depilacja wąsikow woskiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-27, 17:12   #1
SOADka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2

depilacja wąsikow woskiem


mam bardzo wazne pytanie . mam rude wlosy z natury i niestety mam wasiki nad gorna warga. niby sa one jasne ale sa dosc dlugie i mnie krepuja. dlatego chcialabym wydepilowac je woskiem ( u kosmetyczki). moje pytanie brzmi nastepujaco : czy po tej depilacji wasiki nie stana sie ciemniejsze i mocniejsze???? blagam o pomoc!!!!
Pozdrawiam i dzikuje
SOADka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 18:07   #2
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: depilacja wąsikow woskiem

Ja jestem popielatą blondynką z natury, wąsik mam nieznaczny, ale uparłam się że go widać, i depiluję. Odradzam plastry z woskiem na zimno i depilację na własną rękę w warunkach domowych - można się paskudnie okaleczyć i podrażnić Depilacja u kosmetyczki kosztuje ok. 5 zł, nie boli, podrażnienie znika po godzinie (u mnie), na 2-3 miesiące jest tzw. spokój , a włoski odrastają takie same albo słabsze (trudno mi stwierdzić) - w każdym razie na pewno nie ciemniejsze, i nie mocniejsze. Ogólnie polecam, myślę, że warto się skusic
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 23:08   #3
krazek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 63
Re: depilacja wąsikow woskiem

Zgadzam się z Sabi, depilacja wąsika nie wzmocni Ci włosków, a napewno efekt sprawi Ci ogromną satysfakcję.
Również polecam zrobić to u kosmetyczki.
Odradzam Ci wyrywanie pojedynczych włosków pensetą.

Moja przyjaciółka, która ma ciemne owłosienie na całym ciele obawiała się wydepilować wąsik z tego samego powodu co Ty, jednak zdecydowała się i jest zachwycona.
krazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 00:06   #4
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: depilacja wąsikow woskiem

To i ja sie dołącze do wątku. Moje włoski nad górną wargą są jasne, lecz dość długie. Również przemyka mi przez głowę myśl o depilacji.. Pytanie mam nastepujące- czy jak włoski odrastają, to nie są kłujące i odstające tak prostopadle do skóry (jak np. wloski na nogach ? Czy ten efekt odrastających włosków nie jest nieładny i mało estetyczny? I czy jednorazowa depilacja jakos determinuje kolejne wizyty u kosmetyczki?

Buzia!
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 00:16   #5
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Re: depilacja wąsikow woskiem

Pralinko Odrastające włoski nie są kłujące (w żadnym wypadku!) ani nie odstają prostopadle jak włoski na nogach (ani na rękach... wydepilowałam przedramiona, wloski odrastają słabsze, ale takie... rozczochrane, że lepiej wyglądało przed niż po, cóż...).
Efekt odrastających włosków jest do zaakceptowania... po prostu pojawiają się delikatne, króciutkie i rosną do wyjściowych rozmiarów
Wizyta u kosmetyczki wystarcza na 2-3 miesiące...


... wszystko opisuję na swoim przykładzie popielatej blondynki z niespecjalnie mocnymi (i jasnymi) włoskami. Skoro Angela (krazek ) napisała, że działa i u brunetek, pewnie działa

A autopsji, z czystym sumieniem polecam blondynkom, rudym, jasnym szatynkom z jasnymi włoskami...

Dobranoc!
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 00:21   #6
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: depilacja wąsikow woskiem

Pięknie dziękuję.

Dobranoc!
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 00:49   #7
krazek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 63
Re: depilacja wąsikow woskiem

Depiluję woskiem klientki od ponad 8 lat i nie zdarzył mi się przypadek aby któraś była niezadowolona z efektu depilacji (chodzi mi o odrost włosa), jedyne minusy depilacji to ból i cena.
Ból przy dep. wąsika nie jest zbyt duży z uwagi na niewielką powierzchnię poddawaną zabiegowi.

Dziewczyny rozumię Wasze obawy przed "pierwszym razem" ale jedyne wyjście to spróbować.
Ja, gdy pierwszy raz usunęłam siwki miałam wrażenie że moje usta są większe i mają wyraźniejszy kontur.

Pralinko odnośnie Twoich pytań, to odpowiedziałabym na nie tak samo jak Sabi, także polecam depilację wąsika woskiem!!!
krazek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-28, 07:15   #8
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: depilacja wąsikow woskiem

Ja też uważam, że depilacja woskiem na ciepło to najskuteczniejsza metoda depilacji, która nie rujnuje kieszeni
Jeśli ktos ma problemy z wrastającymi włoskami, to bardzo skuteczne jest przemywanie przez trzy dni po depilacji tych miejsc ( zwłaszcza intymnych i pachy) spisytusem salicylowym i wodą utlenioną.
Sprawdzone i naprawdę nic się ze skórą nie dzieje.

Pozdrowionka

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 12:45   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: depilacja wąsikow woskiem

Ten sposób podany przez Agę to tylko dla osób ,które nie mają wrażliwej skóry. Woda utleniona , spirytus salicylowy bardzo wysuszają skórę i mogą mocno podrażnić wydepilowaną skórę. W przypadku wrastających włosków bezpieczniejszy jest płyn Folisan lub jego "domowa" wersja - roztwór aspiryny z gliceryną. Też może troszkę wysuszać skórę ,ale nie podrażnia i szybko goją się różne stany zapalne , a naskórek jest delikatnie złuszczany i dzięki temu włoski nie mają takiej dużej tendencji do wrastania. Po depilacji wąsika raczej nie zdarza się wrastanie włosków. Czasami może przytrafić się podrażnienie mieszków włosowych co objawia się pojawieniem się maleńkich , wodnistych krostek znikaja dość szybko -osoby o takiej wrażliwej skórze powinny po depilacji stosować odpowienie preparaty , np ampułkę łagodzącą, balsam po depilacji czy wspomniany Folisan. Jak na razie nie ma skuteczniejszej i tańszej metody.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 14:20   #10
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

Sama niedawno ,pierwszy raz używam specjalnych plastrów z woskiem do tzw.wąsików. No cóż podrażniłam sobie strasznie skórę i trochę (nawet) usta.Nie musiałam już się martwic owłosieniem,lecz rankami,które nie wyglądały zachęcająco. Na szczęście już znikły,a ja będę ostrożniejsza...
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 20:07   #11
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

również chodzę na depilację wąsika do kosmetyczki.
jednak mi starcza na jakiś.. miesiąc?
może któraś mi odpowie dlaczego na tak krótko?
dodam, że mam włoski ciemniejsze.

rozmawiałam też z kosmetyczką.
powiedziała, że jeżeli przyjdę raz na miesiąc to w zupełności wystarczy .
colds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 22:49   #12
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

Ja z natury mam bardzo ciemne włosy, więc i wąsik ciemnawy

Próbowałam depilację u kosmetyczki i plastrami z woskiem do domowej depilacji.
Zdecydowanie polecam kosmetyczkę, idzie jej to raz dwa - po depilacji pojawia się lekkie zaczerwienienie, które znika bardzo szybko.

Domowym sposobem muszę się nagimnastykować żeby usunąć wszystkie włoski, potem skóra jest bardzo podrażniona, nie raz się łuszczy i ogólnie wygląda nieciekawie

A włoski odrastają takie same, nie są ani grubsze ani ciemniejsze.
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 19:14   #13
ShirinGol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: depilacja wąsikow woskiem

ja również mam ciemne wąsiki i kupiłam sobie plastry... Jak narazie uzylam ich 1 raz i mialam taka czerwona plame praktycznie przez tydzien skora mi zeszla w tym miejscu . JAk je wyrywalam to srasznie bolalo i nie wyrwaly zbyt dokladnie... a niestety w poblizu nie mam zadne j kosmetyczki... ale sprobuje jakos temu zaradzic
ShirinGol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 09:22   #14
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

Ja mam plastry Veeta ,troszke wprawy w obsludze i wychodzi mi super,tak samo jak u kosmetyczki,na wszelki wypadek robie to wieczorem i smaruje na noc sudecremem rano jest idealnie.
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 15:13   #15
toyka1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 1
GG do toyka1992
Smile Dot.: depilacja wąsikow woskiem

tez mialam taki proble,
bo jestem brunetka,
mam ciemna karnacje
no i mialam wasy ;/
chociaz mam prawie 16 lat. ;//
no i normlanie cud!
mama zamowila w sklepie intenetowym taki o środek:
CREME HAIR BLEACH
BLEACH FOR FACE & MORE.
koszt chyba ponad 30zł.
i jakos to tam sie meisza i sie smaruje na ten wasik
i masakra,
zrobily mi sie jasne!
w sumie to ich juz nie widac. ;d
a roiblam tylko raz ;d.
polecam bardzo.
i jest jeszcze tego duzo duzo.
POLECAM
toyka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 16:25   #16
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

Ja depiluję włoski u kosmetyczki co 3 tygodnie.Moje są jednak ciemne i dość mocne.Po depilacji nie odrastają mocniejsze,w większości jest to taki biały meszek.Po kilku pierwszych depilacjach wąsika wychodziły mi takie drobne krosteczki ale teraz skóra się chyba już przyzwyczaiła i jest OK.Zero podrażnienia.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 23:25   #17
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Re: depilacja wąsikow woskiem

Cytat:
Napisane przez sabi Pokaż wiadomość
Ja jestem popielatą blondynką z natury, wąsik mam nieznaczny, ale uparłam się że go widać, i depiluję. Odradzam plastry z woskiem na zimno i depilację na własną rękę w warunkach domowych - można się paskudnie okaleczyć i podrażnić Depilacja u kosmetyczki kosztuje ok. 5 zł, nie boli, podrażnienie znika po godzinie (u mnie), na 2-3 miesiące jest tzw. spokój , a włoski odrastają takie same albo słabsze (trudno mi stwierdzić) - w każdym razie na pewno nie ciemniejsze, i nie mocniejsze. Ogólnie polecam, myślę, że warto się skusic
przeciwnie,włoski stają się jaśniejsze, cieńsze i słabsze.Im dłużej będziesz stosowała depilację woskiem tym wolniej będą odrastały.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 23:26   #18
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

Cytat:
Napisane przez SOADka Pokaż wiadomość
mam bardzo wazne pytanie . mam rude wlosy z natury i niestety mam wasiki nad gorna warga. niby sa one jasne ale sa dosc dlugie i mnie krepuja. dlatego chcialabym wydepilowac je woskiem ( u kosmetyczki). moje pytanie brzmi nastepujaco : czy po tej depilacji wasiki nie stana sie ciemniejsze i mocniejsze???? blagam o pomoc!!!!
Pozdrawiam i dzikuje
przeciwnie,włoski stają się jaśniejsze, cieńsze i słabsze.Im dłużej będziesz stosowała depilację woskiem tym wolniej będą odrastały.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 19:24   #19
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: depilacja wąsikow woskiem

Ja również mam problem z wąsikiem nad górną wargą. Po zapoznaniu się z waszymi opiniami zdecydowałam się na depilację woskiem. Byłam dzisiaj o 17.30 u kosmetyczki. Raz, dwa i po sprawie Mówiła co prawda że mogą pojawić się krostki, zwłaszcza że usuwałam wąsik po raz pierwszy, ale już zaopatrzyłam się w maść. Póki co nie mam zaczerwienionej skóry, ani nic mnie nie piecze I nareszcie nie mam tych okropnych włosków.
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.