Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-12, 19:44   #1
PvH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 14
GG do PvH

Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!


Jakiś czas zajmuję się kolarstwem i kulturystyką. A co za tym idzie trzeba mieć gładziutkie ciało. Wiadomo depilacje, golenie itp. trzeba było robić. Jednak jak się okazuje było to tylko fajne z początku. A dlaczego ? Bo pojawiły się komplikacje. Jakie.....? Mam 2 proste pytania. Czy wrośnięte włosy można jakoś usunąć ? I czy czerwone plamy jakie po nich pozostają też można usunąć ?
Jeśli się da to usunąć to proszę mi powiedzieć, bo jeśli nie da się tego zlikwidować w zakładzie kosmetycznym to pozostaje mi tylko płacz.
PvH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 20:46   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Podobno, zeby włoski nie wrastały, musisz robic regularnie peeling całego ciała-co jakiś tydzień, niektóre preparaty są przeznaczone do codziennego użytku.
PS. Jak się czuje wydepilowany facet? Bez ani jednego włoska na ciele?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 15:49   #3
PvH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 14
GG do PvH
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Mi nie chodzi o to żeby się już więcej nie wrastały tylko o to co mam zrobić z już wrośniętymi.
A jak się czuje wydepilowany facet ? Początkowo dziwnie ale to za sprawą tego że ludzie się dziwnie gapią. Potem jednak sami się przyzwyczajają, zwłaszcza że to teraz taka moda. Jednak ja depilacji nie robie ze względu na modę tylko dlatego że zajmuje się takimi sportami, które tego wymagają.
Poza tym czuje odczuwa się większą higienę.
PvH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 17:25   #4
tutti-frutti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 47
GG do tutti-frutti
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Mi tam faceci wydepilowani bardzo się podobają

Joey ma rację. Musisz stosować peeling zarówno by zlikwidować już wrośnięte włoski jak i by to się już nie powtarzało. Ja mam również szorstką siateczkę, której używam zamiast gąbki i ona też zapobiega wrastaniu.

Czasem jednak nie mam siły szorować i szorować i pilniczkiem wydłubuję wrośnięte włoski. Towarzyszy temu lekki ból. Pozostają jednak po tym ślady, które znikają po okresie jednego, dwóch dni.
tutti-frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 20:26   #5
PvH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 14
GG do PvH
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Tylko że tu widzę wypowiedzi samych kobiet, a one w porównaniu z facetami mają lekkie i delikatne włoski i nawet ich wrośnięcie nie jest dla nich takie straszne bo nie pozostawia to pewnie aż tak dużych śladów jak u mnie. A poza tym ja jakoś szoruję i wcale to nie daje efektu. Prędzej zedrę sobie opaleniznę niż wyciągnę te kłaki na zewnątrz.
PvH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 21:26   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Widzisz same wypowiedzi kobiet bo wiekszosc kobiet wypowiada sie na forum
Moim sposobam na wrastajace wloski sa peelingi, na codzien gabka-siateczka, a jesli juz mam wrosniete wloski, przeklowam delikatnie skore jednorazowymi iglami (ktore wiadomo uzywam wiecej niz 1 raz ), lub jesli nie mam sie czasu bawic "zdrapuje",. choc nei zawsze sie da. Po tym oczywscie spirytus salicylowy na miejsca poddawane "zabiegowi" uzuniecia wloska, troszke poszczypie i gotowe

pozdrawiam, mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam...
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 21:33   #7
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Oj Piotrze mylisz się co do tych śladów. Ja mam już czerwone ślady po włoskach dosć głęboko pod skórą i niestety nie mam jak usunąć a widać je bardzo wyraźnie. Zawsze czekam na lato aby sie opalić i to ukryć. Pozostaje tylko peeling aby nie powsawały nowe.
pozdrawiam
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-14, 11:00   #8
tutti-frutti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 47
GG do tutti-frutti
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Piotrek wiesz mi że moje włoski nie są już delikatne, jaśniutkie i cieniutkie. Po golarce którą przeważnie stosuję stały się ciemne, grube, szorstkie i napewno nie są delikatne
tutti-frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 17:02   #9
PvH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 14
GG do PvH
Re: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ale chodzi mi o to że jako kobieta już w naturze masz cieńsze i delikatniejsze nawet jeśli je golisz itd. I z pewnością nie są grubsze i ciemniejsze od moich. Nie ma co porównywać.
PvH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 09:48   #10
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Wrastające włoski po depilacji i ślady po nich- jak usunąć?

Dizewczyny!! Jakie preparaty pomagają zwalczyć ślady po wrasatających włosach a jednocześnie zapobiegać nowym stanom zapalnym? Próbowałam kiedyś Folisan domowej roboty, ale nic nie dał... Od ok. roku wyskakują mi ropne krostki w okolicach bikini-po jednorazowej depilacji depilatorem. Mimo, że już depilatora nie używam, co trochę pojawiają się nowe stany zapalne. Jak je zwalczyć a jednocześnie zapobiegać nowym? Peeling robię regularnie. Poradźcie proszę jakieś preparaty z apteki (napiszcie tylko, czy są na receptę czy nie). Z góry dzięki!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:16   #11
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: odwieczny problem

Up
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-03, 15:13   #12
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: odwieczny problem

Up
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 16:41   #13
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378
Re: odwieczny problem

czesc!mam pobobny problem.Mi pomaga ALANTAN(zasypka dla dzieci).Jest tania,wydajna.Zaraz po depilacji po prostu sobie ja wklepuje w okolice bikini i na nogi.Robie tak co wieczor i zadnych krostek nie mam.pozdrrawiam
sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 22:56   #14
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: odwieczny problem

Dzięki.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 22:59   #15
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: odwieczny problem

A wiecie może co zrobić z już istniejącymi krostkami? Wycisnąć je czy przysuszyć na słońcu?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 20:45   #16
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Re: odwieczny problem

Właśnie, co zrobić? Zostawić czy dłubać przy nich?(tak sobie siedzę i wyciagam stare wątki o depilacji... )
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 13:15   #17
annoushka
Przyczajenie
 
Avatar annoushka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
GG do annoushka Send a message via Skype™ to annoushka
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

nie tylko mezczyzni maja problem ze sztywnym i widocznym owlosieniem. wierz mi PvH ze duzo zalezy od meskich hormonow. ja mam ciemne i sztywne wlosy ktore szybko odrastaja wiec tez uzywam depilatora. mam taki problem jak Koculek, ale boje sie troche opalania bo ciemne punkty moga ulec dodatkowo przebarwieniu i utrwaleniu. nie wiem czy sie tego pozbede ale wierze ze jest jakis sposob. podobno takie wrosniete wlosy to wynik nieprawidlowej depilacji przez co wykrzywiaja sie macierze mieszkow wlosowych. wtedy wlos nie rosnie w gore tylko w bok i nie przebija sie przez skore. uwierzcie mi ze to co sie dzieje na moich nogach to horror. ciemne plamki ktorych od lat nie mge sie pozbyc. nie pokazuje nog nikomu. nie ma mowy o sukienkach i krotkich spodenkach. moze piling chemiczny by sie z tym rozprawil? potrzebuje profesjonalnej rady. pozdrawiam
annoushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 16:40   #18
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

taa.. sama do takiego stanu doprowadziłam swoje łydki. wrośnięte włosy to horror, zamiast peelingu który mi nie pomagał po prostu starałam sie je wygrzebać. no i teraz mam czerwone albo ciemne plamy na łydkach, w lato czesto mnie ludzie pytali czy mnie komary pogryzły... a ja "ehem...taak..."
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 13:29   #19
annoushka
Przyczajenie
 
Avatar annoushka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
GG do annoushka Send a message via Skype™ to annoushka
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

masakra co? do mnie tez koles czy mnie cos pogryzlo? pracowalam wtedy na powietrzu i wszystkich jadly komary, wiec ja mowie ze taa, a on ze wyglada jakby mnie ktos ze srutu ostrzelal.. teraz juz nie sciemniam jak to ktos przypadkiem zobaczy tylko wale wprost, ze tak sobie na wlasne zyczenie zalatwilam nogi, i tyle. to lepsze niz klamstwo, bo od razu zamyka ludziom usta, a przy okazji moge sie dowiedziec czy ktos tez nie ma takich problemow i jak sobie z tym radzi.. pozdrawiam wszystkich zakropkowanych!
acha wyprobuje contratubex moze te plamy zjasnieja, a w ogole to wkrotce ide do dermatologa, powinnam byla juz dawno to zrobic, a depilator wysylam na emeryture. ciao!
annoushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 14:56   #20
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

co do pilingu sie zgodze i wiesz jakals szorstka gabeczka. ja dodatkowo na wszystkie miejsca ktore gole uzywam " NIVELAZIONE" regulator pocenia do stop. polecila mi to pani farmaceutka ktora mowila ze miala ten sam problem i bardzo jej pomoglo. tak wiec smaruje sobie pachy i okolice bikini no i rzeczywiscie pomaga zwlaszcza na pachy ktore po goleniu swedzialy mnie przez 2-3 dni!
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 17:37   #21
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

aguna no ale Ty golisz, a wydaje mi sie że jak sie depiluje to częściej wrastają. Wiec peeling tak - ale po goleniu

annoushka znasz jakieś maści albo coś (tańszego...) na blizny? albo przebarwienia? bo u mnie to są dosyć wyraźne czerwone plamy...
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:13   #22
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dziewczynki jest juz taki watek blizny po depilacji czy jakos tak... no dziewczyny tam opisuja swoje sposby na pozbycie sie przebarwien teraz wyprobuwujemy masc na odciski bo ma dzialanie silnie zluszczajace a co do contratubexu to raczej nie pomoze bo jest przeznaczony na silne przerosle blizny czy bliznowce, natomiast przebarwienia po wrosnietych wlosach maja charakter pozapalny wiec po jakims czasie same by zeszly (gdyby nie traktowac skory zyletkami i depilatorami) ale nam chodzi o to zeby do lata, a napewno w miare jak najszybciej sie tego poskudztwa pozbyc wiec...same poczytajcie
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:59   #23
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dzieki olasia ide poszukać.
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 19:03   #24
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
dziewczynki jest juz taki watek blizny po depilacji czy jakos tak... no dziewczyny tam opisuja swoje sposby na pozbycie sie przebarwien teraz wyprobuwujemy masc na odciski bo ma dzialanie silnie zluszczajace a co do contratubexu to raczej nie pomoze bo jest przeznaczony na silne przerosle blizny czy bliznowce, natomiast przebarwienia po wrosnietych wlosach maja charakter pozapalny wiec po jakims czasie same by zeszly (gdyby nie traktowac skory zyletkami i depilatorami) ale nam chodzi o to zeby do lata, a napewno w miare jak najszybciej sie tego poskudztwa pozbyc wiec...same poczytajcie
czyli jak mam pełno takich białych, płaskich blizn to moge sobie darowac contratubex ?? bo smaruje codziennie przez miesiac i zero efektów
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 20:34   #25
ewa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja mam swój własny przetestowany sposób na włoski może sadystyczny ale skuteczny i pozostawia tylko mały ślad który szybko się goi. Trzeba tylko poczekać aż włosek pod skórą troszeczkę podrośnie biorę wtedy wyparzoną wcześniej szpilkę lub igłę w 1/3 długości włoska ja wbijam i podważam, w ten sposób włosek gdy jest już na powierzchni biorę pęsetę i go wyrywam. I po kłopocie małe nakłucie i po włosku.
ewa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 20:48   #26
kl0nik
Raczkowanie
 
Avatar kl0nik
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30
GG do kl0nik
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

U mnie bywa, ze mi sie wrastaja brwi:P I wtedy je poprostu wyciskam
__________________
'' Myślenie jest przereklamowane... ''

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post3748244 -->> Moje ciuszki
kl0nik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:19   #27
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

O MATKO :O a nie masz śladów?? ja mam blizny takie cerwone na nogach, omg! chyba że znowu masz jakiś patent

ewa, próbowałam i i tak zostają blizny. musze sobie wiązać ręce żeby nie majstrować przy łydkach :P
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:40   #28
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez caya Pokaż wiadomość
taa.. sama do takiego stanu doprowadziłam swoje łydki. wrośnięte włosy to horror, zamiast peelingu który mi nie pomagał po prostu starałam sie je wygrzebać. no i teraz mam czerwone albo ciemne plamy na łydkach, w lato czesto mnie ludzie pytali czy mnie komary pogryzły... a ja "ehem...taak..."
ja też się dorobiłam na nogach kilku takich plamek, są ciemniejsze od reszty skóry i nieładnie to wygląda. na pewno to mam od wosku i depilatora, tzn od wrastania po ich zastosowaniu włosów.
teraz szoruję po każdej depilacji peelingiem i rękawicą sizalową, a po depilacji talkuję skórę i nie nakładam żadnych balsamów.i to pomaga już mi nie wrastają, sporadycznie się zdarzy, że przy okolicy bikini coś tam wrośnie, ale tam są po prostu sztywniejsze te włosy.
a na te plamki stosuję kremy z mocznikiem xerialine, maseczki ściagające i wybielające tak jak do twarzy i trochę to pomaga, ale długa droga przede mną.
na pewnoe będę chciała zrobić kwasy na te plamki jeszcze przed wiosną, żeby to rozjaśnić, zobaczymy na ile to pomoże.
Iam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 13:30   #29
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

powodzenia Iam

eh ile to sie trzeba wycierpieć ;P
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 13:56   #30
ewa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Na początku też robiłam ślady ale teraz już doszłam do wprawy
ewa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.