CZym okolice bikini? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-13, 18:44   #1
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166

CZym okolice bikini?


Zawsze ten sam klopot- po depilacji wloski nie tylko grubsze, ciemniejsze ale jest ich wiecej i robia sie krostki. Wiec czego uzywac do okolic bikini? U mnie wosk nie dziala, golarka( bez komentarza), krem Joanny tez... Poradzcie czego WY uzywacie- jakis dobry krem czy inny sposób za niewysoka cene... HELP!
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 18:49   #2
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: CZym okolice bikini?

mam ten sam problem
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 18:59   #3
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: CZym okolice bikini?

Hmm ja wam zdradzę swój sposób :P może będziecie się śmiać ale jest naprawdę skuteczny.Otóż metoda jest pracochłonna (przez h czy ch?? ) ale efekty są przynajmniej dla mnie b.zadowalające.Więc potrzebna jest jedynia pęseta i trochę wolnego czasu :P Pozbywam się włosków wyrywając je-raczej pojedynczo.Przy odrobinie wprawy idzie to dośc szybko i w miarę bezboleśnie.Włoski odrastają bardzo wolno i co najważniejsze są miękkie i delikatne,a co się z tym wiąże każda następna depilacja jest mniej bolesna,włoski znacznie lepiej "wychodzą".Może spytacie czy nie lepiej wyrywać je depilatorem.Otóż nie,próbowałam ale to nie był dobry pomysł bo depilator wyrywa duuużo włosków naraz co sprawia kosmiczny ból (przynajmniej mi).Pojedyncze wyrywanie włosków jest prawie bezbolesne.
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:02   #4
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: CZym okolice bikini?

Ten sam problem- z tego co wiem to świetny efekt daje laser- ale, och, to wydatek rzędu 700zł- i nie wiem czy wart ceny...
Sama chętnie poczytam jakieś cenne rady...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:04   #5
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: CZym okolice bikini?

a nie wrastaja?? czy masz moze na to jakis sposob??
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:06   #6
vazka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 114
GG do vazka
Re: CZym okolice bikini?

przyznam że ta metoda (jak dla mnie) daje dobre efekty bo mam również duży problem z depilacją tych okolic... jak dla mnie włoski wrastają ale o wiele mniej i nie robią się krostki...
__________________
...
vazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:08   #7
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: CZym okolice bikini?

ten pomysl podsunela mi kolezanka i stosuje go juz ponad rk-jak na razie najskuteczniejsza metoda->wloski odrastaja oslabione,jest ich mniej ,sa slabsze (wroslo mo w tym czasie naprawde kiika - ale tu zdezynfekowana igla i wyciagnelam), nie mam zadnych blizn - na poczatku bylo to pracochlonne-a teraz robie to (poza latem) kilka razy w m-cu ,na biezaco,po kilka-kilkanascie wloskow-nowych,odrastajacych)
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-13, 19:10   #8
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: CZym okolice bikini?

penseta... to tez mój sposób, tylko jestem strasznie leniwa ale wloski naprawde sa slabsze i wyrywam co pare dni ze 2-3 wloski, dlatego potem nie trzeba tyle czasu. i faktycznie za drugim razem nic nie boli
Tinkerbell
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:16   #9
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Re: CZym okolice bikini?

a ja depiluje kremem Veet, nie mam na niego uczulenia, a zeby nie robily sie krostki smaruje albo mascia alantan albo sudocrem. I jak narazie jest ok.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:21   #10
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: CZym okolice bikini?

Żeby nie wrastały to robie peeling :P działa
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 19:32   #11
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: CZym okolice bikini?

<font color=blue> No, ale dlaczegoz to nie depilujecie okolicy bikini woskiem??? Ja tylko tak (sobie i innym - jako zem kosmetyczka) je depiluje. To nieprawda, ze odrastaja mocniejsze i wiekszej ilosci. Widzialam na wlasne oczy kobiety, ktore depilowalam od "pierwszego razu" przez pare miesiecy, ze za kazdym razem wloskow bylo mniej i byly slabsze!...
A te panie, ktore depiluja sie od lat (zarowno bikoni jak i nogi, pachy) maja ich juz naprawde bardzo malo, w niektorych miejscach wloski wrecz PRZESTALY ROSNAC.
Wloski na nogach depiluje woskiem w rulce, te pod pachami i w okolicy bikini, wloskiem plynnym, na szpatulce.
Polecam i zachecam do sprobowania!!!!
Trzeba tylko znalezc kosmetyczke z tak zwana "lekka reka", ktora je wyrwie szybko, a nie taka z "reka ciezka" co wyrywa niczym plaster... he, he...
FEMME*BANALE - SZYBKA REKA
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-13, 23:29   #12
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: CZym okolice bikini?

Ja chyba jestem pod tym względem jakas trefna, bo mi po wyrwaniu włosa wraz z cebulką dziwy się dzieją.
Moze Ty Femme jako fachowiec mi pomożesz.
Otóż ja mam a odwrót - mi po wyrwaniu(np. pesetą) rosna grubsze i zostaja takie dzurki. Wygląda to nieładnie.
Czy po wosku byłoby lepiej. wątpię. Przecież to na tym samym polega.
Mam depilator Brauna(najlepszy na rynku) i tez podobnie.
Wrastaja, brzydkie krosty,nieestetyczne dziurki(tyle ze bez włosa)
Juz sama nie wiem co robic...
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 06:27   #13
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: CZym okolice bikini?

Może wam sie wyda to dziwne.. ale mi wystarcza mydło i zwykła maszynka, nie mam zadnych krostek, ani podrażnienień( no moze na poczatku z 2 razy bylo zaczerwienione ).. Pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 09:03   #14
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: CZym okolice bikini?

<font color=blue> Hmmm... Ja tam jeszcze w swej karierze (!) dziurek po wosku nie widzialam, wloski rosnace pod skora - i owszem ale na to mozna zaradzic - peelingiem, zmiekczaniem skory balsamami. Mysle, ze wosk jest BARDZIEJ HIGIENICZNY od pesety, naklada sie go na cieplo (NIE GORACO! ) i przez to pod wplywem temperatury cebulipory sie rozszerzaja i wloski lepiej, dokladniej wychodza. Potem pory sie ZAMYKAJA i moze dlatego nie powstaja krostki...
W gabinecie kosmetycznym taka depilacja jest dokladniejsza, profesjonalna, po wydepilowaniu na podraznione miejsca nakladamy tez lagodzace balsamy, ktore przyjemnie schladzaja, dezynfekuja.
No, caly zabieg musi byc logicznie przeprowadzony - cieply wosk otwiera pory, chlodzacy balsam je zamyka.
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 11:57   #15
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Re: CZym okolice bikini?

A ile taki zabieg kosztuje u kosmetyczki np. u Ciebie Femme Banale? I jeszcze jedno pytanko- depiluje sie "cale" okolice bikini czy zostawia jakis pasek itp. Pozdrawiam
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 12:20   #16
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: CZym okolice bikini?

Też tak miałam na początku - po goleniu okolic bikini i zaczerwieniona skóra i krostki Ale z czasem skóra się przyzwyczaiła i teraz żadne takie historie się nie zdarzają (no chyba że się zatnę, ale to rzadkość). A do golenia polecam maszynkę Venus Gillette i jakąś piankę/żel dla wrażliwców (ja lubię Nivea Sensitive). Ważne jest też, by do okolic bikini mieć osobny nożyk (oczywiście ostry . Oprócz tego zawsze po goleniu, a raczej pod jego koniec używam pianki do higieny intymnej, a dokładniej w ostatniej fazie golę jeszcze raz na nią
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 12:53   #17
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: CZym okolice bikini?

Glownie depilator - fakt za pierwszym razem boli (wogole znam pare przyjemniejszych rzeczy ) ale wygoda maszynki + tydzien, dwa spokoju - warto pocierpiec. Najgorzej jest pod pachami. Jesli robie peeling to nie zapominam ani o bikini ani o pachach, przy lydkach tez sie przykladam i nie mam wrastajacych wloskow, krostek itd. Peeling na dzien przed i dwa dni po depilacji to podstawa. Najchetniej zrzucilabym to niewdzieczne zajecie na jakas dobra kosmetyczke . A, spotkalam sie z opinia, ze u niektorych osob po depilacji peseta wlosy sie wzmacniaja, ale nie podobnonie dzieje sie tak przy depilatorze i wosku (niby ta sama zasada ale jednak jest roznica).
Femme*Banale - slyszalas o moze o mikrolizie ? mozna tej metodzie ufac ??
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 13:14   #18
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: CZym okolice bikini?

odradzam Microlysis - nieskuteczna metoda a zabiegi drogie, tak samo jak ultradźwięki + enzymy - tymi metodami można najwyżej spowolnić odrost włosów.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 14:01   #19
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: CZym okolice bikini?

Dziekuje za odpowiedz . Szkoda bo brzmi to obiecujaco .
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-14, 23:36   #20
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: CZym okolice bikini?

ja tez stosuje depilator ale robie to starannie i powolutku z penseta nie probowalam ale moze warto nastepnym razme sprawdze ale najgorzej pachy ;/ czym je traktujecie bo ja tylko maszynka..poprosty to takie miejsce gdzie ciezko manewrowac......
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 14:21   #21
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: CZym okolice bikini?

Ja do pach mam niezawodny sposob -depilator
Sprawdza sie rewelacyjnie, raz na jakis czas tylko musze, pod pachami nie ma zadnych czarnych kropek, nie ordastaja nastepnego dnia i sa coraz slabsze
jedyny czas kiedy nie uzywam to przed i w trakcie okresu, bo wtedy wrazliwosc na bol zwieksza sie, ale jakos zawsze zdaze wczesniej i maszynbki ani kremu ponad rok to juz na pewno nie mialam w lapce

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 14:29   #22
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: CZym okolice bikini?

ja też stosuję pęsetę codziennie podczas wieczornego prysznica szroruję okolice bikini gąbką - włosy mniej wrastają. po rozgrzaniu skóry ciepłym prysznicem zabieram się do wyrywania. jest to naprawdę pracochłonne, ale warto. każdy włosek jest potraktowany ostro po zabiegu przemywam skórę wodą utlenioną i nie mam żadnych krostek. nazajutrz rano skóra wyglada ładnie.
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 14:34   #23
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: CZym okolice bikini?

neli napisał(a):
> ja tez stosuje depilator ale robie to starannie i powolutku z penseta nie probowalam ale moze warto nastepnym razme sprawdze
Ja jak już pisałam używam maszynki do golenia, ale sposobu z pensetą też próbowałam. Faktycznie nie boli, włoski łatwo wychodzą (a wcale słabych nie mam), ale jak dla mnie trochę zbyt pracochłonna ta zabawa, dlatego wróciłam do maszynki
>ale najgorzej pachy ;/ czym je traktujecie bo ja tylko maszynka..poprosty to takie miejsce gdzie ciezko manewrowac......
Pachy zaś traktuję woskiem u kosmetyczki i jest ok. Co prawda trochę droga ta impreza, bo 20zł na miesiąć, a szczerze mówiąc to najlepiej by było jakbym tam co 2-3tygodnie biegała - tak mi włosy szybko odrastają Ale przez te pół roku, przez które nie tykałam włosków pod pachami maszynką ich ilość nieco już spadła, nie mówiąc już o grubości (teraz są cieniutkie). Zatem polecam, ale dla sytematycznych, gdyż jedna operacja maszynką psuje to, co osiągnęłyśmy do tej pory. Więc jak wosk to wosk.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 21:20   #24
beatasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Re: CZym okolice bikini?

JA OD JAKIEGOS CZASU UZYWAM PLASTRÓW DEPILACYJNYCH JOANNA I SA CAŁKIEM FAJNE TRZEBA TYLKO TROCHE ODCZEKAC AZ KROSTKI I ZACZERWIENIENIE SKÓRY ZNIKNIE.SMAROWAC SKÓRE BALSAMEM LUB OLIWKA A BEDZIE OK. KREMY NIE DZIALAJA TAK DŁUGO JAK WOSK A DEPILATOR CHYBA TO DRASTYCZNE POSUNIĘCIE.ALE KAZDY MUSI SIE NA COS ZDECYDOWAC
Gosiabie napisał(a):
> Ja chyba jestem pod tym względem jakas trefna, bo mi po wyrwaniu włosa wraz z cebulką dziwy się dzieją.
> Moze Ty Femme jako fachowiec mi pomożesz.
> Otóż ja mam a odwrót - mi po wyrwaniu(np. pesetą) rosna grubsze i zostaja takie dzurki. Wygląda to nieładnie.
> Czy po wosku byłoby lepiej. wątpię. Przecież to na tym samym polega.
> Mam depilator Brauna(najlepszy na rynku) i tez podobnie.
> Wrastaja, brzydkie krosty,nieestetyczne dziurki(tyle ze bez włosa)
> Juz sama nie wiem co robic...

Gosiabie napisał(a):
> Ja chyba jestem pod tym względem jakas trefna, bo mi po wyrwaniu włosa wraz z cebulką dziwy się dzieją.
> Moze Ty Femme jako fachowiec mi pomożesz.
> Otóż ja mam a odwrót - mi po wyrwaniu(np. pesetą) rosna grubsze i zostaja takie dzurki. Wygląda to nieładnie.
> Czy po wosku byłoby lepiej. wątpię. Przecież to na tym samym polega.
> Mam depilator Brauna(najlepszy na rynku) i tez podobnie.
> Wrastaja, brzydkie krosty,nieestetyczne dziurki(tyle ze bez włosa)
> Juz sama nie wiem co robic...
beatasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-15, 22:24   #25
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: CZym okolice bikini?

MagJa dzieki za odpowiedz Heh wyprobowalam te pensete switny sposob skora wyglada idealnie a poniewaz jestem cierpliwa, to licze na efekty.
Co do pach to sprawa wyglada nastepujaco, kosmetycznka do ktorej chodze ,jakos depiluje szerokimi partiami wiec podejrzewam jakbym poszla to by mi te pachy za jednym razem zalatiwla a to strasznie boili....przemysle
Zeby bylo smieszniej powiem wam historie poszlam do niej pierwszy raz, na depilacje bikini i zazwyczaj bylo tak ze podsuwalam tylko majtki a kosmetyczka robila swoje. A ta.. to zdejmujemy majteczki no i sobie lezalam nago heheh na zszokowanie nie bylo czasu bo od razu zabrala sie do rzeczy oj bolalo...... a poprawiala penseta

pozdrawiam NELI
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 16:19   #26
XNyaaX
Zakorzenienie
 
Avatar XNyaaX
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 6 696
GG do XNyaaX
Dot.: Re: CZym okolice bikini?

hej dziewczyny
dzisiaj kupilam krem do depilacji skory wrazliwej soraya..no i jest dobry poza jednym malym defektem zostawia jakby maly odrost zadnych skroszczen ni nic poza tym jednym defektem. no a ja bym chciala miec gladka calutka strefe bikini co jest niemozliwe zrobienie tego u kosmetyczki, co mi radzicie? mieszkam w dosc malym miasteczku i nie mam jak pojsc do jakiegos 'fryzjera intymnego' nic nic.. co robie zle z tym kremem ze zostaja mi takie malutkie wloski? jak odrosty./..
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=768254

takie tam szmatki.. ;-)


Czekam na mojego bombaza!!
XNyaaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:33   #27
jumikao
Raczkowanie
 
Avatar jumikao
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: CZym okolice bikini?

Z tego co przejrzałam wszystkie fora poświęcone okolicom bikini (zrobiłam solidne przeszukanie forum w kategorii ginekologia i intymnie), to polecane są metody:
-pęseta
-golarka zwykła
-golarka elektryczna
-kremy/pianki do depilacji
-wosk domowy
-wosk u kosmetyczki
-depilacja laserowa
-pasta cukrowa

Która z opcji Waszym zdaniem powoduje najmniej ranek, podrażnień i jesteście z niej stosunkowo zadowolone?
(są to moje najpoważniejsze problemy, bo mam wrażenie, że w połączeniu z regularnym seksem bardzo łatwo o otarcia, a w konsekwencji infekcje).

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat golarek elektrycznych, o tym znalazłam stosunkowo mało?
jumikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:10   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: CZym okolice bikini?

U mnie sprawdzają się tylko dwie metody: krem do depilacji i golarka elektryczna. Nie mam po nich ranek ani podrażnień, nie są też bolesne.
Próbowałam też plastrów z woskiem na zimno, golarki mechanicznej i depilatora i przy depilatorze i plastrach myślałam, że posikam się z bólu, a golarka mechaniczna zostawia ranki, podrażnienia i krostki, więc również odpada.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 13:00   #29
jumikao
Raczkowanie
 
Avatar jumikao
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 41
Dot.: CZym okolice bikini?

dziękuję, może ktoś jeszcze podzieli się doświadczeniem...
jumikao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 13:07   #30
Nylony
Raczkowanie
 
Avatar Nylony
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 42
Dot.: CZym okolice bikini?

Hej Dziewczyny,

ja też mam problemy z depilacją bikini. Zarówno podczas depilacji cukrem, jak i woskiem, kosmetyczki zawsze odrywały plastry razem z kawałkami mojej skóry. Możecie sobie wyobrazić, jaki to był ból kiedy skóra się goiła. Pomijam fakt, jak mój wzgórek wyglądał cały w pryszczach.

Najczęściej depiluję się pęsetą - może trudno będzie w to uwierzyć, ale zajmuje mi to jedynie 15 minut! Najważniejsze jest to, żeby wygodnie usiąść (np. na sedesie :P) i jedną ręką dobrze naciągnąć skórę (tak jak podczas depilacji woskiem). Trzeba też pamiętać o tym, żeby odpowiednie zdezynfekować pęsetę.

Jak nie mam możliwości, żeby bawić się pęsetą to korzystam ze zwykłej maszynki - ale wtedy zawsze muszę mieć przy sobie ałun. Ałun zastosowany od razu po pociągnięciu maszynki obkurczy skutecznie mieszek i włos nie będzie wrastał.
Nylony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.