włoski na biuście - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-19, 14:09   #1
zuzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18

zbedne owłosienie


mam włoski na biuście ( wokół brodawek) i chce je usunać tylko nie mam pojecia jak,.Ogoliłam w jednym miejscu maszynka ale przyniosło to straszny efekt- odrosłu mocniejsze . wiec błagam o rade !!! z góry wielkie dzieki
zuzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 14:46   #2
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: zbedne owłosienie

ja mam 3wloski i boje sie je wyrwac penseta bo niewiem czy mozna, jak myslicie mozna??
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 18:13   #3
kola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 28
Re: zbedne owłosienie

żadngo wyrywania pensetą! radzę tylko uciąć nożyczkami
kola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 19:05   #4
zuzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18
Re: zbedne owłosienie

ale dlaczego nie pensetą , ja własnie słyszałam ze wolniej odrastają i sa słabrze
zuzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 19:18   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: zbedne owłosienie

aga napisal :"ale dlaczego nie pensetą , ja własnie słyszałam ze wolniej odrastają i sa słabrze "

nie wiem dokładnie jakie sa przeciwskazania do wyrywania włosów wokół brodawek ,slyszlam tylko cos o pobudzeniu komórek rakowych.najlepiej obciac tuz przy skórze nozyczkami ,lub udac sie do lekarza czy dobrej kosmetyczki.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 19:20   #6
kola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 28
Re: zbedne owłosienie

odpowiadałam ci w innym wątku, że wcale nie wyrastają wolniej, nie są też słabsze niestety. Okolice brodawek to zbyt wrażliwe miejsca, aby je traktować pensetą.
pozdrawiam
kola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 19:37   #7
Juka
Raczkowanie
 
Avatar Juka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Re: zbedne owłosienie

No to mnie nastraszylyscie swego czasu wyrywalam juz tego nie robie ale i tak sie boje ze moze sobie cos tym zaszkodzilam(( Jesli ktos wie wiecej na ten temat to prosze piszcie.
Pozdrawiam
Juka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-19, 19:43   #8
zuzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18
Re: zbedne owłosienie

mnie też strasznie nastraszyłyście straszliwie nigdy nie wyrywałam penseta włosków wiec chciałam sie poradzic , ale jak tak to wszystko wyglada to napewno zrezygnuje z tej metody , a obcinanie nożyczkami to również mało skuteczne jest- odrastaja bardziej mocniejsze, no ale cóz... jak znacie jakies jeszcze metody aby sie tego pozbyc prosze napiszcie wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi , pozdrawiam serdecznie
zuzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 20:10   #9
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: zbedne owłosienie

Ja mam tylko jednego takiego włoska i usówam go penestą. Ale robię to zawsze zaraz po kąpieli, wtedy włosek wychodzi bezproblemowo, własciwie tego nie czuję. No i jest znacznie delikatniejszy niż kiedyś.
Wiem, iż mnie zlinczujecie zaraz, ale czasami, jak nie chce mi się sięgać po pensete to wyrywam go ręką, bo nie stawia najmniejszych oporów. Choć nie zawsze, a wtedy to już usówam go penestą.
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 21:29   #10
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: zbedne owłosienie

O ludzie a ja zawsze wyrywałam pensetą!! teraz jestem niezle nastraszona

__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-20, 09:33   #11
zuzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18
Re: zbedne owłosienie

czy wyrywanie włosków ma brzuszki jest tak samo szkodliwe ?
zuzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-20, 09:41   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

dziewczyny ni panikujcie ,moze Beata udzieli bardziej fachowej informacji na ten temat ,codzi o usuwanie wyrywanie włosów wokół brodawek takze tych na skórze.
co do wzmocnienia włosów przy obcinaniu to jest to raczej dziwne bo przeciez nie wzmacnia to w żadnem sposob cebuli włosów .

co do wyrywanie włosów z brzucha to chyba lepiej zrobic ogólna depilacje jesli ma sie mocny zarost ,chociaz oczywiscie nie popadajmy w przesade.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 00:13   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

włoski na piersiach najlepiej przycinać (tylko trzeba uważać aby się nie skaleczyć) - jeśli włosy szybko odrastają i są czarne ,jest ich więcej to można co jakiś czas zrobić depilację woskiem - u dobrej kosmetyczki ,która będzie wiedziała jak zrobić ten zabieg aby nie uszkodzić delikatnej skóry.Kilka czy kilkanaście włosków wokół brodawki sutkowej nie jest powodem do paniki to jeszcze nie zaburzenia hormonalne - spytajcie czy mama,bacia ,siostra też ma takie włoski - często jest to uwarunkowane genetycznie.Włosy na brzuchu najlepiej usuwać woskiem - najdłużej utrzymuje się efekt gładkiej skóry.
Co do wzmocnienia włosów przez obcinanie to jest tak ,że włos jest ocięty równiutko przy skórze, rośnie , jego końcówka jest równiutko przycięta ( a nie naturalnie zwężająca się) ,włos wydaje się przez to grubszy ,mocniejszy. Obcinanie włosów nie wzmacnia ich ,ani nie przyspiesza wzrostu.
Jeśli włosów na ciele jest dużo ,są ciemne i mocne - rosną na piersiach , między piersiami ,mocno owłosione są nogi ,ręce,okolice bikini, rosną włosy na twarzy to trzeba koniecznie wybrać się do endokrynologa (wyjątkiem są brunetki u których nadmierne owłosienie najczęściej nie jest objawem zaburzeń hormonalnych)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 13:31   #14
selia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

Ja rowniez mam problem z owłosieniem, rosna mi jasne sztywne włosy na brodzie, kilka czarnych mam na szyi, wokół sutków i na brzuchu równiez. Zawsze wyrywałam wszystkie pensetą a teraz dowiedziałam sie ze ten sposob jest szkodliwy, pobudza komórki rakowe i jestem całkowicie rozpaczona Przycinanie nozyczkami nie daje efektów bo zostaja takie czarne punkciki, a moze lepiej uzywac golarki? Czy lepiej te miejsca traktowac plastrami? A co w przypadku szyi? Mam tam z 8 włosków w roznych miejscach jak sie ich pozbywac?
selia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 14:04   #15
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

Heh, tak czytam czytam i nie moge uwierzyc.
Tez mam pare wloskow wolol brodawek ale nei sadzilam ze wyrywanie penseta moze pobudzac komorki rakowe Kiedys wyrwalam 3 wloski (bo tyle mialam na jednaj brodawce) i juz nie odrosly, zaczely rosnac na drugiej, wiec tez je potraktowalam penseta i jak na razie takze ich nei widac. Na brodzie mam 3 wloski (choc jako ze jestem brunetka sa ciemne choc cienkie), wiec usuwam je penseta, niestety odrastaja, ale przynajmniej dosc wolno. Czy wyrywanie wloskow z brody takze moze pobudzac te komorki rakowe? i czy jest to na pewno prawda??

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 15:31   #16
zuzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 18
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

pobudzenie komórek rakowych wyrywajac wloski pesetą - też mi sie w to nie chce wierzyc
zuzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 21:15   #17
lebenderengel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6
Re: zbedne owłosienie

Nigdy nie wolno depilowac,bo odrosna jeszcze ciemniejsze i wiecej,i bedea sterczaly.Teraz jest juz zapözno na cokolwiek innego.Pozostaje je tylko depilowac,od czasu do czasu.
lebenderengel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 21:54   #18
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

Nie wolno wyrywać włosków ze znamion, jeśli na brodzie rosną włoski a nie wyrastają ze znamienia to można je usuwać (wosk, pęseta) - nowe włosy pojawiają się nie daltego ,że używamy pęsety czy wosku ,ale dlatego ,że hormony pobudzają mieszki włosowe. Jeśli w organizmie nie ma komórek nowotworowych to jak może pobudzić je wyrywanie włosków pęsetą - nie przesadzajcie - takie myślenie doprowadzi do tego ,że także brwi nie będziemy regulowały bo może to też pobudzi komórki rakowe?Piersi trzeba badać regularnie aby mieć pewność ,że są zdrowe, także regularnie należy oglądać skórę i sprawdzać znamiona.
Zakładam ,że w czasie usuwania włosków nie uszkadzamy skóry.Zabieg trzeba robić delikatnie i ostrożnie.
Nie spotkałam się z sytuacją , w której depilacja woskiem spowodowałaby zwiększony porost włosów - jest odwrotnie - włosy po jakimś czasie osłabiają się.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 22:00   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

Beatka napisała :"Jeśli w organizmie nie ma komórek nowotworowych to jak może pobudzić je wyrywanie włosków pęsetą .."

no własnie jeśli ich nie ma ,a skąd możemy to wiedziec.

kilka lat temu czytałam o tym ,że nie wolno wyrywac włosów z brodawek na ciele ,nie pamiętam dokładnie argumentacji ale kołacze mi sie coś o raku ,podobnie od zawsze mówi moja mama aby nie ruszac znamion ,brodawek bez konsultacji z lekarzem.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-21, 22:12   #20
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

napisałam o konieczności badań profilaktycznych(każda z nas powinna pamiętać o regularnym badaniu piersi ,a badanie u dermatologa -przynajmniej raz w roku także warto robić (dermatolog oceni czy skóra jest zdrowa i czy nic podejrzanego nie dzieje się ze znamionami) i o tym ,że nie wolno usuwać włosków ze znamion.Jeśli chodzi o piersi to włosy wyrastają nie z brodawki sutkowej ,ale rosną wokół otoczki brodawki. Poza tym brodawki na skórze a brodawki sutkowe to zupełnie inne brodawki. Zasada jest taka : nie drażnić niepotrzebnie skóry na piersiach ,szczególnie w pobliżu brodawek sutkowych (otoczka to bardzo delikatna skóra),nie uszkadzać skóry - jeśli włosy bardzo przeszkadzają wybrać metodę najmniej inwazyjną (przycinanie),jeśli rosną bardzo szybko lub jest ich dużo - konieczna jest konsultacja endokrynologa.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-22, 19:56   #21
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

Beata Krajnik napisał(a):
> Jeśli włosów na ciele jest dużo ,są ciemne i mocne - rosną na piersiach , między piersiami ,mocno owłosione są nogi ,ręce,okolice bikini, rosną włosy na twarzy to trzeba koniecznie wybrać się do endokrynologa (wyjątkiem są brunetki u których nadmierne owłosienie najczęściej nie jest objawem zaburzeń hormonalnych)

A u szatynek??? Ja mam włoski na lini szczęki i troszeczkę na piersiach oraz miedzy nimi, ale to taki jasny meszek. Mam tylko jednego ciemnego włoska na spodniej częsci brody i jednego przy brodawce (ale bardziej już tam gdzie jest jasna skóra, a nie różowa). Na brzuszku też mam włoski, co prawda są ciemne, ale bardzo miękkie. Chciałabym iść z tym do endrokrynologa, ale nie wiem czy mnie wyśmieje, bo mimo wszystko włosy mam raczej ciemne

A już tak z innej beczki. Dziewczyny, zastanówcie się, jakbyśmy wyglądały, gdybyśmy stosowały się do uczciwie do wszystkich zakazów odnośnie urody. Poza tym większość porad jest sobie sprzecznych (skórki wycinać- skórek nie należy wycinać). Sądzę, że trzeba wszystko dopasować indywidualnie do własnych potrzeb. Tak torchę podobnie jak z mazidełkami- co mi zaszkodzi, Tobie może pomóc.
Ale zawsze mogę się mylić
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 12:47   #22
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: zbedne owłosienie/do Beatki

A moja ginekolog mówi, że to prawda
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:22   #23
tusia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
włoski na biuście

Mam włoski na buście w okolicy sutków, czy można je usuwać ? czy można stosować krem do depilacji czy może wyrywać pensetą ? proszę o pomoc
tusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:53   #24
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: włoski na biuście

Cytat:
Napisane przez tusia7
Mam włoski na buście w okolicy sutków, czy można je usuwać ? czy można stosować krem do depilacji czy może wyrywać pensetą ? proszę o pomoc
Najlepiej je wydepilowac wraz z cebulkami - tak jak wlosy na innych czesciach ciala (nogi, pachy, okolice bikini, "wasik") beda wtedy odrastac slabsze. Czyli pesetka, albo wosk. Krem do depilacji nie usunie ich z cebulkami, rozpusci tylko wystajaca czesc wlosa.
Mozna tez skusic sie na metode elektrodepilacji - elektryczny impuls "spala" cebulke wlosa.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:12   #25
SajGonKiii
Raczkowanie
 
Avatar SajGonKiii
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 85
Dot.: włoski na biuście

Nie martw sie, czytalam na jakims forum, ze prawie wszystkie kobiety to maja Ja usuwam peseta
SajGonKiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:26   #26
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: włoski na biuście

A ja z kolei czytałam, że tych włosków nie można usuwać z cebulkami, bo można podrażnić i pobudzić ewentualne komórki rakowe....
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:31   #27
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: włoski na biuście

Zobacz tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=depilacja
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:35   #28
Nadia86
BAN stały
 
Avatar Nadia86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: włoski na biuście

a co zrobic z włoskami koło pępka?
Nadia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 11:26   #29
Beata 66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: zbedne owłosienie

wypal laserem
Beata 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 08:45   #30
Sylwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 16
Dot.: włoski na biuście

Tez cos kiedys czytałam żeby nie usuwać pęsetą, więc pomyślałam o kremie. Miałam jeden na "wyposażeniu", ale było na nim zastrzezone, że nie stosować do depilacji włosów w okolicy brodawek. Jak będę w drogerii to sobie poczytam czy na wszystkich kremach tak jest.
Sylwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.