Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-23, 12:37   #3721
venice22
Przyczajenie
 
Avatar venice22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 22
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez jodus Pokaż wiadomość
to zakłada się też sam metal... hmmm...dziewczyny wy ustalałyście z orto czy z gumkami czy bez czy od razu taki dostałyście jak zdecydowałyście się na metalowy bo mnie pytała czy metalowy czy kosmetyczny chce nic więcej
Mnie orto nie pytała, czy chcę z gumkami czy bez. Zaproponowała taki i dopiero przy zakładaniu się zorientowałam, że to są zamki bezligaturowe. Nie wiem czym te aparaty się różnią. Ale powiedziała, że plus jest taki, że rzadziej chodzi się na wizyty (np. co 6-8 tyg.) i nic się nie odbarwia itd... ale mimo wszystko rodzaj aparatu dostosowuje się do wady. Może w moim wypadku taki był najlepszy
venice22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 15:34   #3722
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez venice22 Pokaż wiadomość
Mnie orto nie pytała, czy chcę z gumkami czy bez. Zaproponowała taki i dopiero przy zakładaniu się zorientowałam, że to są zamki bezligaturowe. Nie wiem czym te aparaty się różnią. Ale powiedziała, że plus jest taki, że rzadziej chodzi się na wizyty (np. co 6-8 tyg.) i nic się nie odbarwia itd... ale mimo wszystko rodzaj aparatu dostosowuje się do wady. Może w moim wypadku taki był najlepszy

chyba masz damon'a..?
ja tez bede go zakladala...masz moze zdjecie..?
z bliska,bardzo prosilabym....
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 15:46   #3723
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez voldtekt Pokaż wiadomość
>>poldzia89, za 3dni zakładam i chyba cały czas będę sprawdzać czy się coś prostuje;p mam nadzieję,że w niedługim czasie będę miała dobre ustawienie,bo strasznie mi się ścierają górne jedynki;/ ale wiadomo czyją matką jest nadzieja;p
Z tymi jedynkami to orto ci naprawi ja też miałam odłamana jedynkę i po pewnym czasie orto spiłowała ząbki i nie widać już różnicy !!
I Gratulacje z zakładania aparatu :d a ile masz lat jeśli można wiedzieć ?Biedzie dobrze i ząbki będą sie szybko prostować
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 16:18   #3724
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

>>poldzia89,za miesiąc stuknie 20i dzięki for allwłaśnie liczę na to,że szybko pozbędę się krzywusów;p
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 17:13   #3725
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dziewczynki jak długo nosicie aparat?? Ja noszę dół 2 latam a góre 18 miesięcy i nadal mam szpary po ekstrakcji piątek :/ Jak w maju pytałam moja orto czy do września mi zdejmie to powiedziala "tak, do września spokojnie", a teraz widzę ze przynajmniej do grudnia bedą sie te szpary zamykać. Wkurzam sie strasznie, bo na początku byla mowa ze aparat zdejmie na począrku roku, potem ze we wrzesniu a teraz... Grrr Do tego jak teraz mi zmienia gumeczki czy drut to w ogole nie czuje tego bolu zębow co na początku leczenia. Powoli mam wrazenie ze ona przeciąga leczenie zeby tylko kase wyciagac ode mnie :/ eeehhhh....
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:05   #3726
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez IraKlara Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak długo nosicie aparat?? Ja noszę dół 2 latam a góre 18 miesięcy i nadal mam szpary po ekstrakcji piątek :/ Jak w maju pytałam moja orto czy do września mi zdejmie to powiedziala "tak, do września spokojnie", a teraz widzę ze przynajmniej do grudnia bedą sie te szpary zamykać. Wkurzam sie strasznie, bo na początku byla mowa ze aparat zdejmie na począrku roku, potem ze we wrzesniu a teraz... Grrr Do tego jak teraz mi zmienia gumeczki czy drut to w ogole nie czuje tego bolu zębow co na początku leczenia. Powoli mam wrazenie ze ona przeciąga leczenie zeby tylko kase wyciagac ode mnie :/ eeehhhh....
Kurcze to długoja szparę po 5-tce prawie w 2 miesiące mam zamkniętą już prawie nie widać ,że tam jakaś szpara była to też zależy od ząbków jak się przesuwają ale kurcze tyle miesięcy i jeszcze nie zamnknięta dziwne
dziewczątka kochane czemu żadna mi nie odpowiada na pytanie po ilu miesiącach miałyście dół zakładany ??? ja mam górę3 miesiące a dół ...będę miała kasę dopiero koło grudnia ... nie uważacie że to za późno?? teraz nie dam rady funduszów brak
__________________
...Tylko Ty Kochany ...bo być piękną to czuć się dobrze we własnym ciele...

Aparatka od 27 maja 2008r.
góra-metal
dół-metal od 4 marca 2009r.

Zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!!!!!!-04.09.2009.
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:11   #3727
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja dół zalozylam po 7 miesiaciach

o matko tyle miechów i nie zamknieta szpara? faktycznie długo;/
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 18:17   #3728
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
ja dół zalozylam po 7 miesiaciach

o matko tyle miechów i nie zamknieta szpara? faktycznie długo;/
Smv kochana, dziękuję za odpowiedź to może i u mnie nie zaszkodzi bo to też już z 7 miechów będzie a może ciut wcześniej kaska będzie27 będę u orto to wypytam a za te piłowanie ząbalków to dopłacacie jakoś czy to jest w cenie???
__________________
...Tylko Ty Kochany ...bo być piękną to czuć się dobrze we własnym ciele...

Aparatka od 27 maja 2008r.
góra-metal
dół-metal od 4 marca 2009r.

Zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem!!!!!!-04.09.2009.
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 18:56   #3729
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

milunia,ja Ci nie odpowiedziałam bo sama nie mam jeszcze dołu założonego.myślę,że może wyrobię się do listopada albo do grudnia z tym,żeby dół założyć.wydaje mi się,że jeśli nie ma się zbyt dużej wady to nic nie szkodzi,a najlepszą odpowiedź da Ci Twój ortodonta
pozdrawiam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:30   #3730
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ja miałam mieć dół zakładany jakieś pół roku później niż góre, miałam wyrywać 5, ale teraz stwierdził, że lepiej spróbować jeszcze założenia aparatu teraz bez wyrywania zębów i sprawdzić jak będzie postępowało leczenie Szczerze mówiąc wolałabym nie wyrywać tych zębów, bo podejrzewam, ze będzie leczenie trwało dwa razy krócej gdyż tylko do ustawienia mam dwa zęby

Właśnie dziewczyny... boję się troszkę tego "drugiego" aparatu... teraz w górym mi trudno jeść, a co dopiero w obu I pytanie... czy nie sepleni się z dwoma aparatami? Przynajmniej na początku?
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 19:31   #3731
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja dół zakładałam po roku czasu
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 21:37   #3732
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Olga:P Pokaż wiadomość
Właśnie dziewczyny... boję się troszkę tego "drugiego" aparatu... teraz w górym mi trudno jeść, a co dopiero w obu I pytanie... czy nie sepleni się z dwoma aparatami? Przynajmniej na początku?
Ja miałam zakładane od razu dwa łuki i dementuję co by przez aparaty się sepleniło czy gorzej się jadło (no chyba że aparat był akurat podkręcany i bolą ząbki). Seplenić można przez łuki podniebienne, a takie zwykłe aparaty nie mają nic wspólnego z seplenieniem
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 21:37   #3733
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Olga:P Pokaż wiadomość
Ja miałam mieć dół zakładany jakieś pół roku później niż góre, miałam wyrywać 5, ale teraz stwierdził, że lepiej spróbować jeszcze założenia aparatu teraz bez wyrywania zębów i sprawdzić jak będzie postępowało leczenie Szczerze mówiąc wolałabym nie wyrywać tych zębów, bo podejrzewam, ze będzie leczenie trwało dwa razy krócej gdyż tylko do ustawienia mam dwa zęby

Właśnie dziewczyny... boję się troszkę tego "drugiego" aparatu... teraz w górym mi trudno jeść, a co dopiero w obu I pytanie... czy nie sepleni się z dwoma aparatami? Przynajmniej na początku?
tak samo mialam, najpierw aparat, a pozniej sie zobaczy "jak sie zeby rozloza". zreszta pisalam to w moim mega dlugim poscie, pare stron wczesniej ..

z 2 aparatami nie seplenie, ale co czlowiek to przypadek .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-23, 22:23   #3734
jodus
Raczkowanie
 
Avatar jodus
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 68
GG do jodus
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja najpierw będę miała zakładany dół a po roku górę...
ogólnie to chyba przerwa czy to jest rok czy 3 miesiące takiej dużej różnicy nie ma i zależy od Ciebie i od twojego ortodonty... bo w moim przypadku dlatego taka kolejność bo dół wymaga dłuższego leczenia a orto chciałaby w podobnym czasie zakończyć leczenie jak to ona mówi dla lepszego efektu
jodus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 06:41   #3735
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja z dwoma drutami nie seplenie;] ale sie pluje
a moj tz sie slini;]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 07:46   #3736
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Pewnie nieraz przewijało sie to pytanie, ale ile kosztuje taki aparat na gorną szczękę ? Paietam kiedys byłam, to mowiła cos o 1200, moze teraz staniały ? I te wizyty kontrolne, tez pewnie są opłacane? Jak w ogole wygląda cały ten 'proces'. Najpierw na penwo tzreba oczyscic ząbki z kamienia etc. strasznie mam krzywe te z przodu, szczegolnie kły poszły do przodu. Chciałabym aparat, ale na razie nie mam kasy, pomyslałam ze za rok w wakacje dorobie i bede mogła wykosztowac sie na aparat, ale nie wiem ile dokladnie WSZYSTKIE koszty mogą mnie wyniesc ? I czy przeciwskazaniem są np zeby wypełniane po usunięciu próchnicy ? Kompletnie sie nie orientuje...
I ile czasu trzeba nosic taki aparat?
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 08:05   #3737
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ja tez po roku będe miała podobno zakladany dol,jak nie pozniej...
Dół mam całkiem dobry...

Już odliczam do zakladania aparatu-góry i do czekającego mnie bólu.Musze tylko zaopatrzyc sie w duża ilośc rodzinki Elmex'owej i zaczynam...!
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 08:06   #3738
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

aparat:1200-1900(zależy od orto),wizyty 60-120zł,leczenie zależy od wady(od ok roku do 3/3,5roku).całość ok 5-7tys. jeszcze mam radę dla osób,które chciałyby aparat,a nie mają na niego kasy/bez zaświadczenia o pracę:konto w Multibanku,wpłacasz przez pół roku powiedzmy po 600-800 złotych,nie musi być to Twoja kasa,np możesz ugadać się z bardziej dzianą koleżanką,że wyśle Ci przelewem,a Ty jej z powrotem prześlesz w tym samym dniu.liczą się same WPłYWY na konto,nie patrzą na to,że po chwili je przelewasz komuś innemu.mi w ten sposób udzielili kredytu na 6000tys.później pozostaje ciułać lub iść do pracy,najlepsze jest to,że masz rok na spłatę.przy większych wpływach,kwota pożyczki może się zwiększyć o połowę,rat nie płacisz,tylko całość oddajesz pod koniec umowy,prowizja ok 5dych miesięcznie, oprocentowanie od kredytu jest ok 13%,ale dla osób,które potrzebują kasy łatwiej jest w rok zarobić te 7tys i spłacać kredyt niż ciułać i rozpieprzać kasę-tak było ze mną.napisałam,że oprocent.jest niskie,bo to nie jakieś 70%jak w przypadku providenta czy tym podobnych.wg mnie,to opłacalny kredyt,ale jak kto uważa
>>ariva,a kiedy górę zakładasz??
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 08:10   #3739
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez voldtekt Pokaż wiadomość
aparat:1200-1900(zależy od orto),wizyty 60-120zł,leczenie zależy od wady(od ok roku do 3/3,5roku).całość ok 5-7tys. jeszcze mam radę dla osób,które chciałyby aparat,a nie mają na niego kasy/bez zaświadczenia o pracę:konto w Multibanku,wpłacasz przez pół roku powiedzmy po 600-800 złotych,nie musi być to Twoja kasa,np możesz ugadać się z bardziej dzianą koleżanką,że wyśle Ci przelewem,a Ty jej z powrotem prześlesz w tym samym dniu.liczą się same WPłYWY na konto,nie patrzą na to,że po chwili je przelewasz komuś innemu.mi w ten sposób udzielili kredytu na 6000tys.później pozostaje ciułać lub iść do pracy,najlepsze jest to,że masz rok na spłatę.przy większych wpływach,kwota pożyczki może się zwiększyć o połowę,rat nie płacisz,tylko całość oddajesz pod koniec umowy,prowizja ok 5dych miesięcznie, oprocentowanie od kredytu jest ok 13%,ale dla osób,które potrzebują kasy łatwiej jest w rok zarobić te 7tys i spłacać kredyt niż ciułać i rozpieprzać kasę-tak było ze mną.napisałam,że oprocent.jest niskie,bo to nie jakieś 70%jak w przypadku providenta czy tym podobnych.wg mnie,to opłacalny kredyt,ale jak kto uważa
>>ariva,a kiedy górę zakładasz??

25 września...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 08:13   #3740
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja startuję we wtorek;p to jak będziesz już miała separatory,to polecam BoboVitę o smaku "jabłka,bananów i soczystych pomarańczy" oraz "owoce egzotyczne"
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 08:27   #3741
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

A można poprosić o aparat tylko i wyłącznie na jedną szczękę? Czy trzeba koniecznie 2 prostowac ? Bo dół mam nawet ladny, nie chce kasy tracić, a poza tym jak się usmiechamy nie widac bardzo dołu ;/ Nie chce kasy na darmo tracić. 5-7 tys ;oooo. Ale wliczyłas tu 2 szczeki ? ;oo
zeby mam w miare zaleczone, ale i tak dopiero bym mogła załozyc, jak bede miała kase, czyli jak dobrze pojdzie we wrzesniu za rok ;/. Bo rodzice raczej mi nie dołozą, sama musze zarobic ;/.
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 08:37   #3742
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jeśli masz zęby poprawnie ustawione względem siebie,tzn zgryz jest ok,to nie trzeba na dwa łuki,wtedy koszt jest mniejszy o połowę.to zależy od wady,orto Ci powie,czy wystarczy jeden łuk czy dwa.też całe 3miechy pracowałam,żeby kredyt spłacić-kwestia mobilizacji.
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 09:00   #3743
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez voldtekt Pokaż wiadomość
ja startuję we wtorek;p to jak będziesz już miała separatory,to polecam BoboVitę o smaku "jabłka,bananów i soczystych pomarańczy" oraz "owoce egzotyczne"

nie będą potrzebne mi separatory.
odobylo sie u mnie bez ekstrakcji,zabiegow chirurgicznych,rozszerzac zy szczek,separatorow...

ale z BoboVity na pewno będę korzystała po założeniu aparatu.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 09:35   #3744
czarna180
Raczkowanie
 
Avatar czarna180
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 248
GG do czarna180
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
ja z dwoma drutami nie seplenie;] ale sie pluje
a moj tz sie slini;]
hihi fajne powiązanie. Mój Tż wrocil wczoraj z wakacji.. :rol leyes:
Bylismy na 18-stce u kumpla i....lecze kaca... ;d masakra ;p
a w polowie imprezy drut mi sie w polik wbil ;p. heee..
__________________
metal góra - 09.06.08
************************* ********************
24.05.08 ...




czarna180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 09:45   #3745
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

A ja ostatnio stoję na barze i jedna kolesiówka nie miała drobnych, a ja w kasie też licho co, więc pobiegła do koleżanek rozmienić dyszkę I przylatuje daje mi 5 plnów i mówi: Reszta Dla pani, bo widzę, że prostuje pani zeby i musi pani kasę zbierać. a ja tez prostowałam i wiem jakie to koszty więc proszę sobie resztę wziąść Wszystko było by fajnie gdyby reszty było wiecej niż 1,50 plnów
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 09:57   #3746
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
nie będą potrzebne mi separatory.
odobylo sie u mnie bez ekstrakcji,zabiegow chirurgicznych,rozszerzac zy szczek,separatorow...

ale z BoboVity na pewno będę korzystała po założeniu aparatu.
szczęściara!!ja w tym dziadostwie z bólem zębów zdołałam rozmemłać podniebieniem kanapkę..hehe,już wiem jak radzą sobie ludzie z brakiem uzębienia;p oby ta wiedza nigdy więcej mi się nie przydała;p a bobovita to świetne papu,szamię to czasem ot,tak,bo dobre i zdrowe
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 10:05   #3747
Olga:P
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio stoję na barze i jedna kolesiówka nie miała drobnych, a ja w kasie też licho co, więc pobiegła do koleżanek rozmienić dyszkę I przylatuje daje mi 5 plnów i mówi: Reszta Dla pani, bo widzę, że prostuje pani zeby i musi pani kasę zbierać. a ja tez prostowałam i wiem jakie to koszty więc proszę sobie resztę wziąść Wszystko było by fajnie gdyby reszty było wiecej niż 1,50 plnów
__________________



Olga:P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 10:36   #3748
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio stoję na barze i jedna kolesiówka nie miała drobnych, a ja w kasie też licho co, więc pobiegła do koleżanek rozmienić dyszkę I przylatuje daje mi 5 plnów i mówi: Reszta Dla pani, bo widzę, że prostuje pani zeby i musi pani kasę zbierać. a ja tez prostowałam i wiem jakie to koszty więc proszę sobie resztę wziąść Wszystko było by fajnie gdyby reszty było wiecej niż 1,50 plnów
Ludzie to na prawde maja nieraz Fazy ale szkoda ze tyllko 1.5 zl reszty było :PPP
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 12:04   #3749
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Hey Babole
Nie bylo mnie tu chyba z pol roku widze, ze niektore dziewczyny jeszcze dzialaja na forum U mni eminelo juz 9 miesiecy od zalozenia druciakow i efekty narazie srednio zadowalajace ale to dlatego ze orto nie mogla ruszyc gory, bo mialam zabieg w lutym i dopiero miesiac temu wszystko bylo juz zagojone.
Zdazylam juz tez sie troche zrazic do mojej orto, jak mi powiedziala ze w miejsce usunietej na jej polecenie 4ki wstawi sie implant. Dopiero jej powiedzialam ze sama mi kazala ja usunac, to spojrzala na przeswietlenie i kartoteke i powiedziala: o faktycznie, teraz pamietam... zalozyla mi tez sprezynke i lancuszek na gore, zeby lewa strona ciagnela prawa i z przezroczystego, niewidocznego lancuszka, zrobil sie zolty i teraz jak sie usmiecham to pol szczeny na zolto:P
Co do ligatur to mam caly czas metalowe, a we wtorek mam miec zakladane wyciagi
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 12:22   #3750
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez MrUfKa87 Pokaż wiadomość
Hey Babole
Nie bylo mnie tu chyba z pol roku widze, ze niektore dziewczyny jeszcze dzialaja na forum U mni eminelo juz 9 miesiecy od zalozenia druciakow i efekty narazie srednio zadowalajace ale to dlatego ze orto nie mogla ruszyc gory, bo mialam zabieg w lutym i dopiero miesiac temu wszystko bylo juz zagojone.
Zdazylam juz tez sie troche zrazic do mojej orto, jak mi powiedziala ze w miejsce usunietej na jej polecenie 4ki wstawi sie implant. Dopiero jej powiedzialam ze sama mi kazala ja usunac, to spojrzala na przeswietlenie i kartoteke i powiedziala: o faktycznie, teraz pamietam... zalozyla mi tez sprezynke i lancuszek na gore, zeby lewa strona ciagnela prawa i z przezroczystego, niewidocznego lancuszka, zrobil sie zolty i teraz jak sie usmiecham to pol szczeny na zolto:P
Co do ligatur to mam caly czas metalowe, a we wtorek mam miec zakladane wyciagi
co to te wyciagi ?
moja orto tez ostatnio wpadla, tak jak Twoja . chcialam wziasc rozowe gumeczki, ale zostalo tam z 17 ostatnich i mowi, ze na wszystkich zebach miec ich nie bede, bo nie starczy... a ja jej musialam przypomniec, ze przeciez mialam wyrwane zabki, wiec starczy . moglaby sie mna bardziej przejmowac.

po za tym moja orto mnie straszy mikroimplantami, co to dokladnie jest? ktos to mial ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.