tajemnice boskich pazurków i:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-06, 10:35   #1
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638

tajemnice boskich pazurków i:)


Kochane,czy ktoś może się ze mna podzielić wiedzą tajemną na temat tego jak mieć boskie pazurki (naturalne)...poniżej opisuję przeszkody które zwykle mnie spotykają i które mi to dążenie skutecznie uniemożliwiają przede wszystkim rozdwajanie i łamanie...chwilowo sie z tego skutecznie wygrzebałam i udało mi sie uzyskać zdrowe paznokietki sporej długości ALE prędzej czy później i tak jest to samo...poza tym pazurki nie rosna mi równomiernie tj.na prawej ręce dużo wolniej i też na prawej niszcza i rozdwajają ,na dodatek jak sa dosyć długie (ok 5 mmm ponad opuszek)to nie rosną prosto ale tak jakby siezawijają pod spód sie zawijają po bokach-nie wiem czy to wina wypiłowania czy po prostu płytki?przez to zrobienie na nich jakiegoś regularnego wzorka niestety nie wychodzi no i najgorsze jest to że jak tylko uda mi sie zachodowac długie to za jakiś czas boleśnie mi sie "zginają" na linii opuszka no i wtedy klops przypuszczam że to przez to że intensywnie pisze nakompie ale tego niestety nie moge wyeliminować prosze o rady, sugestie i pomysły...buziaki
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 11:24   #2
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Proponuję zrobić żelowe tipsy
Większość dziewczyn z pięknymi paznokciami nie zawdzięcza ich naturze...
Chiaciaż zawsze są wyjątki
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 11:28   #3
kukri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 49
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Jeszcze kilka tygodnie temu mialam straszne, przejrzalam archiwum,
pomyszkowalam w necie, dzis mam dlugie, mocne i oto wnioski:

- kupilam odzywke killys witaminowa bomba. Maluje codziennie jedna
warstwe przez ok 4-5 dni pozniej zmywam i znowu to samo.
- zakladam rekawiczki do kazdej najmniejszej pracy domowej, gdzie
rece mialy by stycznosc z detergentami
- nie piluje paznokci po bokach, prawdopodobnie przez to mi sie lamaly
w polowie
- biore doustnie witaminy, bralam zawsze, ale one nie same wystarcza

Od tego momentu ani jeden mi sie nie zlamal, rozdwoil

Powodzenia.
kukri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 13:37   #4
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

jak tonie piłujesz po bokach? To w takim razie musisz mieć bardzo wąska płytkę? Jamam szerokie łopaty i jakbym nie piłowała to byto wcalenie wyglądało ładnie...a z łamaniem po bokach to chodziło mi o to że jak stukam na komp to mi sie czasem zginają w połowie długości...nie zadzierają sie oststnio bo sa dosyc twarde..tez po bombie własnie....
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:02   #5
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

można piłoważ pazurki po bokach hihi
by się nie rozdwajały powinno się je piłowac tylko w jedną strone
a co do zawijania to będą się zawijać i nic na to nie poradzisz... masz długie i to właśnie wtedy się tak robi... możesz położyć na swoje paznokcie żele, ale z tego co pisałaś masz dość mocne więc szkoda Twojej kaski.
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:22   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Dolly85 napisał(a):
> można piłoważ pazurki po bokach hihi
> by się nie rozdwajały powinno się je piłowac tylko w jedną strone

Dolly jesteś skarbem tego portalu Sluchaj ja stale walczę z rozdwajaniem - ostatnio nawet udało mi się paznokcie wzmocnić (odżywka + witaminy) a nawet zapuścić, ale wciąż jednak się trochę rozdwajaja - ale ja zawsze piłowałam w 2 strony. Od dzisiaj piłuje w jedną stronę - napiszę za jakiś czas jak działa, ale jak dla mnie to w dziedzinie paznokci jesteś autorytetem. Wiem, ze męczę - ale napisz artykuł dla wizażu o podstawowej pielegnacji paznokcia. Please
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:32   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

O pielęgnacji paznokci , o ich chorobach i defektach przeczytasz tutaj :
http://www.wizaz.pl/beata_pielegnacja_dloni_2.php
a o pielęgnacji dłoni tutaj :
http://www.wizaz.pl/beata_pielegnacja_dloni.php
Jak widzisz Wizaz.pl to kopalnia wiedzy na każdy temat związany z urodą. Miłej lektury!
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-06, 22:43   #8
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Renia bardzo dziękuje za Twoje słowa, ale troche mi głupio ponieważ ja nie mam ogromnej wiedzy o paznokciach
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:45   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Beata Krajnik napisał(a):
> O pielęgnacji paznokci , o ich chorobach i defektach przeczytasz tutaj :
> http://www.wizaz.pl/beata_pielegnacja_dloni_2.php

Cytat z lektury:
"piłuj tylko suche paznokcie, paznokcie opiłuj od boków ku środkowi, pamiętaj, aby trzymać pilnik pod kątem 450"

To po pierwsze sugeruje piłowanie w 2 strony, a po drugie jaki to kąt 450??? Największy jaki do tej pory widziałam to 360.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:55   #10
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Renia napisał(a):
> Beata Krajnik napisał(a):
> > O pielęgnacji paznokci , o ich chorobach i defektach przeczytasz tutaj :
> > http://www.wizaz.pl/beata_pielegnacja_dloni_2.php
>
> Cytat z lektury:
> "piłuj tylko suche paznokcie, paznokcie opiłuj od boków ku środkowi, pamiętaj, aby trzymać pilnik pod kątem 450"
>
> To po pierwsze sugeruje piłowanie w 2 strony, a po drugie jaki to kąt 450??? Największy jaki do tej pory widziałam to 360.

Renia w nawiasie jest napisisane "w jedną stronę aby nie szarpać brzegu paznokcia"... ale ja też nie rozumiem o co chodzi z tymi kątami

bo jak piłuje pazurki to pilniczek dotyka całej płytki paznokcia, a przecież jakbym piłowała pod kątami to by trójkąt wyszedł
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 22:56   #11
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

aaaa już wiem

w tym artykule jest opisane jaki piłować paznokcie w kształcie migdałka... a ja mam kwadratowe, więc źle myślałam

Przepraszam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-06, 23:04   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

To znaczy, że trzeba pilniczkiem od lewej do połowy paznokcia (ale tylko w jedna strone - pociągnąć pilniczkiem a wracać w powietrzu) a potem od prawej też do połowy??

A z tym kątem to chyba bład "w druku" i chodzi o 45 st. czyli polowe prostego - aż wzięlam pilnik do komputera - ten kąt to w stosunku do osi pionowej palca?? bo tak mi wychodzi najracjonalniej...

A w jaki sposób piłujesz na prosto??
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 23:07   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

błąd w tekście - ja pisałam dość szybko bo informacji miałam dużo do zamieszczenia(a może zamiast symbolu wstawiłam O) ,a Aga pewnie przeoczyła ten błąd w czasie redakcji - ale chyba domyśliłaś się ,że chodzi o kąt 45 stopni, w tym tekście ja widzę więcej literówek ,ale widocznie nikt nie miał czasu aby to poprawić.
Jeśli będziesz używała pilnika szklanego (dobrej firmy- sprawdzone są pilniki KillyS, Inter Vion, droższe ,ale dobre rozprowadza firma Miralex) to nawet jeśli będziesz poruszała pilnikiem w dwie strony nie powinno to zaszkodzić paznokciom.
Poza tym można piłować paznokcie od boków ku środkowi i nie znaczy to ,że piłujesz w dwie strony - pilnikiem musisz poruszać w jedną stronę -trudno to wytłumaczyć bez pokazania o co chodzi. Większość osób piłuje paznokcie nieprawidłowo - porusza pilnikiem w niemal w tym samym miejscu w jedną i w drugą stronę - a powinno się piłować jednym pociągnięciem i wówczas można to zrobić tak jak opisałam - od jednego boku do środka i od drugiego boku do środka.Wtedy łatwiej jest nadać ładny kształt paznokciom.
Chyba nie odebrałaś mojego postu jako sugestię ,że artykuł Dolly byłby niepotrzebny? Bardzo cieszę się gdy przybywają nam nowi współpracownicy-tym bardziej ,że ja niestety ostatnio zupełnie nie mam czasu na napisanie nowego tekstu.Jeśli Dolly chciałby wnieść coś nowego do naszych publikacji to świetnie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 23:10   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Ale masz duży talent i jesteś ekspertką od zdobienia paznokci - gratuluję świetnych pomysłów, a wiedzę o pazurkach warto poszerzać - nie myślałaś aby zająć się zawodowo pielęgnacją paznokci?Miałabyś na pewno tłum klientek.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 23:14   #15
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

wiesz... ja nigdy nie piłowałam tak paznokci jak pisali w gazetach a tym bardziej już nie maluje paznokci tak jak "każdą"

może troszke źle napisali... moim zdaniem powinno być "paznokcie piłuj od jednego boku ku drugiemu zachowując kierunek piłowania (piłuj w jedną strone)"

tam miało być 45"

ja piłuje tak jak na fotce (teraz mam żele więc nie musze trzymać się kierunków )
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 23:20   #16
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Beata Krajnik napisał(a):
> Ale masz duży talent i jesteś ekspertką od zdobienia paznokci - gratuluję świetnych pomysłów, a wiedzę o pazurkach warto poszerzać - nie myślałaś aby zająć się zawodowo pielęgnacją paznokci?Miałabyś na pewno tłum klientek.

dziękuje

takiej dużej wiedzy o pielędnacji dłoni i paznokci nie mam jak Ty Beatko... no ale umiem o swoje pazury dbać

właśnie ostatnio intensywnie się zastanawiam nad kursem ... ale musze kaske zebrać i poszukać miejsca w którym dobrze szkolą

buziaki
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 17:27   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: tajemnice boskich pazurków i:)

Beata Krajnik napisał(a):
> Jeśli będziesz używała pilnika szklanego (dobrej firmy- sprawdzone są pilniki KillyS, Inter Vion, droższe ,ale dobre rozprowadza firma Miralex) to nawet jeśli będziesz poruszała pilnikiem w dwie strony nie powinno to zaszkodzić paznokciom.

Ja używam teraz papierowego (czy jakoś tak się nazywa), ale czytałam, że też są dobre.

> Poza tym można piłować paznokcie od boków ku środkowi i nie znaczy to ,że piłujesz w dwie strony - pilnikiem musisz poruszać w jedną stronę -trudno to wytłumaczyć bez pokazania o co chodzi.

Ale chyba wiem - jak na razie zrozumialam, ze nie zaleznie od tego czy w lewo czy w prawo to w danym odc paznokcia jezeli w lewo to tylko w lewo, a jak w prawo to tylko w prawo (wracamy w powietrzu).

> Większość osób piłuje paznokcie nieprawidłowo - porusza pilnikiem w niemal w tym samym miejscu w jedną i w drugą stronę - a powinno się piłować jednym pociągnięciem i

Wygląda na to, ze ja też do tej pory - jakoś nigdy nie wpadłam, że przy tak prostej czynności jak piłowanie można niewłaściwym ruchem uszkadzać je mechanicznie. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

> Chyba nie odebrałaś mojego postu jako sugestię ,że artykuł Dolly byłby niepotrzebny? Bardzo cieszę się gdy przybywają nam nowi współpracownicy.

Im więcej na ten temat tym lepiej Chętnych na czytanie na pewno nie będzie brakować Dziękuje obu ekspertkom za cenne rady - na pewno postaram się napisać o rezultatach nowego piłowania
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 23:46   #18
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: tajemnice boskich pazurków i:)


>
> - kupilam odzywke killys witaminowa bomba. Maluje codziennie jedna
> warstwe przez ok 4-5 dni pozniej zmywam i znowu to samo.



i co, pomaga?bo ja ją stosuję od ok 2 tyg., moze to zbyt krotko, ale na razie nie widze poprawy....z tym, że ją zmywam po ok 3 dniach i nakładam swieżą wartswę, widzę, że Ty obrałaś inną metodę, może spróbuję własnie tak, jak Ty to robisz
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:40   #19
ktosia1
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosia1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 684
GG do ktosia1
Dot.: tajemnice boskich pazurków i:)

umieściłam tu zdjęcie jak powinno sie pilnikować paznokcie (kwadratowe i jak kto woli migdałowe) mam nadzieje ze sie przyda....
ktosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 12:46   #20
ktosia1
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosia1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 684
GG do ktosia1
Dot.: tajemnice boskich pazurków i:)

WYCZYTAŁAM W PEWNYM BLOGU JAK WZMOCNIĆ PAZNOKCIE... OTO INSTRUKCJA


Stres, choroba, środki czstości, zła diata lub praca mogą sprawić, że nasze paznokcie zrobią się kruche i łamliwe, zaczną się rozdwajać i będą wyglądać fatalnie.Zamieściłam tu kilka cennych rad (ściągnietych z pewnego bloga) związanych z wzmocnieniem paznokci.Regularna terapi sprawi, że każda z Nas będzie mogła pochwalić się zdrowymi paznokciami.


1: Świetnym i naprawdę skutecznym sposobem (w dodatku bardzo tanim) jest sporządzenie mikstury z: olejku rycynowego, wit.A i E w kropelkach i oliwy z oliwek (z pierwszego tłoczenia).Wcieramy miksturę w paznokcie (zwłaszcza w macierz) i dłonie przez kilka minut. Gdy nasze paznokcie są bardzo łamliwe bądź rozdwajające się zabieg należy powtarzać nawet codziennie, później można stopniowo ograniczac, lecz warto go wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.Naprawdę działa to lepiej niż niejedna droga odżywka!.
2: Raz w tygodniu warto nałożyć na dłonie grubą warstwę kremu (do rąk i paznokci)i bawełniane rękawiczki- z tą maseczką kładziemy się spać.Jednak krem do rąk należy mieć zawsze przy sobie i używać po każdym myciu rąk, a także, gdy czujemy suchość dłoni.
3: Warto zainwestować w utwardzacz- zabezpieczy on paznokcie przed szkodliwym wpływem środowiska. Utwardzacze często zawierają keratynę lub włókna jedwabiu, co dodatkowo wzmacnia kruche paznokcie.
4: Środki czystości i chlorowana woda mają destrukcyjny wpływ na stan naszych dłoni i paznokci, dlategi do wszelkich prac domowych zakładajmy gumowe rękawiczki, jest to mały wydatek, a naprawdę chroni nasze dłonie.
5: Używanie metalowych pilników bądź złe piłowanie paznokci może również pogorszyć ich kondycję, często zaczynają się zadziepac po bokach lub rozdwajać, dlatego używajmy tylko papierowych, szklanych bądź teflonowych pilników. Paznokcie należy piować w jednym kierunku, od boków ku środkowi!
6: Pamiętajmy, że sama pomoc z zewnątrz nie wystarczy, warto raz na jakiś czas stosować kurację witaminową. Doskonale sprawdza się skrzyp polny, który poprawi również wygląd naszej cery i włosów. Powinniśmy też łykać wit.A+E lub żelazo.
7: Niedobory pewnych witamin i substancji mineralnych w organiźmie znacznie pogarsza stan paznokci. Nasza dieta powinna być bogata w wapń, żelazo, cynk, magnez, wit.z grupy B. Warto uzupełnić dietę w te składniki (więcej o diecie na paznokcie w następnej lekcji).
8: Jeżeli używamy zmywaczy wybierajmy tylko te bez acetonu, ta substancja niszcze nie tylko naturalne aznokcie, ale również tipsy (które są ok.15x mocniejsze niż nasze paznokietki)!
9: Organizm dobrze nawilżony od wewnątrz odwdzięcza się pięknem również na zewnątrz, dlatego pijmy dużżżoooooo niegazowanej wody mineralnej.
10: I pamiętajmy- nie obgryzajmy paznokci, nie trzymajmy ich w buzi, nie stukajmy nimi w blat- to także je osłabia!
ktosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:50   #21
ktosia1
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosia1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 684
GG do ktosia1
Dot.: tajemnice boskich pazurków i:)

na dodatek jak sa dosyć długie (ok 5 mmm ponad opuszek)to nie rosną prosto ale tak jakby siezawijają pod spód sie zawijają po bokach-nie wiem czy to wina wypiłowania czy po prostu płytki?przez to zrobienie na nich jakiegoś regularnego wzorka niestety nie wychodzi


ODP.


Każdy posiada swój określony rodzaj wzrostu paznokcia, dlatego też niektórych paznokcie są proste, innych zaokrąglają się w tak zwany” kurzy pazur”, a jeszcze innych zaokrąglają się po bokach, zawijając się lekko pod spód. Nie masz się czym przejmować, widocznie taki jest Twój rodzaj wzrostu i im dłuższe, tym bardziej to widać. Zaobserwuj jak rosną paznokcie u Twojej mamy czy siostry, prawdopodobnie będą miały bardzo podobny wzrost.
ktosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 23:18   #22
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: tajemnice boskich pazurków i:)

Tez mam takie fale na paznokciach (tych poza opuszkiem). Zaczynam sie nawet do nich prszyzwyczajac.
Mam za to inny problem. Kiedy troche paznokcie u 2 kciukow odrosna poza opuszek, opadaja w dol . Wyglada to w ten sposob ze brzeg wolny paznokcia jest "nizej" niz plytka. Bradzo mnie to denerwuje i nieestetycznie wyglada poniewaz zwlaszcza pomaluje sie lakierem widac ta granice.
Innym problemem jest to ze gdy dluzszy czas mam dlugie paznokcie, obrąbek naskórkowy podpaznokciowy (jezeli bledna nazwa to przepraszam ), zaczyna sie robic coraz wiekszy, wyrasta ponad ksztalt opuszka i podczas czynnosci mnie boli bo probuje sie oderwac od paznokcia. Pozniej gdy chce obciac je na krotko, on mi to uniemozliwia, i musze czekac az sie oderwie (sic!) i sam zaniknie
mam nadzieje ze zrozumiale napisalam.
Gdyby ktos cos wiedzial na ten temat niech pisze. Bede wdzieczna.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 10:29   #23
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: tajemnice boskich pazurków i:)

jak sie lamia i rozdwajaja to polecam odzywke sally hansen jest niezawodna , moje pazurki sa dlugie, piekne i zdrowe. Ja ja kupuje na allegro bo jest tansza. naprawde bedziecie zadowolone z efektu, odzywka jest poprostu rewelacyjna .Pozdrawiam
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.