Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-09, 10:44   #1
komandoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 60

Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!


Mam ogromny problem z depilacja nog i okolic bikini.Moje wloski sa stasznie dlugie,geste i na dodatek bardzo mocne,a skore bardzo wrazliwa.Nie umiem poradzic sobie z ich usunieciem.Probowalam juz prawie wszystkiego.Usuwalam wloski golarka(gdy usunelam je rano juz wieczorem pojawialy sie nowe).Niestety nie moge tego zabiegu wykonywac codziennie,poniewaz skora wtedy strasznie mnie swedzi i pojawiaja sie krosty(to odziedziczylam po tacie,on brody rowniez nie moze golic kazdego dnia).Kremy do depilacji nie zostawialy pozadanego efektu(nie dokladnie usuwaly wloski,a zabieg rowniez musialam wykonywac codziennie).Wosk rowniez mnie nie zadowalal.Skora byla potwornie zaczerwieniona przez 2-3 dni,a nowe wloski pojawialy sie po ok 5 dniach.Na dodatek wosk nie usuwal dokladnie wloskow.Bylam tak zrozpaczona ,ze zainwestowalam pieniadze i kupilam depilator.Ale przyniosl mi on kolejne rozczarowanie.Wloski szybko odrastaly(po5-6 niekiedy nawet 4 dniach)i wrastaly w skore(a z tym to kompletnie nie moge sobie poradzic).Jestem naprawde zrozpaczona i nie wiem co mam robic .Myslalam nad wizyta u kosmetyczki,ale boje sie kolejnego rozczarowania.Wydam kupe kasy,a efektu rzadnego nie bedzie albo bedzie krotkotrwaly.przypomniala m sobie,ze jescze usuwalam wloski metoda cukrowa,ale efekt byl taki sam jak przy depilatorze.Blagam dziewczyny o pomoc!!!Juz nie wiem co mam robic
komandoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 14:26   #2
sheni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

Mam podobny problem ale narazie walka z depilatorem albo jednorazowka mi wystarcza. Jesli naprawde masz taki problem i probowałas wszystkiego....moze zastanowilabys sie nad stalą depilacja ???.Jest to zapewne kosztowna sprawa ale porblem rozwiaze napewno na bardzo dlugo i przy tym jest bezbolesne.
komandoska napisał(a):
> Mam ogromny problem z depilacja nog i okolic bikini.Moje wloski sa stasznie dlugie,geste i na dodatek bardzo mocne,a skore bardzo wrazliwa.Nie umiem poradzic sobie z ich usunieciem.Probowalam juz prawie wszystkiego.Usuwalam wloski golarka(gdy usunelam je rano juz wieczorem pojawialy sie nowe).Niestety nie moge tego zabiegu wykonywac codziennie,poniewaz skora wtedy strasznie mnie swedzi i pojawiaja sie krosty(to odziedziczylam po tacie,on brody rowniez nie moze golic kazdego dnia).Kremy do depilacji nie zostawialy pozadanego efektu(nie dokladnie usuwaly wloski,a zabieg rowniez musialam wykonywac codziennie).Wosk rowniez mnie nie zadowalal.Skora byla potwornie zaczerwieniona przez 2-3 dni,a nowe wloski pojawialy sie po ok 5 dniach.Na dodatek wosk nie usuwal dokladnie wloskow.Bylam tak zrozpaczona ,ze zainwestowalam pieniadze i kupilam depilator.Ale przyniosl mi on kolejne rozczarowanie.Wloski szybko odrastaly(po5-6 niekiedy nawet 4 dniach)i wrastaly w skore(a z tym to kompletnie nie moge sobie poradzic).Jestem naprawde zrozpaczona i nie wiem co mam robic .Myslalam nad wizyta u kosmetyczki,ale boje sie kolejnego rozczarowania.Wydam kupe kasy,a efektu rzadnego nie bedzie albo bedzie krotkotrwaly.przypomniala m sobie,ze jescze usuwalam wloski metoda cukrowa,ale efekt byl taki sam jak przy depilatorze.Blagam dziewczyny o pomoc!!!Juz nie wiem co mam robic
sheni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 14:31   #3
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

tylko czy depilacja laserem jest absolutnie bezpieczna i czy nie pozostawi jakichs skutkow ubocznych?w polsce ten zabieg jest wykonywany chyba od niedawna. co do depilacji maszynka to czy wloski z czasem nie grubieja??
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 10:56   #4
sheni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

Nigdy nie stosowalam depilacji laserowej,nikt z najblizszych znajomych tez nie...ale slyczalam ze ponoc jest najlepszy.
Czytalam takze na ten temat oto fragment:
"Najbardziej popularne metody depilacji: golenie, woskowanie, wyrywanie pęsetą lub depilatorem mechanicznym nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Są metodami czasochłonnymi, krótkotrwałymi i niosącymi szereg efektów ubocznych w postaci zapalenia mieszków włosowych i wrastania włosów."

" Światło emitowane przez ten laser jest bezpieczne dla skóry, a jednocześnie łatwo dociera do wszystkich mieszków włosowych zapewniając bardzo wysoką skuteczność. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa laser LightSheer został zaopatrzony w unikalny, opatentowany system chłodzenia skóry ChillTip ™, który chroni i chłodzi skórę w czasie wykonywania zabiegu. Duża skuteczność działania pozwala na zmniejszenie ilości potrzebnych zabiegów, a tym samym na obniżenie kosztów całej kuracji, ponoszonych przez pacjentów. "

(co do maszynek,jednorazowek...t o wloski w moim przypadku staly sie grubsze i mocniejsze...jako malolata zachialo mie sie golic noci i tak bede musiala sie meczyc z tym do konca zycia:/)
pozdrawiam
Fifinka napisał(a):
> tylko czy depilacja laserem jest absolutnie bezpieczna i czy nie pozostawi jakichs skutkow ubocznych?w polsce ten zabieg jest wykonywany chyba od niedawna. co do depilacji maszynka to czy wloski z czasem nie grubieja??
sheni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 11:13   #5
komandoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 60
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

Dzieki dziewczyny za odzew .Kiedys zastanawialam sie nad laserowym usunieciem wloskow,ale jest to zabieg bardzo kosztowny i raczej mnie na niego nie stac
Poza tym lekarka dermatolog powiedziala mi,ze czasami moze dojsc do poparzen czy czegos takiego,szczegolnie przy takiej wrazliwej skorze jak moja .Co ja mam zrobic??Jak Wy sobie radzicie z wrastajacymi wloskami i tymi podraznieniami po goleniu???
komandoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 12:09   #6
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

jesli chodzi o depilacje nog woskiem to wloski z czasem wrastaja mi coraz mniej(moze sie przyzwyczaily ale chyba nie da sie na to nic poradzic, linie bikini depiluje od niedawna maszynka ale boje sie ze to pogorszy problemy
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 13:03   #7
kobietka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 42
GG do kobietka22
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

hmmm golarka rzeczywiscie sprawia ze wlosy staja sie grubsze i mocniejsze (przynajmniej w moim przypadku ) ale kiedy kupilam depilator elektryczny i stosujac go przez rok - ale nie bylo takiego cudu w moim przypadku zeby nogi miala gladsze wiecej niz 5-6 dni, oczywiscie bo jego zastosowaniu przez 2 dni mialam zaczerwieniona skore i niesamowicie wrazliwa na jaki kolwiek dotyk, a do tego dochodzilo rowniez zapalenie mieszkow wlosowych (pelen urok ) dopiero po roku czasu stwierdzilam ze wlosy staly sie slabsze cieniutkie i nie rosna juz tak szybko no i wrocilam do maszynki jednorazowej puki co gole co 2 dni i jest dobrze tylko musze pamietac o ciaglym nawilzaniu skory smaruje nogi po kilka razydziennie kiedy tylko moge nakladam na nie balsam bo jak tylko beda suche to z golarki moge zrezygnowac
takze tez mam sporo klopotow z depilacja ale radze sobie jak moge
mam nadzieje ze znajdziesz wkoncu wlasciwy sposub dla siebie i ze bedziesz z niego zadowolona trzymam kciuki i pozdrwaiam serdecznie
kobietka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-11, 09:05   #8
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

hej, ja mialam trzy sesje depilacji bikini laserem, mam ciemne grube wloski,niestety nie ma ZADNYCH efektow - a trzy sesje powinny chyba dac JAKIS rezultat, ja lasera nie polecam, depilowalam tez lydki (rowniez 3 sesje) i dalam sobie spokoj - to za droga zabawa
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 08:22   #9
sheni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

Podobno efekt widac najwczesniej od 4 zabiegow. Ale fakt ze jest to duza inwestycja.
Ostatnio rozmawialam z sasiadka ktora stosuje depilacje woskiem na cieplo u kosmetyczki. Bardzo chwalila owe zabiegi mowila ze wysrarcza ze idze nie czesciej niz raz na dwa miesiace....i po dluzszym czasie stosowania tego typu zaboegu wloski staly sie zadsze i ciensze.
Jedynym efektem ubocznym jest mozliwosc wrastania sie wloskow...ale po depilatorze elektrycznym mi sie tez wrastaja wiec chyba sie na ten cieply wosk zdecyduje.
sheni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 08:33   #10
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

sheni napisał(a):

> Ostatnio rozmawialam z sasiadka ktora stosuje depilacje woskiem na cieplo u kosmetyczki. Bardzo chwalila owe zabiegi mowila ze wysrarcza ze idze nie czesciej niz raz na dwa miesiace....i po dluzszym czasie stosowania tego typu zaboegu wloski staly sie zadsze i ciensze.

Tak, tylko jakby tak przeliczyć koszty w skali kilku lat, to uzbierała by się niezła sumka...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 08:11   #11
frankfuterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 24
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

witam,
przeczytałam wszystkie wypowiedzi i tak po trosze zgadzam się z każdą z Was. nie ma tak naprawdę łatwej, szybkiej, bezbolesnej i do tego niedrogiej metody usuwania włosków, zwłaszcza jeśli zależy nam na trwałym efekcie . ale jakoś można sobie z tym radzić.
jeśli chodzi o lasery to jest tak dużo różnych rodzai laserów, że jeden daje lepsze drugi gorsze efekty. najważniejsze jest aby zrozumieć, że różne włoski są w różnych fazach "życia", dlatego pierwsze zabiegi trwałej depilacji trzeba powtażać na początku częściej, a z czasem coraz dłużej będzie utrzymywał się efekt. dla trwalszych efektów nie polecam golenia czy kremów depilujących, włos usuwany jest tylko częściowo (to co wystaje ponad skórę) i w rezultacie są gorsze efekty, bo włos odrasta coraz szybciej i coraz grubszy. dlatego polecam trwałe metody. po nich (z czasem) włos staje się coraz cieńszy, słabszy (dlatego nie ma siły przebić się przez skórę i wrasta) i odrasta ich coraz, coraz mniej. to naprawdę skuteczna metoda, wymaga tylko cierpliwości i wprawy, dlatego polecam konsultacje w dobrym, sprawdzonym gabinecie kosmetycznym (taniej i przyjemniej niż w dermatologicznym). kosmetyczka doradzi odpowiednią metodę depilacji, poradzi coś na wrażliwą skórę i na wrastające włoski (najlepiej regularny peeling) i co najważniejsze zrobi to z większą wprawą, dlatego zabieg będzie mniej nieprzyjemny.
Uwież, jestem najlepszym przykładem. depiluję np.paszki od ok. 4lat i właściwie teraz wyrywam tylko pojedyńcze włoski. Naprawdę warto. Używam depilatora i czasem wosku (kiedy się "zapuszczę" przez ok.3-4miesiące)
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
zuza
frankfuterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-13, 12:18   #12
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

myslalam ze kremy depilujace oslabiaja wloski,
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 12:25   #13
frankfuterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 24
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

niestety nie fifinka,
one zawierają duże stężenie specjalnych składników, które rozpuszczają keratynę (podstawowy budulec włosa i również naskórka - dlatego czasem podrażniają skórę), nakładamy je na powierzchnię skóry i tam działają (czasem troszkę w głąb), włos wygląda na osłabiony bo się rozpuszcza, ale tak naprawdę jest "odcięty" tylko w tym miejscu do którego dotarł krem. a dalej sobie rośnie. bo krem nie wpływa na cebulkę włosa i dlatego nie osłabiago, ani nie opóźnia wzrostu.
frankfuterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 12:36   #14
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

to ja depilowalam pachy kremem zeby uniknac maszynki i zgrubienia tych i tak grubych wloskow! ale boje sie depilowac woskiem takich delikatnych miejsc
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 13:03   #15
frankfuterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 24
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

Doskonale Cię rozumiem, ja też się bałam, zwłaszcza że przy takich rzecach mam zaufanie tylko do siebie i sama sobie wydepilowałam pachy woskiem. Do tej pory robię to sama, ale innym nie polecam!!! Można sobie zrobić krzywdę, jeśli się nie wie jak, a pozatym o conajmniej jedną rękę za mało . Ale u dobrej, wprawionej kosmetyczki to naprawdę nic strasznego, a potem kiedy bólu już nie czujemy i włoski odrastają wolniej i słabsze można depilować samemu depilatorem. Polecam to naprawdę warte tego, że gdy podnoszę ręce do góry nie muszę martwić się czy włosków (i kropeczek po zgolonych włoskach) nie widać. Nie muszę chyba wspominać o nie przyjemnym zapachu, który powodują bakterie osadzające się na włoskach.
frankfuterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 13:15   #16
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

dlaczego wlosy na glowie nie grubieja od podcinania. i jezeli oslabie wloski na nogach woskiem to czy sie wzmocnia spowrotem jak wroce do kremu?
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 19:54   #17
AnIa10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 9
Re: Ogromny problem z depilacja:(:(!Błagam o pomoc!!

Hej! Miałam kiedyś podobny problem właśnie z depilacją nóg i okolic bikini! Próbowałam kremem, a później plastrami z woskiem. Ale kiedy koleżanka poleciła mi depilator to ten koszmar minął! Teraz wystarczy mi depilator i balsam opóźniający depilację z AVON-u<= jest naprawde świetny jak dla mnie! Pozdrawiam
AnIa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.