Amla- indyjskie olejki do włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-23, 15:58   #1
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377

Amla- indyjskie olejki do włosów


Kiedys przeczytalam o cudownych wlasciwosciach almy (mam nadzieje, ze dobrze pamietam jak to sie pisze). Co to jest? Myslalam, ze jakies ziola, ale jak kiedys poszukalam tego na allegro, bylo to cos plynnego w buteleczce. Ktos stosowal?
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 16:22   #2
mila1658
Raczkowanie
 
Avatar mila1658
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: gdzies :D
Wiadomości: 171
Dot.: Alma

Pierwsze słysze i powiem ze tez jestem ciekawa kto wie
może to fajtycznie jest jakieś cudo fajnie by było
mila1658 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 16:42   #3
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Za mna to chodzi jakis czas, az wreszcie postanowilam zalozyc ten post. Podobno ktos sprowadzal to az z Indii, bo w Polsce ciezko bylo, ale kto wie, skoro na allegro juz sie pojawilo... Teraz niestety tego nie widze.
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 17:15   #4
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Alma

Alma to sieć delikatesów, a Amla to zioła wtwarzane z indyjskiego agrestu.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 17:44   #5
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Alma to sieć delikatesów, a Amla to zioła wtwarzane z indyjskiego agrestu.
Ano . Jest to jedno z bardziej popularnych ziół w medycynie ajurwedyjskiej.

To co obecnie można kupić na Allegro (i nie tylko tam ) to olejek z wyciągiem z amli firmy Dabur, który od jakiegoś czasu mam, stosuję i bardzo sobie cenię, ale w życiu nie dałabym za niego 49,99 PLN
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 18:50   #6
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

una creatura bella, moglabys napisac cos wiecej? I gdzie to dostac.. Czy napar z tych ziol tez sie pije?
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 18:54   #7
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Ano teraz widze na allegro jak wpisze Amla
Czy to jest to?
http://allegro.pl/item196129525_lsni...ie_olejki.html

Zobaczcie co jeszcze znalazlam:
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....=view&id=10624
Inna butelka, ale znacznie tansza, bo 13 zl. Czy to jakas podroba?
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-23, 20:03   #8
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez anta3 Pokaż wiadomość
una creatura bella, moglabys napisac cos wiecej? I gdzie to dostac.. Czy napar z tych ziol tez sie pije?
Tak, amlę przyjmuje się również wewnętrznie. Z tego co wiem w Polsce można ją kupić w formie kapsułek
Czasem na Allegro pojawia się też ajurwedyjski preparat Chyawanprash (też firmy Dabur zresztą), który w dużej mierze oparty jest na owocu amli (znanej także pod nazwą amlaki).
Natomiast amlę w formie proszku do pielęgnacji włosów i skóry można kupić w sklepie internetowym Biolander lub na eBayu.

Jeśli interesują Cię właściwości tej rośliny, to w necie znajdziesz mnóstwo opracowań na ten temat, zwłaszcza jeśli posługujesz się angielskim (szukaj jej również pod łac. nazwą Emblica Officinalis).
W wielkim skrócie: zawiera mnóstwo witaminy C, w związku z czym przypisuje jej się działanie antyoksydacyjne, odmładzające, wspomagające układ immunologiczny, a tym samym cały organizm. Jeśli chodzi o włosy: zapobiega wypadaniu i przedwczesnemu siwieniu, dodaje blasku i miękkości, może wspomagać skręt itp. itd.

O olejku pisałam już na Biochemii w wątku o Biolanderze.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=Biolander

Cytat:
Ano teraz widze na allegro jak wpisze Amla
Czy to jest to?
http://allegro.pl/item196129525_lsni... e_olejki.html

Zobaczcie co jeszcze znalazlam:
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....iew&id= 10624
Inna butelka, ale znacznie tansza, bo 13 zl. Czy to jakas podroba?
To nie żadna podróba. W takiej butelce kupisz olejek m.in. w Indiach. Sprzedawcy na Allegro żerują poprostu na tym, że produkt jest mało dostępny.

Zresztą zerknij na stronę producenta: http://www.dabur.com/EN/Products/Per...la/default.asp
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."

Edytowane przez una creatura bella
Czas edycji: 2007-05-30 o 13:18
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 21:04   #9
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Dzieki una_creatura_bella. Pisalas, ze przymierzasz sie do tej amli w proszku. Powiedz mi, jesli stosowalas ta w pudrze, ktora daje lepsze efekty? Olejek czy w formie sproszkowanej? Nie wiem na co sie zdecydowac
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:30   #10
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez anta3 Pokaż wiadomość
Dzieki una_creatura_bella. Pisalas, ze przymierzasz sie do tej amli w proszku. Powiedz mi, jesli stosowalas ta w pudrze, ktora daje lepsze efekty? Olejek czy w formie sproszkowanej? Nie wiem na co sie zdecydowac

Amli w pudrze jeszcze nie stosowałam, ale na Twoim miejscu zdecydowałabym się właśnie na nią, a dodatkowo do pielęgnacji włosów stosowałabym olej kokosowy (lub inny, który sprawdza się w Twoim przypadku).

Olejek Dabur daje fajne efekty, ale ma bardzo silny zapach, który co wrażliwszych może przyprawiać o ból głowy . Poza tym zawiera olej mineralny i barwniki, czego ja osobiście wolałabym uniknąć.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 15:58   #11
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Tak tez wlasnie myslalam, ze w pierwszej kolejnosci kupie ten puder, a pozniej moze i olej, ale ten z amli - jesli efekty beda, to silny zapach mnie nie zniecheci
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 11:38   #12
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Alma

Zamowiłam amlę i szampon kokosowy z biolandera, jak wypróbuję napiszę jakie efekty
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 12:41   #13
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Kasienka2883, czekam z niecierpliwoscia
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 13:15   #14
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Alma

A w jakiej cenie jest Amla na Biolanderze? Nie mogę wejść w ich stronę.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 13:21   #15
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

100 g Amly w pudrze kosztuje 30 zl
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 13:31   #16
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Alma

Dzięki. Ciekawe na ile to 100 gram wystarcza. I ciekawa jestem czy efekt po Amli jest podobny do efektu po ziołowych farbach typu Henna, Basma. Jeżeli tak to chyba nie dla mnie taka kuracja, bo ja po takim czymś mam szorstkie, sztywne i beznadziejne włosy. Mam nadzieję, że po Amli jest inaczej i czekam na opinie dziewczyn, które ją stosowały.
P.S. Ale się u mnie żar z nieba leje ufff.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 14:24   #17
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

kasienka2883 i jak, próbowalas juz tej amly?
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 15:27   #18
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Alma

Dzisiaj dopiero dostałam paczkę, więc jutro na pewno wypróbuję i zdam relacje
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 15:38   #19
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Alma

ooo to ja tez jestem ciekawa efektów O olejku kokosowym już słyszałam, że cudnie działa, ale o tej Amli to jeszcze nie. Koniecznie dajcie znać co i jak, to może tez się skuszę!
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-30, 20:16   #20
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Wyszukalam na ebay'u amle ta w olejku, bo chyba sobie juz teraz zamowie, ale boje sie, ze moge trafic na podrobe. Buteleczki firmy Dabur roznia sie. Gdybym miala teraz zamawiac, to pewnie skorzystalabym z tej aukcji:

http://cgi.ebay.pl/MEN-WOMEN-AMLA-HE...QQcmdZViewItem

100% pozytywnych komentarzy, no i caly sklep utrzymany w tym stylu (spojrzcie, jest nawet vatika i inne fajne rzeczy)

Na innej aukcji jest niby ta sama amla firmy Dabur, ale w tytule aukcji i rogu kartonika napisane jest 'original', no i troche inny rysunek i napis pod nim. Zobaczcie same:

http://cgi.ebay.pl/ORIGINAL-Dabur-Am...QQcmdZViewItem

Una_creatura_bella, jesli to czytasz, napisz jak wyglada ta Twoja, bo mam teraz dylemat, ale raczej bardziej przekonana jestem do tej pierwszej, choc ten napis troche mnie zastanawia.

P.S. Czy ktos probowal tego olejku kokosowego?
http://cgi.ebay.pl/DABUR-VATIKA-NATU...QQcmdZViewItem
Kusi mnie on niezmiernie, ale chyba co za duzo to nie zdrowo...tylko, ze jesli zamawialabym amle, to by bylo za jedna wysylka..
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 20:41   #21
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez anta3 Pokaż wiadomość
Una_creatura_bella, jesli to czytasz, napisz jak wyglada ta Twoja, bo mam teraz dylemat, ale raczej bardziej przekonana jestem do tej pierwszej, choc ten napis troche mnie zastanawia.

Czytam, czytam. Moja wygląda tak jak na stronie producenta. Z tyłu jest zdjęcie Rani Mukherjee

Buteleczki nie są jednakowe, bo to prawdopodobnie różne wersje eksportowe. Weź tańszą
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 20:57   #22
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Takiej jak na stronie producenta nie znalazlam. Taniej wychodzi ta pierwsza, ale to roznica kilku zlotych. Porownywalam z Amla z naszego Allegro i tam tez jest ta z napisem 'original' czyli ta druga, ale jakos nie wiem dlaczego ciagnie mnie do tej pierwszej Myslisz, ze obojetnie jaka wezme?
P.S. I co myslisz o tym olejku Vatika?
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 21:12   #23
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Olejku Vatika nie używałam, ale coś niecoś o nim słyszałam.

Jest to olej kokosowy z dodatkiem neem, brahmi, amli, henny, olejku cytrynowego i rozmarynowego oraz paru innych ziół - a więc skład bardziej "naturalny" i rozbudowany niż w przypadku olejku z amlą.

Jeśli dobrze poszukasz to i na wizażu znajdziesz opinię na jego temat
Wątek o zbiorach kosmetycznych bodajże.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 21:31   #24
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Ok Una_creatura_bella, troche poczytalam, ale chyba zamowie tylko Amle z tej pierwszej aukcji, do tego w planach mam Amle w pudrze z biolanderu, a olej Vatika innym razem
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 11:51   #25
agocz
Raczkowanie
 
Avatar agocz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 122
Dot.: Alma

Też się interesuję amlą i tak mi się wydaje że ta druga aukcja dot. olejku do czarnych włosów ( makes your hair long, strong and dark ) . Może więc zawierać jakieś dodatkowe barwniki .
Wkrótce dzięki "odsypce" uda mni się wypróbować amlę z biolandera. Dam znać .
agocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 12:13   #26
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez agocz Pokaż wiadomość
Też się interesuję amlą i tak mi się wydaje że ta druga aukcja dot. olejku do czarnych włosów ( makes your hair long, strong and dark ) . Może więc zawierać jakieś dodatkowe barwniki .
O ile mi wiadomo wszystkie wersje zawierają barwniki. Stąd intensywnie zielony kolor olejku.

Amla podobno zapobiega siwieniu, natomiast opowieści o przyciemnianiu są trochę na wyrost. Ja takiego efektu nie zauważyłam, ale też i nie oczekiwałam . Nie wiem jednak jak sprawdzi się na blond włosach (moje są w kolorze średniego złocistego brązu)
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 18:30   #27
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Mozliwe, ze cos w tym jest - na Allegro jest tez wersja do wlosow jasnych, jednak gdyby ta, ktora kupilam minimalnie przyczynila sie do przyciemnienia moich wlosow, to bym nie miala nic przeciwko Wlosy zdrowe, o domknietych luskach sa ciemniejsze, niz te suche, sianowate i porowate, wiec moze dlatego taki efekt, na ktory pewnie nalezaloby nieco poczekac, bo z tego co wiem, smaruje sie tylko skore glowy, a tym samym nasady wlosow, wiec jakby reszta wlosa nie ma z tym bezposrednio stycznosci.
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 08:49   #28
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Alma

Hej, jestem już po pierwszej aplikacji amli Papka po nałozeniu trochę się sypie, ale niewiele. Trzymałam około 2 godzin pod folią i ręcznikiem. Włosy tylko spłukałam i wyschły sobie naturalnie, faktycznie efekt fajny. Włosy jakby grubsze, mocniejsze, przy tym trochę sztywniejsze przez co fajnie się układają. Objętościowo wygląda jakby ich było troche więcej, w dotyku miękkie. Wpływu na wypadanie nie stwierdziłam, wypadło tyle samo co zawsze , ani mniej ani więcej. Jedyne co mnie martwi to, ze proszek jest niezbyt wydajny,myślę, że opakowanie 100 g wystarczy na około 4 razy, co przy dłuższym stosowaniu wychodzi trochę drogo.
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 10:10   #29
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

kasienka2883, dzieki za relacje Gdzies bylo napisane, ze starcza na kilka razy, ale efekt podobno utrzymuje sie dlugo i nie ma po prostu koniecznosci uzywania go czesciej. Olejek, ktory zamowilam pewnie nie bedzie dawal takich efektow, albo bedzie na nie trzeba poczekac duzo dluzej, wiec to raczej jakby uzupelnienie tej kuracji z pudrem, ktory mam juz na swojej liscie przyszlych zakupow
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 12:48   #30
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Alma

Kasieńka 2883, a powiesz mi jakie masz włosy? Farbowane? Przetłuszczające się? Zniszczone? Bardzo jestem ciekawa tej Amli w proszku i ciekawe czy można jej używać jeśli farbuje się regularnie włosy? Bo henna sprawia, że żadna farba nie trzyma się włosów. Mam nadzieję, że z Amlą jest inaczej. Jeżeli ktoś się na tym zna to proszę o odpowiedź.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.