wizazanki z mieszana cera! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-02, 12:22   #1
magdalena.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 53

wizazanki z mieszana cera!


abuuuuu mam mieszana, odwodniona cere... nie moge znalezc dobrych kosmetykow, ktore nie wysuszaja tylko nawilzaja jednoczesnie nie powodujac powstawania zaskornikow! jak mam pielegnowac taka cere, co jej pomoze, a co zaszkodzi? w zasadzie szukam kosmetykow od krmeow/tonikow itd. az do odpowiedniego podkladu! z podkladem to mam taki sam problem jak z kremem, czyli zeby jednoczesnie troszke nawilzal, ale zebym nie swiecila sie w strefie T i zeby na dodatek nie wyszly pryszcze prosze pomozcie...
magdalena.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 12:23   #2
magdalena.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 53
Re: wizazanki z mieszana cera!

a co najlepiej nakladac punktowo na pryszcze? :/
magdalena.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 12:33   #3
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Re: wizazanki z mieszana cera!

Mam cerę mieszaną i u mnie najlepiej sprawdza się podkład Colorstay Revlonu (ale ten nowy z pompką). Nie jest tak kryjący jak poprzednia wersja, ale łatwo się rozprowadza i jest trwały. Co prawda nie matuje spektakularnie, ale nie nasila przetłuszczania się skóry, co po jakimś czasie zdarza się podkładom typowo matującym.
Co do środka na sporadyczne niespodzianki, stosuję Differin żel 0,1% (na receptę) i bardzo sobie go chwalę.
Krem matujący odkryłam przypadkowo po wielu eksperymentach z kosmetykami z różnych półek - jest to Biobalans Ziaji, który faktycznie matuje, a jednocześnie odczuwalnie nawilża.
pozdrawiam
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 12:35   #4
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: wizazanki z mieszana cera!

Punktowo zielona glinka (zasusza), a do nawilżania polecam krem Bielendy nawilżający do wrażliwej skóry - tani i b. lekki
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 12:57   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: wizazanki z mieszana cera!

Ja po Biobalasc Ziaji nie bylam zachwycona. Oczywiscie cera ladna gladka ale po pol godziny sie juz przetluszczala i to bardzo duzo i szybko. Po innych kremach nie mam takiego problemu. Ja ostatnio testowalam Hydraphase XL od LRP i bylam zadowolona. Cera dobrze nawilzona i o dziwo nie przetluszczala mi sie, tzn, raz w ciagu dnia trzeba zrobic mala poprawke i przypudrowac sie, ale byl czas kiedy musialam sie pudrowac co pol godziny. Czyli krem jest super i do tego mocno nawilza, mam nadzieje ze wersja bez filtrow do mieszenej tez sie tak sprawdzi. Podkladzic polecam Oriflame, kupilam bo byl na wizazu polecany w watku o podkladach matujacych. Podklad ladnie i dlugo sie trzyma, na naturalne kolory, latwo cos dla siebie znalezsc. Jakos spektakularnie nie matuje, ale buzia caly dzien wyglada swiezo i tak jak wczesniej napisalam w polowie dnia zrobie sobie poprawke ale jak jest chlodno jak dzis to nawet nie musze. Mysle ze jak zacznie sie jesien to dopiero bede piac z zachwytu. Przy okazji pozdrawiam Pania Monike z Olsztyna ze mi tak szybko dostarczyla list z kosmetykami.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 13:18   #6
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: wizazanki z mieszana cera!

Mam skórę mieszaną, latem z tendencją do nadmiernego przetłuszczania. Na dzień używam tylko kremu z filtrem i pudru sypkiego. W ciągu dnia bibułki matujące i Puder w kamieniu l'oreala Ideal balance do poprawek (ale rzadko). Na stany przesuszenia lub odwodnienia używam Hydraface La Roche (wersji dla skóry tłustej i mieszanej) - świetny kremik.
Dopiero w nocy nastawiam się na odżywianie, ale też co 2-3 dzień, bo częściej nie potrzebuję.
Napiszę ci jakich kosmetyków używałam i były dobre:

Żel effaclar i płyn micelarny (żel nie wysusza, bardzo łagodny, płyn za to idealnie nadaje się przemywania skóry rano, łagodzi stany zapalne - ale stosuję taki zestaw jak czuję, że coś mi mam zamiar wyskoczyć lub na krostkę). Sądzę, że najważniejszą rzeczą przy oczyszczaniu skóry jest by nie podrażniać i nie wysuszać, to może spowodować nadmierną produkcję sebum.

Z toników polecam Ci Benzacne, z Erisu są dobre, Idea 25 z wit C (cudownie odświerza), wczoraj kupiłam z Oceanica z serii AA, delikatnie napina skórę. Uwielbiam toniki.

Oczywiście używam blokera - LRP 60 fluide Extreme.
Na noc zazwyczaj Daxa ReLipid. Lub jak są jakieś problemy to effeclar K ( latem wcale - lub 1 na tydzień) lub Brevoxyl.

Z maseczek uwielbiam ziemię wulkaniczną Abacosun i Glinki wszelkiego rodzaju - mozna je używać punktowo.(Argilez, Eris, maseczki z Polleny w saszetkach, mam nawet peeling enzymatyczny z glinką),
Bardzo dobra jest maseczka z drożdży- najlepsza z najtańszych.
Na ściągnięcie porów - ubite białko na twarz. Rewelacyjny szybki efekt!

Nie wiem o czym Ci jeszcze napisać...
Aaa Biodermine - świetny francuski krem do pielęgnacji cery tłustej. Cmok

Pozdr.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 13:40   #7
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Re: wizazanki z mieszana cera!

A mnie Differin uczula, wyszusza i w ogóle nie pomaga. A kupiłam go bez recepty...
Wczoraj kupilam Brevoxyl, chwalony na Wizazu, mam nadzieję, ze będzie lepszy od Differinu...
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-02, 14:33   #8
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Re: wizazanki z mieszana cera!

Differin zdecydowanie wysusza, ale właśnie dlatego jest dobry do stosowania punktowego. U mnie się sprawdza, ale muszę dodać, że stosuję go sporadycznie / w razie potrzeby.
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 14:35   #9
Agusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5
Re: wizazanki z mieszana cera!

Witam
Mam podobny problem i przez wiele lat stosowalam kosmetyki do skóry mieszanej i to byl blad dpiero kosmetyczka mi doradzila stosowanie dwoch typow kosmetykow czyli na partie świecące(broda nos czoło) kosmetyki do skory tłustej ale bez alkoholu! a na reszte kosmetyki do skóry wrazliwej lub suchej;-. Warto też te wszystkie kosmetyki kupowac w jednej marce ja od dłuższego czasu cenie sobie firmę Dax cosmetics i nie mam juz problemow;-). A make-up uzywam maxfactora perfect wear;-).Aga
madzia napisał(a):
> abuuuuu mam mieszana, odwodniona cere... nie moge znalezc dobrych kosmetykow, ktore nie wysuszaja tylko nawilzaja jednoczesnie nie powodujac powstawania zaskornikow! jak mam pielegnowac taka cere, co jej pomoze, a co zaszkodzi? w zasadzie szukam kosmetykow od krmeow/tonikow itd. az do odpowiedniego podkladu! z podkladem to mam taki sam problem jak z kremem, czyli zeby jednoczesnie troszke nawilzal, ale zebym nie swiecila sie w strefie T i zeby na dodatek nie wyszly pryszcze prosze pomozcie...
Agusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 17:05   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: wizazanki z mieszana cera!

a co powiesz na to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2680 (Ducray, A-Derma, Epitheliale (krem regenerujący)) i http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2679 (Ducray, A-Derma, Dermalibour (krem regenerujący - kojący i przeciwzapalny))?
Muszę w końcu wyciągnąć od ojca kasę za świadectwo i sobie kupić
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 17:05   #11
magdalena.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 53
Re: wizazanki z mieszana cera!

agusiu! a moglabys podac nazwy kosmetykow daxa jakie stosujesz? bylabym wdzieczna! ja rowniez zaczynam podejrzewac, ze najlepszym rozwiazaniem byloby stosowanie dwoch roznych kremow...
dzieki wszystkim za porady!!! z niektorych na pewno skorzystam
magdalena.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-02, 20:43   #12
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: wizazanki z mieszana cera!

Sama borykam się z problemem mieszanej cery, a doświadczeniem z kosmetykami bardzo chętnie się podzielę
Do pielęgnacji stricto problematycznej cery mieszanej radziłabym jakiś krem z kwasami - na początek może np. Effaclar K La Roche Posay. Zwęża pory, zmniejsza wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu niespodzianek - słowem neutralizuje wszystkie problemy związane z posiadaniem takiego typu cery. Jeśli potrzebujesz nawilżenia to do cery mieszanej fantastyczne są kremy La Roche Posay z serii Hydraphase. Rewelacyjnie spisują się w każdych warunkach - są leciutkie i idealne na nadchodzące lato. Z miejsca polecam Ci również maseczkę nawilżającą z tej serii - stosowana razem z kremem daje nieziemski rezultat.
Tonik... Ja używam dwóch aktualnie. Jeden do spraw inwazyjnych, a jest to Normaderm Vichy, a drugi delikatny na codzień Hydra-Confort L'Oreala. Pewnie za niedługo je zmienię, ale oba służą mojej cerze i utrzymują ją w dobrej kondycji.
Jeśli zaś chodzi o podkład to zależy z jakiego zakresu cenowego Cię interesuje. Na pewno warto inwestować w środki pielęgnacyjne takie jak kremy i toniki. A podkłady... dobry jest Air Wear L'Oreala (54,00 zł), Revlonu Colorstay (około 65,00), a z droższych Teint Idole Lancome (150,00) czy Double Wear Estee Lauder (135,00). Ten ostatni jest idealnym podkładem, aczkolwiek bladolice muszą się obejść, bo najjaśniejszy kolor podkładu jest bardzo ciemny
Mam nadzieję, że troszkę pomogłam Buziaki
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 21:14   #13
Sandi85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 15
Re: wizazanki z mieszana cera!

Przede wszystkim nie polecam Ci jakichkolwiek żeli typowo antybakteryjnych do mycia twarzy ani żadnych tego typu kosmetyków, które zbytnio wysuszają cerę.
Ja także mam cerę mieszaną i jakiś czas temu znalazłam na szczęście sposób jak sobie z nią radzić.
Przede wszystkim mycie twarzy łagodnymi żelami - polecam żel IWOSTIN "dla skóry wrażliwej, tłustej i skłonnej do zmian trądzikowych - oczyszcza pory, działa antybakteryjnie, nie zawiera mydła". Jak sama nazwa mówi działa antybakteryjnie, jednak w ogóle nie wysusza skóry. Dobry jest także Physiogel (jest jeszcze łagodniejszy)-oba do kupienia w aptece.
Moja pani dermatolog powiedziała mi, że z kremami nawilżającymi bywa róznie, i niekoniecznie są one dobre. Mogą zbytnio podrażniać skórę. Zamiast jakichkolwiek kremów czy mazideł stosuję leki o których pisałam już w innym poście ale przytoczę ję także tutaj
" Ja mogę polecić kilka kosmetyków, które mi baardzo pomogły Jednak są one tylko na recepte, a cena też nie jest najniższa. Mimo to używam ich regularnie bo po wielu etapach leczania baardzo mi pomogły. Tak więc:
Emulsja na skórę Aknefug - stosuje się ją zazwyczaj 2 razy dziennie (ja stosuję raz - rano - jest brązowa i nadaje ładny odcień cerze, można powiedzieć, że zastępuje podkład, ale nie jest tłusta i buzia się po niej nie świeci, świetnie się wchłania)
krem Differin -smaruję nim całą buźkę na noc ( na zmianę z Ruborilem który chroni moją cerę przed zaczerwieniami i ewentualnym trądzikiem różowatym, na który moja buzia (jak powiedziała dermatolog) jest podatna).
Żel do stosowania miejscowego Dalacin T - to już na jakieś większe, miejscowe zmiany (które na
szczęście po stosowaniu wyżej wymienionych mazideł zdarzają się sporadycznie )
Dodam tylko, że wszystkie leki (bo tak je trzeba nazwać) przepisała mi pani dermatolog, więc najlepiej chyba było by się z taką panią lekarz skontaktować Ona najlepiej doradzi. Chociaż z doświadczenia wiem, że nie zawsze. Ja mam za sobą wiele takich wizyt i w końcu znalazłam coś odpowiedniego dla siebie.
Aha, ten żel dalacin T do stosowania punktowego to antybiotyk i moim zdaniem świetnie się sprawdza "
"Więc ta emulsja na pewno nie kryje dokładnie wyprysków..Używam dodatkowo korektora. Jednak kryje małe przebarwienia, nadaje ładny koloryt. Nie ma efektu "maski"- jeśli oczywiście kremu nie nałoży się za dużo Ja osobiście wolę tą maść od fluidów gdyż poza ładnym kolorytem leczy moją cerę..A to jest dla mnie najważniejsze Przede wszystkim zapobiega powstawaniu wyprysków. Pani dermatolog powiedziała mi że emulsja ta ma podobne działanie do Diany 35- tyle, że zewnętrzne ( ja wolę nie używać tabletek antykoncepcyjnych bo różnie na ich temat mówią). Tak więc maść ta stosuje profilaktycznie, przede wszystkim aby zapobiegać (chociaż ma też działanie lecznicze).To co się ewentualnie pojawi zwalcza Differin lub Dalacin T.
Ale pytałaś po jakim czasie moja cera zaczyna się błyszczeć. No więc mam z tym właśnie pewien problem, który na szczęście zwalczają bibułki matujace Po nałożeniu emulsji po jakiejś godzinie sięgam właśnie po niezastąpione absorbetki i problem na jakiś czas znika "
Stosowanie tych kosmetyków bardzo mi pomogło, cera po nich się nie przesusza, a i jest dobrze oczyszczana. Myślę jednak, że to sprawa indywidualna, każda cera reaguje indywidualnie i polecam po prostu wizytę u dermatologa
Sandi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 22:34   #14
magdalena.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 53
Re: wizazanki z mieszana cera!

zaciekawil mnie ten aknefug! czy ma on tez dzialanie nawilzajace? i ile kosztuje(stosunek ml do ceny)? w sumie nie jestem tylko przekonana do tego differinu i dalacinu, bo ja mam cere w niektorych miejscach przesuszona, odwodniona, wiec chyba jednak na noc musialabym miec cos nawilzajacego/odzywczego... sama nie wiem, chyba wybiore sie do tego dermatologa pozdrawiam i dziekuje ci za wyczerpujaca wypowiedz!!!
magdalena.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 22:45   #15
Sandi85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 15
Re: wizazanki z mieszana cera!

Aknefug nie ma działania typowo nawilżającego ale po jego stosowaniu moja skóra nie jest przesuszona A miałam z tym kiedyś duży problem. Podobnie jest po Differinie.. Nie używam go w żelu a w kremie - a ten jest chyba łagodniejszy Możesz wypróbować. Ja stosuję go na noc, innych kremów poza Aknefugiem i Differinem nie używam a moja skóra w żadnym wypadku nie jest przesuszona A Dalacin T używa się punktowo więc nie wysusza skóry Co do ceny..Hmm..właśnie dokładnie nie pamiętam - ale kosztuje ok 30-40 zł.Jak się dowiem dokładnie to dam znać Stosuję go raz do dwóch razy dziennie i spokojnie jedno opakowanie wystarcza mi na miesiąc , może nawet dłużej. Pozdrawiam
Sandi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 23:37   #16
Agusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5
Re: wizazanki z mieszana cera!

Witam
Kosmetyki z Daxa których uzywam to seria nowa- Perfecta czysta cera z limonka i mietą( mocno owocowy zapach) mam zel z granulkami z tej serii oraz tonik i krem( ceny ok 11 zł), ponadto uzywam jeszcze krem z serii dotlenijacej soraya pod oczy przeciwzmarszczkowy. Teraz mam zamiar dokupic jeszcze cos z filtrem na slonko ale jak mi sie wykonczy kremik i tonik z Daxa;-)to skusze sie na Iwostin podobno fajna seria.A pamietam jeszcze ze kosmetyczka mi mowila że oprócz trzymania sie jednej firmy i dopasowania kremikow do partii twarzy to warto zmieniac po dłuzszym czase stosowanie na inna firme bo podobno skora sie przyzwyczaja do substancji czy jakos tak;-).Pozdrawiam
Agusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 23:25   #17
magdalena.m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 53
Re: wizazanki z mieszana cera!

na ile wystarcza ci ten zel do twarzy iwostin?
ps. bylam u dermatologa na razie przez 2 tyg myje twarz zelem dermoclar czy jakos tak na srodek zel metronidazol, a na policzki jakas masc apteczna z witamina A, ktora odbieram jutro zobaczymy! hehe
pozdrawiam!
magdalena.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 14:54   #18
Maxine2
Raczkowanie
 
Avatar Maxine2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 252
Re: wizazanki z mieszana cera!

A ja ostatnio kupilam sobie Dermadic, Acne Expert, krem i zel i sa naprawde swietne. Jak zawsze musialam uzywac pudrow do tuszowania niedoskonalosci, nawilzac skore bo sie luszczyla. Tak teraz nic. Umyje twarz zelem naloze krem i moge szalec
Maxine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 16:21   #19
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: wizazanki z mieszana cera!

Hej. Ja również mam mieszaną cerę z tendencją do wyprysków ( jednak nie są to jakieś giganty ). Moja pielęgnacja cery :
1) Myję twarz Żelem głęboko oczyszczającym ( GARNIER, 15 ZŁ przeznaczony specjalnie do cery mieszanej )
2) PO gruntownym oczyszczeniu tym żelem stosuje Krem nawilżająco-matujący ( GARNIER, 15 ZŁ przeznaczony specjalnie do cery mieszanej )
3) Na noc znowu myję twarz tym żelem, następnie na strefe T smaruje Benzacne 10 % ( bez recepty, 7 zł, na początek kuracji 5 %, następnie 10 %, można również stosować punktowo )
4) na reszte twarzy wyżej wspomniany krem
Dzięki takiej pielęgnacji nie mam prawie krost i cera tak bardzo nie jest tłusta w strefie T Powodzenia
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-29, 09:38   #20
Agatunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 14
Re: wizazanki z mieszana cera!

Jesli ktoras z was potrzebuje akurat aknefug,bo przepisal jej dermatolog to ja chetnie oddam ta emulsje.U mnie sie nie sprawdzila,a uwazam,ze nie ma sensu wydawac niepotrzebnie pieniadze.Ja za ta emulsje dalam 48 zl.,zupelnie niepotrzebnie.Zuzylam jakies 15 % tubki.Dodam jeszcze,ze nie jest przeterminowany.Pozdrawia m.
Agatunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 09:58   #21
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: wizazanki z mieszana cera!

A za ile chcialabys ja odsprzedac?

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 15:53   #22
Agatunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 14
Re: wizazanki z mieszana cera!

Czesc.Sorry,ze tak dlugo nie odpisywalam,ale bylam na wakacjach.Emulsje chce oddac za darmo,mnie jest niepotrzebna,na mnie nie dziala.
Agatunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 16:01   #23
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: wizazanki z mieszana cera!

O to ja chcialabym
wysle maila na priva

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 18:52   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: wizazanki z mieszana cera!

To temat- rzeka, który non stop się pojawia. Coraz więcej kobiet ma mieszaną cerę, i to taką którą ciężko pielęgnować. Jak poszperasz w archwium, sporo znajdziesz.

Przede wszystkim nie polecam samodzielnego, na własną rękę stosowania silnych leków na receptę, retinoidów itp. NIe na darmo sa one na receptę! Mogą wyrządzić dużo krzywdy...

Przede wszystkim unikiaj typowych kosmetyków dla tłustej czy też trądzikowej cery. Wybieraj raczej łagodne specyfiki. Do mycia polecam łagodne zele, chętnie z apteki, broń Boże mydło. Polecam zele Dermedic Acne Expert, Iwostin Purritin, Effaclar La Roche Posay, piankę Daxa czy Citrobiotic... Toniki również bardzo łagodne, sprawdzaj dokładnie skład i wystrzegaj się alkoholu. NA rynku jest już dużo toników bez alkoholu, Vichy w serii Normaderm jest b. mocno alkoholowy, wiem bo sama sie kiedys na niego nabrałam Kremy - pisałam już o tym wielokrotnie, mi się kiedyś bardzo przetłuszczała skóra, i kosmetyczka kazała odstawić mi kremy do cery mieszanej a w zamian używać lekkich kremów/emulsji nawilżających. Cera od razu zaczęła się mniej przetłuszczać. Poszukaj łagodnego kremu nawilżającego, ja od lat używam chętnie Hydraphase La Roche, ale znajdziesz z pewnością coś w ofercie Daxa - nowa seria nawilzająca, Erisa. MOżesz wybróbować kremy z bardzo delikatnej serii Dermiki Mat B. Niestety trzeba nauczyć się na własnej skórze - są w sieci dostępne artykuły na temat zapychaczy, bardzo przydatna lista jest na stronie zerozits.com, a także www.basianadcarol.com (pod cosmetic acne), strony Luskiewnika. Każda skóra reaguje inaczej, nie ma jednej słusznej listy, każdemu zatyka co innego. Przy mieszanej cerze najlepiej unikać wszystkich palmitates, myristates oraz stearates. Maseczki nawilżające stosować ale zmywać, na noc nie zostawiać! Delikatny peeling (przy cerze z wypryskami ropnymi wyłącznie enzymatyczny - ma taki w swej ofercie Eris, Bandi), maseczka z zielonej glinki (np. Argiletz, polecam błotko Apisu), maseczki drożdzowe mi bardzo służą - Erisa, Sorayi lub Bandi znów . Na jesieni można włączyć krem z kwasami.
Na wypryski już peany napisałam na wizażu na temat Brevoxylu... bardzo skuteczny środek, lek, ale dostępny w aptece bez recepty. NIe rozstaje się z nim odkąd pojawił się na naszym rynku.
Lepiej delikatnie nawilzać cerę beztłuszczowymi specyfikami niż takimi które będą ją agresywnie odtłuszczać - dlatego kremy do mieszanej/matujące mi nie służą. Przesuszają tylko skórę, ktora sie broni i produkuje więcej sebum, w efekcie twarz się bardziej błyszczy, jest wiecej wyprysków... ja z błyszczeniem radzę sobie za pomocą bibułek matujących - Art Deco, Clinique aktualnie, używam różnych doraźnych matowaczy, moim ulubieńcem jest sztyft matujący Bourjois, lubię Issimata Guerlaina, mały zel na T Zone Yves Rochera.

Warto też się przyjrzeć diecie, moze zacząć pic ziółka, ja łykam rózne rzeczy, drozdze w tabletkach albo wit B complex, czasem tran, czasem wiesiołek, a ostatnio gotowy suplement na cerę z cynkiem i witaminami, Salfazin.

Pozdrawiam,
Smoczyca
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.