Podkład w kompakcie a fluid - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-12, 08:13   #1
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Question

Podkład w kompakcie a fluid


Witam wszystkich,

nigdy nie używałam podkładu w kompakcie. Ale kusi mnie żeby nabyć Mat Lumiere w kompakcie Czy możecie mi napisać jakie są podstawowe różnice między kompaktem a fluidem, i czy dla każdej cery nadaje się kompakt.
Czy lubicie kompakty???
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 10:16   #2
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

ja lubię bo są kryjące, mega kryjące zazyczaj, także jeżeli masz jakieś plamy na skórze itp to on będzie dobry. Podkład w kompakcie jest połączeniem zazwyczaj podkładu, korektora i pudru.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 10:51   #3
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Lubie kryjące podkłady ale nie lubię wrażenia maski , nie mam większych problemów ze skórą. Moim największym problemem jest swiecąca się skóra, więc poszukuje idealnego matu
Z twojej wypowiedzi wynika że podkłady są raczej ciężkie.
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 11:05   #4
pasywno-agresywna
Zakorzenienie
 
Avatar pasywno-agresywna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 525
GG do pasywno-agresywna
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Tak jak napisała gothika, większość podkłądów w kompakcie to połączenie pudru, podkładu i korektora, więc zazwyczaj matują. Są również i takie o kremowej konsystencji. Ja sama nie mam wielkiego doświadczenia z podkładami w kompakcie, ale wolę zdecydowanie klasyczny płynny podkład+puder. Wszystko zależy od konkretnego produktu, bo i podkłady w kompakcie mają różne właściwości. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Zajrzyj na KWC
pasywno-agresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 11:25   #5
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Lubie kryjące podkłady ale nie lubię wrażenia maski , nie mam większych problemów ze skórą. Moim największym problemem jest swiecąca się skóra, więc poszukuje idealnego matu
Z twojej wypowiedzi wynika że podkłady są raczej ciężkie.

jeżeli szukasz matu to raczej poszukaj gdzie indziej, te podkłady zawierają też i puder ale według mnie nie dają idealnego matu (też mam swiecącą się skórę); no i są ciężkie, chyba że nakładałabyś pędzlem...
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 11:50   #6
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

no mi ostatnio straszliwie popekaly naczynka na twarzy i chyba bede zmuszona zainwestowac w puder w kompakcie bo moj True Match nie daje juz rady Mozecie polecic jakis dobry kompakt w rozsadnej cenie ?
Bede wdzieczna
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 13:07   #7
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

a ja się wyłamię i powiem,ze nie lubię kompaktowych podkładów. Uważm,że o niebo lepsze są te sypkie, a to dlatego,że wyglądają super naturalnie (oczywiście w odpowiedniej ilości), mam Facefinity MF w kompakcie,ale nie używam, bo podkreśla mi pory
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 13:35   #8
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Podkłady w kompakcie są świetne, ale niestety naprawde dobrego kompaktu który zachowywałby sie jak podkład a nie puder nie kupisz taniej niz za 100zł. Miałam juz średniopółkowe kompakty i wszystkie nie rozniły sie niczym od pudru w kamieniu...oczywiście poza nazwą;-)
podkład w kompakcie ma bardzo wiele zalet i w zasadzie nie sa one tylko dla mieszanych cer, na rynku są takze nawilzające kompakty odpowiednie dla cer normalnych i suchych
Kompakty są swietne dlatego, ze duzo latwiej jest je aplikować, trudniej zrobic sobie nimi krzywde niz podkładem w płynie czy fluidzie. Kolejna jego zaleta jest to, ze mozesz go nosic w torebeczce i w kilka sekund poprawic nim makijaz bez brudzenią przy tym rak
Ale ogolnie kompakty cieszą sie wiekszym powodzeniem u kobiet z cerą mieszana i tłustą bo dodatkowo nie tylko maskują ale i matują cere.
Mat Lumiere jest następcą Double Perfection którego wręcz ubustwiam
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 14:05   #9
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez gabriela29 Pokaż wiadomość
a ja się wyłamię i powiem,ze nie lubię kompaktowych podkładów. Uważm,że o niebo lepsze są te sypkie, a to dlatego,że wyglądają super naturalnie (oczywiście w odpowiedniej ilości), mam Facefinity MF w kompakcie,ale nie używam, bo podkreśla mi pory
sypkich do kompaktów nie ma co porównywać bo to zupełnie co innego...

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Podkłady w kompakcie są świetne, ale niestety naprawde dobrego kompaktu który zachowywałby sie jak podkład a nie puder nie kupisz taniej niz za 100zł. Miałam juz średniopółkowe kompakty i wszystkie nie rozniły sie niczym od pudru w kamieniu...oczywiście poza nazwą;-)
podkład w kompakcie ma bardzo wiele zalet i w zasadzie nie sa one tylko dla mieszanych cer, na rynku są takze nawilzające kompakty odpowiednie dla cer normalnych i suchych
Kompakty są swietne dlatego, ze duzo latwiej jest je aplikować, trudniej zrobic sobie nimi krzywde niz podkładem w płynie czy fluidzie. Kolejna jego zaleta jest to, ze mozesz go nosic w torebeczce i w kilka sekund poprawic nim makijaz bez brudzenią przy tym rak
Ale ogolnie kompakty cieszą sie wiekszym powodzeniem u kobiet z cerą mieszana i tłustą bo dodatkowo nie tylko maskują ale i matują cere.
Mat Lumiere jest następcą Double Perfection którego wręcz ubustwiam

ja miałam ze dwa w kompakcie (sporo tańsze niż 100 zł) i żadnego z nich nie porównywałabym do pudru w kamieniu
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 14:42   #10
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
ja miałam ze dwa w kompakcie (sporo tańsze niż 100 zł) i żadnego z nich nie porównywałabym do pudru w kamieniu
ja natomiast nie widziałam duzej rożnicy byc moze zalezy to od rodzaju cery.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2007-12-12 o 14:42 Powód: dopisek
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 15:20   #11
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

ja mam płynny Double Perfection, a Mat Lumiere w kompakcie

kompakt daje bardziej matowe wykończenie niż fluid i najjaśniejszy kolor jest ciemniejszy niż 20-clair w płynie, ale specjalnie mi to nie przeszkadza

lubię oba te podkłady i mogę je z czystym sumieniem polecić

jak miałabyś jakieś konkretne pytania to pytaj...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 18:33   #12
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

czesc, ja uzywam kompaktu z clinique'a clarifying. uwazam ze jest swietny. wczesniej uzywalam podkladu + pudru i jak dla mnie kompakt jest sto razy lepszy. po pierwsze szybciej sie go naklada, po drugie nie robi tapety, nie brudzi rak i ogolnie, nie widze zadnych minusow, za wyjatkiem wzgledow ekonomicznych, bo jednak podklad + puder wychodzi taniej. kiedys mialam mf facefinity i on byl slaby bardzo, tak wiec jak juz ktos wczesniej pisal - trzeba wydac wiecej niz 100 zl.
a wracajac do tego kompaktu, ktory ja mam to jest on supermatujacy i to na baaardzo dlugo (przynajmniej u mnie), z tym ze nie matuje tak plasko, tylko wdziecznie i naturalnie.
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 19:56   #13
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Ja właśnie zasatanawiam się nad zakupem Mat lumiere albo Prisme Libre. Napisz mi czy Mat Lumiere wygląda natulanie na twarzy, czy nie tworzy sztucznej maski?? Teraz maiałam próbkę Chanel ale w płynie i przypadł mi do gustu.
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:54   #14
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie zasatanawiam się nad zakupem Mat lumiere albo Prisme Libre. Napisz mi czy Mat Lumiere wygląda natulanie na twarzy, czy nie tworzy sztucznej maski?? Teraz maiałam próbkę Chanel ale w płynie i przypadł mi do gustu.
zdecydowanie nie tworzy maski. trudno nawet przesadzic z tym kompaktem
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 09:15   #15
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Sposób nakładnia

Dziewczyny napiszcie mi jeszcze czy taki puder się długo nakłada, bo nie chciałabym wstawać wcześniej
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 11:48   #16
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie zasatanawiam się nad zakupem Mat lumiere albo Prisme Libre. Napisz mi czy Mat Lumiere wygląda natulanie na twarzy, czy nie tworzy sztucznej maski?? Teraz maiałam próbkę Chanel ale w płynie i przypadł mi do gustu.

ale Prisme Libre to puder sypki, a Mat Lumiere to kompakt...

Ja używam Mat Lumiere na sucho i jak chce lepszego krycia to kilkukrotnie przykładam gąbeczkę w te miejsca i niczym się one nie różnią od tych pokrytych raz - jednym słowem super naturalna cera
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 06:45   #17
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Chodzi mi o kompakt z tej serii, on się chyba nazywa Prisme Powder, czy jakoś tak
Mam puder prasowany z tej serii Prisme Again i jestem z niego bardzo zadowolona

Teraz mam próbki Mat Lumiere w fluidzie i jestem super zadowolona, ale po 2 tyg używania zaczynam zauważać że przesusza mi troche skórę, tzn na czole mam takie skórki, a ja mam tłustą cerę o dziwo!!

Napisz mi czy masz taki problem z kompaktem.
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 10:28   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
jeżeli szukasz matu to raczej poszukaj gdzie indziej, te podkłady zawierają też i puder ale według mnie nie dają idealnego matu (też mam swiecącą się skórę); no i są ciężkie, chyba że nakładałabyś pędzlem...
Może polecisz mi jakiś podkład? Ja mam problem, ponieważ świecę się w strefie T. Używające podkładów matujących z górnej półki zaczełam być zadowolona ze swojej cery jednak zauważyłam że po pewnym czasie przesuszają mi skórę na czole,tzn świece się ale ma też taki nieestetyczne skórki jak przy przesuszeniu.

Myśle jescze o Helenie Rubinstein Spektakular
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:54   #19
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Chodzi mi o kompakt z tej serii, on się chyba nazywa Prisme Powder, czy jakoś tak
Mam puder prasowany z tej serii Prisme Again i jestem z niego bardzo zadowolona

Teraz mam próbki Mat Lumiere w fluidzie i jestem super zadowolona, ale po 2 tyg używania zaczynam zauważać że przesusza mi troche skórę, tzn na czole mam takie skórki, a ja mam tłustą cerę o dziwo!!

Napisz mi czy masz taki problem z kompaktem.
nie, nie mam problemu z przesuszoną skórą, ale może dlatego, że bardzo dbam o nawilżenie mimo przetłuszczającej się cery

ale wydaje mi się, że jeśli przy płynnym fluidzie masz taki problem, to przy kompakcie będzie to widoczne bardziej, bo kompakt jest bardziej pudrowy z założenia

jeśli chodzi o szybkość nakładania kompaktu to jest to tempo ekspresowe
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 11:01   #20
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Hej
wczoraj nabyłam w perfumerii Mat Lumiere w płynie Jednak nie zdecydowałam się na kompakt, ale może jeszcze kiedyś w przypływie gotówki nabęde też kompakt.
Dziękuje za wszytkie rady.
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 12:01   #21
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Iizabelaa tez mam płynny Mat Lumiere
Kompakt jest połączeniem płynnego podkłady, prasowanego pudru oraz korektora, dlatego mocniej kryje niż płynnych fluid. Nakłada sie go gąbeczką.
Zauważyłam, że wiele pudrów prasowanych ma w słowie 'compact', dlatego mogą być mylone z prawdziwym kompaktem.
Spróbuj nakładac krem pod Mat Lumiere jeśli Cię przesusza.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 20:23   #22
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

a czy kompakt nie jest niehigieniczny ze nakłada sie go gombeczka na ktorej chyba jednak zbieraja sie bakterie? jak Wy sobie z tym radzicie?
__________________
zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=248008
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 21:00   #23
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
a czy kompakt nie jest niehigieniczny ze nakłada sie go gombeczka na ktorej chyba jednak zbieraja sie bakterie? jak Wy sobie z tym radzicie?
po prostu piorę gąbeczkę co kilka dni
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 15:29   #24
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Widze, ze kilka z was ma lub miało kompakt Mat Lumiere. Przymierzam sie powoli do kupna tego kompaktu bo mój Double sie juz konczy Chciałabym zapytać posiadaczek tego cuda o kilka rzeczy. Mianowicie uzywałam porzedniej wersji Mata czyli Double Perfection i była zachywcona (nie moge przebolec ze juz go wycofali ). Zastanawiam sie nad tym jakie są wogole roznice między Mat Lumiere a Double P.,pomijając to ze Lumiere rozświetla
Moze miała któraś z was Double i ma porównanie tych 2 kompaktów? Czy mat Lumiere kryje tak dobrze jak DP?Paletka kolorków tzn nazwy i nr sie nie zmieniły ale czy kolory roznia sie od palety DP?Czy to rozświetlenie jest bardzo widoczne?
Z tego co wyczytałam to Fluid Mat Lumiere jest sporo gorszy niz DP, mam nadzieje ze w przypadku kompaktu jest inaczej...
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 15:39   #25
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Widze, ze kilka z was ma lub miało kompakt Mat Lumiere. Przymierzam sie powoli do kupna tego kompaktu bo mój Double sie juz konczy Chciałabym zapytać posiadaczek tego cuda o kilka rzeczy. Mianowicie uzywałam porzedniej wersji Mata czyli Double Perfection i była zachywcona (nie moge przebolec ze juz go wycofali ). Zastanawiam sie nad tym jakie są wogole roznice między Mat Lumiere a Double P.,pomijając to ze Lumiere rozświetla
Moze miała któraś z was Double i ma porównanie tych 2 kompaktów? Czy mat Lumiere kryje tak dobrze jak DP?Paletka kolorków tzn nazwy i nr sie nie zmieniły ale czy kolory roznia sie od palety DP?Czy to rozświetlenie jest bardzo widoczne?
Z tego co wyczytałam to Fluid Mat Lumiere jest sporo gorszy niz DP, mam nadzieje ze w przypadku kompaktu jest inaczej...
Ja tylko mogę napisać że Mat Lumiere w fluidzie nie daje mocno widocznego rozświetleni, raczej nie ma nic wspólnego z typowym podkładem roświetlającym.
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 15:47   #26
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja tylko mogę napisać że Mat Lumiere w fluidzie nie daje mocno widocznego rozświetleni, raczej nie ma nic wspólnego z typowym podkładem roświetlającym.
Miałam próbeczke tego podkładu to fakt, przyznam ze też nie zauwazyłam jakiegoś widocznego rozświetlenia. Pod światło i słońce widac jedynie maciupeńke rozświetlające drobinki
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 16:35   #27
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Miałam próbeczke tego podkładu to fakt, przyznam ze też nie zauwazyłam jakiegoś widocznego rozświetlenia. Pod światło i słońce widac jedynie maciupeńke rozświetlające drobinki
ja w płynie mam DP a w kompakcie ML
z kompaktu jestem zadowolona, ale nie mam porównania z kompaktem DP

mam nadzieje, że ML płyn będzie mi się tak samo podobał jak DP, bo nie znalazłam lepszego podkładu póki co...

nie wiem czy robić zapasy z DP...

kolory są na pewno takie same...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 18:39   #28
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja w płynie mam DP a w kompakcie ML
z kompaktu jestem zadowolona, ale nie mam porównania z kompaktem DP

mam nadzieje, że ML płyn będzie mi się tak samo podobał jak DP, bo nie znalazłam lepszego podkładu póki co...

nie wiem czy robić zapasy z DP...

kolory są na pewno takie same...
Moja kolezanka, która takze jest miłośniczka Double w płynie stwierdziła ze Mat Lumiere w płynie jest duuzo gorszy
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:53   #29
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

a jak oceniacie pdkład w kompakcie z porownaniu do płynnego? czy sa mniej zapychajace?
ktore lepiej moga sie sprawowac na tłusto-mieszanej cerze?
bo zastanawiam sie do zakupu kompaktu skoro wiele fluidow mnie zapycha...
__________________
zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=248008
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:53   #30
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Podkład w kompakcie a fluid

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Widze, ze kilka z was ma lub miało kompakt Mat Lumiere. Przymierzam sie powoli do kupna tego kompaktu bo mój Double sie juz konczy Chciałabym zapytać posiadaczek tego cuda o kilka rzeczy. Mianowicie uzywałam porzedniej wersji Mata czyli Double Perfection i była zachywcona (nie moge przebolec ze juz go wycofali ). Zastanawiam sie nad tym jakie są wogole roznice między Mat Lumiere a Double P.,pomijając to ze Lumiere rozświetla
Moze miała któraś z was Double i ma porównanie tych 2 kompaktów? Czy mat Lumiere kryje tak dobrze jak DP?Paletka kolorków tzn nazwy i nr sie nie zmieniły ale czy kolory roznia sie od palety DP?Czy to rozświetlenie jest bardzo widoczne?
Z tego co wyczytałam to Fluid Mat Lumiere jest sporo gorszy niz DP, mam nadzieje ze w przypadku kompaktu jest inaczej...
Miałam dwa DP - Aurore i Sable, teraz mam ML Poudre i nie widzę żadnej różnicy

Ani zapowiadanego rozświetlenia.
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.