proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-16, 20:11   #1
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265

proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/


Witajcie! Czytałam,śledziłam wątki jednak nie znalazłam konkretnej odpowiedzi co sie dzieje nie tak z moimi żelami.

Ukoń
czyłam kurs w lutym, jestem kompletnie zdegustowana wiedza która posiadłam a raczej z jej brakiem Zakupiłam od Pani ktora mnie przeszkalała żele z ESN, tipsy białe,przezroczyste, środek do nabłyszczania i pare ozdób. Mam wrazenie ze stoję w miejscu,gdyż juz 4 paznokcie odpadły po paru dniach. Zwracam sie do was z prośba o pomoc i o odpowiedzenie na moje pytania i wątpliwości.

1. Po opił
owaniu plytki odtłuszceniu jej przyklejam tipsa bialego, dopasowywuje go odpowiednio i przygniatam wszystko wyglada ok przycinam opiłowuje i co widze ze brzegi tipsa sie trzymaja a sam środek do góry podchodzi taka jest luka ze mozna tam cośozyć :/ nie wiem zy to wina tipsów tych białeych końcówek?Czy kleju? z koleji jak przyklejałam tipsy przezroczyste z kieszonką to klej trzymał dobrze a na tych cienkich tak jak by podchodzil do góry tips. Ani ich zdjec ani zalać bo pionowo chca stać. Czy ktoś miał taki przypadek?

2. Po przesmarowaniu plytki zelem bazlowym z ESN i wygrzaniu w lampie nakladam cienka warste zelu przezroczystego,potem wkladam i nastepnie warstwe bialego zelu takze z tej serii, powtaram to dwa krotnie i niby biał
y zel a wyglada jak mgła, lekko szarawy nie podchodzacy w biel. Czy ten zel w ogole u Was sie sprawdza?? Czy poporstu zainwestować w biała farbkę do zelu? Jesli tak to jaki jest jej koszt i czy jest dobra w uzytkowaniu??

3. Jeszcze mam problem z wtapianiem bo tego oczywscie kurs nie obejmował
. Po przygotowaniu tipsa przyklejeniu odtłuszceniu nakładam jedna cienka warste żelu i juz w tej 1 nakładam hologramy A nastepnie nakladam 2 warstwy zelu i 3 i bez opiłowywania to robie. A jesli chodzi i brokat to starałam sie nakładac takze w 1 warstwie i potem musialam to opiwowywać bo po 2 warstwie nadal wystawał brokacik i nie wiem jak go nakłądać i ile bo po pilowaniu praktycznie cała płytka była z prześwitami takze musze nalozyc brokat jeszcze w 2 warstwie? Kiedy w ogole opiłowywujecie płytke by ewentualnie zlikwidować wypukłosci?

4. Zakupiał
am takze pwien środek niby nabłyszczajacy wykończeniowy nie wiem czy któraś z Was jego uzywała? takze z Next Nails "Quick finish" zel wykonczeniowy na akryl i jedwab i zel. Zauwazylam ze po jego nałozeniu paznokieć staje sie owszem błyszczacy ale na kazde nie celowe uderzenie pęka i staje sie cały w pajęczynie,po pewnym czasie sam odpryskuje. Czy uzywalyscie czegoś takiego?a moze po prostu zakupiłam coś podrabianego i stad taki efekt??

Prosze Was o pomoc w wyjaś
nieniu tych dziwnych zjawisk:/Bardzo mnie przygnebia świadomość ukończyłam kurs a do tej pory borykam sie z takimi przeciwnościami załozenia pożądnych żeli.

Z gó
ry dziekuję. Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez fifcia
Czas edycji: 2008-04-16 o 21:22
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 08:30   #2
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Fifcia, co to był za kurs?!
Przykro mi, ale Ty nie mas zpodstaw

Pokrótce Ci odpowiem na Twoje pytania, ale niestety- nie wiel to da
1. Masz zbyt twarde tipsy frenchowe i po prostu "wstaja", tak się zdarza, gdy przyklejamy tipsa na zbyt płaską płytkę, lub gdy tispy sa zbyt twarde i sztywne.
2.Frencha żelowego robimy zelem, a nie farbkami
3.Jezeli nie masz kursu z wtapiania i takie braki w podstawach, sama sie tego nienauczysz.
4.Pewnie jest niskiej jakości (firma kompletnie nie jest mi znana i coś czuje ze z Allegro), albo xle go utwardasz, bądź nakładasz.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 13:15   #3
Bebooczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 222
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Jestem tego samego zdania co Albertyna w kazdym pukncie....ale dolozylabym co nie co od siebie
Ad.2. farbek sie nie uzywa bo zel sie tego nie chwyci i moze odejsc koncowka
Ad.3. polecam wtapianie ozdob w 2 warstwie nie musi byc cienka sposob wtapiania zalezy od Ciebie
nie przemywaj 2,3 i kolejnych warstw tylko laduj kolejna na nie bez przemywania. opilowanie powinno byc na przedostatniej warstwie zeby wygładzic nierownosci. pozatym to powinnas sie naumiec na kursie.

Szczerze to polecam isc albo na ponowny kurs albo isc sie doszkolic gdzies...

Nikt ci tego niegdy tak nie wytlumaczy jak instruktorka na kursie...pokaze ci powie ci i zwroci uwage jak sie bedziesz zle robic...ale to musi byc porzadny kurs...naprawde polecam ci...bo nie wiesz podstaw...a bez tego to ciezko ci bedzie co kolwiek robic dobrze i ciagle sie bedziesz przygnebiac ze ci nie wychodzi...
__________________

Bebooczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 19:15   #4
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Dziękuję, za udzielone wskazówki i informacje.
Owszem kurs może nie należał do najlepszych, nie bede teraz publicznie może podawała informacji co do osoby go przeprowadzającej. Wydawało mi sie to wszystko wiarygodne i rzetelne gdy zobaczyłam certyfikaty angielskie z Eoru Fashion takze byłam pewna o solidności tego kursu.
Jak to nie posiadam podstaw? :/ A tamta firma nie jest z Allegro własnie ta instruktorka mi to polecial bo to jej produkt i ponoc dobry a jadnak kicha


Tipsy frenchowe sa na tle miekkie ze z łatwościa sie daja wyginać jak teraz patrzyłam. Wiec nie wiem coz wymienic mam je na nowe?a skad bede miała pewnosc ze te ktore kupie w pudełku beda dobre?Tego przeciez nie dadza mi spr


Dlaczego bez kursu nie naucze sie wtapiania?Czy to az tak skomplikowane??

Czyli nie ma innej rady jak tylko ponowić kurs badz poprosić zaznajomiona dziewczyne zakladajaca dobrze paznokcie?
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 19:45   #5
Zizione
Raczkowanie
 
Avatar Zizione
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 321
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Jeżeli tipsy są miękkie i elastyczne to winę można zrzucić albo na nędzny klej albo na nieumiejętne przyklejenie.
jak to się mówi oszczędny płaci dwa razy, więc namawiam na produkty sprawdzonych firm. Nawet jeśli ci nie podpasują w 100% to będziesz miała pewność że nie dostaniesz jakiegoś gówna (przepraszam za wyrażenie)

Wtapianie ozdób....
No cóż, ile stylistek tyle patentów w zależności o tego jaki efekt chce się uzyskać.
To czy wtopisz w 1-szą czy w 15-tą warstwę zależy od ciebie (no i od grubości ozdób). ważne jest to aby przy opiłowaniu końcowym nic ci nie odstawało spod żelu
Z zasady brokat powinien od razu w całości pokryć pazurka bez prześwitów, jeśli tak nie jest to źle go nakładasz.


Aha, EF zawsze wystawia dyplomy po angielsku Zależy co ta babka miała. Kurs instruktorski czy zwykły przedłużanai paznokci...
W każdym razie zgadzam się z przedmówczyniami że nie znasz podstaw. Nie jest to absolutnie twoja wina, a tylko i wyłącznie instruktorki. Sam fakt że poleca produkty takkie o jakich piszesz mając na rynku mnóstwo rewelacyjnych nabłyszczaczy.
POlecam może już nie cały kurs, ale doszkolenie u jakiejś DOBREJ instruktorki.
Sama zobaczysz ile rzeczy się dowiesz (ot, choćby jak trzymać pilnik niby banalne, nie?)
Zizione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 19:45   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość


Tipsy frenchowe sa na tle miekkie ze z łatwościa sie daja wyginać jak teraz patrzyłam. Wiec nie wiem coz wymienic mam je na nowe?a skad bede miała pewnosc ze te ktore kupie w pudełku beda dobre?Tego przeciez nie dadza mi spr



Akurat tipsy powinny być elastyczne, a te french- cieniutkie i bez kieszonki, dające się wyginać w każdą stronę, dla mnie są najlepsze. Wychodzą na nich bardzo cieniutkie i trwałe paznokcie
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2008-10-27 o 19:38 Powód: literówka
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 20:34   #7
sosimple
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Jeśli chodzi o tipsy to polecam Ci spróbować z firmy Edge. Zarówno szklane, naturalne jak i french mają z kieszonką i jak dla początkującej osoby łatwiej takie naklejać niż bez kieszonki. Może też przyczyna leży w technice przyklejania, trudno powiedzieć jak się nie widzi jak ktoś to robi.
Ale się nie poddawaj i dużo cierpliwości życzę.
sosimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 21:24   #8
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Dziekuję jeszcze raz za rady. Z pewnością wybiore sie do kompetentnej osoby by sie "doszkolić".
Co do tipsów moim zdaniem sa cieniutkie i wyginajace sie i bez kieszonki.

A jesli moge zapytać o firme żelu jaki stosujecie?tzn waszym zdaniem jaki jest jednym z tych najlepszych?
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 22:43   #9
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
Dziekuję jeszcze raz za rady. Z pewnością wybiore sie do kompetentnej osoby by sie "doszkolić".
Co do tipsów moim zdaniem sa cieniutkie i wyginajace sie i bez kieszonki.

A jesli moge zapytać o firme żelu jaki stosujecie?tzn waszym zdaniem jaki jest jednym z tych najlepszych?
Te tipsy są świetne, bo nie pękają Bardzo trafny wybór (nie trzeba piłować kieszonki-bo jej nie ma, łatwe w obróbce)

Z żeli, poleciłabym Ci te, które cieszą się dobrą opinią (IBD, SPN, Ez FLow, NSI, (ostatnio bardzo mi się spodobały Sun Flower ) poszperaj troszkę na tym forum, to będziesz miała rozeznanie w produktach.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 09:32   #10
bitt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Będzina
Wiadomości: 495
GG do bitt
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

ESN to europejska wersja IBD tyle że tańsza, osobiście polecam tą firmę bo długo na niej pracowałam, kilka żeli mam do dziś. Jeżeli chodzi o podchodzenie powietrza to po prostu źle przygotowujesz płytkę przed nałożeniem masy, nie znasz podstaw technik przedłużania

Napisz mi na PW gdzie sie szkoliłaś a powiem ci czy osoba która cie szkoliła ma do tego kwalifikacje
bitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 18:10   #11
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

jakto źle przygotowuje płytke paznokcia?I ska Wasze przekonanie ze nie znam podstaw?

Matowię płytke i skracam paznokcie i zaokrąglam je. Odtłuszczam neil purem,dobieram tipsy dokladnie i przyklejam nastepnie obcinam gilotynka i wyrownuje piłując. Na cała płytkę nakladam Adhesive promoter potem bazowy zel i utwardzam 2min/ Nakladam biały żel i utwardzam 2min i za chwile powtarzam czynność. potem warstwa przezroczystego zelu rowniez 2razy i utwardzam. przemywam plynem do odtłuszczania żelu. Wygładzam powierzchnie paznokcia nadajac kształt krzywej C i oczyszczam z pyłu szczoteczką. Na koniec nakładam warstwe Top coat na cała powierzchnię i wkladam do lampy, przemywam jeszcze raz cleanerem i natłuszczam oliwką skórki całego paznokcia.

I to nie sa podstawy?? :/
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 19:02   #12
bitt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Będzina
Wiadomości: 495
GG do bitt
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

z tego co wiem to twój szkoleniowiec nie ma prawa wydawać certyfikatów logowanych EuroFashion!

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
[...] Mam wrazenie ze stoję w miejscu,gdyż juz 4 paznokcie odpadły po paru dniach.

Przyczyny podpowietrzania sie żelu:
* zle odsunięcie skorek.
Skorki nie wystarczy odsunąć drewnianym patyczkiem ( wogole jezeli jest sie profesjonalista nie powinno sie go uzywać) lecz metalowym kopytkiem. nawet jezeli sie odsunie prawidlowo skorki na pazurku przy skorce pozostaje bardzo malo widoczna blonka ktora moze byc przyczyna zapowietrzenia. nalezy ja dokladnie usunąć pilnikiem lub najlepiej frezarka z diamentowym frezem.

* brak odtluszczenia/brak primera
Sa pazurki problemowe ktore nawet odtłuszczone 3 razy cleanerem beda sie zapwietrzac , dlatego takei problematyczne najlepiej odtłuszczac 2 razy czystym acetonem. I nawet pod żel daje zawsze primer kwasowy i naprawde zawsze pomaga.

* niedokładne zmatowienie.
Właśnie tutaj bardzo często bywaja problemy dlatego naprawde pomocna jest tutaj frezarka plus frez diamentowy. Jeżeli jej brak to najlepiej zmatowic bloczkiem (nic nie może sie świecic na pazurze) i dodatkowo pilnikiem 180 przy skórkach (bo tam najczęściej liftuje)

* złe opracowanie produktu
problem z powietrzem przy skorkach - za grubo położony jest żel przy skorkach

*złej jakości produkty lub nieprawidłowa aplikacja
jeżeli pracujesz zna dobrej firmie to ten punkt można skreślić a co to ich aplikacji to tez temat rzeka aby byla odpowiednia warstwa przy skorkach , odpowiednio zbudowana krzywa C , linis stresu , linia włosa to wszystko również ma wplyw na żywotność i zapowietrzanie pazurka.
Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
[...] i co widze ze brzegi tipsa sie trzymaja a sam środek do góry podchodzi taka jest luka ze mozna tam cośozyć :/ [....] z koleji jak przyklejałam tipsy przezroczyste z kieszonką to klej trzymał dobrze a na tych cienkich tak jak by podchodzil do góry tips. [...]
czasem przy tego typu paznokciach przydaje sie znajomosc przedłużania na formie, tips tu nie da rady
Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
[...] niby biały zel a wyglada jak mgła, lekko szarawy nie podchodzacy w biel. Czy ten zel w ogole u Was sie sprawdza?? Czy poporstu zainwestować w biała farbkę do zelu? [...]
farbka nigdy w życiu bo może podchodzic powietrzem, biały żel ESN jest ok - przed użyciem wymieszaj go dobrze patyczkiem bo pigment lubi osiadać na dnie
Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
[...]A jesli chodzi i brokat to starałam sie nakładac takze w 1 warstwie i potem musialam to opiwowywać bo po 2 warstwie nadal wystawał brokacik i nie wiem jak go nakłądać i ile bo po pilowaniu praktycznie cała płytka była z prześwitami takze musze nalozyc brokat jeszcze w 2 warstwie? [...]

odsuwasz skórki, matowisz pazura, przyklejasz tipsa, opracowujesz, dobrze odpylasz, odtłuszczasz, primer na naturalnego pazura (czekasz aż wyschnie), żel bazowy - lampa, warstwa żelu clear - lampa, warstwa żelu clear i ozdoby - lampa, zalewasz żelem clear budując krzywą C - lampa, przemywasz cleanerem, opracowujesz, odpylasz, żel wykańczający - lampa, oliwka na skórki i gotowe

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
[...]Next Nails "Quick finish" zel wykonczeniowy na akryl i jedwab i zel [...]
firma kogucik polecam inwestycje w Intense Seal IBD

Edytowane przez bitt
Czas edycji: 2008-04-18 o 19:09 Powód: dopiska
bitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 20:30   #13
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

bitt niesamowicie Tobie dziekuję,zaraz zrobie to wszystko po kolei z Twoimi wskazówkami.
Zakładanie żeli na formie także miałam i owszem lepsza metoda dla tych płaskich paznokci.
Co do farbek to słyszałam pozytywne opinie także dlatego pytam czy to naprawde jest ok ale jak mowisz ze niebardzo to sie ciesze,ze nie kupowałam


To mnie troche załamałaś z tym,ze ta pani nie ma prawa wydawac tych certyfikatów. Ona gdzies informowala o przeszkoleniu i wyslylai do niej te certyfikaty dlatego czekałam tak długo.
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 08:21   #14
bitt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Będzina
Wiadomości: 495
GG do bitt
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

nmzc - zawsze chętnie służę pomocą

Jeżeli chodzi o firmę którą mi podałaś to ona od dłuższego czasu nie jest już dystrybutorem EF stąd moje zaskoczenie (pytałam sie nawet znajomej instruktorki EF i ona to samo mi powiedziała).
Sprawdź sama - wszystko czarno na białym
http://www.euro-fashion.com.pl/dystrybucja1.php#lodzkie
Jeżeli rzeczywiście na certyfikatach masz hologramy EF to poproś instruktora o wyjaśnienie jak będzie kręcił to proponuje zadzwonić bezpośrednio do EF i sprawę wyjaśnić (telefony
058 682 12 47, 058 692 22 14, 058 692 15, 058 692 16)

Czasem tak jest że nie wszystko po kursie wychodzi cacy ale nie od razu Kraków zbudowali. Także przede wszystkim głowa do góry, więcej samozaparcia, pędzel w dłoń i marsz mi ćwiczyć

Farbki natomiast są extra do robienia kreseczek i innych zdobień (działają podobnie jak linerki)

Edytowane przez bitt
Czas edycji: 2008-04-19 o 08:22 Powód: dopiska
bitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 11:21   #15
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Sprawdzę to, ale wydaje mi sie to dość nie możliwe iż osoba wystawiająca certfikaty z oryginalnym hologramem EF miałaby być niekompetentna? Stad moje zdziwienie w takim razie,jakim cudem ona zdobywa te papiery?? :|
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 11:39   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Ficia, oczywiście, ze trafiaja sie niekompetentni instruktorzy, oraz tacy instruktorzy, którzy wiedze owszem maja ale nie mają ochoty jej przekazać.... Twoje niefachowe słownictwo swiadczy, ze otrzymałas takiej wiedzy jaka powinnaś- tipsa nie "przygniatamy", żelu nie "wygrzewamy". Pomysł z biała farbka zamiast żelu nie działa, a Twoje problemy z białym żelem i tipsami nie powinny zaistnieć- to wszystko swiadczy, ze kurs nie był przeprowadzony prawidłowo, a Ty- nie masz podstaw
Jezeli rzeczywiście wydała Ci certyfikaty marki, w której już nie pracuje, to o jej uczciwości mozna wiele pomyslec ...
Ja bym wyjasniała tę sprawę z EF, bo nie jesteś pierwsza, zdarzało to sie równiez w inych firmach, a także i w EF- podszywanie sie pod instruktorów.
Masz prawo miec całkowita wiedze po kursie i jezeli instruktorka Ci jej nie przekazała- możesz się z nią skontaktowac i zadac wszystkie pytania. Jej obowiązkiem jest Ci pomóc.
To nie Twoja wina, że tak trafiłaś- Ty wszystko sprawdziłas- logo na dyplomie itp...
Trzymam za Ciebie kciuki!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 19:59   #17
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Fifcia nie gniewaj sie, ale tego typu pytania powinnas zadawac swojej instruktorce z EF skoro nadal masz problemy. To ona podpisala Twoja gotowosc do wykonywania zawodu. Wiec jesli sobie jeszcze nie radzisz - to pewnie i ona zna Twoje slabe punkty. Ja bym te problemy kierowala do osoby, ktora przeprowadzala szkolenie. A tak mozna sobie gdybac na odległośc....marka o ktorej piszesz jest juz dawno na rynku i nalezy do srednioklasowych zeli. Ale kto powiedzial ze sa zle.....ja bym powiedziala przystepna cenowo...

A to ze nie mialas wtapiania itd...to pewnie taki pakiet sobie sama wybralas...
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 20:57   #18
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Powoli rozwiązują sie moje wątpliwosci i problemy związane z przedłużaniem paznokci metodą żelową.
Dziękuję za bardzo ważne dla mnie rady i wskazówki
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 21:39   #19
kotekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
proszę o pomoc

jestem tu nowicjuszem i chciałam się zapytać co to są linerki i czy można je pokrywać żelem po namalowaniu ,wzorku na paznokciu ?dziękuje za jakieś podpowiedzi
kotekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 05:42   #20
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

liner to lakier do paznokci z cienkim pędzelkiem, własnie do zdobień. Jednak pod żel, akryl lepiej lakieru nie używać gdyż masa może się rozwarstwić. Jeśli chcesz użyć lakierów to zrób wzorek już na gotowy pazurek i poktryj top coatem, lub użyj farbek akrylowych.
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 08:31   #21
kotekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

asiczek dzięki za odpowiedz ,ale jeszcze mam pytanie co to jest ten top coat i czy te farbki akrylowe są nie zmywalne ?bo nakładać mam je na sam koniec ?
kotekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:19   #22
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

farbki akrylowe są zmywalne wodą, dlatego można je stosować między żel / akryl.
Top coat to lakier nawierzchniowy, który przedłuża żywotność zwykłego lakieru
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:42   #23
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Można też użyć kolorowych żeli
Lakier można dać pomiędzy warstwy żelu, ale trzeba pamiętać, żeby to była minimalna ilość (jakieś drobne kreseczki). Bo gdy ktoś będzie malował lakierem do paznokci frencha, a na to nałoży żel, to może się to nie trzymać
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:57   #24
kotekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

a jak długo po namalowaniu wzorka mam czekać aby nałożyć żel i włożyć do lampy?bo rozumiem że te farbki akrylowe nie suszyć w lampce aha gdzie te farbki kupić,czy może lepiej kupić kolorowe żele ?
kotekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 21:44   #25
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Suszyć az beda suche. Chwilke- farbki dośc szybko wysychaja.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 08:49   #26
marzena82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

fifcia- współczuję ci! Ja też trafiłam na podobny kurs,tylko to było dawno temu kiedy jeszcze nie miałam internetu i moja wiedza była żadna ! To był jedyny kurs w mojej okolicy o którym się dowiedziałam więc .......
Nie trać wiary,ja po tym ''kursie'' i wielu,wielu godzinach spędzonych nad pazurkami piepszłam cały mój zestaw w kąt i leżał tam........
dwa długie lata! Po długim ''leżakowaniu'' wyciągłam ,zakupiłam nowe produkty,uzbroiłam się w cierpliwość i wzięłam się do roboty
U mnie upłynęło już sporo czasu i jest za póżno ,ale w twoim przypadku dziewczyny mają rację ,powinnaś wziąć tą instruktorkę za "łeb" i coś z tym zrobić!
Będzie dobrze!
marzena82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 18:18   #27
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

ja robie kurs w select i jestem załamana. ten głupi zel mi spływa bokami i nie moge zrobic tego garbka nie wiem czy ja jestem jakas nienormalna czy co ze mi to nie wychodzi. dzis to prawie mialam lzy w oczach
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:13   #28
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Moja droga, początki są trudne, ale nie ma co się zniechęcać - praktyka czyni mistrza.
Jeżeli żel Ci spływa na skórki, to poprostu dawaj go mniej i krzywą zamiast jedną grubszą warstwą buduj dwoma lub trzema cieńszymi - liczy się efekt, a nie to w jaki sposób go osiągniesz
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 20:16   #29
passion27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
GG do passion27
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ja robie kurs w select i jestem załamana. ten głupi zel mi spływa bokami i nie moge zrobic tego garbka nie wiem czy ja jestem jakas nienormalna czy co ze mi to nie wychodzi. dzis to prawie mialam lzy w oczach
Paulinka a spróbuj pracowac na żelach o większej gestosci. Dobry żel mimo tego ze jest gesty po nałożeniu powinien sie ładnie wypoziomowac. Staraj się tez by nie spłynął ci na skorki bo pazurki zapowietrza ci sie po kilku dniach. A poza tym trening czyni mistrza: Cwicz a na pewno bedzie dobrze Pozdrawiam
passion27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 21:17   #30
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: proszę o pomoc,rozpacz po kursie na żele:/

wlasnie robilam dwa razy ale scieka:/ robiłam zelem naildesign podobno sredniogesty, ale strasznie sie rozpływa
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.