"Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-22, 01:00   #1
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Exclamation

"Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień


Moi drodzy, wątek Czym dziś pachniesz właśnie został zamknięty. Zanim zaczniecie panikować czy się denerwować, kilka słów wyjaśnień...


Po pierwsze - dlaczego zamknięty?
Uznałam, że to będzie najlepszy sposób, żeby zwrócić Waszą uwagę na ten wątek. Zamknięcie nie jest na stałe, pewnie niedługo wątek z powrotem zostanie odblokowany.

Skąd ten pomysł?
Otóż dochodzi do nas coraz więcej głosów, że nasz - z założenia owszem, plotkowy wątek - jest nie do przeczytania. Za dużo postów dziennie przybywa, za dużo treści; Wizażanki nie nadążają z czytaniem, gubią się i przestają chcieć czytać te wszystkie posty.
A zdecydowanie nie odstraszanie było zamysłem tego wątku, tylko - integracja, luźne plotkowanie. Co z tego wyszło, każdy widzi. Wystarczy przestudiować statystyki dziennego płodzenia postów, które obliczyła Tulip.

Rozmawiamy w Czym dziś pachniesz na wszystkie tematy. Niektóre OT trwają i po kilka stron, nieraz aż „głupio”się w taką dyskusję wepchnąć i napisać coś na temat.

Plotki plotkami, ale jeden wątek nie może zastępować nam poszczególnych for tematycznych (Kulturalnie, Intymnie, Pytania do wizażystki, Pytania do fryzjerki, Metamorfozy, Mama z klasą - i kilka innych, a wierzcie mi, wypisałam tylko te fora, o które nasze dyskusje zahaczały).

Rozumiem, że na tym forum czujecie się jak w domu. To oczywiste, w końcu mamy tu swój stały skład, znamy się.
Ale nie może dochodzić do takich sytuacji, że w jednym wątku ktoś (tu absolutnie do nikogo nie piję i nic nie zarzucam, podaję jedynie przykłady): pisze o problemach z rodzicami, pokazuje nowe zakupy, prosi o wyjaśnienie multicytowania, rozmawia o dzieciach, o pracy, o kolczykach, lub prowadzi poważne i długie dyskusje, itp itd...
Toż to się robi misz-masz nie do ogarnięcia!

---

Trzeba to zmienić.


Przede wszystkim - chyba wszyscy musimy sobie uświadomić, że mamy fora tematyczne. I to w nich powinny się odbywać niektóre rozmowy. Za bardzo się przyzwyczailiśmy, że wszystko można wrzucać do jednego wątku; np. ostatnia dyskusja o Szapołowskiej powinna w zasadzie znaleźć się na Kulturze lub Plotkowym. Tam znalazłoby się więcej chętnych do rozmowy.

Dlatego też - jeżeli moderator trafi na rozwlekłą dyskusję, to prawdopodobnie przeniesie odpowiednie posty do nowego wątku, na właściwe forum.


Poza tym - mamy blogi.
Ktoś chce się wygadać, wykrzyczeć, wyżalić? Niech to zrobi w swoim wizażowym blogu (gdzie również można zastrzec, że do bloga będą miały wstęp np. tylko osoby z listy "przyjaciół"). Bloga może założyć każdy.

Dlatego warto się zastanowić, czy nie przenieść niektórych swoich historii na wpis w blogu, gdzie bez przerywników w postaci innych historii, na spokojnie będzie można porozmawiać o swoich bolączkach.

No i oczywiście nie zapominajmy o PW, niektóre sprawy można załatwić także i w ten sposób (np. domawianie się co do wysyłki zapachów, informowanie się że już coś wysłano, publikowanie zdjęć, i inne rozmowy).

---

Czekamy na uwagi, komentarze, pomysły.
I zaznaczam, że nie robimy nikomu na złość, zamykając najpopularniejszy wątek na Perfumach. Po prostu cenimy sobie porządek; a przyznacie sami, że w Czym dziś pachniesz porządek zatraciłyśmy gdzieś przy piątej części...

Oczywiście wątek Czym dziś pachniesz zostanie wkrótce otwarty, jednak chciałybyśmy żeby ten wątek przeczytało jak najwięcej osób; i jak najwięcej osób się wypowiedziało.


Rachel i Tulip

__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 01:33   #2
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Dodam propozycję jednej Wizażanki, aby stworzyć oddzielnie wątek zupełnie plotkowy, oraz tradycyjnie "Czym dziś pachniesz".

Wtedy większe off-topy i dyskusje lądowałyby (czyt.: byłyby przenoszone przez modki) w wątku plotkowym.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:19   #3
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Dodam propozycję jednej Wizażanki, aby stworzyć oddzielnie wątek zupełnie plotkowy, oraz tradycyjnie "Czym dziś pachniesz".

Wtedy większe off-topy i dyskusje lądowałyby (czyt.: byłyby przenoszone przez modki) w wątku plotkowym.
To brzmi całkiem sensownie, o ile uda się jakos ustalić granicę OT, od której posty byłyby przenoszone.
Czy ten wątek byłby tylko miejscem do przenoszenia postów czy możnaby było w nim normalnie pisać?
Wątki plotkowe na innych forach calkiem nieźle się sprawdzają
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:23   #4
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Szkoda... Wiele z nas poznało sie dużo lepiej dzieki takim dyskusjom i rozmowom.

Co do udzielania się na innych forach tematycznych perfumy uważam za moje forum, czuje się tu jak u siebie w domu i nie mam ochoty pokazywać np. fotek swojej biżuterii na forum biżuteryjnym, wolę się dzielić nimi z Wami


Rachelo, a o czym możemy pisać w watku "czym dziś pachniesz..."? bo ja już nie pamiętam co było w nim pisane 2 lata temu...
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:28   #5
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Co do udzielania się na innych forach tematycznych perfumy uważam za moje forum, czuje się tu jak u siebie w domu i nie mam ochoty pokazywać np. fotek swojej biżuterii na forum biżuteryjnym, wolę się dzielić nimi z Wami
Tymeno, ja też sobie nie wyobrażam że nasze offtopy mogłyby lądowac na forach tematycznych
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:31   #6
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Szkoda... Wiele z nas poznało sie dużo lepiej dzieki takim dyskusjom i rozmowom.

Co do udzielania się na innych forach tematycznych perfumy uważam za moje forum, czuje się tu jak u siebie w domu i nie mam ochoty pokazywać np. fotek swojej biżuterii na forum biżuteryjnym, wolę się dzielić nimi z Wami


Rachelo, a o czym możemy pisać w watku "czym dziś pachniesz..."? bo ja już nie pamiętam co było w nim pisane 2 lata temu...
Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Tymeno, ja też sobie nie wyobrażam że nasze offtopy mogłyby lądowac na forach tematycznych
zgadzam sie z dziewczynami.
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:52   #7
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Ja sie zgadzam z Rachela i Tulip - uwielbialam watek Czym dzis pachniesz, ale rzeczywiscie coraz mniej w nim bylo o tym, czym dzis pachniemy... oddzielny watek plotkowy to calkiem fajny pomysl .
khy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 08:55   #8
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Mam pomysł!! Może umieścić wątek "czym dziś pachniesz...? poplotkujmy" na http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=85 ? czyli na Wizażowe Społeczności
i po problemie
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:57   #9
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
To brzmi całkiem sensownie, o ile uda się jakos ustalić granicę OT, od której posty byłyby przenoszone.
Czy ten wątek byłby tylko miejscem do przenoszenia postów czy możnaby było w nim normalnie pisać?
Wątki plotkowe na innych forach calkiem nieźle się sprawdzają
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Szkoda... Wiele z nas poznało sie dużo lepiej dzieki takim dyskusjom i rozmowom.

Co do udzielania się na innych forach tematycznych perfumy uważam za moje forum, czuje się tu jak u siebie w domu i nie mam ochoty pokazywać np. fotek swojej biżuterii na forum biżuteryjnym, wolę się dzielić nimi z Wami


Rachelo, a o czym możemy pisać w watku "czym dziś pachniesz..."? bo ja już nie pamiętam co było w nim pisane 2 lata temu...
Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Tymeno, ja też sobie nie wyobrażam że nasze offtopy mogłyby lądowac na forach tematycznych
Cytat:
Napisane przez agaa13 Pokaż wiadomość
zgadzam sie z dziewczynami.
Zgadzam sie z dziewczynami ,ja trafilam tutaj nie dawno ,i wszystko czego sie nauczylam to tylko dzieki dziewczynom z tego watku Przegladalam inne watki do niektorych sie wpisywalam ,ale to nie to, nie potrafie tego okreslic ,alu wlasnie na PERFUMACH jest taka atmosfera, klimat ,którego na innych watkach ja nie odczulam .Przepraszam za to,ze wczoraj zasmiecilam w dosc znacznym stopniu watek, ale nikt w realu nie pomógl mi tyle i to BEZINETRESOWNIE co dziewczyny na PERFUMACHdzie kuje
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 08:58   #10
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Tymeno, ja też sobie nie wyobrażam że nasze offtopy mogłyby lądowac na forach tematycznych


Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Ja sie zgadzam z Rachela i Tulip - uwielbialam watek Czym dzis pachniesz, ale rzeczywiscie coraz mniej w nim bylo o tym, czym dzis pachniemy... oddzielny watek plotkowy to calkiem fajny pomysl .

No dobrze, oddzielny watek ale o czym będziemy pisać w "czym dziś pachniesz" ? Kiedyś pisałysmy tam o testowanych zapachach a odkąd jest wątek "ostatnio testowałam" to tam opisujemy swoje wrażenia.
Na pewno będziemy zbaczać z tematu i żeby nie wyszło tak, że mamy dwa watki plotkowe


Poza tym to taki duży problem? W końcu to watek plotkowy to się na nim plotkowało Czy tu będziemy to robic czy gdzies indziej będzie tak samo nieprzejrzysty
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:05   #11
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
No dobrze, oddzielny watek ale o czym będziemy pisać w "czym dziś pachniesz" ? Kiedyś pisałysmy tam o testowanych zapachach a odkąd jest wątek "ostatnio testowałam" to tam opisujemy swoje wrażenia.
Na pewno będziemy zbaczać z tematu i żeby nie wyszło tak, że mamy dwa watki plotkowe

Ja w watku Czym dzis pachniesz lubilam zawsze czytac biezace wrazenia dotyczace zapachow - przeciez nie musza to byc zawsze opisy testowanych, wiele dziewczyn pachnie np. kilkunastoma zapachami na zmiane (i zawsze cos fajnego o nich napisza, nawet przy setnym uzyciu ;-) ).
Offtopy jasne - ale nie wielogodzinne dyskusje na jakis temat zupelnie nie zwiazany z watkiem, od tego bedzie wlasnie ten watek czysto plotkowy, tak to widze .
khy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 09:08   #12
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość







No dobrze, oddzielny watek ale o czym będziemy pisać w "czym dziś pachniesz" ? Kiedyś pisałysmy tam o testowanych zapachach a odkąd jest wątek "ostatnio testowałam" to tam opisujemy swoje wrażenia.
Na pewno będziemy zbaczać z tematu i żeby nie wyszło tak, że mamy dwa watki plotkowe


Poza tym to taki duży problem? W końcu to watek plotkowy to się na nim plotkowało Czy tu będziemy to robic czy gdzies indziej będzie tak samo nieprzejrzysty
No wlasnie .nie moze tak byc "Wątek plotkowy - czym dzis pachniesz?",przeciez sa watki tematyczne np. nasze kolekcje,co c chcemy itd, ,natomiast wydarzenia zycia codziennego i tego pachnacego i niepachnacego niech zostana tak jak do tej pory
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:36   #13
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Mnie się podoba pomysł rozbicia wątku pachnąco-plotkowego na dwa: jeden dotyczący faktycznie tego, czym dziś pachniemy i naszych wrażeń z tym związanych i drugi całkowicie plotkowy, gdzie można offtopować do woli.
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:38   #14
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Ja sie zgadzam z Rachela i Tulip - uwielbialam watek Czym dzis pachniesz, ale rzeczywiscie coraz mniej w nim bylo o tym, czym dzis pachniemy... oddzielny watek plotkowy to calkiem fajny pomysl .
mnie się ten pomysł też podoba

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Ja w watku Czym dzis pachniesz lubilam zawsze czytac biezace wrazenia dotyczace zapachow - przeciez nie musza to byc zawsze opisy testowanych, wiele dziewczyn pachnie np. kilkunastoma zapachami na zmiane (i zawsze cos fajnego o nich napisza, nawet przy setnym uzyciu ;-) ).
Offtopy jasne - ale nie wielogodzinne dyskusje na jakis temat zupelnie nie zwiazany z watkiem, od tego bedzie wlasnie ten watek czysto plotkowy, tak to widze .
lubiłam czytać o wrażeniach na temat zapachów, ale lubiłam również krótkie i treściwe wpisy typu: "dziś pachnę...i tu nazwa perfum", takie wpisy pozwalały mi poznać Was o strony upodobań zapachowych




Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
No wlasnie .nie moze tak byc "Wątek plotkowy - czym dzis pachniesz?",przeciez sa watki tematyczne np. nasze kolekcje,co c chcemy itd, ,natomiast wydarzenia zycia codziennego i tego pachnacego i niepachnacego niech zostana tak jak do tej pory
Czarnazuziu, ja rozumiem pomysł oddzielenia długich offtopów, czy bardzo poważnych, czasem niemiłych dyskusji
czasem niezręcznie jest wtedy napisać: "pachnę czymśtami podoba mi się bardzo w tym zapachu cośtam"

w czasach kiedy jedynie czytałam Perfumy, w tym wątku zawsze były offtopy, ale chyba rzeczywiście nie tak rozbudowane, a fakt, że moderatorki uznały, że jest w tym jakiś problem, przemawia do mnie

i dziś brakuje mi możiwości wpisania czym pachnę a pachnę Dzingiem
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:44   #15
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Ja sie zgadzam z Rachela i Tulip - uwielbialam watek Czym dzis pachniesz, ale rzeczywiscie coraz mniej w nim bylo o tym, czym dzis pachniemy... oddzielny watek plotkowy to calkiem fajny pomysl .
Takie jest też moje zdanie. Patrzę po innych forach- sa tam wątki plotkowe mają się dobrze, a nawet świetnie.


Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Ja w watku Czym dzis pachniesz lubilam zawsze czytac biezace wrazenia dotyczace zapachow - przeciez nie musza to byc zawsze opisy testowanych, wiele dziewczyn pachnie np. kilkunastoma zapachami na zmiane (i zawsze cos fajnego o nich napisza, nawet przy setnym uzyciu ;-) ).
Offtopy jasne - ale nie wielogodzinne dyskusje na jakis temat zupelnie nie zwiazany z watkiem, od tego bedzie wlasnie ten watek czysto plotkowy, tak to widze .
Wygląda na to, ze zgadzam się zupełnie z Khy.
Szkoda mi Perfum jako forum o zapachach właśnie, dla pasjonatów zapachów. Bo ten charakter się zatraca. Właśnie wśród wielogodzinnych, ba, wielodniowych dyskusji, porad, przekomarzań- zapachów już nie ma. Albo gdzieś na końcu długiego postu dla przyzwoitości wpisuje się jakąś nazwę i koniec.

Dobrze, że się integrujemy, poznajemy, wspieramy, rozmawiamy i dyskutujemy ze sobą. I to byśmy mogły robić w plotkowym.

Ale szkoda mi naszej pasji.
Szkoda mi wiedzy wielu dziewczyn, szkoda mi ich wrażeń zapachowych, które- czasami, a ostatnio coraz częściej- lądują wciśnięte właśnie jako offtop w offotpie na przysłowiowy już temat Szapołowskiej. I których nikt prawie nie zauważa.
W ogóle utożsamiam się jakoś z naszym forum i dlatego szkoda mi jego merytorycznej wartości. Brzmi to poważnie, ale naprawdę tak jest. Przywiazana jestem do Perfum, to tu weszłam w świat zapachów, tu poznałam dziewczyny- i nie tylko dziewczyny- które je znają, których wiedza i wrażliwość mi imponowała i imponuje, które czują potrafią wprowadzić w ten pachnący świat.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:47   #16
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Szczerze mówiąc, jakoś nie bardzo widzę nowy wątek perfumeryjno-plotkowy. Chodzi o to, że w momencie, kiedy ktoś np. Tymena chciałaby sie pochwalić biżuterią, wpisywałaby się w wątku plotkowym, a następnie przechodziła do "Czy pachniesz" aby powiedzieć czym dzisiaj pachnie. W ten sposób dyskusja sie "rozdwaja", bo jakoś mi sie nie widzi przeskakiwanie z jednego wątku do drugiego.

Moim zdaniem właśnie "Czym pachniesz" powinno być uznane za taki wątek plotkowy - w końcu czemu był tak popularny? Chyba nie dlatego, że każdy chciał koniecznie wiedzieć, kto czym pachnie. Raczej dzięki owym plotkom, które nadawały temu wątkowi nieoceniony klimat.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:49   #17
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość

Dobrze, że się integrujemy, poznajemy, wspieramy, rozmawiamy i dyskutujemy ze sobą. I to byśmy mogły robić w plotkowym.

Ale szkoda mi naszej pasji.
Szkoda mi wiedzy wielu dziewczyn, szkoda mi ich wrażeń zapachowych, które- czasami, a ostatnio coraz częściej- lądują wciśnięte właśnie jako offtop w offotpie na przysłowiowy już temat Szapołowskiej. I których nikt prawie nie zauważa.
W ogóle utożsamiam się jakoś z naszym forum i dlatego szkoda mi jego merytorycznej wartości. Brzmi to poważnie, ale naprawdę tak jest. Przywiazana jestem do Perfum, to tu weszłam w świat zapachów, tu poznałam dziewczyny- i nie tylko dziewczyny- które je znają, których wiedza i wrażliwość mi imponowała i imponuje, które czują potrafią wprowadzić w ten pachnący świat.
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 09:54   #18
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, jakoś nie bardzo widzę nowy wątek perfumeryjno-plotkowy. Chodzi o to, że w momencie, kiedy ktoś np. Tymena chciałaby sie pochwalić biżuterią, wpisywałaby się w wątku plotkowym, a następnie przechodziła do "Czy pachniesz" aby powiedzieć czym dzisiaj pachnie. W ten sposób dyskusja sie "rozdwaja", bo jakoś mi sie nie widzi przeskakiwanie z jednego wątku do drugiego.

Moim zdaniem właśnie "Czym pachniesz" powinno być uznane za taki wątek plotkowy - w końcu czemu był tak popularny? Chyba nie dlatego, że każdy chciał koniecznie wiedzieć, kto czym pachnie. Raczej dzięki owym plotkom, które nadawały temu wątkowi nieoceniony klimat.
A właściwie dlaczego nie można wpisać w dwóch wątkach? To żadna trudność.
Niech plotki będą, z nieocenionym klimatem, jak najbardziej. Kto chce, niech pisze, a kto chce napisać tylko o zapachu, ewentualnie swoje impresje na ten temat, albo prześledzić tylko, czy pachną inni, nie musi wciskać się w plotki.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:01   #19
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Ja pozwole wyrazić sobie swoje zdanie z perspektywy bardzo nowej użytkowniczki. Forum co prawda czytam od dawna, dopiero ostatnio zaczęłam się udzielać, więc sama zauważyłam rozrost watku "Czym dziś pachniesz" z biegiem czasu.
Gdy byłam jedynie podczytywaczem, sprawa była prosta- długi i niezrozumiały off-top omijałam, ale teraz gdy chciałabym orientować się, co się dzieje na forum, móc się wypowiedzieć, czy to w sprawie perfumowej, czy zupełnie nie, coś takiego bywa utrudnieniem.
I tutaj uważam że naprawde pojawia się problem co zrobić, ponieważ idea luźnego pogadania w tym wątku, była świetna i szkoda byłoby ją stracić. Pomysł podzielenia go na dwa czyli "ploty" i "czym pachniesz" chyba nie jest do końca dobry Obawiałabym się , że wątek "czym pachniesz" wtedy popadłby w niejakie zapomnienie. Zresztą jak należało by sklasyfikować co się do którego nadaje?
Jeśli napisałabym coś takiego "Pachniałam dziś XYZ z próbki, miałam ochote go kupić, ale dzisiejszy okropny dzień (i tu pada opowieść co się działo) mi go obrzydził." No i gdzie z czymś takim się udać?
Narazie nie mam pomysłu, co należałoby zrobić. Postaram się wykopać w archiwum jakieś początkowe wątki o tym temacie, może to będzie inspiracją
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 10:03   #20
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Dziewczyny wiecie co jest najgorsze, ze ja rozumiem argumenty za i przeciw przyjmuje je ale fakt jest jeden brakuje go jak cholera Dodam tylko, ze jak przegladalam watki ,to ten cieszyl sie najwieksza popularnościa mysle ,ze to tez o czymś swiadczy.

Edytowane przez czarnazuzia1
Czas edycji: 2007-12-22 o 10:09 Powód: dopisek
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:17   #21
Lea93
Zadomowienie
 
Avatar Lea93
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nottingham
Wiadomości: 1 678
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Mam pomysł!! Może umieścić wątek "czym dziś pachniesz...? poplotkujmy" na http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=85 ? czyli na Wizażowe Społeczności
i po problemie
o, ten pomysł bardzo mi się podoba! jestem za.
__________________
czerwonawstążkaniepodnosiwartościpudełka .

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:21   #22
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

A czemu służyć ma ten wątek? Raczej oczywiste jest, że część wizażanek z Perfum czy Wizażu będzie na tak, część na nie. A pewnie znajdą się też inne opcje i pomysły również popierane bądź nie. Jeśli dyskusja ma na celu uzgodnienie czegoś konkretnego to może sonda byłaby właściwsza? A jeśli decyzja została już podjęta (bo wątek jest zamknięty) to tym bardziej nie kapuję sensu tego topicu-wyjaśnienie też można zakłódkować.
mex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:25   #23
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
A czemu służyć ma ten wątek? Raczej oczywiste jest, że część wizażanek z Perfum czy Wizażu będzie na tak, część na nie. A pewnie znajdą się też inne opcje i pomysły również popierane bądź nie. Jeśli dyskusja ma na celu uzgodnienie czegoś konkretnego to może sonda byłaby właściwsza?
No ale dyskusja nie jest zła. Przeciez nikt nie ma w tej chwili gotowej recepty na to, jak problem rozwiązać. A nuż komuś strzeli coś mądrego do głowy i napisze o tym i okaże się to strzałem w dziesiatkę?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:29   #24
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

To może niepotrzebny jest wątek "ostatnio testowałam"? Może te wrażenia z testów opisywać w wątku "czym dziś pachniesz" a plotkowy niech zwie się "plotkowy coś tam" i tam wylewajmy swoje żale, chwalmy się dziećmi, TŻtami, innymi kolekcjami

Tylko pamietam, że kiedyś Neonka rzuciła taka propozycję utworzenia osobnego wątku ale wtedy zostało ustalone, że lepiej to schować w "czym dziś pachniesz", żeby te nasze smuteczki były ukryte a nie zgromadzone do kupy.




Mex, Rachela przecież pisała, że wątek otworzy A sprawa jest do przegadania, trzeba znaleśc jakieś rozwiazanie
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:32   #25
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
No ale dyskusja nie jest zła. Przeciez nikt nie ma w tej chwili gotowej recepty na to, jak problem rozwiązać. A nuż komuś strzeli coś mądrego do głowy i napisze o tym i okaże się to strzałem w dziesiatkę?
Dla niektórych formuła wątku "Czym dziś pachniesz..." była problemem, innym się podobała. Strzał w dziesiątkę uszczęśliwiający wszystkich - wszystko możliwe

Moim zdaniem fajnie byłoby mieć ascetyczny wątek "czym pachniesz" + oddzielny plotkowy.

Dobra, nie wtrącam się To tylko małe IMHO, pędzę kończyć porządki
mex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:35   #26
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
To może niepotrzebny jest wątek "ostatnio testowałam"? Może te wrażenia z testów opisywać w wątku "czym dziś pachniesz" a plotkowy niech zwie się "plotkowy coś tam" i tam wylewajmy swoje żale, chwalmy się dziećmi, TŻtami, innymi kolekcjami

Tylko pamietam, że kiedyś Neonka rzuciła taka propozycję utworzenia osobnego wątku ale wtedy zostało ustalone, że lepiej to schować w "czym dziś pachniesz", żeby te nasze smuteczki były ukryte a nie zgromadzone do kupy.
Toż przecież na plotkowym są nie tylko smuteczki, Tymeno. A może to myśl- połączyć pachnący z testowaniem, a plotkowy zostawić miłym plotkowym....?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:37   #27
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Mnie się podoba pomysł rozbicia wątku pachnąco-plotkowego na dwa: jeden dotyczący faktycznie tego, czym dziś pachniemy i naszych wrażeń z tym związanych i drugi całkowicie plotkowy, gdzie można offtopować do woli.
Całkowicie zgadzam się z Joasią. Zupełnie nie wyobrażam sobie tego, że częśc dyskusji miałaby zostać przeniesiona na inne forum.
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:39   #28
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Toż przecież na plotkowym są nie tylko smuteczki, Tymeno. A może to myśl- połączyć pachnący z testowaniem, a plotkowy zostawić miłym plotkowym....?

Tak Ewo, nie tylko są smuteczki tak mi się napisało, bo podczas tamtej dyskusji takie padły argunemty
tymena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:46   #29
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Ja wiem jedno,że dzieki off-topom moja rodzina pozna smak pierniczkOw TYMENY i jabłecznika , wiem tez ,ze jak będe w Poznaniu odwiedze Miśke.Jak bede w innych cześciach kraju ,to moge zaproponowa spotkanie ze znajomymi z perfum.Natomiast , informacja pachne tym,a tym dzis ,rozwija sie tak ,a ,tak nie dala by mi szansy poznania wielu fajnych osób od innej strony.Bo kazda inna informacja przy takim zalozeniu byla by off-topem.
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 10:47   #30
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Tylko pamietam, że kiedyś Neonka rzuciła taka propozycję utworzenia osobnego wątku ale wtedy zostało ustalone, że lepiej to schować w "czym dziś pachniesz", żeby te nasze smuteczki były ukryte a nie zgromadzone do kupy.
No właśnie. Wówczas postronne osoby mają nasze smuteczki i osobiste zwierzenia na widelcu w jednym wątku No ale może jednak tego się nie da uniknąć - w końcu to forum internetowe

Podobnie jak Olik od razu pomyślałam o Wizażowych Społecznościach, ale nie jestem pewna czy w realizacji wyglądałoby to tak samo jak plotkowy "Czym dziś pachniesz"

Zauważyłam, że sporo podfor ma swoje specjalne plotkowe wątki - np. Plotkowy dla dietetyczek III , Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko czIII , PLOTKI dla Pazuromaniaczek , Plotkowy dla porzuconych - część II ...

Może nasz wątek plotkowy nazwać: "Czym dziś pachniesz Wizażanko? Wątek plotkowy perfumomaniaczek" i nie rozdzielać tych dwóch kwestii?
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.