Ratunku!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-08, 17:09   #1
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560

Ratunku wyżarło mi włosy!!!


Dziewczyny proszę doradzcie. Od pół roku rozjaśniam włosy, sama zeszłam z czarnego (naturalne mam jasny sztyn)koloru dosyć szybko dzięki farbie palette jasny blond rozjaśniającej od 4-6 tonów. A potem używałam popielatego blondu 2-4 tonów. Włosy owszem trochę się zniszczyły, ale próbowałam to "nadrobić" odżywkami, maskami. Ogólnie nie było zle. Aż do dzisiaj, kiedy to znów wziełam się za farbowanie. Mam długie (do połowy pleców) włosy.Wyżarło mi ok 3cm na 3 od strony twarzy koło skroni. Są kruciusienkie i na końcach poskręcane. Nie wiem co mam teraz robić? wyglądam okropnie . A jak kolejny raz będę farbowała i wyżre mi włosy z całej głowy? Czy zafarbować na jasny brąz i tak wracać do mojego naturalnego koloru? Kurcze chociaż strasznie bym tego nie chciała, bo świenie się czuję w blondzie. Może są jakieś środki rozjaśniające, które można stosować bez tak ogromnego ryzyka ?
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 17:29   #2
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Ratunku wyżarło mi włosy!!!

takze sama w ciagu bardzo krotkiego czasu (tydzien) zeszlam z czarnego na blond-bylo to w marcu. glupia co miesiac farbowalam cale wlosy "a bo odrosty i jeszcze polepsze kolor na calej dlugosci"... tata mowil,ze jak tak dalej bede meczyc wlosy to nawet sie nie zorientuje kiedy zostane lysa... ostatni raz farbowalam wlosy troche ponad 3 miesiace temu. odrosty sa widoczne,ale nie wyglada to zle. natomiast na calej dlugosci zamiast blondu robil sie taki dziwny kolor-gdzieniegdzie delikatny rudy,zolty ale uwzielam sie,ze nie rusze farby/szamponetki itp. kupilam szampon eva natura rumiankowy,ktory ponoc delikatnie rozjasnia wlosy przy czestym stosowaniu. po 2 tygodniach moje wlosy zmienily sie jezeli chodzi o kolor- odcienie rudosci i zolci zniknely! odrosty zrobily sie mniej widoczne,a calosc przypomina ladny blond. zuzylam juz polowe buteleczki i jak skoncze to zrobie przerwe zeby wlosy sie nie przyzwyczaily. ten szampon dla mnie jest rewelacyjny. ewidentnie rozjasnia stopniowo wlosy za sprawa rumianku. dla mnie to idealny szampon jest tylko problem ze znalezieniem tego szamponu :/ jak dorwe go gdzies to musze kupic przynajmniej z 8,aby pozniej nie latac po sklepach w poszukiwaniu jego :/
nargothrond, nie tykaj juz farby zadnej,wlosy masz zniszczone skoro Ci wyzarlo szczerze to nie wyobrazam sobie takiej sytuacji i nie mam pojecia jak to wyglada
wez sie tez za regeneracje wlosow.
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 17:41   #3
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku wyżarło mi włosy!!!

Och, bardzo dziękuję Dagno . Chyba będę musiała zastosować się do Twoich zaleceń
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 20:01   #4
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Ratunku!!!

Ojejku Ja na Twoim miejscu już bym nie tkneła farby za żadne skarby. Mało tego, że Ci popaliło włosy , to mogą one zacząć wypadać. U mnie tak było. Ja też zafarbowałam włosy na ciemny brąz i wyszła czerń, potem dwa razy je rozjaśniałam i strasznie zniszczyłam włosy. Do tego po tygodniu zaczeły intensywie wypadać popaliłam cebulki chyba...już ponad rok walczę z tym i jest lepiej, ale straciłam ponad połowe włosów, które miałam. z łezką patrze na zdjęcia, zanim zaczęłam przygody z farbami.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 17:27   #5
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku!!!

Ale zobacz, tak jak w Twoim przypadku dwa głupie rozjaśniania, a ile pózniej męki... Ja to rozjaśniałam juz w sumie chyba z 10 razy. Tak teraz myślę po przeczytaniu Twojej wiadomości to i tak dziw, że mam jeszcze włosy.
Chyba już nietknę żadnej rozjaśniającej farby bo w przeciwnym razie zostanę łysa, chociaż z wielkim żalem pożegnam się z moimi bląd włoskami. Może to śmieszne, ale staram się o tym na razie wogóle nie myśleć bo mi się płakać chce . Troszkę je zregeneruję i zafarbuję na kolor jak najbardziej podobny do mojego naturalnego i niech sobie rosną...
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 17:43   #6
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Ratunku!!!

Dokładnie, dwa rozjaśniania i tyle męki Ja po 10 razach na bank byłabym łysa. Myj włosy w tym rumiankowym szamponie, jak podpowiada koleżanka. Ja niestety nie mogłam w nim myć, bo mam brązowe włosy, ale gdybym była blondynką to napewno bym spróbowała. Wydaje mi się,że nie warto dalej niszczyć i tak już osłabinych włosów. Choćby dlatego, żeby tak jak mi nie zaczęły wypadać...Ja swoje też regeneruje nadal. Cieszę się, że chociaż już mi nie wypadają, ale nie chcę zapeszać. walka o to była baaardzo długa, męcząca i kosztowana. Trzymam kciuki
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 18:48   #7
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku!!!

Dziękuję . Jutro polatam po sklepach i postaram się znalezc ten szmpon z rumiankiem. Mam nadzieję, że wytrwam i będzie tylko lepiej .
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 20:01   #8
karolka21
Raczkowanie
 
Avatar karolka21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 127
Dot.: Ratunku!!!

przede wszytskim kup sobie WAX nie ma nic lepszego i raz lub dwa razy w tygodniu rob smaseczki trzymjac okolo 45 min wlosy w siatke i na to recznik po 45 minutach spluczesz i rewelacja na prawde pomoze ci jestem pewna nie myj za czesto wlosow jak masz takie popalone najlepeij tak co 4 albo 5 dni i jeszcze raz wax wax wac, nie rozumien dlaczego calyczas uzywalas rozjasniacza skoro moglas klasc farbe albo uzywac plukanki, no ale dobra nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem ) kup WAX i na bank ci pomoze ja tez wiele razy popalilam sobie wlosy i wlasnei ten kosmetyk mi pomogl powodzenia dziewczyny )
karolka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 20:30   #9
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Ratunku!!!

nie tykaj teraz żadnej farby - ani rozjasniającej ani żadnej brązowej itd. w ogóle żadnej farby - bo masz po prostu spalone włosy, te na skorni Ci popaliło i wyżarło

tak jak karolka napisała - kup sobie WAX
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 09:45   #10
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Ratunku!!!

Tak, jeśli chodzi o odżywki to wax jest niezastąpiony. Ja do tego 2 razy w tygodniu robię sobie maskę z podgrzanej oliwy z oliwek z olejkiem rycynowym. Trzymam ją ile się da. Naftę też nakładam (niektórzy twierdzą,że wysusza, ja nie zauważyłam nic takiego). A z gotowych odżywek mam petrole z chlorofilem i dave (jest boska, zmiękcza, intensywnie pachnie). Do tego lotion petrole też z chlorofilem i biosilk. Dużo...ale warto. Ale najlepiej chyba obciąć te popalone końce jak najwyżej się da. Ja tak zrobiłam, teraz czeka mnie ciąg dalszy, bo nie wszystkie tak od razu da się obciąć, bo żeby to zrobić musiałabym się obciąć chyba na chłopaka Ja nie dałabym rady myć włosy co 4 dni. Przecież byłyby przetłusczone i niebyt ładnie pachnące Lubię jak są świeże. Myślę,że częstsze mycie Ci nie zaszkodzi,tylko nie katuj ich modelowaniem.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 12:28   #11
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: Ratunku!!!

teraz to Ty juz nic nie farbuj tylko weź się za pożądna regenracje
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 19:01   #12
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku!!!

Dziękuję dziewczyny . Nigdy zbytnio nie interesowałam się jak dbać o włosy. Gdy farbowałam je na czarno wystarczyło umyć głowę co 3 dni + jakaś odżywka i wyglądały naprawdę dobrze, były idealnie gładziutkie, błyszczące. Codziennie w pracy słyszałam komplementy na ich temat.
Tak więc dla mnie laika w pielęgnacji i koloryzacji włosów Wasze porady są bardzo przydatne .
Teraz tak myślę to sama nie wiem czemu ciągle kupowałam rozjaśniające farby, zamiast zwykłych. Bezmyślna byłam i tak naprawdę nie zdawałam sobie do końca sprawy, że może mnie spotkać tak okropny los. Koleżanki powtarzały: żebyś sobie tylko ich nie spaliła.
Nigdzie nie mogłam dziś znalezc tego szamponu Eva o którym pisała Dagna, był tylko Timotei z rumiankiem to wzielam. I kupiłam jeszcze odżywkę normalną, na noc i maskę z Pantene Restoratives program odnowy.
Ostatnio sporo czytała o waxie na wizażu. Można go kupić normalnie w każdej aptece?
och, ale sobie kłopotu narobiłam...
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:04   #13
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Ratunku!!!

tak, WAX powinnaś dostać bez problemu w każdej aptece

to chyba o tym szamponie dagna pisała: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2981
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=111458
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=8513
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:34   #14
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku!!!

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
Tak, tak to chyba o ten szmpon jej chodziło. Były z tej firmy, ale tylko jakiś z pokrzywą i czrną rzepą, a tego z rumiankiem nie .
W poniedziałek polecę, kupię ten wax i od razu go użyję. Teraz mam mnóstwo czasu tak więc będę siedzieć nad moimi włosami
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:38   #15
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Ratunku!!!

nargothrond,wlasnie bardzo ciezko dostac ten szampon. nachodzilam sie za nim jak glupia. idz co carrefouru,ja tam znalazlam,wiec moze Ty tez
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:40   #16
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Ratunku!!!

a jak nigdzie go nie znajdziesz to zamów przez net
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 20:49   #17
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku!!!

No chyba zamówię, bo u mnie nie ma carrefoura.

Dagno i Kalex a czy używałyście tego Timotei do włosów rozjaśnianych z rumiankiem. Do bani jest?
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 22:03   #18
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Ratunku!!!

Cytat:
Napisane przez nargothrond Pokaż wiadomość
Dagno i Kalex a czy używałyście tego Timotei do włosów rozjaśnianych z rumiankiem. Do bani jest?
wiesz co.. jakies niecale 2 lata temu uzywalam tego,zarowno odzywki jak i szamponu i szczerze mowiac zadnego efektu nie widzialam moze przez ten czas zmienili sklad i ten rumianek moze bedzie jakos delikatnie rozjasniac/dawac zlote refleksy. kurcze,co do tego szamponu eva natura,to nie wiem ile bedzie kosztowal zamawiajac z internetu+przesylka.. ( w sklepie okolo 3 zlote). moze pochodz jeszcze po sklepach,drogeriach.. gdzies to musi byc ja musze jechac do carrefoura i zrobic spory zapas,bo efekt jest rewelacyjny,a jak sie tak wszyscy rzuca z wizazu to mi wykupia

nargothrond!!!!!!! jezeli Twoje miejsce zamieszkania,ktore wpisalas w swoj profil sie nie zmienilo...to poszukalam w internecie i znalazlam! w koszalinie sklep carrefour miesci sie przy ul. krakusa i wandy 34

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2007-11-10 o 22:11 Powód: dopisek :)
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 22:54   #19
nargothrond
Rozeznanie
 
Avatar nargothrond
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 560
Dot.: Ratunku!!!

Ups. No faktycznie, nawet nie wiedziałam, mój mąż powiedział mi teraz, że jest u nas carrefour i że jestem gamoń
nargothrond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.