Dobra wiadomość dla trądzikowców :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-18, 11:56   #1
effcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1

Dobra wiadomość dla trądzikowców :)


Odkryłam ostatnio genialny krem i chyba nie przeżyję, jak nie zrobię mu reklamy Mam nadzieję, że Wam pomogę. Więc nazywa się Acnofan (w takim biało-niebieskim opakowaniu) i kosztuje - UWAGA - ok. 8 złotych!! IDEALNIE wysusza przyszcze i jako jedyny chyba eliminuje zaskórniki. Nie wiem czy zapobiega powstawaniu nowych wykwitów (chociaż słyszałam że tak) ale napewno dobrze leczy skórę. Uchronił mnie przed buleniem kasy na dermatologa Zapach jest cholernie ostry, ale krem wart grzechu. Pozdrawiam
effcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 13:27   #2
mania12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 126
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

effcia mam pytanie na nosku mam zaskorniki...niestety
..jak posmarowalabym nosek tym kremem czy nie za bardzo wysuszy mi skory...?!?tak bym chciala pozbyc sie tego paskudztwa!!kosmetyczka nie wchodzi w gre...musialabym chodzic do niej co tydzien....
mania12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 15:27   #3
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Hm, ja chyba sprobuje,. bo tyle juz tego mialam ze nie zaszkodzi
Nizej dolaczam informacje producenta, bo od razu poszukalam
Acnofan:
-preparat do pielęgnacji cery trądzikowej
-zmniejsza skłonność do powstawania ropnych wykwitów i grudek
-zapobiega zmianom ropnym
-ponadto posiada właściwości wysuszające i ściągające

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 15:34   #4
mavis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 48
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

A gdzie można kupić ten kremik?? W aptece czy w drogerii??
mavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 15:43   #5
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Z tego co ja wyczytalam w aptekach, ponoc bez problemu
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 19:57   #6
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

i mazia sie go na całą buzię? a nie wysuszy? jak ściąga to ja się boję, ja tylko nawilązające na nox, bo mi się tak cholernie skóra odwadnia, że hoho!
I stosuje sie go raz dziennie?
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 22:50   #7
C4lamity
Raczkowanie
 
Avatar C4lamity
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Żagań/Poznań
Wiadomości: 283
GG do C4lamity
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Ach i uprzedziłaś mnie. Ja też chciałam się tym kremikiem pochwalić. U mnie jest niezastapiony i właśnie wczoraj kupiłam sobie nową tubkę. Dla mnie kremik supcio, stosuję punktowo na dzień i w nocy grubszą warstwę. Ładnie radzi sobie z syfkami, ale na wulkany bedzie za słaby. Ale najwazniejsze, że znakomicie sie sprawdza po domowym masakrowaniu twarzy, bo łagodzi zaczerwienienia.
Hehehe bez niego jak bez ręki
__________________
"Gdy słońce wschodzi, kończą się nocne żniwa."
C4lamity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-19, 00:32   #8
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

benzecne tez swietny za przystepna cene i nie pachnie
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:47   #9
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

używałam zarówno benzacne i Acnofan tez u mnie na półce stoi, sa równie czesto używane
najwazniejsze że sa tanie i jak dla mnie skuteczne, ale nie ma się co łudzic że zlikwidują zaskórniki czy wągry niestety, bo tego u mnie nie zrobiły, ale na większość zmian trądzikowych pomaga
jeśli chodzi o Benzacne to trzeba troche postosowac żeby zauważać efekty ale warto naprawdę
nalezy jednak pamiętac o nawilżaniu, bo każdy specyfik na trądzik wysusza Acnofan tez
więc nawilżanie muszi być tez stałym punktem programu inaczej nasza cera bedzie produkowac jeszcze wiećej sebum, bedzie sie swiecić i wyglądac nieestetycznie i syfki nadal beda powstawać
polecam tez w Acne Sulph , emulsje na bazie siarki ok. 5zł tez dobrze działa na cera trądzikową
maśc cynkowa tez sie przydaje- ja jej zawsz eużywam wraz z Tormentiolem czy maścia ichtiolową gdy chcę troche wyciągnac paskudztwo do góry i wysuszyć
Sudocrem natomiast dobrze działa zaczerwienienia, pomaga załagodzić i przyśpieszyc gojenie rozwalonego syfka
Brevoxyl u mnie natomiast nie pomógł, teraz używam go do złuszczenia skóry na brodzie i do tego nawet całkiem dobrze sie nadaje, jako przygotowanie do używania Zorac ale to juz na inne dolegliwości skórne
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:54   #10
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Drogie Dziewczyny!
Ja kiedys uzywalam roznych kremow przepisanych przez dermatologa ( niektore nie byly na recepte ) i bez wzgledu na to czy byly tanie czy drogie strasznie wysuszyly mi buzie czego mam teraz efekty Pamietajcie o tym zeby oprocz wysuszania i nawilzac buzke i to porzadnie
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 19:06   #11
calisto69
Raczkowanie
 
Avatar calisto69
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 102
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

alez ja mam siosterek w tradzikowych rozterkach a myslalm ze na tej planecie jestem sama zatradzona a tu prosze i do tego suuuper dorady
__________________
pieniadze nie daja szczescia dopiero zakupy!!!!
calisto69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 19:14   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Cytat:
Napisane przez bluegirl
Brevoxyl u mnie natomiast nie pomógł, teraz używam go do złuszczenia skóry na brodzie i do tego nawet całkiem dobrze sie nadaje, jako przygotowanie do używania Zorac ale to juz na inne dolegliwości skórne
Blue dodam tylko od siebie, że nie powinnaś traktować Brevoxylu jako wstępu do Zoracu, to dwie rózne substancje ale potencjalnie bardZo drażniące. Stosując najpierw nadtelenek benzoilu a potem retinoid, uwrażliwiasz niepotrzebnie skórę, po nadtlenku może bardzo źle reagować na Zorac...
No i na pewno wiesz, że nie wolno tych dwóch substancji stosować razem, jednocześnie. I ochrona słoneczna silna przy retinoidach jest niezbędnie konieczna.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 23:53   #13
mrufka
Raczkowanie
 
Avatar mrufka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 288
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Hmm, popytam o to w aptece, bo coś na punktowe wypryski bardzo by mi się przydało. Ogólnie do twarzy używam toniku zapisanego na receptę przez dermatologa (robionego w aptece). Jest całkowicie na bazie spirytusu, więc pewnie bardzo wysusza...Na razie o nawilżanie skóry nie dbałam w ogóle, stwierdziłam, że skoro mam tłustą, to wysuszenie mi nie grozi tylko późniejsze efekty mogą być gorsze. Więc jakim kremem najlepiej nawilżać nie pogarszając stanu tłustej/mieszanej cery?
mrufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 04:36   #14
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Blue dodam tylko od siebie, że nie powinnaś traktować Brevoxylu jako wstępu do Zoracu, to dwie rózne substancje ale potencjalnie bardZo drażniące. Stosując najpierw nadtelenek benzoilu a potem retinoid, uwrażliwiasz niepotrzebnie skórę, po nadtlenku może bardzo źle reagować na Zorac...
No i na pewno wiesz, że nie wolno tych dwóch substancji stosować razem, jednocześnie. I ochrona słoneczna silna przy retinoidach jest niezbędnie konieczna.

ale tak własnie używac go kazał mi dermatolog Benzacne lub Brevoxyl i po 2 tygodniach przerzucić się na Zorac i tak nim smarować brodawki z 2 miesiące
słucham jedynie zalecen lekarza, bo mam dość tych brodawek płaskich na twarzy
a kazał własnie w taki sposób mi to złuszczać
razem stosować nie bedę ich
ale walczyłam z tymi brodawkami już z pół roku ponad a jest ich coraz wiecej zamierzam słuchać dermatologa, bo tym razem wybrałam się do innego a ten przynajmniej wiedzieł od razu że to brodawki, a nie powiedział jak poprzednia dermatolog "o coś dziwnego Ci wyszło na twarzy"
miejmy nadzieje że bardzo mi ta kuracja nie zaszkodzi, a pomoże na to paskudztwo
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 09:10   #15
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Cytat:
Napisane przez bluegirl
ale tak własnie używac go kazał mi dermatolog Benzacne lub Brevoxyl i po 2 tygodniach przerzucić się na Zorac i tak nim smarować brodawki z 2 miesiące
słucham jedynie zalecen lekarza, bo mam dość tych brodawek płaskich na twarzy
a kazał własnie w taki sposób mi to złuszczać
razem stosować nie bedę ich
ale walczyłam z tymi brodawkami już z pół roku ponad a jest ich coraz wiecej zamierzam słuchać dermatologa, bo tym razem wybrałam się do innego a ten przynajmniej wiedzieł od razu że to brodawki, a nie powiedział jak poprzednia dermatolog "o coś dziwnego Ci wyszło na twarzy"
miejmy nadzieje że bardzo mi ta kuracja nie zaszkodzi, a pomoże na to paskudztwo
Ano, skoro lekarz tak Ci przykazał, to ja już milczę - choć przyznam trochę mnie to dziwi, bo oba dość silne i drazniące leki ze sobą nic wspólnego nie mają, i jeden nie przygotuje twarzy na działanie drugiego... Najwyraźniej chodzi tu o złuszczenie, ale tak sobie tylko głośno myślę, że w sumie czy nie skuteczniejszą metodą byłoby gdyby lekarz zastosował w gabinecie jakieś wysokie stężenie kwasu... (a wymrażanie na twarzy nie wchodzi w grę chyba?). Pamiętaj Bluegirl tylko o stosowaniu sensownych filtrów w dzień!

Pozdrawiam
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 09:35   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Cytat:
Napisane przez mrufka
Hmm, popytam o to w aptece, bo coś na punktowe wypryski bardzo by mi się przydało. Ogólnie do twarzy używam toniku zapisanego na receptę przez dermatologa (robionego w aptece). Jest całkowicie na bazie spirytusu, więc pewnie bardzo wysusza...Na razie o nawilżanie skóry nie dbałam w ogóle, stwierdziłam, że skoro mam tłustą, to wysuszenie mi nie grozi tylko późniejsze efekty mogą być gorsze. Więc jakim kremem najlepiej nawilżać nie pogarszając stanu tłustej/mieszanej cery?
Skoro ten tonik przepisany przez lekarza jest na bazie spirytusu to musi bardzo wysuszać, może jeszcze tego tak boleśnie nie odczuwasz, ale powinnaś nawilżać skórę - choć z tego powodu, iż skóra brutalnie przesuszana zaczyna się bronić i produkuje więcej sebum - mozesz się potem świecić ponad miarę i nowe wypryski też mogą sie pojawić... Proponuję jakiś lekki krem, bez zapychaczy, odpowiedni do problematycznej cery - moze Hydraphase Legere, albo specjalny krem Avene do cery trądzikowej poddawanej leczeniu Clean AC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5972
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 09:39   #17
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

wymrażanie juz miałam, ale to niestety pogorszyło w moim przypadku sytuację
i jest jeszcze wieksze nasilenie brodawek na brodzie, nowy Dermatolog podobno bardzo dobry, powiedzial że wymrozi mi pozostałości jeśli takie bedą bardzo dokładnie ale to po 2 czy 3 miesiącach a teraz mam się złuszczać mocno bo w moim przypadku tylko to pomoże
więc słucham tego dermatologa bo to moja ostatnia chyba szansa
bo nie chce mieć już tego na twarz, a skoro mam sie mocno złuszczyć to chyba dlatego mi przepisał własnie to, sama nie wiem
a szykuję sie chyba zakup nowego kremu bo mam tylko Iwostin 20, i Avonu 30 ale to chyba za mały filtr hmmm ja sie na tym nie znam
chciałam sie kiedys zarejestrować na forum Biochemia ale szybko to robiłam i niechcący kliknęłam że jestem niepełnoletnia i zamiast potwierdzenia rejestracji na maila przyszło mi pisemko ktore mam wydrukowac, dac do podpisu rodzicom itp. więc to usunełąm a chciałam się zarejestrowac z tymi samymi danymi, mailem, hasłem, i loginem i sie nie da a nie chce mieć nowych danych bo sie zakrecę, a chciałabym się czegoś douczyć
Smoczyco Ty jesteś chyba tam zalogowana prawda?
mogłabyś wyskrowac tam jakiegos maila do Admina czy Adminki cobym mogła się zarejestrować na ten sam login co mam tu?
bo nadal nie mogę bo chyba czekają tam na moja potwierdzenie od rodziców
może dałoby się jakoś anulowac tamta moją próbe rejestracji, tak żebym mogła się tam spokojnie zarejestrowac?
proszę o pomoc grzecznie
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 09:56   #18
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

Cytat:
Napisane przez bluegirl
wymrażanie juz miałam, ale to niestety pogorszyło w moim przypadku sytuację
i jest jeszcze wieksze nasilenie brodawek na brodzie, nowy Dermatolog podobno bardzo dobry, powiedzial że wymrozi mi pozostałości jeśli takie bedą bardzo dokładnie ale to po 2 czy 3 miesiącach a teraz mam się złuszczać mocno bo w moim przypadku tylko to pomoże
więc słucham tego dermatologa bo to moja ostatnia chyba szansa
bo nie chce mieć już tego na twarz, a skoro mam sie mocno złuszczyć to chyba dlatego mi przepisał własnie to, sama nie wiem
a szykuję sie chyba zakup nowego kremu bo mam tylko Iwostin 20, i Avonu 30 ale to chyba za mały filtr hmmm ja sie na tym nie znam
chciałam sie kiedys zarejestrować na forum Biochemia ale szybko to robiłam i niechcący kliknęłam że jestem niepełnoletnia i zamiast potwierdzenia rejestracji na maila przyszło mi pisemko ktore mam wydrukowac, dac do podpisu rodzicom itp. więc to usunełąm a chciałam się zarejestrowac z tymi samymi danymi, mailem, hasłem, i loginem i sie nie da a nie chce mieć nowych danych bo sie zakrecę, a chciałabym się czegoś douczyć
Smoczyco Ty jesteś chyba tam zalogowana prawda?
mogłabyś wyskrowac tam jakiegos maila do Admina czy Adminki cobym mogła się zarejestrować na ten sam login co mam tu?
bo nadal nie mogę bo chyba czekają tam na moja potwierdzenie od rodziców
może dałoby się jakoś anulowac tamta moją próbe rejestracji, tak żebym mogła się tam spokojnie zarejestrowac?
proszę o pomoc grzecznie
Blue piszę właśnie w Twoim imieniu maila do Basi na forum biochemii, ale moim zdaniem dużo szybciej byłoby gdybyś się zarejestrowała pod jakimś nowym loginem i już... zobaczymy co Basia odpowie.
Krem musisz kupić koniecznie, bo te stosowane przez Ciebie mają za mały współczynnik ochrony, no i nie chronią przed UVA.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 10:11   #19
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

no to teraz czeka mnie naprawde kolejny wydatek, a czekam narazie na przypływ gotówki bo Zorac ok 50zł kosztuje i jak tu zarobic i zaoszczędzic na aparat ne zęby
własnie niby najprościej byłoby się zarejestrowac pod nowym loginem, ale w ten sposob mogłabym szybko zapomnieć loginu, hasła i maila, bo nie wiem od czego to uzależnione jest bo wpisując z data urodzenia przy rejestracji było że mail zajety jest tez ;(
i musiałabym wszystko zmieniać
dziękuje Ci z całego serducha za tego maila w mojaj sprawie
może sie uda coś żeby nie przestała byc bluegirl
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-02, 14:03   #20
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

a właśnie, czy Acnofan rzeczywiście działa na grudki?? Jesli nie to co na nie działa? Czy wogóle coś działa?
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 15:16   #21
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Dobra wiadomość dla trądzikowców :)

ja tez go stosuje juz od bardzo dawna, jest ok , tylko potem skora troche sie przyzwyczaja i juz nie dziala tak dobrze jak na poczatku, ale ogolnie o.k., pozrd.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.