Polska z psem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 23:33   #1
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357

Polska z psem


witam drogich wizażystów. Przeglądałam różne wątki przez wyszukiwarkę i każdy coś tam napisze o podróżach z psem, ale nie ma jakiś konkretów. Jak coś przeoczyłam, to przepraszam bardzo i proszę o przeniesienie tematu.

A więc proponuję wpisywać w tym wątku ciekawe miejsca w Polsce, w które można się udać z pieskiem. Mam tu na myśli głównie wyjazdy jednodniowe, ale oczywiście mile widziane są też informacje odnośnie dłuższych wyjazdów. Chodzi mi o różne parki, ruiny zamków itd. Każdy z nas mieszka gdzieś indziej i może polecić coś w swojej okolicy, gdzie nie będzie problemu z psem. Ma to na celu uniknięcia rozczarowania i kłopotów, oraz lepsze zaplanowanie wypadu.

Moja pierwsza propozycja :

Pszczyna woj.śląskie, konkretnie piękny park, jeziora, kwitnące azalie, ławeczki, deptaczki itd. Tablica informuje, że na teren parku można wejść z psem, smycz obowiązkowa.
Dodatkowo można zwiedzać zamek (ale to już bez psa:P )

Tychy - mieszkańcy wiedzą gdzie są ciekawe miejsca na spacerki, może to niekoniecznie cel podróży, ale dla okolicznych mieszkańców polecam Suble, Paprocany, 3 stawy koło Żyrafy, oraz moje ulubione 3 stawy w lesie na Żwakowie (pewnie tylko wtajemniczeni wiedzą jak dojść)

__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 14:11   #2
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Polska z psem

no co Wy? nikt nie jeździ ze swoim psiurą?? no nie wierzę...

kolejne moje propozycje to:

Zwardoń i okolice - łagodne góry,w sam raz dla niewprawionych właścieli i piesków.

Zawoja - Przysłop pod Baranią Górą - możliwe wejście po asfalcie, większość trasy przez las, tylko w niektórych miejscach męcząca. Czas ok. 2.5 h
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 21:18   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Polska z psem

ja bym chciała swojego psiuta na wakacje wziąć, ale takich miejsc jest mało...
co z tego, że mogę wejść do parku, skoro do restauracji już nie... i co mam zrobić z psem, uwiązać, czy zostawić w pokoju hotelowym? Fajny wątek, mam nadzieję że się rozwinie i takich miejsc przybędzie.
Ja mogę polecić Łupków w Bieszczadach zachodnich, gdzie w schronisku goście z psami są mile widziani http://www.lupkow.pl/flash.php?lang=PL
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 00:07   #4
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Polska z psem

My rok w rok jezdzimy z naszą akitą w Karkonosze! Często na szlaku widać psiaki nawet wyciągiem wjezdza na Szrenicę - miły Pan przy wyciągu zatrzymuje krzesełka , żeby na spokojnie usadowić się z psem. Podobnie miła atmosfera panuje w schroniskach - nie spotkaliśmy się z głosami sprzeciwu żeby pies nie mógł siedzieć z nami w schronisku - nawet miski na wodę mają
nie ma też problemu z knajpami, my chodziliśmy co wieczór do innego baru i zawsze pies chodził z nami - problem z turystami - którzy chcą zdjęcie z psem co chwile
warto też wybrać się do Harrachowa - Czesi bardzo kochają psy - i także nie ma problemów z wypoczynkiem z czworonogiem

wklejam parę fotek z naszych wyjazdow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02747.JPG (201,8 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02776.JPG (187,1 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02800.JPG (170,5 KB, 74 załadowań)
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 00:41   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Polska z psem

ewulinek, fajna wiadomość
właśnie przeczytałam wyciąg z regulaminu, że do Karkonoskiego Parku Narodowego można wchodzić z psem, a zawsze myślałam, że w parkach narodowych psy są wykluczone. Zapewne zabiorę w tym roku psiaka na wakacje, ciekawe, jak jest w innych parkach.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 13:04   #6
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Polska z psem

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
ewulinek, fajna wiadomość
właśnie przeczytałam wyciąg z regulaminu, że do Karkonoskiego Parku Narodowego można wchodzić z psem, a zawsze myślałam, że w parkach narodowych psy są wykluczone. Zapewne zabiorę w tym roku psiaka na wakacje, ciekawe, jak jest w innych parkach.
Dokładnie w Karkonoskim PN nie ma problemu z wprowadzeniem psiaka - my już jezdzimy od 3 lat z naszym wymóg : smycz i kaganiec.
Jeśli chodzi o inne PN : na pewno zakaz wprowadzania psów jest w Tatrzańskim PN, Pienińskim PN, Babiogórski PN.

Nie ma problemu z psem w Gorczańskim PN czy w PN Gór Stołowych.

Ja polecam Czechy, a dokładniej Skalne Miasto - Czesi są naprawdę pozytywnie nastawieni do psów.

tu cennik ze Skalnego Miasta : http://www.adrspach.cz/skaly/provoz-skal.html

Psiaki : 10 koron
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 19:43   #7
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Polska z psem

Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś opisał. Mam nadzieję, że wątek się rozrusza, bo choć nie jeździłam jeszcze z moją psiurką, to mam właśnie taki zamiar, bo po pierwsze nie ma chętnych do zostania na dłużej, a po drugie ja umieram za nia z tęsknoty. Była za młoda, żeby brać ją w góry, ale za miesiąc rok skończy, więc czas najwyższy

ewulinek fajne fotki, ja bym w życiu nie wpadła na to, żeby psa na wyciąg wsadzić, prędzej by mi wyskoczyła gdzieś po drodze, chyba jeszcze jest za młoda i zbyt energiczna na takie coś
Strasznie mnie ucieszyła wiadomość, że w Góry Stołowe można wchodzić z psami i do Skalnego Miasta też, bo moim marzeniem jest jechać właśnie w te rejony.

Taverney myślę, że tych miejsc nie jest tak mało, tylko trzeba trochę poszukać, podzwonić, być dobrze zorientowanym przed wyjazdem. No i sam wyjazd musi być ustawiony pod kątem psa. Dobrze przemyślany każdy dzień, trzeba mieć jakiś konkretny plan.Już coraz więcej kwater oferuje noclegi z psem, pola biwakowe, niektore schroniska, hotele. Z bazą noclegową nie ma żadnych problemów. Z knajpami hmm jak są na podwórku parasolki, to chyba nikomu pies nie będzie przeszkadzał??
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 20:55   #8
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Polska z psem

no niestety... z moich doświadczeń wynika, że z knajpami nadal jest to problem.
Duże ukłony należą się jednak szefostwu restauracji w Hotelu Olimpijskim w Katowickim Spodku, gdzie mój psiak mógł mi towarzyszyć podczas posiłków
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:52   #9
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Polska z psem

Taverney masz doga niemieckiego?? może też patrzą, czy pies duży czy mały..Moja co prawda nie jest duża jak na bokserkę, ale pod tym kątem żałuję czasami, że nie mam jakiejś malutkiej psinki, którą wezmę na kolana i nikomu nie przeszkadza.

Myślę, że warto tu też wspomnieć, że nie ma żadnych najmniejszych problemów z psami w pociągach!!! Pamiętajmy tylko, że musimy mieć bilet (4zł niezależnie jak długa jest trasa) no i oczywiście smycz i kaganiec i książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami.

A co do zostawiania psów w hotelu. Wczoraj zapomniałam. Jak się ma fajnego psiurkę, co bez problemu zostaje sam, to w jakichś wyjątkowych syt. nie ma problemu. Ja niestety mojej bym nie zostawiła, bo jest jeszcze na etapie niszczenia wszystkiego jak zostaje sama (ma ogromny talent w znajdowaniu sobie rzeczy i sposobu, na który bym nigdy nie wpadła )
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:47   #10
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Polska z psem

Cytat:
Napisane przez Makena Pokaż wiadomość
Taverney masz doga niemieckiego?? może też patrzą, czy pies duży czy mały..Moja co prawda nie jest duża jak na bokserkę, ale pod tym kątem żałuję czasami, że nie mam jakiejś malutkiej psinki, którą wezmę na kolana i nikomu nie przeszkadza.

Myślę, że warto tu też wspomnieć, że nie ma żadnych najmniejszych problemów z psami w pociągach!!! Pamiętajmy tylko, że musimy mieć bilet (4zł niezależnie jak długa jest trasa) no i oczywiście smycz i kaganiec i książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami.

A co do zostawiania psów w hotelu. Wczoraj zapomniałam. Jak się ma fajnego psiurkę, co bez problemu zostaje sam, to w jakichś wyjątkowych syt. nie ma problemu. Ja niestety mojej bym nie zostawiła, bo jest jeszcze na etapie niszczenia wszystkiego jak zostaje sama (ma ogromny talent w znajdowaniu sobie rzeczy i sposobu, na który bym nigdy nie wpadła )
na pewno wielkość psa ma znaczenie mały koło stolika nie razi, ale jak już leży duży... w sumie jak my chodziliśmy do restauracji czy barów, staraliśmy się siadać przed lokalem, pod parasolami- tam nie ma żadnego problemu. ale jak lokal nie miał ogródka piwnego, to szliśmy zapytać czy pies może wejść z nami- a mały nie jest przeważnie dostaliśmy stolik na uboczu , a psiak siadał tak żeby nie zawadzał nikomu. ale i tak zawsze wzbudza niemałe zainteresowanie i ludzie chcą robić sobie z nim zdjęcia!

co do pozostawienia psa w hotelu- nie wyobrażam sobie, chyba że ktoś z rodziny też zostaje moja akita jest taka wierna, że jak idziemy do łazienki to piszczy pod drzwiami, a co dopiero pozostawić ją w obcym miejscu sama...na pewno wyłaby...

my już z naszym też jechaliśmy pociągiem- jednak zdecydowanie lepiej podróżować z psem autem- jak mamy ochotę przystanek na picie, krótki spacer. a w pociągu - spacer po korytarzu z tego co wiem..jak jechaliśmy z naszym psiakiem pociągiem...pani w kasie mówiła, że wsiadając do przedziału pasażerowie muszą wyrazić zgodę, że chcą jechać z psem - my akurat jechaliśmy od początku sami, potem ludzie dosiadali!
nie przeszkadzają mi psiaki w pociągu w ogóle...jednak ostatnio jechałam ze szkoły, pociąg zapchany ludzie na korytarzu...a w przedziale właściciel z psem podróżuje , a pies siedzi na tym fotelu i zajmuje 2 miejsca lekka przesada !
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 23:11   #11
Basia21
Rozeznanie
 
Avatar Basia21
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 527
Dot.: Polska z psem

ustroń nie ma problemu z psiakiem wszedzie nawet na wyciag z noclegami tez nie ma problemu polecam "biały domek"
__________________
Basiulka
Basia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 15:08   #12
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Polska z psem

w pociągach ceny za psa są różne. 4 zł tak, ale na normalne pociągi. W InterCity płaci się kilkanaście złotych.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:48   #13
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Polska z psem

Zdaję relacje z ostatniej wycieczki. Nie będzie problemów z psem w :

Mosznej (Zespół zamkowo-parkowy - Moszna)pisałam do nich maila (załamałam się, bo miałam jechać w sobotę z PTTK a nie mogę, bo idę do pracy ) ale napisałam i Pani pow. że jak piesek nie sprawia zagrożenia i jest na smyczy, to można. ALe mnie to ucieszyło ) zamek ztego co widziałam jest przecudny i to jest moje marzenie pojechać tam.

Nakło Śląskie - pałac do zobaczenia z zewnątrz, całkiem, całkiem park też.

Brynek (woj. śląskie) - w pałacu znajduje się technikum leśnicze, też do zobaczenia z zewnątrz, bardzo przyjemny ogród botaniczny
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 19:54   #14
aleksandra38
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Polska z psem

Muły na mazurach

Zapraszam na mojego bloga o pieskach codziennie nowe artykuły, a każde wejście i ciepły komentarz sprawi mi wiele satysfakcji z wykonywanej pracy. www.zmiloscidopsow.blogspot.com Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

dopiero zaczynam blogowanie, więc ucieszcie niedoświadczonego pisarza i wejdźcie:P
aleksandra38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:43   #15
kas999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Polska z psem

Odświeżę temat. Planuję kilkudniową wycieczkę (w okolicach maja-dużo czasu ale już planuję) z moimi psami (sztuk 2, małe mieszańce). Z tego co się dowiedziałam w świętokrzyskim parku narodowym z psem na smyczy można wejśc. Interesuję mnie jeszcze zamki (nie wiem co z Chęcinami, w Krzyżtoporze nie wolno), jaskinie i dąb Bartek.

Ja mogę polecic zamek w Olsztynie koło Częstochowy. Można zrobic tam sobie piknik-psy wchodzą za darmo, w ogóle tam zawsze sporo psów.
I trasę Mirów-Bobolice, fajny spacerek można sobie zrobic. Do samego zamku w Bobolicach pies nie moze wejsc
kas999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 09:05   #16
kasiek_1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: Polska z psem

Na zamku w Chęcinach byliśmy w 2011 roku z psem nas wpuścili (pinczer miniaturowy). A jak wygląda sytuacja na zamkach na Dolnym Śląsku, może ktoś wie. Wybieramy się tam niedługo i jestem ciekawa gdzie będziemy mogli wejść
kasiek_1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 08:53   #17
SrtaCorazon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Polska z psem

Hej, w Świętokrzyskim polecam Kurozwęki-kompleks pałacowy, mini zoo, lochy, oranżeria przerobiona na restaurację, ogród-wszędzie poza zagrodą bizonów można wchodzić z psem-polecam!!
SrtaCorazon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 08:53:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.