia...

zamieszczam fotki może znajdziesz coś co akurat posiadasz, to bedzie łatwiej tłumaczyć

możesz też w wyszukiwarce wpisać 'akcesoria do manicure'
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 22:05   #3
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Re: Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci ??


Fajniutko, że zamieściłaś zdjęcia a tym bardziej fajniutko bo sie tak składa, że właśnie z tych narzędzi co zamieściłaś to ja też mam (chociaż jakieś inne się też u mnie znajdują) ale własnie chodzi mi o to pierwsze zdjęcie i to drugie też u mnie znajdują sie jeszcze trzy obcinacze każdy o innym kształcie i wielkości . Jakbyś mogła to prosze teraz o wytłumaczenie do czego służą.
Bede bardzo wdzięczna i z góry dziękuję
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 00:47   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci ??

jesli chodzi o pierwsze zdjecie/ pierwsze urzadzenie to tam metalowa koncowka sluzy do wycinania skorek, a ta rozowa, plastikowa koncowka do odsuwania skorek.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-19, 22:52   #5
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Re: Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci ??


Podnosze moje pytanko bo zdjątka są ale odpowiedzi brak
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-19, 23:37   #6
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Niezbędnik narzędzi kosmetycznych do paznokci ??

hmmm, w sumie mskladaczek odpowiedziała, ale jeśli Ci nie pasuje, to mogę to zrobić ciut dokładniej

Na pierwszym zdjęciu jest przyrząd do wycinania skórek - trzeba je najpierw odsunąć (np. tą różową końcówką) a potem wyciąć (to urządzonko lepiej się spisuje przy suchych skórkach, nie zadziera ich).

Drugie zdjęcie od lewej:
1. nożyczki - czasem są takie do paznokci, czasem delikatniejsze, do skórek, zadziorków itp
2. cążki - do wycinania skórek (lepiej na mokro)
3. pinceta - chyba jasna sprawa
4. jak na zdj. 1
5. zaokrąglona końcówka do odsuwania skórek, szpiczasta np. do czyszczenia paznokci
6. pilnik

W swoim zestawie możesz jeszcze mieć obcinacz do paznokci; taki patyczek - odpowiednik piątki - z jednej strony zcięty, z drugiej szpiczasty; różne pilniki; polerkę. Na innych się nie znam, mam nadzieję, że i tak pomogłam...

__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 22:08   #7
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Pilniczki papierowe,metalowe. polerki. Różne urządzenia do pielęgnacji naszych pięknych paznokci bedę je tutaj wymieniała. Preparaty także. Najpier w zajme sie pilniczkami metalowymi papierowymi i szklanymi. Jesli macie jakieś pytania to je zadajcie. Pilniczek papierowy: Jest bardzo dobry. I na długo starcza. Są różne rodzaje gruboziarniste i.t.p . Myślę że ich ocena to 5+. Pilniczki papierowe sa też pakowane po 12 sztuk (przykład) I są bardzo tanie np. 12 sztulk 4-5złotych. Sa bardzo cieniutkie. sa tez bardzo grube pilniczki papierowe. kosztują 3-4 zł choć lepsze jeszcze drożej (jesli chcecie zdobyc informacje o produktach piszcie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pilniczek.jpg (18,4 KB, 156 załadowań)
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 08:33   #8
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Pilniczek szklany jest najlepszy ze wszystkich pilniczków!. Nie rozdwaja paznookci. Starcza na 100 lat jest nie zniiszczalny .Jedynie może go pobić niestety... Pilniczki są już po 17.00 . Ale sądroższe zazwyczaj 30 zł. Nic dodać nic ująć. Polecam najbardziej ze wszystkich pilników. - PILNIK SZKLANY
Na zdjęciu pokazamny pilnik szklany barwiony na czerwono.
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 08:37   #9
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Zdjęcie pilnika
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 60343995.jpg (9,1 KB, 126 załadowań)
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 08:59   #10
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Smile Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Zostałam poproszona o informacje na temat kremu do pielęgnacji skorek. A więc....
Najpierw wymienie pare firm które takie rzeczy produkują:
-Avon - cena zależy od promocji w ostatatnim katalohgu za 11.90-
#poprawia stan stwardniałych i zaniedbanym skórek
#zapobiega ich narastaniu i pielegnuje je
#zawiera kwasy AHA witamine E ekstrakt aloesu orasz Biovite
#ze specjalnie wyprofilowana nakrętką
-Femi nails - cena ok.13zł.
#jest w wygodnym sztyfcie
#bardzo dobrze nawilża zgrubiałe skórki.
#Zawiera witamine A
#Nawilża i zapobiega szybkiemu wzrostowi skórek
Drogie wizazanki jesli znacie jakies ciekawsze kremuy do ksorek do prosze piszcie. Załączam zdjęcie obu kremów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skórki.jpg (14,2 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 60343995.jpg (9,1 KB, 17 załadowań)
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 17:21   #11
Sardynka88
Raczkowanie
 
Avatar Sardynka88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 194
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

hey, ja chce sie zapytac o plinik szklany... mialam jeden firmy top choice, była nawet fajny, ale zbił się... chcę kupić następny,tylko nie wiem jakiej firmy pilniki szklane są dobre... jaką mi polecisz ???
__________________
born free,die free...
Sardynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 20:04   #12
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

od tego jest KWC...

a jest temat o pilniczkach w którym dziewczyny wymieniają się swoimi doświadczeniami
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:17   #13
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Cytat:
Napisane przez Patylka
Pilniczek szklany jest najlepszy ze wszystkich pilniczków!. Nie rozdwaja paznookci. Starcza na 100 lat jest nie zniiszczalny .Jedynie może go pobić niestety... Pilniczki są już po 17.00 . Ale sądroższe zazwyczaj 30 zł. Nic dodać nic ująć. Polecam najbardziej ze wszystkich pilników. - PILNIK SZKLANY
Na zdjęciu pokazamny pilnik szklany barwiony na czerwono.
Jak to zwykle bywa... wszystko jest kwestią gustu. Miałam szklany pilniczek, ale nie byłam z niego zadowolona. Jest niepraktyczny (jak dla mnie), bo trzeba stale uważać, by się nie potłukł. Poza tym mój egzemplarz szybko się starł i pozostał "łysy" jak przysłowiowe kolano.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 11:23   #14
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Cytat:
Napisane przez Energia
Jak to zwykle bywa... wszystko jest kwestią gustu. Miałam szklany pilniczek, ale nie byłam z niego zadowolona. Jest niepraktyczny (jak dla mnie), bo trzeba stale uważać, by się nie potłukł. Poza tym mój egzemplarz szybko się starł i pozostał "łysy" jak przysłowiowe kolano.
aNajwidoczniej kupiłaś podróbę tego pilniczka.... i tyle on jest nie do zdarcia
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:57   #15
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Nie sądzę by komuś chciało się podrabiać pilniki do paznokci, to nie są dolary. Ten, który miałam kosztował 19 zł (Jak na pilnik to chyba nie mało?) i był kupiony w bardzo eleganckim sklepie w pasażu handlowym - tymbardziej wykluczam podróbę.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 22:30   #16
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Ja tez mialam szklany pilnik, rowniez nie byl tani, nie byla to podrobka, wprawdzie nie stlukl sie, ale starl szybciej niz papierowy, ktory ma juz pare miesiecy i dopiero cos po nim widac, a szklany po paru uzyciach byl gladziutki jak pupcia niemowlaczka
A z papierowych moge polecic caly czarny-grubosc jak kolorowych, wzorzystych, tylko nie pamietam z jakiej firmy, bo folie-opakowanie juz dawno wyrzucilam

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:31   #17
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Talking Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Cytat:
Napisane przez młodaa
Ja tez mialam szklany pilnik, rowniez nie byl tani, nie byla to podrobka, wprawdzie nie stlukl sie, ale starl szybciej niz papierowy, ktory ma juz pare miesiecy i dopiero cos po nim widac, a szklany po paru uzyciach byl gladziutki jak pupcia niemowlaczka
A z papierowych moge polecic caly czarny-grubosc jak kolorowych, wzorzystych, tylko nie pamietam z jakiej firmy, bo folie-opakowanie juz dawno wyrzucilam

pozdrawiam
Hm..... Zastanawiam sie czy następnym razem kupić papierowy pilniczek.... Już dwie osoby mówią



że się zdarł aż nie hcce mi się wierzyć...
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 09:37   #18
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Cytat:
Napisane przez Patylka
Hm..... Zastanawiam sie czy następnym razem kupić papierowy pilniczek.... Już dwie osoby mówią
że się zdarł aż nie hcce mi się wierzyć...
W wątku o pilniczkach szklanych tych osób znajdzie się więcej
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 22:17   #19
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Cytat:
Napisane przez Patylka
Hm..... Zastanawiam sie czy następnym razem kupić papierowy pilniczek.... Już dwie osoby mówią że się zdarł aż nie hcce mi się wierzyć...
Cytat:
Napisane przez agusia_85
W wątku o pilniczkach szklanych tych osób znajdzie się więcej
Tez nie wierzylam, ale teraz juz nie chce wiecej szklanych, nie taka cena przy tej jakosci, bo to w koncu nie powinny byc jednorazowki
Tez juz slyszalam dosc wypowiedzi osob z podobnymi odczuciami do moich

I szklanymi nie da sie wypilowac ladnie brzegow paznokcia (tzn wzdluz), bo pilniki sa za grube i jakos dziwnie uksztaltowane

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 09:18   #20
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Dot.: Pilniczki,przybory do paznokci . Opisy kosmetyków do paznokci.

Cytat:
Napisane przez młodaa
Tez nie wierzylam, ale teraz juz nie chce wiecej szklanych, nie taka cena przy tej jakosci, bo to w koncu nie powinny byc jednorazowki
Tez juz slyszalam dosc wypowiedzi osob z podobnymi odczuciami do moich

I szklanymi nie da sie wypilowac ladnie brzegow paznokcia (tzn wzdluz), bo pilniki sa za grube i jakos dziwnie uksztaltowane

pozdrawiam
Czyli od dzisiaj papierowe. Pozdróffka
Patylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:51   #21
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

witam juz 3 raz na paznokciach hehe : czy moglybuscie mnie oswiecic jaki pilniczek do czego sluzy,co mi jest potrzebne d manicure itd?bo tak..nie znam sie totlanie na pazkociach...i dodatkach do nich,postanowlam ze czas wziasc sie za sotpy a zwlaszcza za paznokietki i skorki...no ale jak przyszlo co do czgeo i tyle tych pilniczkow,patyczko,odsuw aczy do skorek i tarek to nie kupilam nic bo nie wiedizlam ktory wybrac i ktory jest mi potrzebny czy pomozecie mi? bo ja ciemna w tej kwestii jestem co msuze nabyc?ja naraze mam tylko pumeks,jakis peeling,i zel do zmiekczania skorek
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:23   #22
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

Pisałam kiedyś artykulik na ten temat... to moze wrzucę tu


Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem kobiecego (i nie tylko!) wyglądu są piękne i zadbane dłonie. Niestety niewiele przedstawicielek płci pięknej, zostało obdarowanych przez Matkę Naturę godnymi pozazdroszczenia paznokciami. Część z nas musi się sporo natrudzić, by osiągnąć zadowalający efekt oraz zapewnić paznokciom odpowiednią opiekę.
Oczywiście wymarzonym rozwiązaniem byłyby regularne wizyty u manikiurzystki, która w ekskluzywnym salonie, z wykorzystaniem elementów aromaterapii, muzykoterapii oraz technik masażu zajmie się naszymi dłońmi.
Byłby to niewątpliwy relaks zarówno dla ciała jak i ducha jednak w dzisiejszym zabieganiu trudno byłoby sobie pozwolić na taki luksus. Dlatego bardzo istotnym jest, by każda zadbana kobieta posiadła choć podstawową wiedzę z zakresu przeprowadzania domowego manikiuru.
Na początek zapoznajmy się z niezbędnymi do tego zabiegu narzędziami:
  • Miseczka do manicure - zaprojektowana specjalnie, by w wygodnej pozycji moczyć w niej dłonie i paznokcie.
  • Tabletki musujące - używane do kąpieli dłoni zamiast tradycyjnego mydełka, mogą mieć różne wlaściwości - wybielające, antyseptyczne, odżywcze. Dostarczają dużą ilość naturalnych składników oraz olejków niezbędnych dla odpowiedniego nawilżenia i odżywienia.
  • Szczoteczka - oprócz tradycyjnej funkcji czyszczącej (spód wolnej części paznokcia), znajduje zastosowanie także w manikiurze, gdyż pozwala usunąć resztki skórek. Wybierajmy w związku z tym szczoteczki z miękkich włókien, aby skórki nie były potem zadraśnięte.
  • Nożyczki - nadadzą pożądaną długość naszym paznokciom. Istnieje kilka ich rodzajów m.in. małe, duże, proste, profilowane, specjalnie dla leworęcznych, dla dzieci...
  • Cążki do skórek - wskazane w przypadku bardzo twardych i grubych skórek oraz gdy po ich odsunięciu, tworzą się jeszcze wałeczki wokół paznokcia. Idealne do usuwania tzw. zadziorków, czyli pojedynczych zadartych skórek. Pamiętajmy by regularnie je ostrzyć, gdyż tępe sprawią więcej szkód niż pożytku.
  • Patyczek - służy do odsuwania skórek i oczyszczania paznokci pod wolnym brzegiem. Zazwyczaj zaopatrzony w dwie końcówki, zaokrąglona służy do odsuwania skórek, zaś ostra pomocna będzie przy czyszczeniu paznokci.
    Najlepiej, gdy wykonany jest z drzewka pomarańczowego albo różanego. Pamiętać należy o tym, by nie używać zbyt długo jednego egzemplarza - w zależności od stopnia zużycia, należy go wymieniać co 3-4 zabiegi.
  • Kopytko - podstawowe narzędzie służące do manicure i pedicure, przydatne do odsuwania skórek. Kopytka mogą być drewniane, plastikowe, metalowe, ze stali nierdzewnej, ze specjalnymi koncowkami do dokladnego odepchniecia skorek. Powinno sie go używać po zmiękczeniu specjalnymi preparatami. Jest bardziej precyzyjne niż patyczek.
  • Pilnik - to podstawowe narzędzie, którego właściwe wykorzystanie oraz prawidłowe posługiwanie się nim, jest gwarantem pięknie wyglądających paznokci. Istnieje wiele rodzajów pilników ale ostatnio zdecydowanie największą popularnoscią cieszą się szklane i krystaliczne, które doskonale zamykają łuskę paznokcia. Nie powodują one rozdwajania i szczerbienia nawet najdelikatniejszych paznokci. Są łatwe do utrzymania w czystości ( wystarczy opłukać w letniej wodzie z mydełkiem) i mają wieczystą gwarancję - nigdy się nie stępią...
    Jedyny mankament - można je dość łatwo rozbić! W przypadku pilnika krystalicznego można pozwolić sobie na piłowanie w przód i w tył, nie powodując rozdwajania i łamania paznokci. Jego regularne stosowanie zapobiega rozdwajaniu i pękaniu paznokci w przyszłości.
    Bardzo różnorodna jest oferta pilników papierowych - dostępne są w licznych kształtach (proste, banany, falki,łódki), wielu kolorach i wzorach a nawet pachnące... Należy jedynie pamiętać o odpowiedniej ziarnistości - nie ostrzejsze niz 240!
    Pilniki metalowe są już praktycznie przeżytkiem - nie należy ich stosować ponieważ rwą płytkę i sprawiają, że często się łamie i kruszy.
  • Polerka - może występować w formie wielostronnego bloku lub pilnika. Idealna do nadawania ostatecznego połysku i wygladzania powierzchni paznokcia. Godne polecenia są polerki z irchy.
  • Blok polerski - polecany do delikatnego zmatowienia płytki paznokci aprzed nałożeniem lakieru. Przedłuży tym samym jego żywotność.
  • Bawełniane waciki - najlepiej specjalne, "bezpyłowe" (nie zostawiajace kłaczków) służące do usuwania lakieru lub nadmiaru oliwki.
  • Zmywacz - specjalny płyn służący do usuwania lakieru z paznokci. Na rynku dostepne są zmywacze z acetonem ( polecane do usuwania mocno przytwierdzonych elementow - np. brokat) lub z jego minimalną ilością (polecane do używania na codzień).
    Warto zaopatrzyć się w płyny zawierajace substancje odżywcze, nawilżajace i witaminy. Do wyboru mamy wiele zapachów - owocowe, waniliowe, miętowe...
  • Płyn zmiękczający skórki - jeśli są twarde i zgrubiałe, pomoże im usuwacz na bazie kwasow owocowych jeśli zaś wymagają odżywienia - olejek z witaminą B5.
  • Oliwka - płyn do pielegnacji skórek i paznokci. Niezastapiony do nawilżania i uelastyczniania, polerowania, nabłyszczania i przyspieszania wysychania lakieru. Dostępny w trzech podstawowych wariantach - z kroplomierzem, w sztyfcie lub w pedzelku.
    Ilość zapachów jakie oferują producenci zapiera dech w piersiach - truskawka, malina, jeżyna, mango, pomarańcz, melon, czekolada, wanilia, mięta, żurawina, piernik, jaśmin, bez, lawenda, miód, róża, migdał, kiwi, gruszka i wiele, wiele innych.
    odatkowym argumentem przemawiającym za zakupem takiej oliwki jest jej walor...dekoracyjny! Dostępne są piękne buteleczki z zatopionymi w środku suszonymi kwiatuszkami - pięknie prezentują się na półeczce!
  • Separator - specjalna gąbka, niezbędna przy zabiegach pedicure jednak przydatna także w pielęgnacji paznokci u rąk ( zwłaszcza gdy lubimy nadmiernie gestykulować, narażając tym samym świeży lakier na uszczerbek) . Dostępna w najróżniejszych kształtach i kolorach.
  • Korektor do lakieru - specjalny pisak, z wymiennymi sztyftami służąc do punktowego usuwania lakieru ( np. ze skórek).
  • Kredka do francuskiego manikiuru - specjalny wybielający ołówek, nadający wolnemu brzegowi paznokci delikatny, biały odcień.
  • Maska nawilżająca - specjalna kuracja, zapewniająca maksymalne nawilżenie i odżywienie skóry. Obowiązkowo stosowana w ekskluzywnych salonach lecz łatwa do użycia także w domu. Jak zapewniają producenci, to niezawodny sposób na piękne dłonie!
  • Krem do rąk na dzień - preparat absolutnie podstawowy, trudno sobie wręcz wyobrazić kogoś kto go nie używa. Należy go stosować po każdym myciu rąk. Oczywiście wybór odpowiedniego rodzaju tego specyfiku uzależnijmy od naszych potrzeb i upodobań - jaka konsystencja nam odpowiada, jaki zapach (a jest ich wiele!) i jakie specjalne zadania przed nim stawiamy.
    Krem stosowany na dzień powinien przede wszystkim odpowiednio nawilżać a zawarty w nim Faktor UV chronić przed poparzeniami słonecznymi.
  • Krem do rąk na noc - powinien koncentrować się na regeneracji i nawilżeniu zmęczonych po całym dniu dłoni. Dlatego wskazane jest by zawierał panthenol oraz wyciągi np z oliwek - przywracające dłoniom witalność.
  • Krem do masażu - gdy cały dzień ciężko pracujemy dłońmi (choćby w szkole - pisząc lub w domu - na komputerze) warto wieczorem wykonać delikatny masaż. Możemy do niego użyć zwykłej oliwki lub specjalnego kremu. Dzięki odpowiedniej konsystencji ułatwia on wykonanie zabiegu zaś zawarte w nim składniki doskonale przenikają do ożywionej i lepiej ukrwionej skóry, przywracając jej jędrność i blask.
  • Domowy podgrzewacz parafiny - zabiegi parafinowe stanowią rewelacyjną formę pielęgnacji dłoni i stóp. Pod wpływem ciepłej parafiny tworzy się efekt sauny, który przyjemnie rozgrzewa skórę, zmiękcza i uelastycznia naskórek, regeneruje go i dogłębnie nawilża.
    Wybrać można parafinę bogatą w przeróżne olejki - np. olejek lawendowy (przeciwzapalny, przywracający równowagę , uspokajający), olej z pestek brzoskwini (zmiękczający, odświeżający, poprawiający koloryt skóry) lub olejek z drzewa herbacianego (o dzialaniu bakteriobójczym, przeciwpotnym).
  • Zestaw do naprawy paznokci - "wypadki chodzą po ludziach" stąd pewnie niejednokrotnie spotkałyście się z sytuacją gdy wypielęgnowany, hodowany przez długie tygodnie paznokieć po prostu pęka... Jak na złość dzień przed ważną imprezą! Zazwyczaj z bólem serca skracamy wtedy wszystkie paznokcie...
    Ale jest przecież inne rozwiązanie! Wiele firm oferuje zestawy do reperacji "złamasków". W ich skład wchodzą specjalne kleje, plastry bądz fragmenty sztucznych pazurków. Warto zaopatrzyć się w taki zestaw mimo jego, niestety dosć wysokiej ceny ( ok 50zł ).
    Choć istnieje jeszcze inne rozwiązanie, pozwalające zachować pieniążki w kieszeni a będące ratunkiem w sytuacjach awaryjnych. Wystarczy udać się do stylistki paznokci, która szybciutko dosztukuje nam brakującego paznokietka.
Oczywiście skompletowanie całego "arsenału" nie jest absolutnie konieczne. Istotne jest zdiagnozowanie, na jakim elemencie musimy się skupić i co konkretnie powinnyśmy poprawić w wyglądzie paznokci. Jeśli przeszkadzają nam przebarwienia - zainwestujmy w kapsułki wybielające.
Gdy cierpimy z powodu przesuszonych , szorstkich dłoni - najlepszym rozwiązaniem będzie zakup podgrzewacza parafiny. W sytuacji gdy nasze skórki tworzą nieestetyczną błonkę na powierzchni paznokcia - niezbędne będzie kopytko i dobry płyn zmiękczający.
Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów, które doskonale radzą sobie z wszelkimi mankamentami i niedoskonałościami płytki paznokcia. Decydując się na zakup, nie zawsze warto sugerować się ceną.
Produkt drogi, niekoniecznie będzie doskonałej jakości - i odwrotnie: czasem niepozorny flakonik kryje w sobie specyfik, ktory doskonale będzie odpowiadał naszym potrzebom.
Warto natomiast zainwestować w porządne cążki i nożyczki - nieodpowiednimi przyrządami możemy zrobić sobie sporą krzywdę np. uszkodzić macierz paznokcia a tym samym doprowadzić do trwałej deformacji paznokcia.
Wykonanie starannego,estetycznego i efektownego manikiuru nie jest rzeczą łatwą, jednak gdy nabierzemy odpowiedniej wprawy i zastosujemy wszelkie potrzebne narzędzia okaże się, że piękne i zadbane dłonie mogą być przedmiotem także i naszej dumy.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:49   #23
bklaudia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 110
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

z tego co obserwuje paulakrk zawsze pomoze i to z jaka precyzja.duzo dowiedzialam sie z tego artykulu.wielkie dzieki w imieniu wlasnym i nieuswiadomionej reszty,
bklaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:35   #24
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

Dzięki

Ze mną jak z dzieckiem Wystarczy ładnie zapytać
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:06   #25
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

ojej dziekuje bardzo!
a co do parafinki..to sie kupuje rozne rodzaje czy sie miesza z olejkiem?myslam o domowym podgrzewaczu ale to drogie a dzis w gazecie przeczytalam ze wsytarczy kupic ciekla parafinke w aptece i poprostu ogrzac ja w wodzie
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 21:17   #26
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

paulakrk dobra robota
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 22:19   #27
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

Paula, wymiatasz!
super!
A avartek pierwsza kalsa!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 19:53   #28
Eliska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Smile Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

Witam,
Jestem studentka 1 roq Kometologii i mussze nabyc sobie zestwa do Manicure i pedicure,ktore sklepy internetowe polecalybyscie mi?Dzieki za odp.
Eliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 19:55   #29
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

Euro Fashion
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 20:05   #30
Eliska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: pilniczki,polerki,patyczk i,obcinacze...ZESTAW DO MANICURE I PEDICURE

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Euro Fashion
Czy charakteryzuja sie one trwaloscia, jakie jeszcze inne uzywaja Panie kosmetyczki?
Eliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-03 21:52:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.