Dobre odżywki do rozdwajających się paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-11-18, 19:18   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

paznokcie-rozdwajanie


od jakiegos czasu b. rozdwajaja mi sie paznokcie , juz kiedys to przezylam ale nie w takim stopniu jak teraz - poprostu koszmar!! Maluje je odzywka do paznokci rozdwajajacych sie, lykam jakies tabletki ze srzypem i drozdzami, ale moje paznokcie maja to w nosie! Poradzcie co jeszcze, bo chcialaby przynajmniej na sylwestra miec ladne paznokcie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-18, 19:18   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Dobre odżywki do rozdwajających się paznokci

od jakiegos czasu b. rozdwajaja mi sie paznokcie , juz kiedys to przezylam ale nie w takim stopniu jak teraz - poprostu koszmar!! Maluje je odzywka do paznokci rozdwajajacych sie, lykam jakies tabletki ze srzypem i drozdzami, ale moje paznokcie maja to w nosie! Poradzcie co jeszcze, bo chcialaby przynajmniej na sylwestra miec ladne paznokcie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-18, 22:22   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: paznokcie-rozdwajanie

To bardzo częsty problem. Czy przypadkiem nie odchudzałaś się ostatnio? A może często moczysz ręce w wodzie. Staraj się wszelkie prace domowe typu mycie okien , naczyń , podłogi wykonywać w rękawiczkach, stosuj lakiery ochronne, możesz kąpać dłonie w oliwie z oliwek + wit. A+ E w kroplach , zarzywaj nadal preparat ze skrzypu i drożdży , zwróć uwagę na dietę, obejrzyj dokładnie paznokcie czy nie ma na nich żadnych niepokojących zmian. Jeśli chcesz chociaż na Sylwestra mieć ładne paznokcie to wybierz się do manicurzystki , na pewno Ci coś doradzi , ale raczej nie decyduj się na sztuczne paznokcie (takie na kilka dni), gdyż mogą one zniszczyć płytkę jeszcze bardziej. Może wystarczy utwardzić paznokcie np. żelem UV.Dużo cierpliwości w pielęgnacji paznokci -proces ich odrastania trwa długo.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-18, 22:22   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: paznokcie-rozdwajanie

To bardzo częsty problem. Czy przypadkiem nie odchudzałaś się ostatnio? A może często moczysz ręce w wodzie. Staraj się wszelkie prace domowe typu mycie okien , naczyń , podłogi wykonywać w rękawiczkach, stosuj lakiery ochronne, możesz kąpać dłonie w oliwie z oliwek + wit. A+ E w kroplach , zarzywaj nadal preparat ze skrzypu i drożdży , zwróć uwagę na dietę, obejrzyj dokładnie paznokcie czy nie ma na nich żadnych niepokojących zmian. Jeśli chcesz chociaż na Sylwestra mieć ładne paznokcie to wybierz się do manicurzystki , na pewno Ci coś doradzi , ale raczej nie decyduj się na sztuczne paznokcie (takie na kilka dni), gdyż mogą one zniszczyć płytkę jeszcze bardziej. Może wystarczy utwardzić paznokcie np. żelem UV.Dużo cierpliwości w pielęgnacji paznokci -proces ich odrastania trwa długo.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-30, 14:32   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
paznokcie

rozdwajają mi się paznokcie co mam zrobić?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-03, 02:10   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: paznokcie

Proponuję kurację kompleksową i dużo cierpliwości.
Kurację musisz zacząć od wzbogacenia diety. Bardzo pomocne są specjalne preparaty wzmacniające paznokcie, włosy i wpływające na wygląd cery. Możesz wypróbować:
@ Wyciąg ze skrzypu z witaminami
@ Revalid
@ Merz Special
@H-Pantoten
@Organic silica
@Selenium & Zinc
W paznokcie możesz też wcierać balsamy do paznokci (dostępne w aptekach, sklepach zielarskich i kosmetycznych)
Stosuj też odżywki do paznokci rozdwajających się. W niektórych salonach manicurzystki proponują klientkom terapię NailTek (polega na stosowaniu odpowiednio dobranych preparatów).
Raz w tygodniu możesz zrobić sobie kąpiel z oliwy (np. z oliwek) z dodatkiem wit. A+E.
Staraj się w czasie kuracji nie zapuszczać paznokci (czym dłuższe tym mogą być bardziej osłabione). Nie mocz rąk długo w wodzie, a wszelkie prace porządkowe staraj się wykonywać w rękawiczkach.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-04, 13:44   #7
Gośka
Zadomowienie
 
Avatar Gośka
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 1 342
Dobre odżywki do łamliwych/połamanych paznokci

Czy ktoś mógłby mi doradzić odpowiednią odżywkę do paznokci, poniważ te które dotychczas używałam powodują jedynie żółknięcie płytki.[img]icons/icon22.gif[/img] Niestety nie stać mnie na bardzo drogie kosmetyki a te polskie nie przynosza oczekiwanego rezultatu, czyli naprawę paznokcia. Może używam niewłaściwego lakieru?
Poza tym interesuje mnie makijaż paznokcia, oraz jak należy go wykonać, czy ktoś z was może podać mi adres strony, która zajmuje się tym tematem. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Gośka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-01-04, 22:20   #8
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Połamane paznokcie

Ja mam w domu tony różnych gotowych specyfików do paznokci i żaden nie działa - chyba...[img]icons/icon7.gif[/img] Poprawe zauwazyłam dopiero po kilku tygodniach stosowania tabletek ze skrzypu (sa w aptece nie strasznie drogie) i po regularnym moczeniu paznokci w ciepłej oliwie z oliwek ( najlepiej co drugi dzień). Na codzień maluję paznokcie dwoma- trzema warstwami lakieru - troszeczkę chroni płytkę paznokcia przed rozmakaniem i detergentami. I nie używaj paznokci jako narzędzi do wydłubywania, odkręcania, przyciskania, podważania itd . [img]icons/icon7.gif[/img] A tak najbardziej to myslę że by pomogła wszechstronna pani X zajmująca się pracami domowymi - ale to raczej ekskluzywny i drogi sposób [img]icons/icon7.gif[/img] W niektórych momentach można ją zastąpić rękawiczkami gumowymi [img]icons/icon7.gif[/img]
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-07, 07:11   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Połamane paznokcie

Ja używam produktów do paznokci firmy Sally Hansen. Ich ceny być może nie rujnują kieszeni (kwoty ca 30 zł), ale do najtańszych nie należą.
Jeżeli możesz sobie na nie pozwolić, to szczerze polecam.
Jeśli wolałabyś jednak coś nieco tańszego, to mogę zaproponować Ci odżywkę do paznokci z firmy Avon (aktualnie jej używam i bardzo sobie chwalę).
I jeszcze na koniec - jeżeli zawsze(!) używasz bazy pod lakier (szczególnie gdy ma on ciemny, intensywny kolor), to Twoja płytka paznokciowa w żadnym razie nie powinna żołknąć.
Ja od kilku miesięcy noszę tipsy, które maluję bardzo ciemnymi lakierami (oczywiście najpierw nakładam bazę-odżywkę) i moje pazurki mającały czas śliczniutki różowy kolorek [img]icons/icon12.gif[/img] czego i Tobie serdecznie życzę [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam
Aneta
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-07, 10:57   #10
Gośka
Zadomowienie
 
Avatar Gośka
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 1 342
Re: Połamane paznokcie

dziękuję ci za radę, właśnie w sobote dokonałam zakupu odżywki do paznokci S.H. Super Strong i juz dziś widze poprawę, paznokcie po pomalowaniu odżywką i lakierem juz sie nie rozdwajają, a te które juz sie rozdwajały po lekkim spiłowaniu i zamalowaniu nie zadzierają ubrań.
Lakier faktycznie nie należy do najlepszych 28,50 PLN, ale butelka jest dość duża i lakier doskonale sie nakłada, a że ma białawy kolor można go używać bez lakieru kolorowego [img]icons/icon7.gif[/img]
Gośka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-18, 19:13   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Dobre odżywki do rozdwajających sie paznokci

mam wielki problem z łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami.od miesiaca zażywam vitapil i falvit.pani w aptece poradzila mi co wieczor rozpuscic kawalek drożdży w gorącej wodzie i nastepnego ranka to wypić.czy to pomoże? Może zna pani jakis skuteczny sposób na rozdwajające i bardzo słabe paznokcie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-02-19, 00:02   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajające sie paznokcie

Hej Julita,
Z tego co wiem, to na pewno drożdże są bogate w witaminy z grupy B, jednak picie drożdży raczej wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn (czyszczą krew wg. o. Franciszka Sroki - autor Poradnika Ziołowego) i wygląd naszej cery.
Na pewno pielęgnując paznokcie musisz zwracać uwagę czym je opiłowujesz i w jaki sposób, ale wg mnie najistotniejsza jest chyba skłonność wrodzona i dieta, a raczej zapewnienie odpowiednich witamin i składników mineralnych organizmowi. Może spróbuj tabletki ze skrzypu, moczenie w oliwie z cytryną.
Ja akurat mam mocne paznokcie, po mamie [img]icons/icon7.gif[/img] ale i za jej radą dość często gości u nas kisiel. Ponoć żelatyna ma coś z tym wspólnego, ale ja nie podejmuję się tego naukowo wytłumaczyć [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrowienia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-19, 08:28   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajające sie paznokcie

ja slyszalam ze ma z tym cos wspolnego zelatyna i sok pomaranczowy... niemniej na pewno super domowym sposobem jest moczenie w cieplej oliwie i potem wycieranie tylko chusteczka a nie mycie mydlem...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 12:42   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: rozdwajające sie paznokcie

Dziewczyny już Ci troszkę podpowiedziały . Ja również uważam ,że drożdże wpłyną raczej na wygląd skóry. Preparaty witaminowe i mineralne trzeba zażywać przez dłuższy czas aby były jakieś efekty. Pomaga też picie naparu ze skrzypu, możesz też wypróbować kurację żelatynową (łyżeczka żelatyny dziennie - galaretka , jako dodatek do twarożku lub jogurtu), kuracja keratynowa za pomocą specjalnych ampułek keratynowych ,wybierz się też na profesjonalny manicure - być może sama żle piłujesz paznokcie , nieodpowiedni pilnik, zły sposób piłowania paznokci. Manicurzystka powinna Ci troszkę pomóc.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-08, 17:14   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
rozdwajajace sie paznokcie

Od kiedy pamietam moje paznokcie sie rozdwajaja i wyglada to okropnie.Nie moge nawet naniesc lakieru bo zaraz odpryskuje z powodu nierownej powierzchni.Czy moglabym prosic o rade co z nimi mozna zrobic i podanie dobrych lakierow (odzywek?)?Podejrzewam ze jest to zwiazane ze stresem, gdyz jak tylko zaczynaja sie wakacje forma paznokci znacznie sie poprawia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-09, 06:59   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajajace sie paznokcie

Najlepiej pielęgnować "naturalnir" tzn. moczyć paznokietki codziennie w ciepłej oliwie.Mi pomogło.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-09, 16:09   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajajace sie paznokcie

Dziekuje za rade Nutka.Mozesz mi jeszcze powiedziec czy trzeba dlugo czekac na efekty i przez ten okres mam zapomniec o malowaniu paznokci?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-09, 18:26   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajajace sie paznokcie

Poświęć na to jakiś czas- ja np.1 miesiąc, ale ty możesz przy twoich kłopotach nawet więcej -do wakacji...
Paznokci nie maluj, ach i kup w aptece olej z wiesiołka i łykaj (to ważne a zapomniałam)!! Jest w wersi polskiej tańszy i "zagraniczny".Pozdr.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-15, 20:26   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajajace sie paznokcie

to takze moja zmora od października, nigdy czegos takiego nie miałam!!! Moczenie w oliwie-dla mnie zbyt upierdliwe. Kupiłam sobie tabletki ze skrzypu polnego z witaminami 100 tabl. ok 20zł. i widze wreszcie rezultaty!!!!!!!!!!! Moja radość jest nie wymowna bo zawsze miałam ładne paznokcie. Polepsza sie także cera i włosy tak nie wypadaja....czyli dziala na 3 fronty [img]icons/icon7.gif[/img], a moczenie w oliwie tylko na 1. Efekty widać po wyłykaniu ok 100 tabl. I żałuje że ich wczesniej nie kupiłam a inwestowałam w odzywki-lakiery.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-15, 20:41   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: rozdwajajace sie paznokcie

Chyba juz sie powtarzam bo ktos pytal o sposoby pilegnacji paznokci i wlosow a raczej o to jak je skutecznie wzmocnic. Ja polecam zestaw mineralow w postaci preparatu MERZ-SPECIAL. Dziala rewelacyjnie, choc musze przyznac ze jest nieco drozszy od tabletek ze skrzypu polnego [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-20, 08:46   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
rozdwajające się paznokcie

Czy mogłybyście polecić mi jakąś dobrą odżywkę do kruchych i rozdwajających się paznokci.Testowałam ju,ż odzywki Sally Hansen ale nie byłam jakoś szczególnie zadowolona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-20, 09:39   #22
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: odżywka do paznokci

A ja mam właśnie odżywkę Sally Hansen Hard as Nails w kolorze bezbarwym ( chodzi o odżywkę nie o lakier, który jest w KW) i byłam i nadal jestem bardzo zadowolona. Paznokcie są długie (oczywiście długość kontrolowana), mocne i twarde, nawet raz się strasznie drapnęłam po twarzy [img]icons/icon12.gif[/img].
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-20, 11:01   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: odżywka do paznokci

ja z rozdwajaniem paznokci walczyłam od września i jeszcze 2 paznokcie są pękniete. To zależy jaka jest przyczyna tego rozdwajania, jeśli uszkodziłaś sobie w jakis mechaniczny sposób to odzywki wystarczą, ale jesli nie wystarcza ci Sally Hansen to moze byc to brak mikroelementów.Ja sie uratowałam skrzypem polnym z witaminami, po zuzyciu opakowania zaczyna byc widac efekty-pezytym poprawi sie cera i włosy. Sprobuj tez h-pantoten lub Merz-Spezial.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-20, 14:08   #24
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: odżywka do paznokci

Możesz kupić odżywkę firmy Celie, bardzo dobra.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 08:05   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
paznokcie

Bardzo prosze o pomoc..strasznie rozdwajają mi sie paznokcie, stosowalam rozne odżywki i preparaty-bezskutecznie......ratumk u buuuuuuuuuuuuuuu
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 09:34   #26
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: paznokcie

Odzywki i preparaty zewnetrzne? Czy rowniez jakies piguly? Rozdwajanie sie paznokci to zwykle objaw niedoboru wapnia i cynku w organizmie, rowniez niektorych witamin. Warto wiec zaopatrzyc sie w suplement witaminowo-mineralny z tymi wlasnie pierwiastkami (np. Merz Spezial). I wsuwac duzo galaretek, zelatyna tez robi pazurom bardzo dobrze. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 09:38   #27
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: paznokcie

Moja Droga, znam to buuuuuuuu [img]icons/icon7.gif[/img] Od wrzesnia czyli prawie rok nie malowałam paznokci bo nie było co i jak, miałam strasznie zdewastowane, płytka rozdwajała sie do połowy!! Przetestowałam odzywki w lakierach, oliwka, Centrum, Humavit i nic. Dopiero własciwie w teraz mam normalne paznokcie, żadnych peknięć, cały czas im się przyglądam bo to juz zapomniany widok. Ocaliłam me paznokcie skrzypem polnym z witaminami w tabletkach. Próbowałaś?? Poprawiło mi się po 2 dużych opakowaniach. Moze byc tez H-Pantoten, ceny są do siebie zbilżone ok 20zł.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 09:46   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: paznokcie

droga Elu zjadlam to swiństwo ze skrzypu ale nie pomaga ratunku!!!!!!! slyczalam i jakims smarowidle w aptece takim jak swietlik na powieki tyle tylko ze to do paznokci cos .czy ktos to probowal??
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 10:09   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: paznokcie

a długo ten skrzyp łykałaś? Moze za mało? Spróbuj Merz Special droższy ale moze ci pomoze. A jeśli chodzi o smarowidło to ja kupiłam w Galerii Centrum płyn w buteleczce 9 ml NAILENE Professional Solutions, Stop Peeling Nails. W komplecie z pilniczkiem do plytki paznokciowej cena ok 30zł. Ale nie bede zachwalać bo mój w trakcie kuracji stracił ważność, więc .... ale poczatkowo byly jakieś efekty. Szukaj przy lakierach Sally Hansen.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-01, 07:07   #30
gosia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 50
GG do gosia27
Re: paznokcie

Utwardź sobie pazurki fiberglasem, miałam ten sam problem, teraz mam długie i fajne. Są twarde jak tipsy i ne łamią się ani nie rozdwajają. Oczywiscie w Salonac zwykle od razu proponują tipsy, ja też skończyłam kurs przedłużania i modelowania paznokci i teraz większości znajomych i nieznajomych utwardzam paznokietki. Polecam.
gosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-30 19:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.