nawilżanie od wewnątrz :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-17, 11:20   #1
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084

nawilżanie od wewnątrz :)


Hej
Chcialam podzielić się z Wami niedawno odkytą przeze mnie nowością. Mam dość sucha cere, nie atopową raczej ale dość wrażliwą. Niedawno kosmetyczka poleciła mi kapsułki Topialyse. Stosuje się je jako miesięczną kurację. Na opakowaniu jest napisane, ze powinno sie brać 4 kapsulki dziennie, ale, jako ze nie mam atopii, biore jedna. Niesmowite, po tygodniu moja twarz, wreszcie zaczyna wyglądać na wypoczętą! Jesli ktos ma podobne do moich problemy z cera, niech sprobuje!
A może ktoś ma jakis inny sposób na nawilżanie skóry od wewnatrz, który bylby jednak troszke tańszy? Pozdrawiam!!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 11:29   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Connie, a ile kosztuje opakowanie i ile jest tam kapsułek? Bardzo mnie zaciekawiłaś, bo ja tez jestem "sucharek" .
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 11:37   #3
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Rzastin, opakowanie kosztuje okolo 70 zl. Jest w nim 60 tabletek, więc powinno spokojnie starczyć na jedną kurację dla normalnej (tzn. nie atopowej), ale suchej i zmeczonej skóry
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 11:59   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Topialyse to po prostu kapsułki z olejem z ogórecznika. są polskie tańsze preparaty o takim składzie: Boragoglanyna Betulandu, Neoglandyna Tymofarmu, Borage oil power health, Biogal Gal; a z preparatów zawierających kompozycję kilku olejów: Dehalid firmy Gal.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 16:56   #5
Krakki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 34
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

A czy takie kapułki, z tłuszczami może przyjmować osoba z cerą tłustą ale odwodnioną?
justy napisał(a):
> Topialyse to po prostu kapsułki z olejem z ogórecznika. są polskie tańsze preparaty o takim składzie: Boragoglanyna Betulandu, Neoglandyna Tymofarmu, Borage oil power health, Biogal Gal; a z preparatów zawierających kompozycję kilku olejów: Dehalid firmy Gal.
Krakki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 17:14   #6
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Jasne, takie preparaty na pewno nie spowodują przetłuszczania się cery (wręcz przeciwnie, pomogą jej w nawilżeniu) - tłusta skóra nie ma nic wspólnego ze spożyciem tłuszczu

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 21:58   #7
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Justy, dzieki za informacje!! Super, jeśli można dostać takie kapsułki trochę taniej Napisz mi tylko prosze, jeśli wiesz, które mają w składzie dokładnie olej z ogórecznika i witaminę E (nie mogę sie doszukać tego w internecie), bo jest to podobno opytmalny skład.
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 16:14   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Krakki napisał(a):
> A czy takie kapułki, z tłuszczami może przyjmować osoba z cerą tłustą ale odwodnioną?

tak, ocztwiście. olej z ogórecznika zawiera dużo GLA, który wpływa korzystnie równiez na cerę z trądzikiem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 16:24   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Connie napisał(a):
> Napisz mi tylko prosze, jeśli wiesz, które mają w składzie dokładnie olej z ogórecznika i witaminę E

większość ma witaminę E, bo witamina ta jest użyta tu jako konserwant-przeciwutleniacz.
Borage: oil 250mg oleju+ wit.E
Biogal: 350mg oleju, bez witaminy
Dehalid: 245mg oleju z ogórecznika, 5mg wit.E, 250 tranu z dorsza
Neoglandyna: 362,6mg oleju, 7,4mg wit.e
Boracelle (firmy Bio Oil) dwa rodzaje: kaps. 250mg oleju i 5 mg vit.E oraz 500 mg oleju i 10mg vit.E
Boragoglandyna 100: 250 mg oleju z ogórecznika+ 250 mg oleju ze słonecznika
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 18:50   #10
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Justy, Dziekuje bardzo
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 09:35   #11
Krakki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 34
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Dzięki, może więc spróbuję, bo borykam się z moje "wspaniałą" cerą - przetłuszczającą się, trądzikową, z naczynkami i odwodnioną a czy inne preparaty z olejami, np. w olejem z wiesiołka, też działają nawilżająco od środka?
pixie_76 napisał(a):
> Jasne, takie preparaty na pewno nie spowodują przetłuszczania się cery (wręcz przeciwnie, pomogą jej w nawilżeniu) - tłusta skóra nie ma nic wspólnego ze spożyciem tłuszczu
>
>
Krakki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-21, 06:55   #12
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Olej z wiesiołka - jak najbardziej! Wszystkie nienasycone kwasy tłuszczowe tak zbawiennie działają (to oznacza jedzenie tłustych ryb - tylko z hodowlanym łososiem na wszelki wypadek lepiej nie przesadzać, oliwy z oliwek i innych nieprzetworzonych olejów roślinnych, orzechów, ziaren słonecznika, dyni, siemienia lnianego etc.), one poniekąd wiążą wodę w skórze, no i w ogóle są mega-zdrowe

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 13:02   #13
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Dziewczyny, czy takie tabletki moze brac kazdy, kto ma sucha skore i po prostu uwaza,ze trzeba ja dowilzyc? czy moze dopiero po konsultacji z lekarzem? I czy wywoluja jakies skutki uboczne? Czy wchodza w interakcje z innymi lekami (pigulki hormonalne)?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 23:13   #14
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Re: nawilżanie od wewnątrz :)

Cytat:
Napisane przez mimbi
Dziewczyny, czy takie tabletki moze brac kazdy, kto ma sucha skore i po prostu uwaza,ze trzeba ja dowilzyc? czy moze dopiero po konsultacji z lekarzem? I czy wywoluja jakies skutki uboczne? Czy wchodza w interakcje z innymi lekami (pigulki hormonalne)?
Choć to stary watek, dopiszę jednak odpowiedź:
Działania niepożądane:
  • systematyczne przyjmowanie większych dawek oleju z ogórecznika obniża cisnienie tetnicze krwi i może działać przeczyszczająco
Interakcje:
  • przyjmowanie oleju z ogórecznika nasila działanie niesterydowych leków przeciwzapalnych i wydłuża czas krzepnięcia krwi
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 11:55   #15
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: nawilżanie od wewnątrz :)

O dobroczynnych skutkach tych olejków stosowanych do wewnątrz już wiadomo. Ja się natomiast zastanawiam, czy możnaby je wyciskać i stosować jako maseczki. Niektóre firmy produkują olejki do tarzy i są one bardzo drogie. Czy możnaby do takiego olejku dodatkowo wcisnąć kapsułkę z wirt A i E? Co sądzicie? Czy taka maseczka nadawałaby się pod oczy?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.