Zakupy na Ebay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-16, 18:04   #1
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69

Zakupy na Ebay


Mamy już watek o Truskawce i tam aż wrze;D Proponuje aby Wizażanki które robią zakupy na Ebay'u wypowiadały sie na temat sprzedających a osoby które robią to po raz pierwszy będą mogły w razie problemu poprosić o pomoc
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 09:45   #2
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Mamy już watek o Truskawce i tam aż wrze;D Proponuje aby Wizażanki które robią zakupy na Ebay'u wypowiadały sie na temat sprzedających a osoby które robią to po raz pierwszy będą mogły w razie problemu poprosić o pomoc

ja kupuje tam sporo kosmetykow
mam kilku wyszukanych sprzedawcow

tylko nalezy uwazac na podrobki
bo pelno ich wszedzie
chce tez ustrzec od razu przed kupowaniem pigmentow od azjatyckich sprzedawcow (na pewno nie wszystkich, ale sa tacy).nie podam teraz ich nickow bo nie pamietam. sa tacy co maja kilka opinii i sprzedaja po kilka pigmentow na raz i to za niezle ceny
ale nie dajcie sie na nie nabrac dziewczyny
poza tym sa tez sprzedwcy oferujacy pedzle MAC'a po super cenach. tez byli chyba z Hong Kongu w ogle zapomniec o nich...

ogolnie nie musialam na razie robic dodatkowych oplat celnych uff bo zmiescilam sie w progach wyznaczonych przez urzad celny (tak jest w Niemczech)
w Niemczech jest tak, ze kupujesz ze sklepu do ok. 22$ a prezenty do niewiele ponad 40$ bezclowe

z USA paczki szly do Niemiec najczesciej jakies dwa tygodnie bo zawsze musialy przejsc przez clo ale nie byly oclane
a z UK ciut wiecej jak tydzien
a paczuszki w obrebie Niemiec to wiadomo kwestia kilku dni
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 13:50   #3
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez hulya Pokaż wiadomość
ja kupuje tam sporo kosmetykow
mam kilku wyszukanych sprzedawcow

tylko nalezy uwazac na podrobki
bo pelno ich wszedzie
chce tez ustrzec od razu przed kupowaniem pigmentow od azjatyckich sprzedawcow (na pewno nie wszystkich, ale sa tacy).nie podam teraz ich nickow bo nie pamietam. sa tacy co maja kilka opinii i sprzedaja po kilka pigmentow na raz i to za niezle ceny
ale nie dajcie sie na nie nabrac dziewczyny
poza tym sa tez sprzedwcy oferujacy pedzle MAC'a po super cenach. tez byli chyba z Hong Kongu w ogle zapomniec o nich...

ogolnie nie musialam na razie robic dodatkowych oplat celnych uff bo zmiescilam sie w progach wyznaczonych przez urzad celny (tak jest w Niemczech)
w Niemczech jest tak, ze kupujesz ze sklepu do ok. 22$ a prezenty do niewiele ponad 40$ bezclowe

z USA paczki szly do Niemiec najczesciej jakies dwa tygodnie bo zawsze musialy przejsc przez clo ale nie byly oclane
a z UK ciut wiecej jak tydzien
a paczuszki w obrebie Niemiec to wiadomo kwestia kilku dni
a mozesz podac nicki tych sprzedawcow u ktorych robisz zakupy?
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 15:33   #4
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
a mozesz podac nicki tych sprzedawcow u ktorych robisz zakupy?
aaa..i jeszcze jedno wazne BARDZO WAZNE
jak kupuje kosmetyk to musi byc w pudelku (BOXED)
takie sa niemieckie przepisy tylko jak sprowadzam z zagranicy
sa pewnie jeszcze jakies inne ale ja na razie ich nie znam i ich nieznajomosc mi na razie nie zaszkodzila
dlatego jest wielu sprzedawcow co nie wysylaja do Niemiec, ale i takze do Wloch, o Polsce jeszcze nie widzialam wspomnienia ani razu



to podam tylko tych co odnosza sie do dzialu KOSMETYKI
a kupowalam juz od: buttercup531, closetmustgo, scheepies, beauty_usa, nickifox1208, reszty nie mam juz
ale moge polecic tez suem427, melwes1205
jest tez kosmetik-kosmo ale ona ma juz drozsze i sie nie oplaca i ma tez maly wybor
sa tez jeszcze inni ale oni do Niemiec nie wysylaja wiec oprocz maili nie mialam z nimi kontaktu
najwazniejsze jest spojrzec na ich komentarze (szczegolnie na te negatywne, jesli sa)
z tych co do Niemiec nie wyslylali byli: naomidrive, salenbuy1, pretty*faces z tych co sobie przypomnialam

jak cos jeszcze znajde to dam znac
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 16:09   #5
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja kupowałam kilka kosmetyków na ebayu, ale tylko na angielskim, bo wiem, że tu nie problemów z cłem, wysyłaniem itp.
Ze Stanów jeszcze nic nie sprawdzałam, bo trochę się boję opłat celnych / vatu czy zwał jak zwał.

Raz miałam problem - ale na szczęście po dwóch miesiącach dziewczyna zwróciła mi kasę, wiec teoretycznie nic nie jestem stratna.

Na pewno warto czytać komentarze
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:37   #6
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja wlasnie sie do takiego zakupu przymierzam jednak troche boje sie tego czy poradze sobie z placeniem przez PP bo przeciez czesto sa z tym problemy a z tego co sie zorientowalam to PP jest najczesciej akceptowana forma platnosci. A ja jak do tej pory mam opanowane tylko przelewy bankowe
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:47   #7
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie sie do takiego zakupu przymierzam jednak troche boje sie tego czy poradze sobie z placeniem przez PP bo przeciez czesto sa z tym problemy a z tego co sie zorientowalam to PP jest najczesciej akceptowana forma platnosci. A ja jak do tej pory mam opanowane tylko przelewy bankowe
Princesko, płacenie przez PayPal to naprawdę łatwa sprawa, zwykły przelew na konto dostarcza wielu więcej problemów
W PayPal nie musisz wpisywać żadnego konta, odbiory, cały czas klikasz aż do potwierdzenia zapłaty, naprawdę bardzo prosta rzecz
Gorzej jest z zakładaniem konta na PP itd potem to juz z górki, a PP to bardzo bezpieczna sprawa, ponieważ często ubezpieczają takie płatności na Ebay chciałabym również przestrzec wszystkich użytkowników PayPal przed mailami typu ''zaloguj się w tym oknie wypełniając dane ponieważ Twoje konto w PP nie długo wygaśnie'' - tym podobne maile to OSZUSTWO i za nic nie otwierać przez nich podanych linków, a już w ogóle nie przesyłać danych!
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 21:10   #8
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Princesko, płacenie przez PayPal to naprawdę łatwa sprawa, zwykły przelew na konto dostarcza wielu więcej problemów
W PayPal nie musisz wpisywać żadnego konta, odbiory, cały czas klikasz aż do potwierdzenia zapłaty, naprawdę bardzo prosta rzecz
Gorzej jest z zakładaniem konta na PP itd potem to juz z górki, a PP to bardzo bezpieczna sprawa, ponieważ często ubezpieczają takie płatności na Ebay chciałabym również przestrzec wszystkich użytkowników PayPal przed mailami typu ''zaloguj się w tym oknie wypełniając dane ponieważ Twoje konto w PP nie długo wygaśnie'' - tym podobne maile to OSZUSTWO i za nic nie otwierać przez nich podanych linków, a już w ogóle nie przesyłać danych!

Paypal to dobra sprawa masz zabezpieczone pieniadze
ja kiedys ja duzo wyslalam bo nie policzono mi zaplaty za przesylke kombinowanej tzw. combined shipping i sama moglam skasowac przelew a nastepnie jak dostalam ten combined shipping to pieniazki zostlay wyslane

jest opcja co ulatwia w Paypal, ze oni sami ci pobieraja pieniazki z konta, chyba ze sie na to nie zgodzisz i bedziesz musiala zawsze sama przelewac pieniazki z konta na Paypal a Paypal dalej w swiat

poza tym Paypal jest tez dobry przy przelewach zagranicznych, np. kupilas w UK i sume masz w funtach a paypal ci wyrzucil ile zlotych bedzie przelane


ale to naprawde super prosciutkie jak mowi Nevada
jesli kiedykolwiek sama robilas Online-Banking to Paypal jest jeszcze prostszy...


a na marginesie Paypal przed takimi mailami ostrzega


tez jak z UK zamawialam to sie nie przejmowalam opatami jakimis dodatkowymi
tylko ostatnio cos na tym zza ocenu wiecej rzeczy znajduje


nie przejmuj sie to proste jak drut
poczatki sa trudne
i wszystko sie uda
a najwieksza frajda jak juz odliczanie i oczekiwania czy twoje


_________________________ _____
3-2-1....meins
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:34   #9
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Zakupy na Ebay

pozwole sobie wkleic wiadomosc ktora na pisalam na watku o zakupach na Tru

nie jest to jeszcze sprawdzony prezze mnie sorzedawca ale co tam


cytat:
myslalam ze mnie wczoraj oczy myla bo to bylo pozno w nocy
juz sie pogodzilam ze na Tru sie spoznilam z bamboo
juz miala odpuscic zakupy kolorowki bo czekam na kolejna przesylke
ale poszperac na Ebay nei zaszkodzi
i co znalazlam?
musialam przetrzec oczka
Tru jest na EBAY aaaaaaaaaaaaaa!!!!!
nick: strawberrynet01


: jupi:zamowilam bamboo

czekam az Paypal przesle pieniazki a ja dostane moja paczuszke
tzn nie ja bo Tru nie wysyla do Niemiec i trzeba bylo podac poslki adres. nie ma problemu

nie sprzedaja na Ebay tego wszytskiego co jest na stronie Tru ale bamboo bylo i to 10 sztuk dostepnych, bo teraz juz 9

juz dostalam email z Tru ze moge podac polski adres i przesla

ale sie ciesze
takze dziewczyny ktorej sie nie udalo, niech zajrza tam....
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 16:53   #10
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja kupuje kosmetyki tylko na EBay. Ceny bardzo konkurencyjne. Moja zasada jest taka, ze kupuje tylko u angielskich sprzedawcow, czytam komentarze, patrze co jeszcze wystawiaja. Unikam wszelkich okazji z Hong Kongu, Singapuru, Malezji itp panstw. Poza tym trzeba uwazac na osoby , ktore hurtowo sprzedaja perfumy w niskich cenach, ostatnio pojawilo sie sporo takich ofert z Hiszpanii i USA.
Jeszcze nigdy sie nie zawiodlam na ebay, kupilam tam mase kosmetykow , glownie Lancome, Body Shop, Estee Lauder.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 11:15   #11
alkapone
Rozeznanie
 
Avatar alkapone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 607
Dot.: Zakupy na Ebay

No więc wyciągam wątek

Ebay wcale nie jest łatwy, ale jak się zacznie kupować, to wciąga
Dla ułatwienia - ja wchodzę przez polski ebay.pl
Następnie wpisuję coś w wyszukiwarke, i dopiero zaznaczam opcje "cały świat", "płatność PayPal" itd., to ułatwia zwłaszcza początkującym ebayowiczom - język polski! Aukcje pochodzą z całego świata i tu juz zaczynają się schody. Dobrze jeśli aukcja jest po angielsku, ale są i po francusku i w innych językach, tu już pasuję
Jaki próg ocen sprzedających Was zniechęca? A może ryzykujecie? Kupuję tam w sumie rzadko, ale nie przeszkadza to, ze mam jakies 60 obserwowanych aukcji, zwłaszcza ze mają aukcje długoterminowe.
alkapone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 12:37   #12
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja uzywam tylko i wylacznie angielskiego ebay. Nie znam jezyka francuskiego, niemiecki juz powoli zapominam. Nie lubie sytuacji , gdy nie rozumiem opisu przedmiotu.
Poza tym nie kazdy sprzedawca chce wysylac przedmiot zagranice, wiec zrozumienie opisu staje sie bardzo wazne aby sie potem nie rozczarowac.
Co do tlumaczen niektorych aukcji, to sa czesto niedokladne wiec radze uwazac.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 13:39   #13
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja w sumie też używam tylko angielskiego
Raz kupiłam na niemieckim - na szczęście sprzedawca znał angielski, więc mogłam się dowiedzieć, czy i za ile wysyła do Polski.
Na amerykańskim jeszcze nie kupowałam - trochę się boję, że urząd celny może przechwycić, a wtedy to się przestaje opłacać.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 13:53   #14
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja raz kupowalam na amerykanskim i wszystko ladnie doszlo. Teraz zakupy tam sa oplacalne ze wzgledu na taniego dolara.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 14:11   #15
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Ja raz kupowalam na amerykanskim i wszystko ladnie doszlo. Teraz zakupy tam sa oplacalne ze wzgledu na taniego dolara.
zgadza się - dlatego mnie korci żeby spróbować
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 15:15   #16
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zakupy na Ebay

Sprobuj z czyms w miare tanim, tak na pierwszy raz. Zobaczysz przy okazji jak dlugo idzie paczka.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 15:23   #17
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Zakupy na Ebay

ja jak na razie kupuje na amerykanskim i na niemeickim z angielskiego tylko kilka razy
ale odnosnie amis - to na razie nie bylo problemow tfu tfu tfu
bo w Niemczech sa ograniczenia celne co do wartosci paczki
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 16:38   #18
alkapone
Rozeznanie
 
Avatar alkapone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 607
Dot.: Zakupy na Ebay

ja kupowałam w amerykańskim sklepie wysyłkowym, właściwie to to samo, też bez problemu, ale paczuszka szła jakieś 2-3 tygodnie, nie pamiętam już dokładnie
alkapone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 16:50   #19
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja raz skusiłam się na zakupy przez ebay. Paczka szła z USA, ale niestety do mnie nie doszła, a minęło już ponad 1,5 miesiąca. Nie łudzę się już, że ją dostanę - odpuściłam, bo nawet nie wiem jak i gdzie jej szukać. Sprzedawca pisał na swojej stronie, że nie bierze odpowiedzialności za zaginięcia paczek, więc raczej nie ma sensu do niego pisać. Koszt nie był wielki, około 50 zł, ale to były dwie fajne paletki cieni do powiek i bardzo chciałam je mieć. W każdym razie pozostał niesmak... może kiedyś skuszę się jeszcze na zakupy u sprzedawców angielskich, skoro piszecie że są pewniejsze, ale i tak mam urazę do ebaya.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 18:05   #20
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zakupy na Ebay

wlasnie mam zamiar kupic cos tylko nigdy nie kupowalam przez e-bay do tego niedawno zalozylam konto PP no i niektorzy sprzedawcy nie wysylaja kosmetykow do Europy a ceny niektorych rzeczy sa na prawde malenki
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 22:09   #21
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Zakupy na Ebay

ehhh chcialabym juz zaczac zakupy przez e-bay, ale musze najpierw zalozyc konto na PP i ta mysl mnie odstrasza... w takich sprawach zawsze sie gubie
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 22:35   #22
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zakupy na Ebay

To nie trwa dlugo,zreszta potem jest tyle radosci z zakupow;-)
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:54   #23
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zakupy na Ebay

dziewczyny ja juz ktorys raz zabieram sie za zakupy na zagranicznym e-bay'u i zawszem nie strach zrzera i z transakcji nici <a po allegro smigam az sie kurzy,ech to kobiece niezdecydowanie>.
Poniewaz jednak teraz postanowilam jednak sie przemoc mam dwa pytanka.
1.jak wyglada kwestia oplat bankowych przy platnosci pay-palem? chodzi mi o to,ze skoro kupuje np. na angielskim e-bay'u i cena jest podana w funtach to jaka prowizje <srednio>pobieraja banki za przewalutowanie?
2. jesli jest podana na aukcji opcja wysylki do PL <np. 6funtow>to jest ona obowiazujaca dla danej aukcji i po prostu przelewam na konto pieniazki za zakupiony towar wraz z podana cena przesylki <jak na naszym poczciwym all>,dobrze rozumuje?

Wiem,ze pytanka pewnie wydadza wam sie glupie,ale wole sie upewnic zanim cos skopie
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 06:24   #24
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
1.jak wyglada kwestia oplat bankowych przy platnosci pay-palem? chodzi mi o to,ze skoro kupuje np. na angielskim e-bay'u i cena jest podana w funtach to jaka prowizje <srednio>pobieraja banki za przewalutowanie?
2. jesli jest podana na aukcji opcja wysylki do PL <np. 6funtow>to jest ona obowiazujaca dla danej aukcji i po prostu przelewam na konto pieniazki za zakupiony towar wraz z podana cena przesylki <jak na naszym poczciwym all>,dobrze rozumuje?

Wiem,ze pytanka pewnie wydadza wam sie glupie,ale wole sie upewnic zanim cos skopie
1. wszystko zależy od Twojej karty - w regulaminie karty powinnaś mieć napisane, ile wynosi prowizja za przewalutowanie. Średnio to jest od 0 do 3-5% wartości transakcji.
2. najczęściej dostajesz od sprzedawcy fakturę, gdzie już uwzględniono koszty wysyłki, więc nic nie musisz dodawać i liczyć, tylko klikasz zapłać, przechodzisz na stronę paypala i klikasz i samo się to robi. Dużo prościej niż na allegro.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:54   #25
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Zakupy na Ebay

uwaga dziewczyny!
chce kupic te buty http://cgi.ebay.pl/ADIDAS-ADICOLOR-W...QQcmdZViewItem
ale:
a) nie wiem czy rozmiar bedzie na mnie pasowal [mam 39, ale wydaje mi sie ze ta rozmiarowka jest meska...? i 7 bedzie pasowac?]
i...
UWAGA - MAM PROSBE - czy7 ktoras z Was moze mi kupic te buty? ja oczywiscie zrobie przelew do Ciebie na konto razem z wysyl;ka itd, a Ty bys mi tylko kliknela... prosze... nie robie nigdy praktycznie zakupow na ebayu,m to berdzie moj pierwszy i baedzo mi zalezy na tych butkach. czy ktoras z Was moglaby mi pomoc?
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:54   #26
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
1. wszystko zależy od Twojej karty - w regulaminie karty powinnaś mieć napisane, ile wynosi prowizja za przewalutowanie. Średnio to jest od 0 do 3-5% wartości transakcji.
2. najczęściej dostajesz od sprzedawcy fakturę, gdzie już uwzględniono koszty wysyłki, więc nic nie musisz dodawać i liczyć, tylko klikasz zapłać, przechodzisz na stronę paypala i klikasz i samo się to robi. Dużo prościej niż na allegro.
Bardzo ci dziekuje za odpowiedz
w sumie spodziewalam sie wlasnie takich stawek za przewalutowanie- liczylam,ze bedzie to wygladac podobnie jak wyplata pieniazkow z bankomatu zagranica. Napewno sprawdze dokladnie w regulaminie.
A ta informacja o kalkulatorze z przesylka mnie pocieszylas
nie pozostaje nic innego jak zmaltretowac TZta o odnalezienie w domku aktywnej eKarty
Jeszcze raz dzieki
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 15:09   #27
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez swirrruska Pokaż wiadomość
ehhh chcialabym juz zaczac zakupy przez e-bay, ale musze najpierw zalozyc konto na PP i ta mysl mnie odstrasza... w takich sprawach zawsze sie gubie
ja zalozylam na PP no i wszystko niby ok, jeszcze nie testowalam zeby nie bylo i zjadlo mi kase! niby miala wrocic a tu nic groszowe sprawy to sa ale wlasnie nie wiem czy cos zle zrobilam czy co ze nie oddali? chyba ze taki przekret lekki z nich
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 16:01   #28
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zakupy na Ebay

Jak to zjadlo Ci kase? Cos kupowalas, kliknelas aby zaplacic i...?
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 16:04   #29
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Jak to zjadlo Ci kase? Cos kupowalas, kliknelas aby zaplacic i...?
nie wlasnie nic nie kupowalam...aktywowalam chyba karte czy jakos tak i zjadlo mi tam jakas kase i pisalo ze jak na wyciagu bede miala numer 4 cyfrowy to zebym go wpisala i mi oddadza pieniadze...no i przyszedl mi es z konta ze wyplata gotowki taki a taki numer i wlasnie byl jakis numer 4 cyfrowy kolo nazwy paypal no to wpisalam...wyskoczylo ze karta przejeta i juz wszystko ok i pieniadze zwroca do 24h no i tak mi mija wlasnie chyba 4 dzien
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 18:40   #30
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Zakupy na Ebay

Błagam o pomoc. jestem kompletnie zielona jesli chodzi o e bay ;(
po pierwsze nie mam konta bankowego anie paypala.
chciałabym kupic buty od angielskiego sprzedawcy i teraz jak mam to zrobic?
czy mogę wpłacic pieniądze na poczcie (tak jak normalny przelew w Polsce)? czy koniecznie przelew bankowy?
matko czuje sie jak głupek jakis... jak kupię juz buty to dostanę dane sprzedawcy ? tak jak na allegro?
ratunku czy powinnam na cos uważac? czy cos powinnam jeszcze zrobic przed kupnem?
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-12 18:03:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.