gondola czy spacerówka dla letniego dziecka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-25, 20:07   #1
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219

gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?


mam pytanie, na które niestety nie znalazłam informacji na forum. będę majowo-czerwcową mamusią (trzymajcie kciuki) i mam dylemat: czy kupic wózek spacerówkę rozkładaną na płasko, bo jest przewiewna a potem może byc dobre dla półrocznego malucha (chyba już będzie?), czy kupic lepiej taki 3w1 lub 2w1 - z gondolą i nosidłem. nie powiem że cena i przede wszystkim waga (wnoszenie na 4 piętro!!) jest ważna. jeśli ktoś ma jakieś pomysły to prosze o poradę.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 08:03   #2
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Nie wiem dokładnie o jaką Ci chodzi spacerówkę. Ale powiem z doświadczenia - miałam wózek Polak, któru miał niby gondolę a można ją było podnieść i była spacerówka, oprócz tego miał taką wkładkę - torbę, którą można było dziecko wyjąć z wózka i przenieść (to o takim piszesz?). Super zdał egzamin - i to był nasz jedyny wózek.
Genaralnie duży wózek z wygodną, obszerną pozycją do leżenia jest potrzebny długo. Przecież nawet jak dziecko już siedzi, na specerze często może spać - i musi mu być wygodnie. Zimą musisz zmieścić do takiego wózka solidny śpiworek czu kołdrę. I z wiekiem dziecka wózek jest potrzebny raczej większy, niż mniejszy. Małe składane spacerówki/parasolki lub małe wąskie trójkołowce bez solidengo miejsca na nóżki nie zdają egzaminu - no chyba, że na króciutkie trasy. Podobnie fotelik/kołyska montowana na "podwozie" - to nie jest dla dziecka wygodne.
Bardzo ważne są też duże, pompowane koła - tylko takie sprawdzają się na naszych chodnikach - zwłaszcza ośnieżonych - i w terenie. No i waga wózka - mój ważył jakieś 13 kg (to było 4,5 roku temu). Lżejszego nie znalazłam i z tego co się teraz orientuję, trudno kupić lżejszy, duży wózek.
Więc jeśli ta wybrana przez Ciebie spacerówka spełnia takie wymogi - polecam.

Ja też mieszkam na 4 piętrze (ja sobie to chwalę - cisza i spokój i piękny widok) a wózek przechowywałam w wózkarni/suszarni, która do tamtej pory nie była wykorzystywana - poszłam do spółdzielni i poprosiłam o klucz - sprawdź, czy u Was nie ma takiej możliwości - w przeciwnym wypadku jaki by nie był wózek - będzie Ci trudno samej sobie poradzić - z wózkiem i dzieckiem.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 10:42   #3
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

czy tem wózek Polak ma pompowane koła? wszystkie modele jakie oględałam na necie miały piankowe. dużo osób go zchwalało. jeśli chodzi o to jaki wózek myślałam kupić, to wklejam zdjęcia. co do 4 piętra- też je lubię, a wózek chyba będę trzymać w piwnicy (suszarnia jest bardzo blisko więc dla mnie żadna różnica) bo inaczej to prędzej przepukliny się nabawię.

więc zastanawiam się nad takim wieozadaniowcem z gondolą i innymi dodatkami lub spacerówką którą można ustawiś też na leżąco, ale któa ma z tyłu siatke by był dostęp powietrza (w gondoli latem jest gorąco). ale czy w takiej spacerówce można położyć niemowlaka?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg e.jpg (22,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg q.jpg (15,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w.jpg (18,4 KB, 24 załadowań)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 12:49   #4
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Tan mój polak na bank ma pompowane koła. I są teraz w ofercie Polaka wózki z takimi kołami, chociaż jak je oglądałam - oraz inne wózki (spodziewam się drugiego dziecka, a poprzedni wózek jest w użytku siostrzeńca) - teraz te wózki są raczej cięższe niż jeszcze 5 lat temu.
Dziwne, przecież pwoinni robić wózki lżejsze, chyba?

Ten wybrany przez Ciebie jest chyba podobny do tego, o którym ja pisałam. I na bank może być dla niemowlaczka. Mój synek urodził się w połowie kwietnia, faktycznie często podnosiłam budkę z tyłu, aby nie było mu za gorąco. Ja miałam jeszcze tę torbę/nosidło, w której było usztywnienie oraz materacyk, początkowo jej używałam, a jak dziecko podrosło to od razu do wózka, który też miał "materacyk".
I ważna jest jeszcze możliwość przekładania rączki w tego typu wózkach - bardzo przydatna.
Szczerze polecam. Teraz też rozglądam się za tego typu wózkiem.
Nie widzę potrzeby kupowania osobno gondoli.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 13:23   #5
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

dzięki za radę bo od nadmiaru wyboru to aż można zwariować
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 07:28   #6
_dAria86
Rozeznanie
 
Avatar _dAria86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tuam Ireland
Wiadomości: 728
GG do _dAria86 Send a message via Skype™ to _dAria86
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Monia ja miałam x-landera z gondolą ( wygląda jak quinn) , Zuzke urodziłam w połowie marca ale tak czy tak w upały jezdziła w gondoli. Było bardzo wygodnie i dla mnie i dla dziecka. Dziecko jest zabezpieczone ze wszytkich stron, nie trezba zapinac jak w spacerówce. W czasie upału Zuzka leżała w samych bodach i było dobrze. Do spacerówki, ktora jest podobna do wózka na opierwszym zdjeciu przeniosłam Zuzke w 6 miesiącu, ale jeszcze dobrze nie siedxiła, było jej niewygonie mi rownież, co chwile musiałam ją poprawiac, sprawdzac pasy przy szyjce czy nie ściśnietae za mocno i takie tam
Ostatni wozek chyba chicco??tu bardzo popularny i wygodny ale nie wiem jak te koła na polskie warunki
ja to teraz zastanawiam sie nad bugaboo
_dAria86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 07:44   #7
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Cytat:
Napisane przez _dAria86 Pokaż wiadomość
Monia ja miałam x-landera z gondolą ( wygląda jak quinn) , Zuzke urodziłam w połowie marca ale tak czy tak w upały jezdziła w gondoli. Było bardzo wygodnie i dla mnie i dla dziecka. Dziecko jest zabezpieczone ze wszytkich stron, nie trezba zapinac jak w spacerówce. W czasie upału Zuzka leżała w samych bodach i było dobrze. Do spacerówki, ktora jest podobna do wózka na opierwszym zdjeciu przeniosłam Zuzke w 6 miesiącu, ale jeszcze dobrze nie siedxiła, było jej niewygonie mi rownież, co chwile musiałam ją poprawiac, sprawdzac pasy przy szyjce czy nie ściśnietae za mocno i takie tam
Ostatni wozek chyba chicco??tu bardzo popularny i wygodny ale nie wiem jak te koła na polskie warunki
ja to teraz zastanawiam sie nad bugaboo
Nie wiem, o jakiej dokładnie spacerówce piszesz, ale jak pisałam, ja miałam podobny wózek do załączonego przez 83monia - to wózek 2 w 1 czy jak się to nazywa. Dziecko jest zabezpieczone z każdej strony - nie ma możliwości wypadnięcia czy czegoś takiego, jest otoczone z każdej strony jak w typowej gondoli, pasy są zbędne. To znaczy zapina się je później, gdy są potrzebne - gdy dziecko siedzi, siada (tak jak w typowej spacerówce).
Może piszemy o różnych jednak wózkach i stąd niezrozumienie.

Nie wiem też, czy wszystkie typowe (wiem, że w niektóre tak)spacerówki można całkowicie położyć - do leżenia na płasko, co bardzo się przydaje, gdy trochę większe dziecko zaśnie w wózku.
I jeszcze jedna sprawa - zmiana rączki - w niektórych typowo głębokich wózkach nie ma takiej opcji - a to bardzo przydatne.

A podstawa to, rzecz jasna, duże, pompowane koła.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 09:34   #8
_dAria86
Rozeznanie
 
Avatar _dAria86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tuam Ireland
Wiadomości: 728
GG do _dAria86 Send a message via Skype™ to _dAria86
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Marcela pewnie piszesz o spacerówce do które wkłada sie nosidło- znaczy ,,miekką,, gondole
ja miałam gondole ,,twardą,, a ze spacerówki x-landera zrezygnowałam po miesiącu i kupiłam ,,parasolke,,.
_dAria86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 09:52   #9
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość

Nie wiem też, czy wszystkie typowe (wiem, że w niektóre tak)spacerówki można całkowicie położyć - do leżenia na płasko, co bardzo się przydaje, gdy trochę większe dziecko zaśnie w wózku.
mam pytanie - czy w takiej kładzionej spacerówce można kłaść niemowlaka czy to raczej średni pomysł?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 19:45   #10
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Podbijam wątek, może ktoś jeszcze się wypowie??
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 07:45   #11
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

więc tak: obecnie myślę nad kilkoma rozwiazaniami 3w1 lub 2w1. przekonuje sie że jednak duży wózek to nie jest źle, byle dorze się składał (do rodziców jeżdżę autobusem lub pociagiem). mam cztery typy i jeden awaryjny (chico - nie jestem przekonana do kół tak małych zimą): Toledo coneco, ATLANTIC Espiro Babydesign, Polak TWISTER, Implast bolder, Chicco Enjoy. dzis idę pojeździć na sucho do sklepu i zdam relację

Edit: wiem już na 100% że chicco i implast odpadają
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2008-03-08 o 22:54
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 22:33   #12
aniamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

Ja miałam spacerówkę z wkładanym koszem. Dziecko marcowe. Po 2 tygodniach kosz wyciągnęłam , bo mi było tak wygodniej. żałuję kasy bo za tą cenę kupiłabym lepszą spacerówkę bez kosza,
A za całkowity niewypał dla wiosenno letnich dzieci uważam wózki głębokie
aniamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 10:31   #13
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

ja polecam graco- tak wyglada http://www.allegro.pl/item339262988_...ia_w_24_h.html mam w kolorze pomaranczowo-bezowym. Jest lekki, funkcjonalny, i zgrabny
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 11:17   #14
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

na takich kółkach to ja zabiję sie o chodnik (mamy ruchome - płytki nie chodnik ) i nie wyjadę do lasu (mam bardzo blisko) ani na piach nad morzem... zdecydowalam sie na toledo coneco. jak przetestuje na wlasnym dziecku to napisze recenzję
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 06:18   #15
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: gondola czy spacerówka dla letniego dziecka?

recenzja - super!! maly ma duzo miejsca, skretne kola sa bardzo prydatne, latwo odpinana gondola pozwala mi spokojnie wnosic dziecko na to moje 4 pietro, a stelaz zostawic w piwnicy. koła duze - testowane juz w lesie, na piachu, na nierownosciach. szkoda ze budka klekocze jak si ja zamyka ale to jedyny minus
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.